PDA

View Full Version : χαριζεται....


FONGEORGE
07-02-2012, 17:03
καλησπερα ...αυτη τη φορα δε χαριζω κατι απλα θελω να αναφερθω σε ενα θεμα που προεκυψε μεσα απο μια αγγελια μου που χαριζα ενα αξεσουαρ μηχανης....εβαλα μια αγγελια οτι χαριζεται το εν λογω αξεσουαρ και ενα παλικαρι μελος του φορουμ μου εστειλε μνμ μεσω πμ ....ηταν ο πρωτος που μου εγραψε και συμφωνησαμε ...επειδη ηταν απο επαρχια θα κανονιζε με κουριερ για να το παραλαβει...εγω κραταω σε εκρεμμοτηττα το θεμα και μολις εδωθη τελικα ανεφερα να κλειδωθει...τοτε καποιο αλλο μελος (παντα φιλικα βεβαια κατ αυτον)μου ανεφερε γιατι αφου βαζω ενα δημοσιο θεμα να μην επιλεγω αυτον που απαντησε δημοσια στο φορουμ.Φυσικα η απαντηση μου ειναι οτι εφοσον βαζεις ενα θεμα δημοσια(καθως δε μπορεις να το βαλεις με πμ )μπορεις να απαντησεις με πολλους τροπους...με πμ ,τηλεφωνικα,δημοσια...εγω θα δω ποιος εστειλε πρωτος απαντηση και θα κρατησω προτεραιοτητα...απο την αλλη εκτος ελαχιστων δε γνωριζω τα πιο πολλα παιδια και ποτε δε θα εκανα καποια διακριση...παντως με λυπει το γεγονος αυτο και πραγματικα δε θα ξαναπροβω σε τετοιες πραξεις του στυλ χαριζω...:hmmm:

vpentza
07-02-2012, 17:09
Τα εύστοχα ή άστοχα σχόλια λόγια ενός δεν είναι λόγος να αλλάξεις τη φιλοσοφία σου και να σταματήσεις να συμπεριφέρεσαι όπως εσύ νομίζεις....
κανόνες στη συγκεκριμένη συναλλαγή, προς το παρών, δεν υπάρχουν...κάνε το όπως εσύ επιθυμείς, όποτε το επιθυμείς και στους λοιπούς....ξύδι

moby_gr
07-02-2012, 17:12
Το σωστό πάντως από τη μεριά των αιτούντων θα ήταν να γίνεται δημόσια στο συγκεκριμένο θέμα,
ώστε να μη δημιουργούνται αυτές οι παρεξηγήσεις και ο χαρίζων να τα ακούει κι από πάνω...

CPretenteriS
07-02-2012, 17:16
Φίλε Γιώργο, ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.gsforum.gr/%CE%A7%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-97/dainese-%CE%93%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%BA%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%82-26613/), σε πρόσφατο δικό μου thread και θα πάρεις την απάντησή σου στο πρώτο μου κιόλας post... :);)

Φιλικά...

Capitain
07-02-2012, 17:20
Η δική μου γνώμη είναι ότι εγώ χαρίζω, κι εγώ αποφασίζω... Κι όταν πουλάω το ίδιο λέω αλλά μια παραπάνω όταν χαρίζω, θα αποφασίσω εγώ ποιος θα το πάρει...
Συνήθως όταν χαρίζω ρωτάω τι δουλειά κάνει και αν είναι παντρεμένος... Ο νοών νοείτω..

jmar
07-02-2012, 17:25
Το σωστό πάντως από τη μεριά των αιτούντων θα ήταν να γίνεται δημόσια στο συγκεκριμένο θέμα,
ώστε να μη δημιουργούνται αυτές οι παρεξηγήσεις και ο χαρίζων να τα ακούει κι από πάνω...

Φίλε Γιώργο, ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.gsforum.gr/%CE%A7%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-97/dainese-%CE%93%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%BA%CF%81%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CF%82-26613/), σε πρόσφατο δικό μου thread και θα πάρεις την απάντησή σου στο πρώτο μου κιόλας post... :);)

Φιλικά...


:sm8:

Θα συμφωνησω με Αντωνη (moby) και Κωστα (Cpretenteris), οταν γινει δημοσια ειναι διαφανες και δεν μπορει κανεις να κατηγορησει κανενα ;)

moby_gr
07-02-2012, 17:30
Θα συμφωνησω με Αντωνη (moby) και Κωστα (Cpretenteris), οταν γινει δημοσια ειναι διαφανες και δεν μπορει κανεις να κατηγορησει κανενα ;)

:yz

Να αλλάξω άποψη τότε!!! :p

Η δική μου γνώμη είναι ότι εγώ χαρίζω, κι εγώ αποφασίζω... Κι όταν πουλάω το ίδιο λέω αλλά μια παραπάνω όταν χαρίζω, θα αποφασίσω εγώ ποιος θα το πάρει...
Συνήθως όταν χαρίζω ρωτάω τι δουλειά κάνει και αν είναι παντρεμένος... Ο νοών νοείτω..

Σωστό κι αυτό, αλλά ο ΦονΤζώρτζης δεν απαιτεί εκκαθαριστικό :D

FONGEORGE
07-02-2012, 17:38
φιλε Κωστη αν ειναι ετσι πρεπει να καταργηθουν τα πμ....ετσι και αλλιως ενα φορουμ ειναι σωστα?διαφορετικα θα παιρνα τηλεφωνο...εγω γενικα δε θα κοιταξω να κανω αναλυση επι του θεματος....οποιος πρωτος επικοινωνησε μαζι μου και εγω του απαντησα δε μπορω να το αναιρεσω μετα και να του πω οχι...αλλα οπως ειπε και ο συναδελφος καπιτεν εγω χαριζω ,εγω αποφασιζω ...απλα θελω να θεωρουμε δικαιος..και αυτο για μενα ειναι τροπος ζωης....με θλιβει το γεγονος οτι ακομα και οταν χαριζεις καποιος θα βρεθει και θα σου την πει....(εστω και φιλικα).....


παντα φιλικα

bagegs
07-02-2012, 17:42
:sm8:

Θα συμφωνησω με Αντωνη (moby) και Κωστα (Cpretenteris), οταν γινει δημοσια ειναι διαφανες και δεν μπορει κανεις να κατηγορησει κανενα ;)


:sm8::sm8::sm8:

jmar
07-02-2012, 18:48
:yz

Να αλλάξω άποψη τότε!!! :p



:sm7: :p

mAthosalas
07-02-2012, 19:12
FonΓιωργη...μη χαλιεσαι με μικροτητες...συνεχισε να κανεις αυτο που γουσταρεις εσυ... παντα θα υπαρχει ενας που θα δει ακομη και το τέλειο...ελλιπες,οπότε μην ασχολεισαι καν.
Φιλικα...

skippybi
07-02-2012, 20:14
Εγώ προσωπικά αν χάριζα κάτι, θα ήθελα να επιλέξω σε ποιόν θα το δώσω με κριτήρια τη γνωριμία, την ανάγκη του κλπ.:)

Το καλό με τις απαντήσεις με ποστ και όχι με πμ είναι πως αποφεύγονται παρεξηγήσεις...;)

evanb
07-02-2012, 20:26
Ρε Γιωργο, θα τρελαθουμε ??
το διαβασα κι' αυτο :eek: !!!

Κοιτα να εισαι εσυ καλα και μην χαλιεσαι με ....
Τι εγινε ποτε γυρισες ?
Πηγε καλα ???

siraxanz
07-02-2012, 20:38
Ηρεμήστε παρακαλώ,:):D
κατ' αρχήν μπραβο στον χαρίζοντα, ο οποίος μαλιστα έβαλε πολλά, τον τελευταίο καιρό, προς χάρισμα.....

Κατα δευτερο λόγο, για ποια προτεραιότητα:confused::confused::confused:

Όπου κρίνει αυτός που χαρίζει, πάει το δωρο....

και μην απαξιούμε κ τα πμ... εργαλεία είναι...

Όποιος χαρίζει διαλέγει που θα το δώσει.... καμμία αδικία δεν υπάρχει...:)

kostas_366
07-02-2012, 22:09
Φίλε μου, μπράβο που χάρισες κάτι και να το ξανακάνεις, αν θες την γνώμη μου.
Γιατί 1ον κάτι που το ``παρκάρεις`` εσύ, το λειτουργεί κάποιος άλλος και 2ον με τέτοια λειτουργία, κάποια στιγμή ίσως να έχεις και εσύ κάτι λειτουργικό που σε άλλον δεν είναι χρήσιμο. Εμένα μου έχει τύχει και είναι βοήθεια.
Τώρα τον τρόπο, τεν ξέρεις εσύ.

commander
07-02-2012, 22:36
Άρε Γιώργη καθεσαι και χαλιέσαι..........:( να εισαι καλα για τα δώρα σου...!! ;):)

Hekima
07-02-2012, 22:39
Άρε Γιώργη καθεσαι και χαλιέσαι..........:( να εισαι καλα για τα δώρα σου...!! ;):)




Σιγά ρε Θεολόγε όπα......:D

commander
07-02-2012, 22:41
Σιγά ρε Θεολόγε όπα......:D
:Απορία::Απορία::Απορία:

Hekima
07-02-2012, 22:41
Γιώργο μην στεναχωριέσαι ότι έδωκες θα λάβεις στη ζωή είτε με πμ είτε αλλιώς :)

Sakis
07-02-2012, 22:51
:Απορία::Απορία::Απορία:





Χιούμορ....αλλά μάλλον από τον πολύ αέρα 2 μέρες τώρα πήραν τα μαλλιά της αέρα.....;):D

Sakis
07-02-2012, 22:54
Γιώργο μην πέφτεις σε παγίδες και χαλιέσαι... έχει πολύ κόσμο εδώ μέσα και δυστυχώς γνώμες και απόψεις πολλές :):)

kwstas
07-02-2012, 23:34
κατ αρχην καλησπερα σε ολους!:)

Μετα απο αυτα που διαβασα ειναι σωστο πως πρεπει να παρω θεση για το τι ακριβως εγινε :

1)Ειδα την αγγελια για το tank bag το οποιο χαριζετε χωρις βαση, κατι που σημαινει πως δεν ειναι λειτουργικο για να μπει πανω στη μηχανη και σκεφτηκα να το παρω για να το χρησημοποιησω στο atv KAWASAKI KFX 45O που αποκτησαμε πριν λιγες μερες με τον αδερφο μου.
Λογω του οτι εχω δει και αλλες παρομοιες αγγελιες χωρις να γινει δημοσια η ζητηση κλειδωνε χωρις περαιτερω αναφορα.

2)Επικοινωνησα λοιπον με τον Γιωργο ημερα Κυριακη αν δεν ζητηθηκε να το παρω για τον παραπανω λογο, μου ειπε πως δεν το ζητησε κανενας και οτι μπορω να το παρω, επειδη δεν βολευε αλλος τροπος λογο της αποστασης η μονη λυση ηταν η κουριερ.
Εδωσα λοιπον εντολη παραλαβης αλλα δεν ταιριασε και το αναβαλαμε για σημερα Τριτη.Εν τω μεταξυ τη Δευτερα το μεσημερι μου λεει ο Γιωργος στο τηλεφωνο πως βρισκει και τη βαση, αλλα δεν μου ειπε πως το ζητησε αλλος αν το εχω αναγκη κτλ γιατι πλεον ειναι λειτουργικο!

3)Γυρισα πριν λιγο απο τη δουλεια για να δω και να ρωτησω το Γιωργο αν το παρελαβε η κουριερ και να τον ευχαριστησω δημοσια για την πραξη του,βλεπω το θεμα κλειδωμενο και διαβαζω τα παραπανω!!!Σημειωνω δε πως δεν εχω γνωση ουτε τηλεφωνικα ουτε με καποιο αλλο τροπο απο κανεναν!!!

Και η απαντηση μου χωρις παραξηγηση παντα προς ολους και κυριως προς τον Γιωργο :
Δεν εχω αναγκη το tank bag , δεν ειμαι ανεργος και επειδη οπως ειπα πλεον βρεθηκε και η βαση θα ηταν ορθο αν του το ζητησε καποιος ή αν θελει να το δωσει σε καποιον που πραγματικα το χρειαζετε, ευχαριστως να το επιστρεψω.
Η κουριερ λογικα θα ερθει αυριο και αυριο μπορει να φυγει για Αθηνα, το μονο θεμα ειναι το κοστος μεταφορας.

andreas x
08-02-2012, 00:43
φιλε Κωστη αν ειναι ετσι πρεπει να καταργηθουν τα πμ....ετσι και αλλιως ενα φορουμ ειναι σωστα?διαφορετικα θα παιρνα τηλεφωνο...εγω γενικα δε θα κοιταξω να κανω αναλυση επι του θεματος....οποιος πρωτος επικοινωνησε μαζι μου και εγω του απαντησα δε μπορω να το αναιρεσω μετα και να του πω οχι...αλλα οπως ειπε και ο συναδελφος καπιτεν εγω χαριζω ,εγω αποφασιζω ...απλα θελω να θεωρουμε δικαιος..και αυτο για μενα ειναι τροπος ζωης....με θλιβει το γεγονος οτι ακομα και οταν χαριζεις καποιος θα βρεθει και θα σου την πει....(εστω και φιλικα).....


παντα φιλικα

Γιωργο μην χαλιεσαι!!Αν ποτε θελεις να ξαναχαρισεις κατι για να μην υπαρχουν προβληματα στειλε μου πμ!!!!:sm7::sm7::sm7:

vasorfa
08-02-2012, 09:33
Νομίζω οτι η παρεξήγηση λύθηκε:):):)



οσο για τα χαρίζεται......ναι βρε παιδια......keep going:cool::cool::cool:

kwstas
08-02-2012, 12:03
Μετα απο επικονωνια με τον Γιωργο (FONGEORGE) καταλαβα πως η αναφορα του δεν ηταν για μενα που επικοινωνησα με πμ (ετσι ηθελα να γινει και μονο να τον ευχαριστησω Δημοσια), αλλα για συμφορουμιτη ο οποιος ζητουσε δικαιωμα γιατι το ζητησε πρωτος Δημοσια!!!

Γιατι κατηγορειτε τα πμ, τροπος επικοινωνιας δεν ειναι?
Εστειλα το πμ για να δω αν υπαρχει και μετα μιλουσαμε για την αποστολη παλι με πμ γιατι ηταν ετσι κ αλλιως προσωπικα δεδομενα!
Ποσες αγγελιες ειτε πωλησης, ειτε χαριζετε εκλεισαν με πμ και χωρις να ανακοινωθει ο παραληπτης.

Εγω οπως και να χει θελω να ευχαριστησω το Γιωργο, ελπιζω να εχουμε την τυχη να τα πουμε και απο κοντα οταν κατεβω και ετσι για την ιστορια το tank bag θα φαει πολυ λασπη απο εδω και περα!!!:)

την καλημερα μου σε ολους

FONGEORGE
08-02-2012, 12:06
κατ αρχην καλησπερα σε ολους!:)

Μετα απο αυτα που διαβασα ειναι σωστο πως πρεπει να παρω θεση για το τι ακριβως εγινε :

1)Ειδα την αγγελια για το tank bag το οποιο χαριζετε χωρις βαση, κατι που σημαινει πως δεν ειναι λειτουργικο για να μπει πανω στη μηχανη και σκεφτηκα να το παρω για να το χρησημοποιησω στο atv KAWASAKI KFX 45O που αποκτησαμε πριν λιγες μερες με τον αδερφο μου.
Λογω του οτι εχω δει και αλλες παρομοιες αγγελιες χωρις να γινει δημοσια η ζητηση κλειδωνε χωρις περαιτερω αναφορα.

2)Επικοινωνησα λοιπον με τον Γιωργο ημερα Κυριακη αν δεν ζητηθηκε να το παρω για τον παραπανω λογο, μου ειπε πως δεν το ζητησε κανενας και οτι μπορω να το παρω, επειδη δεν βολευε αλλος τροπος λογο της αποστασης η μονη λυση ηταν η κουριερ.
Εδωσα λοιπον εντολη παραλαβης αλλα δεν ταιριασε και το αναβαλαμε για σημερα Τριτη.Εν τω μεταξυ τη Δευτερα το μεσημερι μου λεει ο Γιωργος στο τηλεφωνο πως βρισκει και τη βαση, αλλα δεν μου ειπε πως το ζητησε αλλος αν το εχω αναγκη κτλ γιατι πλεον ειναι λειτουργικο!

