PDA

View Full Version : Αναζήτηση παντελονιού Revit sand large για δοκιμή!


Andreas_F800GS
12-02-2012, 20:52
Ναι το ξέρω ότι είναι κουλό αυτό που ζητάω αλλά έχω φτάσει στα όριά μου.
Θέλω να αγοράσω το εν λόγο παντελόνι. Έχω πάει στον αντιπρόσωπο εδώ (δεν αναφέρω όνομα για να μην θεωρηθεί δυσφήμιση) στην Αθήνα από τον Νοέμβριο αν θυμάμαι καλά και είχε μόνο ένα σε μέγεθος x-large το οποίο μου έπεφτε μεγάλο. Η λογική λέει ότι θέλω large. Δεν μπορώ όμως να το παραγγείλω και να σκάσω 200 περίπου ευρουλάκια χωρίς να είμαι 100% σίγουρος για το μέγεθος. Ο αντιπρόσωπος μου είχε πει ότι θα έφερνε. Ακόμα τίποτα όμως. Έχω ψάξει σε όλα τα μαγαζιά στην Αθήνα και δεν υπάρχει Revit πουθενά (γενικά η μάρκα μιλάω όχι το συγκεκριμένο παντελόνι!). Επειδή δεν μπορώ να περιμένω άλλο λοιπόν για το πότε θα φέρει ο αντιπρόσωπος κανένα παντελόνι για να δοκιμάσω ζητάω από όποιο μέλος του forum έχει το συγκεκριμένο παντελόνι (sand) στο συγκεκριμένο μέγεθος (large) και είναι διατεθειμένος να το διαθέσει πέντε λεπτά για μια δοκιμή μεγέθους να με ενημερώσει. Φυσικά θα πρέπει να είναι κάπου στην Αθήνα για να βολεύει και όλα τα άλλα τα κανονίζουμε (όπως το τι κέρασμα θα κάνω κ.λ.π. :) ).

Για να δούμε αν και αυτή τη φορά το φόρουμ θα δώσει τη λύση (είμαι σίγουρος για αυτό).

Μιας που το έφερε η κουβέντα μήπως θα ήταν καλή ιδέα να γίνει μια κρούση στον αντιπρόσωπο αυτόν για έκπτωση στο φόρουμ (για μένα θα ήταν σίγουρα μιας και θέλω να κάνω άμεσα αγορά ;) )? Ξέρω από φίλο μου ότι κάνει 20% στο v-strom club (φτου κακα!). Βέβαια σε σύγκριση με εξωτερικό θα είναι πιο ακριβός, αλλά η διαφορά είναι μικρή και προκειμένου να πάνε Γερμανία τα λεφτά δεν θα με πείραζε να δώσω κάτι παραπάνω...

Ευχαριστώ όπως και να έχει προκαταβολικά!

vpentza
12-02-2012, 21:28
Ειμαι 1,80 (στην ταυτοτητα :D) και 83 κιλα ...και εχω το revit dakar, αυτο που αντικατασταθηκε απο το sand....
Φοραω το large, μενω Καλλιθεα.....;)

Andreas_F800GS
12-02-2012, 21:42
Ειμαι 1,80 (στην ταυτοτητα :D) και 83 κιλα ...και εχω το revit dakar, αυτο που αντικατασταθηκε απο το sand....
Φοραω το large, μενω Καλλιθεα.....;)


Σε ευχαριστώ φίλε Βασίλη. Θα περιμένω μήπως βρεθεί κανένας φίλος με το sand γιατί παίζει να είναι και ελαφρώς διαφορετική η γραμμή του dakar. Το λέω αυτό γιατί και άλλος φίλος που μου έστειλε π.μ. μου είπε και αυτός ότι έχει το dakar και ότι αν η μέση μου είναι μέχρι 96 εκ. θα είμαι οκ. Η μπακούλα μου όμως αυξάνει την περιφέρεια στα 103 εκ... Έλα όμως που το extra large μου κολύμπαγε!

Και πάλι ευχαριστώ πάντως και αν δεν βρεθεί κανείς άλλος θα μιλήσουμε ;)

szygo
12-02-2012, 21:45
Ειμαι 1,80 (στην ταυτοτητα :D) και 83 κιλα ...και εχω το revit dakar, αυτο που αντικατασταθηκε απο το sand....
Φοραω το large, μενω Καλλιθεα.....;)


Μπράβο ρε Billy για την αμεσότητα....Για βόηθα το φίλο μας...:)

Υ.Γ. >> Αντρέα, η στολή του VPENTZA είναι πολύ ωραία...:)


Να γιατί GS FORUM...:sm8:

szygo
12-02-2012, 21:47
Σε ευχαριστώ φίλε Βασίλη. Θα περιμένω μήπως βρεθεί κανένας φίλος με το sand γιατί παίζει να είναι και ελαφρώς διαφορετική η γραμμή του dakar. Το λέω αυτό γιατί και άλλος φίλος που μου έστειλε π.μ. μου είπε και αυτός ότι έχει το dakar και ότι αν η μέση μου είναι μέχρι 96 εκ. θα είμαι οκ. Η μπακούλα μου όμως αυξάνει την περιφέρεια στα 103 εκ... Έλα όμως που το extra large μου κολύμπαγε!

Και πάλι ευχαριστώ πάντως και αν δεν βρεθεί κανείς άλλος θα μιλήσουμε ;)


Έπρεπε να κερδίσεις τη συνδρομή του GYM....και θα επέστρεφες στα 96 cm...;)

Πάνος
12-02-2012, 21:53
Αν έχει μεγαλώσει η μέση σου στα 103 πάρε το ΧLarge καλύτερα. Ετσι παράγγειλα και εγώ το Large στο Sand και αναγκάστηκα να το δώσω γιατί πετάγονταν τα μάτια μου από την πίεση.:eek: Δυστυχώς τα παραπάνω κιλά είναι δύσκολο να φύγουν...:hmmm:

Andreas_F800GS
12-02-2012, 21:56
Αν έχει μεγαλώσει η μέση σου στα 103 πάρε το ΧLarge καλύτερα. Ετσι παράγγειλα και εγώ το Large στο Sand και αναγκάστηκα να το δώσω γιατί πετάγονταν τα μάτια μου από την πίεση.:eek: Δυστυχώς τα παραπάνω κιλά είναι δύσκολο να φύγουν...:hmmm:

Μου βάζετε ιδέες... Θα πάω να το ξαναδοκιμάσω. Ίσως να θέλει λίγο σφίξιμο στη μέση (?).
Για να βοηθήσω πάντως (και να με βοηθήσετε και εσείς) σε τζιν (501) φοράω το 34.

Andreas_F800GS
12-02-2012, 21:58
Εξάλλου με τις αυξητικές τάσεις που έχω τελευταία μπορεί να έχω πάρει τα απαραίτητα ποντάκια στη μέση και να μην το έχω καταλάβει αφού έχω κόψει και κάθε σχέση με την ζυγαριά στο σπίτι :sm7:

MOYTPO
12-02-2012, 22:04
Και εγω 34 φοραω και το λαρτζ ειναι τελειο. Επειδη ειμαι 175 πηρα το κοντο.

Andreas_F800GS
12-02-2012, 22:13
Αν έχει μεγαλώσει η μέση σου στα 103 πάρε το ΧLarge καλύτερα. Ετσι παράγγειλα και εγώ το Large στο Sand και αναγκάστηκα να το δώσω γιατί πετάγονταν τα μάτια μου από την πίεση.:eek: Δυστυχώς τα παραπάνω κιλά είναι δύσκολο να φύγουν...:hmmm:

Και εγω 34 φοραω και το λαρτζ ειναι τελειο. Επειδη ειμαι 175 πηρα το κοντο.

:yz
Κατάλαβα... μάλλον θα πάω να δοκιμάσω πάλι το x-large στην Πειραιώς και περιμένω να βρω και ένα large από κανέναν συμφορουμίτη για βγάλω συμπέρασμα...

vpentza
12-02-2012, 22:20
Κοψε τις μπυρες καλυτερα......:sm7:

nibo
12-02-2012, 22:32
...........Βέβαια σε σύγκριση με εξωτερικό θα είναι πιο ακριβός, αλλά η διαφορά είναι μικρή και προκειμένου να πάνε Γερμανία τα λεφτά δεν θα με πείραζε να δώσω κάτι παραπάνω......




Σωστος!
Αλλα Αντρεα μην ορκιζεσαι οτι στην Ελλαδα θα το παρεις πιο ακριβα απο οτι στο εξωτερικο..
αν ψαχτεις βρισκεις και στην Ελλαδα ιδιες τιμες ή και φθηνοτερες απο το εξωτερικο, σε παρα πολλα πραγματα..
και εμας συμφερει.. και τα λεφτα μενουν στην Ελλαδα;)

Andreas_F800GS
12-02-2012, 22:44
Κοψε τις μπυρες καλυτερα......:sm7:

Τα σουβλάκια μπορώ να τα συνεχίσω δηλαδή? :sm7::sm7:

Andreas_F800GS
12-02-2012, 22:49
Σωστος!
Αλλα Αντρεα μην ορκιζεσαι οτι στην Ελλαδα θα το παρεις πιο ακριβα απο οτι στο εξωτερικο..
αν ψαχτεις βρισκεις και στην Ελλαδα ιδιες τιμες ή και φθηνοτερες απο το εξωτερικο, σε παρα πολλα πραγματα..
και εμας συμφερει.. και τα λεφτα μενουν στην Ελλαδα;)

Εννοείτε φίλε Νίκο ότι αν ψάξεις μπορεί να βρεις προσφορές που να είναι και καλύτερες από ότι έξω. Όπως είπα όμως ακόμα και μια μικρή διαφορά την δέχομαι. Όταν όμως ξεφεύγει το πράγμα δυστυχώς θα καταφύγω έξω γιατί δεν μου περισσεύουν κιόλας...

sliv
12-02-2012, 22:55
Aντρεα εγω εχω revit sand (XL) και το πηρα απο εδω (http://www.quickturn.gr/) 190€ αν σε βοηθαει ..δεν ξερω που εχεις κοιταξει ....αλλα οταν πηγα πριν 6-7 μηνες ειχε ολα τα νουμερα.....

Andreas_F800GS
12-02-2012, 23:04
Aντρεα εγω εχω revit sand (XL) και το πηρα απο εδω (http://www.quickturn.gr/) 190€ αν σε βοηθαει ..δεν ξερω που εχεις κοιταξει ....αλλα οταν πηγα πριν 6-7 μηνες ειχε ολα τα νουμερα.....

XL εσύ? Για L σε είχα... Το μαγαζί αυτό μου το έχεις ξαναπεί αλλά δυστυχώς έχει πάει στην Κόρινθο πλέον. Σε ευχαριστώ Στρατή!

nivam
13-02-2012, 02:43
Σε ευχαριστώ φίλε Βασίλη. Θα περιμένω μήπως βρεθεί κανένας φίλος με το sand γιατί παίζει να είναι και ελαφρώς διαφορετική η γραμμή του dakar. Το λέω αυτό γιατί και άλλος φίλος που μου έστειλε π.μ. μου είπε και αυτός ότι έχει το dakar και ότι αν η μέση μου είναι μέχρι 96 εκ. θα είμαι οκ. Η μπακούλα μου όμως αυξάνει την περιφέρεια στα 103 εκ... Έλα όμως που το extra large μου κολύμπαγε!

Και πάλι ευχαριστώ πάντως και αν δεν βρεθεί κανείς άλλος θα μιλήσουμε ;)

Πήρα το Sand τον περασμένο Νοέμβρη σε L.
Eίμαι χοντρός 1.80μ, 100κιλά και μεσούλα 100cm.
Mε μια βαθιά αναπνοή κουμπώνει και είσαι οκ.
Δεν με σφίγγει πουθενά, ίσα ίσα εφαρμόζει καλά κρατώντας σταθερά τις προστασίες στις θέσεις τους!
Βροχή καλή δεν έχω φάει για να χω ολοκληρωμένη εικόνα.
Δεν το χω φορέσει σε λιγότερο από 6 βαθμούς αλλά μέχρι εκεί είναι μια χαρά.:):)