PDA

View Full Version : Αναζητηση Εντουρομποτας


ziumann
11-02-2012, 03:31
Ρε παιδια εχω ψιλοχασει τη μπαλα.:confused:
Ψαχνω για μια μποτα γυρω στα 150 ευρα αλλα να εχει και ενα επιπεδο ασφαλειας.Τωρα βεβαια αν ειναι και αδιαβροχη (οσο ειναι αυτο δυνατο) τοτε ακομα καλυτερα.:)
Εχω δει αρκετες στο ιντερνετ αλλα δεν ξερω ποσο καλες ειναι και επειδη υπαρχουν πολλοι χωματαδες εδω ξερω οτι θα εχετε δοκιμασει αρκετες.Καθε γνωμη ευπροσδεκτη.:D
Θενκς!!

-DHMHTRHS-
11-02-2012, 03:44
το ιδιο θεματακι εχει ανοιξει και ενα ς αλλος συμφοριτης λιγο πιο κατω διαβασε εκει και ενημερωσου καλο βραδυ φιλε ελπιζω να βρεις αυτο που ψαχνεις.

jarhead
11-02-2012, 04:18
Ρε παιδια εχω ψιλοχασει τη μπαλα.:confused:
Ψαχνω για μια μποτα γυρω στα 150 ευρα αλλα να εχει και ενα επιπεδο ασφαλειας.Τωρα βεβαια αν ειναι και αδιαβροχη (οσο ειναι αυτο δυνατο) τοτε ακομα καλυτερα.:)
Εχω δει αρκετες στο ιντερνετ αλλα δεν ξερω ποσο καλες ειναι και επειδη υπαρχουν πολλοι χωματαδες εδω ξερω οτι θα εχετε δοκιμασει αρκετες.Καθε γνωμη ευπροσδεκτη.:D
Θενκς!!

O`Neal Element ProFit ES 3 Stiefel Motocross Quad Enduro Motorrad Boots Oneal MX | eBay (http://www.ebay.de/itm/O-Neal-Element-ProFit-3-Stiefel-Motocross-Quad-Enduro-Motorrad-Boots-Oneal-MX-/160721981421?pt=Motorradstiefel&var=&hash=item6b1cfb3391)

Andreas_F800GS
12-02-2012, 12:57
Όταν έψαχνα κι εγώ μπότες πριν κανένα δίμηνο δεν έβρισκα τίποτα. Και τώρα υπάρχουν πολλές :mad::mad::mad:
Δες αυτή που μου φαίνεται πολύ καλή!
https://motorshop.skroutzstore.gr/p.Mpotes-FORMA-TERRAIN-TX.261663.html

elrodeo77
12-02-2012, 13:04
τις forma τις δοκίμασα κάποια στιγμή στο Motomarket , αρκετά βολικές και απο τι βλέπω ανακάλυψες πολύ καλή τιμή ! τίμια προσφορά !!!!!!

gs77
12-02-2012, 16:30
ΦΙΛΕ W2 BOOTS ΑΠΟ ΤΖΟΡΤΖΟΠΟΥΛΟ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΦΤΙΝΕΣ
ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΘΕΣ:sm8:

xurxes
12-02-2012, 17:11
Όταν έψαχνα κι εγώ μπότες πριν κανένα δίμηνο δεν έβρισκα τίποτα. Και τώρα υπάρχουν πολλές :mad::mad::mad:
Δες αυτή που μου φαίνεται πολύ καλή!
https://motorshop.skroutzstore.gr/p.Mpotes-FORMA-TERRAIN-TX.261663.html

τις forma τις δοκίμασα κάποια στιγμή στο Motomarket , αρκετά βολικές και απο τι βλέπω ανακάλυψες πολύ καλή τιμή ! τίμια προσφορά !!!!!!



Τις χτύπησα στα ίδια λεφτά απο το motomarket....πολυ καλή μποτα
Είναι το εργοστάσιο που κάνει κ τις BMW enduro μποτες...
Σε αυτα τα λεφτά δεν βρίσκεις με τπτ σπαστη μποτα....

Φοραω κ της SIDI ADventure...με goretex!! αλλα σίγουρα δεν είναι καθαροαιμη εντουρισια....και λογο προστασίας κατέληξα στις forma

ziumann
13-02-2012, 19:54
Δες αυτή που μου φαίνεται πολύ καλή!
https://motorshop.skroutzstore.gr/p.Mpotes-FORMA-TERRAIN-TX.261663.html

Η παραγγελια εγινε σημερα το πρωι.Αυριο μεθαυριο θα τις εχω.Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας.

Andreas_F800GS
13-02-2012, 20:13
Η παραγγελια εγινε σημερα το πρωι.Αυριο μεθαυριο θα τις εχω.Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας.

Περιμένουμε και εντυπώσεις! Μεγειές ;)

elrodeo77
13-02-2012, 20:29
:sm8:

ziumann
13-02-2012, 22:00
Περιμένουμε και εντυπώσεις! Μεγειές ;)
Εννοειται.Θενκς!

ziumann
15-02-2012, 20:45
Τις παρελαβα σημερα το μεσημερι.
12177
Τις φορεσα λιγο μεσα στο σπιτι για να ρυθμισω τα λουρια τους και φαινονται καλες.Δεν εχω ξαναφορεσει μποτες οποτε δεν ξερω τη διαφορα μεταξυ μιας καλης και μιας κακης.Παντως δεν με χτυπανε πουθενα εκτος απο λιγο σφιξιμο στη γαμπα (το τρωω ολο το φαι μου:D).Οι τελικη εικονα στη πρωτη χωματινη!

Andreas_F800GS
14-03-2012, 01:34
Μιας που πήγες και την πρώτη χωμάτινη δεν μας λες και τη γνώμη σου για τις μπότες για να έχουμε μια εικόνα? :)

ziumann
14-03-2012, 02:07
Χωρις να εχω να συγκρινω με αλλες δεν με χτυπησανε καθολου (τις φοραγα απο τις 6.30 το πρωι μεχρι τις 3 το μεσημερι) στη βολτα δεν βαλανε καθολου νερο (αν και πατησα σε κανα δυο λιμνουλες με λασπη και μπηκε ολο το πελμα μεσα) αλλα οταν γυρνουσα εφαγαν πολυ βροχη και εβαλαν νερο μονο στο πελμα ομως.απο πουθενα αλλου.

Andreas_F800GS
14-03-2012, 02:14
Οπότε ευχαριστημένος... Χαίρομαι γιατί θα ένοιωθα ότι σε πήρα στο λαιμό μου :sm7:

tattoopanther
14-03-2012, 02:35
Χωρις .,.,.,.,.,.,. αλλα οταν γυρνουσα εφαγαν πολυ βροχη και εβαλαν νερο μονο στο πελμα ομως.απο πουθενα αλλου.


αν μπάζουν στην βροχή.,.,.,
μακακία.,,. δεν λέει.,.

ενω φαίνονται γ@μ@ουες..,.,.,

phoenix
14-03-2012, 03:06
αν μπάζουν στην βροχή.,.,.,
μακακία.,,. δεν λέει.,.

ενω φαίνονται γ@μ@ουες..,.,.,
ΠΕΣΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ:ye33:

tattoopanther
14-03-2012, 03:23
ΠΕΣΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ:ye33:

ΑΑΑΑΑ ναι καλά λες.,.,.,:ye36:

άντε καλό βράδυ..,.,.,
spam off.,.,.,

xurxes
14-03-2012, 10:14
αν μπάζουν στην βροχή.,.,.,
μακακία.,,. δεν λέει.,.

ενω φαίνονται γ@μ@ουες..,.,.,



:rolleyes:....ολες μπαζουν Τατουλη.....δεν το ξερες?????:D

tattoopanther
14-03-2012, 14:11
:rolleyes:....ολες μπαζουν Τατουλη.....δεν το ξερες?????:D






.,.,Xurxkuli μου αν μπάσαν νερό οι SIDI να τις πας πίσω.,.,:D

5 ώρες οδήγησης επι καταρρακτώδους βρόχα δεν μπήκε σταγόνα.,.,.,

τώρα θα με πεις δεν είναι καθαρόαιμες εντούρο.,.,

anyway.,

Serial
14-03-2012, 17:35
οι εντουρο απ οτι ξερω ολες μπαζουν...αλλες λιγο αλλες πολυ..

ειναι φτιαγμενες ετσι για να αεριζεται επαρκως το ποδι...

καθοτι οπως θα ξερετε παιζει φουλ εφιδρωση στο off road λογω αδρεναλινης που ειναι μονιμα στο κοκκινο..αλλα και απο την προσπαθεια που καταβαλλει ο αναβατης να δαμασει το θηριο..;)

η λυση ειναι δευτερο ζευγαρι καλτσουλες μαζι.

αν γινει λουτσα το ποδι...μετα την διαδρομη αλλαζουμε καλτσουλα και αφηνουμε την μποτα να αεριστει αναποδα κανα δεκαλεπτο...

επισης για ταχυτερα αποτελεσματα υπαρχει και η παντα χρησιμη πατεντα της...σακκουλας.

φοραμε την καλτσα (την στεγνη) και απο πανω σακκουλα και παμε ομαλα σπιτακι μας μετα την βολτα...και ας ειναι μουσκιδι η μποτα μεσα.

ckalfas
14-03-2012, 17:44
οι εντουρο απ οτι ξερω ολες μπαζουν...αλλες λιγο αλλες πολυ..

ειναι φτιαγμενες ετσι για να αεριζεται επαρκως το ποδι...

καθοτι οπως θα ξερετε παιζει φουλ εφιδρωση στο off road λογω αδρεναλινης που ειναι μονιμα στο κοκκινο..αλλα και απο την προσπαθεια που καταβαλλει ο αναβατης να δαμασει το θηριο..;)

η λυση ειναι δευτερο ζευγαρι καλτσουλες μαζι.

αν γινει λουτσα το ποδι...μετα την διαδρομη αλλαζουμε καλτσουλα και αφηνουμε την μποτα να αεριστει αναποδα κανα δεκαλεπτο...

επισης για ταχυτερα αποτελεσματα υπαρχει και η παντα χρησιμη πατεντα της...σακκουλας.

φοραμε την καλτσα (την στεγνη) και απο πανω σακκουλα και παμε ομαλα σπιτακι μας μετα την βολτα...και ας ειναι μουσκιδι η μποτα μεσα.

:ye02:

ziumann
14-03-2012, 18:29
Συμφωνω οτι ολες παιρνουν νερο.Αν ειχα δωσει κανα 500αρικο μπορει να επαιρναν λιγοτερο.Αλλα σιγα τα λαχανα.Λιγο νερακι δεν εβλαψε ποτε κανεναν.Αν ειχα τετοιο προβλημα θα επαιρνα το αμαξι...:ye33:

AlexCorfu
11-09-2012, 10:18
O`Neal Element ProFit ES 3 Stiefel Motocross Quad Enduro Motorrad Boots Oneal MX | eBay (http://www.ebay.de/itm/O-Neal-Element-ProFit-3-Stiefel-Motocross-Quad-Enduro-Motorrad-Boots-Oneal-MX-/160721981421?pt=Motorradstiefel&var=&hash=item6b1cfb3391)
Καλημερα , με ενδιαφερουν αυτες οι μποτες βασικα για ταξιδια και εξηγω τον λογο , θελω μια μποτα να μου δινει την αισθηση της προστασιας και οι κλασσικες τουρινκ δεν το εχουν αυτο , η συγκεκριμενη περπατιεται ? ειναι αδιαβροχη ? αν καποιος μπορει ας δωσει καποια πληροφορια . Ευχαριστω

dimpan
28-09-2012, 11:13
Καλημερα , με ενδιαφερουν αυτες οι μποτες βασικα για ταξιδια και εξηγω τον λογο , θελω μια μποτα να μου δινει την αισθηση της προστασιας και οι κλασσικες τουρινκ δεν το εχουν αυτο , η συγκεκριμενη περπατιεται ? ειναι αδιαβροχη ? αν καποιος μπορει ας δωσει καποια πληροφορια . Ευχαριστω

Mποτα χωρις αρθρωση στον αστραγαλο περπατιεται δυσκολα,καμια εντουρο μποτα δεν ειναι 100% αδιαβροχη εκ πειρας απο οσες εχω δει που παιρνει πολυ δυσκολα νερο gaerne sg10.
Aν θελεις για ασφαλτο με περισοτερο προστασια απο τις τουρισμου δες για racing μποτα.