PDA

View Full Version : Ιδεα???


κμβ
24-01-2012, 15:34
καθως πηγαινα για να αγορασω το αδιαβροχο μου λογο καιρου, σκεφτηκα μηπως???? και γυρισα πισω.

Λοιπον η ιδεα μου ειναι να κανουμε μια ομαδικη σε αδιαβροχα με λογοτυπο του forum και το σημα της BMW και σε χρωματικο συνδυασμο παρομοιο του GS παντα σε διακριτικο υφος!!!

Θα ηθελα να ακουσω απο οποιον το βρισκει ενδιαφερον εαν ειναι μεσα για να ψαχτουμε για κατι καλο και ποιοτικα και σε τιμη φυσικα.

yannis
24-01-2012, 16:04
Αν γινόταν και πριν περάσει ο χειμώνας, ακόμα καλύτερα!!!!;)
Συμφωνώ για το λογότυπο του φόρουμ και φυσικά δεν έχω πρόβλημα και με το της BMW... αλλά φαντάζεσαι τον Ναπολέοντα πάνω στο αξιόπιστο με παραλλαγή?!!?!??!:D

κμβ
25-01-2012, 11:37
Υστερα απο την τοση μεγαλη ανταποκριση, τελικα θα παρω ενα απλο.
Ευχαριστω

black_hawk
25-01-2012, 11:40
Υστερα απο την τοση μεγαλη ανταποκριση, τελικα θα παρω ενα απλο.
Ευχαριστω

Παντως, περαν της ανταποκρισης που ετυχε η ιδεα, δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΚΗ! ;)

kornlaz
25-01-2012, 11:41
Σαν ιδέα ωραία αλλά πολύ βιάζεσαι φίλε μου.Για να γίνει μια ομαδική έτσι όπως την παρουσίασες θέλει λίγο ψάξιμο.Αυτό δεν γίνεται σε μισή μέρα;)Φιλικά πάντα:)

egefalikos
25-01-2012, 11:49
Σαν ιδέα είναι πολύ καλή και εφαρμόσιμη πιστεύω! Αλλά φαντάζεσαι πόσο τρέχουν αυτή την στιγμή ο Νίκος και ο Δημήτρης για την κοπή της πίτας στο Σοφικό! Περίμενε λίγο φίλε μου θέλει ψάξιμο το θέμα! :)

CPretenteriS
25-01-2012, 12:05
Καλή ιδέα...;)

nivam
25-01-2012, 13:18
Καλή ιδέα...;)


Συμφωνώ κι εγώ, επίσης θα πρότεινα και την αγορά φωσφοριζέ γιλέκου με το logo του forum.:)

κμβ
27-01-2012, 13:11
Ειμαι ανυπομονος απο κουνια!! Σορυ, παντως αν προχωρησει ειμαι ακομα μεσα:(

LakisGS
27-01-2012, 19:25
Πολύ καλή ιδέα!! ;):)

teacher
27-01-2012, 20:11
Κάποια ....στιγμή που εψαχνα...γενικώς καί αορίστως.. επεσα επάνω σε κάποιες εταιρείες ..ελληνικές πού εφτιαχναν αδιάβροχα σέ διάφορα χρώματα γιά τα παιδιά των delivery.
Κατόπιν ετυχε νά τά δώ στόν δρόμο. Ειναι από χοντρό "πλαστικό" καί φαίνονται ικανά να αντέξουν 'κακή' χρήση.
Ισως κάποιοι νά ξέρουν κάτι περισότερο....
Ειναι θά ελεγα μιά πολυ καλή ιδέα ....
Γιά ρωτήστε καί τήν colori...
Θέλει ψάξιμο......

Thanos-GS
28-01-2012, 13:24
Κάποια ....στιγμή που εψαχνα...γενικώς καί αορίστως.. επεσα επάνω σε κάποιες εταιρείες ..ελληνικές πού εφτιαχναν αδιάβροχα σέ διάφορα χρώματα γιά τα παιδιά των delivery.
Κατόπιν ετυχε νά τά δώ στόν δρόμο. Ειναι από χοντρό "πλαστικό" καί φαίνονται ικανά να αντέξουν 'κακή' χρήση.
Ισως κάποιοι νά ξέρουν κάτι περισότερο....
Ειναι θά ελεγα μιά πολυ καλή ιδέα ....
Γιά ρωτήστε καί τήν colori...
Θέλει ψάξιμο......

το χοντρο πλαστικο θυμιζει λιγο νιτσεραδα αλλης εποχης... νομιζω οτι ειναι ξεπερασμενα πλεον.... τα φοδραρισμενα ειναι καλυτερα γενικα.... εγω ειμαι μεσα αρκει να ειναι κατι ποιοτικο και φυσικα επωνυμο.... η colori ενδεχομενος να μπορουσε να φτιαξει κατι τετοιο μιας και ειναι ελληνικη φιρμα. Ο σκοπος δεν ειναι να αγορασουμε κατι της πλακας να εχει το λογοτυπο του φορουμ και μετα να το πεταξουμε σε μια γωνια της ντουλαπας... πρεπει να χει καποιες προδιαγραφες και φυσικα να ειναι πρακτικο ωστε να χρησιμοποιηθει πραγματικα απο οσους το αγορασουν. Εγω για παραδειγμα δε θα το αγοραζα αν δεν ειχε φερμουαρ μεχρι το γονατο για να μπαινει η μποτα ευκολα.... Γενικα μεσα ειμαι απλα να ναι κατι ποιοτικο και ας κοστιζει κατι παραπανω....

teacher
28-01-2012, 19:36
το χοντρο πλαστικο θυμιζει λιγο νιτσεραδα αλλης εποχης... νομιζω οτι ειναι ξεπερασμενα πλεον.... τα φοδραρισμενα ειναι καλυτερα γενικα.... εγω ειμαι μεσα αρκει να ειναι κατι ποιοτικο και φυσικα επωνυμο.... η colori ενδεχομενος να μπορουσε να φτιαξει κατι τετοιο μιας και ειναι ελληνικη φιρμα. Ο σκοπος δεν ειναι να αγορασουμε κατι της πλακας να εχει το λογοτυπο του φορουμ και μετα να το πεταξουμε σε μια γωνια της ντουλαπας... πρεπει να χει καποιες προδιαγραφες και φυσικα να ειναι πρακτικο ωστε να χρησιμοποιηθει πραγματικα απο οσους το αγορασουν. Εγω για παραδειγμα δε θα το αγοραζα αν δεν ειχε φερμουαρ μεχρι το γονατο για να μπαινει η μποτα ευκολα.... Γενικα μεσα ειμαι απλα να ναι κατι ποιοτικο και ας κοστιζει κατι παραπανω....
Εντάξει ρέ παιδί μου καί εσύ , μήν κολάς στις λέξεις .
Δέν ειπαμε να ειναι καί από ναυλον σακούλα.....από το μπακάλικο!!!!!
Καί βεβαια θά ζητάμε κατι σωστό γιατί μπορώ να σου πώ οτι είναι σημαντικό ρούχο γιά τον μοτοσυκλετιστή......
Οχι ......οτι κι'οτι ....Παναγιώτη !!!!!!!
Αντιλαβού !!!!!! (σώσων Κύριε καί διαφύλαξον υμάς....)

stelth1
29-01-2012, 14:04
MOTO Magazine - ΔΙΑΦΑΝΕΣ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ €UFO 25 (http://www.motomag.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=2799&Itemid=53)

κμβ
30-01-2012, 00:53
Βασικα και εγω στην colori υπολογιζα μιας και εχει καλη ποιοτητα. Μεσα στην βδομαδα θα κανω μια διερευνιτικη

christar
07-02-2012, 21:13
up
τωρα που τελειωσε η πιτα και βρεχει καρεκλες...

Nondas
07-02-2012, 22:36
:sm8:

kwstas
08-02-2012, 11:30
Ενημερωθηκα απο τον Νικο -Λεοντοκαρδο μετα απο επικοινωνια για μπλουζακια,ζακετες κτλ του gsforum πως θα βγουν νεα για το 2012, μπορεις να κανεις την προταση σου στον ιδιο ετσι ωστε να κανει τις απαραιτητες ενεργειες, αλλα σιγουρα πιστευω δεν προλαβαινουμε για φετος.
Θελει συζητηση να καταληξουμε καπου, ζητηση προσφορας, παραγγελια-εκτυπωση σιγουρα 30-40 μερες απο την ημ/νια που θα αποφασισουμε τι ακριβως θελουμε!

Εμενα μου αρεσει η ιδεα παντως:)

κμβ
08-02-2012, 22:09
Εκανα μια διερευνιτικη επαφη με Colori και θα ενημερωσω και τον Νικο. Θα του δωσω τα αποτελεσματα και θα ενημερωθειτε αμμεσα.:)

kwstas
09-02-2012, 01:14
:sm8:

κμβ
09-02-2012, 14:31
Νεοτερα απο Δευτερα για Colori, καλο θα ηταν αν καποιος φιλος εχει και καποια αλλη εταιρια στα υπ'οψιν να την πει.:hmmm:

κμβ
13-02-2012, 00:34
Μαλλλον έπεσε "γραψιμο" απο colori και απο οτι καταλαβα δεν μπορουν να κατασκευασοουν κατι στα γουστα μας, αφου τα αδιαβροχα τα κανουν εισαγωγηΝεύρα

kwstas
13-02-2012, 13:37
Κανε μια επαφη εδω, ισως εχουν κατι για εμας:)

Š , , (http://www.livardas.gr/default.asp?sid=553&LangId=22)

gs77
13-02-2012, 15:17
ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΠΑΙΔΕΣ:)