PDA

View Full Version : Η ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΑΝΑΤΕΛΛΟΝΤΟΣ ΗΛΙΟΥ ΜΕ ΚΑΛΕΙ


Σελίδες : [1] 2

Magelanos
19-01-2012, 20:05
Πήρα την μεγάλη απόφαση το καλοκαίρι του 2012 να κάνω ένα ταξίδι...


(όνειρο ζωής)



να πάω ακόμα παραπέρα!!!

Δυο μήνες στο δρόμο....

για να κάνω αυτό……



http://i1123.photobucket.com/albums/l554/zais71/Clip_22.jpg




15-7-12 αναχώρηση με 15-9-12 επιστροφή.


Οι χώρες που θα περάσω


Ελλάδα - Τουρκία - Γεωργία - Αζερμπαϊτζάν - Τουρκμενιστάν - Ουζμπεκιστάν - Καζακστάν - Ρωσία –Μογγολία - Ρωσία ξανά, με στόχο το λιμάνι του Βλαδιβοστόκ.

Καράβι από εκεί και 36 ώρες μετά....



Ιαπωνία....



Άφιξη στο λιμάνι Fushiki.

15 μέρες θα είναι αφιερωμένες σε Ιαπωνικό έδαφος γνωρίζοντας διάφορες πόλεις...
Η περιπλάνηση τελειώνει στο καράβι που με γυρίζει πίσω στο Βλαδιβοστόκ.

Ολόκληρος ο υπερσιβηρικός οδικός άξονας, είναι πλέον μπροστά μου, η διάσχιση του οποίου με οδηγεί πίσω στην Ευρώπη....


Ευρωπαϊκή Ρωσία - Λευκορωσία - Πολωνία - Γερμανία - Αυστρία - Ιταλία (Βενετία) - Ελλάδα.



Η μηχανή...


K 1200 S




Το ταξίδι...



27.000 χλμ….


15 χώρες...


3 ακτοπλοικές γραμμές...


55 διανυκτερεύσεις...





Τα παρελκόμενα....




3 σέρβις...


2 ζευγάρια λάστιχα...


Φωτογραφικός εξοπλισμός...


GPS, με δύσκολους να βρεθούν, χάρτες...




Η αλληλεγγύη...





Όποιος μπορεί να βοηθήσει σχετικά με τις χώρες:
Αζερμπαϊτζάν, Τουρκμενιστάν, Ουζμπεκιστάν, Καζακστάν, Μογγολία, Ιαπωνία, Λευκορωσία....

Έγγραφα, οδικό δίκτυο, πρατήρια βενζίνης, χάρτες για GPS...
οτιδήποτε γνωρίζει κάποιος, θα μου ήταν πολύ χρήσιμο.





Να είμαστε καλά μέχρι τότε και ελπίζω ότι θα τα καταφέρω….

gsmaniac
19-01-2012, 20:06
περαστικα σου..........:sm7::sm7:

panagiotis.farmer
19-01-2012, 20:07
Kαλο ταξιδι Παναγιωτη!!!
Εχετε βαλει σκοπο να μας τρελανετε φετος :);)

yns
19-01-2012, 20:14
Βρε δε πας καλά! :eek::eek::eek:

Σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις τρελό αγόρι! :)

kostas_366
19-01-2012, 20:15
Πάνο, πράγματι φοβερό.
Μια ένσταση μόνο. Στις ``περιέργες`` χώρες πως θα τα καταφέρεις με το Κ-ς?

vtheo
19-01-2012, 20:30
Τι ταξιδάρα είναι αυτή που ετοιμάζεις ρε φίλε;
Με το καλό να ρθει η στιγμή που θα βάλεις μπρος και να σου πάνε όλα κατ'ευχήν.

adventure
19-01-2012, 20:34
Με το καλό Πάνο να εκπληρώσεις αυτήν την επιθυμία σου.

:sm8:

zervas
19-01-2012, 20:40
Τι λές τώρα ?????????????

Πλάκα κάνεις ???????????

DoctorAbo
19-01-2012, 20:42
Μεγάλε Πάνο ξέρω ότι με την απάντηση μου μαζεύω πέτρες για το κεφάλι μου αλλά......

- το μηχανάκι σου δεν είναι κατάλληλο για το συγκεκριμένο ταξίδι
- η μοναξιά για τέτοιο ταξίδι δεν είναι ότι καλύτερο
- το Budget (όσο και νά έχεις ) δε θα σε φτάσει λόγο απρόβλεπτων

Οι πιθανότητες να το ολοκληρώσεις μόνος με ασφάλεια δεν είναι με το μέρος σου. Αν όμως βρεις έναν συνταξιδιώτη και οι 2 σας καβαλάτε πιο απλοϊκά και αξιόπιστα μηχανάκια (ΤΑ, ΑΤ κλπ) τότε θα το έβλεπα.

Ότι και να κάνεις φυσικά η ευχή μου και η σκέψη μου μαζί σου !!!!!

zandesiro
19-01-2012, 20:50
Με το καλο.....
:sm8:

skippybi
19-01-2012, 21:01
άλλος ένας που θέλει να μας πριζώσει!!!!!!!:eek:


Με το καλό σου εύχομαι να της απαντήσεις στην κλήση...:):)

siraxanz
19-01-2012, 21:08
Πάνο, καλή επιτυχία φίλε...



τι gps εχεις?

giamil
19-01-2012, 21:09
:eek::eek::eek::eek:


σοκ και δεος!!!

Φιλε με το καλο να δαμασεις κι αυτο το θεριο!
;):);)

gemara
19-01-2012, 22:06
:eek:

Grs1
19-01-2012, 22:09
Φιλε πανο μας το ειχες πει και στο Βελιγραδι οτι σκεφτοσουν το συγκεκριμενο ταξιδι. Οπως δειχνει ο κυβος εριφθη. Με το καλο λοιπον ο προγραμματισμος και η υλοποιηση του και να ξερεις προκαταβολικα οτι οι ευχες και η σκεψη ολου του φορουμ θα ειναι μαζι σου σε αυτο το δυσκολο απαιτητικο μα και συνναμα απιστευτο ταξιδι. ;)

tsitsos
19-01-2012, 22:11
πανω με το καλο, και τις καλυτερες ευχες απο ολους μας;)

Jepe
19-01-2012, 22:12
- το μηχανάκι σου δεν είναι κατάλληλο για το συγκεκριμένο ταξίδι
- η μοναξιά για τέτοιο ταξίδι δεν είναι ότι καλύτερο
- το Budget (όσο και νά έχεις ) δε θα σε φτάσει λόγο απρόβλεπτων

!


Για αυτούς και μόνο τους λόγους σε ζηλεύω που έχεις τα ####### για να ξεκινήσειςΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Jepe
19-01-2012, 22:13
Respect αδερφέ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uriah Heep
19-01-2012, 22:21
Πάνο, μίλησες με τον Πέτρο (καθηγητή ΤΕΙ,BMW Κ1200), που πήγε το 2010 μ΄ένα Funduro δικάβαλος Ιαπωνία?

Αν όχι, να σΕ στείλω τα τηλέφωνα. Βρίσκεται Αθήνα. Δεν γράφει σε φόρα...;)

Magelanos
19-01-2012, 22:24
Πάνο, καλή επιτυχία φίλε...



τι gps εχεις?

Να είσαι καλά Χάρη και ότι επιθυμείς φίλε. Από GPS έχω μια συσκευή αγορασμένη από Κίνα, και έχει το πρόγραμμα της IGO. Μέσα έχει περασμένες 47 χώρες με την Ρωσία. Αυτό είχα στο ταξίδι το 2011 που πήγα στην Ρωσία. Εντάξει δούλεψε μια χαρά. Παίρνει και έξτρα κάρτα μνήμης οπότε λογικά θα μπορεί να φορτωθούν χάρτες από ιντερνέτ εφόσον και αν υπάρχουν. Αλλιώς θα πρέπει να προμηθευτώ άλλη συσκευή; Δεν γνωρίζω πραγματικά είμαι άσχετος με την τεχνολογία. ;);)

Arkas
19-01-2012, 22:30
Πάνο μου,
μόνο και μόνο για το σεμνό και χαμηλών τόνων νήμα σου,
σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια !

Το εγχείρημα δύσκολο,
έως ακατόρθωτο !

Οι ευχές όλων μας,
όμως
και η αλληλεγγύη,
θα είναι δίπλα σου,
ανά πάσα στιγμή !

http://www.commentsyard.com/graphics/good-luck/good-luck43.png

και καλή επιτυχία !!!

.

Magelanos
19-01-2012, 22:30
Πάνο, μίλησες με τον Πέτρο (καθηγητή ΤΕΙ,BMW Κ1200), που πήγε το 2010 μ΄ένα Funduro δικάβαλος Ιαπωνία?

Αν όχι, να σΕ στείλω τα τηλέφωνα. Βρίσκεται Αθήνα. Δεν γράφει σε φόρα...;)

Βασίλη σ’εχαριστω πολύ φίλε και σε εκτιμώ πολύ σαν άνθρωπο και πραγματικά χαίρομαι που έχω γνωρίσει παιδιά σαν εσένα. Το τηλέφωνο ενός Πέτρου μου έδωσε ο Ηλίας Βροχιδης μάλλον μιλάμε για τον ίδιο έχω σκοπό να μιλήσω οπωσδήποτε. Στείλε μου όμως κ’εσυ τα τηλ-του και άμα είναι Αθήνα να βρεθώ να μιλήσω μαζί του. Ευχαριστώ… :):)

Magelanos
19-01-2012, 22:38
Με το καλο.....
:sm8:

Ευχαριστώ πάρα πολύ να είσαι καλά. Τέτοια θέλω να βλέπω…;);):):)

mario
19-01-2012, 22:52
Φίλε η σκέψη και η βοήθεια όλων μας είναι μαζί σου!
Καλή δύναμη!
Με το καλό να γίνει πραγματικότητα το όνειρό σου!

Uriah Heep
19-01-2012, 23:27
Στείλε μου όμως κ’εσυ τα τηλ-του και άμα είναι Αθήνα να βρεθώ να μιλήσω μαζί του. Ευχαριστώ… :):)

Πιάσαμε την πάρλα τόση ώρα με τον Πέτρο. Έχεις πμ. Περιμένει τηλέφωνό σου.:)

paschalis
19-01-2012, 23:34
Ο Μαγγελανος περασε με 10 μποφωρ δυτικο ανεμο τα στενα του Μαγγελανου με πορεια...δυτικα.
Ο αλλος Μαγκελανος, ο Πανος μας, θα παρει το Κ και θα παει μεχρι την Ιαπωνια.Και θα γυρισει βεβαια παλι οδικως!
Και εδω προκειται για την απλη φυσικη συνεχεια!
Ενα απογευμα καπου στη Μοντανα της Βουλγαριας του λεω οτι γουσταρω πολυ να περιπλανιεμαι με μηχανη στα Βαλκανια χαζευοντας γνησιες εικονες ανθρωπων που ζουν σκληρη αλλα αληθινη ζωη.
Και μου απαντα,κι εγω γουσταρω φιλαρακι!Κι οσο πιο χαλια και 'φτωχα' τα μερη τοσο περισσοτερο μου αρεσει!
Τοτε καταλαβα οτι δεν ηταν φημες αυτα που ακουγαμε για την Ιαπωνια!
Φιλε καλη αρχη στην προετοιμασια και να εχεις το νου σου στον μεγαλυτερο κινδυνο του ταξιδιου.
Στην Ιαπωνια οδηγουν αναποδα:)

jimmis varda
19-01-2012, 23:35
με το καλο φιλαρακι......πολυ ομορφο ταξιδι..

babisadve
19-01-2012, 23:37
Γουστάρωωωωωωωωωωωωω
:sm8:

man gs
19-01-2012, 23:39
Φιλε Παναγιωτη το μονο που μπορω να σε προσφερω απο μερος μου ειναι οι καλυτερες ευχες απο καρδιας για την εκπληρωση ενος ακομη ονειρου.

frits
19-01-2012, 23:57
Φίλε Πάνο, όλα να σου έρθουν όπως τα θέλεις, όλοι εδώ είμαστε μαζί σου και φαντάζομαι ο καθένας μας θα βοηθήσει από όπου και όπως μπορεί.....:)

gsa1200
19-01-2012, 23:57
Ένα μεγάλο ταξίδι, άπιαστο από όλους μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Να είσαι καλά να το πραγματποιήσεις αδερφέ;)

vasorfa
20-01-2012, 00:01
Πανούλη,με το καλό!!!


κοιτα μην σε ξεμυαλισςι καμια γκέησα...:p





εννοειτε επειδη ειναι μεγαλο και....αντρικο ταξίδι....αν χρειαστεις βοηθεια στο οτιδηποτε,ΜΗΝ διστασεις.....(αρκει να περναει απο το χερι μου.)





με το καλό φιλε μου....με το καλό!!ψαξε και για τιποτα χορηγιες φιλε:):)

ntinopoulos
20-01-2012, 00:10
αδερφε καλη τυχη τοσο με ολη τη διαδικασια της ετοιμασιας οσο και με το ταξιδι!
ξερεις οτι ειμαστε μαζι σου σε οτι χρειαστεις!;)

Magelanos
20-01-2012, 00:33
Πάνο μου,
μόνο και μόνο για το σεμνό και χαμηλών τόνων νήμα σου,
σου αξίζουν πολλά συγχαρητήρια !

Το εγχείρημα δύσκολο,
έως ακατόρθωτο !

Οι ευχές όλων μας,
όμως
και η αλληλεγγύη,
θα είναι δίπλα σου,
ανά πάσα στιγμή !

http://www.commentsyard.com/graphics/good-luck/good-luck43.png

και καλή επιτυχία !!!

.


Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη να είσαι πάντα καλά.. Τα συγχαρητήρια πολλά και από μένα προς το πρόσωπο σου για την προσπάθεια (της μεγάλης οικογένειας του φόρουμ) Το εγχείρημα δύσκολο και ακατόρθωτο όπως και ο καθημερινός αγώνας στο να κρατιέται ένα φιλικό κλίμα σε χιλιάδες άτομα. Πιστεύω όμως με τέτοια παρέα και τα φιλαράκια που έχω κάνει εδώ μέσα, νομίζω ότι είναι κινητήρια δύναμη στο να πραγματοποιήσω το όνειρο μου.. ευχαριστώ την μεγάλη οικογένεια του GS Forum…. :):):)

CPretenteriS
20-01-2012, 00:56
:eek::eek::eek:

Με το καλό φιλαράκι... είχα πάει πριν χρονία Nagoya, Yokohama, Tokyo και μπορώ να σου πω 2-3 πραγματα, κυρίως για Τόκυο!!!

Ο Θεός μαζί σου... ;):)


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

N4pSt3R
20-01-2012, 00:58
1000 BRAVO Πάνο!!!Πραγματικά εύχομαι να γίνει όσο ευκολότερα και όσο ποιό όμορφο γίνεται το ταξίδι αυτό!!!Τελικά είχες δικιο που έλεγες ότι μετά από το γύρο της Βαλτικής τέλειωσες από Ευρώπη!!!Βγάλε με το καλό την διαδρομή και θα την μελετίσουμε όλοι μαζί παρέα για να βρούμε ότι χρειαστείς!!!

moby_gr
20-01-2012, 01:05
Ταξίδι για λίγους, συνετούς και λιγομίλητους...

Και ο Πάνος είναι τέτοιος!

Καλή επιτυχία φίλε, οι σκέψεις όλων μας θα σε συντροφεύουν σε αυτό το μακρύ, μοναχικό και δύσκολο ταξίδι σου!

N4pSt3R
20-01-2012, 01:08
Πάνο αυτά είναι 3 ride report που βρήκα στα γρήγορα και έχουν μέσα πάνω κάτω τα μέρη που θέλεις να περάσεις για να πάρεις κάποιες εικόνες!!!

A Kiwi Expedition - Korea to Scotland via Mongolia - ADVrider (http://advrider.com/forums/showthread.php?t=722433)

Long Way Back Home from Korea through Russia, Kazakhstan and Kyrgyzstan to Finland - ADVrider (http://advrider.com/forums/showthread.php?t=635305)

Moscow-Vladivostok on the way from sea to sea - ADVrider (http://advrider.com/forums/showthread.php?t=750237)

Ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε να το ζήσουμε από την προετοιμασία!!!:):)

ΙoannisPanagiotidis
20-01-2012, 01:11
Πω!!!!:eek:...τι ειπες τωρα βρε φιλε!!!!!!!!!!!...πλακα με κανεις!


...αδελφε ..... σου ευχομαι υγεια ... ολα να πανε καλα ...και με ενα κεφαλι γεματο εμπειριες , γυριζοντας να μας φωτησεις και μας! Αυτο δεν ειναι ταξιδι ...αυτο ειναι ταξιδι ολοκληρης ζωης!...1000 respekt!

.... Καλο ταξιδι να χεις!:sm5:

KAS
20-01-2012, 01:23
Πάνοοοο μ΄ακουςςςςς ...Πάρε με και μένα ρε φίλε ..
Είσαι ο καλύτερος

Arkas
20-01-2012, 02:00
Πάνοοοο μ΄ακουςςςςς ...Πάρε με και μένα ρε φίλε ..
Είσαι ο καλύτερος
Εσύ να κάτσεις στ΄αυγά σου !
Έχεις υποχρεώσεις !!! :p

bil69
20-01-2012, 02:15
:sm1: Θα μας τρελάνεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

bil69
20-01-2012, 02:15
:sm1: Θα μας τρελάνεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

gepol
20-01-2012, 09:15
Τι να πεί κανείς....απλά ρησπέκτ. :)

Για το GPS δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι κάτι άλλο, και αν δεν βρείς χάρτες (που θα βρείς με τόσους που ασχολούνται εδώ μέσα) θα ψάξω εγώ. Πολλές φορές όμως κάποιες εταιρείες είναι καλές σε κάποιες περιοχές, και άλλες σε κάποιες άλλες. Οπότε είναι καλό να έχεις πάνω απο ένα προγράμματα για την συσκευή σου. Η συσκευή που έχει είναι universal οπότε μπορείς να της βάλεις σχεδόν οποιοδήποτε πρόγραμμα.

Να πάρεις άλλη μια καρτούλα να την αντιγράψεις σε περίπτωαη που πάθει κάτι αυτή.

Επίσης για backup, έχω ένα navigon, το οποίον μπορώ να σου δώσω να έχεις μαζί just in case. Αν το θέλεις στείλε μου ΠΜ.

Βέβαια ο απλός χάρτης είναι must αλλά φαντάζομαι το ξέρεις πιο καλά απο μένα. Εγώ χρησιμοποιω της Michelin.

Και πάλι σου εύχομαι να γίνει αυτό το ταξίδι σταθμός για την ζωή σου...:sm8:

SenseiG
20-01-2012, 09:42
Παναγιωτη το ειπες και θα το κανεις ,μπραβο φιλαρακι γιατι ειναι ενα ταξιδι που θελει να τα εχεις καλα με τον εαυτο σου να εχεις αντοχες καλη μηχανη και αλλα...
Καλα χιλιομετρα απο εμενα και την Αντι περιμενουμε τις εμπειριες σου και τις φωτο σου.
Με το καλο!!;):)

pirate
20-01-2012, 09:52
Πάνο μου τα καλύτερα με το καλό να πας και με το καλο να επιστρέψεις και προσοχή στις ...... ;)

http://i1185.photobucket.com/albums/z356/derdas/images1.jpg

HECTOR
20-01-2012, 10:11
Σου ευχομαι απο καρδιας να γινει πραγματικοτητα και το ταξιδι σου αυτο φιλε...!!!

Ακιs
20-01-2012, 11:22
Καλη επιτυχια στο δυσκολο αυτο εγχειρημα.Οντως ειναι ταξιδι ζωης.Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και τα εμποδια που θα συναντησεις να ειναι λιγοστα και προσπελασιμα.Με το καλο λοιπον Πανο,να μας γεμισεις φωτογραφιες και εμπειριες που οντως ειναι για λιγους....:):)

Maggellanos
20-01-2012, 11:27
Χαιρομαι που ο συνονοματος μου ειναι ενας τοσο μεγαλος ταξιδευτης!:sm8:
Σου ευχομαι απο καρδιας να εχεις καλους δρομους, και αυτο το ταξιδι να ειναι ενας σταθμος στην ζωη σου.
Οτι χρειαζεσαι απο χαρτες ριξε μια ματια εδω... GPS Underground :: Your Tracks Guide (http://gpsunderground.com/forum/forum.php)


Και παλι καλους δρομους!!

MARK
20-01-2012, 11:36
Γι αυτό σε λένε και Magelano Πάνο,με το καλό φίλε.Πραγματική εμπειρία ζωής :)

Iconmaster
20-01-2012, 11:44
:sm8:

nino
20-01-2012, 11:46
τι να πούμε και εμείς με τα ταξίδια μέσα στην Ελλάδα;;;;:yz

lepanto
20-01-2012, 13:03
Φιλαράκι μου πας να σπασεις το φράγμα του ήχου ,σε ταξίδι με μηχανή εννοώ ,τι να σου πω ότι δεν σε ζηλεύω θ αναι ψέμα.περαστικα σου καλη δύναμη κ όλα να παν κατ ευχη .στο γυρισμο θα μας καθηλωσεις στις καρέκλες πολλές φορές για να ακούμε τις ωραίες εμπειρίες σου .σου ευχομαι καλοταξιδος κ καλη επιστροφή απ την Ιθάκη σου

Ellie
20-01-2012, 13:07
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002053E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

xurxes
20-01-2012, 13:24
να απολαυσεις καθε σου χιλιόμετρο...φιλαράκι;)

giamil
20-01-2012, 13:39
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!!!


http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002053E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002053E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)




:D:D:D

υγ.Ρε Πανο μηπως οντως πρεπει να σου βρουμε σπονσορες?και να το εκπεμπεις δορυφορικα Live πχ?Νεο ειδος Reality Show?

Θα κανε τρελα νουμερα!!!

Sakis
20-01-2012, 13:50
Πάνο σου εύχομαι να καταφέρεις αυτό το δύσκολο εγχείρημα που ξεκινάς...
με το καλό να πας και να γυρίσεις...
θα χαρούμε όλοι μας να βάλουμε ένα λιθαράκι βοηθείας
όπου μας χρειαστείς...:):)

Πάντως μας έχεις τρελάνει ρε μπαγάσα!!!;):cool::)

HAWK_46
20-01-2012, 14:09
Με το καλό Πάνο, όλα να σου έρθουν όπως τα έχεις φανταστεί και να το απολαύσεις. :)
Α και εκεί που θα χρειαστείς κύριο service, .....πάρε μια γιαπωνέζα και γύρνα!! ;)

asotosios
20-01-2012, 15:15
Μπραβο μονο και μονο για την θεληση και το ονειρο...
πραγματικα μακαρι ολα να πανε καλα και να το κανεις πραγματικοτητα...

αρκει που το εχεις βαλει στο μυαλο σου...θα το προσπαθησεις και ολα να πανε καλα...θα το καταφερεις...!!!

το δυσκολο ειναι να βρεις τον χρονο...απο οτι φενεται εσυ τα καταφερες και βρηκες 2 μηνες...το ακομα πιο δυσκολο θα ειναι να αντεξεις αυτους τους δυο μηνες μονος σου...σχετικα δλδ γιατι καλη παρεα μπορεις να βρεις αρκει να θελεις...και εσυ απο οτι φενεται δεν το φοβασε...
αυτο που με προβληματιζει μονο ειναι...

Πως γυρνας μετα απο μια τετοια βολτα και κλεινεσαι παλι στην καθημερινοτητα...!!!

μακαρι να σου πανε ολα καλα και να τα καταφερεις...:)

αντε και στα δικα μας...!!!:D

tattoopanther
20-01-2012, 15:25
και όταν με το καλό τρώς το σούσι στην Ιαπωνία.,.,.,
μην ξεχάσεις τον δρόμο για τον γυρισμό.,.,

καλό δρόμο.,.,

southern
20-01-2012, 15:38
Παναγιώτη με το καλό να ξεκινήσεις και με το καλό να επιστρέψεις κοντά μας γεμάτος εμπειρίες. Για το ταξίδι, τον εξοπλισμό και τον προγραμματισμό σου δεν έχω καμμία αμφιβολία ότι τα έχεις ελέγξει όλα. Στην περίπτωση σου δεν χωράνε αμφιβολίες ότι θα τα καταφέρεις ή πως θα αντιδράσεις σε κάποιες δύσκολες καταστάσεις.
Σου εύχομαι τα καλύτερα και τα υπόλοιπα θα τα πούμε και από κοντά.

nikos-x
20-01-2012, 16:00
Πριν λίγες ημέρες, μαζί με κάποια φιλαράκια, συζητούσαμε για κάποιον που το 'σκασε και άφησε πίσω το πουκάμισό του . . .
Ξέρεις. εκείνο με τα κουμπιά από πίσω :D Το θέλεις πίσω; :p

Με το καλό να το πραγματοποιήσεις φίλε, αλλά μέχρι τότε, δώσε μας να διαβάσουμε και κάτι από την προηγούμενή σου απόδραση. :)

boxerakias57
20-01-2012, 16:04
ΕΣΚΙΣΕΣ

lempoi
20-01-2012, 16:11
Οτι και να πω ειναι λιγο..ενταξει...βλεπω το χαρτη που εχεις βαλει με την διαδρομη και ανατριχιαζω..για να μην πω πως κ@@@@@ω!!!!
ΤΑΞΙΔΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ!!!!!

Magelanos
20-01-2012, 17:58
Βρε δε πας καλά! :eek::eek::eek:

Σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις τρελό αγόρι! :)

Κουζουλάθηκα εντελώς… τι περιμένεις φίλε μου η καταγωγή από το νησί σου φταίει δεν εξηγείτε αλλιώς. :sm7:Να είσαι καλά τα χαιρετίσματα σε όλα τα τρελλόπαιδα στην όμορφη ΚΡΗΤΗ…;);)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-01-2012, 18:00
Κουζουλάθηκα εντελώς… τι περιμένεις φίλε μου η καταγωγή από το νησί σου φταίει δεν εξηγείτε αλλιώς. :sm7:Να είσαι καλά τα χαιρετίσματα σε όλα τα τρελλόπαιδα στην όμορφη ΚΡΗΤΗ…;);)


... μην σκας ... θα ενώσετε τις κουζουλάδες σας στο Σοφικό ... :D

Magelanos
20-01-2012, 18:05
Πριν λίγες ημέρες, μαζί με κάποια φιλαράκια, συζητούσαμε για κάποιον που το 'σκασε και άφησε πίσω το πουκάμισό του . . .
Ξέρεις. εκείνο με τα κουμπιά από πίσω :D Το θέλεις πίσω; :p

Με το καλό να το πραγματοποιήσεις φίλε, αλλά μέχρι τότε, δώσε μας να διαβάσουμε και κάτι από την προηγούμενή σου απόδραση. :)


Το βρήκες φιλαράκι;:eek: Και το έψαχνα, το άσπρο με τα κουμπάκια από την ανάποδη μεριά, αυτό είναι θα μου το στείλεις;:p Νικόλα θα το έχω έτοιμο πριν το Σοφίλο, και θα δείξω μπόλικο υλικό, και σχέση με αυτό που θέλω να κάνω… :):)

1974
20-01-2012, 18:09
καλη επιτυχια!!!!:)

Marcoze
20-01-2012, 18:40
καλη δυναμη παλικαρε να σου πανε ολα καλα !!!

solist7
20-01-2012, 19:03
Είσαι μεγάλος παιχταράς ρε φίλε!!!
Respect μόνο....Τι άλλο να πω;
Εύχομαι να σου πανε όλα όπως τα φανταζεσαι...

Δήμος
20-01-2012, 19:27
Ti Discovery Channel και αηδίες: Παρακολουθείστε μαζί μας GSForum και θα τα δείτε όλα λέμε!!!

yannis
20-01-2012, 19:45
Καλό ταξίδι και καλή επάνοδο... αν και για τις ταξιδιάρες ψυχές, η επιστροφή είναι μια πρόφαση για την επόμενη αναχώρηση!!!

Magelanos
20-01-2012, 19:46
Πάνο, πράγματι φοβερό.
Μια ένσταση μόνο. Στις ``περιέργες`` χώρες πως θα τα καταφέρεις με το Κ-ς?

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε Κώστα, έλα όμως που αυτό έχω!!! Και σίγουρα δεν έχω και τα φράγκα να πάρω κάτι άλλο για καλύτερα, και ούτε θέλω να δώσω το Κ ανταλλαγή.. Αλλά και από την άλλη ποιος μου εγγυάται ότι με κάτι άλλο θα ήταν μια χαρά; Έχω περάσει κάποιες <<δύσκολες>> χώρες όπως λες, και εντάξει ήταν καλά, και ευτυχώς χωρίς απρόοπτα. Κάποιες ψιλομετατροπες μπορούν να γίνουν στην μηχανή, ώστε να έχω έστω μια ποιο ξεκούραστη θέση οδηγήσεως. Από εκεί και πέρα φίλε έχω και το παπί και στην τελική το κάνω τούμπανο και έφυγα… :sm7:

skippybi
20-01-2012, 19:54
Πάνο μου τα καλύτερα με το καλό να πας και με το καλο να επιστρέψεις και προσοχή στις ...... ;)

http://i1185.photobucket.com/albums/z356/derdas/images1.jpg

δε δαγκώνουν αυτές...:D

nikos-x
20-01-2012, 20:02
. . . ούτε θέλω να δώσω το Κ ανταλλαγή . . .
έχω και το παπί και στην τελική το κάνω τούμπανο και έφυγα…

Άσε το Καπή και πάρε το ΠΑΠΙ :sm7:

https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQNTK9Bzg-pEFoXMmfcb8esymzCHbo_azMkNmBFyyPvuu4ISa-v

ARGI
20-01-2012, 20:17
Πάνο συγχαρητήρια φίλε για την μεγαλοπρεπή απόφαση σου!!!
Είσαι άξιος συγχαρητηρίων και θαυμασμού...
Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά,
από την σχεδίαση μέχρι την υλοποίηση του project ....

http://www.globalworkcamps.org/template/images/flags/big/asia/japan.jpg

Καλή επιτυχία φίλε....
Και αν μπορούμε κάπου να βοηθήσουμε, μέσα...
;););)

264George
20-01-2012, 21:05
καλούς δρόμους Πάνο!

και 1200 respect
για την απόφαση
ως την υλοποίηση

nordkapp
20-01-2012, 21:17
Πανο μου σου ευχομαι οτι καλυτερο στο ταξιδι,πρεπει ομως να δεις με μεγαλη προσοχη και σαφηνεια το ολο ενχειρημα. Για παραδειγμα απο Αzerbaijan για να περασεις απο Κασπια θαλασσα στο Τurkmenistan ενιοτε δεν υπαρχει δρομολογιο,ενω η κατασταση στο Ιραν δεν ειναι και η καλυτερη.
Περα ομως απο αυτα, οι διατυπωσεις στις υπολοιπες ασιατικες χωρες ειναι ιδιαιτερα χρονοβορες [visa κλπ],οι δρομοι πολυ προβληματικοι,και η ζεστη αγγιζει τους 45C![τα γνωριζω απο το ταξιδι Αθηνα-Πεκινο με τους δρομους της ελιας.]
-Για την Σιβηρια τωρα γνωριζω οτι απο την πολη Chita και για 1100 περιπου χιλιομετρα ειναι χωματοδρομος[απ'οσο ρωτησα ειναι ακομα].
-Για την Ιαπωνια εχει ενα[1] δρομολογιο την εβδομαδα και το κοστος τελωνεια[Ρωσια-Ιαπωνια]και μεταφορα περιπου 1000€.
Η ενημερωση η δικια σου πανω σ'αυτα ειναι διαφορετικη;
Βρηκα και καποια video[το συγκεκριμενο απο τη στεπα του Kazakhstan]
http://www.youtube.com/watch?v=0xAYYzO3eKs
Σου ευχομαι την καλυτερη δυνατη οργανωση για να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα.

Syvaris
20-01-2012, 21:25
κατ αρχήν σου εύχομαι με το καλό και να γίνουν όλα όπως περιμένεις...


το long way around με jefe+pirate δεν είναι και πολύ μακριά:sm7::sm7:

REK
20-01-2012, 21:27
εγω τώρα τι να σου πώ...?? τα εχουν πει λιγο πολύ οι προλαλησαντες..

καλό ταξείδι..εαν και ξέρω..οτι το έχεις ξεκινήσει ήδη..

ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-01-2012, 21:29
Πανο μου σου ευχομαι οτι καλυτερο στο ταξιδι,πρεπει ομως να δεις με μεγαλη προσοχη και σαφηνεια το ολο ενχειρημα. Για παραδειγμα απο Αzerbaijan για να περασεις απο Κασπια θαλασσα στο Τurkmenistan ενιοτε δεν υπαρχει δρομολογιο,ενω η κατασταση στο Ιραν δεν ειναι και η καλυτερη.
Περα ομως απο αυτα, οι διατυπωσεις στις υπολοιπες ασιατικες χωρες ειναι ιδιαιτερα χρονοβορες [visa κλπ],οι δρομοι πολυ προβληματικοι,και η ζεστη αγγιζει τους 45C![τα γνωριζω απο το ταξιδι Αθηνα-Πεκινο με τους δρομους της ελιας.]
-Για την Σιβηρια τωρα γνωριζω οτι απο την πολη Chita και για 1100 περιπου χιλιομετρα ειναι χωματοδρομος[απ'οσο ρωτησα ειναι ακομα].
-Για την Ιαπωνια εχει ενα[1] δρομολογιο την εβδομαδα και το κοστος τελωνεια[Ρωσια-Ιαπωνια]και μεταφορα περιπου 1000€.
Η ενημερωση η δικια σου πανω σ'αυτα ειναι διαφορετικη;
Βρηκα και καποια video[το συγκεκριμενο απο τη στεπα του Kazakhstan]
http://www.youtube.com/watch?v=0xAYYzO3eKs
Σου ευχομαι την καλυτερη δυνατη οργανωση για να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα.



Μπράβο Βαγγέλη γαι τις πολύτιμες πληροφορίες ... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/th_BRAV-82.gif (http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-82.gif)

Για δώσε κι άλλες λεπτομέρειες να μαθαίνουμε κι εμείς ... :o




.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-01-2012, 21:31
εγω τώρα τι να σου πώ...?? τα εχουν πει λιγο πολύ οι προλαλησαντες..


καλό ταξείδι..εαν και ξέρω..οτι το έχεις ξεκινήσει ήδη..


ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!!



... εδώ το έχουμε ξεκινήσει εμείς ... :)

Με το κλειδί στη μίζα είμαστε ... ;)

z_atomic
20-01-2012, 21:37
Πάνο το ήξερα ότι θα το έκανες...φαινόταν ξεκάθαρα όταν το συζητούσαμε ένα βράδυ του Οκτώβρη στο καφέ.
Επειδή για μένα τα πάντα είναι θέμα στόχων σου προσθέτω πέρα από τον προφανή στόχο της διαδρομής και το στόχο του προορισμού......
......επειδή λοιπόν προφανώς θα φτάσεις "πεινασμένος" να ξέρεις ότι σου έχω κλείσει τραπέζι για ένα άτομο.........σε ένα "καλό" εστιατόριο

Μίλησα πριν από λίγο και με τον ιδιοκτήτη στο τηλέφωνο. Μου είπε ότι δυστυχώς θα έχει τελειώσει το σερβιρισμένο shusi αλλά θα θα σε περιμένει το πιάτο

.http://lifeisreallybeautiful.com/wp-content/uploads/2011/02/nakedsushi.jpg

νομίζω ότι είναι ένας καλός στόχος προορισμού...αρκεί να μην τον σκέφτεσαι συνέχεια στο δρόμο.....(τα χέρια στο τιμόνι λέμε)


με το καλό φίλε να πας και να ρθεις και ότι βοήθεια θες εδώ είμαστε

Magelanos
21-01-2012, 01:43
Πανο μου σου ευχομαι οτι καλυτερο στο ταξιδι,πρεπει ομως να δεις με μεγαλη προσοχη και σαφηνεια το ολο ενχειρημα. Για παραδειγμα απο Αzerbaijan για να περασεις απο Κασπια θαλασσα στο Τurkmenistan ενιοτε δεν υπαρχει δρομολογιο,ενω η κατασταση στο Ιραν δεν ειναι και η καλυτερη.
Περα ομως απο αυτα, οι διατυπωσεις στις υπολοιπες ασιατικες χωρες ειναι ιδιαιτερα χρονοβορες [visa κλπ],οι δρομοι πολυ προβληματικοι,και η ζεστη αγγιζει τους 45C![τα γνωριζω απο το ταξιδι Αθηνα-Πεκινο με τους δρομους της ελιας.]
-Για την Σιβηρια τωρα γνωριζω οτι απο την πολη Chita και για 1100 περιπου χιλιομετρα ειναι χωματοδρομος[απ'οσο ρωτησα ειναι ακομα].
-Για την Ιαπωνια εχει ενα[1] δρομολογιο την εβδομαδα και το κοστος τελωνεια[Ρωσια-Ιαπωνια]και μεταφορα περιπου 1000€.
Η ενημερωση η δικια σου πανω σ'αυτα ειναι διαφορετικη;
Βρηκα και καποια video[το συγκεκριμενο απο τη στεπα του Kazakhstan]
http://www.youtube.com/watch?v=0xAYYzO3eKs
Σου ευχομαι την καλυτερη δυνατη οργανωση για να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα.

Φίλε Βαγγελη, ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες να είσαι καλά και να μας χαρίζεις πάντα πανέμορφα ταξίδια.. τι γνωρίζω εγώ και θελω να κανω: από Αζερμπαϊτζάν παίρνω καράβι για Τουρκμενιστάν. Το Ιράν ούτε καν το πλησιάζω.. έχει τακτικά δρομολόγια. Εκεί που δεν έχει είναι στο δρομολόγιο Αζερμπαϊτζάν για Καζακστάν, εξίσου και το δρομολόγιο στο Τουρκμενιστάν. Αλλιώς θα πήγαινα κατευθείαν Καζακστάν, και έτσι θα έκανα παράκαμψη του Τουρκμενιστάν και Ουζμπεκιστάν. Από Chita-Σιβηρία γνωρίζω ότι είναι χώμα για όσο λες, μην σου πω και για παραπάνω!!! Και καράβι από Βλαδιβοστόκ έχει δυο. Το ένα πάει κατευθείαν Ιαπωνία, και το άλλο μέσω Κορέας και Ιαπωνία. Για τα 1000 ευρώ τώρα αυτό δεν το ξέρω αλλά θα μάθω σίγουρα. Και τα δρομολόγια τους καλοκαιρινούς μήνες είναι δυο με τρία την εβδομάδα.. Ευχαριστώ και πάλι… :):)

teo71
21-01-2012, 02:23
από Αζερμπαϊτζάν παίρνω καράβι για Τουρκμενιστάν. Το Ιράν ούτε καν το πλησιάζω.. έχει τακτικά δρομολόγια. Εκεί που δεν έχει είναι στο δρομολόγιο Αζερμπαϊτζάν για Καζακστάν, εξίσου και το δρομολόγιο στο Τουρκμενιστάν. Αλλιώς θα πήγαινα κατευθείαν Καζακστάν, και έτσι θα έκανα παράκαμψη του Τουρκμενιστάν και Ουζμπεκιστάν.

Εγώ πάλι έχω καταμπερδευτεί....:sm7::sm7:

Πόσα δρομολόγια έχει πια αυτή η Κασπία???

Ποια είναι τα ποιο τακτικά??

Πόσα είναι αυτά τα stan???

Εσύ σε πόσα θα πας???


Και καράβι από Βλαδιβοστόκ έχει δυο. Το ένα πάει κατευθείαν Ιαπωνία, και το άλλο μέσω Κορέας και Ιαπωνία.

Μήπως έχει δίκιο ο Νάπο, που λέει ότι εμείς οι BMWακηδες μόνο με καράβια μπορούμε να μετακινηθούμε???

Για τα 1000 ευρώ τώρα αυτό δεν το ξέρω αλλά θα μάθω σίγουρα.


Ανενημέρωτο σε βρίσκω....:hmmm::hmmm:

Τα ποιο σημαντικά δεν έχεις μάθεις ακόμη....:sm7::sm7:

Magelanos
21-01-2012, 02:43
Φιλαράκι απλά πράγματα. Από Κασπία μπορείς να πας ακτοπλοϊκός από Αζερμπαϊτζάν σε Ρωσία, Καζακστάν, Τουρκμενιστάν. Το πρώτο δεν με ενδιαφέρει, το δεύτερο πρέπει να έχεις πάει πριν σε χαρτορίχτρα για να μάθεις πότε έχει καράβι, οπότε καταλήγουμε με ποιο συχνή κίνηση το δρομολόγιο για Τουρκμενιστάν. ;);)

Magelanos
21-01-2012, 02:51
Εγώ πάλι έχω καταμπερδευτεί....:sm7::sm7:

Πόσα δρομολόγια έχει πια αυτή η Κασπία???

Ποια είναι τα ποιο τακτικά??

Πόσα είναι αυτά τα stan???

Εσύ σε πόσα θα πας???




Μήπως έχει δίκιο ο Νάπο, που λέει ότι εμείς οι BMWακηδες μόνο με καράβια μπορούμε να μετακινηθούμε???




