PDA

View Full Version : Παμε απ'το κακο στο χειροτερο


Gasgs
11-02-2012, 18:34
Το μεσημερι ειχα παει για καφε σε καφετερεια στη κηφισια και μεσα απο την εσωτερικη τσεπη του μπουφαν μου πηραν το πορτοφολι Με ταυτότητες διπλώματα και ευτυχώς λιγα χρήματα και το IPHONE οι αλητες !!!!ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

ckk
11-02-2012, 18:37
Το μεσημερι ειχα παει για καφε σε καφετερεια στη κηφισια και μεσα απο την εσωτερικη τσεπη του μπουφαν μου πηραν το πορτοφολι Με ταυτότητες διπλώματα και ευτυχώς λιγα χρήματα και το IPHONE οι αλητες !!!!ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Κρίμα. Έγινε μέσα στην καφετέρια?

Σε ποιά?

commander
11-02-2012, 18:50
Το μεσημερι ειχα παει για καφε σε καφετερεια στη κηφισια και μεσα απο την εσωτερικη τσεπη του μπουφαν μου πηραν το πορτοφολι Με ταυτότητες διπλώματα και ευτυχώς λιγα χρήματα και το IPHONE οι αλητες !!!!ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

Έχει γίνει πολύ χάλια η κατάσταση αρε Κώστα και δεν πολύ ήθελες να πας ......ΝεύραΝεύρα

REK
11-02-2012, 18:53
Κριμα ρε φιλε τι να πω..

Gasgs
11-02-2012, 19:01
Κρίμα. Έγινε μέσα στην καφετέρια?

Σε ποιά?

Στο Starbucks ολο οικογένειες με παιδάκια

ΙoannisPanagiotidis
11-02-2012, 19:06
...μηπως μπορεις με καποιο αλλο iphone να εντοπισεις το Gps στίγμα του δικου σου?..κανε μια ερωτηση στον παροχο του τηλεφωνου σου!

...κατα τα αλλα κουραγιο φιλε!..πανω απ ολα η υγεια!

Gasgs
11-02-2012, 19:09
...μηπως μπορεις με καποιο αλλο iphone να εντοπισεις το Gps στίγμα του δικου σου?..κανε μια ερωτηση στον παροχο του τηλεφωνου σου!

...κατα τα αλλα κουραγιο φιλε!..πανω απ ολα η υγεια!
Δέν ξέρω αν γίνεται αυτό. Πάντως το έχουν απενεργοποιήσει. Ευτυχώς που είχα βάλει κλείδωμα και στις 10 προσπάθειες σβήνει τα πάντα απο το κινητό

peterv
11-02-2012, 19:12
Αμ δεν είχες ενεργοποιημένο το find me να πατήσεις μέσω Internet τον συνεχόμενο ήχο και να πιάσεις τον κλέφτη στα πράσα.

Έτσι βρήκε ο άλλος το κινητό του που το ξέχασε στην τουαλέτα και το πήρε ένα ζευγάρι που καθόταν μέσα στο μαγαζί. Τους έπιασε στα πράσα με τον θόρυβο που έκανε το κινητό.

Άμα έχουν φύγει απο το μαγαζί όμως :( ......... Και πάλι βλέπεις που είναι το κινητό αλλά με μια ακρίβεια 500 μέτρων δυστυχώς.
Μόνο με την υπηρεσία δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος ( αν έχεις γνωστό) τους βρήσκεις !!!

Λυπάμαι φίλε ελπίζω να μην το νιώσω ποτέ αυτο το συναίσθημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

tavrina
11-02-2012, 19:29
Το τραγικό είναι το εξής : Την ώρα που ήμασταν στο αστυνομικό τμήμα, ήρθε ένα νέο ζευγάρι να δηλώσει κλοπή του αυτοκινήτου τους.
Μέρα μεσημέρι και πού? Στο κέντρο της Κηφισιάς!
Μεγάλη προσοχή όλοι μας:yz

gepol
11-02-2012, 19:31
Δέν ξέρω αν γίνεται αυτό. Πάντως το έχουν απενεργοποιήσει. Ευτυχώς που είχα βάλει κλείδωμα και στις 10 προσπάθειες σβήνει τα πάντα απο το κινητό

Γίνεται με το FindMyiPhone, αλλά ελιναι αργά πλέον....στα υπ'όψιν για το επόμενο...

Είμαι και εγώ παθών....Νεύρα

adventure
11-02-2012, 22:09
Πολύ καλές εποχές για τέτοια.

:(:(:(

ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

renovatio
11-02-2012, 23:02
Κρίμα ρε γαμώτο και έχει μία περιουσία το άι φονι.

siraxanz
12-02-2012, 02:13
κριμα....ποτε ξανα...

το μπουφαν το φορουσες η στην καρεκλα???

Gasgs
12-02-2012, 10:55
κριμα....ποτε ξανα...

το μπουφαν το φορουσες η στην καρεκλα???
Στη καρέκλα χάρη αλλά τωρα που το ξανασκέφτομαι κάποια στιγμή 3-4 δεκαοκτάχρονα κοριτσάκια κάνανε χαβαλε και φωνές κοντά στο μπουφέ και γύρισε όλος ο κόσμος δεί τι συμβαίνει. Προφανώς για αντιπερισπασμό

griv_gs
12-02-2012, 11:50
Κρίμα ρε γαμώτο και έχει μία περιουσία το άι φονι.

Μπα δεν έχει πολλά.
¨οσο ο μηνιαίος μισθός ενός ανειδίκευτου εργάτη. Μπορει και οαραπάνω στις μέρες μας.http://www.gsforum.gr/images/smilies/CRY_44.gif

southern
12-02-2012, 12:20
Πολύ λυπάμαι ρε Κώστα, τώρα το διάβασα. Η ταλαιπωρία να βγουν εκ νέου τα χαρτιά είναι το δύσκολο και τα προσωπικά στοιχεία που είχες αποθηκευμένα στο τηλ. Για τα χρήματα άστο να πάει. Το μόνο που μετράει είναι η οικογένεια. Για όλα τα άλλα λύσεις βρίσκονται.

Capitain
12-02-2012, 14:15
Εγώ πάντως εχω τα λεφτά στη δεξιά τσέπη χύμα, το τηλέφωνο πάντα στην αριστερή τσέπη, και εκτος σε ταξίδια δεν κουβαλάω ποτέ μαζί μου διπλώματα και άδειες... Οσες φορές με έχουν σταματήσει τους έχω πει στοιχεία και τα τσεκάρισαν on line..Πιστωτική, δεν χρησιμοποιώ..
Πιστεύω το πορτοφόλι είναι πολύ επικίνδυνο... Καθώς και οι γυναικείες τσάντες..;)

paschalis
17-02-2012, 06:30
Στη καρέκλα χάρη αλλά τωρα που το ξανασκέφτομαι κάποια στιγμή 3-4 δεκαοκτάχρονα κοριτσάκια κάνανε χαβαλε και φωνές κοντά στο μπουφέ και γύρισε όλος ο κόσμος δεί τι συμβαίνει. Προφανώς για αντιπερισπασμό [/B]


Oταν πηγαμε το 2009 στην Αργεντινη αυτα μας ελεγαν να προσεχουμε..
Τωρα μπορουμε να τα ζησουμε και στο σπιτι μας.
Τελεια:mad:






sent from home.....i, no phone:)

Aggelos-Syros
17-02-2012, 08:59
:mad::mad:

CPretenteriS
17-02-2012, 09:06
Κρίμα ρε φίλε... :(

Όσο για το iphone... αν είχες στημένο το find my iphone του κανεις μέχρι και remote wipe, remote lock, κ.ο.κ.

Υπάρχει και κάτι άλλο... αν κάποιος το flash-άρει και το ξαναστήσει, να τον εντοπίσεις από τη MAC address όταν ξανα-logάρει στο ΝΕΤ... θα σου πω...


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Gasgs
17-02-2012, 09:29
Κρίμα ρε φίλε... :(

Όσο για το iphone... αν είχες στημένο το find my iphone του κανεις μέχρι και remote wipe, remote lock, κ.ο.κ.

Υπάρχει και κάτι άλλο... αν κάποιος το flash-άρει και το ξαναστήσει, να τον εντοπίσεις από τη MAC address όταν ξανα-logάρει στο ΝΕΤ... θα σου πω...


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

:eek: Καλημέρα κώστα δεν ήξερα ότι γίνεται αυτό !
Οταν βρεθουμε στο καφε θελω να μου πεις

Arkas
24-02-2012, 15:29
Βρέθηκε τίποτα Κώστα ;

Gasgs
24-02-2012, 15:43
Βρέθηκε τίποτα Κώστα ;

Τίποτα Δημήτρη
και το κακό είναι ότι είμαι στο τρέξιμο για καινούργια χαρτιά ΝεύραΝεύραΝεύρα

eliso
05-03-2012, 00:10
Αμ δεν είχες ενεργοποιημένο το find me να πατήσεις μέσω Internet τον συνεχόμενο ήχο και να πιάσεις τον κλέφτη στα πράσα.




Tι είναι αυτό ;;;;:Απορία::Απορία::Απορία: