PDA

View Full Version : Να γιατί πήρα κινητήρα boxer!


GS_maniac
29-12-2008, 03:20
Ιδού ο λόγος που επέλεξα κινητήρα boxer!!!!


http://www.youtube.com/watch?v=ciRDT1MaXb4&feature=related


:D :p :D

epimelitisf
29-12-2008, 12:37
Αυτό είναι το λιγότερο...

Εμένα κυριολεκτικά μου έσωσε το πόδι και γενικότερα την "εικόνα" μου, όταν σε ατύχημα με την ανάλογη πτώση...απλά σύρθηκε στην άσφαλτο, αφήνοντας ανέπαφο εμένα και το μεγαλύτερο (για να μην πώ...όλο) μέρος της μηχανής!
Εν ολίγοις, ψιλογρατζουνίστηκε το καπάκι του κυλίνδρου, και τα πλαστικά της μπαγκαζιέρας!

Πρίν βέβαια την πτώση, "φρόντιζε" να ξυλώσει στην κυριολεξία, την πόρτα του συνοδηγού ενός αυτοκινήτου, το οποίο με έκλεισε σε μία γωνία 30 μοιρών...

Ο "συμπαθής"...οδηγός, τραβούσε τα λιγοστά μαλλιά του όταν αντίκρυσε την εικόνα της δεξιάς μεριάς του "συμπαθέστατου" μέχρι εκείνη την ώρα...αυτοκινήτου του! :cool2:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-12-2008, 12:40
Σωστόοοοος !

Arkas
29-12-2008, 13:48
Είδες ο boxer;

adventure
29-12-2008, 21:34
Όλα τα λεφτά . :)

Gazi
04-02-2009, 10:42
All the Money:sm8:

skippybi
04-02-2009, 17:44
γι αυτό παιδιά... πάντα και μόνο μποξεράκι!!! μέρα νύχτα!!!:sm3::sm3::sm3:

wet & dirty
04-02-2009, 17:54
:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:

Fast&Furious
04-02-2009, 20:59
:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:

EOD-K9
05-02-2009, 16:55
Αυτό είναι το λιγότερο...

Πρίν βέβαια την πτώση, "φρόντιζε" να ξυλώσει στην κυριολεξία, την πόρτα του συνοδηγού ενός αυτοκινήτου, το οποίο με έκλεισε σε μία γωνία 30 μοιρών...

Ο "συμπαθής"...οδηγός, τραβούσε τα λιγοστά μαλλιά του όταν αντίκρυσε την εικόνα της δεξιάς μεριάς του "συμπαθέστατου" μέχρι εκείνη την ώρα...αυτοκινήτου του! :cool2:
:Χαμόγελο::Χαμόγελο:

Σήμερα με είχε πιάσει το... :sm2: .....βιολοκομενο μου και όλες τις δουλειές στα Χανιά τις έκανα με σφήνες .............. μέχρι που σφήνωσα λιγάκι...........:Χαμόγελο:



Αλλα ζήτω το μποξερακι και το καγκελακι (δεν έπαθα τίποτα μόνο μπογιά απο τα αμαξια πηρε η μπουμπου )

TEOSS
14-02-2009, 04:35
11-8-99 Στην Μιχαλακοπουλου... πισω δεξια πορτα απο ταριφα vs αριστερο κυλινδρο...αποτελεσμα : ταριφας = :yz ... κυλινδρος = :sm7: ...κι εγω σαφως Νεύρα.......Γι ¨αυτο ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΞΕΡ!!!

kostas_366
14-02-2009, 07:22
Ωραίος ο ...μπόξερ!!!

NLS
15-02-2009, 01:29
Περιληπτικά δυο δικές μου περιπτώσεις, σχετικά πρόσφατες.
Μεταξύ τους ΠΟΛΥ κοντά (40 μέρες;...).

#1

Κάπου στο Βοτανικό (στους γνωστούς ..λόδρομους), πάω σιγά σιγά (40; 60;...) σε έναν δρόμο όπου δεξιά μου ερχόταν ένας δευτερεύον δρόμος όπου τα αυτοκίνητα έβγαιναν ένα ένα αφού έλεγχαν τον δρόμο (που ήμουν και εγώ). Ε κάπως έτσι έβγαινε ένα πανάρχαιο αυτοκίνητο με ένα ζευγάρι συνταξιούχους... Ή έτσι νόμιζα ότι θα έβγαινε. Ο συγκεκριμένος παππούς, είπε να βγει έτσι κι αλλιώς, με αποτέλεσμα να πέσει κατευθείαν πάνω στον κύλινδρο μου, πόδι μου, μέχρι και δεξί άξονα.

Εγώ ΔΕΝ έπεσα, πήγα και 10-20 μέτρα για να ευθυγραμμιστώ και σταμάτησα.

Να μην τα πολυλογώ, (ο παππούς ήταν και απατεώνας btw, θέμα άλλου thread αυτό), απολογισμός δικός μου, γδάρθηκε λίγο η H&B μου (μαύρη για να είναι εύκολη στο σπρέι), το δεξί μου καπάκι, άφησε μια γραμμή σε όλο τον άξονα (χωρίς τελικά να τον γδάρει) η οποία βγήκε με ειδικό υγρό και μου έσπασε την πλαστική βάση του μαρσπιέ συναναβάτη... Πήγα στην BMW αμέσως και μηχανικά δεν είχα κανένα θέμα. "Κοσμητικά" επισήμως είχα ~700 ευρά (καλά με αηδιαστική υπερβολή, πχ. να αλλαχτούν τα κάγκελα που δεν είχαν στραβώσει απλά είχαν χάσει ένα τετραγωνικό πόντο χρώμα). Ανεπίσημα, έδωσα περί τα 15 ευρώ, <10 η βάση μαρσπιέ, <10 το πλύσιμο και η αλειφή για την μαύρη γραμμή και <10 για το μαύρο σπρέι που ακόμα δεν έχω βάλει καν... Βέβαια το δεξί καπάκι έχει 190 ευρώ αλλά είναι ελαφρά γδαρμένο και δεν με ενοχλεί προς το παρόν.

Α εγώ είχα ένα γδαρσιματάκι της πλάκας στο πόδι χαμηλά.

Απολογισμός του παππού... Το σπασμένη μάσκα, το φανάρι του έπεσε στο δρόμο, ενώ το δεξί του φτερό, γύρισε ΟΛΟΚΛΗΡΟ και συνάντησε την δεξιά πόρτα...

Α καλό ε;

Μετά την απατεωνιά του παραπάνω (όπως είπα να μην τα πολυλογώ παραπάνω, ο τύπος ήταν τελικά ανύπαρκτος όπως και το αρχαίο αυτοκίνητο), "κλαίγοντας" τα χαμένα λεφτά, έρχεται το δεύτερο...

#2

Πάω πάλι νορμάλ, κέντρο Πειραιά φεύγοντας από πελάτη, Ηρ. Πολυτεχνείου (όποιος ξέρει), φεύγοντας από κέντρο, έξω από την αστυνομία... Τσακ, ανοίγει την πόρτα ενός σταματημένου περιπολικού ένας cop (ειδικός φρουρός τελικά), την βρίσκω ΚΟΧΗ (δηλ. όχι ορθάνοιχτη όπου θα την είχα πάρει μαζί μου). ΕΠΙΣΗΣ δεν έπεσα, σταματάω, αυτή τη φορά έγιναν όλα σωστά (αναφορές, τροχαίες, ασφάλεια κλπ.) ώστε να έχω κάαααποτε κάτι να παίρνω από το Ελ. Κράτος.

Απολογισμός δικός μου; Πέρα από την μελανιά στο μπράτσο από την κόχη της πόρτας (άσχημο οπτικά, μηδενικό πρόβλημα πρακτικά), οι ζημιές μου ήταν... ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΙΧΑ!

Απολογισμός περιπολικού; Η πόρτα μπήκε από την κόχη της όπως την έσπρωξε ο κύλινδρος μέχρι τη μέση (δηλ. έγινε η μισή).

Εγώ σηκώθηκα και πήγα στη δουλειά μου.

Δεν βλέπω να παίρνω ποτέ κάτι διαφορετικό από boxer και άξονα (btw έχω χάσει δυο φορές την αλυσίδα και από άγιο δεν έπεσα εγώ και η γυναίκα και τις δυο φορές όταν είχα το Dakar - σημείωση: και τις δυο εγώ έφταιγε όχι η αλυσίδα, αλλά ήταν αρκετό ώστε να μην θέλω να ξαναδώ).

kostas_366
15-02-2009, 01:40
Περιληπτικά δυο δικές μου περιπτώσεις, σχετικά πρόσφατες.
Μεταξύ τους ΠΟΛΥ κοντά (40 μέρες;...).



Να μην τα πολυλογώ, (ο παππούς ήταν και απατεώνας btw, θέμα άλλου thread αυτό),


Απατεώνας Γιατί? Να φανταστώ δεν είχε ασφάλεια?

Πάντως εύχομαι να είναι τα τελευταία και να μην σου ξανατύχει κάτι.

NLS
15-02-2009, 01:44
εμπιστεύτηκα ότι ήταν παππούς με τη γριά του

και το όνομα ήταν ψεύτικο, το τηλέφωνο ανύπαρκτο και ακόμα και η πινακίδα πλαστή

ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν είχε ασφάλεια (το λιγότερο ήταν)

kostas_366
15-02-2009, 01:45
Δηλ. ο παππούς ήταν πρύτανης... όλα πλαστά?
Καθηγητής Διδάκτωρ ήταν..
Κοίτα να δεις.

boxer-1200
19-02-2009, 02:26
Μπόξερ παιδί μου, μπόξερ !!!!!!!!!!!!!!!!

emix
19-02-2009, 10:50
Αυτο το βιντεακι εχει σχολιαστει και κατακριθει παρα πολλες φορες απο διαφορους. Θεωρουν οτι ενας που ειναι εκπαιδευτης δεν εχει δικαιωμα να πεφτει ή να κανει λαθος.
Το θεμα ειναι οτι αυτοι που κοροιδευουν δεν εχουν τα κοτσια να κανουν αυτο που εκανε ο Νικος. Γιατι το ν ανεβεις εκει πανω και να προσπαθησεις να κατεβασεις την μηχανη θελει ικανοτητες που καποιοι ουτε στην επομενη τους ζωη δεν θα τις βρουν.
Παντα η απορια μου ηταν βεβαια για ποιον λογο να βρεθω εκει πανω. Εγω δεν θα το εκανα ποτε, ας πουμε. Αλλα αν τυχει, για καποιον λογο, και βρεθει ενας σε τετοιο σημειο, γνωριζοντας καποια πραγματα μπορει να κατεβει πιο ευκολα.

NLS
19-02-2009, 11:21
Καλά έκανες και το διευκρίνησες γιατί έχει σχολιαστεί από παλιά που κυκλοφόρησε το video αυτό. Ακόμα και το ΓΙΑΤΙ κυκλοφόρησε (γιατί φαίνεται ότι και ο ίδιος ο "κάμεραμαν" είναι από αυτούς που χασκογελάνε με το πάθημα του Σπανού και αν κάποιος δεν μου πει ότι είναι ο Ορφανός ο cameraman, τότε θα του πω "τι γελάς ρε Καραμήτρο; εσύ κάνεις έστω το 1/5 από αυτά;").

emix
19-02-2009, 11:28
Ετσι οπως τα λες ειναι φιλε μου.
Προσωπικα, σεβομαι τον Σπανο και καθε ανθρωπο σαν τον Σπανο (τον Ορφανο, μιας και τον ανεφερες) γιατι μπορει να κανει πραγματα που δεν μπορω και ισως ουτε προκειται, να κανω ποτε μου εγω.

SpanosNikos
30-03-2009, 18:34
Έχω πολύ καλύτερα και διασκεδαστικά Video μου με τούμπες. Να τα ανεβάσω????

χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα

ntinopoulos
30-03-2009, 20:15
Έχω πολύ καλύτερα και διασκεδαστικά Video μου με τούμπες. Να τα ανεβάσω????

χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα
και δε τ ανεβαζεις?ευπροσδεκτα ειναι!;)

CF.DAKAR
31-03-2009, 19:46
πολη καλω :sm7: