PDA

View Full Version : Parking Μηχανης στο Ελευθεριος Βενιζελος


asotosios
23-02-2012, 18:07
Καλησπερα...

ερωτηση, μιας και ταξιδευω με αεροπλανο λογο δουλειας...

εχω κανει ερωτηση σε ανθρωπους που δουλευουν στο αεροδρομιο και ολοι μεκοιτανε με απορεια και μου λενε οτι πραγματικα δεν εχουν ιδεα...δεν το εχω ψαξει πολυ αλλα...

ξερει καποιος που και αν υπαρχει και ποσο κοστιζει το παρκιν για τις μηχανες στο Ελ Βενιζελος...???

ξερω απλη ερωτηση αλλα ...

ΤΖΩΡΤΖΗΣ
23-02-2012, 18:18
Για δες εδώ Euro United Long Term Parking For The Airport (http://www.eu-parking.com/?gclid=CPXJpb6xtK4CFRR8fAodMxXcOw)

asotosios
23-02-2012, 21:44
ουτε σε αυτο λεει κατι συγκεκριμενο για μηχανες...

παιζει ενας χωρος που τον βλεπω συνεχεια γεματο με μηχανες εξω απο την αρχη των εισοδων στο αεροδρομιο...ακριβως στην αρχη του στεγαστρου...αλλα εκει ισως δεν ειναι κατι επισημο αλλα ουτε και να μπορεις να αφησεις την μηχανη για 1-2 εβδομαδες π.χ
:wha13::wha13::wha13:
κανεις που να εχει αφησει μηχανη στο αεροδρομιο...???

klagenfurt
23-02-2012, 21:46
το επισημο αεροδρομειο , απ'οτι ξερω, δεν εχει χωρο με φυλαξη για ΜΟΤΟ, ομως τωρα υπαρχουν ιδιωτικα παρκινγκ, πολυ φτηνα,πριν το αεροδρομειο, τα οποια σε μεταφερουν αμεσως και συνεχως στο αεροδρομειο, οι χωροι αυτοι φυλασωνται , ενω στο αεροδρομειο δεν φυλασσωνται ουτε τα αυτοκινητα, εγω παρκαρισα το αυτοκινητο με 7 ευρω αντι 13 που ειναι στο αεροδρ και μολις παρελαβα τις βαλιτσες του τηλεφωνησα και εφτασαν μεχρι να βγω στην εξοδο...
Για να πας στο παρκινγκ αυτο,περνεις τη εξοδο κορωπι και στο φαναρι κανεις αριστερα στα 50 μετρα τηλ 6977318600 παρε ενα τηλ να σου πουν

Arkas
23-02-2012, 21:47
ουτε σε αυτο λεει κατι συγκεκριμενο για μηχανες...

παιζει ενας χωρος που τον βλεπω συνεχεια γεματο με μηχανες εξω απο την αρχη των εισοδων στο αεροδρομιο...ακριβως στην αρχη του στεγαστρου...αλλα εκει ισως δεν ειναι κατι επισημο αλλα ουτε και να μπορεις να αφησεις την μηχανη για 1-2 εβδομαδες π.χ
:wha13::wha13::wha13:
κανεις που να εχει αφησει μηχανη στο αεροδρομιο...???
Στο στέγαστρο μπροστά από τις Αναχωρήσεις,
έχω δει κατ' επανάληψη μοτό με ξένες πινακίδες.
Μέχρι και μια adve με πινακίδες USA.
Νόμιμα, παράνομα, δεν γνωρίζω ...

siraxanz
23-02-2012, 22:44
το επισημο αεροδρομειο , απ'οτι ξερω, δεν εχει χωρο με φυλαξη για ΜΟΤΟ, ομως τωρα υπαρχουν ιδιωτικα παρκινγκ, πολυ φτηνα,πριν το αεροδρομειο, τα οποια σε μεταφερουν αμεσως και συνεχως στο αεροδρομειο, οι χωροι αυτοι φυλασωνται , ενω στο αεροδρομειο δεν φυλασσωνται ουτε τα αυτοκινητα, εγω παρκαρισα το αυτοκινητο με 7 ευρω αντι 13 που ειναι στο αεροδρ και μολις παρελαβα τις βαλιτσες του τηλεφωνησα και εφτασαν μεχρι να βγω στην εξοδο...
Για να πας στο παρκινγκ αυτο,περνεις τη εξοδο κορωπι και στο φαναρι κανεις αριστερα στα 50 μετρα τηλ 6977318600 παρε ενα τηλ να σου πουν

Τα έχω δει αυτα τα πάρκινγ και μου φάνηκαν πολύ οργανώμενα;)

REK
24-02-2012, 10:58
Στο στέγαστρο μπροστά από τις Αναχωρήσεις,
έχω δει κατ' επανάληψη μοτό με ξένες πινακίδες.
Μέχρι και μια adve με πινακίδες USA.
Νόμιμα, παράνομα, δεν γνωρίζω ...


ειναι έτσι ακριβώς όπως τα λέει ο Δημήτρης..(αλλά νομίζω οτι είναι στις αφίξεις,στο κάτω επίπεδο,απο τις αναχωρήσεις)ειναι parking για moto,χωρις βέβαια καποια ιδαίτερη ασφάλεια(ειναι σκεπασμένος χώρος).

Για ενα χρονικό διάστημα πήγαινα καθημερινά στο ΕΛ.ΒΕΛ.με την "sylvia"και την άφηνα εκεί και εγώ, χώρις να υπάρξει κάποιο παρατραγουδο.

κατα τα άλλα δεν υπάρχει κάτι οργανωμένο για moto εντός αεροδρομίο,οσο αφορά τα περιφερειακα parking,τα οποία τα δοκίμασα τα χριστουγεννα και έμεινα ευχαριστημένος(με το αυτοκίνητο),είναι μια λύση σχετικά με την ασφάλεια της moto,αλλά δεν υπάρχει κάνενα στεγαστρο έτσι ώστε να προφυλάσετε απο βροχή,ήλιο και λοιπα καιρικά φαινόμενα.;)

Andreas_F800GS
24-02-2012, 13:27
Δεν ήξερα τίποτα για τα περιφερειακά πάρκινγκ. Πολύ χρήσιμο :re27:

Κατά τα άλλα το Ελ Βενιζέλ δεν έχει πάρκινγκ για μηχανές. Υπάρχει αυτός ο χώρος που ανέφεραν και οι άλλοι φίλοι ο οποίος είναι σκεπασμένος και χωρίς χρέωση (τα μόνα καλά), αλλά κατά τα άλλα ούτε φυλάσσεται, ούτε παρέχει κανενός είδους ασφάλεια. Είναι σαν να παρκάρεις σε οποιοδήποτε δρόμο. Έτσι και εγώ ένα διάστημα που πήγαινα συχνά στο Βενιζέλ με μηχανή, έβαζα ότι λουκέτα είχα, έριχνα και μια προσευχή και την άφηνα. Το πάρκινγκ είναι νόμιμο στα σημεία αυτά. ΠΡΟΣΟΧΗ: Κάθετα στους δρόμους υπάρχουν κάποιες διαβάσεις πεζών. Οι διαβάσεις αυτές οριοθετούνται και με πορτοκαλί πλαστικά κολονάκια. Στα 3 μέτρα δεξιά και αριστερά από τα κολονάκια αυτά, απαγορεύεται η στάθμευση. Υπάρχει και κίτρινη διαγράμμιση κάτω αλλά με τα χρόνια δεν πολυφαίνεται. Αν βρεις χώρο λοιπόν κοντά σε κολονάκι, ΜΗΝ αφήσεις την μηχανή γιατί θα βρεις και μια κλήση μόλις γυρίσεις από το ταξίδι σου... που είναι πολύ ξενερωτικό όπως καταλαβαίνεις... Φαίνεται ότι εγώ την πάτησα έτσι ε? :lo19:

gian_nykt
28-02-2012, 21:08
το επισημο αεροδρομειο , απ'οτι ξερω, δεν εχει χωρο με φυλαξη για ΜΟΤΟ, ομως τωρα υπαρχουν ιδιωτικα παρκινγκ, πολυ φτηνα,πριν το αεροδρομειο, τα οποια σε μεταφερουν αμεσως και συνεχως στο αεροδρομειο, οι χωροι αυτοι φυλασωνται , ενω στο αεροδρομειο δεν φυλασσωνται ουτε τα αυτοκινητα, εγω παρκαρισα το αυτοκινητο με 7 ευρω αντι 13 που ειναι στο αεροδρ και μολις παρελαβα τις βαλιτσες του τηλεφωνησα και εφτασαν μεχρι να βγω στην εξοδο...
Για να πας στο παρκινγκ αυτο,περνεις τη εξοδο κορωπι και στο φαναρι κανεις αριστερα στα 50 μετρα τηλ 6977318600 παρε ενα τηλ να σου πουν

ενδιαφέρουσα πληροφορία για κάποιον που ταξιδεύει..έστω και για λιγες ημέρες...:ye02: