PDA

View Full Version : Κρατικά ψηφιακά.


renovatio
22-01-2012, 22:20
Σορρυ ρε παιδιά αλλά μένω στον Πειραιά και η κεραία μου κοιτάει Υμηττό χωρίς κανένα εμπόδιο και παρ΄όλα αυτά τα κρατικά ψηφιακά όλο πεφτουν και ετσι είμαι αναγκασμένος να βλέπω τα αναλογικά. Έχετε καμια ιδέα?
Αίγινα δεν μπορώ να πιάσω.

Thanos-GS
24-01-2012, 17:55
εγω μενω ηλιουπολη κατω απο τον υμηττο και δε ξερω που βλεπει η κεραια...υποθετω αιγινα μιας και ειμαι στους προποδες.... στα αναλογικα ειχα προβλημα με star mega τωρα με το ψηφιακο εχω το εξης προβλημα με τα κρατικα.... καθηστερει σε πολλες περιπτωσεις ο ηχος... πραγμα εκνευριστηκο αν βλεπεις εργο.... δε ξερω ποια ειναι η λυση παντως

renovatio
24-01-2012, 20:35
Μισές δουλειές κάνανε ρε πστ μου... Στη Νέα Μάκρη πάντως δεν υπαρχει σήμα τίποτε...
Τι ψέματα και μας βάλανε στα αίματα και τρέχαμε σαν μ.. να αγορασουμε αποκωδικοποιητές...

napgeo
24-01-2012, 21:04
Σορρυ ρε παιδιά αλλά μένω στον Πειραιά και η κεραία μου κοιτάει Υμηττό χωρίς κανένα εμπόδιο και παρ΄όλα αυτά τα κρατικά ψηφιακά όλο πεφτουν και ετσι είμαι αναγκασμένος να βλέπω τα αναλογικά. Έχετε καμια ιδέα?
Αίγινα δεν μπορώ να πιάσω.


Θα πρέπει να μου γράψεις τι αποκωδικοποιητή έχεις. Δηλ το sn. Μερικά είναι παραεισαγωγής και δεν καλύπτουν πλήρως το φάσμα εκπομπής / λήψης. Επιπρόσθετα θα ήθελα να μου πεις και τα στοιχεία της TV. Εάν είναι νέας τεχνολογίας ίσως να τον έχει προσαρμοσμένο. Σε κάποιες περιοχές πάντως όπως στον Πειραιά από (Αίγινα και Υμηττό) δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα………………

renovatio
24-01-2012, 23:23
Έχω turbo-x hdmi αλλά και του λαπτοπ ο tvtuner χάνει και αυτος τα ψηφιακα τα κρατικά. Μιλάμε εχω ανεμπόδιστη θέα στον Υμηττο! Γι' αυτό εχω παρανοήσει.
Η TV έχει mpeg2 tuner μονο και slot για κάρτα αλλά οι κάρτες έχουν καθυστέρηση λένε.