PDA

View Full Version : Οργή Λαού...


ckalfas
12-02-2012, 23:46
Μου την "δίνει" που για ακόμη μία φορά τα σκοτεινά πρόσωπα κρυμμένα κάτω από τις κουκκούλες, εμποδίζουν τον Ελληνικό λαό να διαδηλώσει για τα δίκαιά του, για την ζωή του, για το μέλλον της χώρας του...
Είναι η ώρα με ανοιχτά πρόσωπα να διεκδικήσουμε να πάρουμε την χώρα μας πίσω!
Οι εχθροί μας είναι Και μέσα στην Βουλή και Έξω από την Βουλή... και ο Λαός στην μέση...

siraxanz
12-02-2012, 23:49
προβοκατορες για να μην βγει ο κοσμος στους χρονους:)

giorgos76
12-02-2012, 23:56
προβοκατορες για να μην βγει ο κοσμος στους χρονους:)

Και στους δρόμουςΝεύραΝεύραΝεύρα

peterv
13-02-2012, 00:21
ήμουνα εκεί από τις 5 ο κόσμος ΠΟΛΥΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΛΥΣ.
Τα τρένα έρχονταν συνεχως γεμάτα.
Από το Σύνταγμα μέχρι την Ομόνοια τίγκα Σταδίου Πανεπιστημίου Ακαδημίας και σε όλους τους γύρω δρόμους.

Στις 5:30 Τα ματ ύστερα από κάποιες μολότοφ άδειασαν τον κόσμο από το Σύνταγμα ρίχνοντας δακρυγόνα και ότι άλλο στο πλήθος. Ενα πλήθος με μεγάλους ανθρώπους που δεν ήθελαν τίποτα άλλο παρά να διαδηλώσουν ειρηνικά.

κουκουλοφόροι ελάχιστοι αλλά πάντα στα καίρια σημεία για να προκαλούν να πέφτουν τα δακρυγόνα και να διαλύουν το μαζεμένο πλήθος.

Μέχρι τις 7 κουβέντα από τα κανάλια.
Ανοίγει και το Σύνταγμα πάλι αφού αποσυρονται οι αστυνομικοί αλλά ο κόσμος έχει απωθηθεί στις στήλες του Ολυμπίου Διός και πίσω από την παλιά βουλή και πρός την Ομόνοια.

Τα κανάλια αρχίζουν "κάτι" να παίζουν και τότε οι κουκουλοφόροι οργανώνονται σε μικρές ομάδες που επιτιθονται στους αστυνομικούς από όπου υπάρχει μαζεμένο πλήθος. Αποτέλεσμα ξανά δακρυγόνα και το πλήθος να οπισθοχωρεί. Διαλύεται έτσι το πλήθος με συστηματικό τρόπο.

Ωρα 8 ετοιμάζομαι να αποχωρήσω και εγώ ο πολύς κόσμος εξαφανισμένος Σταδίου Πανεπιστημίου και Ακαδημίας γεμάτες οδοφράγματα και φωτιές σε κάθε διασταύρωση μόνο κουκουλοφόροι και μεμονομένες ομάδες σε διασταυρώσεις όπου πολλοί κάνουν βανδαλισμούς και οργανώνονται.

MEGA SKAI και λίγο ANT1 μεταδίδουν τα επεισόδια και καυτηριάζουν τους βανδαλισμούς.

Κουβέντα για την λαοθάλασσα κουβέντα για τις ομιλίες Γλετζου και Μίκη για τον κοσμάκη που διαμαρτύρεται σε πολλες πόλεις της Ελλάδας σήμερα αυθόρμητα !!!!!!!!!

Δυό ώρες κατάφερε ο κόσμος να μείνει εκεί μετά πάει !!!!

Βγάλτε μόνοι σας τα συμπεράσματα σας

Που έχουμε μπλέξει Θεέ μου !!!!
δεν είναι μόνο οι πολιτικοί αλλά και ολόκληρο το σύστημα διαφθοράς δολιοφθοράς και προπαγάνδας που έχουν μαζί τους .

ortho
13-02-2012, 00:45
Τι θες να πεις Πέτρο; ότι ήταν προβοκάτσια; Δεν το πιστεύω με τίποτε!
Απλά η αστυνομία είναι ανίκανη να τους μαζέψει!:p

Είναι όμως πρώτη να ρίχνει δακρυγόνα εκεί που δε χρειάζεται. Αλλά κι εκεί μάλλον η ανικανότητα να στοχεύσουν σωστά θα φταίει...


Και για να το πάμε σοβαρά. Η αστυνομία ξέρει ποιοί είναι, οι διαταγές είναι να τους αφήσουν να "εκφράσονται", όχι τώρα, διαχρονικά. Ποιοί είναι από πίσω; Η αστυνομία ξέρει, αλλά δε μπορεί να κάνει τίποτε.

"Τη υπερμάχω......"

LakisGS
13-02-2012, 00:46
Ο αδελφός μου ήταν στο σύνταγμα. ΔΕΝ ανήκει σε κανένα κόμμα. Κάτι βεργήδες ψήφιζε μέχρι τώρα και κάτι τέτοια... Μέτα από σχεδόν ένα χρόνο άνεργος όμως δεν άντεξε και βγήκε έξω. Μου είπε ότι έβλεπε τους "κουκουλοφόρους" με ΑΚΡΙΒΩΣ τις ΙΔΙΕΣ αρβύλες ΙΔΙΑ μάρκα κλπ... ΕΓΩ ΤΟ ΔΗΛΩΝΩ, τα στοιχεία μου είναι γνωστά, εάν γίνει κάτι τέτοιο στη Λάρισα, το πρώτο που θα κάνω είναι να ξεμοναχιάσω έναν από αυτούς. Το είχα ξανακάνει και μου τον πήραν από τα χέρια μου τα ΜΑΤ μπροστά στο μαγαζί μου, λέγοντας μου ότι είναι δικιά τους δουλειά... Τώρα θα κοιτάξω να τον ξεμοναχιάσω. Έστω και έναν. Θα φτύσει το γάλα που του έδωσε η μάνα του. Μη μασάτε. Αυτό θέλουν, να μας φοβήσουν.

ortho
13-02-2012, 00:57
Ακούω την ομιλία του κυριούλη.
Θα σπάσω την τηλεόραση! Γαμώ την ψυχή τους! Να ψοφήσουν τα καθίκια!:mad:

KAS
13-02-2012, 01:02
Ήμουν ακριβώς στο σημείο που ξεκίνησε η φασαρία .Δεν πετάχτηκε καμιά μολότοφ παρά μόνο μερικά νεράτζια .Και στη συνέχεια ξεκίνησε το πανηγύρι .Δακρυγόνα και δεν συμαζεύεται .Και στην αρχή δεν ήταν μόνο οι κουκουλοφόροι που που πετούσαν πέτρες και καπνογόνα .Μπροστά μου είδα μεγάλους σε ηλικία που απαντήσανε στα δακρυγόνα με πέτρες .Υπήρχαν άτομα που πραγματικά θέλανε να μπούνε στην Βουλή .Και αυτοί δεν ήταν κουκουλοφόροι , αγανακτισμένοι ήταν που θέλανε να ξεσπάσουν .

ortho
13-02-2012, 01:08
" Η μείωση του κατώτατου μισθού μεσοπρόθεσμα θα αυξήσει την απασχόληση και θα αυξηθεί το μέσο διαθέσιμο εισόδημα"

Τι παίρνουν γαμώ την ####### μου;!

Τι με ενδιαφέρει το μέσο εισόδημα όταν το δικό μου δε φτάνει;

Κι από αύριο θα έχουμε κυβέρνηση τεχνοκρατών. Ε ρε κάτι φυντάνια της goldman έχουν να μας φυτέψουν....

LakisGS
13-02-2012, 01:36
Ωραία λοιπόν. Ήτε έτσι, ήτε αλλιώς, εμείς πρέπει να κάνουμε θυσίες και αυτούς που τα φάγανε, να τους αφήσουμε στην ησυχία τους να χωνέψουν... Μήπως πρέπει να τους κάνουμε να τα ξεράσουν? Τι λέτε?? Μας έχουν για πολύ ####κες, και μέχρι τώρα δεν είχαν άδικο... Μήπως πρέπει να ξυπνήσουμε? Καλές οι GS και τα ταξιδάκια και δεν θέλω με τίποτα να μου τα κόψουν. Βλέπω όμως και συνανθρώπους μου που δεν τους κόβουν τα ταξίδια αλλά το φαγητό, τη ζεστασιά και το μέλλον των παιδιών τους. Αρχίζει και μου γυρνάει το μάτι. Καλά περάσαμε το ΣΚ στο Σοφικό, καλά προγραμματίζω το επόμενο ταξιδάκι μου, αλλά θέλω να τα κάνω με τη συνείδηση μου καθαρή. 'Οσο ακόμα μπορώ εννοείται. Αλλά τέρμα με όλους αυτούς τους αμόρφωτους γραβατομένους γλύφτες που παίζουν στη βουλή με τα iPhone τους και τσεπώνουν από χίλιες πλευρές χωρίς να έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους. Άντε και ####θείτε ρε καρ....δες. :mad::mad:

ΝεύραΝεύραΝεύρα

black_hawk
13-02-2012, 01:52
http://i298.photobucket.com/albums/mm264/manesatika/299200_2516242711938_1429335984_32829656_510944522_n.jpg

mAthosalas
13-02-2012, 01:53
Άντε και ####θείτε ρε καρ....δες. :mad

Δεν μπορει να γινει αυτο που-σωστα-λες...διοτι απλα δεν εχουν με ποιον...γιατι ο "ποιος"...κοιμομαστε:cool:

Gsspiros
13-02-2012, 02:19
Ποιο συγκεκριμένα μέσα στο πλήθος των κουκουλοφόρων παίρνουν μέρος και άτομα άγνωστης ταυτότητας από την γεοτονική μας χώρας, πιο συγκεκριμένα από την "Ανατολή" μεριά.:mad::mad::mad: και καίνε την Αθήνα μαζί όπως έκαψαν και τα δάση του νομού ΗλίαςΝεύραΝεύρα
Και οι 300 βλαμένοι είναι και οι 30 κλέφτες κυκλοφορούν ελεύθεροι έξω σαν να περιμένουν να τους δικάσουμε και όχι να τους φυλακίσουμε!!!:mad::mad:
Απάνθρωποι (Απ@νθρωποι) & Προδότες της πατρίδας μαςΝεύραΝεύρα

Slane
13-02-2012, 02:21
..

peterv
13-02-2012, 08:19
Άντε τώρα που πέρασε το νέο μνημόνιο να ζήσεις με 400 ευρώ.
Να δώ τι θα κόψουμε για να τα βγάζουμε πέρα.

Αμ το άλλο !!!

Ασε να έχουμε δουλειά πρώτα γιατί τα 400 σε λίγο θα φαντάζουν ευκαιρία !!!!!!

ΧΑΟΣ !!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

gsmaniac
13-02-2012, 08:26
http://i1192.photobucket.com/albums/aa331/gsmaniac1200/3fd6ab9c.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa331/gsmaniac1200/fedd3a62.jpg

http://i1192.photobucket.com/albums/aa331/gsmaniac1200/a3a1a4fd.jpg

Εγω βρισκόμουν απο την μεριά της αμαλιας...
Όταν είδαν τον όγκο του κόσμου, ξεκίνησαν όλα....
Είδαν και τον ενθουσιασμό του κόσμου , όταν έφτασε ο Μίκης και εκει ξεκίνησαν όλα τα ωραία....δακρυγόνα ,χημικα,για δυο ώρες μας έπνιξαν τα αδέρφια μας οι αστυνομικουληδες:cool:
Να βλέπεις ηλικιωμένους και παιδάκια να καίγεται η ανάσα τους ,γιατι δεν είχαν την εμπειρία να προφυλακτουν και οι αστυνομικοί να ρίχνουν και αλλα....
Τα κατάφεραν και έδιωξαν τον κόσμο, που ήταν εκει και αγωνιζόταν και για τον δικο τους μισθό και τα δικα τους παιδια...
Απογοήτευση.....:hmmm:

CPretenteriS
13-02-2012, 09:32
Όταν είδαν τον όγκο του κόσμου, ξεκίνησαν όλα....


Ποιον όγκο ρε Κώστα...?? Θα μας τρελάνεις...?? Όσα πλάνα έδειχνε, ήταν δεν ήταν 200-300 άτομα...

Κάποια στιγμή είπαν οι δημοσιογράφοι ότι είχαν συγκεντρωθεί 4.500 άτομα, όταν την ίδια ώρα στη Λισσαβώνα συγκεντρώνονταν περισσότερα από 100.000 άτομα...


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

LakisGS
13-02-2012, 10:55
Ποιον όγκο ρε Κώστα...?? Θα μας τρελάνεις...?? Όσα πλάνα έδειχνε, ήταν δεν ήταν 200-300 άτομα...

Κάποια στιγμή είπαν οι δημοσιογράφοι ότι είχαν συγκεντρωθεί 4.500 άτομα, όταν την ίδια ώρα στη Λισσαβώνα συγκεντρώνονταν περισσότερα από 100.000 άτομα...


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

+1200... :hmmm::(

peterv
13-02-2012, 10:56
Ποιον όγκο ρε Κώστα...?? Θα μας τρελάνεις...?? Όσα πλάνα έδειχνε, ήταν δεν ήταν 200-300 άτομα...

Κάποια στιγμή είπαν οι δημοσιογράφοι ότι είχαν συγκεντρωθεί 4.500 άτομα, όταν την ίδια ώρα στη Λισσαβώνα συγκεντρώνονταν περισσότερα από 100.000 άτομα...


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Αυτο λέω και εγω φίλε μου συμφωνώ με τον Κώστα ο κόσμος ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΣΤΙΣ 5:30 απο Σύνταγμα μέχρι Ομόνοια τίγκα. Λίγα πλάνα δευτερολέπτων έδειξε ο ΑΝΤ1 σήμερα το πρωί.

Μην μασάτε από τις καταστροφές έγιναν για να ασχολούμαστε όλοι με αυτές αντί να δείξουν τις εκατοντάδες χιλιάδες κόσμου και όχι στην Αθήνα αλλά σε πολλές πόλεις της Ελλάδας.

ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΡΑΠΛΑΝΟΥΝ !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

kostastenere
13-02-2012, 11:49
Ο κοσμος χθες ηταν περισσοτερος απο ποτε , καταφεραν τα μπατσακια να τον αποθησουν καιπολυ απλα απο τις 6 και μετα ολη η αθηνα απο συνταγμα και κατω να ειναι γεματη με συνεχομενες προσπαθειες του κοσμου των διαδηλωτων να ξαναανεβουν στην πλατεια. Μην ακουτε τα μμε ολοι την δουλεια τους κανουν. Δεν θελω να μιλησω και να υποθεσω , μαντεψω νουμερο διαδδηλωτων, απλα τετοιο κοσμο η αθηνα εχει να δει πολλα χρονια. Οι συμπαθεστατοι κατα τα αλλα φιλοι μας αστυνομικοι ( τα οργανα καταστολης ειναι αστυνομικοι;) καταφεραν με το να μας ριχνουν χημικα απο τις 5 και 30 να κατεβασουν τον κοσμο κατω απο το συνταγμα και να βλεπεται αυτες τις εικονες με μονο 1000 ατομα....... Αντε και με τις υγειες μας τωρα

element
13-02-2012, 11:56
Αυτο λέω και εγω φίλε μου συμφωνώ με τον Κώστα ο κόσμος ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΣΤΙΣ 5:30 απο Σύνταγμα μέχρι Ομόνοια τίγκα. Λίγα πλάνα δευτερολέπτων έδειξε ο ΑΝΤ1 σήμερα το πρωί.

Μην μασάτε από τις καταστροφές έγιναν για να ασχολούμαστε όλοι με αυτές αντί να δείξουν τις εκατοντάδες χιλιάδες κόσμου και όχι στην Αθήνα αλλά σε πολλές πόλεις της Ελλάδας.

ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΡΑΠΛΑΝΟΥΝ !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv



Θεσσαλονίκη ήταν όλοι για καφεδάκι....και σπίτι στο τζάκάκι τους...Αυτός δεν ήταν κόσμος μπροστά στα εκατομμύρια που ήμαστε...Παρ'ολα αυτά
κάποιοι από εμάς προσπαθούσαμε να σώσουμε τις περιουσίες των υπολοίπων και των μαγαζιών που θα δουλέψουν σήμερα τα αδέρφια μας και οι γονείς μας έχοντας και τραυματίες και όλα αυτά για 800Ε(τόσο μ@λ@κες) ενώ την ίδια ώρα ακούγαμε για άλλη μια φορά ότι δεν κάναμε σωστά την δουλειά μας...ευχαριστούμε τους Έλληνες τα αδέρφια μας που μας υποστηρίζουν...δεν πειράζει ο κόσμος βλέπει και κρίνει..καλό θα ήταν να μιλάνε βέβαια αυτοί που έχουν εικόνα του τι γίνεται και όχι ότι τους δίνουν έτοιμο...έξω από τον χορόοο..ξέρω και εγώ...

gsmaniac
13-02-2012, 13:07
Θεσσαλονίκη ήταν όλοι για καφεδάκι....και σπίτι στο τζάκάκι τους...Αυτός δεν ήταν κόσμος μπροστά στα εκατομμύρια που ήμαστε...Παρ'ολα αυτά
κάποιοι από εμάς προσπαθούσαμε να σώσουμε τις περιουσίες των υπολοίπων και των μαγαζιών που θα δουλέψουν σήμερα τα αδέρφια μας και οι γονείς μας έχοντας και τραυματίες και όλα αυτά για 800Ε(τόσο μ@λ@κες) ενώ την ίδια ώρα ακούγαμε για άλλη μια φορά ότι δεν κάναμε σωστά την δουλειά μας...ευχαριστούμε τους Έλληνες τα αδέρφια μας που μας υποστηρίζουν...δεν πειράζει ο κόσμος βλέπει και κρίνει..καλό θα ήταν να μιλάνε βέβαια αυτοί που έχουν εικόνα του τι γίνεται και όχι ότι τους δίνουν έτοιμο...έξω από τον χορόοο..ξέρω και εγώ...


τριανταφυλλε........θα ηθελα να ακουσω την αποψη ενος νεου αστυνομικου ,ο οποιος για 800 ευρω(που θα γινουν 400)πλακωνεται με κουκουλοφορους που καινε και σπανε και απο την αλλη, ριχνει χημικα σε γυναικοπαιδα,τα οποια ειναι βουτηγμενα σε χρεη ,ανεργια και πεινα......:cool:

ckalfas
13-02-2012, 16:51
Ότι και να λέμε εγώ κρίνω από τα αποτελέσματα...

Δηλαδή, μετά από μία ημέρα ποιο είναι το αποτέλεσμα;
- Υπέροχα, ιστορικά κτήρια, καταπληκτικής αρχιτεκτονικής, αληθινά στολίδια... καμμένα, κατεστραμμένα!
- Επιχειρήσεις, περιουσίες και καταστήματα... Βανδαλισμένα, λεηλατημένα και πλιατσικολογημένα!
Αλήθεια, ποιος Έλληνας θα έκανε κάτι τέτοιο:eek::eek::eek:, μόνο με τους Βάνδαλους και τους Μαμελούκους θα μπορούσαν να συγκριθούν! Και σκεφτείτε αυτοί ήταν λαοί ξένοι!!!
- Ένας λαός που ενώ κατέβηκε για να διαδηλώσει ειρηνικά για τα νέα μέτρα και το Μνημόσυνο 2, τσαλαπατήθηκε, ποδοπατήθηκε και στην τελική απομακρύνθηκε βιαίως μπροστά από την Βουλή. Γιατί; Γιατί βρέθηκε απέναντι στο κράτος και στο παρακράτος (άλλοι μιλάνε για ξένες μυστικές υπηρεσίες ;), αλήθεια έφυγαν ποτέ; ).
- Μία χώρα και ένας λαός πληγωμένος, ατιμασμένος, λεηλατημένος που μόνο "σωμένος" δεν νιώθει, αλλά εκβιασμένος και χλευασμένος να σέρνεται με αργό και βασανιστικό τρόπο στην χρεωκοπεία και στην κοινωνική διάλυση!

Ότι και να λέμε... εγώ το δια ταύτα βλέπω! Και το μόνο που βλέπω είναι αποκαϊδια αρχιτεκτονικών αριστουργημάτων της Αθήνας και έντεκα εκατομύρια καμμένες και μαυρισμένες Ελληνικές ψυχές!

tavrina
13-02-2012, 17:41
Πάντα η ίδια και η ίδια ιστορία!
Πάντα όταν πάνε να περάσουν οτιδήποτε αποσυντονίζουν την κατάσταση!
Γιατί λοιπόν να μην υποθέσουμε οτι όλα είναι υποκινούμενα!
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΚΟΡΟΪΔΙΑ!

Arkas
13-02-2012, 18:13
Μην εκπλαγείτε εάν όλα αυτά τα διατηρητέα κτίρια,
αποχαρακτηριστούν στο εγγύς ή απώτερο μέλλον ...


Sent by Arkas via Tapatalk !

napgeo
13-02-2012, 18:17
Στο Χωριό μου λένε.

Ο Λύκος στην αναμπουμπούλα χτυπάει.
Ο κόσμος που είχε κατέβει στην διαδήλωση ήταν πάνω από αρκετός.
Το να μείνουν στην Βολή μπροστά ήταν θέμα χρόνου. Πάση θυσία έπρεπε να απομακρυνθεί. Ειδικά όταν εμφανίστηκαν οι Μ.Θ & Μ.Γ.
Το κάψιμο & οι λεηλασίες μόνο ανοργάνωτες δεν ήταν Χτυπήθηκαν συγκεκριμένα κτήρια καταστήματα & Τράπεζες.
Είναι και αυτό μια άποψη πως θα καταντήσει η χώρα εάν δεν ψήφιζαν τα μέτρα.
Η τρομοκράτηση του πληθυσμού τώρα αρχίζει. Σε λίγο καιρό κανείς από εμάς δεν θα έχει το σθένος να αντισταθεί σε τπτ πια.
Ευτυχώς που ο πρώην ΥΕΘΑ κύριος Πάνος Λεχρίτης δεν είπε πως τις καταστροφές τις προκαλούν οι Απόστρατοι των Ε.Δ.
Από δώ και πέρα μια ευχή στα χείλη μας. Γρήγορα Ελεύθεροι……………………

peterv
13-02-2012, 19:43
Το θέμα είναι ότι έτσι που πάμε η καταλσταση συ εχώσ κλιμακώνεται και σύντομα θα έχουμε και θύματα.

Μακάρι να βγώ ψεύτης.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

CPretenteriS
13-02-2012, 20:32
Το θέμα είναι ότι έτσι που πάμε η καταλσταση συ εχώσ κλιμακώνεται και σύντομα θα έχουμε και θύματα.

Μακάρι να βγώ ψεύτης.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

Δε νομίζω πως θα βγεις ψεύτης...:hmmm:


CPS

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

asotosios
13-02-2012, 21:25
απλα ειναι τα πραγματα παιδια...

οι μπατσοι (οχι αστυνομοι) - ασφαλιτες - τραμπουκοι - εγκαθετοι κανουν την βρωμικη δουλεια ωστε ο κοσμος να κανει την παπια...και να μην βγαινει...τιποτα δεν ειναι τυχαιο...!!!
καινε μαγαζια πολιτων ωστε να εναντιωθει ο κοσμος στις διαδηλωσεις...καινε και καμια τραπεζα για τα ματια του κοσμου...ετσι και αλλιως για αυτες γινεται ο ολος χαβαλες...\

μην ξεχναμε στο τελευταιο μεγαλο συλλαλητηριο...ειχαμε και νεκρους...παραπλευρες απωλειες...βλεπεις...για τα κουμασια της εξουσιας...!!!

ΚΡΙΜΑ...δεν μπορω να πω τιποτε αλλο ΚΡΙΜΑ...για ολους μας...ακομα και για αυτους που ακομα βλεπουν την σωτηρια τους μεσω του μνημονιου...!!! :(:(:(:(:(:(:(:(:(

tattoopanther
13-02-2012, 23:56
απλα ειναι τα πραγματα παιδια...

οι μπατσοι (οχι αστυνομοι) - ασφαλιτες - τραμπουκοι - εγκαθετοι κανουν την βρωμικη δουλεια ωστε ο κοσμος να κανει την παπια...και να μην βγαινει...τιποτα δεν ειναι τυχαιο...!!!
καινε μαγαζια πολιτων ωστε να εναντιωθει ο κοσμος στις διαδηλωσεις...καινε και καμια τραπεζα για τα ματια του κοσμου...ετσι και αλλιως για αυτες γινεται ο ολος χαβαλες...\

μην ξεχναμε στο τελευταιο μεγαλο συλλαλητηριο...ειχαμε και νεκρους...παραπλευρες απωλειες...βλεπεις...για τα κουμασια της εξουσιας...!!!

ΚΡΙΜΑ...δεν μπορω να πω τιποτε αλλο ΚΡΙΜΑ...για ολους μας...ακομα και για αυτους που ακομα βλεπουν την σωτηρια τους μεσω του μνημονιου...!!! :(:(:(:(:(:(:(:(:(


αν τα τόσο απλά αυτά πράγματα,.,.,.,,

δεν είναι κατανοητά πλέον απο την μάζα των ΝΕΟΈλληνων

μας αξήζει πραγματικά η κατάσταση που βρησκόμαστε..,.,.,

mAthosalas
14-02-2012, 00:15
...]Η τρομοκράτηση του πληθυσμού τώρα αρχίζει. Σε λίγο καιρό κανείς από εμάς δεν θα έχει το σθένος να αντισταθεί σε τπτ πια....

Ειναι λεπτη η γραμμη αναμεσα στην υπομονη του γαϊδουριου και στην κλωτσια που θα ριξει...πολυ λεπτη....Και ξερεις τι αποτελεσμα εχει η κλωτσια,ειδικα αν ειναι στη μουρη αυτουνου που τον κραταει απο την ουρα!!!Οπότε μην ειναι και πολυ σιγουροι εκει πανω οτι αυτο που βιωνουν τωρα ειναι το ανωτερο σημειο του Ελληνα στο θεμα αντιστασης :)
Περιμενω...υπομονετικα :)