Ανενημέρωτο σε βρίσκω....:hmmm::hmmm:

Τα ποιο σημαντικά δεν έχεις μάθεις ακόμη....:sm7::sm7:

Ααα…ξέχασα ότι τα Σταν είναι έξι κ’εγω θα περάσω από τα τρία.. πως με βρίσκεις βελτιώνομαι; :p:p:):)

Magelanos
21-01-2012, 03:08
Ααα…ξέχασα ότι τα Σταν είναι έξι κ’εγω θα περάσω από τα τρία.. πως με βρίσκεις βελτιώνομαι; :p:p:):)

Γράψε λάθος μου ξέφυγε ένα επτά είναι…:D:D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
21-01-2012, 03:11
Γράψε λάθος μου ξέφυγε ένα επτά είναι…:D:D


... για απαρίθμησέ τα ... να δούμε τα έμαθες καλά ???

Πρόσεξε ... διαβάζει κ ο Βροχίδης .... ;)

dimitrisb
21-01-2012, 09:50
Γεια σου Πάνο, φιλαράκι !
Εύχομαι όλα να πάνε καλά!
Είναι ένα ταξίδι με πολλές απαιτήσεις.

Είσαι μεγάλος ταξιδιώτης!

"Keep walking" ή καλύτερα keep riding!

Strats
21-01-2012, 15:52
Τρελό αγόρι, η περίπτωσή σου είναι αγιάτρευτη :)

Με το καλό!!! ;)

nordkapp
21-01-2012, 20:01
Φίλε Βαγγελη, ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες να είσαι καλά και να μας χαρίζεις πάντα πανέμορφα ταξίδια.. τι γνωρίζω εγώ και θελω να κανω: από Αζερμπαϊτζάν παίρνω καράβι για Τουρκμενιστάν. Το Ιράν ούτε καν το πλησιάζω.. έχει τακτικά δρομολόγια. Εκεί που δεν έχει είναι στο δρομολόγιο Αζερμπαϊτζάν για Καζακστάν, εξίσου και το δρομολόγιο στο Τουρκμενιστάν. Αλλιώς θα πήγαινα κατευθείαν Καζακστάν, και έτσι θα έκανα παράκαμψη του Τουρκμενιστάν και Ουζμπεκιστάν. Από Chita-Σιβηρία γνωρίζω ότι είναι χώμα για όσο λες, μην σου πω και για παραπάνω!!! Και καράβι από Βλαδιβοστόκ έχει δυο. Το ένα πάει κατευθείαν Ιαπωνία, και το άλλο μέσω Κορέας και Ιαπωνία. Για τα 1000 ευρώ τώρα αυτό δεν το ξέρω αλλά θα μάθω σίγουρα. Και τα δρομολόγια τους καλοκαιρινούς μήνες είναι δυο με τρία την εβδομάδα.. Ευχαριστώ και πάλι… :):)
Φιλε Πανο εν συνεχεία των πληροφοριων εξ'οσων γνωριζω σου παραθετω την παρακατω ενημερωση:
1. Η διαδρομη Βόλγκογκραντ-Σάρατοφ-Σαμάρα στη Ρωσια 800km -εισοδος απο Ουκρανια-[εναλλακτικη απο αυτη που θελεις να κανεις]ειναι ασφαλτος αλλα οχι και στην καλυτερη κατασταση.
2.Χρειαζεσαι τουριστική βίζα για τη Ρωσια που εκδίδεται μάξιμουμ για 30 ημέρες.Αυτο πρακτικα σημαινει οτι ισως οταν θα επιστρεφεις[βαση του προγραμματος σου]να εχει ληξει.Πρεπει να το ρωτησεις.
Για την έκδοση απλής τουριστικής βίζας χρειάζονται 7 εργάσιμες ημέρες.Η τουριστική βίζα ισχύει μόνο για το διάστημα που έχει δηλωθεί αρχικά και για μία είσοδο μόνο, χωρίς δυνατότητα παράτασής της.
Το διαβατήριο πρέπει να ισχύει τουλάχιστον για 6 μήνες υπογεγραμμένο από τον κάτοχο στο αντίστοιχο πεδίο που το ορίζει, μία φωτογραφία έγχρωμη και τυποποιημένη αίτηση[συμπληρώνεται στο προξενείο] για την έκδοση της βίζας για Ρωσία.
-Πρεπει να ρωτησεις αν η συγκεκριμενη visa περναει και στην Georgia[απο ερωτηση σε φιλη Γεωργιανη μου ειπε οτι ειναι διαφορετικη].
-Εκδοση ασφαλιστικης καλυψης[ισως να βγαινει και απο τα συνορα αυτη-ρωτησε το στο Ρωσικο προξενειο-]
-Στον oδικο αξονα του Υπερσιβηρικου μπορει να σε σταματανε με προφαση τον ελενχο των εγγραφων αλλα στην ουσια να θελουν μπαξισι!
3. Απο Ουλάν Ουντέ[Ρωσια]-στο Ουλάν Μπατόρ[Μογγολια] ειναι 560κμ ασφαλτοδρομου
4.Στο Βλαδιβοστόκ εκτος απο τα εισητηρια χρειαζεται και εκτελωνισμος οπως και στo Ιαπωνικο λιμανι Toyama Fushiki[το κοστος στο ανεφερα χθες]
5.Για την Ιαπωνια τωρα δυο πραγματα:
-Η ακριβοτερη χωρα στον κοσμο
-Oδηγηση απο αριστερα κατα τα Βρετανικα προτυπα
-Στις μικροτερες πολεις οι πινακιδες ειναι στα Ιαπωνικα
-Η χρηση των αυτοκινητοδρομων ειναι...αλμυρη 800κμ=120€

Τελειωνοντας για την επιστροφη σου εχε στην ακρη του μυαλου σου την μεταφορα της μηχανης cargo κοστους περιπου 1200€ διοτι αφενος μεν θα εχεις χρονο να δεις την Ιαπωνια,αφετερου δεν θα υποστεις την ταλαιπωρια της επιστροφης που θα ειναι σε μεγαλο ποσοστο απο τον ιδιο -οχι και τοσο καλο-δρομο.

Καλη προετοιμασια.

spade ace
21-01-2012, 20:42
Πάνο μου, πράγματι είσαι αξιοθαύμαστος και εξαιρετικός σαν άνθρωπος από το ελάχιστο που σε ξέρω και δη από την πρώτη κιόλας προσέγγιση που είχαμε μόλις σε πρωτογνώρισα και στεκόμουν να ταξιδεύω μαζί σου έστω και με τις περιγραφές του πρόσφατου ταξιδιού σου στη Ρωσία. Θυμάμαι και τότε είχες κάνει αναφορά για το ονειρικό ταξίδι που σχεδιάζεις προς την Ιαπωνία, και δεν σου κρύβω οτι σάστησα με τα σχέδια σου. Όμως θέλω να πω, πως άνθρωποι γνήσιοι και πιστοί στο σκοπό τους σπανίζουν..Αν και δεν σου προσφέρω κάποια πληροφορία, που μάλλον θα ήταν κάτι πολύ πρακτικότερο για σένα αυτή τη στιγμή της προετοιμασίας σου που θα καθορίσει και την έκβαση του ταξιδιού σου τελικά, επισημαίνω την αυτή σου απόφαση και σεμνότατη στάση και θέλω να στηρίξω τον Παναγιώτη - Μαγγελάνο, να πραγματοποιήσει όπως ξέρει αυτός, ο συνεπής και καθαρός τύπος που πρωτογνώρισα με τις ζωντανότατες εξιστορήσεις του, την κατάκτηση του. Έχε δύναμη, και στήριγμα και αρωγοί σου θα είναι οι εξαιρετικοί φίλοι του gsforum.
Υ.Γ Μακάρι να βρω την τόση απέραντη αρμονία και πίστη μέσα μου από τέτοια φανταστικά εγχειρήματα σαν του Πάνου!

Υ.Γ2 Πάνο αυτό που σίγουρα βρήκα είναι την νέα μου "Κ" ελπίζω να την ασιμώσεις πρώτος με την πρώτη ευκαιρία!

Arkas
21-01-2012, 23:08
-Η χρηση των αυτοκινητοδρομων ειναι...αλμυρη 800κμ=120€


:eek: :eek: :eek:

saitman
22-01-2012, 11:00
ευχομαι να πανε ολα καλα γιατι θα ειναι δυσκολο ταξιδι!!!

GregoryA
22-01-2012, 12:29
Τα σεβη μου, διαβάζω με ανοιχτό το στόμα. Ειναι πολύ μεγάλο για μένα, πολύς χρόνος, πολύ χρήμα και πολύ πολύ κουράγιο. Καλή επιτυχία!

DoctorAbo
22-01-2012, 13:12
Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε Κώστα, έλα όμως που αυτό έχω!!! Και σίγουρα δεν έχω και τα φράγκα να πάρω κάτι άλλο για καλύτερα, και ούτε θέλω να δώσω το Κ ανταλλαγή.. Αλλά και από την άλλη ποιος μου εγγυάται ότι με κάτι άλλο θα ήταν μια χαρά; Έχω περάσει κάποιες <<δύσκολες>> χώρες όπως λες, και εντάξει ήταν καλά, και ευτυχώς χωρίς απρόοπτα. Κάποιες ψιλομετατροπες μπορούν να γίνουν στην μηχανή, ώστε να έχω έστω μια ποιο ξεκούραστη θέση οδηγήσεως. Από εκεί και πέρα φίλε έχω και το παπί και στην τελική το κάνω τούμπανο και έφυγα… :sm7:

υπάρχει και αυτή η εμπειρία. Συνεπώς η Κ θα τα καταφέρει έστω και λίγο καλύτερα.
R1 Travelling The World - YouTube

Magelanos
22-01-2012, 14:13
Φιλε Πανο εν συνεχεία των πληροφοριων εξ'οσων γνωριζω σου παραθετω την παρακατω ενημερωση:
1. Η διαδρομη Βόλγκογκραντ-Σάρατοφ-Σαμάρα στη Ρωσια 800km -εισοδος απο Ουκρανια-[εναλλακτικη απο αυτη που θελεις να κανεις]ειναι ασφαλτος αλλα οχι και στην καλυτερη κατασταση.
2.Χρειαζεσαι τουριστική βίζα για τη Ρωσια που εκδίδεται μάξιμουμ για 30 ημέρες.Αυτο πρακτικα σημαινει οτι ισως οταν θα επιστρεφεις[βαση του προγραμματος σου]να εχει ληξει.Πρεπει να το ρωτησεις.
Για την έκδοση απλής τουριστικής βίζας χρειάζονται 7 εργάσιμες ημέρες.Η τουριστική βίζα ισχύει μόνο για το διάστημα που έχει δηλωθεί αρχικά και για μία είσοδο μόνο, χωρίς δυνατότητα παράτασής της.
Το διαβατήριο πρέπει να ισχύει τουλάχιστον για 6 μήνες υπογεγραμμένο από τον κάτοχο στο αντίστοιχο πεδίο που το ορίζει, μία φωτογραφία έγχρωμη και τυποποιημένη αίτηση[συμπληρώνεται στο προξενείο] για την έκδοση της βίζας για Ρωσία.
-Πρεπει να ρωτησεις αν η συγκεκριμενη visa περναει και στην Georgia[απο ερωτηση σε φιλη Γεωργιανη μου ειπε οτι ειναι διαφορετικη].
-Εκδοση ασφαλιστικης καλυψης[ισως να βγαινει και απο τα συνορα αυτη-ρωτησε το στο Ρωσικο προξενειο-]
-Στον oδικο αξονα του Υπερσιβηρικου μπορει να σε σταματανε με προφαση τον ελενχο των εγγραφων αλλα στην ουσια να θελουν μπαξισι!
3. Απο Ουλάν Ουντέ[Ρωσια]-στο Ουλάν Μπατόρ[Μογγολια] ειναι 560κμ ασφαλτοδρομου
4.Στο Βλαδιβοστόκ εκτος απο τα εισητηρια χρειαζεται και εκτελωνισμος οπως και στo Ιαπωνικο λιμανι Toyama Fushiki[το κοστος στο ανεφερα χθες]
5.Για την Ιαπωνια τωρα δυο πραγματα:
-Η ακριβοτερη χωρα στον κοσμο
-Oδηγηση απο αριστερα κατα τα Βρετανικα προτυπα
-Στις μικροτερες πολεις οι πινακιδες ειναι στα Ιαπωνικα
-Η χρηση των αυτοκινητοδρομων ειναι...αλμυρη 800κμ=120€

Τελειωνοντας για την επιστροφη σου εχε στην ακρη του μυαλου σου την μεταφορα της μηχανης cargo κοστους περιπου 1200€ διοτι αφενος μεν θα εχεις χρονο να δεις την Ιαπωνια,αφετερου δεν θα υποστεις την ταλαιπωρια της επιστροφης που θα ειναι σε μεγαλο ποσοστο απο τον ιδιο -οχι και τοσο καλο-δρομο.

Καλη προετοιμασια.

Ευχαριστώ πολύ Βαγγελη για τις πολύτιμες πληροφορίες… ;);)

Magelanos
22-01-2012, 14:24
υπάρχει και αυτή η εμπειρία. Συνεπώς η Κ θα τα καταφέρει έστω και λίγο καλύτερα.
R1 Travelling The World - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=yjBrpN9nmZQ)

Φίλε Δημήτρη η τρέλα δεν έχει όρια.. είναι το τι νιώθεις μέσα σου και πως το δουλεύεις…:sm8:

Magelanos
22-01-2012, 14:39
... για απαρίθμησέ τα ... να δούμε τα έμαθες καλά ???

Πρόσεξε ... διαβάζει κ ο Βροχίδης .... ;)

Άμα διαβάζει και ο δάσκαλος Βροχιδης, με το τελευταίο σεμινάριο που μου έκανε έχουμε και λέμε: 1) Τουρκμενιστάν 2) Καζακστάν 3) Ουζμπεκιστάν 4) Κυργισταν 5) Πακιστάν 6) Αφγανιστάν 7) Τατζικιστάν. Δάσκαλε με βρίσκεις διαβασμένο; :D:D

commander
22-01-2012, 15:00
Πανο με το καλο να το αποπερατώσεις το ταξιδι .. Αν και δεν σε φοβαμαι οτι δεν θα το τελειώσεις αλλα να εχεις και τον φοβο των ιουδαιων αν ΔΕΝ το τελιωσεις η τιμωρία σου θα ειναι .................................:Dνα παντρευτείειειειςςς.......
:sm7::sm7:

Magelanos
22-01-2012, 15:31
Πανο με το καλο να το αποπερατώσεις το ταξιδι .. Αν και δεν σε φοβαμαι οτι δεν θα το τελειώσεις αλλα να εχεις και τον φοβο των ιουδαιων αν ΔΕΝ το τελιωσεις η τιμωρία σου θα ειναι .................................:Dνα παντρευτείειειειςςς.......
:sm7::sm7:



Άμα είναι τέτοια τιμωρία δεν θα το τελειώσω αλλά θα το παρατείνω. Κάπου έχω διαβάσει από ένα άλλο λιμάνι εκεί στην Ρωσία, φεύγει καράβι για Αλάσκα… :sm7:

KAS
22-01-2012, 15:36
Εδώ διέσχισε την Υπερδεινιστηρία (ουφφ.. μόνο να το αναφέρεις δυσκολεύεσαι ) στην Ιαπωνία δεν θα φτάσει το τρελό αγόρι .:)

Magelanos
22-01-2012, 18:50
Πάνο μου, πράγματι είσαι αξιοθαύμαστος και εξαιρετικός σαν άνθρωπος από το ελάχιστο που σε ξέρω και δη από την πρώτη κιόλας προσέγγιση που είχαμε μόλις σε πρωτογνώρισα και στεκόμουν να ταξιδεύω μαζί σου έστω και με τις περιγραφές του πρόσφατου ταξιδιού σου στη Ρωσία. Θυμάμαι και τότε είχες κάνει αναφορά για το ονειρικό ταξίδι που σχεδιάζεις προς την Ιαπωνία, και δεν σου κρύβω οτι σάστησα με τα σχέδια σου. Όμως θέλω να πω, πως άνθρωποι γνήσιοι και πιστοί στο σκοπό τους σπανίζουν..Αν και δεν σου προσφέρω κάποια πληροφορία, που μάλλον θα ήταν κάτι πολύ πρακτικότερο για σένα αυτή τη στιγμή της προετοιμασίας σου που θα καθορίσει και την έκβαση του ταξιδιού σου τελικά, επισημαίνω την αυτή σου απόφαση και σεμνότατη στάση και θέλω να στηρίξω τον Παναγιώτη - Μαγγελάνο, να πραγματοποιήσει όπως ξέρει αυτός, ο συνεπής και καθαρός τύπος που πρωτογνώρισα με τις ζωντανότατες εξιστορήσεις του, την κατάκτηση του. Έχε δύναμη, και στήριγμα και αρωγοί σου θα είναι οι εξαιρετικοί φίλοι του gsforum.
Υ.Γ Μακάρι να βρω την τόση απέραντη αρμονία και πίστη μέσα μου από τέτοια φανταστικά εγχειρήματα σαν του Πάνου!

Υ.Γ2 Πάνο αυτό που σίγουρα βρήκα είναι την νέα μου "Κ" ελπίζω να την ασιμώσεις πρώτος με την πρώτη ευκαιρία!

Με συγκινείς ρε μπαγάσα να είσαι καλά Αλέξανδρε κ’εγω χάρηκα που ήρθες στην παρέα του φόρουμ και σε γνώρισα. Και ποιο πολύ χάρηκα που έχεις πλέον στην κατοχή σου την Καλλονή.. Θα περιμένω με αγωνία να την δω. Σου εύχομαι πολλά χιλιόμετρα μαζί της. ;);):):)

GeorgeP
22-01-2012, 20:38
Πανο, οταν μου το ειπες πριν μερικες εβδομαδες σε εναν απο τους καφεδες του φορουμ ειπα ''ο ανθρωπος ειναι τρελος, μην δινεις σημασια''!!!
Ομως μιλωντας μαζι σου εκεινο το βραδυ στην Οαση ειδα οτι ΣΟΒΑΡΟΛΟΓΟΥΣΕΣ.......(!!!) και σκεφτηκα τον εαυτο μου του καποτε.........τον θεωρουσα μεγαλο μετα απο τα τοσα ταξιδια σε τοσες χωρες με εκεινες τις συνθηκες (1984) πολιτικες και οδηγικες.......
Ομως μιλωντας μαζι σου, αυτο το μεγαλειο που αισθανομουν για μενα ολα αυτα τα χρονια εκεινο το βραδυ στην Οαση......μικρυνε......εγινε τοσο δα......διοτι ολα μου τα χιλιομετρα του τοτε και του μεχρι σημερα ειναι απειροελαχιστα μπροστα σε αυτα τα ''λιγα'' αλλα τεραστια και ατελειωτα 27000 που προκειται εσυ να κανεις.

Φιλε μου καλο σου δρομο. καλη σου τυχη κι ειθε ολοι οι Θεοι της Υφηλιου να σε προστατευουν.

Οταν με το καλο γυρισεις, εγω ο μικρος και φτωχος σε μοτοσυκλετιστικες ταξιδιωτικες εμπειριες θα σταθω απεναντι σου να ρουφηξω το καθε τι που θα εχεις να μου πεις μπας και γινω ελαχιστα πιο πλουσιος, οχι απεναντι σου βεβαια αλλα απεναντι στον εαυτο μου!!

καλυ τυχη φιλε μου........

babisadve
23-01-2012, 18:56
Rutas y puntos de interés de fernan_ci : wikiloc.com (http://es.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=fernan_ci)

... ένας ισπανός.
Μέσα στις 76 διαδρομές έχει και πολλά κομμάτια που σε ενδιαφέρουν.
Πληροφορίες για την βατότητα και δυσκολία του δρόμου και σε πόσες ώρες βγαίνει.

nivo
23-01-2012, 20:19
εισαι τρελος ??? που θα πας ??? Ιαπωνια ???
ΠΑΡΕ ΜΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ !!!
Πανο με το καλο να ετοιμασεις το ταξιδι αυτο
που μαλλον το ονειρευεσαι καιρο
με το καλο να πας και να γυρισεις πισω
γεματος εικονες εμπειριες τις οποιες
θα περιμενουμε ολοι να μοιραστεις μαζι μας..
ευχομαι να σου πανε ολα οπως τα εχεις
σχεδιασει !!

barte
23-01-2012, 21:06
Με το καλό ρε φίλε.Τέλειο ταξίδι :sm8:

black_hawk
23-01-2012, 21:30
Rutas y puntos de interés de fernan_ci : wikiloc.com (http://es.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=fernan_ci)

... ένας ισπανός.
Μέσα στις 76 διαδρομές έχει και πολλά κομμάτια που σε ενδιαφέρουν.
Πληροφορίες για την βατότητα και δυσκολία του δρόμου και σε πόσες ώρες βγαίνει.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!! :sm8:

Magelanos
23-01-2012, 21:32
Rutas y puntos de interés de fernan_ci : wikiloc.com (http://es.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=fernan_ci)

... ένας ισπανός.
Μέσα στις 76 διαδρομές έχει και πολλά κομμάτια που σε ενδιαφέρουν.
Πληροφορίες για την βατότητα και δυσκολία του δρόμου και σε πόσες ώρες βγαίνει.

Έχει να πέσει πολύ μελέτη…ευχαριστώ.. :sm8:

man gs
25-01-2012, 15:26
Παναγιωτη τα link ειναι απο ενα ζευγαρι ιταλων που κανανε την διαδρομη που θες μεχρι το oulan bator με στοιχεια απο τους δρομους, τα ferry, τον χαρτη και διαφορα αλλα. Καλη μελετη.http://www.youtube.com/watch?v=RH7kGr1ocqo&feature=related και Google Μετάφραση (http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=it&u=http://www.advrider.it/&ei=YfIfT6LUN8_tsgbD6vT7Cw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCcQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dadvrider.it%26hl%3Del%26biw%3D1280%26bih%3D717%26prmd%3Dimvns)

bloger73
25-01-2012, 15:47
Μπράβο ρε Μαγκελάνε.Να σε δούμε στο ταξίδι να σε χαιρόμαστε;);););)

Magelanos
25-01-2012, 19:38
Παναγιωτη τα link ειναι απο ενα ζευγαρι ιταλων που κανανε την διαδρομη που θες μεχρι το oulan bator με στοιχεια απο τους δρομους, τα ferry, τον χαρτη και διαφορα αλλα. Καλη μελετη.http://www.youtube.com/watch?v=RH7kGr1ocqo&feature=related και Google Μετάφραση (http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=it&u=http://www.advrider.it/&ei=YfIfT6LUN8_tsgbD6vT7Cw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCcQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dadvrider.it%26hl%3Del%26biw%3D1280%26bih%3D717%26prmd%3Dimvns)


Φίλε Μανώλη να είσαι καλά αδελφέ.. Είδα και τα έξι βίντεο και όντως αντιπροσωπεύουν το 90% από εκεί που θα περάσω. Η είσοδος από Ρωσία για Μογγολία είναι αυτή που έχω διαλέξει κ’εγω, αλλά έχω σκοπό για άλλο δρομολόγιο από αυτό που έκαναν μέσα στην Μογγολία. Ευχαριστώ φιλαράκι..:sm8:

nordkapp
26-01-2012, 23:27
Πανο ριξε μια ματια σ'αυτη τη σειρα.Εγω ειδα ενα για λιγο,δεν ξερω αν λεει κατι.
Ανεμενε και για τις υπολοιπες πληροφοριες που λεγαμε.
Blondes on Bikes Ep4 Part 1 - YouTube

nordkapp
26-01-2012, 23:38
Ενα βιντεο με τον δρομο στην Chita που λεγαμε τραβηγμενο το 2011
Chita - YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=s3kcJIzvruI&feature=related

Και αυτη η σειρα...
Russia to Vladivostok in July-August 2011.
Ulan-Udé - Cita Highway M55.
http://www.youtube.com/watch?v=yYmOnqWoQLc

Magelanos
27-01-2012, 00:16
Ενα βιντεο με τον δρομο στην Chita που λεγαμε τραβηγμενο το 2011
Chita - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=O1V9XdIue9k)

Tayshet Siberia - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=s3kcJIzvruI&feature=related)

Και αυτη η σειρα...
Russia to Vladivostok in July-August 2011.
Ulan-Udé - Cita Highway M55.
Chopperbyggarn & La Azteca crossing Russia at Harley powered Chopper Trikes #52 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=yYmOnqWoQLc)


Άμα είναι έτσι Βαγγελη όπως δείχνει το βίντεο, για 1000χιλ πάμε καλά. Και ότι λέγαμε, χθες είναι κεντρικός δρόμος περνούν όλα τα οχήματα. Τα βαρέα ιδικά κάνουν καλή δουλειά. Σε μερικά σημεία το χώμα είναι σαν μπετό. Τέτοια σημεία πέρασα στο ταξίδι του 2011. το θέμα είναι δεν ξέρεις που θα βρεις πρόβλημα, γιατί λόγο βαρύ χειμώνα, χαλάνε πολλά σημεία δρόμου.. ευχαριστώ Βαγγελη. ;):)

tsatsos
27-01-2012, 00:35
Με το καλο να πας και να ερθεις και να ταξιδεψουμε και εμεις μαζι σου..:)

arsgs
27-01-2012, 11:41
Βάλε καμιά πληροφορία για να γουστάρουμε:o:o:o

FZMAN
28-01-2012, 22:04
Άντε Πάνο με το καλό να το κάνεις και αυτό το ταξίδι που έχει αρκετές ιδιαιτερότητες.
Εννοείται βέβαια πως όσο πιο προετοιμασμένος πας τόσο πιο εύκολα θα αντιμετωπίσεις όλα τα προβλήματα που θα συναντήσεις.
Περιμένω να διαβάσω με μεγάλη αγωνία το προηγούμενο ταξίδι σου.
Σου εύχομαι καλή επιτυχία ( σίγουρη) και σ αυτό το ταξίδι.

teo71
31-01-2012, 01:38
Magelane τέτοια θα κάνεις και συ στην Μογγολία????

:hmmm::eek::hmmm:




http://i1123.photobucket.com/albums/l554/zais71/Clip_27.jpg

commander
31-01-2012, 01:45
Magelane τέτοια θα κάνεις και συ στην Μογγολία????

:hmmm::eek::hmmm:




http://i1123.photobucket.com/albums/l554/zais71/Clip_27.jpg

Και όχι μόνο...!!!:D:D

dimitrisb
31-01-2012, 01:57
Magelane τέτοια θα κάνεις και συ στην Μογγολία????



:hmmm::eek::hmmm:





http://i1123.photobucket.com/albums/l554/zais71/Clip_27.jpg


Καλά σου λέγαμε ότι σε λίγο η μοτο σου θα γίνει ...



...


K1200 ... ADVENTURE!! :sm7:

Magelanos
31-01-2012, 02:00
Magelane τέτοια θα κάνεις και συ στην Μογγολία????

:hmmm::eek::hmmm:




http://i1123.photobucket.com/albums/l554/zais71/Clip_27.jpg

Όταν θα με κυνηγούν οι γυπαετοί στις στέπες της Μογγολίας πολλά περισσότερα με βλέπω να κάνω…:sm7::sm7:

paschalis
31-01-2012, 09:54
Όταν θα με κυνηγούν οι γυπαετοί στις στέπες της Μογγολίας πολλά περισσότερα με βλέπω να κάνω…:sm7::sm7:


Κορακια βλεπω..
Περιμενουν να παθεις ....λαστιχο:p

ntinopoulos
31-01-2012, 10:08
Όταν θα με κυνηγούν οι γυπαετοί στις στέπες της Μογγολίας πολλά περισσότερα με βλέπω να κάνω…:sm7::sm7:

Κορακια βλεπω..
Περιμενουν να παθεις ....λαστιχο:p

greek meat...:sm7:

nordkapp
31-01-2012, 18:20
Κορακια βλεπω..
Περιμενουν να παθεις ....λαστιχο:p
:sm7::sm7:

frits
01-02-2012, 23:33
55 διανυκτερεύσεις...





Τα παρελκόμενα....




3 σέρβις...


2 ζευγάρια λάστιχα...


Φωτογραφικός εξοπλισμός...


GPS, με δύσκολους να βρεθούν, χάρτες...




Η αλληλεγγύη...





Όποιος μπορεί να βοηθήσει σχετικά με τις χώρες:
Αζερμπαϊτζάν, Τουρκμενιστάν, Ουζμπεκιστάν, Καζακστάν, Μογγολία, Ιαπωνία, Λευκορωσία....

Έγγραφα, οδικό δίκτυο, πρατήρια βενζίνης, χάρτες για GPS...
οτιδήποτε γνωρίζει κάποιος, θα μου ήταν πολύ χρήσιμο.





Να είμαστε καλά μέχρι τότε και ελπίζω ότι θα τα καταφέρω….


Πάνο ότι χρειαστείς από φωτογραφικό εξοπλισμό και παρελκόμενα θα στο καλύψω εγώ.
Επίσης ένα Netbook και ένας αχρησιμοποίητος μεγάλος σάκος της BMW που έχω, είναι στην διάθεσή σου αν τα χρειαστείς...

Όλα να σου έρθουν όπως τα θέλεις ταξιδιώτη, και να ξέρεις ότι σε αυτό σου το ταξίδι μόνος θα είσαι μόνο πάνω στο "Κ"....;)

tsitsos
01-02-2012, 23:38
Πάνο ότι χρειαστείς από φωτογραφικό εξοπλισμό και παρελκόμενα θα στο καλύψω εγώ.
Επίσης ένα Netbook και ένας αχρησιμοποίητος μεγάλος σάκος της BMW που έχω, είναι στην διάθεσή σου αν τα χρειαστείς...

Όλα να σου έρθουν όπως τα θέλεις ταξιδιώτη, και να ξέρεις ότι σε αυτό σου το ταξίδι μόνος θα είσαι μόνο πάνω στο "Κ"....;)

:sm8::sm8:

siraxanz
01-02-2012, 23:39
Πάνο ότι χρειαστείς από φωτογραφικό εξοπλισμό και παρελκόμενα θα στο καλύψω εγώ.
Επίσης ένα Netbook και ένας αχρησιμοποίητος μεγάλος σάκος της BMW που έχω, είναι στην διάθεσή σου αν τα χρειαστείς...

Όλα να σου έρθουν όπως τα θέλεις ταξιδιώτη, και να ξέρεις ότι σε αυτό σου το ταξίδι μόνος θα είσαι μόνο πάνω στο "Κ"....;)


Μπράβο Σταύρο, πολύ όμορφη και σωστή κίνηση!!!

adventure
01-02-2012, 23:40
Πάνο ότι χρειαστείς από φωτογραφικό εξοπλισμό και παρελκόμενα θα στο καλύψω εγώ.
Επίσης ένα Netbook και ένας αχρησιμοποίητος μεγάλος σάκος της BMW που έχω, είναι στην διάθεσή σου αν τα χρειαστείς...

Όλα να σου έρθουν όπως τα θέλεις ταξιδιώτη, και να ξέρεις ότι σε αυτό σου το ταξίδι μόνος θα είσαι μόνο πάνω στο "Κ"....;)


Μπράβο σου Σταύρο για την στήριξη σου με αυτά που προσφέρεις σε αυτό το ταξίδι του Πάνου.

:sm5::sm4:

Magelanos
02-02-2012, 02:48
Πάνο ότι χρειαστείς από φωτογραφικό εξοπλισμό και παρελκόμενα θα στο καλύψω εγώ.
Επίσης ένα Netbook και ένας αχρησιμοποίητος μεγάλος σάκος της BMW που έχω, είναι στην διάθεσή σου αν τα χρειαστείς...

Όλα να σου έρθουν όπως τα θέλεις ταξιδιώτη, και να ξέρεις ότι σε αυτό σου το ταξίδι μόνος θα είσαι μόνο πάνω στο "Κ"....;)


Φίλε μου Σταύρο, δεν βρίσκω λέξεις, δεν ξέρω τι να πω!!! Πραγματικά το ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ είναι λίγο. Αυτή η κίνηση σου είναι ανεκτίμητης αξίας για μένα. Αυτά που μου προσφέρεις είναι 100% χρήσιμα για μένα και θα τα τιμήσω δεόντως… να είσαι πάντα καλά φίλε και να σου πάνε τα πράγματα όπως τα θέλεις στην ζωή σου. Θα τα πούμε και από κοντά.. με ανθρώπους σαν εσένα σίγουρα δεν θα νιώσω μόνος.. :):):)

panagiotis.farmer
02-02-2012, 08:44
Πάνο ότι χρειαστείς από φωτογραφικό εξοπλισμό και παρελκόμενα θα στο καλύψω εγώ.
Επίσης ένα Netbook και ένας αχρησιμοποίητος μεγάλος σάκος της BMW που έχω, είναι στην διάθεσή σου αν τα χρειαστείς...

Όλα να σου έρθουν όπως τα θέλεις ταξιδιώτη, και να ξέρεις ότι σε αυτό σου το ταξίδι μόνος θα είσαι μόνο πάνω στο "Κ"....;)

:sm5: Σταυρο!!!:)

ntinopoulos
02-02-2012, 09:42
για τον κολλητο μου ενα πληρες φαρμακειο...;)

HECTOR
02-02-2012, 09:59
Μπραβο στον Σταυρο και Ντινο....ομορφες κινησεις για τον ταξιδευτη μας...!!!!
Μπραβο και παλι μπραβο παιδες...!!!

HECTOR
02-02-2012, 10:03
Μπραβο στον Σταυρο και Ντινο....ομορφες κινησεις για τον ταξιδευτη μας...!!!!
Μπραβο και παλι μπραβο παιδες...!!!

Sorry βιαστηκα ....Ενα μεγαλο μπραβο σε ολους οσους κανουν ωραιες κινησεις για τον φιλο Magelano...!!

black_hawk
02-02-2012, 13:40
Πανο, να υποθεσω οτι αυτα τα εχεις ξεκοκκαλισει,ε? ;)

Αθήνα – Τόκυο, 1ο μέρος - Ρωσία - Σιβηρία (http://bikeit.gr/taxidiotika-proorismoi/128-motosikleta/2528-taksidiotiko-mitsakis-athina-tokio-1.html)
Αθήνα – Τόκυο, 2ο μέρος, Σιβηρία - Μογγολία (http://bikeit.gr/taxidiotika-proorismoi/128/2553-taksidiotiko-mitsakis-athina-tokio-2.html)
Αθήνα – Τόκυο, 3ο μέρος, Σιβηρία – Ιαπωνία (http://bikeit.gr/taxidiotika-proorismoi/128/2604-taksidiotiko-mitsakis-athina-tokio-3.html)

nordkapp
02-02-2012, 20:09
Mε ολο το σεβασμο Πανο θα ηθελα να σου προσφερω και εγω λιγο πριν ξεκινησει το ταξιδι σου 100€ για τις πρωτες βενζινες σου;).

nikos-x
02-02-2012, 20:24
Mε ολο το σεβασμο Πανο . . .

Μέρες το σκεφτόμουν, αλλά δεν έβρισκα τον τρόπο για να το εκφράσω.
Μετά τους frits & nordkapp, (Σταύρο & Βαγγέλη), θα ήθελα να μου επιτρέψεις να κλείσω το ξενοδοχείο της πρώτης διανυκτέρευσης.
Δυστυχώς ξεκινάς Κυριακή, αν ήταν Σάββατο, θα κάναμε παρέα και τα χιλιόμετρα μέχρι τα σύνορα, για ξεπροβόδισμα :)

teo71
02-02-2012, 20:40
Mε ολο το σεβασμο Πανο....


Η 2η διανυκτέρευση από μένα....:)

danaos
02-02-2012, 20:41
Και απο εμένα μια διανυκτέρευση....;)

ntinopoulos
02-02-2012, 20:49
Η 2η διανυκτέρευση από μένα....:)

Και απο εμένα μια διανυκτέρευση....;)
α ρε πανο...
το MONGOLIA RESORT AND SPA σε περιμενει!:D;)

danaos
02-02-2012, 20:51
:sm7::sm7::sm7:

moby_gr
02-02-2012, 22:37
Πάνο, να μιλήσουμε για τα ξενοδοχεία σου στην Ιαπωνία που είναι (μάλλον) και τα πιο ακριβά να δούμε τι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε
και πόσες διανυκτερεύσεις μπορώ να σου καλύψω!!!








(Σταύρο ευχαριστούμε για την "παρακίνηση")

Magelanos
03-02-2012, 00:40
Η συγκίνηση μεγάλη, από γνωστούς και φίλους, αλλά και από ανθρώπους που έχουμε πει ένα για, με πιάνετε αδιάβαστο πραγματικά δεν έχω λόγια… αυτό που με συγκινεί απίστευτα είναι το πώς με αγκάλιασε αυτή η μεγάλη παρέα του GS FORUM. Θυμάμαι την πρώτη επαφή που δεν ήξερα κανέναν και γνώρισα τους πρώτους φίλους σε μια βόλτα. Μετά από αυτό βόλτες πολλές συναντήσεις, γέλιο, δυνατές φιλίες, αλλά και πολύ φαί βρε αδελφέ μου χάχα.. τώρα απλά ξέρω ότι σε κάθε γωνιά της Ελλάδος, υπάρχει ένας φίλος που άμα πω έρχομαι θα με περιμένει με χαρά να τα πούμε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ…..

danaos
03-02-2012, 00:41
;);););)

teo71
03-02-2012, 00:47
Η συγκίνηση μεγάλη, από γνωστούς και φίλους, αλλά και από ανθρώπους που έχουμε πει ένα για, με πιάνετε αδιάβαστο πραγματικά δεν έχω λόγια… αυτό που με συγκινεί απίστευτα είναι το πώς με αγκάλιασε αυτή η μεγάλη παρέα του φόρουμ. Θυμάμαι την πρώτη επαφή που δεν ήξερα κανέναν και γνώρισα τους πρώτους φίλους σε μια βόλτα. Μετά από αυτό βόλτες πολλές συναντήσεις, γέλιο, δυνατές φιλίες, αλλά και πολύ φαί βρε αδελφέ μου χάχα.. τώρα απλά ξέρω ότι σε κάθε γωνιά της Ελλάδος, υπάρχει ένας φίλος που άμα πω έρχομαι θα με περιμένει με χαρά να τα πούμε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ…..



και να ξέρεις ότι σε αυτό σου το ταξίδι μόνος θα είσαι μόνο πάνω στο "Κ"....;)


;):)

staga1200
03-02-2012, 02:39
Η συγκίνηση μεγάλη, από γνωστούς και φίλους, αλλά και από ανθρώπους που έχουμε πει ένα για, με πιάνετε αδιάβαστο πραγματικά δεν έχω λόγια… αυτό που με συγκινεί απίστευτα είναι το πώς με αγκάλιασε αυτή η μεγάλη παρέα του φόρουμ. Θυμάμαι την πρώτη επαφή που δεν ήξερα κανέναν και γνώρισα τους πρώτους φίλους σε μια βόλτα. Μετά από αυτό βόλτες πολλές συναντήσεις, γέλιο, δυνατές φιλίες, αλλά και πολύ φαί βρε αδελφέ μου χάχα.. τώρα απλά ξέρω ότι σε κάθε γωνιά της Ελλάδος, υπάρχει ένας φίλος που άμα πω έρχομαι θα με περιμένει με χαρά να τα πούμε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ…..
Φίλε Πάνο είσαι ένα ξεχωριστό άτομο και πολύ συμπαθής σε πολύ κόσμο μέσα στο GS FORUM και σίγουρα και εχτός !!
Θα ήθελα και εγώ από την μεριά μου να σου προσφέρω άλλη μία διανυκτέρευση με όλο τον σεβασμό στο πρόσωπο σου !!!Σου εύχομαι και από εδώ να έχεις ένα όμορφο ταξίδι και να ξέρεις ότι παρέα σου νοερά θα είναι όλο το GS FORUM !!! :)

CPretenteriS
03-02-2012, 08:54
Δεν ξέρω τι φωτογραφικό υλικό θα σου δώσει ο Σταυρής, πάντως εγώ μπορώ να σου διαθέσω για το ταξίδι σου την κάμερα κράνους μου Contour HD με 20-25GB μνήμες!! :)

Και επιπλέον θα τσοντάρω 50€ για την πρώτη αλλαγή ελαστικών σου!!! :)

Εύχομαι να πάνε όλα καλά φίλε!!! Για Ιαπωνία μπορώ να σου πω αρκετά (κυρίως για Tokyo, Nagoya, Yokohama που έχω επισκεφθεί)! ;)

Αυτά τα ολίγα από εμένα !!


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

manousos
03-02-2012, 14:28
ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΤΑΞΙΔΙ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.

geolag
03-02-2012, 18:18
Ξέρουμε τι κόστος μπορεί να έχει ανά κατηγορία εξόδων αυτό το εγχείρημα?

boxerakias57
06-02-2012, 12:47
Από εμένα τον Φαίδωνα αλλά και την εταιρία ΦΑΙΔΩΝ Κ. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΕΠΕ



θα έχεις φίλε Παναγιώτη, οτι χρειαστείς για την προετοιμασία της μηχανής σου ΔΩΡΕΑΝ !!!



Όλα προσφορά από εμένα!!!!!!!!!!!!!!!







Να γιατί GSFORUM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:sm2::sm2::sm2:

siraxanz
06-02-2012, 14:42
Φανταζομαι ότι παει για ολικο gsforum support.....:D :)....

boxerakias57
06-02-2012, 17:30
ναι

Arkas
07-02-2012, 14:43
Φανταζομαι ότι παει για ολικο gsforum support.....:D :)....
Ακριβώς αυτό !

Ας δούμε λεπτομερώς τις ανάγκες του Πάνου
και το συζητάμε σε εξειδικευμένη βάση ! ;)

boxerakias57
07-02-2012, 15:21
μεσα διαθεσιμος παντα

berg
07-02-2012, 15:52
Είμαστε μαζί σου αδερφέ σε οτι και να χρειαστείς;););););)

-DHMHTRHS-
07-02-2012, 18:57
φιλε πανο πρωτα πολλα γερος να εισαι να πραγματοποιησεις τον στοχο που εβαλες.σιγουρα ειναι δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο.ελπιζω ολα να πανε βολικα και να μην σε δυσκολεψη τιποτα.σαν μια μικρη βοηθεια λεω να σου καλυψω και εγω μια διανυκτερευση για τον σκοπο που εχεις βαλει.λιθαρακι λιθαρακι και με λιγο υπομονη πιστευω να γινει αυτο που ελπιζεις δινοντας χαρα και σε εμας που προπαντων ειμαστε φιλοι σου.Καλο κουραγιο κανεμας υπερηφανους και οτι και να γινει να ξερεις οτι το παν δεν ειναι ο τελικος προορισμος αλλα το ταξειδη που εχεις μπροστα σου.Χαιρομαι που εχω τετοιους φιλους {με βαμμενα μαλλια..........:sm7::sm7::sm7:}

Magelanos
10-02-2012, 21:53
Ξέρουμε τι κόστος μπορεί να έχει ανά κατηγορία εξόδων αυτό το εγχείρημα?


ΕΞΟΔΑ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ



Διανυκτέρευση: 55 νύχτες επί μέσο όρο 40 ευρώ = 2.200


Φαγητό: 60 μέρες επί μέσο όρο 15 ευρώ = 900


Βενζίνες: 27.000χιλ περίπου. Επί 6λιτ ανά 100χιλ μέσο όρο
επί 1,20ευρω λιτ = 2.000


Καράβια: Βλαδιβοστόκ-Ιαπωνία και Αζερμπαϊτζάν-Τουρκμενιστάν + Βενετία-Ελλάδα = 2.500 στο περίπου…


Χαρτιά – Διαδικαστικά: 1000 ευρώ χοντρικά + το πολύπτυχο από ΕΛΠΑ (εγγύηση) 3.000 που επιστρέφοντας θα τα πάρω πίσω.


Απρόοπτα: 60 μέρες όλο και κάτι μπορεί να συμβεί = 1000

ΜΗΧΑΝΗ



Δυο σέρβις = 500


Δυο ζευγάρια λάστιχα = 600


Φρένα (τακάκια) = 150



ΣΥΝΟΛΟ = 10.850 χωρίς τα 3.000 της ΕΛΠΑ

nordkapp
10-02-2012, 22:30
Πανο καποιες πληροφοριες.Μπορεις να δεις και τη μεταφραση στο google.
Travel, Moscow - Siberia - Vladivostok road. (http://www.rus-tourist.ru/engl/eng_siberia.htm)

Eνα forum με χρηστες που ενδιαφερονται να κανουν το ταξιδι ή το εχουν κανει!
http://www.horizonsunlimited.com/hubb/route-planning/moscow-to-vladivostok-road-bike-50685

http://www.horizonsunlimited.com/hubb/northern-asia/road-from-vladivostok-to-chita-27269

Magelanos
10-02-2012, 23:27
Πάνο ότι χρειαστείς από φωτογραφικό εξοπλισμό και παρελκόμενα θα στο καλύψω εγώ.
Επίσης ένα Netbook και ένας αχρησιμοποίητος μεγάλος σάκος της BMW που έχω, είναι στην διάθεσή σου αν τα χρειαστείς...

Όλα να σου έρθουν όπως τα θέλεις ταξιδιώτη, και να ξέρεις ότι σε αυτό σου το ταξίδι μόνος θα είσαι μόνο πάνω στο "Κ"....;)


για τον κολλητο μου ενα πληρες φαρμακειο...;)

Mε ολο το σεβασμο Πανο θα ηθελα να σου προσφερω και εγω λιγο πριν ξεκινησει το ταξιδι σου 100€ για τις πρωτες βενζινες σου;).

Μέρες το σκεφτόμουν, αλλά δεν έβρισκα τον τρόπο για να το εκφράσω.
Μετά τους frits & nordkapp, (Σταύρο & Βαγγέλη), θα ήθελα να μου επιτρέψεις να κλείσω το ξενοδοχείο της πρώτης διανυκτέρευσης.
Δυστυχώς ξεκινάς Κυριακή, αν ήταν Σάββατο, θα κάναμε παρέα και τα χιλιόμετρα μέχρι τα σύνορα, για ξεπροβόδισμα :)

Η 2η διανυκτέρευση από μένα....:)

Και απο εμένα μια διανυκτέρευση....;)

Πάνο, να μιλήσουμε για τα ξενοδοχεία σου στην Ιαπωνία που είναι (μάλλον) και τα πιο ακριβά να δούμε τι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε
και πόσες διανυκτερεύσεις μπορώ να σου καλύψω!!!








(Σταύρο ευχαριστούμε για την "παρακίνηση")

Φίλε Πάνο είσαι ένα ξεχωριστό άτομο και πολύ συμπαθής σε πολύ κόσμο μέσα στο GS FORUM και σίγουρα και εχτός !!
Θα ήθελα και εγώ από την μεριά μου να σου προσφέρω άλλη μία διανυκτέρευση με όλο τον σεβασμό στο πρόσωπο σου !!!Σου εύχομαι και από εδώ να έχεις ένα όμορφο ταξίδι και να ξέρεις ότι παρέα σου νοερά θα είναι όλο το GS FORUM !!! :)

Δεν ξέρω τι φωτογραφικό υλικό θα σου δώσει ο Σταυρής, πάντως εγώ μπορώ να σου διαθέσω για το ταξίδι σου την κάμερα κράνους μου Contour HD με 20-25GB μνήμες!! :)

Και επιπλέον θα τσοντάρω 50€ για την πρώτη αλλαγή ελαστικών σου!!! :)

Εύχομαι να πάνε όλα καλά φίλε!!! Για Ιαπωνία μπορώ να σου πω αρκετά (κυρίως για Tokyo, Nagoya, Yokohama που έχω επισκεφθεί)! ;)

Αυτά τα ολίγα από εμένα !!


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Από εμένα τον Φαίδωνα αλλά και την εταιρία ΦΑΙΔΩΝ Κ. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΕΠΕ



θα έχεις φίλε Παναγιώτη, οτι χρειαστείς για την προετοιμασία της μηχανής σου ΔΩΡΕΑΝ !!!



Όλα προσφορά από εμένα!!!!!!!!!!!!!!!







Να γιατί GSFORUM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:sm2::sm2::sm2:

φιλε πανο πρωτα πολλα γερος να εισαι να πραγματοποιησεις τον στοχο που εβαλες.σιγουρα ειναι δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο.ελπιζω ολα να πανε βολικα και να μην σε δυσκολεψη τιποτα.σαν μια μικρη βοηθεια λεω να σου καλυψω και εγω μια διανυκτερευση για τον σκοπο που εχεις βαλει.λιθαρακι λιθαρακι και με λιγο υπομονη πιστευω να γινει αυτο που ελπιζεις δινοντας χαρα και σε εμας που προπαντων ειμαστε φιλοι σου.Καλο κουραγιο κανεμας υπερηφανους και οτι και να γινει να ξερεις οτι το παν δεν ειναι ο τελικος προορισμος αλλα το ταξειδη που εχεις μπροστα σου.Χαιρομαι που εχω τετοιους φιλους {με βαμμενα μαλλια..........:sm7::sm7::sm7:}


Πω..Πω..Πω.. Όνειρο ζω μην με ξυπνάτε… Τώρα είμαι σίγουρος ότι δεν θα είμαι μόνος σε αυτό το ταξίδι. Θα έχω εσάς, τα φιλαράκια, που προσφέρουν αυτές τις δύσκολες μέρες που ζούμε, και με βοηθούν να κατακτήσω το όνειρο μου…:):):)

Επειδή θα θέλω παρέα στο ταξίδι μου τα ονόματα σας θα είναι γραμμένα στην βαλίτσα μου…;);)

Ευτυχη ετοιμάσου για συνάντηση και βγάλε κοστολόγιο..

eytyxios
10-02-2012, 23:36
Φίλε Παναγιώτη αναλαμβάνω όλη την διακόσμηση της Κ1200S σου χωρίς καμία χρηματική επιβάρυνση, γιατί γουστάρω απίστευτα αυτό που θα κάνεις και να ξέρεις ότι η ψυχή και η καρδιά μας θα είναι μαζί σου κάθε στιγμή και θα σε ακολουθεί σε όλο σου το ταξίδι. Θα συναντηθούμε από κοντά όποτε θέλεις για να συνεννοηθούμε πώς θα τα βάλουμε, έτσι βρε παιδί μου για να γίνει και λίγο ποιο SEXY αυτή η μηχανή ! ! !:D:D:D
Με πολύ αγάπη ! ! !

nikos-x
10-02-2012, 23:41
. . . έτσι βρε παιδί μου για να γίνει και λίγο ποιο SEXY αυτή η μηχανή ! ! !

:eek: Μηηη! θα της κάνει κι αυτηνής, ανταύγειες . . . :p

ntinopoulos
11-02-2012, 11:11
:eek: Μηηη! θα της κάνει κι αυτηνής, ανταύγειες . . . :p
:sm7::sm7::sm7:

giamil
11-02-2012, 14:06
:eek: Μηηη! θα της κάνει κι αυτηνής, ανταύγειες . . . :p
:sm7::sm7::sm7::sm7:

nordkapp
11-02-2012, 17:08
1.Ferry from Vladivostok to Japan/Fushiki

Ferry from Vladivostok to Japan/Fushiki - Lonely Planet travel forum (http://www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?threadID=2134538)


2.Μεταφρασμενες πληροφοριες
Στο Βλαδιβοστόκ μπορείτε να βρείτε το πορθμείο (Morskoï Vokzal) ακριβώς δίπλα στον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό.
Διεύθυνση: Αγ. Nizhneportovaya, # 1. Telephone: (4232) 227-815 Τηλέφωνο: (4232) 227-815

Ferries To / From Japan: Πλοία για / από την Ιαπωνία:
From July to October a ferry runs twice a week to Fushiki, near Toyama. Από τον Ιούλιο έως Οκτώβριο, πλοίο εκτελεί δύο φορές την εβδομάδα για να Fushiki, κοντά Τογιάμα. Prices go from $230 US (including meals) and higher for the forty-plus hour trip outside the cabin on the deck ($330 US return). Οι τιμές πάνε από 230 στις ΗΠΑ (συμπεριλαμβανομένων των γευμάτων) $ και υψηλότερα για τα σαράντα και πλέον ώρες ταξίδι έξω από την καμπίνα στο κατάστρωμα (330 $ ΗΠΑ την επιστροφή). Cabins start at $530 US one way and $804 US return. Καμπίνες ξεκινούν από 530 δολάρια ΗΠΑ, ένας τρόπος και 804 δολάρια ΗΠΑ την επιστροφή. The passengers will be almost exclusively Russian men importing Japanese cars. Οι επιβάτες θα είναι σχεδόν αποκλειστικά ρωσικό άνδρες εισαγωγή ιαπωνικών αυτοκινήτων. Go to the ferry terminal, third floor. Πηγαίνετε στο τερματικό πορθμείων, τρίτος όροφος. Alternatively, book tickets online at www.bisintour.com (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26hl%3Del%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www.waytorussia.net/downstat/download.php%3Fid%3Dbisintour&usg=ALkJrhhwOVpHVZrnz2RFG67WP1dkwNFBzQ) , or call (4232) 49-73-91, 49-73-93, 30-01-4. Εναλλακτικά, κράτηση εισιτηρίων μέσω διαδικτύου σε www.bisintour.com (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26hl%3Del%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www.waytorussia.net/downstat/download.php%3Fid%3Dbisintour&usg=ALkJrhhwOVpHVZrnz2RFG67WP1dkwNFBzQ) , ή τηλεφωνήστε (4232) 49-73-91, 49-73-93, 30-01-4.
In Fushiki phone: +81 (0766) 222-212; E-mail: fkk-air@toyama-net.com. Στο τηλέφωνο Fushiki: +81 (0766) 222-212? E-mail: fkk-air@toyama-net.com.

Υ.Σ Τελευταια ενημερωση 2009

3 Η FESCO (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26hl%3Del%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www.fesco.com/&usg=ALkJrhhnvk0Jx8ffgc5-Mut2cU1nE2Tk2g) εταιρεία διαχειρίζεται πλοία από Βλαδιβοστόκ Σάββατο στις 18:00 που φθάνουν σε Fushiki Δευτέρα στις 9:00 π.μ.. Επιστρέφει την Τετάρτη στις 18:00, φθάνοντας την Παρασκευή στις 9:30 π.μ. στο Βλαδιβοστόκ. [Προειδοποίηση:. Η FESCO σελίδα φαίνεται να λειτουργεί καλά μόνο με τον Internet Explorer]

4 Εδω χρησιμες πληροφοριες για την μετακινηση στην Ιαπωνια
Leaving Japan | Japan on two wheels (http://www2.gol.com/users/chrisl/japan/leaving-japan.html)
[Iδανικο sait Πανο!]
α.Μεταφρασμενο κειμενο[απο αυτη τη σελιδα]:
Η είσοδος της Ιαπωνίας με μια μοτοσικλέτα

Δελτίο: Πρέπει να έχετε ένα δελτίο για να εισέλθουν στην Ιαπωνία.Είναι πολύ δύσκολο να φέρει ένα όχημα στην Ιαπωνία χωρίς δελτίο, έτσι δίνω μόνο πληροφορίες σχετικά με την είσοδο με ένα δελτίο.To δελτίο σας, πρέπει πρώτα να "επικυρωθεί" από την Ιαπωνικη Ομοσπονδία Αυτοκινήτου (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26start%3D10%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www.jaf.or.jp/e/carnet.htm&usg=ALkJrhjwMmKYiNB6Ny2CdO9S1GmXVf1oag) (JAF). Ο αριθμός τηλεφώνου του Τομέα Διεθνών Σχέσεων είναι 81-3-3578-4910 αριθμός φαξ είναι 81-3-3578-4911 (Αλλαγή 81 - 0, όταν καλείτε από το εσωτερικό της Ιαπωνίας).Δεν έχουν ένα κοινό e-mail.
1.Φαξ δελτίο σας για να JAF πριν την άφιξή σας.
2. Πάρτε το πρωτότυπο δελτίο για JAF. Ο έλεγχος διαρκεί μόνο περίπου 10 λεπτά, εάν επικοινωνήσετε με JAF εκ των προτέρων. Θα έχουν όλα τα χαρτιά έτοιμα. Ζητήστε ένα αντίγραφο ιαπωνική γλώσσα των νόμων περί αλλοδαπών οχημάτων στην Ιαπωνία. Ένα αντίγραφο είναι διαθέσιμο εδώ ( στα ιαπωνικά (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26start%3D10%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://law.e-gov.go.jp/htmldata/S39/S39HO109.html&usg=ALkJrhj48ha3T2dSgJF6btuN8AcXwbVT8g) ), αν δεν έχετε ένα αντίγραφο από το JAF. Είναι χρήσιμο, αν η αστυνομία θα σταματήσει για ελενχο επειδή οι ​​περισσότεροι αστυνομικοί δεν γνωρίζουν αν μπορείτε να οδηγείτε νόμιμα μια ξένη μοτοσυκλετα!
Ασφάλιση
Πρέπει να έχετε ασφάλεια αστικής ευθύνης στην Ιαπωνία.
Η ελάχιστη κάλυψη είναι ένας μήνας. Η υποχρεωτική ασφάλιση ονομάζεται "Jibaiseki Hoken," και καλύπτει μόνο για σωματικές βλάβες και τον θάνατο του άλλου προσώπου σε ατύχημα.Εκτυπώστε αυτή τη μορφή (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26start%3D10%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www2.gol.com/users/chrisl/japan/insurance.html&usg=ALkJrhi-8Ndss89mN0zPAd-vgAzRwhM37A) και το δείχνουν στο κατάστημα μοτοσικλετών.

β. Οι πληροφοριες μου λενε οτι μπορει να μην λειτουργει η γραμμη Vladivostok-Fushiki απο το 2009.
-Μια καινουργια γραμμη ειναι απο το 2009 μιας Κορεατικης εταιριας Vladivostok-Sakaiminato[πληροφοριες σ'αυτη τη σελιδα].
Η διαφορα τον δυο λιμανιων ειναι 390ml νοτιοτερα και 9ωρες.

Από το Βλαδιβοστόκ, Ρωσία Sakaiminato, Ιαπωνία

A new ferry started running between Vladivostok and Sakaiminato (Tottori Prefecture) in 2009. DBS Ferry (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26start%3D10%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www.dbsferry.com/&usg=ALkJrhgCbUzEaEJiiQQp97dJ5Yu8LdH_qw) , a Korean company has a ferry that leaves on Wednesdays to Japan, via Korea. Ένα νέο πλοίο άρχισε να τρέχει μεταξύ Βλαδιβοστόκ και Sakaiminato (Tottori Prefecture) το 2009. Ferry DBS (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26start%3D10%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www.dbsferry.com/&usg=ALkJrhgCbUzEaEJiiQQp97dJ5Yu8LdH_qw) , η κορεατική εταιρεία έχει ένα πλοίο που αφήνει την Τετάρτη στην Ιαπωνία, μέσω της Κορέας. The office in Vladivostok is at Morskoy Vokzal Room No. 239, Nigne-portovaya Str. Το γραφείο στο Βλαδιβοστόκ είναι Morskoy Vokzal αίθουσα αρ. 239, Nigne Portovaya-Str. 1 Vladivostok, 660090. 1 Βλαδιβοστόκ, 660090. Tel: 7-4232-30-2704/2664 Fax: 7-4232-30-2664. Τηλ: 7-4232-30-2704/2664 Φαξ: 7-4232-30-2664. I think this is the sea terminal behind Vladivostok train station. Νομίζω ότι αυτό είναι το τερματικό θάλασσα πίσω από το σιδηροδρομικό σταθμό το Βλαδιβοστόκ.

-Περιλαμβανει και πληροφοριες μεταφορας της μηχανης cargo!

5. Παντα αξιοπιστη λυση αποτελει η πρεσβεια της Ελλαδας στην Ιαπωνια με κατευθειαν επικοινωνια με τον προξενο για να χειριστουν απο εκει καποιες απο τις διαδικασιες.

nordkapp
11-02-2012, 18:18
Πληροφοριες για την καινουρια γραμμη
DBS cruise ferry Eastern Dream from Sakaiminato to Donghae
DBS cruise ferry Eastern Dream from Sakaiminato to Donghae - YouTube#!
α.Sakaiminato (Ιαπωνία) ► Donghae (Κορέα) ► Βλαδιβοστόκ[40ωρες]
Από Sakaiminato στις 19:00 το Σάββατο, που φθάνουν Donghae[Κορεα] 9:00 Κυριακή. Το καλοκαίρι Από Μάρτιο ως Νοέμβριο και μετά, που αναχωρεί από Donghae στις 15:00 τις Κυριακές, που φθάνουν το Βλαδιβοστόκ και ώρα 13:00 τις Δευτέρες. Τον χειμώνα από το Δεκέμβριο μέχρι τον Φεβρουάριο που αναχωρεί από Donghae στις 15:00 της Δευτέρας, που φθάνουν το Βλαδιβοστόκ στις 13:00 την Τρίτη. Μπορείτε να επιβεβαιώσετε τις ώρες απόπλου και των ημερών στην www.dbsferry.com/02_ticket/ticket03.asp (http://www.dbsferry.com/02_ticket/ticket03.asp).