3)Γυρισα πριν λιγο απο τη δουλεια για να δω και να ρωτησω το Γιωργο αν το παρελαβε η κουριερ και να τον ευχαριστησω δημοσια για την πραξη του,βλεπω το θεμα κλειδωμενο και διαβαζω τα παραπανω!!!Σημειωνω δε πως δεν εχω γνωση ουτε τηλεφωνικα ουτε με καποιο αλλο τροπο απο κανεναν!!!

Και η απαντηση μου χωρις παραξηγηση παντα προς ολους και κυριως προς τον Γιωργο :
Δεν εχω αναγκη το tank bag , δεν ειμαι ανεργος και επειδη οπως ειπα πλεον βρεθηκε και η βαση θα ηταν ορθο αν του το ζητησε καποιος ή αν θελει να το δωσει σε καποιον που πραγματικα το χρειαζετε, ευχαριστως να το επιστρεψω.
Η κουριερ λογικα θα ερθει αυριο και αυριο μπορει να φυγει για Αθηνα, το μονο θεμα ειναι το κοστος μεταφορας.


δεν αναφερομαι στο Κωστα αλλα σε αλλο ατομο....με τον Κωστα η παρεξηγηση η' παρερμηνευση λυθηκε.(τηλεφωνηθηκαμε)..;)....ειναι το ατομο που πηρε το τανκ μπανκ (δεν ειναι αυτος που μου την ειπε)...αλλο ειναι το ατομο που εν ολιγοις εκρινε τη πραξη μου αρνητικα...Εν κατακλειδι συμφωνω με ολα τα μελη του φορουμ (ισως τα περισσοτερα κατα 99%).... Το θεμα μπορει να κλεισει...Ευχαριστω το φορουμ για την κατανοηση.

FONGEORGE
08-02-2012, 12:07
Μετα απο επικονωνια με τον Γιωργο (FONGEORGE) καταλαβα πως η αναφορα του δεν ηταν για μενα που επικοινωνησα με πμ (ετσι ηθελα να γινει και μονο να τον ευχαριστησω Δημοσια), αλλα για συμφορουμιτη ο οποιος ζητουσε δικαιωμα γιατι το ζητησε πρωτος Δημοσια!!!

Γιατι κατηγορειτε τα πμ, τροπος επικοινωνιας δεν ειναι?
Εστειλα το πμ για να δω αν υπαρχει και μετα μιλουσαμε για την αποστολη παλι με πμ γιατι ηταν ετσι κ αλλιως προσωπικα δεδομενα!
Ποσες αγγελιες ειτε πωλησης, ειτε χαριζετε εκλεισαν με πμ και χωρις να ανακοινωθει ο παραληπτης.

Εγω οπως και να χει θελω να ευχαριστησω το Γιωργο, ελπιζω να εχουμε την τυχη να τα πουμε και απο κοντα οταν κατεβω και ετσι για την ιστορια το tank bag θα φαει πολυ λασπη απο εδω και περα!!!:)

την καλημερα μου σε ολους

χαιρομαι που το τανκ μπακ επιασε ...λασπη...εεεεε....τοπο!:sm7:

vasorfa
08-02-2012, 12:19
χαιρομαι που το τανκ μπακ επιασε ...λασπη...εεεεε....τοπο!:sm7:


και να μην σε χάσουμε απο τα....ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ:D:D:D

CPretenteriS
08-02-2012, 13:12
Αν αναφέρεσαι σε εμένα αγαπητέ ΦονΤζωρτζ... σου απαντώ φιλικά :):) πάντα το ακόλουθο:

Όταν εβαλα ότι χαρίζεται το Dainese κράνος μου, πρώτος από όλους ενδιαφέρθηκε ο Δημήτρης (Arkas). Έστω λοιπόν ότι εγώ δε γουστάρω τη φάτσα του (sorry Arka υποθετικό παράδειγμα είναι) και επιπλέον επειδή φοράει Rolex (μαϊμουδιάρικο κατά Τούρκο σε προηγούμενο ταξίδι στην Τουρκία :D) κρίνω ότι δε θέλω να το πάρει αυτός… Σωστά?? Σωστά!! Κατ’ εσένα λοιπόν, πρέπει να του πω εγώ εκείνη τη στιγμή… μισό λεπτό Δημήτρη, γιατί έχω ένα ΠΜ, 2 e-mail και ένα τηλεφώνημα stand-by για το κράνος, άσε να το δω και να σου πω… και να αποφασίσω εν' συνεχεία ποιον "πάω" καλύτερα για να του κάνω το award!! :hmmm:

Όταν χαρίζουμε κάτι, το χαρίζουμε όχι σύμφωνα με τις προτιμήσεις μας, αλλά γιατί το κάνουμε με ευχαρίστηση περιμένοντας να ανταποκριθεί κάποιος (όχι απαραίτητα φίλος μας, όχι απαραίτητα πτωχός, κ.ο.κ.) ο οποίος για τον ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λόγο το έχει ανάγκη. Ο Δημήτρης το είχε ανάγκη για τον υιό του, ο Σπύρος που τελικά το πήρε, το ήθελε για τη γυναίκα του. Αυτά τα «εγώ χαρίζω άρα χαρίζω όπου γουστάρω», θα με συγχωρήσετε φίλοι μου, αλλά δε με βρίσκουν σύμφωνο. :cool::cool:

