PDA

View Full Version : και ομως συνεβη,


bmwgogagis
28-05-2009, 16:19
πρωι πρωι λοιπον και χωρις πολλα βαζω μπρος το adv να παω για δουλεια,ομως μαλλον δεν ηθελε να παει αυτο.ξεκιναω λοιπον και μετα απο καμποσα λεπτα κανει ενα τσαφ και νασου το adv στο δρομο χωρις να θελει να παρει ξανα μπροστα,φορτωμα και βουρ για το συνεργειο στην δικια μου περιπτωση στα τρικαλα αλλα χωρις το mobile γιατι θα επρεπε να περιμενω 3 ημερες τελος δεν θα ασχοληθω με αυτο ειναι αλλο θεμα πληρωσα και 300€ αλλη οδικη να το παει αυθημερων οπως και εγινε.Τελικα οπως μου ειπαν καηκε το αυτοματακι της αντλιας βενζινης ,βεβαια εγινε αντικατασταση δωρεαν λογω εγγυησης, το μηχανακι εχει 16000χιλ και ειναι 9/08,παρακαλω οποιος ειχε το ιδιο προβλημα να το αναφερει για να ξερουμε τι μας γινετε ξεχασα να σας πω οτι εχω και συναγερμο μαμας λετε να παιζει κατι.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
28-05-2009, 17:26
Δεν τόχω ξανακούσει Γιώργο ....
Αλλά δεν σημαίνει πως ... δεν είναι δυνατόν να σου συμβεί ....
:hmmm:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
28-05-2009, 17:27
Όσο για το συναγερμο .... καμία σχέση !!!!

doukas tasos
28-05-2009, 17:36
Περαστικά στον γείτονα μου :)

arisxios
28-05-2009, 18:09
πρωι πρωι λοιπον και χωρις πολλα βαζω μπρος το adv να παω για δουλεια,ομως μαλλον δεν ηθελε να παει αυτο.ξεκιναω λοιπον και μετα απο καμποσα λεπτα κανει ενα τσαφ και νασου το adv στο δρομο χωρις να θελει να παρει ξανα μπροστα,φορτωμα και βουρ για το συνεργειο στην δικια μου περιπτωση στα τρικαλα αλλα χωρις το mobile γιατι θα επρεπε να περιμενω 3 ημερες τελος δεν θα ασχοληθω με αυτο ειναι αλλο θεμα πληρωσα και 300€ αλλη οδικη να το παει αυθημερων οπως και εγινε.Τελικα οπως μου ειπαν καηκε το αυτοματακι της αντλιας βενζινης ,βεβαια εγινε αντικατασταση δωρεαν λογω εγγυησης, το μηχανακι εχει 16000χιλ και ειναι 9/08,παρακαλω οποιος ειχε το ιδιο προβλημα να το αναφερει για να ξερουμε τι μας γινετε ξεχασα να σας πω οτι εχω και συναγερμο μαμας λετε να παιζει κατι.

Πριν συμβεί αυτό είχες διαπιστώσει καμιά δυσλειτουργία ?

xenos
28-05-2009, 20:06
μου έτυχε εμενα φιλε .απλα έτυχε εμένα βέβαια έγινε στα 29.000χλμ...δεν εχει να κάνει με καπιο προβλημα της μηχανης.!!:D:D:D

edmark
28-05-2009, 20:45
πρωι πρωι λοιπον και χωρις πολλα βαζω μπρος το adv να παω για δουλεια,ομως μαλλον δεν ηθελε να παει αυτο.ξεκιναω λοιπον και μετα απο καμποσα λεπτα κανει ενα τσαφ και νασου το adv στο δρομο χωρις να θελει να παρει ξανα μπροστα,φορτωμα και βουρ για το συνεργειο στην δικια μου περιπτωση στα τρικαλα αλλα χωρις το mobile γιατι θα επρεπε να περιμενω 3 ημερες τελος δεν θα ασχοληθω με αυτο ειναι αλλο θεμα πληρωσα και 300€ αλλη οδικη να το παει αυθημερων οπως και εγινε.Τελικα οπως μου ειπαν καηκε το αυτοματακι της αντλιας βενζινης ,βεβαια εγινε αντικατασταση δωρεαν λογω εγγυησης, το μηχανακι εχει 16000χιλ και ειναι 9/08,παρακαλω οποιος ειχε το ιδιο προβλημα να το αναφερει για να ξερουμε τι μας γινετε ξεχασα να σας πω οτι εχω και συναγερμο μαμας λετε να παιζει κατι.


Μην στεναχωριεσαι αδικως και η "Ιζαμπελα" μου τα ιδια επαθε (R1200GS 12/08 facelift με 2870χλμ.:confused:... ειπες κατι????? ολα στην εγγυηση μεν ταλαιπωρια δε..... ολα μπορουν πλεον να συμβουν:hmmm:

Arkas
28-05-2009, 20:51
Περαστικά Γιώργο!!!

nek21
28-05-2009, 21:17
πρωι πρωι λοιπον και χωρις πολλα βαζω μπρος το adv να παω για δουλεια,ομως μαλλον δεν ηθελε να παει αυτο.ξεκιναω λοιπον και μετα απο καμποσα λεπτα κανει ενα τσαφ και νασου το adv στο δρομο χωρις να θελει να παρει ξανα μπροστα,φορτωμα και βουρ για το συνεργειο στην δικια μου περιπτωση στα τρικαλα αλλα χωρις το mobile γιατι θα επρεπε να περιμενω 3 ημερες τελος δεν θα ασχοληθω με αυτο ειναι αλλο θεμα πληρωσα και 300€ αλλη οδικη να το παει αυθημερων οπως και εγινε.Τελικα οπως μου ειπαν καηκε το αυτοματακι της αντλιας βενζινης ,βεβαια εγινε αντικατασταση δωρεαν λογω εγγυησης, το μηχανακι εχει 16000χιλ και ειναι 9/08,παρακαλω οποιος ειχε το ιδιο προβλημα να το αναφερει για να ξερουμε τι μας γινετε ξεχασα να σας πω οτι εχω και συναγερμο μαμας λετε να παιζει κατι.
ακριβωσ το ιδιο ειχα παθει και εγω στα 5000χλμ.ρελε αντλιας βενζινης.προσεχε οταν την πλενεις να μην χτυπας με πιεση σ εκεινα τα σημεια οπως και σε σημεια που υπαρχουν αισθητηρες.αν την αφηνες για πλυσιμο καλο θα ναι απο δω και στο εξης να βραχτεις και λιγο.ειναι πρωτιμοτερο απ το να μενεις στο δρομο.παντως ειναι απαραδεκτοι οι ανθρωποι.πληρωνουμε ενα καρο λεφτα και μενουμε στο δρομο. ευχομαι αυτη να ναι η τελευταια μας φορα και η πιο σοβαρη.

ΙoannisPanagiotidis
28-05-2009, 21:25
...μια απ τα ιδια και σε μενα παιδες και πολυ πιο νωρις στα χιλιομετρα απο οτι σε σας!...αυτο το αυτοματακι εχει προβλημα με την στεγανοποιηση!


...εχω διαβασει οτι στο νεο μοντελο το χουν αντικαταστησει με κατι πιο προστατευμενο απ την υγρασια!

... οποιος δεν το χει παθει ακομα και εχει απ τα πρωτα μοντελα μπορει να κανει και κατι για να μην την πατησει τοσο ασχημα διαβαζοντας μερικα πραγματα και ...εδω! (http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=23843&hl=%E1%ED%F4%EB%DF%E1+%E2%E5%ED%E6%DF%ED%E7%F2) και παρόμοια λυση αλλα στα Αγγλικα εχει και ...εδω!! (http://www.advrider.com/forums/showpost.php?p=2768376&postcount=21)

...... :hmmm:

1200GS
28-05-2009, 21:27
Αυτο εχει συμβει και σε φιλο μου που ειχαμε παει μαζι διημερο.
Ενω πηγαιναμε κανονικα του κανει διακοπες και μεσα σε 20-30 δευτερα του εσβησε με αποτελεσμα να παταει μιζα και να μην παιρνει.
Ηταν αυτο το ρελεδακι που λες και επειδη εκει που ημασταν ηταν λιγο δυσκολο για βοηθεια, κοψαμε το καλωδιο που παει πανω στο ρελε και ενωσαμε κατευθειαν τη φισα με τη μπαταρια και ετσι δουλευε συνεχεια η αντλια.Μονο που οταν σταματαγαμε το ξεσυνδεαμε απο την μπαταρια για να μην δουλευει συνεχεια.
Οταν ηρθαμε Αθηνα αλλαχτηκε στην εγγυηση.

ckalfas
28-05-2009, 22:46
Πόσο κάνει αυτό το εξάρτημα; Ξέρει κανείς; Να το έχουμε μαζί μας, ποτέ δεν ξέρεις!

bmwgogagis
28-05-2009, 23:03
Πόσο κάνει αυτό το εξάρτημα; Ξέρει κανείς; Να το έχουμε μαζί μας, ποτέ δεν ξέρεις!

χρηστο αυτο το πραγματακι κανει 140€

LEADER
28-05-2009, 23:03
Και ενα link απο Αγγλια μερια που εκαναν την πατεντα αυτη και την εχουν παντα μαζι τους για την κακια ωρα.
http://www.ukgser.com/forums/showthread.php?t=143272 (http://www.ukgser.com/forums/showthread.php?t=143272)
δυστυχος ειναι στα αγγλικα,αλλα εχει και φωτο που μπορεις να καταλαβεις
τι θα κανεις και πως θα το κανεις.

ckalfas
28-05-2009, 23:11
χρηστο αυτο το πραγματακι κανει 140€

Πόσο; Ευτυχώ είναι ένα...Νεύρα

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
29-05-2009, 01:57
Πόσο κάνει αυτό το εξάρτημα; Ξέρει κανείς; Να το έχουμε μαζί μας, ποτέ δεν ξέρεις!

χρηστο αυτο το πραγματακι κανει 140€

Πόσο; Ευτυχώ είναι ένα...Νεύρα


Τελικά, τί να κουβαλάμε μαζί μας ;;;;;

Ολόκληρο το Mobile Service ????????

vtheo
29-05-2009, 09:59
ακριβωσ το ιδιο ειχα παθει και εγω στα 5000χλμ.ρελε αντλιας βενζινης.προσεχε οταν την πλενεις να μην χτυπας με πιεση σ εκεινα τα σημεια οπως και σε σημεια που υπαρχουν αισθητηρες.αν την αφηνες για πλυσιμο καλο θα ναι απο δω και στο εξης να βραχτεις και λιγο.ειναι πρωτιμοτερο απ το να μενεις στο δρομο.παντως ειναι απαραδεκτοι οι ανθρωποι.πληρωνουμε ενα καρο λεφτα και μενουμε στο δρομο. ευχομαι αυτη να ναι η τελευταια μας φορα και η πιο σοβαρη.

Νεκτάριε για πες και το σχόλιο που σου είπε ο οδηγός της οδικής όταν ήρθε να σε παραλάβει;

emix
29-05-2009, 10:03
Το επαθα και γω πριν 2 μηνες μετα απο 4μιση χρονια και 83000χλμ. (Βεβαια πριν απο ενα μηνα μ αφησε και απο κατι αλλο, αλλα μην το κανουμε θεμα! :) ). Μ' αφησε επιτοπου στην εθνικη οδο. Εγω δεν ειχα εγγυηση και πληρωσα 146ευρω.
Ρελες αντλιας βενζινης. Συνηθως το παθαινει απο την υγρασια.
Η προσωρινη λυση φυσικα ειναι να εχεις ενα καλωδιο για να συνδεσεις την αντλιας βενζινης με την 12V παροχη κατευθειαν. Βαζεις μπρος και πας στο συνεργειο για επισκευη.
Αν θες να φτιαξεις αυτο το καλωδιο πηγαινε να παρεις τον χαλασμενο ρελε. Παιρνεις το μπλε βυσμα που συνδεεται στην αντλια και βρισκεις ενα βυσμα που βαζουμε στην 12V παροχη κατω απο την σελα.

droggitiszak
29-05-2009, 10:18
...καλά , είναι απαράδεκτο αυτό το πρόβλημα , δεν το συζητώ. βλάβη από υγρασία στο ηλεκτρικό κύκλωμα ? ? ? γερμανικό είναι το μηχανάκι μας, όχι ιταλικό ! τέλος πάντων...

η λύση για να γυρίσεις σπίτι πάντως είναι πολύ ενδιαφέρουσα και πρακτική .
ωραίες πληροφορίες !!

Jefe
29-05-2009, 10:31
Εμένα μου συνέβη όταν πήγα να παραλάβω καινούργια την Adve μου (6/07) απο την αντιπροσωπεία, με 0 km!:yz Πάει να την βάλει μπροστά κ.......ΤΙΠΟΤΑ!!! Τραγωδία! Τελικά έφταιγε το αυτοματάκι της αντλίας βενζίνης. Τελικά μου το αντικατέστησαν κ την παρέλαβα την επόμενη μέρα. Συμβαίνουν κ στις καλύτερες οικογένειες.....

Jefe

emix
29-05-2009, 10:36
Παιδια χαλαρωστε.
Οντως συμβαινουν. Τι σημασια εχει αν χαλασει με 0χλμ ή με 83000χλμ;
Τι σημασια εχει αν κοστιζει η μηχανη 16000ευρω ή 3000ευρω;
Εξαρτηματα ειναι και χαλανε. Γι αυτο υπαρχουν και οι εγγυσεις 2 χρονων. Ο,τι ειναι να βγει να παρακαλατε να βγει μεσα σ αυτο το διαστημα, γιατι μετα, κλαψτα Χαραλαμπε!!!
Το λεω εγω που πρεπει να πληρωσω σε λιγες μερες 1200ευρω για το servo και που παραλιγο να πληρωνα 2200!

vellos
29-05-2009, 12:25
Παιδια χαλαρωστε.
Οντως συμβαινουν. Τι σημασια εχει αν χαλασει με 0χλμ ή με 83000χλμ;
Τι σημασια εχει αν κοστιζει η μηχανη 16000ευρω ή 3000ευρω;
Εξαρτηματα ειναι και χαλανε. Γι αυτο υπαρχουν και οι εγγυσεις 2 χρονων. Ο,τι ειναι να βγει να παρακαλατε να βγει μεσα σ αυτο το διαστημα, γιατι μετα, κλαψτα Χαραλαμπε!!!
Το λεω εγω που πρεπει να πληρωσω σε λιγες μερες 1200ευρω για το servo και που παραλιγο να πληρωνα 2200!

Η αλήθεια είναι οτι τα πράγματα δεν είναι όπως παλιά....Σήμερα "χαλάνε" ευκολότερα ....:hmmm:

GeorgeP
29-05-2009, 12:33
Η αλήθεια είναι οτι τα πράγματα δεν είναι όπως παλιά....Σήμερα "χαλάνε" ευκολότερα ....:hmmm:
οι πολλοι προμηθευτες ανταλλακτικων εκτος Γερμανιας και Ιαπωνιας ειναι η αιτία φίλε μου!!! Και δεν μιλαω μονον για τα Κορεατικα, Κινεζικα κ.λ.π. χωρων της Απω Αντολης αλλα και για εγγλεζους, Ισπανους κ.α!!

emix
29-05-2009, 12:43
Και επισης και κατι αλλο:
Σκεφτειτε με τι ρυθμο πουλουσε καποτε η bmw μηχανες και με τι τωρα. Τι προσοχη στην λεπτομερεις εδινε καποτε στα προιοντα της και τι τωρα. Γιατι οσο αυξανει η ζητηση ειναι σιγουρο οτι πεφτει και η ποιοτητα.

Jefe
29-05-2009, 15:38
Για τα χρήματα που μας ζητάνε για να αποκτήσουμε το προ'ι'όν τους, πρέπει να έχουμε την απαίτηση ότι θα είναι αξιόπιστο. Δεν είναι δικαιολογία ότι υπάρχει η εγγύηση των δύο ετών, γιατί άν χάλαγε κάθε εβδομάδα :yz κ από ένα εξάρτημα τι θα λέγαμε? Χαλαρά.....γιατί μας καλύπτει η εγγύηση???


Jefe

emix
29-05-2009, 15:45
Και παπι ν αγοραζεις παλι θα ειχες την απαιτηση να μην χαλασει σε μια εβδομαδα.
Το θεμα εχει να κανει, κατα την γνωμη μου, με την υποτιθεμενη αξιοπιστια που σου παρεχει το ονομα BMW. Αυτο φαινεται οτι εχει αρχισει να χαλαει. Η αξιοπιστια. Ή δεν υπηρχε ποτε,τελικα, και ολα ηταν απλα ενα marketing, ή εχει αρχισει να χαλαει.

bmwgogagis
29-05-2009, 16:39
τελος παντων για να κλεισει το θεμα ειναι οτι σου κρυωνει την καρδια και το πορτοφολι εμενα ολο αυτο μου κοστισε μια 500σαρα €.ειπε κανεις τιποτα για τα σχεδον 18000 € που δωσαμε ολοι μας.με την δικαιολογια οτι εξαρτηματα ειναι χαλανε.(κοντα στις 100000χιλ με honta και ουτε λαμπα καμενη).

emix
29-05-2009, 16:43
τελος παντων για να κλεισει το θεμα ειναι οτι σου κρυωνει την καρδια και το πορτοφολι εμενα ολο αυτο μου κοστισε μια 500σαρα €.ειπε κανεις τιποτα για τα σχεδον 18000 € που δωσαμε ολοι μας.με την δικαιολογια οτι εξαρτηματα ειναι χαλανε.(κοντα στις 100000χιλ με honta και ουτε λαμπα καμενη).

Αυτο και γω ειπα στο τελος. Οτι τελικα και μαλλον η υποτιθεμενη ποιοτητα των bmw (και τ αυτοκινητα πρεπει να παιρνει η "μπαλα" εδω), ειναι απλα ενας μυθος.
Εσενα σου κοστισε 500ευρω και μενα μου κοστισε 1100, χωρις τα εργατικα.

ΥΓ. Στο τελος θα καταληξω και γω με Varadero μου φαινεται!

GeorgeP
29-05-2009, 20:17
Αυτο και γω ειπα στο τελος. Οτι τελικα και μαλλον η υποτιθεμενη ποιοτητα των bmw (και τ αυτοκινητα πρεπει να παιρνει η "μπαλα" εδω), ειναι απλα ενας μυθος.
Εσενα σου κοστισε 500ευρω και μενα μου κοστισε 1100, χωρις τα εργατικα.

ΥΓ. Στο τελος θα καταληξω και γω με Varadero μου φαινεται!

καθολου κακη ιδέα!!!:D

Όμως τι τα θες, εδω mercedes ML350 80,000ε αυτοκινητο αναθεμα κι αν περασε μηνας την τελευταια 3ετια που ειανι στην κατοχη του αφεντικού μου (καινουριο αγορασμενο ετσι?)που να μην παει συνεργείο!! Μια ο ενας αισθητηρας χαλασε μια ο άλλος, 5 φορες εμεινε απο 5 καινουριες μπαταρίες!!! Το τελευταίο εχει πολυ πλακα διότι ψαχνανε στο εξουσιοδοτημενο να βρουνε τι φταιει και η απαντηση ηταν στο owner's manual που λεει οτι ''λογω της πληθωρας των ηλεκτρονικων υποσυστηματων δεν πρέπει να μενει το αμαξι ακουνητο για πολλες ημερες διότι ενδεχεται να μεινει απο......μπαταρία!!!!'' Και τι να κανει ο ανθρωπος? businessman ειναι και ταξιδευει πολύ!! θα του πω να την αφηνει σε μενα τι λετε?:sm7:

Αλλα και το βαραντερο και περαν απο την πλακα, απο τοτε που το πηρε ο Ισπανος τα εκανε....αντε να μην πω!!! Αυτο το ΙΜΜΟΜΠΙΛΑΙΖΕΡ εχει γ@#$%&η κοσμο και κοσμακι διότι εφυγε η παραγωγη του συγκεκριμενου ανταλλακτικου απο την ιαπωνια και πηγε στην Αγγλια!! Αμεσως αρχισανε τα προβληματα ενω οσα φορουσαν τα γιαπωνεζικα δεν παρουσίασαν τιποτε! Ας ελπισουμε οτι ο Γερμανος που τα φτιαχνει τωρα θα ειναι καλυτερος!!! Να και κατι δακρυσμενα showa πισω αμορτισερ που αρχισαν προ 6ετίας να φτιαχνονται στην Ισπανια. Αυτο που μα σωνει ειναι ο κινητηρας που μεχρι το 12/2007 ερχοταν ετοιμος συναρμολογημενος για να μπει στον σκελετο απο την Ιαπωνια, απο το 1/08 κι αυτός συναρμολογειται στην Ισπανια!!! Βοηθεια μας δηλαδή!!

