PDA

View Full Version : SOS!ΛΑΚΟΥΒΑ!


squad
23-02-2012, 19:49
Νεύραπριν μιση ωρα η μηχανη επεσε σε μια τεραστια λακουβα,ευτυχως δεν επεσα,αλλα απο τον μπροστινο τροχο ακουσα ενα τεραστιο θορυβο σαν να σπαει κατι.πως θα το διαπιστωσω αν εχει προβλημα,η καλυτερη λυση ειναι να το παω στην αντιπροσωπεια αυριο (100χλμ) οδηγωντας την, η να καλεσω την οδικη,εσεις τι λετε ? Γαμω τους ΣΚΑΤΟ δρομους μας!ΝεύραΝεύρα

black_hawk
23-02-2012, 20:37
Νεύραπριν μιση ωρα η μηχανη επεσε σε μια τεραστια λακουβα,ευτυχως δεν επεσα,αλλα απο τον μπροστινο τροχο ακουσα ενα τεραστιο θορυβο σαν να σπαει κατι.πως θα το διαπιστωσω αν εχει προβλημα,η καλυτερη λυση ειναι να το παω στην αντιπροσωπεια αυριο (100χλμ) οδηγωντας την, η να καλεσω την οδικη,εσεις τι λετε ? Γαμω τους ΣΚΑΤΟ δρομους μας!ΝεύραΝεύρα

Τσεκαρισε τη ζαντα για ορατες ζημιες 'η αν χανει αερα.
Αν δεν εχει τπτ απ'αυτα, πας οδικως ! :)

squad
23-02-2012, 20:43
η πιεση του αερα ειναι ενταξει,δεν βλεπω και στην ζαντα κατι το περιεργο..

frits
23-02-2012, 20:47
Μην το φοβάσαι φίλε, έτσι κοπανάνε, εγώ το συνήθισα πλέον....:(

Για να είσαι σίγουρος πάντως, ρίξε και μία στο συνεργείο...

squad
23-02-2012, 20:52
δεν ηταν απλο κοπανιασμα,αυτο ειναι που με ανησυχει..:( σε αυτες τις περιπτωσεις τι κανει η αντιπροσωπεια? ευθυγραμμιση ζυγοσταθμιση?

siraxanz
24-02-2012, 01:14
Ο ελεγχος μπορει να γινει σε βουλκανιζατερ, η αντιπροσωπεια δεν εχει τετοιο μηχανημα...

εσυ κανε οπτικο ελεγχο κ οδηγικο επισης...

Ενημερωση: Οταν σας συμβει αυτο που συνεβει στο συμφορουμίοτι, καλειτε την τροχαια που καταγραφει το συμβαν.
Αν παθατε ζημια μυνηση στην κρατικη υπηρεσια που ειναι υπευθυνη για τους δρομους, Δημος η περιφερεια η υπουργειο.
Εχω παρει χρηματα για ζημια σε ζαντα,λαστιχο κ ψαλιδι αυτοκινητου απο γουβα

xurxes
24-02-2012, 01:20
Ο ελεγχος μπορει να γινει σε βουλκανιζατερ, η αντιπροσωπεια δεν εχει τετοιο μηχανημα...

εσυ κανε οπτικο ελεγχο κ οδηγικο επισης...

Ενημερωση: Οταν σας συμβει αυτο που συνεβει στο συμφορουμίοτι, καλειτε την τροχαια που καταγραφει το συμβαν.
Αν παθατε ζημια μυνηση στην κρατικη υπηρεσια που ειναι υπευθυνη για τους δρομους, Δημος η περιφερεια η υπουργειο.
Εχω παρει χρηματα για ζημια σε ζαντα,λαστιχο κ ψαλιδι αυτοκινητου απο γουβα


:rolleyes:σωστός:ye02:

black_hawk
24-02-2012, 01:53
Ενημερωση: Οταν σας συμβει αυτο που συνεβει στο συμφορουμίοτι, καλειτε την τροχαια που καταγραφει το συμβαν.
Αν παθατε ζημια μυνηση στην κρατικη υπηρεσια που ειναι υπευθυνη για τους δρομους, Δημος η περιφερεια η υπουργειο.
Εχω παρει χρηματα για ζημια σε ζαντα,λαστιχο κ ψαλιδι αυτοκινητου απο γουβα

Αστο βρε Χαρη..

..Και γω ειχα πεσει σε λακουβα (με "χαμηλομενο" SAXO VTS) και μου ειπαν οτι αφου δεν σταθηκες (-ακινητοποιησες) το αυτοκινητο διπλα στη λακουβα, δεν τεκμηριωνεται ΤΙΠΟΤΑ! (Και σιγα που θα το ακινητοποιουσα, ενω κοντευα να φαω ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ! οντας σε μονοδρομο με πολυ κινηση!)

Ευτυχως δεν επαθα τπτ, αλλα λεμε..

(Περιττο να αναφερω οτι πηρα τηλ. δημο και τροχαια, αναφεροντας την ΤΡΥΠΑ! της εταιρειας υδρευσης, καθως και ολο το περιστατικο.. Οσο σου απαντησαν εσενα, απαντησαν και σε μενα..)

squad
24-02-2012, 21:35
την τριτη θα παω στην αντιπροσωπεια,ελπιζω να μην εχει τιποτα.

black_hawk
24-02-2012, 21:50
την τριτη θα παω στην αντιπροσωπεια,ελπιζω να μην εχει τιποτα.
..Και, μας ενημερωνεις! ;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
24-02-2012, 22:48
..Και, μας ενημερωνεις! ;)


:ye02:

jarhead
24-02-2012, 23:26
Ο ελεγχος μπορει να γινει σε βουλκανιζατερ, η αντιπροσωπεια δεν εχει τετοιο μηχανημα...

