PDA

View Full Version : πλαστικα....Συντηρηση


Dionisis
29-12-2008, 19:41
Φιλαρακια καποιο προιον για συντηρηση και γυαλισμα πλαστικων ???????
με το σπρει σιλικονης δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος......

Arkas
23-01-2009, 19:14
Μα καλά δεν έχετε τίποτε να προτείνετε του ανθρώπου;:Μπερδεμέν

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
23-01-2009, 23:38
Μα καλά δεν έχετε τίποτε να προτείνετε του ανθρώπου;:Μπερδεμέν




Άμα ξέραμε θα βάζαμε κ στη δική μας μοτό ...:D


Ψιλή αλοιφή (πολύ ψιλή) με κερί,

νομίζω είναι ότι πρέπει ....;)

Dionisis
24-01-2009, 00:35
Μα καλά δεν έχετε τίποτε να προτείνετε του ανθρώπου;:ΜπερδεμένΑχ βρε Δημητρη ευτυχως που εχω και σενα :Χαμόγελο::Χαμόγελο::Χαμόγελο:

Adrian
26-01-2009, 12:46
Άμα ξέραμε θα βάζαμε κ στη δική μας μοτό ...:D


Ψιλή αλοιφή (πολύ ψιλή) με κερί,

νομίζω είναι ότι πρέπει ....;)


Αυτά που λέει ο Λεοντόκαρδος, στο αυτοκίνητο δουλεύουν καλά !!;)

kostas_366
26-01-2009, 22:53
Δοκίμασε και βαζελίνη φίλε. Κάνει το πλαστικό, σαν καινούργιο. Το κακό είναι ...λίγο σκόνη. Αλλά τώρα είναι χειμώνας, οπότε το γλυτώνεις. Την περνάς με το δάχτυλο, βάλε αρκετή έτσι έκανα κ εγώ, και την άλλη μερα την σκουπίζεις με ένα πανί.

Dionisis
27-01-2009, 00:10
Δοκίμασε και βαζελίνη φίλε. Κάνει το πλαστικό, σαν καινούργιο. Το κακό είναι ...λίγο σκόνη. Αλλά τώρα είναι χειμώνας, οπότε το γλυτώνεις. Την περνάς με το δάχτυλο, βάλε αρκετή έτσι έκανα κ εγώ, και την άλλη μερα την σκουπίζεις με ένα πανί.:Χαμόγελο::Χαμόγελο:

kostas_366
27-01-2009, 00:17
:Χαμόγελο::Χαμόγελο:
:p:p:p

Wicked_GS
27-01-2009, 11:42
Εγω στη μπουμπου μου βαζω το σπρεϋ της Wurth για ματ ταμπλο αυτοκινητου και μου την κανει κουκλα!!!!!!!...πιστεψε με ακομα και τα πλαινα πλαστικα του κουτιου τηου φιλτρου που ασπριζουν τα ξαναζωντανευει απιστευτα...μεταξυ μας οποτε βλεπω αλλη μπουμπου με ασπρα πλαστικα γελαω απο μεσα μου...μηπως ειμαι κακος???? νιαρχ νιαρχ νιαρχ!!!!
Διονυση να πας να το παρεις....ειναι απιστευτο υλικο!!!!

skippybi
27-01-2009, 19:39
Πιστεύω πως τα προιόντα με βινύλιο είναι πολύ καλύτερααπό αυτά με βαζελίνη!!!
Εγώ πήρα ένα τέτοιο σε αλοιφή από κατάστημ με αξεσουάρ αυτοκινήτου και είμαι ικανοποιημένος... πιό ακριβό από σιλικόνη αλλά μου το πρότειναν για καλό και πιστεύω πως είναι, βάζω 2 φορές το χρόνο μετά από πλύσιμο και διατηρούνται μια χαρά!!!;)

Gazi
04-02-2009, 10:35
Ego paidia xrisimopoio duo aloifes tis 3M oi opoies einai polu akribes alla to apotelesma einai teleio...
Tous kodikous tis aloifis tha tous anakoinoso molis giriso sta xania giati aksizei se ola ta BMW mas ektos apo to oti einai ergaleia ,:sm8:na to deixnoun kiolas!

Gazi
18-02-2009, 17:13
Οπως σας έλεγα :
οι κωδικοί είναι 3Μ 09375 και 50077....Και γυαλίζουν ΟΛΑ!!!!!Οι ποσότητες βέβαια του προϊόντος μπαίνουν σε υπερβολικά μικρή ποσότητα και οι δύο μαζί Ταυτόχρονα!!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
19-02-2009, 02:07
Ευχαριστούμε Στέλιο !!!!!!

vtheo
19-02-2009, 11:42
Ρε παιδιά μία ερώτηση,

αυτά τα προιόντα περιποίησης είναι καλό να τα χρησιμοποιούμε στη μηχανή μας όταν είναι καινούρια;

Η δική μου η μοτό είναι 11 μηνών και τις προάλλες που την είχα πάει για πλύσιμο σ'ένα πλυντήριο μοτό το συζητούσα με τον τύπο που έχει το μαγαζί και μου είπε να μην βάλω στην μοτό τίποτα τουλάχιστον τα πρώτα 2 χρόνια.

kostas_366
19-02-2009, 11:53
Πιστεύω Τεο, ότι π΄ρεπει να βάλεις κάτι όυαν αρχίσει και φαινεται κάποιο πρόβλημα. Αν βέβαια τώρα το υλικό είναι λίγο λάιτ, μπορεί μια στους 6 μήνες να του κάνεις ένα πέρασμα. Δεν είναι πολύ συχνό για να καταστρέψεις τα υλικά.

ntinopoulos
19-02-2009, 15:52
Ρε παιδιά μία ερώτηση,

αυτά τα προιόντα περιποίησης είναι καλό να τα χρησιμοποιούμε στη μηχανή μας όταν είναι καινούρια;

Η δική μου η μοτό είναι 11 μηνών και τις προάλλες που την είχα πάει για πλύσιμο σ'ένα πλυντήριο μοτό το συζητούσα με τον τύπο που έχει το μαγαζί και μου είπε να μην βάλω στην μοτό τίποτα τουλάχιστον τα πρώτα 2 χρόνια.
νομιζω οτι χρειαζεται απο την αρχη μια στοιχειωδη φροντιδα για να κρατησουν τα σκληρα πλαστικα τη λαμψη τους και τα ###### πλαστικα και τα λαστιχενια τμηματα την ελαστικοτητα τους.εγω βαζω σιλικονη 2-3 φορες το χρονο!;)

sotos
10-03-2009, 21:16
Πάντως εγώ έχω ακούσει για την γνωστή μας ..................βαζελίνη.Οση περισέψει απο αλλού, την βάζουμε στα πλαστικά της κουκλας μας.

drdm12345
25-05-2009, 08:52
ΚΑλημέρα παιδιά. Εγώ βάζω Autoglym και συγκεκριμένα το Bumper Care και το Vinyl & Rubber Care. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα μιας και η μηχανή δε γυαλίζει σαν discoμπάλα αλλά παραμένει διακριτικά αστραφτερή!!!!