PDA

View Full Version : Service Manual - 1200 GS


Maen
26-05-2009, 10:51
Καλημέρα,
Εχει κάποιος υπόψιν του που θα μπορούσα να βρώ το σέρβις μάνουαλ για το 1200 GS στα Αγγλικά ή ακόμα καλύτερα Ελληνικά (σιγα μην υπάρχει)?

Εχω πάρει τη μηχανή 2ο χέρι εισαγωγή και ειναι στα Γερμανικά (πήγα σε αντιπρόσωπο και μονο Γερμανικο ειχε και αυτος να μου δώσει..και καλα):hmmm:

emix
26-05-2009, 10:57
Πηγαινε ν αγορασεις το βιβλιο της Hayens για την μηχανη σου. Ειναι στ αγγλικα, με πολυ καλη παρουσιαση (κειμενο και εικονες) των διαφορων εργασιων που μπορεις να κανεις.
Το εχω και πολλα πραγματα τα εχω ακολουθησει, συντηρωντας με επιτυχια την μηχανη.

Maen
26-05-2009, 12:34
υπάρχει σε κανένα ηλεκτρονικό κατάστημα στην Ελλάδα ή παω για εξωτερικό?? επισης αναφέρει καθε ποτε και τι πρέπει να κάνω?

emix
26-05-2009, 13:23
υπάρχει σε κανένα ηλεκτρονικό κατάστημα στην Ελλάδα ή παω για εξωτερικό?? επισης αναφέρει καθε ποτε και τι πρέπει να κάνω?

Πιστευω οτι στον Παπασωτηριου μπορεις να το βρεις. Εμενα μου το εκαναν δωρο και δεν ξερω απο που το αγορασαν.
Αναφερει τα παντα ολα...!
Λεει τι σερβις, τι ελεγχους και τι αλλαζεις καθε φορα που κανεις σερβις.
Π.χ στα 10000χλμ κοιτα κι αλλαζεις αυτα..., καθε 20000χλμ εκεινα, κλπ,κλπ
Επισης σου λεει και τι δυναμη πρεπει να εφαρμοσεις σε καθε βιδα, απο την πιο απλη, μεχρι την πιο δυσκολη, εχοντας βεβαια δυναμοκλειδα.

Πολυ καλο ειναι. Νομιζω αλλωστε οτι η Haynes ειναι η κορυφαια εταιρεια σε τετοια πραγματα.

Κύρος Γρανάζης
26-05-2009, 16:10
Έχω service manual (Reprom English) σε ηλεκτρονική μορφή έκδοσης τέλος 2006.
Ένα CD είναι.

Maen
27-05-2009, 10:26
Έχω service manual (Reprom English) σε ηλεκτρονική μορφή έκδοσης τέλος 2006.
Ένα CD είναι.

Υπάρχει περίπτωση να μου ανέβαζες το image σε ενα λινκ?