PDA

View Full Version : ισοθερμικα ρουχα


TASOS GS
12-01-2012, 11:08
τι προτινεται για μπλουζα και παντελονι ;
αξιζει ; θα ζεσταθω ; τιμες ποσο κοστιζουν ;
κανα καταστημα στη θεσ/νικη ,η και απο νετ αν αξιζει .

kornlaz
12-01-2012, 11:10
Εγώ πήρα και μπλούζα και παντελόνι της tucano ubrano από το Mega bazaar στην Θεσσαλονίκη και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος;)

silvestros
12-01-2012, 11:36
παντελόνι της tucano ubrano , όπως του Kornlaz (νομιζω γυρω στα 20 ευρω)

μπλούζα Dainese windstopper (80+ ευρω)

Από το Mega Bazaar Θεσνικης

υποθέτω οτι έχεις ήδη μπαλακλάβα ή άλλο ειδος προστασίας λαιμού.
Επίσης και τα ισοθερμικά γάντια και κάλτσες είναι σημαντικά.

τα ισοθερμικά θα πρέπει να εφαρμόζουν στο σώμα σου. Αξίζουν επειδη γλυτώνεις το ντύσιμο "κρεμμύδι" (αλεπάλληλες στρώσεις ρουχισμού αμφίβολης αποτελεσματικότητας).

προσωπική μου γνώμη ειναι οτι:
Με ισοθερμικό+ μπουφάν εισαι αρκετα προστατευμένος. Για περισσοτερη προστασία προσθέτεις 1 fleese μπλούζα . Για extra κρυες καταστάσεις προσθετεις πανω απο το μπουφαν το αδιάβροχο.

phoenix
12-01-2012, 11:39
ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΩ
ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΣΩΜΑΤΑ ΜΕ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΣΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΟΤΟ ΜΑΣ

ckk
12-01-2012, 12:19
Τέλεια προστασία από ισοθερμικά δεν έχω βρει. Είτε αγορασμένα από Ελλάδα είτε από Γερμανία.

Δραστική βελτίωση βρήκα όταν χρησιμοποίησα 0,5mm ‘καταδυτικό’ φανελάκι με μανίκι. Με το ανάλογο παντελόνι.

Βέβαια λίγο ακριβότερο. Αλλά το αγοράζεις μια φορά και το έχεις για πάντα.

Thanos-GS
12-01-2012, 13:21
Τέλεια προστασία από ισοθερμικά δεν έχω βρει. Είτε αγορασμένα από Ελλάδα είτε από Γερμανία.

Δραστική βελτίωση βρήκα όταν χρησιμοποίησα 0,5mm ‘καταδυτικό’ φανελάκι με μανίκι. Με το ανάλογο παντελόνι.

Βέβαια λίγο ακριβότερο. Αλλά το αγοράζεις μια φορά και το έχεις για πάντα.

δεν ειχες θεμα με ιδρωτα και κακοσμοια;

Thanos-GS
12-01-2012, 13:23
παντελόνι της tucano ubrano , όπως του Kornlaz (νομιζω γυρω στα 20 ευρω)

μπλούζα Dainese windstopper (80+ ευρω)

Από το Mega Bazaar Θεσνικης

υποθέτω οτι έχεις ήδη μπαλακλάβα ή άλλο ειδος προστασίας λαιμού.
Επίσης και τα ισοθερμικά γάντια και κάλτσες είναι σημαντικά.

τα ισοθερμικά θα πρέπει να εφαρμόζουν στο σώμα σου. Αξίζουν επειδη γλυτώνεις το ντύσιμο "κρεμμύδι" (αλεπάλληλες στρώσεις ρουχισμού αμφίβολης αποτελεσματικότητας).

προσωπική μου γνώμη ειναι οτι:
Με ισοθερμικό+ μπουφάν εισαι αρκετα προστατευμένος. Για περισσοτερη προστασία προσθέτεις 1 fleese μπλούζα . Για extra κρυες καταστάσεις προσθετεις πανω απο το μπουφαν το αδιάβροχο.

τα ειπες ολα....:sm8::sm8: ευγε... να τονισω και γω το σημειο μπαλακλαβα η προστασια στο λαιμο.... πολυ σημαντικο για τη θερμομονοση σας απο τη μεση και πανω

squad
12-01-2012, 14:33
εγω εχω παρει ενα παντελονι της aigle,ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!

ckk
12-01-2012, 14:54
δεν ειχες θεμα με ιδρωτα και κακοσμοια;


Γενικότερα δεν ιδρώνω πολύ. Κακοσμία καθόλου.

Τα πλένω επειδή 'πρέπει' να τα πλύνω.

gsgs
12-01-2012, 15:35
Εγώ πήρα και μπλούζα και παντελόνι της tucano ubrano από το Mega bazaar στην Θεσσαλονίκη και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος;)

+1 κι εμείς πήραμε Tucano Urbano από το Mega Bazaar. Και άνετα είναι και όμορφα και κρατάνε μια χαρά ζέστη. Μέχρι 5 βαθμούς που τα δοκιμάσαμε δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Το πολύ σημαντικό είναι ότι κολλάνε στο σώμα και δεν έρχεται σε άμεση επαφή ο ψυχρός αέρας με το δέρμα που είναι και η αιτία για την γρήγορη απώλεια θερμότητας.

geopoumid
12-01-2012, 19:24
+1 κι εμείς πήραμε Tucano Urbano από το Mega Bazaar. Και άνετα είναι και όμορφα και κρατάνε μια χαρά ζέστη. Μέχρι 5 βαθμούς που τα δοκιμάσαμε δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Το πολύ σημαντικό είναι ότι κολλάνε στο σώμα και δεν έρχεται σε άμεση επαφή ο ψυχρός αέρας με το δέρμα που είναι και η αιτία για την γρήγορη απώλεια θερμότητας.


ΣΩΣΤΟΣ............:)

TASOS GS
12-01-2012, 23:13
ευχαριστω μαγκες με την πρωτη ευκαιρια
περναω απο κει :D

Sakis
13-01-2012, 01:09
+1 κι εμείς πήραμε Tucano Urbano από το Mega Bazaar. Και άνετα είναι και όμορφα και κρατάνε μια χαρά ζέστη. Μέχρι 5 βαθμούς που τα δοκιμάσαμε δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Το πολύ σημαντικό είναι ότι κολλάνε στο σώμα και δεν έρχεται σε άμεση επαφή ο ψυχρός αέρας με το δέρμα που είναι και η αιτία για την γρήγορη απώλεια θερμότητας.



Και μεις αυτά πήραμε...πολύ καλή σχέση ποιότητας -τιμής.;)

Που είσαι ρε Γιώργη μαύρη πέτρα...:Απορία:

xurxes
13-01-2012, 02:47
Τάσο έχε υπόψιν σου...ότι το πιο φθηνο δεν συνεπαγετε και καλό:Απορία:

μιλάμε για ρουχισμο με ιδιοτητες και χαρακτηριστικα...και παντα

τα εξειδικευμένα μαγαζιά...έχουν να σε προτείνουν πολλές λύσεις...
περνά και απο τον Πετριδη στην Καρολου Ντηλ(εξιδ. στα ορειβατικά κ.α.)...

αναλυτικοτερα (πηγη UpsideDown - 11-Ισοθερμικά μηχανής (http://www.upsidedown.gr/dainese-stock/11-%CE%B9%CF%83%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%AE%CF%82?vmcchk=1))
Τα ισοθερμικά ρούχα κατασκευάζονται χρησιμοποιώντας συνθετικό ύφασμα από νήματα που είναι εξαιρετικά λεπτά. Έτσι, η πυκνότητα των νημάτων στο ύφασμα είναι πολύ μεγάλη προσφέροντας καλύτερη μόνωση στο σώμα. Το μικρό κενό που υπάρχει ανάμεσα στα νήματα μειώνει την απώλεια θερμότητας από το σώμα χωρίς όμως να εμποδίζει την υγρασία να περνάει. Οι μονωτικές ιδιότητες του υφάσματος συγκρατούν μέρος της θερμότητας του σώματος ενώ παράλληλα η υγρασία που δημιουργείται από την εφύδρωση, εξατμίζεται.
Το αποτέλεσμα είναι ένα ανθεκτικό ρούχο που προσφέρει πολύ καλή μόνωση επιτρέποντας στο σώμα να «αναπνέει» .

264George
13-01-2012, 02:50
...και παντα
τα εξειδικευμένα μαγαζιά...έχουν να σε προτείνουν πολλές λύσεις...
περνά και απο τον Πετριδη στην Καρολου Ντηλ(εξιδ. στα ορειβατικά κ.α.)...


Σωστός!
καλές τιμές (για τα δεδομένα της πόλης) και εξυπηρετικότατοι..

forester
13-01-2012, 08:11
sub zero
βρήτε τα στο διαδύκτυο, υπάρχουν ισοθερμικά και θερμοεσώρουχα.....
άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Εμείς θέλουμε θερμοεσώρουχα. Ένας σκιέρ, ένας ορειβάτης κλπ , χρειάζεται ισοθερμικά.
Προσωπικά έχω κι απ' τα δύο. Όταν περπατάς στο βουνό, δεν κάνει το θέρμοεσώρουχο. Όταν σταματάς για διανυκτέρευση, αλλάζεις και βάζεις τότε θέρμοεσώρουχο , που μπορεί να είναι μάλλινο, fleece κλπ. Πάνω στη μηχανή χρειάζεται θέρμο-....

asotosios
13-01-2012, 12:08
καλες τιμες και ποιοτητα μπορειτε να βριετε σε μαγαζια με στατιωτικα ειδη...
ειναι δοκιμασμενα κατω απο αντιξωες συνθηκες...!!!;)

apotolo
16-01-2012, 20:14
Καλησπέρα.

Βρίσκομαι στην αναζήτηση ισοθεριμκών και ψάχνοντας ανακάλυψα το παρακάτω, το οποίο είναι αρκετά κατατοπιστικό σχετικά.

Cyclist.gr - Τα πάντα για τον χειμερινό ποδηλατικό ρουχισμό (http://www.cyclist.gr/article.php?id=2237)

Φιλικά

apotolo
16-01-2012, 20:15
Καλησπέρα.
Ρίξε μια ματιά εδώ για να κατατοπιστείς σχετικά με τα ισοθερμικά.

Cyclist.gr - Τα πάντα για τον χειμερινό ποδηλατικό ρουχισμό (http://www.cyclist.gr/article.php?id=2237)

teacher
16-01-2012, 20:37
Καλησπέρα.
Ρίξε μια ματιά εδώ για να κατατοπιστείς σχετικά με τα ισοθερμικά.

Cyclist.gr - Τα πάντα για τον χειμερινό ποδηλατικό ρουχισμό (http://www.cyclist.gr/article.php?id=2237)
Επειδή τό θέμα τό ψάχνω καί εγώ ευχαριστώ γιά το καλό site cyclist gr
mmmmmmmm ενδιαφέρων.....

forester
16-01-2012, 20:50
Διαβάστε με προσοχή, αλλά μην πάρετε ότι παίρνει ένας ποδηλάτης. Αν το μελετήσετε θα δείτε ότι οι απαιτήσεις είναι άλλες....
Εκ διαμέτρου αντίθετες θα έλεγα....
Στη μηχανή είσαι ακίνητος, δεν ιδρώνεις από την προσπάθεια και είσαι εκτεθειμένος στον αέρα (παγωμένο πολλές φορές) με πολλαπλάσια ταχύτητα!!!!
Μπείτε και δείτε τα sub zero (τα θερμοεσώρουχα, όχι τα ισοθερμικά) και τα Devold.
Εμείς θέλουμε θερμοεσώρουχα, μονωτικό (fleece, πουλόβερ κλπ) και το jakcet μηχανής. Μάλιστα τις περισσότερες φορές το τζάκετ με την επένδυσή του είναι αρκετό ακόμα και σε υπό το μηδέν θερμοκρασίες, ειδικά αν είναι στενό. Αν περνάει αέρας επειδή δεν εφαρμόζει, βάζουμε 1 στρώμα ακόμα, όπως παραπάνω.
Φιλικά πάντα και μέσα από την εμπειρία μου σε πολύυυυυ κρύο και σε διάφορες δραστηριότητες.....
15 χρόνια ειδικές δυνάμεις και 2 χειμώνες στο ΚΕΟΑΧ, δεν είναι λίγα....

TASOS GS
16-01-2012, 20:55
να σε καλα φιλε

forester
16-01-2012, 20:58
Το κακό είναι ότι ακόμα και στα καταστήματα ειδών μοτό, ΔΕΝ γνωρίζουν αρκετα πράγματα και προτείνουν λάθος προϊόντα. Τα πουλάνε κιόλας....
Απευθυνθείτε σε ειδικά καταστήματα όπως το Alpamayo. Υπάρχει ή τουλάχιστον υπήρχε μέχρι το 2010 και η Ενέδρα, πίσω από τον Πύργο Αθηνών. Δε θυμάμαι τη διεύθυνση. Εκεί , θα πείτε τι θέλετε ακριβώς και θα σας προτείνουν. Και μην δελεάζεστε από χαμηλές τιμές. Δεν υπάρχουν στα καλά και εξειδικευμένα ρούχα. Εκτός αν πρόκειται για προσφορές περασμένων μοντέλων , με περιορισμό στα νούμερα κλπ. Εκεί θέλει τύχη.

ΥΓ: 1. Δεν κάνω διαφήμιση, απλά λέω ένα μαγαζί για να καταλάβουν όλοι τι εννοώ. Και στα είδη για σκι βρίσκουμε λύσεις, αρκεί να πούμε ότι ΔΕΝ τα θέλουμε για σκι (εκεί μας κάνουν κι αυτά των ποδηλατών...;))
2. Το site που προτείνεται πιο πάνω, είναι άριστο και πρέπει να μελετηθεί. Βοηθάει στην κατανόηση, αλλά μέχρι εκεί. Κανείς δεν ιδρώνει οδηγώντας στο κρύο;););)

forester
16-01-2012, 21:10
http://www.gsforum.gr/%CE%88%CE%BD%CE%B4%CF%85%CF%83%CE%B7-65/%CE%B9%CF%83%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%87%CE%B1-27515/index2.html

Δες κι εδώ, μην τα γράφουμε εις διπλούν....;)

phoenix
17-01-2012, 01:54
Διαβάστε με προσοχή, αλλά μην πάρετε ότι παίρνει ένας ποδηλάτης. Αν το μελετήσετε θα δείτε ότι οι απαιτήσεις είναι άλλες....
Εκ διαμέτρου αντίθετες θα έλεγα....
Στη μηχανή είσαι ακίνητος, δεν ιδρώνεις από την προσπάθεια και είσαι εκτεθειμένος στον αέρα (παγωμένο πολλές φορές) με πολλαπλάσια ταχύτητα!!!!
Μπείτε και δείτε τα sub zero (τα θερμοεσώρουχα, όχι τα ισοθερμικά) και τα Devold.
Εμείς θέλουμε θερμοεσώρουχα, μονωτικό (fleece, πουλόβερ κλπ) και το jakcet μηχανής. Μάλιστα τις περισσότερες φορές το τζάκετ με την επένδυσή του είναι αρκετό ακόμα και σε υπό το μηδέν θερμοκρασίες, ειδικά αν είναι στενό. Αν περνάει αέρας επειδή δεν εφαρμόζει, βάζουμε 1 στρώμα ακόμα, όπως παραπάνω.
Φιλικά πάντα και μέσα από την εμπειρία μου σε πολύυυυυ κρύο και σε διάφορες δραστηριότητες.....
15 χρόνια ειδικές δυνάμεις και 2 χειμώνες στο ΚΕΟΑΧ, δεν είναι λίγα....
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

teacher
17-01-2012, 12:43
Διαβάστε με προσοχή, αλλά μην πάρετε ότι παίρνει ένας ποδηλάτης. Αν το μελετήσετε θα δείτε ότι οι απαιτήσεις είναι άλλες....
Εκ διαμέτρου αντίθετες θα έλεγα....
Στη μηχανή είσαι ακίνητος, δεν ιδρώνεις από την προσπάθεια και είσαι εκτεθειμένος στον αέρα (παγωμένο πολλές φορές) με πολλαπλάσια ταχύτητα!!!!
Μπείτε και δείτε τα sub zero (τα θερμοεσώρουχα, όχι τα ισοθερμικά) και τα Devold.
Εμείς θέλουμε θερμοεσώρουχα, μονωτικό (fleece, πουλόβερ κλπ) και το jakcet μηχανής. Μάλιστα τις περισσότερες φορές το τζάκετ με την επένδυσή του είναι αρκετό ακόμα και σε υπό το μηδέν θερμοκρασίες, ειδικά αν είναι στενό. Αν περνάει αέρας επειδή δεν εφαρμόζει, βάζουμε 1 στρώμα ακόμα, όπως παραπάνω.
Φιλικά πάντα και μέσα από την εμπειρία μου σε πολύυυυυ κρύο και σε διάφορες δραστηριότητες.....
15 χρόνια ειδικές δυνάμεις και 2 χειμώνες στο ΚΕΟΑΧ, δεν είναι λίγα....
Ολα καλά καί ολα ωραία ..... Εχω την εντύπωση ομως οτι χρειαζόμαστε ενα υλικό πού να αποβάλει τόν ιδρώτα οταν φοριέται "κατάσαρκα" καί μετά από πάνω κάποιο υλικό windstoper γιά κρατήσει τον κρυο αερα .
Καί θέτω την ερώτηση !!!!!
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ !!!
1. coolmax (αποβάλει τον ιδρώτα )
2. Windstoper μπλούζα από πάνω ...;
η ενα fleece ;
3. Μπουφάν μέ επένδυση ;
Τό θέτω σάν ερώτημα !!!!
απαντήστε και κερδίστε !!!!!!

Δήμος
17-01-2012, 13:16
Ολα καλά καί ολα ωραία ..... Εχω την εντύπωση ομως οτι χρειαζόμαστε ενα υλικό πού να αποβάλει τόν ιδρώτα οταν φοριέται "κατάσαρκα" καί μετά από πάνω κάποιο υλικό windstoper γιά κρατήσει τον κρυο αερα .
Καί θέτω την ερώτηση !!!!!
ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ !!!
1. coolmax (αποβάλει τον ιδρώτα )
2. Windstoper μπλούζα από πάνω ...;
η ενα fleece ;
3. Μπουφάν μέ επένδυση ;
Τό θέτω σάν ερώτημα !!!!
απαντήστε και κερδίστε !!!!!!

Ό,τι σε κάνει να νιώθεις ζεστά, όμορφα και άνετα πάνω στη μηχανή και συγχρόνως να είσαι και ασφαλής!!!

teacher
17-01-2012, 13:20
Ό,τι σε κάνει να νιώθεις ζεστά, όμορφα και άνετα πάνω στη μηχανή και συγχρόνως να είσαι και ασφαλής!!!
Δέ μού'πες τίποτα !!!!!

apotolo
17-01-2012, 21:57
15 χρόνια ειδικές δυνάμεις και 2 χειμώνες στο ΚΕΟΑΧ, δεν είναι λίγα....

Να ο ανθρωπός μας! Τώρα εκτέθηκες και θα πρέπει να αφιερώσεις λίγο παραπάνω χρόνο να μας μεταφέρεις την εξ εμπειριας γνώση σου!
Α, που'σαι, όσο είναι ακόμα χειμώνας! Και κατά την άνοιξη, μας λες και τα μυστικά για την προστασία από την ζέστη!:sm7:


2. Το site που προτείνεται πιο πάνω, είναι άριστο και πρέπει να μελετηθεί. Βοηθάει στην κατανόηση, αλλά μέχρι εκεί. Κανείς δεν ιδρώνει οδηγώντας στο κρύο;););)

Ο λόγος που παρέθεσα το link!:hmmm:

nivam
17-01-2012, 23:02
Εγώ έχω ευχαριστηθεί τα προιόντα της AIGLE με Polartec.
Eπίσης μου χει κάνει εντύπωση ένα θερμοεσώρουχο που είχα αγοράσει από ένα κατάστημα με είδη κυνηγιού. Η μάρκα είναι ελληνική, ΤΟΧΟΤΙS και το είχα πάρει γύρω στα 25euro, δεν έχω βρει περισσότερα στοιχεία. Δεν έχει χάσει καθόλου από την ελαστικότητα του και είναι πολύ ζεστό. Το μόνο του μειονέκτημα είναι οτι κόμπιασε από το τρίτο κιόλας πλύσιμο.

ortho
18-01-2012, 00:16
Εγώ έχω ευχαριστηθεί τα προιόντα της AIGLE με Polartec.
Eπίσης μου χει κάνει εντύπωση ένα θερμοεσώρουχο που είχα αγοράσει από ένα κατάστημα με είδη κυνηγιού. Η μάρκα είναι ελληνική, ΤΟΧΟΤΙS και το είχα πάρει γύρω στα 25euro, δεν έχω βρει περισσότερα στοιχεία. Δεν έχει χάσει καθόλου από την ελαστικότητα του και είναι πολύ ζεστό. Το μόνο του μειονέκτημα είναι οτι κόμπιασε από το τρίτο κιόλας πλύσιμο.

Ε και συ! Μην το πλένεις συνέχεια! Αλλαζε πλευρά!:D:D Μπρος-πίσω, μέσα-έξω! 80% λιγότερα πλυσίματα!

nivam
18-01-2012, 00:27
Ε και συ! Μην το πλένεις συνέχεια! Αλλαζε πλευρά!:D:D Μπρος-πίσω, μέσα-έξω! 80% λιγότερα πλυσίματα!

Άντε βρε :p:p
:sm7::sm7::sm7:

teacher
18-01-2012, 10:33
Άντε βρε :p:p
:sm7::sm7::sm7:


Ναί ναί παιδιά !!!
Τό "κίτρινο" μπροστά ! :sm7:
Τό "καφέ" πίσω !!!!:sm7:

teacher
01-02-2012, 18:51
Case closed !!!
Αγόρασα από ενα μαγαζί το toofast στην λεωφόρο Αλίμου στά νότια ,ενα σετάκι πάνω-κάτω μέ windstoper στά 55 ρούβλια !!!
Μόλις τά έφεραν πλακώσανε να τα πάρουν καί η ομάδα Δίας !!!
Τώρα μένει να τα τεστάρουμε.
Ειδα πάντως καλά πράγματα καί καλές τιμές !!!

brasidas12
02-02-2012, 14:49
εχει οντος πολυ καλες τιμες το εν λογο καταστημα.ειναι κοντα στην δουλεια μου κ εχω παρει αρκετα πραγματα απο εκει.εαν πιασετε τα απογευματα κ την υπαλληλο που εχει μεσα στο μπιρι μπιρι θα σας κανει ακομα καλυτερες τιμες:sm7:

stelth1
02-02-2012, 18:24
Σωστος!Η ΕΝΕΔΡΑ ειναι στην αρχη της Μεσογειων αριστερα στα 50 μετρα,εξοδο απο Β.Σοφιας,το θεμα ειναι αν εχει κλεισει η οχι,αφου εχω καιρο να περασω.:sm7:rolleyes:

LakisGS
03-02-2012, 11:01
Παιδιά έχω δοκιμάσει όλα αυτά τα χρόνια με τις μηχανές, καταδύσεις, σκι κλπ, πάρα πολλά ισοθερμικά ρούχα. Μοτοσυκλετιστικές και μη φίρμες. Τώρα τελευταία αγόρασα ένα για το άνω μέρος του κορμιού "Under Armour". ; Απ' ότι θυμάμαι πρέπει να είναι και το πιο οικονομικό απ' ότι έχω πάρει μέχρι σήμερα. 34 ευρώ!! Παιδιά, είναι ΑΠΑΙΧΤΟ!! Σου δίνει την αίσθηση ότι έχεις βάλει θερμαντική κρέμα... Το προτείνω, δεν το συζητάω!!!

:sm8:

teacher
03-02-2012, 11:18
Παιδιά έχω δοκιμάσει όλα αυτά τα χρόνια με τις μηχανές, καταδύσεις, σκι κλπ, πάρα πολλά ισοθερμικά ρούχα. Μοτοσυκλετιστικές και μη φίρμες. Τώρα τελευταία αγόρασα ένα για το άνω μέρος του κορμιού "Under Armour". ; Απ' ότι θυμάμαι πρέπει να είναι και το πιο οικονομικό απ' ότι έχω πάρει μέχρι σήμερα. 34 ευρώ!! Παιδιά, είναι ΑΠΑΙΧΤΟ!! Σου δίνει την αίσθηση ότι έχεις βάλει θερμαντική κρέμα... Το προτείνω, δεν το συζητάω!!!

:sm8:


Τά ειχα δεί καί εγώ !!!!
είχαν διάφορα level's . Τά εβρισκα στά Νότια προάστια μέ την εκπτωση στά 39 ρούβλια !! μόνο το επάνω ...
Είδωμεν .....

forester
03-02-2012, 23:57
Σωστος!Η ΕΝΕΔΡΑ ειναι στην αρχη της Μεσογειων αριστερα στα 50 μετρα,εξοδο απο Β.Σοφιας,το θεμα ειναι αν εχει κλεισει η οχι,αφου εχω καιρο να περασω.:sm7:rolleyes:

Εδώ και 3 τουλάχιστον χρόνια είχε μετακομίσει σε παράλληλο δρόμο της Μεσογείων, προς Μιχαλακοπούλου. Πριν λίγο καιρό πέρασα και βρήκα κλειστό το μαγαζί. Δεν ξέρω τι έγινε τελικά. Θα ξαναπάω πάντως....
Ίσως το πλέον εξειδικευμένο κατάστημα.


Για Under Armor, που λέει ο φίλος πιο πάνω, θα συμφωνήσω. Πολύ καλή φίρμα με ποιοτικά προϊόντα. Στα ισοθερμικά ειδικότερα!

crazy artist
04-02-2012, 00:33
παίδες, αν και δεν είναι ισοθερμικά, πιστεύω ότι για το πολύ κρύο είναι η απόλυτη λύση καθώς είναι θερμαινόμενα!!!

Heated Motorcycle Clothing at Motorcycle Superstore (http://www.motorcycle-superstore.com/347/MNGR/Heated-Motorcycle-Gear.aspx)

Heated Motorcycle Clothing (http://www.heated-motorcycle-clothing.co.uk/)

Gerbing's Heated Clothing // The World's Warmest Clothing! (http://gerbing.com/)

crazy artist
04-02-2012, 00:44
να κι ένα βιντεάκι...

Gerbings Heated Motorcycle Gear Buying Guide at RevZilla.com - YouTube

264George
04-02-2012, 20:18
από τα columbia σήμερα
πήρα το παντελόνι στα 28
ευρώ. πολύ καλό..

OMNI-WICK | Columbia Sportswear (http://www.columbiasportswear.gr/technologies/view/2)

eleni gr
04-02-2012, 21:31
από τα columbia σήμερα
πήρα το παντελόνι στα 28
ευρώ. πολύ καλό..

OMNI-WICK | Columbia Sportswear (http://www.columbiasportswear.gr/technologies/view/2)

πολυ καλη επιλογη !!!!! τα εχω βαλει και γω στο ματι ...:)

Δήμος
07-02-2012, 23:40
Παιδιά έχω δοκιμάσει όλα αυτά τα χρόνια με τις μηχανές, καταδύσεις, σκι κλπ, πάρα πολλά ισοθερμικά ρούχα. Μοτοσυκλετιστικές και μη φίρμες. Τώρα τελευταία αγόρασα ένα για το άνω μέρος του κορμιού "Under Armour". ; Απ' ότι θυμάμαι πρέπει να είναι και το πιο οικονομικό απ' ότι έχω πάρει μέχρι σήμερα. 34 ευρώ!! Παιδιά, είναι ΑΠΑΙΧΤΟ!! Σου δίνει την αίσθηση ότι έχεις βάλει θερμαντική κρέμα... Το προτείνω, δεν το συζητάω!!!

:sm8:


Που και να βάλεις το κολλάν...απλά δεν περνάει τίποτα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

264George
08-02-2012, 00:46
ρίξτε μια ματιά στο site

Ισοθερμικά Ρούχα - Ski | INTERSPORT.gr - Sport to the People (http://www.intersport.gr/el/products/ski/isothermals)
Ανδρικά Fleece - Ski | INTERSPORT.gr - Sport to the People (http://www.intersport.gr/el/products/ski/fleeces-men)
κλπ..