PDA

View Full Version : Ένας έρωτας γεννιέται...!!!


pit
29-05-2009, 22:47
Και ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ..... μόλις σήμερα το απόγευμα έγινε πραγματικότητα!!!!! Η εναλλαγή των συναισθημάτων απίστευτη!!!!!!! Με πήραν τηλέφωνο από την αντιπροσωπεία και μου είπαν : " ετοιμες οι πινακίδες. Να έρθετε να παραλάβετε." Αυτό ήταν. Τελείωσαν τα ψέματα.... Με κυρίεψε άγχος.... Θα τα καταφέρω άραγε? Είχα χρόνια να οδηγήσω μηχανή με ταχύτητες. Όσο για το μέγεθος ας μην το συζητήσουμε καλύτερα! Μετά από τα διαδικαστικά να 'μαι έξω από το μαγαζί καβάλα στο θηρίο με τις δυο πλαϊνές βαλίτσες να νομίζω ότι καταλαμβάνουν όλο το οδόστρωμα!!!! Με έλουσε κρύος ιδρώτας. Ένιωθα τις σταγόνες να κυλούν μέσα από το jacket Rally 2.(ούτε τα φερμουάρ εξαερισμού δεν είχα ανοίξει!). Χίλιες δύο σκέψεις περνούσαν από το μυαλό μου. "Την έκανα την μ.....α! Τι δουλειά έχω πάνω σε έναν ελέφαντα?" ...και πολλά άλλα τέτοια. Μετά από κόπο, έφτασα σπίτι. Το πρώτο πράγμα, να ξεφορτωθώ τις βαλίτσες. Σε 5 λεπτά ήμουν ξανά καβάλα έτοιμος να δαμάσω το θηρίο. Τώρα τα πράγματα ήταν κάπως καλύτερα. Στάση σε βενζινάδικο να βάλουμε 20€ γιατί η ένδειξη ήδη αναβόσβηνε. Ξεκίνημα και πάλι στην πηγμένη Βουλιαγμένης αλλά το άγχος είχε ήδη αρχίσει να φεύγει. Το θηρίο ημέρευε μες στην κίνηση και εγώ άρχισα να παίζω με τον υπολογιστή ταξιδιού. Η ένδειξη βενζίνης έδειχνε "πατάτες" αλλά δεν ανησύχησα αφού είχα διαβάσει περί αυτού σε διάφορα forums. Στο ύψος της Γλυφάδας η κίνηση αραίωσε και από εκείνη τη στιγμή άρχισε "το ειδύλλιο". Μια ερωτική σχέση θα έλεγα!!! Τη θέση του άγχους πήρε η ηδονή και η απόλαυση!!! Ο αέρας τώρα πια διαπερνούσε το jacket και ο ιδρώτας εξαφανίσθηκε ως δια μαγείας! Ο προορισμός είχε τεθεί από την αρχή. Σούνιο. Απίθανη διαδρομή! Ίσως «μοναδική» για την πρώτη βόλτα! Φιδίσιες στροφές δίπλα στο γαλάζιο της θάλασσας! Απίστευτη η δύναμη που κρύβει η μηχανή μέσα της. Την κρατούσα όμως χαμηλά, κάτω από 4000 στροφές με ποικιλία στις εναλλαγές ταχυτήτων. Στρώσιμο βλέπετε... Για πότε κατάπιε όμως τα χιλιόμετρα ούτε που το κατάλαβα. Έχω πάει πολλές φορές αυτή τη διαδρομή αλλά αυτή τη φορά ήταν απίστευτα ξεκούραστη!!! Ο ελέφαντας είχε μεταμορφωθεί ως δια μαγείας σε γαζέλα!!!Δεν μου έκανε η καρδιά να επιστρέψω σπίτι. Μετά από αρκετές στάσεις για να χαζέψω το τοπίο και τη μηχανή αλλά και για να την ξεκουράζω, έφτασα τελικά σπίτι. Δεν μου πήγαινε η καρδιά να την αφήσω στο πεζοδρόμιο. Την πήγα στο πλησιέστερο κλειστό παρκινγκ και την καληνύχτισα! Ραντεβού πάλι το πρωί κι ας λέει πως ο καιρός μπορεί και βρέξει... Τρέχω να ξεφυλλίσω τα manuals.... :-) Νομίζω πως ένας έρωτας γεννιέται...!!!

kostas_366
29-05-2009, 23:04
Κ Α Λ Ο Ρ Ι Ζ Ι Κ Η :p:p:p

ntinopoulos
29-05-2009, 23:07
καλοταξειδο!;)

Jorge
29-05-2009, 23:29
Καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος!;)

georgekostas
29-05-2009, 23:33
Καλταξιδη και να την προσεχεις...

Dionisis
29-05-2009, 23:55
φιλαρακι απο τα γραφομενα σου οντος ενας ερωτας γεννιεται .......μιλαμε για πολυ καψουρα να την προσεχεις για να σε προσεχει καλοριζικη και μην την ξεχασεις του Αγιου Βαλεντινου ......καλα και πολλα χλμ και παντα ορθιος .....

NNN
30-05-2009, 00:04
Καλοτάξιδη !!
Εύχομαι να κάνεις πολλά και καλά χιλιόμετρα μαζί της !!!

panGS
30-05-2009, 00:06
Καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος ?

NLS
30-05-2009, 00:23
αχ τι ωραίο συναίσθημα - το θυμάμαι και γω :)

σαν να ρίχνεις επιτέλους τη γυναίκα που ήθελες καιρό... εδώ όμως ο οργασμός έχει διάρκεια μεγάλη ;)

με γεια σου

essel
30-05-2009, 00:32
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΗ και πολλά ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ
:):):):):):):):):):):):):)

gelasios
30-05-2009, 01:14
Να την χαίρεσαι!

GS_maniac
30-05-2009, 02:57
Καλως ηρθες στο club των καψουριδων :sm7::sm7:

Καλορίζικη φίλε και καλοταξιδη.
Αλήθεια ποιό πηρες?

EOD-K9
30-05-2009, 07:18
ΚΙ'ΑΛΛΟΣ ΚΑΨΟΎΡΗΣ !!!!

ΓΕΜΊΣΑΜΕ !!!!

:sm7::sm7:

Major_Goose
30-05-2009, 08:32
Καλορίζικη φίλε μου και πάντα όρθιος και ασφαλής. Αν την παρέλαβες χτες νωρίς το απόγευμα απο Καλλιρόης μεριά πρέπει να μουνα παρόν, σε ενα 1200 RT...Καλοτάξιδος

Κώστας

pit
30-05-2009, 10:28
Ναι χθες το απόγευμα την πήρα απο Καλλιρόης... Δε θα το ξεχάσω ποτέ αυτό το συναίσθημα.... Με γύρισε χρόνια πίσω.... Σα να έβγαινα το πρώτο ραντεβού με γυναίκα... Και τι γυναίκα? Λες και έβγαινα με την Monica Bellucci!!! Πως να μην μου κοπούν τα πόδια? Και γαι τον φίλο τον GS_maniac που ρώτησε, πήρα την ADV. Πάω τώρα γιατί εχω ραντεβού με την Monica... ;)

doukas tasos
30-05-2009, 10:30
Καλοτάξιδη.. Ακόμη εδώ είσαι??

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
30-05-2009, 11:44
Και ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ..... μόλις σήμερα το απόγευμα έγινε πραγματικότητα!!!!! Η εναλλαγή των συναισθημάτων απίστευτη!!!!!!! Με πήραν τηλέφωνο από την αντιπροσωπεία και μου είπαν : " ετοιμες οι πινακίδες. Να έρθετε να παραλάβετε." Αυτό ήταν. Τελείωσαν τα ψέματα.... Με κυρίεψε άγχος.... Θα τα καταφέρω άραγε? Είχα χρόνια να οδηγήσω μηχανή με ταχύτητες. Όσο για το μέγεθος ας μην το συζητήσουμε καλύτερα! Μετά από τα διαδικαστικά να 'μαι έξω από το μαγαζί καβάλα στο θηρίο με τις δυο πλαϊνές βαλίτσες να νομίζω ότι καταλαμβάνουν όλο το οδόστρωμα!!!! Με έλουσε κρύος ιδρώτας. Ένιωθα τις σταγόνες να κυλούν μέσα από το jacket Rally 2.(ούτε τα φερμουάρ εξαερισμού δεν είχα ανοίξει!). Χίλιες δύο σκέψεις περνούσαν από το μυαλό μου. "Την έκανα την μ.....α! Τι δουλειά έχω πάνω σε έναν ελέφαντα?" ...και πολλά άλλα τέτοια. Μετά από κόπο, έφτασα σπίτι. Το πρώτο πράγμα, να ξεφορτωθώ τις βαλίτσες. Σε 5 λεπτά ήμουν ξανά καβάλα έτοιμος να δαμάσω το θηρίο. Τώρα τα πράγματα ήταν κάπως καλύτερα. Στάση σε βενζινάδικο να βάλουμε 20€ γιατί η ένδειξη ήδη αναβόσβηνε. Ξεκίνημα και πάλι στην πηγμένη Βουλιαγμένης αλλά το άγχος είχε ήδη αρχίσει να φεύγει. Το θηρίο ημέρευε μες στην κίνηση και εγώ άρχισα να παίζω με τον υπολογιστή ταξιδιού. Η ένδειξη βενζίνης έδειχνε "πατάτες" αλλά δεν ανησύχησα αφού είχα διαβάσει περί αυτού σε διάφορα forums. Στο ύψος της Γλυφάδας η κίνηση αραίωσε και από εκείνη τη στιγμή άρχισε "το ειδύλλιο". Μια ερωτική σχέση θα έλεγα!!! Τη θέση του άγχους πήρε η ηδονή και η απόλαυση!!! Ο αέρας τώρα πια διαπερνούσε το jacket και ο ιδρώτας εξαφανίσθηκε ως δια μαγείας! Ο προορισμός είχε τεθεί από την αρχή. Σούνιο. Απίθανη διαδρομή! Ίσως «μοναδική» για την πρώτη βόλτα! Φιδίσιες στροφές δίπλα στο γαλάζιο της θάλασσας! Απίστευτη η δύναμη που κρύβει η μηχανή μέσα της. Την κρατούσα όμως χαμηλά, κάτω από 4000 στροφές με ποικιλία στις εναλλαγές ταχυτήτων. Στρώσιμο βλέπετε... Για πότε κατάπιε όμως τα χιλιόμετρα ούτε που το κατάλαβα. Έχω πάει πολλές φορές αυτή τη διαδρομή αλλά αυτή τη φορά ήταν απίστευτα ξεκούραστη!!! Ο ελέφαντας είχε μεταμορφωθεί ως δια μαγείας σε γαζέλα!!!Δεν μου έκανε η καρδιά να επιστρέψω σπίτι. Μετά από αρκετές στάσεις για να χαζέψω το τοπίο και τη μηχανή αλλά και για να την ξεκουράζω, έφτασα τελικά σπίτι. Δεν μου πήγαινε η καρδιά να την αφήσω στο πεζοδρόμιο. Την πήγα στο πλησιέστερο κλειστό παρκινγκ και την καληνύχτισα! Ραντεβού πάλι το πρωί κι ας λέει πως ο καιρός μπορεί και βρέξει... Τρέχω να ξεφυλλίσω τα manuals.... :-) Νομίζω πως ένας έρωτας γεννιέται...!!!



...πώς τα γράφεις έτσι βρε Πάνο ;;;;;;;)

Νιώσαμε, σαν να είχαμε αγοράσει κι εμείς καινούρια μοτό ......:D



Να χαίρεσαι την "ελεφαντίνα" σου

και ΠΑΝΤΑ "όρθιος" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arkas
30-05-2009, 13:02
Καλοτάξιδος Πάνο και αγραντζούνιστος!!!

pepax66
30-05-2009, 13:11
Να ζήσεται να ευτυχίσεται και να γεμίσεται πολλές και όμορφες εμπειρίες μαζί !

Α και βίο ασφαλή και ξέρεις "ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ";)

SenseiG
30-05-2009, 13:15
Καλοριζικη φιλε καλα χιλιομετρα παντα ορθιος.

konstantinos
30-05-2009, 18:54
καλοριζικη , καλο ταξιδη καλο.... , καλο.... , καλο.... ολα τα καλα που μπορει να σου προσφερει ....................... που θα παει θα ερθει και η σειρα μου ως τοτε υπομονη

droggitiszak
30-05-2009, 20:33
με γειά κ με χαρά !! πάντα όρθιος !!!

giorgos_gs
30-05-2009, 20:42
καλοριζικη καλοταξιδη
καλα και ασφαλη χιλιομετρα

bmwgogagis
31-05-2009, 11:43
καλοταξιδο φιλε.

leonidas
31-05-2009, 12:09
Πάνο καλορίζικη και καλοτάξιδη η monica!!!!
Εύχομαι μαζί της να κάνεις πολλά πολλά και όμορφα (και πάντα όρθια) χιλιόμετρα!:):)

wolferin
01-06-2009, 09:40
καλοταξιδη φιλε, καλοταξιδη

ckalfas
01-06-2009, 13:10
Καλοτάξιδο το θηρίο!

george1968
01-06-2009, 15:01
Πάνο καλορίζικη, καλοτάξιδι και πολλά όρθια χιλιόμετρα.
Για ένα πράγμα να είσαι σίγουρος, ότι ο νέος σου έρωτας, θα θέλει... "κι άλλο"!
;)

pit
01-06-2009, 17:09
Παιδιά αυτό ήταν. Μετά από ένα σαββατοκύριακο γνωριμίας με την "Monica Belucci" ;-) σας ανακοινώνω ότι την παντρεύομαι!!! Κυριακή ξεκίνησα μαζί της μια μεγάλη βόλτα και τελικά εξελιχθηκε σε μηνα του μέλιτος :-)
Σίγουρα γνωρίζετε τα μέρη που θα σας πω αφού είναι κλασσική διαδρομή για βόλτα με μηχανή. Λόγω του ότι είναι τα πρώτα χιλιόμετρα και είπα να αποφύγω την εθνική, ακολούθησα την παλιά μέχρι τα Ισθμια. Μετά Επίδαυρο,Ναύπλιο,Μύλους(στάση για σουβλάκι γιατί χρόνια ήθελα να το κάνω.Από τότε που καταργήθηκε η παλιά εθνική),Άστρος και τελικά ανέβασμα Τρίπολη.
Ένα μόνο κατάλαβα. Τι έχανα όλα αυτά τα χρόνια!!! Γιατί δεν είχα πάρει την μηχανή νωρίτερα? Τέλοσπάντων, κάλιο αργά παρά ποτέ.Χαλάλι τα χρήματα που έδωσα. Τα αξίζει όλα μέχρι τελευταίο cents!!!
Άντε και καλή μας συνέχεια!!!

Major_Goose
03-06-2009, 18:34
Μαζί σου μαζί σου !! Για το σουβλάκι στους Μύλους...δεν το συζητώ ... δεν πεταγόσουνα και μια βόλτα μέχρι την Καρυα !!
Πάντα τέτοια

Κώστας

arisxios
03-06-2009, 18:51
Καλορίζικη καλοτάξιδη
καλά και όρθια χιλιόμετρα!!!!!