β.Οι ναύλοι και το πώς να αγοράσει τα εισιτήρια
Το φθηνότερο εισιτήριο από το Βλαδιβοστόκ στην Ιαπωνία είναι 235 δολάρια ΗΠΑ, ένα τρόπο ή 435 δολάρια την επιστροφή, που είναι σε οικονομική θέση με κλίνη σε έναν κοινόχρηστο χώρο ύπνου διαμπερές. Κοινή χρήση 2-κλινη καμπίνα ο ναύλος ανέρχεται σε 485 δολάρια το ένα τρόπο ή $ 825. Deluxe σουίτες διατίθενται επίσης. Μπορείτε να κάνετε το πλοίο μέσα από την ιστοσελίδα τους DBS ũѸ() (http://www.dbsferry.com/02_ticket/ticket03.asp) ή διάφορους οργανισμούς και με την πείρα της Ρωσίας (Trans Siberian Railway | Russia Experience (http://www.trans-siberian.co.uk)). Εναλλακτικά, ίσως ο πιο εύκολος τρόπος να κάνετε είναι να τους δώσουμε μια κλήση στον αριθμό 00 82 2 5485502. Ζητήστε αγγλικό ομιλητή, αποθεματικό χώρο σας μέσω τηλεφώνου, και να συλλέγουν και να πληρώσει για τα εισιτήρια στο τερματικό πορθμείων στο Βλαδιβοστόκ.

nordkapp
11-02-2012, 18:19
Υπαρχει στο facebook το Way To Russia.Net για οποιαδηποτε ερωτηση.

spitiko
11-02-2012, 19:29
Υπαρχει στο facebook το Way To Russia.Net για οποιαδηποτε ερωτηση.

Βαγγελη εγραψες οπως παντα μπραβο σου

nordkapp
11-02-2012, 19:34
Αν και λιγο extreme ενα βιντεο που σε βαζει στο κλιμα
Transiberiana 2007 Venezia - Hiroshima - YouTube

black_hawk
11-02-2012, 19:42
Υπαρχει στο facebook το Way To Russia.Net για οποιαδηποτε ερωτηση.
..Και εδω.. (http://www.waytorussia.net/) ;)

Magelanos
12-02-2012, 14:50
1.Ferry from Vladivostok to Japan/Fushiki

Ferry from Vladivostok to Japan/Fushiki - Lonely Planet travel forum (http://www.lonelyplanet.com/thorntree/thread.jspa?threadID=2134538)


2.Μεταφρασμενες πληροφοριες
Στο Βλαδιβοστόκ μπορείτε να βρείτε το πορθμείο (Morskoï Vokzal) ακριβώς δίπλα στον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό.
Διεύθυνση: Αγ. Nizhneportovaya, # 1. Telephone: (4232) 227-815
Τηλέφωνο: (4232) 227-815

Ferries To / From Japan:
Πλοία για / από την Ιαπωνία:
From July to October a ferry runs twice a week to Fushiki, near Toyama.
Από τον Ιούλιο έως Οκτώβριο, πλοίο εκτελεί δύο φορές την εβδομάδα για να Fushiki, κοντά Τογιάμα. Prices go from $230 US (including meals) and higher for the forty-plus hour trip outside the cabin on the deck ($330 US return).
Οι τιμές πάνε από 230 στις ΗΠΑ (συμπεριλαμβανομένων των γευμάτων) $ και υψηλότερα για τα σαράντα και πλέον ώρες ταξίδι έξω από την καμπίνα στο κατάστρωμα (330 $ ΗΠΑ την επιστροφή). Cabins start at $530 US one way and $804 US return.
Καμπίνες ξεκινούν από 530 δολάρια ΗΠΑ, ένας τρόπος και 804 δολάρια ΗΠΑ την επιστροφή. The passengers will be almost exclusively Russian men importing Japanese cars.
Οι επιβάτες θα είναι σχεδόν αποκλειστικά ρωσικό άνδρες εισαγωγή ιαπωνικών αυτοκινήτων. Go to the ferry terminal, third floor.
Πηγαίνετε στο τερματικό πορθμείων, τρίτος όροφος. Alternatively, book tickets online at www.bisintour.com (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26hl%3Del%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www.waytorussia.net/downstat/download.php%3Fid%3Dbisintour&usg=ALkJrhhwOVpHVZrnz2RFG67WP1dkwNFBzQ) , or call (4232) 49-73-91, 49-73-93, 30-01-4.
Εναλλακτικά, κράτηση εισιτηρίων μέσω διαδικτύου σε www.bisintour.com (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26hl%3Del%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www.waytorussia.net/downstat/download.php%3Fid%3Dbisintour&usg=ALkJrhhwOVpHVZrnz2RFG67WP1dkwNFBzQ) , ή τηλεφωνήστε (4232) 49-73-91, 49-73-93, 30-01-4.
In Fushiki phone: +81 (0766) 222-212; E-mail: fkk-air@toyama-net.com.
Στο τηλέφωνο Fushiki: +81 (0766) 222-212? E-mail: fkk-air@toyama-net.com.

Υ.Σ Τελευταια ενημερωση 2009

3 Η FESCO (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26hl%3Del%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www.fesco.com/&usg=ALkJrhhnvk0Jx8ffgc5-Mut2cU1nE2Tk2g) εταιρεία διαχειρίζεται πλοία από Βλαδιβοστόκ Σάββατο στις 18:00 που φθάνουν σε Fushiki Δευτέρα στις 9:00 π.μ.. Επιστρέφει την Τετάρτη στις 18:00, φθάνοντας την Παρασκευή στις 9:30 π.μ. στο Βλαδιβοστόκ. [Προειδοποίηση:. Η FESCO σελίδα φαίνεται να λειτουργεί καλά μόνο με τον Internet Explorer]

4 Εδω χρησιμες πληροφοριες για την μετακινηση στην Ιαπωνια
Leaving Japan | Japan on two wheels (http://www2.gol.com/users/chrisl/japan/leaving-japan.html)
[Iδανικο sait Πανο!]
α.Μεταφρασμενο κειμενο[απο αυτη τη σελιδα]:
Η είσοδος της Ιαπωνίας με μια μοτοσικλέτα

Δελτίο: Πρέπει να έχετε ένα δελτίο για να εισέλθουν στην Ιαπωνία.Είναι πολύ δύσκολο να φέρει ένα όχημα στην Ιαπωνία χωρίς δελτίο, έτσι δίνω μόνο πληροφορίες σχετικά με την είσοδο με ένα δελτίο.To δελτίο σας, πρέπει πρώτα να "επικυρωθεί" από την Ιαπωνικη Ομοσπονδία Αυτοκινήτου (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26start%3D10%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www.jaf.or.jp/e/carnet.htm&usg=ALkJrhjwMmKYiNB6Ny2CdO9S1GmXVf1oag) (JAF). Ο αριθμός τηλεφώνου του Τομέα Διεθνών Σχέσεων είναι 81-3-3578-4910 αριθμός φαξ είναι 81-3-3578-4911 (Αλλαγή 81 - 0, όταν καλείτε από το εσωτερικό της Ιαπωνίας).Δεν έχουν ένα κοινό e-mail.
1.
Φαξ δελτίο σας για να JAF πριν την άφιξή σας.
2.
Πάρτε το πρωτότυπο δελτίο για JAF. Ο έλεγχος διαρκεί μόνο περίπου 10 λεπτά, εάν επικοινωνήσετε με JAF εκ των προτέρων. Θα έχουν όλα τα χαρτιά έτοιμα. Ζητήστε ένα αντίγραφο ιαπωνική γλώσσα των νόμων περί αλλοδαπών οχημάτων στην Ιαπωνία. Ένα αντίγραφο είναι διαθέσιμο εδώ ( στα ιαπωνικά (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26start%3D10%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://law.e-gov.go.jp/htmldata/S39/S39HO109.html&usg=ALkJrhj48ha3T2dSgJF6btuN8AcXwbVT8g) ), αν δεν έχετε ένα αντίγραφο από το JAF. Είναι χρήσιμο, αν η αστυνομία θα σταματήσει για ελενχο επειδή οι ​​περισσότεροι αστυνομικοί δεν γνωρίζουν αν μπορείτε να οδηγείτε νόμιμα μια ξένη μοτοσυκλετα!
Ασφάλιση
Πρέπει να έχετε ασφάλεια αστικής ευθύνης στην Ιαπωνία.
Η ελάχιστη κάλυψη είναι ένας μήνας. Η υποχρεωτική ασφάλιση ονομάζεται "Jibaiseki Hoken," και καλύπτει μόνο για σωματικές βλάβες και τον θάνατο του άλλου προσώπου σε ατύχημα.Εκτυπώστε αυτή τη μορφή (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26start%3D10%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www2.gol.com/users/chrisl/japan/insurance.html&usg=ALkJrhi-8Ndss89mN0zPAd-vgAzRwhM37A) και το δείχνουν στο κατάστημα μοτοσικλετών.

β. Οι πληροφοριες μου λενε οτι μπορει να μην λειτουργει η γραμμη Vladivostok-Fushiki απο το 2009.
-Μια καινουργια γραμμη ειναι απο το 2009 μιας Κορεατικης εταιριας Vladivostok-Sakaiminato[πληροφοριες σ'αυτη τη σελιδα].
Η διαφορα τον δυο λιμανιων ειναι 390ml νοτιοτερα και 9ωρες.

Από το Βλαδιβοστόκ, Ρωσία Sakaiminato, Ιαπωνία

A new ferry started running between Vladivostok and Sakaiminato (Tottori Prefecture) in 2009. DBS Ferry (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26start%3D10%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www.dbsferry.com/&usg=ALkJrhgCbUzEaEJiiQQp97dJ5Yu8LdH_qw) , a Korean company has a ferry that leaves on Wednesdays to Japan, via Korea.
Ένα νέο πλοίο άρχισε να τρέχει μεταξύ Βλαδιβοστόκ και Sakaiminato (Tottori Prefecture) το 2009. Ferry DBS (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=el&prev=/search%3Fq%3Ddeparture%2Bferry%2Bvladivostok-Fushiki%26start%3D10%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1R2RNTN_elGR365%26biw%3D1024%26bih%3D478%26prmd%3Dimvnsfdb&rurl=translate.google.gr&sl=en&twu=1&u=http://www.dbsferry.com/&usg=ALkJrhgCbUzEaEJiiQQp97dJ5Yu8LdH_qw) , η κορεατική εταιρεία έχει ένα πλοίο που αφήνει την Τετάρτη στην Ιαπωνία, μέσω της Κορέας. The office in Vladivostok is at Morskoy Vokzal Room No. 239, Nigne-portovaya Str.
Το γραφείο στο Βλαδιβοστόκ είναι Morskoy Vokzal αίθουσα αρ. 239, Nigne Portovaya-Str. 1 Vladivostok, 660090.
1 Βλαδιβοστόκ, 660090. Tel: 7-4232-30-2704/2664 Fax: 7-4232-30-2664.
Τηλ: 7-4232-30-2704/2664 Φαξ: 7-4232-30-2664. I think this is the sea terminal behind Vladivostok train station.
Νομίζω ότι αυτό είναι το τερματικό θάλασσα πίσω από το σιδηροδρομικό σταθμό το Βλαδιβοστόκ.

-Περιλαμβανει και πληροφοριες μεταφορας της μηχανης cargo!

5. Παντα αξιοπιστη λυση αποτελει η πρεσβεια της Ελλαδας στην Ιαπωνια με κατευθειαν επικοινωνια με τον προξενο για να χειριστουν απο εκει καποιες απο τις διαδικασιες.






..Και εδω.. (http://www.waytorussia.net/) ;)


Ευχαριστώ φιλαράκια για τον ογκο πληροφοριών…;);)

renovatio
12-02-2012, 20:34
Ξανασκέψου το.

george-k1
12-02-2012, 23:31
ΠΑΝΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΟΡΘΙΟΣ..!!!
ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ..;)

apple2
24-02-2012, 01:29
Μαγκελάνος όνομα και πράγμα:ye32:

ntinopoulos
24-02-2012, 11:29
Μαγκελάνος όνομα και πράγμα:ye32:

Η νομίζεις,απο τον Πανο πήρε το όνομα του ο γνωστός μακγελανος...:ye33:

DoctorAbo
24-02-2012, 12:10
Η νομίζεις,απο τον Πανο πήρε το όνομα του ο γνωστός μακγελανος...:ye33:

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

egefalikos
24-02-2012, 12:28
Το λένε τα ιστορικά βιβλία ότι το nickname του Μαγκελάνου ήταν ''Panos''!:ye33:

boxerakias57
24-02-2012, 17:39
ορμα ΠΑΝΟ και τα μυαλα στα καγκελλα:sm2:

bakgs
05-03-2012, 12:18
Μαγκελάνος όνομα και πράγμα:ye32:
:ye02::ye02::ye02:

nordkapp
08-03-2012, 22:07
ΤΟΚΥΟ :wo20:
Top 10 Travel Attractions, Tokyo (Japan) - Travel Guide - YouTube

FILOKALI
10-03-2012, 11:43
Παναγιώτη θέλεις οπωσδήποτε να πας μόνος σου η χωράει και παρέα?

ARGI
10-03-2012, 11:58
Πάνο, εάν μπορώ να βοηθήσω κομπιουτερίστικα κάπου,
στείλε μου pm,
ώστε να βοηθήσω όπου μπορώ!!!
Και πάλι καλή επιτυχία φιλάρακι...
Και μην ξεχάσεις, να αναρτήσεις την σημαία/πανό
του GS-FORUM μας, όταν φτάσεις!!!!:D:D
:ye02::ye02::ye02:
:re26::re26:

giamil
10-03-2012, 16:26
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!!!


http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002053E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002053E.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)




:D:D:D

υγ.Ρε Πανο μηπως οντως πρεπει να σου βρουμε σπονσορες?και να το εκπεμπεις δορυφορικα Live πχ?Νεο ειδος Reality Show?

Θα κανε τρελα νουμερα!!!




Πάνο, εάν μπορώ να βοηθήσω κομπιουτερίστικα κάπου,
στείλε μου pm,
ώστε να βοηθήσω όπου μπορώ!!!
Και πάλι καλή επιτυχία φιλάρακι...
Και μην ξεχάσεις, να αναρτήσεις την σημαία/πανό
του GS-FORUM μας, όταν φτάσεις!!!!:D:D
:ye02::ye02::ye02:
:re26::re26:



Αχ Αργυρη μου εγω σου χα καλο project-ακι να βοηθουσες πολυ κομπουτεριστικα κι οχι μονο...αλλα κανεις δεν εδωσε σημασια στην προταση μου για σπονσοραρισμα για εξοπλισμο live streaming ...
φαντασου να ανοιγες το πιτσι σου...να παταγες το μαγικο http...και τσουπ να χες εικονα απ το κρανος του magelanoy να ταξιδευει live καπου στην μογγολια!!!!
:wo20:


:cr13::cr13::cr13:

HECTOR
10-03-2012, 17:47
Αχ Αργυρη μου εγω σου χα καλο project-ακι να βοηθουσες πολυ κομπουτεριστικα κι οχι μονο...αλλα κανεις δεν εδωσε σημασια στην προταση μου για σπονσοραρισμα για εξοπλισμο live streaming ...
φαντασου να ανοιγες το πιτσι σου...να παταγες το μαγικο http...και τσουπ να χες εικονα απ το κρανος του magelanoy να ταξιδευει live καπου στην μογγολια!!!!
:wo20:


:cr13::cr13::cr13:



Φοβερη ιδεα φιλαρακι!!!!!!

Magelanos
10-03-2012, 19:24
Παναγιώτη θέλεις οπωσδήποτε να πας μόνος σου η χωράει και παρέα?

Όλα τα σενάρια παίζουν και η παρέα καλοδεχούμενη… :ye02:

Magelanos
10-03-2012, 19:42
Πάνο, εάν μπορώ να βοηθήσω κομπιουτερίστικα κάπου,
στείλε μου pm,
ώστε να βοηθήσω όπου μπορώ!!!
Και πάλι καλή επιτυχία φιλάρακι...
Και μην ξεχάσεις, να αναρτήσεις την σημαία/πανό
του GS-FORUM μας, όταν φτάσεις!!!!:D:D
:ye02::ye02::ye02:
:re26::re26:




Αχ Αργυρη μου εγω σου χα καλο project-ακι να βοηθουσες πολυ κομπουτεριστικα κι οχι μονο...αλλα κανεις δεν εδωσε σημασια στην προταση μου για σπονσοραρισμα για εξοπλισμο live streaming ...
φαντασου να ανοιγες το πιτσι σου...να παταγες το μαγικο http...και τσουπ να χες εικονα απ το κρανος του magelanoy να ταξιδευει live καπου στην μογγολια!!!!
:wo20:


:cr13::cr13::cr13:





Αργύρη να είσαι καλά φίλε μου. Ευχαριστώ για την πρόταση… Θα χρειαστώ σίγουρα βοήθεια, γιατί δεν τα πάω καλά με την τεχνολογία. Η ιδέα του φίλου Γιαννη(giamil) κατά πόσο μπορεί να είναι πραγματοποιήσιμη; Άμα έχει κάποιος τον εξοπλισμό και μπορεί να τον διαθέσει εγώ είμαι διατεθειμένος να παρακολουθήσω όλα τα τεχνολογικά Level… :ye30:

giamil
10-03-2012, 19:48
Αργύρη να είσαι καλά φίλε μου. Ευχαριστώ για την πρόταση… Θα χρειαστώ σίγουρα βοήθεια, γιατί δεν τα πάω καλά με την τεχνολογία. Η ιδέα του φίλου Γιαννη(giamil) κατά πόσο μπορεί να είναι πραγματοποιήσιμη; Άμα έχει κάποιος τον εξοπλισμό και μπορεί να τον διαθέσει εγώ είμαι διατεθειμένος να παρακολουθήσω όλα τα τεχνολογικά Level… :ye30:
Φιλε μου δεν καταλαβες...ειπαμε σπονσοραρισμα!!!

γινεται μια μελετουλα τι χρειαζεται και το κοστος....μπαινει ενα αντιτιμο για συνδρομη για να καλυψει το κοστος εφαρμογης+καποια εξοδα σου....

οποιος γινει συνδρομητης...θα γυρναει το βραδυ απ την δουλεια και τσουπ θα βλεπει μαγγελανο ον δε γκοου!!!!

:ye33:

:cool2:

δηλαδη αντι να σου κανω ενα δωρο μια νυχτα πχ...οπως κανανε πολυ φιλοι πιο πανω....τα ριχνω τα λεφτα στο κουμπαρα σαν συνδρομη και μαζευουμε ενα ποσο Α που θα καλυψει και το κοστος του streaming και καποια εξοδα σου!
:ye33:

understood?

giamil
10-03-2012, 19:56
Να μην σου πω δηλαδη τωρα που το ξανασκεφτομαι....

οτι και οι πιο πολλοι και το πρωι στην δουλεια....

παλι μαγγελανο θα βλεπουνε!

:sm7::sm7::sm7::sm7:

frits
10-03-2012, 20:02
Γιάννη μπορεί αυτό να υποστηριχθεί τεχνολογικά σε μέρη που πιθανόν δεν θα έχει ούτε καν σήμα στο κινητό....;

Γράψε κάτι παραπάνω......:rolleyes:

Magelanos
10-03-2012, 20:03
Φιλε μου δεν καταλαβες...ειπαμε σπονσοραρισμα!!!

γινεται μια μελετουλα τι χρειαζεται και το κοστος....μπαινει ενα αντιτιμο για συνδρομη για να καλυψει το κοστος εφαρμογης+καποια εξοδα σου....

οποιος γινει συνδρομητης...θα γυρναει το βραδυ απ την δουλεια και τσουπ θα βλεπει μαγγελανο ον δε γκοου!!!!

:ye33:

:cool2:

δηλαδη αντι να σου κανω ενα δωρο μια νυχτα πχ...οπως κανανε πολυ φιλοι πιο πανω....τα ριχνω τα λεφτα στο κουμπαρα σαν συνδρομη και μαζευουμε ενα ποσο Α που θα καλυψει και το κοστος του streaming και καποια εξοδα σου!
:ye33:

understood?



:ye31::ye35::re27::ye28:

teo71
10-03-2012, 20:05
Φιλε μου δεν καταλαβες...ειπαμε σπονσοραρισμα!!!

γινεται μια μελετουλα τι χρειαζεται και το κοστος....μπαινει ενα αντιτιμο για συνδρομη για να καλυψει το κοστος εφαρμογης+καποια εξοδα σου....

οποιος γινει συνδρομητης...θα γυρναει το βραδυ απ την δουλεια και τσουπ θα βλεπει μαγγελανο ον δε γκοου!!!!

:ye33:

:cool2:

δηλαδη αντι να σου κανω ενα δωρο μια νυχτα πχ...οπως κανανε πολυ φιλοι πιο πανω....τα ριχνω τα λεφτα στο κουμπαρα σαν συνδρομη και μαζευουμε ενα ποσο Α που θα καλυψει και το κοστος του streaming και καποια εξοδα σου!
:ye33:

understood?


Καλά δεν υπάρχεις μιλάμε....

Δε νομίζω, ότι μπορεί να στηθεί κάτι τέτοιο στη χώρα μας, πόσο μάλλον στα πλαίσια ενός φόρουμ...

Και όχι τόσο για τεχνολογικούς λόγους, όσο για λόγους φιλοσοφίας και άποψης..

Πάντως, πολύ θα ήθελα να δω να πραγματοποιείται κάτι τέτοιο, και μετά να διδάσκεται στα Γερμανικά πανεπιστήμια ως case study, πως κάνεις 1 επιτυχημένο fund raising...:d...

Γιάννη, όπως και να χει, σου βγάζω το καπέλο....


Sent from my iPhone using Tapatalk

giamil
10-03-2012, 20:13
Καλά δεν υπάρχεις μιλάμε....

Δε νομίζω, ότι μπορεί να στηθεί κάτι τέτοιο στη χώρα μας, πόσο μάλλον στα πλαίσια ενός φόρουμ...

Και όχι τόσο για τεχνολογικούς λόγους, όσο για λόγους φιλοσοφίας και άποψης..

Πάντως, πολύ θα ήθελα να δω να πραγματοποιείται κάτι τέτοιο, και μετά να διδάσκεται στα Γερμανικά πανεπιστήμια ως case study, πως κάνεις 1 επιτυχημένο fund raising...:d...

Γιάννη, όπως και να χει, σου βγάζω το καπέλο....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Thank you τρελο αγορι!

αν και δεν νομιζω οτι ειναι εξωπραγματικο οπως λες στην υλοποιηση του...

ο μανιατης ειχε live streaming απ το λαυριο στο site του....μια ερωτηση απο κοντα αυριο ειναι μια καλη αρχη..
:ye33:

θα σου πω αφτερ μολις μαθω τι εξοπλισμο χρειαζεται αν γινεται η οχι...

αν και οπως ειπα...ολα γινονται

αντε ρε μαγγελανε....κι θα κονταροκτιπιουντε vodafon-cosmote-wind ποια θα σπονσοραρει το 3g σου για να δινεις εικονα....
κ μετα εσυ διαφημιστικα και τετοια....
:sm7::sm7::sm7::sm7:


οποτε φιλε το μονο που χρειαζεσαι οπως καταλαβες....


ειναι εναν καλο μανατζερ στο πλευρο σου!

:ha15:

ARGI
10-03-2012, 21:18
Αργύρη να είσαι καλά φίλε μου. Ευχαριστώ για την πρόταση… Θα χρειαστώ σίγουρα βοήθεια, γιατί δεν τα πάω καλά με την τεχνολογία. Η ιδέα του φίλου Γιαννη(giamil) κατά πόσο μπορεί να είναι πραγματοποιήσιμη; Άμα έχει κάποιος τον εξοπλισμό και μπορεί να τον διαθέσει εγώ είμαι διατεθειμένος να παρακολουθήσω όλα τα τεχνολογικά Level… :ye30:
Πάνο μου, όπου μπορώ και στο βαθμό που μπορώ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ...:ye33:
Τώρα για την πρόταση του Γιαννάκου, αν και ΓΑΜ&ΤΗ,
δεν μπορώ να εκφέρω απόψη, μιας και δεν έχω ασχοληθεί με το αντικείμενο!!!
Ομως ένα πρόχειρο προσχέδιο της φάσης, θα με κατατόπιζε αρκετά,
και μετά βάζω και εγώ τα κομμάτια μου στο παζλ...:)

Γράψε εδώ ή σε pm, τι βοήθεια θα χρειαστείς by me, (computer support)
και το τσουλάμε...:);)

Και να σου αφιερώσω και ένα τραγουδάκι που ακούω αυτή την στιγμή!!!
:ha16::ha16::ha16:

http://www.youtube.com/watch?v=yOvT72Y277s&feature=related

Και πάλι καλή επιτυχίααααααα.....:ye02::ye02:

FILOKALI
10-03-2012, 21:31
να βρεθούμε να τα πούμε ? Θόδωρος Καράμπελας τηλ 6986660667.

paschalis
22-03-2012, 17:40
Μετα την αποτυχημενη μετατροπη του Κ σε αλυσιδοκινητο
η Βορεια Παρεα συνευρεθη και απεφασισε να επιχορηγησει
το μεγα ταξιδιωτικο εγχειρημα του εν Χριστω αδελφου
Μαγκελανου του 1ου με το ποσο των 19000 ιαπωνικων γιεν
ουτως ωστε αυτος να ανταπεξελθει ατε εξοδα μετακινησης
για τα πρωτα 100 μετρα.... εεεεε χιλιομετρα επι Ιαπωνικου εδαφους.
Η πραξη ειναι συμβολικη και φανερωνει την πεποιθηση μας οτι θα φτασει σιγουρα στην Ιαπωνια!!
Και αδυνατισμενος..
Και φυσικα πακετο το τραγουδι του Ιαπωνικου γιε(ν) μου!!!


σταματης κοκοτας ,γιε μου γιε μου.stamatis kokotas - YouTube

Magelanos
22-03-2012, 18:07
Μετα την αποτυχημενη μετατροπη του Κ σε αλυσιδοκινητο
η Βορεια Παρεα συνευρεθη και απεφασισε να επιχορηγησει
το μεγα ταξιδιωτικο εγχειρημα του εν Χριστω αδελφου
Μαγκελανου του 1ου με το ποσο των 19000 ιαπωνικων γιεν
ουτως ωστε αυτος να ανταπεξελθει ατε εξοδα μετακινησης
για τα πρωτα 100 μετρα.... εεεεε χιλιομετρα επι Ιαπωνικου εδαφους.
Η πραξη ειναι συμβολικη και φανερωνει την πεποιθηση μας οτι θα φτασει σιγουρα στην Ιαπωνια!!
Και αδυνατισμενος..
Και φυσικα πακετο το τραγουδι του Ιαπωνικου γιε(ν) μου!!!


σταματης κοκοτας ,γιε μου γιε μου.stamatis kokotas - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=yXF-fYzAhDA)

Τώρα που με πείσατε να βάλω αλυσιδογραναζα, μου το αλλάζεται; Ααα….δε παίζω!!! :lo19:
Ευχαριστώ φιλαράκι μέσα από την καρδιά μου, και όλα τα καντάρια εκεί πάνω. Ιαπωνία σου έρχομαι έστω και χωρίς αλυσιδογραναζα.. :ha15:

ThoDoriS
22-03-2012, 19:29
Α ρε φίλε με έκανες και ζήλεψα.... Μακάρι να μπορούσα κάποτε να κάνω κάτι αντίστοιχο...

karates
21-04-2012, 14:28
Α ρε φίλε με έκανες και ζήλεψα.... Μακάρι να μπορούσα κάποτε να κάνω κάτι αντίστοιχο...

Με παίρνεις μαζί σου ;;;;;;;;;:cr13::sm3::sm3::sm3:

pocopicos
21-04-2012, 15:47
θελω να ερθω κ εγω!!!!!

Troublemaker
21-04-2012, 16:00
Εκατσα και διαβασα και τις 20 σελιδες του ποστ και πραγματικα δεν εχω λογια!! Κατα πρωτον το εγχειρημα ειναι απιθανο, φοβερο κλπ, κατα δευτερον ενα μεγααααλο RESPECT που πας να πραγματοποιησεις το ονειρο σου, αλλα και εν γενει ενα μεγαλο μπραβο σε ολους οσους -με οποιον τροπο- προσφερουν την βοηθεια τους!!!
Μπραβο σας!!!!!!!!

alexat
23-04-2012, 22:27
Καλή επιτυχία!
Έχω βρει αυτό Longest motorcycle ride (team) (http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/1/longest-motorcycle-ride-%28team%29)
αλλά τίποτα για longest motorcycle ride solo. Μήπως θα μπορούσε να είναι guinness world record?

nordkapp
25-04-2012, 00:20
Παναγιωτη καποιος φιλος μου ειπε οτι οποιος ενδιαφερεται να βγαλει βιζα για ταξιδακι καποια στιγμη στην Ρωσια,ότι πλέον έχει δημιουργηθεί visa center στην Αθήνα,μια εταιρία που με ραντεβού μαζεύει όλα τα έγγραφα και τα προωθεί στο προξενείο και μετά σου στέλνει τη βίζα με κουριερ...

Εδω είναι το σαιτ:
VHS-Greece (http://www.vhs-greece.com/?lang=gr)
www.vhs-greece.com (http://www.vhs-greece.com/)

proud
03-05-2012, 22:42
Καλή επιτυχία φίλος στην ταξιδάρα σου:ye33::ye33::ye33:

TARKAS
04-05-2012, 13:16
Με θαμπωσες Παναγιωτη. Τι να πουμε τωρα εμεις που ενα ταξιδι στην Ιταλια φανταζει μακρυνο.
Καλους δρομους και καλη δυναμη

nordkapp
04-05-2012, 17:45
Πανο ριξε μια ματια στο δρομολογιο Vladivostok-Sakaiminato.Ισως σου ειναι χρησιμο σε περιπτωση μεταφορας cargo της μηχανης γιατι απ'οτι καταλαβα ειναι cruise ferry.
Φευγει απο Vladivostok καθε τεταρτη[εχει 25 Ιουλιου]στις 14.00' κοστιζει 213euro και διαρκει 43ωρες.
a ferry to - book almost any ferry crossing online, between UK, Ireland, France, Spain, Greece etc. (http://www.aferry.co.uk/quote/Booking/AFRYBook2.asp?A=A&SD=43431622313820120504153211)

Magelanos
04-05-2012, 18:03
Με θαμπωσες Παναγιωτη. Τι να πουμε τωρα εμεις που ενα ταξιδι στην Ιταλια φανταζει μακρυνο.
Καλους δρομους και καλη δυναμη


Ευχαριστώ να είσαι καλά. Φίλε μου δεν χρειάζεται να πεις τίποτα απλά το κάνεις. Σου εύχομαι σύντομα να πας στην όμορφη Ιταλία, γιατί για μένα κάθε ταξίδι είναι μοναδικό, άσχετα με τον προορισμό και την απόσταση. :ye33:

J.T.R
04-05-2012, 18:27
Ευχαριστώ να είσαι καλά. Φίλε μου δεν χρειάζεται να πεις τίποτα απλά το κάνεις. Σου εύχομαι σύντομα να πας στην όμορφη Ιταλία, γιατί για μένα κάθε ταξίδι είναι μοναδικό, άσχετα με τον προορισμό και την απόσταση. :ye33:
:ye02::ye02::ye02::):):)



_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: EXPS Redirector (http://s.exps.me)

paschalis
04-05-2012, 21:49
Ευχαριστώ να είσαι καλά. Φίλε μου δεν χρειάζεται να πεις τίποτα απλά το κάνεις. Σου εύχομαι σύντομα να πας στην όμορφη Ιταλία, γιατί για μένα κάθε ταξίδι είναι μοναδικό, άσχετα με τον προορισμό και την απόσταση. :ye33:

Μα τι ειναι αυτα που γραφεις?
Δεν πρεπει να εχει 10000 χιλιομετρα σε
20 χωρες και διαρκεια 15 ημερων η περιπετεια?:D

Πανο πλησιαζουν οι μερες!
Ενημερωσε μας και για τη μηχανη μολις την παρεις!:ye33:

Magelanos
05-05-2012, 00:10
Μα τι ειναι αυτα που γραφεις?
Δεν πρεπει να εχει 10000 χιλιομετρα σε
20 χωρες και διαρκεια 15 ημερων η περιπετεια?:D

Πανο πλησιαζουν οι μερες!
Ενημερωσε μας και για τη μηχανη μολις την παρεις!:ye33:
Φιλαράκι το πείρα το μηχανάκι F650 Fuduro, και βρίσκεται στο συνεργείο του Φαίδωνα. Από εβδομάδα θα ξεκινήσει η ανακαίνιση του. :ha15::ha16:

konstantinos2310
05-05-2012, 00:14
Φιλαράκι το πείρα το μηχανάκι F650 Fuduro, και βρίσκεται στο συνεργείο του Φαίδωνα. Από εβδομάδα θα ξεκινήσει η ανακαίνιση του. :ha15::ha16:

:ye02::ye02::ye02:
:ha16::ha16::ha16:

siraxanz
05-05-2012, 05:54
τα φερρυ (http://www.aferry.co.uk/)παντου

paschalis
05-05-2012, 11:16
Φιλαράκι το πείρα το μηχανάκι F650 Fuduro, και βρίσκεται στο συνεργείο του Φαίδωνα. Από εβδομάδα θα ξεκινήσει η ανακαίνιση του. :ha15::ha16:
:ha16::ha16::ha16::ha16::ha16:

Magelanos
05-05-2012, 15:21
Εκατσα και διαβασα και τις 20 σελιδες του ποστ και πραγματικα δεν εχω λογια!! Κατα πρωτον το εγχειρημα ειναι απιθανο, φοβερο κλπ, κατα δευτερον ενα μεγααααλο RESPECT που πας να πραγματοποιησεις το ονειρο σου, αλλα και εν γενει ενα μεγαλο μπραβο σε ολους οσους -με οποιον τροπο- προσφερουν την βοηθεια τους!!!
Μπραβο σας!!!!!!!!

:re25::re25::th11::ye33:

Magelanos
05-05-2012, 16:53
….Η ΑΡΧΗ….
Το ταξίδι αυτό θα είναι αφιερωμένο στην αδικοχαμένη μας Έλλη. Μια φωτογραφία της θα την έχω μπροστά στο φερινγκ της μηχανής, δηλαδή εκεί που ήταν και η θέση της σε κάθε βόλτα. Πάντα μπροστά…

Το μέσον τελικά που θα πραγματοποιήσω αυτό το ταξίδι θα είναι το BMW F650 Funduro και όχι το Κ1200S.


Διάρκεια ταξιδιού 30-6-12 μέχρι 15-9-12

30-6-12: Σάββατο.. άφιξη Θεσσαλονίκη να δω τα φιλαράκια του βορρά και διανυκτέρευση.

1-7-12: Κυριακή.. άφιξη Ορεστιάδα και διανυκτέρευση να δω και τους φίλους εκεί που μου έχουν πει πολλές φορές να περάσω, αλλά δεν έκατσε.

2-7-12: Δευτέρα.. Άφιξη VARNA Βουλγαρία.

3-7-12: Τρίτη.. μπαίνω Ρουμανία για να καταλήξω GALATI Ρουμανία λίγο πριν τα σύνορα για Μολδαβία.

4-7-12: Τετάρτη.. Περνώ ένα μικρό κομμάτι της Μολδαβίας και μπαίνω Ουκρανία. Η διανυκτέρευση θα είναι στην ODESSA Ουκρανία.

5-7-12: Πέμπτη.. συνεχίζω παραλιακά πάντα για να καταλήξω μετά από 550χιλ περίπου στην πόλη BERDJANS’K Ουκρανία. Πλέον είμαι κοντά στα σύνορα με την Ρωσία.

6-7-12: Παρασκευή.. Στην Ρωσία θα διανυκτερεύσω μετά από 750χιλ περίπου στην πόλη VOLGOGRAD. Δυο βράδια εδώ για ξεκούραση λόγο πολλών χιλιομέτρων και γραφειοκρατίας συνόρων.

Αυτό είναι το πρόγραμμα της πρώτης εβδομάδας…

saitman
05-05-2012, 16:54
Παναγιωτη καποιος φιλος μου ειπε οτι οποιος ενδιαφερεται να βγαλει βιζα για ταξιδακι καποια στιγμη στην Ρωσια,ότι πλέον έχει δημιουργηθεί visa center στην Αθήνα,μια εταιρία που με ραντεβού μαζεύει όλα τα έγγραφα και τα προωθεί στο προξενείο και μετά σου στέλνει τη βίζα με κουριερ...

Εδω είναι το σαιτ:
VHS-Greece (http://www.vhs-greece.com/?lang=gr)
www.vhs-greece.com (http://www.vhs-greece.com/)
:ye33:

saitman
05-05-2012, 16:56
….Η ΑΡΧΗ….
Το ταξίδι αυτό θα είναι αφιερωμένο στην αδικοχαμένη μας Έλλη. Μια φωτογραφία της θα την έχω μπροστά στο φερινγκ της μηχανής, δηλαδή εκεί που ήταν και η θέση της σε κάθε βόλτα. Πάντα μπροστά…

Το μέσον τελικά που θα πραγματοποιήσω αυτό το ταξίδι θα είναι το BMW F650 Funduro και όχι το Κ1200S.


Διάρκεια ταξιδιού 30-6-12 μέχρι 15-9-12

30-6-12: Σάββατο.. άφιξη Θεσσαλονίκη να δω τα φιλαράκια του βορρά και διανυκτέρευση.

1-7-12: Κυριακή.. άφιξη Ορεστιάδα και διανυκτέρευση να δω και τους φίλους εκεί που μου έχουν πει πολλές φορές να περάσω, αλλά δεν έκατσε.

2-7-12: Δευτέρα.. Άφιξη VARNA Βουλγαρία.

3-7-12: Τρίτη.. μπαίνω Ρουμανία για να καταλήξω GALATI Ρουμανία λίγο πριν τα σύνορα για Μολδαβία.

4-7-12: Τετάρτη.. Περνώ ένα μικρό κομμάτι της Μολδαβίας και μπαίνω Ουκρανία. Η διανυκτέρευση θα είναι στην ODESSA Ουκρανία.

5-7-12: Πέμπτη.. συνεχίζω παραλιακά πάντα για να καταλήξω μετά από 550χιλ περίπου στην πόλη BERDJANS’K Ουκρανία. Πλέον είμαι κοντά στα σύνορα με την Ρωσία.

6-7-12: Παρασκευή.. Στην Ρωσία θα διανυκτερεύσω μετά από 750χιλ περίπου στην πόλη VOLGOGRAD. Δυο βράδια εδώ για ξεκούραση λόγο πολλών χιλιομέτρων και γραφειοκρατίας συνόρων.

Αυτό είναι το πρόγραμμα της πρώτης εβδομάδας…
πολλα χιλιομετρα σε τοσες μερες.καλη δυναμη

siraxanz
05-05-2012, 22:46
….Η ΑΡΧΗ….
Το ταξίδι αυτό θα είναι αφιερωμένο στην αδικοχαμένη μας Έλλη. Μια φωτογραφία της θα την έχω μπροστά στο φερινγκ της μηχανής, δηλαδή εκεί που ήταν και η θέση της σε κάθε βόλτα. Πάντα μπροστά…

Το μέσον τελικά που θα πραγματοποιήσω αυτό το ταξίδι θα είναι το BMW F650 Funduro και όχι το Κ1200S.


Διάρκεια ταξιδιού 30-6-12 μέχρι 15-9-12

30-6-12: Σάββατο.. άφιξη Θεσσαλονίκη να δω τα φιλαράκια του βορρά και διανυκτέρευση.

1-7-12: Κυριακή.. άφιξη Ορεστιάδα και διανυκτέρευση να δω και τους φίλους εκεί που μου έχουν πει πολλές φορές να περάσω, αλλά δεν έκατσε.

2-7-12: Δευτέρα.. Άφιξη VARNA Βουλγαρία.

3-7-12: Τρίτη.. μπαίνω Ρουμανία για να καταλήξω GALATI Ρουμανία λίγο πριν τα σύνορα για Μολδαβία.

4-7-12: Τετάρτη.. Περνώ ένα μικρό κομμάτι της Μολδαβίας και μπαίνω Ουκρανία. Η διανυκτέρευση θα είναι στην ODESSA Ουκρανία.

5-7-12: Πέμπτη.. συνεχίζω παραλιακά πάντα για να καταλήξω μετά από 550χιλ περίπου στην πόλη BERDJANS’K Ουκρανία. Πλέον είμαι κοντά στα σύνορα με την Ρωσία.

6-7-12: Παρασκευή.. Στην Ρωσία θα διανυκτερεύσω μετά από 750χιλ περίπου στην πόλη VOLGOGRAD. Δυο βράδια εδώ για ξεκούραση λόγο πολλών χιλιομέτρων και γραφειοκρατίας συνόρων.

Αυτό είναι το πρόγραμμα της πρώτης εβδομάδας…


Μια εβδομάδα..... μεχρι εκεί.... :eek:






































αγόρι μου τοτε θες τρεις μηνες μεχρι το Βλαδιβοστόκ:D:D

Καλούς δρόμους....








πολλα χιλιομετρα σε τοσες μερες.καλη δυναμη


Μηνά ηρέμησε :p :)

Xanthi
05-05-2012, 22:57
….Η ΑΡΧΗ….
Το ταξίδι αυτό θα είναι αφιερωμένο στην αδικοχαμένη μας Έλλη. Μια φωτογραφία της θα την έχω μπροστά στο φερινγκ της μηχανής, δηλαδή εκεί που ήταν και η θέση της σε κάθε βόλτα. Πάντα μπροστά…

Το μέσον τελικά που θα πραγματοποιήσω αυτό το ταξίδι θα είναι το BMW F650 Funduro και όχι το Κ1200S.


Διάρκεια ταξιδιού 30-6-12 μέχρι 15-9-12

30-6-12: Σάββατο.. άφιξη Θεσσαλονίκη να δω τα φιλαράκια του βορρά και διανυκτέρευση.

1-7-12: Κυριακή.. άφιξη Ορεστιάδα και διανυκτέρευση να δω και τους φίλους εκεί που μου έχουν πει πολλές φορές να περάσω, αλλά δεν έκατσε.

2-7-12: Δευτέρα.. Άφιξη VARNA Βουλγαρία.

3-7-12: Τρίτη.. μπαίνω Ρουμανία για να καταλήξω GALATI Ρουμανία λίγο πριν τα σύνορα για Μολδαβία.

4-7-12: Τετάρτη.. Περνώ ένα μικρό κομμάτι της Μολδαβίας και μπαίνω Ουκρανία. Η διανυκτέρευση θα είναι στην ODESSA Ουκρανία.

5-7-12: Πέμπτη.. συνεχίζω παραλιακά πάντα για να καταλήξω μετά από 550χιλ περίπου στην πόλη BERDJANS’K Ουκρανία. Πλέον είμαι κοντά στα σύνορα με την Ρωσία.

6-7-12: Παρασκευή.. Στην Ρωσία θα διανυκτερεύσω μετά από 750χιλ περίπου στην πόλη VOLGOGRAD. Δυο βράδια εδώ για ξεκούραση λόγο πολλών χιλιομέτρων και γραφειοκρατίας συνόρων.

Αυτό είναι το πρόγραμμα της πρώτης εβδομάδας…


Φίλε Πάνο,

η ΑΡΧΗ είναι το ήμιση του παντός......................και η αρχή έγινε με το μηχανάκι ......................:ye02:

Καλό προγραμματισμό και του υπόλοιπου ταξιδιού................:ye33:

Ο Δρόμος πολύς και μακρύς αλλά θα είμαστε δίπλα σου για ότι χρειαστείς και σε αντάλλαγμα θα μας ταξιδέψεις κι εσύ στην Άπω Ανατολή..................:sm2::re25: :re26:

Uriah Heep
06-05-2012, 15:17
….Η ΑΡΧΗ….

30-6-12: Σάββατο.. άφιξη Θεσσαλονίκη να δω τα φιλαράκια του βορρά και διανυκτέρευση.


Φίλε Πάνο, θα χαρώ να σΕ φιλοξενίσω στο Παλαιόκαστρο, στο Χολομώντα (50 χλμ από Σαλονί).
Υπόσχομαι τελετή αναχώρησης μερακλαντάν, με κοψίδια, ρακές, ροκιές και σαμπάνιες...

;)

KAS
06-05-2012, 19:30
Στο πρόγραμμά Πάνο δεν είδα Υπερδεινιστερια... ή όπως αλλιώς λέγεται .Μήπως να περάσεις και από εκεί να χαιρετήσεις τα φιλαράκια :sm7:

Magelanos
06-05-2012, 20:36
Φίλε Πάνο, θα χαρώ να σΕ φιλοξενίσω στο Παλαιόκαστρο, στο Χολομώντα (50 χλμ από Σαλονί).
Υπόσχομαι τελετή αναχώρησης μερακλαντάν, με κοψίδια, ρακές, ροκιές και σαμπάνιες...

;)


Βασίλη μ’εσενα οικοδεσπότη, μέσα με χίλια….θα χαρώ πολύ να σε δω από κοντά φίλε. Και με τέτοια υποσχόμενη τελετή αναχώρησης, θα καεί το πελεκούδι.. :ye28::re27::ha16:



Στο πρόγραμμά Πάνο δεν είδα Υπερδεινιστερια... ή όπως αλλιώς λέγεται .Μήπως να περάσεις και από εκεί να χαιρετήσεις τα φιλαράκια :sm7:

Λες φιλαράκι να στεναχωρηθούν αν δεν περάσω; Τους έχω λείψει; Μπας και να το... :wha05:
αφού οι σχέσεις που απέκτησα μαζί τους είναι σε πολύ καλό :di38:επίπεδο.. :lo04:

paschalis
06-05-2012, 21:55
Φίλε Πάνο, θα χαρώ να σΕ φιλοξενίσω στο Παλαιόκαστρο, στο Χολομώντα (50 χλμ από Σαλονί).
Υπόσχομαι τελετή αναχώρησης μερακλαντάν, με κοψίδια, ρακές, ροκιές και σαμπάνιες...

;)




Δηλωνω αμεσα συμμετοχη ως αμισθος βοηθος τελεταρχη!:ha15:


Νακο το παιδι εχει δρομο μπροστα του πρεπει μα φυγει χορτατο:ha16:

AntonisKitoudis
06-05-2012, 22:19
επειδη δεν θα ειμαι Θεσσαλονικη στις 30/6,αλλα στο χωριο το οποιο ειναι πανω στην εθνικη οδο καθως θα ανεβαινεις (Μεγα Μοναστηρι μετα τον κομβο για Βελεστινο-Βολο) θα σε περιμενω για καφε και αποχαιρετισμο!

DoctorAbo
07-05-2012, 00:17
Φιλαράκι το πείρα το μηχανάκι F650 Fuduro, και βρίσκεται στο συνεργείο του Φαίδωνα. Από εβδομάδα θα ξεκινήσει η ανακαίνιση του. :ha15::ha16:

Σωστός Πάνο :ye02:, είχα μια ανησυχία με το Κ1200 για το συγκεκριμένο ταξίδι. Νομίζω πως το συγκεκριμένο μηχανάκι αν αποκατασταθεί πλήρως και στηθεί κατάλληλα θα σε πάει μια χαρά. Η απλότητά του θα σου επιτρέψει να παρέμβεις (αν χρειαστεί που εύχομαι πως δε θα χρειαστεί).

Και πάλι μπράβο για τη σοφή απόφαση. :sm2:

N4pSt3R
07-05-2012, 01:04
Πανούλη με το καλό σε περιμένουμε εδώ!!!Όλα τα άλλα απλά να πάνε κατ εύχην και ότι καλύτερο!!!

xurxes
07-05-2012, 09:49
Πανο εκανες πολυ καλη επιλογη(F650)....με το καλο σε περιμενουμε στη Πολη....;)

Uriah Heep
07-05-2012, 11:12
Δηλωνω αμεσα συμμετοχη ως αμισθος βοηθος τελεταρχη!:ha15:
Συγχαρητήρια προσλαμβάνεστε!!!




It' s gonna be a big party!:ye33:


ΥΓ. Φήμες ότι ποδοσφαιριστές του "Κεραυνού Παλαιοκάστρου", θα παραδώσουν στον magelano σημαία της τοπικής ομάδας, για την αδελφοποίησή του συλλόγου τους με την FC Ulaanbaatar, ελέγχονται ως ανακριβείς.

TARKAS
07-05-2012, 13:11
[6-7-12: Παρασκευή.. Στην Ρωσία θα διανυκτερεύσω μετά από 750χιλ περίπου στην πόλη VOLGOGRAD. Δυο βράδια εδώ για ξεκούραση λόγο πολλών χιλιομέτρων και γραφειοκρατίας συνόρων.

πολυ καλη επιλογη η ξεκουραση στην Ρωσια Πανο. Ποια πολη σκεφτεσαι??

MOYTPO
07-05-2012, 13:23
Πανο καλο δρομο αδερφε. Δυστυχως δεν θα μπορεσω να σε προυπαντησω στο ξεκινημα της νεας σου Οδυσσειας γιατι θα θαλασσοπνιγομαι καπου στη Σκοπελο. Η σκεψη μας μαζι σου!!:re25:

Magelanos
07-05-2012, 13:53
Παρασκευή 4/5/2012....

Η άφιξη της μηχανής στο συνεργείο του Φαίδωνα.....

http://i1096.photobucket.com/albums/g333/efrits/DSC00244.jpg

http://i1096.photobucket.com/albums/g333/efrits/DSC00246.jpg

http://i1096.photobucket.com/albums/g333/efrits/DSC00247.jpg

http://i1096.photobucket.com/albums/g333/efrits/DSC00248.jpg

http://i1096.photobucket.com/albums/g333/efrits/DSC00249.jpg

http://i1096.photobucket.com/albums/g333/efrits/DSC00250.jpg

http://i1096.photobucket.com/albums/g333/efrits/DSC00251.jpg

Magelanos
07-05-2012, 13:57
Δευτέρα 7/5/2012....

Η επιχείρηση "Ανάσταση του Funduro" ξεκίνησε....

http://i1096.photobucket.com/albums/g333/efrits/DSC00253.jpg

http://i1096.photobucket.com/albums/g333/efrits/DSC00255.jpg

http://i1096.photobucket.com/albums/g333/efrits/DSC00256.jpg


συνεχίζεται.....:rolleyes:

Arkas
07-05-2012, 13:59
Με το καλό φιλαράκι !

N4pSt3R
07-05-2012, 14:52
:ye02:
Με το καλό!!!

Magelanos
07-05-2012, 16:17
Μια εβδομάδα..... μεχρι εκεί.... :eek:






































αγόρι μου τοτε θες τρεις μηνες μεχρι το Βλαδιβοστόκ:D:D

Καλούς δρόμους....











Μηνά ηρέμησε :p :)

Χάρη έχεις απόλυτο δίκιο, με τέτοιους ρυθμούς τρεις μήνες θέλω για Vladivostok. Κάτσε να δεις την δεύτερη εβδομάδα, γιατί η πρώτη είναι για προθέρμανση…:lo13:


Φίλε Πάνο,

η ΑΡΧΗ είναι το ήμιση του παντός......................και η αρχή έγινε με το μηχανάκι ......................:ye02:

Καλό προγραμματισμό και του υπόλοιπου ταξιδιού................:ye33:

Ο Δρόμος πολύς και μακρύς αλλά θα είμαστε δίπλα σου για ότι χρειαστείς και σε αντάλλαγμα θα μας ταξιδέψεις κι εσύ στην Άπω Ανα



τολή..................:sm2::re25: :re26:
Ξανθούλα σ’ευχαριστω πολύ, με τέτοιες δυνατές φιλίες που έχω αποκτήσει μέσα από το φόρουμ, είμαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν είμαι μόνος μου σ’αυτή την προσπάθεια… γιατί απλά έχω όλους εσάς.. Τα φιλαράκια μου.. :re25:


επειδη δεν θα ειμαι Θεσσαλονικη στις 30/6,αλλα στο χωριο το οποιο ειναι πανω στην εθνικη οδο καθως θα ανεβαινεις (Μεγα Μοναστηρι μετα τον κομβο για Βελεστινο-Βολο) θα σε περιμενω για καφε και αποχαιρετισμο!

Αντώνη να είσαι καλά, κανένα πρόβλημα θα σταματήσω για ένα καφεδάκι ανεβαίνοντας να τα πούμε από κοντά.. :ye33:

Magelanos
07-05-2012, 18:23
Σωστός Πάνο :ye02:, είχα μια ανησυχία με το Κ1200 για το συγκεκριμένο ταξίδι. Νομίζω πως το συγκεκριμένο μηχανάκι αν αποκατασταθεί πλήρως και στηθεί κατάλληλα θα σε πάει μια χαρά. Η απλότητά του θα σου επιτρέψει να παρέμβεις (αν χρειαστεί που εύχομαι πως δε θα χρειαστεί).

Και πάλι μπράβο για τη σοφή απόφαση. :sm2:
Δημήτρη ευχαριστώ να είσαι καλά…. Πιστεύω στην απλότητα αυτής της μηχανής, και να πέσει κάτω, ούτε καν θα με αγχώσει. Γιατί μια πτώση της Κ1200S θα στοιχίσει περισσότερο από την αγορά του Fuduro. Και η συναισθηματική αξία της K1200S για μένα είναι ανεκτίμητη.. ελπίζω να τα πούμε από κοντά.. :ye02:


Πανούλη με το καλό σε περιμένουμε εδώ!!!Όλα τα άλλα απλά να πάνε κατ εύχην και ότι καλύτερο!!!



Στέφανε ευχαριστώ, θα τα πούμε από κοντά φιλαράκο.. :ye33:


Πανο εκανες πολυ καλη επιλογη(F650)....με το καλο σε περιμενουμε στη Πολη....;)


Βασίλη κ’εγω αυτό πιστεύω… με το καλό θα σε δω πάνω.. :):)


Πανο καλο δρομο αδερφε. Δυστυχως δεν θα μπορεσω να σε προυπαντησω στο ξεκινημα της νεας σου Οδυσσειας γιατι θα θαλασσοπνιγομαι καπου στη Σκοπελο. Η σκεψη μας μαζι σου!!:re25:


Παύλο δεν πειράζει φίλε, το μόνο κάνε και μια βουτιά για μένα, στην όμορφη Σκόπελο.. :ye32:


Με το καλό φιλαράκι !


Δημήτρη ευχαριστώ πολύ φίλε… να είσαι πάντα καλά…:di59:

nikos-x
07-05-2012, 20:19
Πανούλη, το ξέρεις πως θα ήθελα πάρα πολύ να σε δω, αλλά πριν από δύο ημέρες κανόνισα να φύγω για Λίβανο, στο γάμο ενός καλού φίλου, (24/6 έως 5/7).
Με στεναχωρεί και το ότι θα χάσω το παρτάκι στο Παλαιόκαστρο :mad:
Δεν ξεχνάω όμως όσα είπαμε.

Το VOLGOGRAD, είναι πολύ καλή επιλογή για να ξεκουραστείς.
Όμορφη, μεγάλη και εύκολη πόλη.

sid1967
07-05-2012, 20:42
Μπραβο ρε φιλε! Καλα χιλιομετρα :ye33:

kornlaz
07-05-2012, 20:47
….Η ΑΡΧΗ….
Το ταξίδι αυτό θα είναι αφιερωμένο στην αδικοχαμένη μας Έλλη. Μια φωτογραφία της θα την έχω μπροστά στο φερινγκ της μηχανής, δηλαδή εκεί που ήταν και η θέση της σε κάθε βόλτα. Πάντα μπροστά…

Το μέσον τελικά που θα πραγματοποιήσω αυτό το ταξίδι θα είναι το BMW F650 Funduro και όχι το Κ1200S.


Διάρκεια ταξιδιού 30-6-12 μέχρι 15-9-12


1-7-12: Κυριακή.. άφιξη Ορεστιάδα και διανυκτέρευση να δω και τους φίλους εκεί που μου έχουν πει πολλές φορές να περάσω, αλλά δεν έκατσε.



Σκέφτομαι την Κυριακή να σε συνοδεύσω από Σέρρες μέχρι Ορεστιάδα αν δεν σε δημιουργώ πρόβλημα στο πρόγραμμα σου(αρκεί βέβαια να μην μου προκύψει τίποτα εκείνη την ημέρα):ye33:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
07-05-2012, 21:08
Νακο το παιδι εχει δρομο μπροστα του πρεπει μα φυγει χορτατο:ha16:

Κανονίστε να τον κάνετε κάπως ... έτσι ... :sm3:

http://www.myspaceanimations.com/images/6gcfudd.jpg

http://farm5.staticflickr.com/4008/4455185000_31bfd05e91.jpg

commander
07-05-2012, 21:13
:ye02::ye02::ye02:

kelas22
07-05-2012, 22:23
….

1-7-12: Κυριακή.. άφιξη Ορεστιάδα και διανυκτέρευση να δω και τους φίλους εκεί που μου έχουν πει πολλές φορές να περάσω, αλλά δεν έκατσε.



Παναγιωτη φιλε μου!!!!

Εσυ μας κανεις την τιμη να περασεις απο δω να μας δεις...
Χωρις δευτερη κουβεντα το σπιτι μου σε περιμενει!!!εχω ειδικο δωματιο μονο για σενα με ηχομονοτικο υλικο (για ευκολοννοειτους λογους)..:D:D:D

Σε περιμενουμε μετα χαρας!!!

Magelanos
07-05-2012, 22:45
Πανούλη, το ξέρεις πως θα ήθελα πάρα πολύ να σε δω, αλλά πριν από δύο ημέρες κανόνισα να φύγω για Λίβανο, στο γάμο ενός καλού φίλου, (24/6 έως 5/7).
Με στεναχωρεί και το ότι θα χάσω το παρτάκι στο Παλαιόκαστρο :mad:
Δεν ξεχνάω όμως όσα είπαμε.

Το VOLGOGRAD, είναι πολύ καλή επιλογή για να ξεκουραστείς.
Όμορφη, μεγάλη και εύκολη πόλη.

Δεν θέλω να στενοχωριέται το φιλαράκι μου για τίποτα. Θα επισκεφτώ την πόλη σου πριν φύγεις γιατί έχω κάποιες δουλίτσες να κάνω πάνω. Θέλω να επιστρέψει και ο Ηλίας με το καλό… οπότε κάνουμε ένα πάρτι για το πάρτι της αναχωρήσεως που δεν θα μπορείς να είσαι. :ye32:


Μπραβο ρε φιλε! Καλα χιλιομετρα :ye33:


Μεγάλε ταξιδευτή Σιδερη ευχαριστώ να είσαι πάντα καλά, και να κάνεις για πολλά χρόνια ακόμα, απίστευτες ταξιδαρες.:ye02:




Σκέφτομαι την Κυριακή να σε συνοδεύσω από Σέρρες μέχρι Ορεστιάδα αν δεν σε δημιουργώ πρόβλημα στο πρόγραμμα σου(αρκεί βέβαια να μην μου προκύψει τίποτα εκείνη την ημέρα):ye33:

Τι λες ρε φιλαράκι εννοείτε, και για όλο το ταξίδι θα ήθελα να με συνοδεύεις… θα χαρώ πολύ Κορνήλιε…:ye28:


Κανονίστε να τον κάνετε κάπως ... έτσι ... :sm3:

http://www.myspaceanimations.com/images/6gcfudd.jpg

http://farm5.staticflickr.com/4008/4455185000_31bfd05e91.jpg



:lo03::lo03:

:ye02::ye02::ye02:



:th11::th11:

paschalis
07-05-2012, 23:20
Συγχαρητήρια προσλαμβάνεστε!!!




It' s gonna be a big party!:ye33:


ΥΓ. Φήμες ότι ποδοσφαιριστές του "Κεραυνού Παλαιοκάστρου", θα παραδώσουν στον magelano σημαία της τοπικής ομάδας, για την αδελφοποίησή του συλλόγου τους με την FC Ulaanbaatar, ελέγχονται ως ανακριβείς.


Δεν παιζεσαι!!ΜΟΥΤΡΟ,αλλος εχει το ονομα κι αλλος εχει τη χαρη!!!

kornlaz
08-05-2012, 01:39
Τι λες ρε φιλαράκι εννοείτε, και για όλο το ταξίδι θα ήθελα να με συνοδεύεις… θα χαρώ πολύ Κορνήλιε…:ye28:



Το βάζω στο πρόγραμμα λοιπόν και θα τα πούμε;)Μακάρι να βολέψει....................θα το χαρώ πολύ Πάνο μου:ye33:

xurxes
08-05-2012, 10:32
εκανες σωστη επιλογη:ye02:



Xdreamo Land IV - Raid through Russia - YouTube



....:D

frits
08-05-2012, 10:43
....:Dεκανες σωστη επιλογη:ye02:

Xdreamo Land IV - Raid through Russia - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=h1ikZ-Dtc_M)



Πόρωση.....:re25:

Παναγιώτη πολλά ζευγάρια κάλτσες να πάρεις γιατί βλέπω πολλά νερά...:eek:

nvythoul
08-05-2012, 18:44
εκανες σωστη επιλογη:ye02:



Xdreamo Land IV - Raid through Russia - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=h1ikZ-Dtc_M)



....:D





Πάνο μην ξεχάσεις την πυξίδα, τα βατραχοπέδιλα και το σωσίβιο
Ααααα.. και το ολοσωμο

barakos Yiannis
08-05-2012, 20:05
Για καλο και για κακο μην ξεχασεις και το φουσκοτο!!!!!:lo19::lo19::lo19:

Magelanos
08-05-2012, 23:58
Πόρωση.....:re25:

Παναγιώτη πολλά ζευγάρια κάλτσες να πάρεις γιατί βλέπω πολλά νερά...:eek:

Πάνο μην ξεχάσεις την πυξίδα, τα βατραχοπέδιλα και το σωσίβιο
Ααααα.. και το ολοσωμο

Για καλο και για κακο μην ξεχασεις και το φουσκοτο!!!!!:lo19::lo19::lo19:

:lo04: Δεν πάω MAGADAN… :u47:Δεν πάω MAGADAN…:u44:Την πατήσατε…:lo19::lo19:
Βασίλη τρομερό video φιλαράκι… :ye02:

egefalikos
09-05-2012, 00:05
εκανες σωστη επιλογη:ye02:



Xdreamo Land IV - Raid through Russia - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=h1ikZ-Dtc_M)



....:D

:re26::re26::re26: