PDA

View Full Version : TKC80 CONTINENTAL


stelth1
17-01-2012, 18:00
TKC80 CONTINENTAL τι γνωμη εχετε?

bogart
17-01-2012, 18:05
άψογο!!
ετοιμάζομαι να πάρω το 4ο πισινό και 2ο μπροστινό :D

paschalis
17-01-2012, 19:47
TKC80 CONTINENTAL τι γνωμη εχετε?

Το καλυτερο λαστιχο εντος Ελληνικης πολης.
Στα βουνα απαραιτητο.Με χαμηλες πιεσεις γλυτωνεις πεσιματα και κολληματα οπως και την καταπονηση αξονα,μπροστινου συστηματος και γονατων..
Μεγαλος συμβιβασμος το οτι δεν πρεπει ΠΟΤΕ να υπερθερμανθουν γιατι το μπροστα θα στραβωσει τα τακουνια του και στο πισω θα εξαφανιστουν τα μεσαια.Που σημαινει μαξ 130 με ενα ατομο και ανοιξιατικες θερμοκρασιες και ακομα λιγοτερο για διπλος και καλοκαιρι.
Ταξιδευουν ανετα και με 180 αλλα το πισω ειδικα θα αντεξει 2 βδομαδες;)

6 πισινα και 5 μπροστινα τα τελευταια 7 χρονια...

yns
17-01-2012, 20:01
2 πισινά και 1 μπροστινό.
Στην άσφαλτο βεντουζάρουν κάτω αρκεί να μην είναι βρεγμένη (όπως συμβαίνει με όλα τα τακούνια). Και όπως είπε κι ο Πασχάλης, δεν πρέπει να τα ζορίζεις. Το 2ο πισινό κοντεύω να το φάω στα 3.000 χλμ ενώ το 1ο κράτησε γύρω στα 9.000.
Στο χώμα... ε, αρκεί να δεις πού τα πηγαίνουμε εγώ κι ο Markas... :D
Πάντως το επόμενό μου ζευγάρι μάλλον θα είναι Heidenau με την ομαδική του Χάρη.

xurxes
18-01-2012, 12:12
2 πισινά και 1 μπροστινό.
Στην άσφαλτο βεντουζάρουν κάτω αρκεί να μην είναι βρεγμένη (όπως συμβαίνει με όλα τα τακούνια). Και όπως είπε κι ο Πασχάλης, δεν πρέπει να τα ζορίζεις. Το 2ο πισινό κοντεύω να το φάω στα 3.000 χλμ ενώ το 1ο κράτησε γύρω στα 9.000.
Στο χώμα... ε, αρκεί να δεις πού τα πηγαίνουμε εγώ κι ο Markas... :D
Πάντως το επόμενό μου ζευγάρι μάλλον θα είναι Heidenau με την ομαδική του Χάρη.



Γιάννη...το δικο μου...το μπροστινο-πισινο κράτησε 14.000km...:D...το ιδιο και του ckalfas....και του element....

σε μικτή χρήση...λες να βγήκε καλύτερη παρτίδα:confused:



τωρα με το Heidenau...σαφως λιγότερο βουητό κ τρέμουλο...στη λάσπη...σουλατσάρει...
προσωπικα θα το χω για χειμωνα...με τις βροχες ...και καλοκαιρι...δεν αντεχω το TKC θα μπει αβλεπει....α!!!στην πιτα θα ρθεις ε???θα το δεις απο κοντα....;)

yns
18-01-2012, 13:27
Γιάννη...το δικο μου...το μπροστινο-πισινο κράτησε 14.000km...:D...το ιδιο και του ckalfas....και του element....

σε μικτή χρήση...λες να βγήκε καλύτερη παρτίδα:confused:

Τι να σΕ πω, πάντως εδώ κάτω όταν λέμε "χώμα" εννοούμε κάτι τέτοιο... :D

http://i80.photobucket.com/albums/j182/yns73/Various/xwma.jpg
(ταξιδιωτικό σύντομα από τον Marka ;))


Πέραν της πλάκας όμως ίσως όντως να ήταν σκάρτο το λάστιχο ή (το πιθανότερο) το έχω παραζεστάνει κάποιες φορές... Παραπλήσιες ημερομηνίες με το λάστιχο του Marka, την ίδια μέρα τα βάλαμε, πάνω κάτω τα ίδια χωμάτινα χιλιόμετρα κάναμε, το δικό του καινούριο το δικό μου έτσι:

http://i80.photobucket.com/albums/j182/yns73/Various/tkc80.jpg
(το έβγαλα το καρφί, δεν το κυκλοφορώ έτσι :D)


στην πιτα θα ρθεις ε???θα το δεις απο κοντα....;)

Είμαι ο τρίτος που δήλωσα συμμετοχή, 2 θέσεις κάτω από σένα!! :D

xurxes
18-01-2012, 13:36
καλά............του Κολοκοτρώνη της χωμάτινες...κάνετε , τι να λέμε:D:D

εχω ακουσει απο φορουμ γερμανιας παρομοια περιστατικα, σχετικα με το TKC...αλλα δεν παυει να ειναι λαστιχαρα.....

αντε μετραμε μερες....;)...

τραβαει κατι η ψυχη σας απο βορεια Ελλαδα...να σας το φερουμε:cool:

yns
18-01-2012, 13:48
τραβαει κατι η ψυχη σας απο βορεια Ελλαδα...να σας το φερουμε:cool:

Ε, σε κάνα τριγωνάκι ποτέ δε λέμε όχι... για να συνδυαστεί με τη ρακή (σε μπιτόνια) που θα κρατάμε οι Νότιοι... :D
Εσείς γουστάρετε κάτι;

2 βδομάδες και σήμερα για μας που έχουμε κι ένα πλοίο να πάρουμε.

paschalis
18-01-2012, 16:23
Ε, σε κάνα τριγωνάκι ποτέ δε λέμε όχι... για να συνδυαστεί με τη ρακή (σε μπιτόνια) που θα κρατάμε οι Νότιοι... :D
Εσείς γουστάρετε κάτι;

2 βδομάδες και σήμερα για μας που έχουμε κι ένα πλοίο να πάρουμε.


Θελω το 800αρι σου για special test στους γυρω λοφους..
Ολη η βολτα μπροστα στα ματια σoυ!!
Pleaseeeeeeeeee:)

κωστης
18-01-2012, 16:31
Δεν υπαρχουν καλυτερα

ckalfas
18-01-2012, 16:47
Αν δε σε περιόριζε στην ταχύτητα... ίσως το καλύτερο λάστιχο για τα εργαλεία μας!

yns
18-01-2012, 19:23
Θελω το 800αρι σου για special test στους γυρω λοφους..
Ολη η βολτα μπροστα στα ματια σoυ!!
Pleaseeeeeeeeee:)

Ε, ε, ε!!! Δεν το ξέρεις αυτό με τις γυναίκες και τις μοτοσυκλέτες; :D:D:D

paschalis
18-01-2012, 20:02
Ε, ε, ε!!! Δεν το ξέρεις αυτό με τις γυναίκες και τις μοτοσυκλέτες; :D:D:D


Ωχ το ξεχασα...κιτρινομαυρο εχεις:cool:

man gs
18-01-2012, 21:57
TKC80 CONTINENTAL τι γνωμη εχετε?
Φιλαρακι εξαρταται τι θελεις? αν συμβιβαζεσαι με 120-130 στην εθνικη και πας και χωμα μην το σκεφτεσαι, θα εχεις ενα χαμογελο:) σιγουρο. Εγω απο το καλοκαιρι που τα εβαλα ειπα οτι δεν προκειται να βαλω αλλο γιατι στα χλμ στο χωμα καλυτερα να εισαι ασφαλης και να τρωγονται πιο γρηγορα παρα να τα χρειαστω μια φορα και να την πληρωσω. Τωρα για χλμ με το 1πισω λαστιχο εκανα περιπου 8000 αλλα τα 3000 σε 9 μερες σε ταξιδι με πληρες φορτιο αλλιως θα βγαζανε πιστευω λιγο παραπανω.

zandesiro
18-01-2012, 23:25
Ερωτηση προς αυτους που το φορανε, ειδικα στα 1200αρια.....Απο κραυδασμους στην ασφαλτο πως παει βρε παιδια, εχει??:confused::confused:

paschalis
18-01-2012, 23:45
Ερωτηση προς αυτους που το φορανε, ειδικα στα 1200αρια.....Απο κραυδασμους στην ασφαλτο πως παει βρε παιδια, εχει??:confused::confused:

Την πρωτη ωρα θα ασχοληθεις με αυτο το θεμα..
Μετα θα ξαναασχοληθεις οταν τα βγαλεις και βαλεις συμβατικα!
Σιγουρα εχει περισσοτερους ειδικα μπροστα αλλα συνηθιζεται!

ckalfas
18-01-2012, 23:47
Ερωτηση προς αυτους που το φορανε, ειδικα στα 1200αρια.....Απο κραυδασμους στην ασφαλτο πως παει βρε παιδια, εχει??:confused::confused:

Έχει στις χαμηλές ταχύτητες, έναν συντονισμό στα 70 με 80 και ύστερα τίποτα...

yns
19-01-2012, 01:28
Ωχ το ξεχασα...κιτρινομαυρο εχεις:cool:

Το γρήγορο μοντέλο, μην ξεχνάμε! :D
Θα το δούμε το άλλο θέμα... ;)

Ερωτηση προς αυτους που το φορανε, ειδικα στα 1200αρια.....Απο κραυδασμους στην ασφαλτο πως παει βρε παιδια, εχει??:confused::confused:

Μόλις το πρωτοπάρεις για βόλτα θα νομίζεις πως οδηγάς βάρκα!Λόγω τακουνιού έχει πολύ περίεργες κλίσεις. Πας να στρίψεις και νομίζεις πως θα πέσεις. Συνηθίζεται όμως πολύ γρήγορα και επειδή είναι πολύ μαλακό μπαίνεις πολύ καλά. Στο 800 πάντως το μπροστινό έχει ένα συνεχόμενο τρέμουλο, ιδιαίτερα τώρα που έχει κάνει κάμποσα χιλιόμετρα. Αν κάνεις συχνά χώμα είναι σχεδόν μονόδρομος..

stelth1
19-01-2012, 15:47
Μαρτιο θα φορεθουν πρωτα ο θεος!Υπαρχει αντιπροσωπεια τωρα?Την ειχε η ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ αλλα την ακυρωσε ακουσα..

tattoopanther
19-01-2012, 20:41
σε μένα πάντως τα ΤKC κράτησαν.,.,., το πίσω 4.000χλμ.,.

,σχεδόν ένα καλοκαίρι δηλαδή.,.,

είναι καθαρά off .,,και στο χώμα .,.,. το καλύτερο στο είδος του.,.,.,

όμως on road .,.,.,
απο τα 160 άρχιζε ενα δυνατό παίξιμο στο τιμόνι και δεν μιλάω για παραπάνω.,.,.
η μηχανή δεν πατάει.,.,

ενώ στο στεγνό δρόμο και στις στροφές πατάει καλά ., όπως αναφέρθηκε κι πιο πάνω.,.,

σε περιορίζει στην ταχύτητα.,.,.,.
δεν μπορώ να με περνάνε και τα παπάκια στην εθνική.,.,.:sm7::sm7:

Gasgs
05-03-2012, 17:46
Έχω Κάνει 500 χλμ τα 400 εχθές στην εθνική.
Με ταχύτητες γύρω στα 150+ έχεις ελαφρύ τιμόνι και με λίγο κοσκινισμα. Στις στροφες βεντουζαρει, πολύ καλα. Στη πόλη σε βρεγμένο γλυστραει. Στο χώμα δεν το έβαλα ακόμα αλλά εκεί είναι το στοιχείο του.


sent by Gasgs from my HTC using Tapatalk

dottmicalis
05-03-2012, 18:29
Να σας ρωτήσω ρε παιδια ... εσεις που εχετε φορεσει χωμάτινα (κι εχετε το 1200) τί καταναλωση γραφει? ετσι εγκυκλοπαιδικα!

ziumann
05-03-2012, 20:26
Πολυ χαιρομαι με αυτα που διαβαζω γιατι τα παρηγγειλα σημερα και μου ερχονται τεταρτη.Κανενας με 650 να μου πει καμια γνωμη?Ηθελα τα michelin t63 αλλα δεν βγαζει για το μπροστα μου.

ckalfas
05-03-2012, 20:31
Έχεις χαμηλότερη κατανάλωση, διότι δεν πορώνεσαι για να τρέξεις...:D
οπότε 5,4 με 6,0 λτ/100 χλμ με 1200 GSA.

bogart
05-03-2012, 20:38
στο 800 έχω κατανάλωση 5,9

paschalis
05-03-2012, 20:42
Πολυ χαιρομαι με αυτα που διαβαζω γιατι τα παρηγγειλα σημερα και μου ερχονται τεταρτη.Κανενας με 650 να μου πει καμια γνωμη?Ηθελα τα michelin t63 αλλα δεν βγαζει για το μπροστα μου.


Mε την ιδια ταχυτητα (120) η διαφορα ειναι 0.3 λιτρα προς τα πανω.
Αλλα ποιος παει με τα απλα λαστιχα μεχρι 120???

dottmicalis
06-03-2012, 12:23
Έχεις χαμηλότερη κατανάλωση, διότι δεν πορώνεσαι για να τρέξεις...:D
οπότε 5,4 με 6,0 λτ/100 χλμ με 1200 GSA.


Θενξ!

Antonis-Funduro
03-05-2012, 17:26
Φανταστικο λαστιχακι... Το φορουσα στο δικο μου...θελει λιγο να το συνιθισεις αλλα μετα ολα ΟΚ... Στο στεγνο ειναι βεντουζα...αλλα στη βροχη θελει προσοχη...γλιστραει παρα πολυ ευκολα... Μολις ομως το εβαλα πρωτη φορα χωμα "ξεχασα" τα ελατωματα του (συμπεριφορα σε βρεγμενο κ λιγους κραδασμους)... Θα τα ξαναεβαζα ευχαριστως...