Αν δεν αναφερόσουν σε εμένα Γιώργο, σε παρακαλώ να αγνοήσεις το παρόν μήνυμα. ;)

lepita
08-02-2012, 13:18
Αν αναφέρεσαι σε εμένα αγαπητέ ΦονΤζωρτζ... σου απαντώ φιλικά :):) πάντα το ακόλουθο:

Όταν εβαλα ότι χαρίζεται το Dainese κράνος μου, πρώτος από όλους ενδιαφέρθηκε ο Δημήτρης (Arkas). Έστω λοιπόν ότι εγώ δε γουστάρω τη φάτσα του (sorry Arka υποθετικό παράδειγμα είναι) και επιπλέον επειδή φοράει Rolex (μαϊμουδιάρικο κατά Τούρκο σε προηγούμενο ταξίδι στην Τουρκία :D) κρίνω ότι δε θέλω να το πάρει αυτός… Σωστά?? Σωστά!! Κατ’ εσένα λοιπόν, πρέπει να του πω εγώ εκείνη τη στιγμή… μισό λεπτό Δημήτρη, γιατί έχω ένα ΠΜ, 2 e-mail και ένα τηλεφώνημα stand-by για το κράνος, άσε να το δω και να σου πω… και να αποφασίσω εν' συνεχεία ποιον "πάω" καλύτερα για να του κάνω το award!! :hmmm:

Όταν χαρίζουμε κάτι, το χαρίζουμε όχι σύμφωνα με τις προτιμήσεις μας, αλλά γιατί το κάνουμε με ευχαρίστηση περιμένοντας να ανταποκριθεί κάποιος (όχι απαραίτητα φίλος μας, όχι απαραίτητα πτωχός, κ.ο.κ.) ο οποίος για τον ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λόγο το έχει ανάγκη. Ο Δημήτρης το είχε ανάγκη για τον υιό του, ο Σπύρος που τελικά το πήρε, το ήθελε για τη γυναίκα του. Αυτά τα «εγώ χαρίζω άρα χαρίζω όπου γουστάρω», θα με συγχωρήσετε φίλοι μου, αλλά δε με βρίσκουν σύμφωνο. :cool::cool:

Αν δεν αναφερόσουν σε εμένα Γιώργο, σε παρακαλώ να αγνοήσεις το παρόν μήνυμα. ;)



+1200

lepita
08-02-2012, 13:20
Συμφωνώ με τα παραπάνω, όχι γιατί υπάρχει κάποιος νόμος, αλλά γιτί είναι λόγος δεοντολογίας.Πάντα κατά την γνώμη μου και χωρίς να είναι δεσμευτική.Ο καθένας κινείται όπως αυτός νομίζει.;):);):)

gsmaniac
08-02-2012, 13:29
αυτος που χαριζει............εχει παντα καλη προθεση
και ετσι πρεπει να τον αντιμετωπιζουμε ολοι.......:)
ολα τα αλλα,ειναι διαδικαστικα και ευκολα......:cool:


γιωργο....συνεχισε να χαριζεις χαρα;)

κμβ
08-02-2012, 13:59
Επειδη τυχαινει να ειμαι 2 φορες παραληπτης των χαριζω του Fongeorge

Ο Γιωργος απλα χαριζει με την καρδια του και κραταει και προτεραιοτητα!!!
Τωρα ποιος μπορει να κρινει καποιον αν

1. Αυτο που δινει θελει να παει σε αυτον που το εχει πιο πολυ αναγκη????
2. Αλιμονο ρε αδερφε αν καποιος φιλος σου το δει που του εχεις αδυναμια και δεν εχεις το δικαιωμα να του το δωσεις μετα.

Ειμαι μελος κανα 2 μηνες τωρα, αγορασα την GSA μου με δανειο μεταχειρισμενη και παλευω να εξοπλιστω και εγω και αυτη. Τις 2 φορες που πηρα απο τον Γιωργο του εξηγησα πως εχει η κατασταση μου και ποτε δεν απαιτησα σειρα ή οτιδηποτε αλλο.


Αν καποιος ειναι "περηφανος"(ντρεπεται ή δεν ξερω και εγω τι) και δεν θελει να φανει το ονομα του πρεπει οπωσδηποτε να το κανει δημοσια??????:hmmm::hmmm:

CPretenteriS
08-02-2012, 14:15
αυτος που χαριζει............εχει παντα καλη προθεση
και ετσι πρεπει να τον αντιμετωπιζουμε ολοι.......:)
ολα τα αλλα,ειναι διαδικαστικα και ευκολα......:cool:


γιωργο....συνεχισε να χαριζεις χαρα;)

Επειδη τυχαινει να ειμαι 2 φορες παραληπτης των χαριζω του Fongeorge

Ο Γιωργος απλα χαριζει με την καρδια του και κραταει και προτεραιοτητα!!!
Τωρα ποιος μπορει να κρινει καποιον αν

1. Αυτο που δινει θελει να παει σε αυτον που το εχει πιο πολυ αναγκη????
2. Αλιμονο ρε αδερφε αν καποιος φιλος σου το δει που του εχεις αδυναμια και δεν εχεις το δικαιωμα να του το δωσεις μετα.

Ειμαι μελος κανα 2 μηνες τωρα, αγορασα την GSA μου με δανειο μεταχειρισμενη και παλευω να εξοπλιστω και εγω και αυτη. Τις 2 φορες που πηρα απο τον Γιωργο του εξηγησα πως εχει η κατασταση μου και ποτε δεν απαιτησα σειρα ή οτιδηποτε αλλο.


Αν καποιος ειναι "περηφανος"(ντρεπεται ή δεν ξερω και εγω τι) και δεν θελει να φανει το ονομα του πρεπει οπωσδηποτε να το κανει δημοσια??????:hmmm::hmmm:

Επειδή προφανώς δεν καταλαβαίνετε ή προσπαθείτε να μην καταλάβετε και παρερμηνεύετε... το αφήνω να το πάρει ο ποταμός... :cool::cool:

Οποιος κατάλαβε... καταλαβε... δεν μπορώ να το ζωγραφίσω... :hmmm::hmmm:

gsmaniac
08-02-2012, 14:19
Επειδή προφανώς δεν καταλαβαίνετε ή προσπαθείτε να μην καταλάβετε και παρερμηνεύετε... το αφήνω να το πάρει ο ποταμός... :cool::cool:



Οποιος κατάλαβε... καταλαβε... δεν μπορώ να το ζωγραφίσω... :hmmm::hmmm:



δεν ειναι αναγκαιο να συμφωνησουμε.........ο καθενας εχει την αποψη του;)
μην τρελελε........:cool:

CPretenteriS
08-02-2012, 14:20
δεν ειναι αναγκαιο να συμφωνησουμε.........ο καθενας εχει την αποψη του;)
μην τρελελε........:cool:

Είμαι πολύ ήρεμος...:cool:

CPretenteriS
08-02-2012, 14:51
Ευχαριστώ το Θεσσαλονικιό φίλο που με κάλεσε και με τα λεγόμενά του με επιβεβαίωσε και με κάλυψε πλήρως...;)

Του ζήτησα βεβαίως να δημοσιεύσει την προσωπική εμπειρία που είχε αλλά εκείνος - λογικά σκεπτόμενος - δεν ήθελε να δώσει έκταση γιατί θεώρησε ότι δεν αξίζει...:hmmm:

Σ'ευχαριστώ κι εγώ από την πλευρά μου φίλε Σαλονικιέ !!! :);)

lepita
08-02-2012, 16:50
Αν καποιος ειναι "περηφανος

Δηλαδή μόνο αυτός είναι περίφανος και ντρέπεται;;;;
Όλοι οι άλλοι είναι παρακατιανοί και ζήτουλες;;;;;

gandreas
08-02-2012, 16:57
Το σωστό για μένα είναι να απαντήσει όποιος το πήρε με ένα ευχαριστώ και είναι το λιγότερο που μπορεί να κάνει.;)
Ο αντίλογος τώρα είναι ότι αν χαρίζεις, πρέπει να παρουσιάζεις ποιος το πήρε για να αποδειχτεί η φερεγγυότητα της αγγελίας. Πχ. μπορώ να βάλω ότι χαρίζω ένα μηχανάκι και να μην έχω χαρίσει σε κανένα τίποτα.:rolleyes:

phecon
08-02-2012, 17:10
Το σωστό για μένα είναι να απαντήσει όποιος το πήρε με ένα ευχαριστώ και είναι το λιγότερο που μπορεί να κάνει.;)
Ο αντίλογος τώρα είναι ότι αν χαρίζεις, πρέπει να παρουσιάζεις ποιος το πήρε για να αποδειχτεί η φερεγγυότητα της αγγελίας. Πχ. μπορώ να βάλω ότι χαρίζω ένα μηχανάκι και να μην έχω χαρίσει σε κανένα τίποτα.:rolleyes:


+1200

κμβ
08-02-2012, 19:19
αποψεις ανταλλασουμε σε φιλικο τονο ΠΑΝΤΑ!!!
Συμπερασμα
Ευσημα σε οσους χαριζουν με οποιο τροπο θελουν και μπορουν:)

kwstas
08-02-2012, 19:32
Τοση εκταση για το τιποτα, εγω το πηρα...μαλλον δεν εχετε διαβασει απο την αρχη το θεμα.

siraxanz
09-02-2012, 00:23
Τοση εκταση για το τιποτα, εγω το πηρα...μαλλον δεν εχετε διαβασει απο την αρχη το θεμα.

καλοριζικο το τσαντικό, μακαρι να σου φανει χρησιμο....:)

βαλε μας καμμια φωτο το τερας εν δραση η το εχετε μονο για δουλειες?

kwstas
09-02-2012, 00:59
thanks Χαρη:)
Πριν 10 μερες το πηραμε αλλα με τετοιο καιρο δεν καναμε τιποτα το ιδιαιτερο, ας φτιαξει με το καλο και εχουμε να κανουμε αρκετα!

Το μηχανακι το πηραμε απο εμπορο στην Πατρα, με τοσα μελη απο εκει ισως τον γνωριζει κανενας απο εδω, ο οποιος πλεον κυκλοφορει με εντουρακι ΚΤΜ EXC-F 250 4Τ που πηρε αντ/γη.

kwstas
09-02-2012, 01:07
Και μια ακομη απο το προηγουμε atv του αδερφου μου σε μια απο τις δουλειες;)

FONGEORGE
09-02-2012, 13:26
Αν αναφέρεσαι σε εμένα αγαπητέ ΦονΤζωρτζ... σου απαντώ φιλικά :):) πάντα το ακόλουθο:

Όταν εβαλα ότι χαρίζεται το Dainese κράνος μου, πρώτος από όλους ενδιαφέρθηκε ο Δημήτρης (Arkas). Έστω λοιπόν ότι εγώ δε γουστάρω τη φάτσα του (sorry Arka υποθετικό παράδειγμα είναι) και επιπλέον επειδή φοράει Rolex (μαϊμουδιάρικο κατά Τούρκο σε προηγούμενο ταξίδι στην Τουρκία :D) κρίνω ότι δε θέλω να το πάρει αυτός… Σωστά?? Σωστά!! Κατ’ εσένα λοιπόν, πρέπει να του πω εγώ εκείνη τη στιγμή… μισό λεπτό Δημήτρη, γιατί έχω ένα ΠΜ, 2 e-mail και ένα τηλεφώνημα stand-by για το κράνος, άσε να το δω και να σου πω… και να αποφασίσω εν' συνεχεία ποιον "πάω" καλύτερα για να του κάνω το award!! :hmmm:

Όταν χαρίζουμε κάτι, το χαρίζουμε όχι σύμφωνα με τις προτιμήσεις μας, αλλά γιατί το κάνουμε με ευχαρίστηση περιμένοντας να ανταποκριθεί κάποιος (όχι απαραίτητα φίλος μας, όχι απαραίτητα πτωχός, κ.ο.κ.) ο οποίος για τον ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λόγο το έχει ανάγκη. Ο Δημήτρης το είχε ανάγκη για τον υιό του, ο Σπύρος που τελικά το πήρε, το ήθελε για τη γυναίκα του. Αυτά τα «εγώ χαρίζω άρα χαρίζω όπου γουστάρω», θα με συγχωρήσετε φίλοι μου, αλλά δε με βρίσκουν σύμφωνο. :cool::cool:

Αν δεν αναφερόσουν σε εμένα Γιώργο, σε παρακαλώ να αγνοήσεις το παρόν μήνυμα. ;)


δε το διαβασες σωστα φιλε Κωστα...ριξε παλι μια ματια σε οτι γραφω!;)....

FONGEORGE
09-02-2012, 13:44
;)Ευχαριστώ το Θεσσαλονικιό φίλο που με κάλεσε και με τα λεγόμενά του με επιβεβαίωσε και με κάλυψε πλήρως...;)

Του ζήτησα βεβαίως να δημοσιεύσει την προσωπική εμπειρία που είχε αλλά εκείνος - λογικά σκεπτόμενος - δεν ήθελε να δώσει έκταση γιατί θεώρησε ότι δεν αξίζει...:hmmm:

Σ'ευχαριστώ κι εγώ από την πλευρά μου φίλε Σαλονικιέ !!! :);)

Φιλε Κωστη φανταζομαι οτι η επιβεβαιωση ειναι πολυ συμαντικη για σενα....εσυ πιστευεις αυτο ,εγω το αλλο...εγω παραθετω τα επιχειρηματα μου, εσυ τα δικα σου...αν πραγματικα υπηρχε κανονισμος για το θεμα των αγγελιων θα τον ακουλουθουσα....δεοντολογικα λοιπον κρατησα προτεραιοτητα σε σχεση με την ωρα που εστειλε καποιος μνμ η' πηρε τηλεφωνο η' εγραψε δημοσια!δεν γνωριζα κανεναν (αν δεις με το πιανο το εδωσα σε ατομα που δεν γνωριζα παρολο που μου το ζητησε ο συναδελφος καπιτεν που μονο και μονο ως ιδιοτητα και γνωστος θα μπορουσα να του δωσω παρακαμπτωντας αλλους....)...Τωρα αν εσυ πιστευεις οτι εμεις που αναφεραμε την εμπειρια μας δημοσια σκεφτομαστε παραλογα και οχι λογικα οπως εκανε ο φιλος σου και το αναφερεις δημοσια ,θεωρω οτι υποτιμας οσους διαβαζουν το φορουμ....αν δε μπορεις βεβαια να γραψεις οτι ειπατε ,μπορεις να το ζωγραφισεις!ειχα 20 στα καλλιτεχνικα ,θα καταλαβω!:)....παντα φιλικα

υ.γ. εδω δεν ειναι αγγελια μπορειτε να γραψετε δημοσια και οχι με πμ!!;)

FONGEORGE
09-02-2012, 13:48
Το σωστό για μένα είναι να απαντήσει όποιος το πήρε με ένα ευχαριστώ και είναι το λιγότερο που μπορεί να κάνει.;)
Ο αντίλογος τώρα είναι ότι αν χαρίζεις, πρέπει να παρουσιάζεις ποιος το πήρε για να αποδειχτεί η φερεγγυότητα της αγγελίας. Πχ. μπορώ να βάλω ότι χαρίζω ένα μηχανάκι και να μην έχω χαρίσει σε κανένα τίποτα.:rolleyes:

αγαπητε μου φιλε συμφωνω ...και αυτο επραξα αν διαβασεις σε ολες τις αγγελιες που εχω βαλει!

FONGEORGE
09-02-2012, 14:51
αποψεις ανταλλασουμε σε φιλικο τονο ΠΑΝΤΑ!!!
Συμπερασμα
Ευσημα σε οσους χαριζουν με οποιο τροπο θελουν και μπορουν:)


Φιλε Νικολα τη καλησπερα μου !
Και το κρασακι ,που μας εφερες,το ηπιαμε με τη γυναικα στην υγεια σου!Να εισαι καλα!

κμβ
10-02-2012, 14:21
Φιλε Νικολα τη καλησπερα μου !
Και το κρασακι ,που μας εφερες,το ηπιαμε με τη γυναικα στην υγεια σου!Να εισαι καλα!

Ελπιζω να ηταν καλο, αν οχι θα φερω απο το βαρελι του πατερα μου!!!!

CPretenteriS
10-02-2012, 15:27
δε το διαβασες σωστα φιλε Κωστα...ριξε παλι μια ματια σε οτι γραφω!;)....

;)

Φιλε Κωστη φανταζομαι οτι η επιβεβαιωση ειναι πολυ συμαντικη για σενα....εσυ πιστευεις αυτο ,εγω το αλλο...εγω παραθετω τα επιχειρηματα μου, εσυ τα δικα σου...αν πραγματικα υπηρχε κανονισμος για το θεμα των αγγελιων θα τον ακουλουθουσα....δεοντολογικα λοιπον κρατησα προτεραιοτητα σε σχεση με την ωρα που εστειλε καποιος μνμ η' πηρε τηλεφωνο η' εγραψε δημοσια!δεν γνωριζα κανεναν (αν δεις με το πιανο το εδωσα σε ατομα που δεν γνωριζα παρολο που μου το ζητησε ο συναδελφος καπιτεν που μονο και μονο ως ιδιοτητα και γνωστος θα μπορουσα να του δωσω παρακαμπτωντας αλλους....)...Τωρα αν εσυ πιστευεις οτι εμεις που αναφεραμε την εμπειρια μας δημοσια σκεφτομαστε παραλογα και οχι λογικα οπως εκανε ο φιλος σου και το αναφερεις δημοσια ,θεωρω οτι υποτιμας οσους διαβαζουν το φορουμ....αν δε μπορεις βεβαια να γραψεις οτι ειπατε ,μπορεις να το ζωγραφισεις!ειχα 20 στα καλλιτεχνικα ,θα καταλαβω!:)....παντα φιλικα

υ.γ. εδω δεν ειναι αγγελια μπορειτε να γραψετε δημοσια και οχι με πμ!!;)

Όσοι κατάλαβαν... κατάλαβαν... δεν έχω να σου πω κάτι παραπάνω Γιώργο... :hmmm:

Έχω πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθώ από το να μπαίνω σε αντιπαράθεση με κάποιους που - εσκεμμένα - επιδιώκουν να μην καταλαβαίνουν, έτσι ώστε να δημιουργούνται εντυπώσεις... :hmmm:

FONGEORGE
10-02-2012, 19:20
Όσοι κατάλαβαν... κατάλαβαν... δεν έχω να σου πω κάτι παραπάνω Γιώργο... :hmmm:



Έχω πιο σοβαρά θέματα να ασχοληθώ από το να μπαίνω σε αντιπαράθεση με κάποιους που - εσκεμμένα - επιδιώκουν να μην καταλαβαίνουν, έτσι ώστε να δημιουργούνται εντυπώσεις... :hmmm:
[/QUOTE]

Καθως ειχα το πρωτο λογο στο θεμα καλο ειναι να εχω και το τελευταιο καθως ετσι τελειωνει η αντιπαραθεση (αφου ο Κωστης απαξιει η' απαξιωνει το να συνομιλησει με καποιους που θελουν να δημιουργουν εντυπωσεις κατ αυτον). Και καθως ολοι εχουμε σοβαρα θεματα να ασχοληθουμε ,απο το να πεφτουμε σε αλλο επιπεδο για να επεξηγησουμε ,ας κλεισει το θεματακι....πρεπει να φτιαξω και τον χαρταετο για τη καθαρα Δευτερα!:hmmm:

kwstas
10-02-2012, 20:20
Aπο Δευτερα θα σου στειλω συνοδευτικο Γιωργο κοκκινης αποχρωσης (δικης μας παραγωγης) να πιειτε στην υγεια μας την κ.Δευτερα:cool:

Θα σε ενημερωσω τηλεφωνικα, καλο Σαβ/κο:)

FONGEORGE
11-02-2012, 02:58
Aπο Δευτερα θα σου στειλω συνοδευτικο Γιωργο κοκκινης αποχρωσης (δικης μας παραγωγης) να πιειτε στην υγεια μας την κ.Δευτερα:cool:

Θα σε ενημερωσω τηλεφωνικα, καλο Σαβ/κο:)

ευχαριστω συμφορουμιτη,πιστευω οτι θα τιμηθει δεοντως!!! :D
Καλο σαββατοκυριακο και να σαι καλα!

CPretenteriS
11-02-2012, 04:35
Άλλα λέει η θειά μου... άλλα ακούν τ´ αυτιά μου...

...το ξέρεις...;;;


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

FONGEORGE
11-02-2012, 14:34
Άλλα λέει η θειά μου... άλλα ακούν τ´ αυτιά μου...

...το ξέρεις...;;;


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Δεν εχω γνωση για τη συνχυση μεταξυ μελους του σωματος σου και συγγενικου προσωπου σου!Εγω ομως ξερω τι' ειπε ο τσακ νορις στον Παπανδρεου....''Γιωργακη φυγε οσο ειναι ακομα Νορις''...Να ευθυμησουμε και λιγο!!:hmmm:

gandreas
11-02-2012, 15:27
αγαπητε μου φιλε συμφωνω ...και αυτο επραξα αν διαβασεις σε ολες τις αγγελιες που εχω βαλει!


:Χαμόγελο::Χαμόγελο::Χαμόγελο:
:oΤο είπα με δικά μου λόγια:D:o