Α και να μην ξεχασω, οι κινητηρες των μονοκυλινδρων της BMW συναρμολογουνται πια απο την.....Κymco!!!!!!! Βοηθεια σας τωρα!!!:)

Αστα δεν υπαρχει πια το Γερμανικο ¨η το Γιαπωνεζικο που λεγαμε παλιοτερα, αρα παρε αυτο που σου αρεσει και παρακαλα τον Υψιστο να σου βγεί αστέρι!!

emix
29-05-2009, 21:11
Αστα δεν υπαρχει πια το Γερμανικο ¨η το Γιαπωνεζικο που λεγαμε παλιοτερα, αρα παρε αυτο που σου αρεσει και παρακαλα τον Υψιστο να σου βγεί αστέρι!!


Αυτο ακριβως θα κανω και γω με την επομενη μηχανη μου. Θα παω να παρω ΚΤΜ!!!!
:sm7:

NLS
29-05-2009, 21:36
Η αλήθεια είναι οτι τα πράγματα δεν είναι όπως παλιά....Σήμερα "χαλάνε" ευκολότερα ....:hmmm:

αυτό είναι ψέμα

ΥΓ. Στο τελος θα καταληξω και γω με Varadero μου φαινεται!

αυτό μη το λες ούτε για αστείο - όχι και τέτοια κατάντια (ωχ με διαβάζει και ο George) ...αν θες Honda πάρε παπί

Ionlab
31-05-2009, 00:23
πρωι πρωι λοιπον και χωρις πολλα βαζω μπρος το adv να παω για δουλεια,ομως μαλλον δεν ηθελε να παει αυτο.ξεκιναω λοιπον και μετα απο καμποσα λεπτα κανει ενα τσαφ και νασου το adv στο δρομο χωρις να θελει να παρει ξανα μπροστα,φορτωμα και βουρ για το συνεργειο στην δικια μου περιπτωση στα τρικαλα αλλα χωρις το mobile γιατι θα επρεπε να περιμενω 3 ημερες τελος δεν θα ασχοληθω με αυτο ειναι αλλο θεμα πληρωσα και 300€ αλλη οδικη να το παει αυθημερων οπως και εγινε.Τελικα οπως μου ειπαν καηκε το αυτοματακι της αντλιας βενζινης ,βεβαια εγινε αντικατασταση δωρεαν λογω εγγυησης, το μηχανακι εχει 16000χιλ και ειναι 9/08,παρακαλω οποιος ειχε το ιδιο προβλημα να το αναφερει για να ξερουμε τι μας γινετε ξεχασα να σας πω οτι εχω και συναγερμο μαμας λετε να παιζει κατι.

Πώς είναι δυνατόν το mobile service να κάνει 3 μέρες!!!!

emix
31-05-2009, 08:00
αυτό είναι ψέμα



αυτό μη το λες ούτε για αστείο - όχι και τέτοια κατάντια (ωχ με διαβάζει και ο George) ...αν θες Honda πάρε παπί

Φυσικα και το λεω για αστειο!
:sm7:

Gazi
31-05-2009, 08:30
Αχ αυτά τα BMW Ax aυτά τα BMW:o:o

pepax66
01-06-2009, 11:21
Αυτο ακριβως θα κανω και γω με την επομενη μηχανη μου. Θα παω να παρω ΚΤΜ!!!!
:sm7:

Σε αυτή την περίπτωση να ξέρεις ότι ο Θεός που θα προσευχεσαι θα έχει κοτσίδες, θα φοράει κράνος με κερατα και θα κρατά ματσόλα!

:sm7::sm7::sm7::sm7:

GANTZA
03-06-2009, 00:33
ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΑΣΤΕΡΙ . ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η Γ.....ΝΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ?ΤΙΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΝΝΟΩ.(ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ -ΜΗΧΑΝΕΣ):hmmm::hmmm: