PDA

View Full Version : Τι να κάνω με το i phone 4s


wild
08-03-2012, 14:11
Φίλοι μου αντικατέστησα το παλιό μου samsung με το i phone 4ς. Επειδή δεν θέλω να το "σπάσω". Ποιά προγράμματα νομίζετε οτι πρέπει να του περάσω;;;; Ποιά γκατζετάκια του έχετε βάλει και νομίζετε οτι θα είναι χρήσιμα;;; Προτιμώ τα free προγράμματα:o:o:o

jarhead
08-03-2012, 14:12
Το θεμα ειναι εσυ τι εννοεις χρησιμα...Μπες μεσα στο μαρκετ δες τις κατηγοριες και κατεβασε.

wild
08-03-2012, 14:44
Το θεμα ειναι εσυ τι εννοεις χρησιμα...Μπες μεσα στο μαρκετ δες τις κατηγοριες και κατεβασε.

Έχεις δίκιο.Αλλά για αυτό ζητάω συμβουλές.Κάπου έχω δει ένα φακό για το βράδυ. Μετά θα ήθελα GPS. Τέτοια πράγματα, χρήσιμα. Όχι παιχνίδια;););)

lepanto
08-03-2012, 14:55
Θα σε συμβουλευα να το "στάσεις"σε κανα μήνα για τυχόν παιδικές αρρώστιες .μετα υπάρχουν πολλα πραγματάκια έξυπνα πχexandas navigon Mediterranean shazam κλπ

wild
08-03-2012, 16:20
Θα σε συμβουλευα να το "στάσεις"σε κανα μήνα για τυχόν παιδικές αρρώστιες .μετα υπάρχουν πολλα πραγματάκια έξυπνα πχexandas navigon Mediterranean shazam κλπ

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Αυτά που μου γράφεις γιτί είναι ;;;;

Giof
08-03-2012, 16:43
Μετά από διάφορα install και uninstall έχω καταλήξει ότι τα χρησιμότερα είναι Sbsettings, Ifile.

Μετά εξαρτάται τι ακριβώς χρειάζεσαι. Iblacklist για να επιλέγεις ποιος μπορεί να σε πάρει , unlimtones για να βάζεις ήχους κλήσης , soundhound ή shazam για να βρίσκεις τραγούδια .

Για πλοήγηση υπάρχουν πολλά εγώ προσωπικά έχω το Navv και το Navigon.
Για τα περισσότερα βέβαια πρέπει να κάνεις jailbreak.



Αν μου πεις ακριβώς τι θέλεις να κάνεις με το τηλέφωνο μπορώ να σου πω περισσότερα.

wild
08-03-2012, 16:55
Μετά από διάφορα install και uninstall έχω καταλήξει ότι τα χρησιμότερα είναι Sbsettings, Ifile.

Μετά εξαρτάται τι ακριβώς χρειάζεσαι. Iblacklist για να επιλέγεις ποιος μπορεί να σε πάρει , unlimtones για να βάζεις ήχους κλήσης , soundhound ή shazam για να βρίσκεις τραγούδια .

Για πλοήγηση υπάρχουν πολλά εγώ προσωπικά έχω το Navv και το Navigon.
Για τα περισσότερα βέβαια πρέπει να κάνεις jailbreak.



Αν μου πεις ακριβώς τι θέλεις να κάνεις με το τηλέφωνο μπορώ να σου πω περισσότερα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Όπως είπα και παραπάνω, δεν ξέρω τι θέλω να κάνω, εκτός από το GPS. jailbreak σημαίνει να το σπάσω;;;;
(Sbsettings, Ifile) αυτά τι κάνουν;;;;

Giof
08-03-2012, 17:04
Το Sbsettings σου κάνει όλες τις λειτουργίες του τηλεφώνου πολύ πιο εύκολες δηλαδή θα μπορείς με μια κίνηση να ανοίγεις όλες τις ρυθμίσεις που σε ενδιαφέρουν με μιας συν μπορείς να βλέπεις ότι πληροφορίες θες για το τηλέφωνο .
Το Ifile είναι ένας file explorer με τον οποίο μπορείς να συνδέεις το τηλέφωνο και ασύρματα με τον υπολογιστή και να μεταφέρεις αρχεία .
Nαι το jailbreak σημαίνει ακριβώς αυτό που είπες.

Arkas
08-03-2012, 17:06
Αν έχεις 3G σύνδεση,
απαραιτήτως το " Find iPhone " !


Sent by Arkas via Tapatalk !

squad
08-03-2012, 17:58
το iphone εχει 3G,δεν υπαρχει 3G συνδεση.

siraxanz
08-03-2012, 18:01
εχει γινει επιστημη ο χειρισμος του ιφονι:p

Arkas
08-03-2012, 22:18
το iphone εχει 3G,δεν υπαρχει 3G συνδεση.
Άντε ! :D

squad
09-03-2012, 01:38
τοτε δεν κολλαει αυτο που λες.αν δεν εχεις 3g δεν εχει iphone.

rnem
09-03-2012, 02:03
Στο iphone μπορείς να επιλέγεις αν θέλεις 3g η όχι.Όταν έχει σήμα wifi, γυρίζει αυτόματα σε wifi.;););)

peterv
09-03-2012, 02:24
Μερικές καλές εφαρμογές σε κλειδωμένο iPhone είναι :

-το athensbook (πληροφορίες γενικώς ανάλογα το που βρίσκεσαι)
-Το appbox pro (υπάρχει και free έκδοση με πολλά χρήσιμα utilities μαζεμένα για να μην γεμίζεις με εφαρμογές, έχει και φακό)
-Το okairos (απο τις πιο αξιόπιστες προβλέψεις καιρού για την Ελλάδα με συνεχείς ενημερώσεις)
-Το viber για δωρεάν κλήσεις και SMS όταν είσαι συδεδεμένος με wifi
-το icallyou2 (για να σου υπενθυμίζει σε συγκεκριμένη ώρα και μέρα κάποιο τηλέφωνο που έχεις να πάρεις)
-το anote (ευχάριστο και όμορφο σημειωματάριο με υπενθυμίσεις και πολλά άλλα).

Πές μας περισσότερα από τα ενδιαφέροντά σου να σου προτείνουμε κι άλλες εφαρμογές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

wild
09-03-2012, 15:14
Μερικές καλές εφαρμογές σε κλειδωμένο iPhone είναι :

-το athensbook (πληροφορίες γενικώς ανάλογα το που βρίσκεσαι)
-Το appbox pro (υπάρχει και free έκδοση με πολλά χρήσιμα utilities μαζεμένα για να μην γεμίζεις με εφαρμογές, έχει και φακό)
-Το okairos (απο τις πιο αξιόπιστες προβλέψεις καιρού για την Ελλάδα με συνεχείς ενημερώσεις)
-Το viber για δωρεάν κλήσεις και SMS όταν είσαι συδεδεμένος με wifi
-το icallyou2 (για να σου υπενθυμίζει σε συγκεκριμένη ώρα και μέρα κάποιο τηλέφωνο που έχεις να πάρεις)
-το anote (ευχάριστο και όμορφο σημειωματάριο με υπενθυμίσεις και πολλά άλλα).

Πές μας περισσότερα από τα ενδιαφέροντά σου να σου προτείνουμε κι άλλες εφαρμογές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv


Είσαι θεός :re25::re25::re25:

zitsos
09-03-2012, 22:10
επισης θα σου πρωτινα να μπεις στο iphon ellas οπου μπορεις να βεις και να μάθεις οτι θελεις για σπασιματα και για παλιες η καινουργιες εφαρμογες!!!!βεβαια υπάρχουν και εδω μέσα κάποιει που μπορουν να δώσουν τα φωτα τους και βοηθησουν!!! !!!!

wild
09-03-2012, 22:17
επισης θα σου πρωτινα να μπεις στο iphon ellas οπου μπορεις να βεις και να μάθεις οτι θελεις για σπασιματα και για παλιες η καινουργιες εφαρμογες!!!!βεβαια υπάρχουν και εδω μέσα κάποιει που μπορουν να δώσουν τα φωτα τους και βοηθησουν!!! !!!!

Σκέφτομαι να μην το σπάσω:o:o:o
Τι κερδίζεις με το σπάσιμο;;;:Απορία:

peterv
10-03-2012, 00:11
Σκέφτομαι να μην το σπάσω:o:o:o
Τι κερδίζεις με το σπάσιμο;;;:Απορία:

Κερδίζεις και χάνεις

Κερδίζεις επιπλέον εφαρμογές πολλές σπασμένες και χάνεις στο ότι κάθε φορά σε αναβάθμιση του λειτουργικού (2-3 φορές το χρόνο) πρέπει να περιμένεις να βγεί το ξεκλείδωμα της νέας έκδοσης


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

wild
10-03-2012, 00:31
Κερδίζεις και χάνεις

Κερδίζεις επιπλέον εφαρμογές πολλές σπασμένες και χάνεις στο ότι κάθε φορά σε αναβάθμιση του λειτουργικού (2-3 φορές το χρόνο) πρέπει να περιμένεις να βγεί το ξεκλείδωμα της νέας έκδοσης


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

Επειδή σε βλέπω ψαγμένο, εσύ τι μου προτείνεις;;;;
Να το σπάσω;;;

peterv
10-03-2012, 11:01
Για αρχή προτείνω να μείνεις έτσι άλλωστε υπάρχουν χιλιάδες εφαρμογές δωρεάν στο iTunes store που μπορείς να βάλεις στο κινητό σου και να το ευχαριστηθείς.
Ότι και να σου παρουσιαστεί είσαι νόμιμος, έχεις υποστήριξη κανονικά με τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού σου κλπ κλπ

Αργότερα όταν το δουλέψεις αρκετά και κολλήσεις το μικρόβιο του apple maniac και δείς ότι χρειάζεσαι πράγματα που δεν μπορεί να σε καλύψει η μαμα apple (πράγμα σπάνιο για τον μέσο χρήστη) τότε το σπάς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

wild
10-03-2012, 11:47
Για αρχή προτείνω να μείνεις έτσι άλλωστε υπάρχουν χιλιάδες εφαρμογές δωρεάν στο iTunes store που μπορείς να βάλεις στο κινητό σου και να το ευχαριστηθείς.
Ότι και να σου παρουσιαστεί είσαι νόμιμος, έχεις υποστήριξη κανονικά με τις αναβαθμίσεις του λειτουργικού σου κλπ κλπ

Αργότερα όταν το δουλέψεις αρκετά και κολλήσεις το μικρόβιο του apple maniac και δείς ότι χρειάζεσαι πράγματα που δεν μπορεί να σε καλύψει η μαμα apple (πράγμα σπάνιο για τον μέσο χρήστη) τότε το σπάς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Peterv

Σε ευχαριστώ αδερφέ.Και εγώ έτσι το σκέφτομαι.Να μην το σπάσω:)

scot
10-03-2012, 21:37
Για βάλε και wunderradio για διαδικτιακό ραδιόφωνο;););)

babisadve
10-03-2012, 22:02
viber...
free app

wild
10-03-2012, 22:10
Για βάλε και wunderradio για διαδικτιακό ραδιόφωνο;););)


viber...

free app



:th11::th11::th11:

minaskapetanakis
15-03-2012, 08:45
plumber 's crack !!! η "απολυτη" εφαρμογη !!! :sm7::sm7::sm7::sm7:

MIKEVIII
19-03-2012, 22:09
εγώ έχω είχα 3gs και πήρα το 4 όταν βγήκε...είχα σπάσει και το παλιό και το 4...όταν πήρα το 4 μέχρι να βγει σπάσιμο κόντεψα να τρελαθώ μιλάμε για άπειρα πράγματα να βάλεις και τσάμπα...
πέρα από τα παιχνίδια εγώ έχω:
viber,msn,kakaotalk(στέλνεις sms και χρεώνει kb και δουλεύει και σε android συσκευές)
skype(πολύ χρήσιμο άμα πας κάνα ταξίδι εξωτερικό να μιλάς με camera από το iphone προς υπολογιστή)flashlight,ebay,shazam,mlsdestinator talk&drive(παρακαλώ κάνει 80eyro από το aple store)itranslate,Γιορτές.meteo.gr,τηλεωραση(μπόλικα ελληνικά κανάλια αν βρεθείς σε wifi)facebook,και άπειρα καλά παιχνίδια για να περνάει η ώρα, που θες αρκετά ευρώ να τα αποκτήσεις από το aple store :D