εσυ κανε οπτικο ελεγχο κ οδηγικο επισης...

Ενημερωση: Οταν σας συμβει αυτο που συνεβει στο συμφορουμίοτι, καλειτε την τροχαια που καταγραφει το συμβαν.
Αν παθατε ζημια μυνηση στην κρατικη υπηρεσια που ειναι υπευθυνη για τους δρομους, Δημος η περιφερεια η υπουργειο.
Εχω παρει χρηματα για ζημια σε ζαντα,λαστιχο κ ψαλιδι αυτοκινητου απο γουβα

Aχα...εσυ εβαλες το κρατος μεσα δηλαδη?Αντι να προσεχεις μιλουσες και στο κινητο....αναγωγε:ha16::ha16::ha16:

squad
24-02-2012, 23:44
Πρώτα από όλους εδω,την υπεροχη οικογένεια Gs forum extreme!!:cool2:

cetox1
24-02-2012, 23:52
Το γκαπ που άκουσες είναι από τα τέρματα του τελελέβερ;)

livikos
25-02-2012, 00:51
Το γκαπ που άκουσες είναι από τα τέρματα του τελελέβερ;)

Σωστά, τερματίζει εύκολα στην επιλογή comfort.

squad
25-02-2012, 01:01
και ακομα πιο ευκολα στην επιλογη νορμαλ που το ειχα.

black_hawk
25-02-2012, 03:03
Σωστά, τερματίζει εύκολα στην επιλογή comfort.
και ακομα πιο ευκολα στην επιλογη νορμαλ που το ειχα.

Μ'αρεσουν οι.. επιλογες!! :lo19::lo19::lo19:

Το δικο μου, το'χω δοκιμασει σε ολες τις δυνατες "ρυθμισεις" (του κwλου τα "9 μερα" αλλα λεμε..)

Το telelever, ΣΑΝΙΔΑ! ηταν και σανιδα θα'ναι, λογω σχεδιασμου και μονον!

Οποιος πιστευει οτι μπορει να ρυθμισει (=να εχει αισθηση) με telelever, ας γκρινιαζει.. :p

(Γι'αυτο ποτε δεν καταλαβα την επιπλεον "ηλεκτρονικη ρυθμιση" σε telelever.. Aφου, εξ'ορισμου, ειναι "κουτσουρο" για τι "ρυθμισεις" μιλαμε? Απλα παιγνιδια marketing..)

ckk
25-02-2012, 09:24
Ο ελεγχος μπορει να γινει σε βουλκανιζατερ, η αντιπροσωπεια δεν εχει τετοιο μηχανημα...

εσυ κανε οπτικο ελεγχο κ οδηγικο επισης...

Ενημερωση: Οταν σας συμβει αυτο που συνεβει στο συμφορουμίοτι, καλειτε την τροχαια που καταγραφει το συμβαν.
Αν παθατε ζημια μυνηση στην κρατικη υπηρεσια που ειναι υπευθυνη για τους δρομους, Δημος η περιφερεια η υπουργειο.
Εχω παρει χρηματα για ζημια σε ζαντα,λαστιχο κ ψαλιδι αυτοκινητου απο γουβα

Ωραίος ο Χάρης. :ha15:

Πάντως εμένα όταν μου κάνει 'βαριά' προσγείωση σε λακούβα, κάνει έναν ανατριχιαστικό θόρυβο η ζελατίνα του παρμπρίζ.

Albatros
25-02-2012, 10:21
'Οταν μας συμβαίνει τέτοια ατυχία να λέμε και που είναι η λακούβα να μην πέσουν και άλλοι, φίλος με ενημέρωσε οτι έχει υποχωρήσει το φρεάτιο επίσκεψης στη μέση της Γέφυρας Παλαιόκαστρου έξω από το Ηράκλειο προς Αγία Πελαγία με άμεσο κίνδυνο πτώσης για μηχανές.
:wha01:

livikos
25-02-2012, 12:03
Μ'αρεσουν οι.. επιλογες!! :lo19::lo19::lo19:

Το δικο μου, το'χω δοκιμασει σε ολες τις δυνατες "ρυθμισεις" (του κwλου τα "9 μερα" αλλα λεμε..)

Το telelever, ΣΑΝΙΔΑ! ηταν και σανιδα θα'ναι, λογω σχεδιασμου και μονον!

Οποιος πιστευει οτι μπορει να ρυθμισει (=να εχει αισθηση) με telelever, ας γκρινιαζει.. :p

(Γι'αυτο ποτε δεν καταλαβα την επιπλεον "ηλεκτρονικη ρυθμιση" σε telelever.. Aφου, εξ'ορισμου, ειναι "κουτσουρο" για τι "ρυθμισεις" μιλαμε? Απλα παιγνιδια marketing..)

Παιδιά μην ανοίγουμε αλλο θέμα.Εδώ λέμε για το τερμάτισμα του telelever οταν έχουμε επιλέξει τη μαλακή ανάρτηση.Η αισθηση είναι ενα άλλο θέμα και αν θέλετε ανοίξτετο να το συζητήσουμε.
Επεσα και γω σε μια μεγαλη λακούβα πριν δυο Κυριακές που δεν την είδα λογω βροχής και χαλάζι, και το γκάπ που άκουσα με τρόμαξε, αλλά γρήγορα σκέφτηκα οτι τερμάτισαν ολα μπροστά,μιλαμε για μεγάλες λακούβες εμένα στην έξοδο βρήκε και το διπλό στάντ, αλλά με τοσα νερά τι να δείς, και διπλός.!!!
Υ.Γ

squad
29-02-2012, 19:19
ολα καλα με την αναρτηση,κανενα προβλημα!:ye33:

black_hawk
01-03-2012, 14:42
:re25::ye02: