PDA

View Full Version : midland bt2 twin


intruder
20-03-2012, 18:25
οποιος ξερει γιατι εγω δοκιμασει τα παντα συμφωνα με το εγχειριδιο κτλ αλλα δεν....
1.καταρχην υπαρχουν 2 συσκευες μεσα.η μια εχει μπλε γραμματα κ η αλλη ασπρα.δεν διευκρινιζει κατι(πχ αυτη με τα μπλε ειναι του οδηγου κ η αλλη με τα ασπρα του συνεπιβατη)οκ?
2.οταν το συνδεεις μεσω bt με το κινητο σου αλλα μεσα στο κινητο σου εχεις κ τα mp3 ειναι σαν να εχεις 1 η 2 συσκευες συνδεμενες?
3.οταν ακουω mp3(απο το κινητο) δεν εχω τηλεχηρισμο απο την bt2.(το αναφερει κατι με τα πρωτοκολλα του καθε κιν παιζει)οκ.
δεν μπορω ομως να συνομιλησω με τον συνεπιβατημε λειτουργια vox που λειτουργει κανονικα οταν δεν ακουω μουσικη,ενω αν πατησω το μεσαιο κουμπι intercom(για χειροκινητα που λεν οι οδηγιες) παλι δεν μιλαω αλλα μεταφερεται η μουσικη μου ΚΑΙ στον συνεπιβατη.

δεν κανω κατι σωστα?οποιος εχει εμπειρια πραγματικα θα με βοηθουσε.ευχαριστω

CPretenteriS
20-03-2012, 18:55
οποιος ξερει γιατι εγω δοκιμασει τα παντα συμφωνα με το εγχειριδιο κτλ αλλα δεν....
1.καταρχην υπαρχουν 2 συσκευες μεσα.η μια εχει μπλε γραμματα κ η αλλη ασπρα.δεν διευκρινιζει κατι(πχ αυτη με τα μπλε ειναι του οδηγου κ η αλλη με τα ασπρα του συνεπιβατη)οκ?

Τα ορίζεις εσύ όπως θέλεις !!

2.οταν το συνδεεις μεσω bt με το κινητο σου αλλα μεσα στο κινητο σου εχεις κ τα mp3 ειναι σαν να εχεις 1 η 2 συσκευες συνδεμενες?

Ένα κανάλι επικοινωνίας χρησιμοποιείται !!

3.οταν ακουω mp3(απο το κινητο) δεν εχω τηλεχηρισμο απο την bt2.(το αναφερει κατι με τα πρωτοκολλα του καθε κιν παιζει)οκ.

Ανάλογα με το κινητό σου (Bluetooth version, BT protocols supported. κ.ο.κ.), μπορείς να πηγαίνεις εμπρός/πίσω τα τραγούδια...

δεν μπορω ομως να συνομιλησω με τον συνεπιβατημε λειτουργια vox που λειτουργει κανονικα οταν δεν ακουω μουσικη,ενω αν πατησω το μεσαιο κουμπι intercom(για χειροκινητα που λεν οι οδηγιες) παλι δεν μιλαω αλλα μεταφερεται η μουσικη μου ΚΑΙ στον συνεπιβατη.

To VOX είναι σπαστικό (κατά την άποψή μου - χρησιμοποιώ ΒΤ καθημερινά από το 2008) και γι αυτό το έχω DISABLE ! Αυτό που σου κάνει share τη μουσική με το συνεπιβάτη είναι το 3-way intercom και απενεργοποιείται.

δεν κανω κατι σωστα?οποιος εχει εμπειρια πραγματικα θα με βοηθουσε.ευχαριστω

Αυτά από εμένα... ελπίζω να σε βοήθησα...:)

intruder
20-03-2012, 19:52
το disable ειναι οταν η ρυθμιση ειναι στο τερμα στην ευαισθησια(μικροτερη) του μικροφωνου ετσι?το 3way δειχνει απενεργοποιημενο.

intruder
28-05-2012, 21:47
ερωτησης προς παλαιοτερους χρηστες,εαν η μπαταρια τα παιξει πως αλλαζει?:confused:

intruder
05-09-2013, 20:14
ξερει κανεις εαν κουμπωμουν αλλα ακουστικα εκτος της midland,
γιατι εχω παρει ΚΑΙ,
τα κ καλα ενισχυμενα,
κ δεν αντεξαν καθολου .
συνυθως καιγεται το αριστερο ηχειο.

βαρεθηκα να δινω τα 25αρια για αυτα τα ελλεινα ακουστικα,στα δικα μου αυτια για την σχεδον καθολου χρηση που τους εκανα ειναι προσωπικα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ Νεύρα:u57:

commander
05-09-2013, 20:24
ξερει κανεις εαν κουμπωμουν αλλα ακουστικα εκτος της midland,
γιατι εχω παρει ΚΑΙ,
τα κ καλα ενισχυμενα,
κ δεν αντεξαν καθολου .
συνυθως καιγεται το αριστερο ηχειο.

βαρεθηκα να δινω τα 25αρια για αυτα τα ελλεινα ακουστικα,στα δικα μου αυτια για την σχεδον καθολου χρηση που τους εκανα ειναι προσωπικα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ Νεύρα:u57:

οχι απο οτι ξερω δεν μπορείς να βαλεις καποια αλλα καλωδια.........αλλα πρωτη φορα ακουω να εχουν τετοιο προβλημα...εχω καλωδιο τωρα και 3 χρονια και ακομα παει......για τσεκαρε την μοναδα.....

Ακιs
05-09-2013, 20:30
ξερει κανεις εαν κουμπωμουν αλλα ακουστικα εκτος της midland,
γιατι εχω παρει ΚΑΙ,
τα κ καλα ενισχυμενα,
κ δεν αντεξαν καθολου .
συνυθως καιγεται το αριστερο ηχειο.

βαρεθηκα να δινω τα 25αρια για αυτα τα ελλεινα ακουστικα,στα δικα μου αυτια για την σχεδον καθολου χρηση που τους εκανα ειναι προσωπικα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ Νεύρα:u57:
Eισαι σιγουρος οτι καιγεται το ηχειο και οχι οτι κοβεται το καλωδιο κατα την τοποθετηση τους η εαν τα βαζεις-βγαζεις συχνα??;)

Gasgs
05-09-2013, 20:34
Eισαι σιγουρος οτι καιγεται το ηχειο και οχι οτι κοβεται το καλωδιο κατα την τοποθετηση τους η εαν τα βαζεις-βγαζεις συχνα??;)

Οπως σου λεει και ο φιλος Ακης, Φταιει ο τροπος που εχεις περασει μεσα τα ακουστικα, καπου τσακίζει το καλώδιο και σιγα σιγα κόβεται. ;)

lepanto
05-09-2013, 21:10
Οπως σου λεει και ο φιλος Ακης, Φταιει ο τροπος που εχεις περασει μεσα τα ακουστικα, καπου τσακίζει το καλώδιο και σιγα σιγα κόβεται. ;)

Θα ήθελα την γνώμη σας (απ ότι κατάλαβα εργάζεστε στην midland ) σχετικά με :u58::u58::u60:

intruder
05-09-2013, 21:45
Eισαι σιγουρος οτι καιγεται το ηχειο και οχι οτι κοβεται το καλωδιο κατα την τοποθετηση τους η εαν τα βαζεις-βγαζεις συχνα??;)

Οπως σου λεει και ο φιλος Ακης, Φταιει ο τροπος που εχεις περασει μεσα τα ακουστικα, καπου τσακίζει το καλώδιο και σιγα σιγα κόβεται. ;)



καιγετε το ηχειο ή το καλωδιο κοβεται το θεμα ειναι οτι εγω μενω απο ακουστικο.:mad:
ο τροπος που τοποθετησα τα καλωδια στο κρανος ,οπως κ οταν βαζω-βγαζω την μοναδα για φορτιση ,ειναι πολυ με το ''μαλακο'' κτλ.
η midland επρεπε να ειχε τουλαχιστον σε ενδεικτικη τιμη κοστους αυτην την κινεζια εαν οχι δωρεαν σους πελατες της .
απο το ''ενισχυμενο '' επρεπε να ειχε ανταλακτικο το κομματι αφου συνδεονται ολα με κλιπς