PDA

View Full Version : η βενζίνη στα χρόνια της χολέρας!!


zitsos
21-03-2012, 19:26
Βάλτε ενα τσιπουράκι η ενα οποιοδήποτε αλκολ της αρεσκίας σας καθυστε αναπαφτικα και ξεκινάμε:di59:.......πριν από λίγα χρόνια είχα φίλο ένα βενζίνα και έκανα ολόκληρο κύκλο και πέρναγα να τον δω και ευκαιριακά έβαζα και μπεζίνα...βγάζαμε το πλάνο για μια εκδρομή και υπολογίζαμε τα χλμ, καφέδες ,φαγητό, ύπνο ...και μπεζινα, χαζεύαμε τον δρόμο και αν θυμόμασταν βάζαμε και μπεζινα, όπου μας άρεσε το τοπίο ο/η μπεζινας μπεζινου και πατάγαμε τελικές όπου βλέπαμε ευθείες, χερομασταν που γράφαμε χλμ και ο δυχτης της μπεζινας επεφτε..:re25:...!ΤΩΡΑ εχω να πάω να τον δω πολύ καιρο ,ο δρομος δεν με βγαζει απο εκεί δεν συμφέρει να κάνω κύκλο ποιά ,όταν είπαμε να κάνουμε μια βόλτα πρώτα βγάλαμε για πόσα λευτα έχουμε για βεζινα και μετά βρήκαμε που θα πάμε...τα χλμ τα βλέπαμε σαν λεμιτομο και ο δείχτης βενζίνας θύμιζε ξυράφι...:o..ξέρω ολα τα μπεζιναδικα της περιοχής και καθε μέρα που περνάω οτι βλέπω τον πυρετό ενος αρωστου που ενεβενει...36.8,37.7 ,38.2,....1.754 ,1.789, 1.865!!!!:u55:
κάθε μέρα και ο αρωστος πάει και χειρότερα...ας την βάλουμε 3..5...7... ευρο και να την εφισουνε εκεί για 5 χρόνια μπορούνε..και όποιος αντέξει!!!!.δεν μπορεί να γίνετε τετειος πόλεμος με αυτή την κολο βεζινα και κανένας να μην κάνει τίποτα δεν θα πω ουτε για τους φόρους ούτε για τους μεσαζονταις, όπως με την πατάτα και τα αγκουρακια δεν μπορούνε να κανουνε κάτι και με την κολο βεζινα δεν πάει αλλο!!!:u60: κάθε μέρα και βλέπεις να χάνετε ενα λίτρο απο το ταιποζιτο σου ένα χλμ απο τον δρόμο ευρο απο την τζεπι σου.....δεν ξερω πως να την παλεψω ποια!!!:cr13:καλα να ειμαστε και θα βγουμε καποτε απο το τουνες που μας βαλανε χωρις να φτεμε....σορι αν σας ερηξα λιγο αλλα ετσι μου βγηκε σημερα......!!!!καλες βολτες να έχουμε μέσα και έξω από τα όνειρα μας!!!:th11:

xistrakis
21-03-2012, 20:37
φιλε δουλευω σε βενζηναδικο και τα βλεπω τα χαλια μας δυστιχος αποτι εχω ακουσει μεχρι το καλοκαιρι θα φτασει 2€. εγω προσωπικα της πιο πολλες δουλειες της κανω μετο ποδηλατο . τη μηχανη καμια κυριακη και αυτη με μετρο δυστιχο.

siraxanz
21-03-2012, 22:21
Τα συναισθήματα σου μας εκφράζουν....αν δεν γινει κατι μας βλεπω να ριχνουμε αγκυρες....

sentral
29-03-2012, 23:08
Τα συναισθήματα σου μας εκφράζουν....αν δεν γινει κατι μας βλεπω να ριχνουμε αγκυρες....

+1200!

ducas1098
30-03-2012, 10:12
Είναι πραγματικά τραγική η κατάσταση….. παρατηρώ κάποια βενζινάδικα που σχεδόν κάθε μέρα αυξάνουν την τιμή. Πιστεύω πως και εμείς σαν καταναλωτές πρέπει να προσέχουμε από πού βάζουμε, για να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός.

paschalis
03-04-2012, 05:31
Είναι πραγματικά τραγική η κατάσταση….. παρατηρώ κάποια βενζινάδικα που σχεδόν κάθε μέρα αυξάνουν την τιμή. Πιστεύω πως και εμείς σαν καταναλωτές πρέπει να προσέχουμε από πού βάζουμε, για να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός.


Και με τις εκλογες μια προσπαθεια παιδια εστω και την υστατη στιγμη.:)
Ειναι ευκαιρια φετος που εχει ακομα... το μπλε παραβάν:cool:

aeriko
03-04-2012, 07:53
Φίλοι μου ασυδοσία πλήρης με κανέναν έλεγχο από τις αρχές.. Στην αρχή έκοψα την super αμόλυβδη, τώρα όπως πάει θα κόψω και την απλή.

Albatros
03-04-2012, 08:05
φιλε δουλευω σε βενζηναδικο και τα βλεπω τα χαλια μας δυστιχος αποτι εχω ακουσει μεχρι το καλοκαιρι θα φτασει 2€. εγω προσωπικα της πιο πολλες δουλειες της κανω μετο ποδηλατο . τη μηχανη καμια κυριακη και αυτη με μετρο δυστιχο.

ΧΑ στο Ηράκλειο μας μπήκαν τα 2€ με την Άνοιξη...

:ha16:

ducas1098
03-04-2012, 09:40
Και με τις εκλογες μια προσπαθεια παιδια εστω και την υστατη στιγμη.:)
Ειναι ευκαιρια φετος που εχει ακομα... το μπλε παραβάν:cool:




:ye36::ye36:

draf
11-04-2012, 16:07
φιλε δουλευω σε βενζηναδικο και τα βλεπω τα χαλια μας δυστιχος αποτι εχω ακουσει μεχρι το καλοκαιρι θα φτασει 2€. εγω προσωπικα της πιο πολλες δουλειες της κανω μετο ποδηλατο . τη μηχανη καμια κυριακη και αυτη με μετρο δυστιχο.

Αφού είσαι της δουλειάς.Παίζουνε νοθείες;;;;;:confused::mad::mad::mad:

black_hawk
11-04-2012, 19:22
..εχω ακουσει μεχρι το καλοκαιρι θα φτασει 2€..

Καλοκαιριασε και δεν το καταλαβα?? :confused:


:p







:hmmm:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
11-04-2012, 21:45
Καλοκαιριασε και δεν το καταλαβα?? :confused:


:p


:hmmm:


... δυστυχώς ... και με πολύυυυυυυυ συννεφιά ... :(:(:(

Alkinoos
11-04-2012, 22:35
Η δικια μου ερώτηση είναι η εξής.
Γιατι έχει ακριβινει τόσο πολυ η βενζίνη;

ortho
11-04-2012, 23:18
Διότι οι φόροι είναι αναλογικοί κι όσο αυξάνει η τιμή του πετρελαίου αυξάνει ο ανάλογος φόρος και φυσικά και το φπα που κάθεται πάνω στην τελική τιμή. Ενα 60% ίσως και παραπάνω της τελικής τιμής βενζινάδικου είναι φόρος :mad:

DatsNic
11-04-2012, 23:42
ΧΑ στο Ηράκλειο μας μπήκαν τα 2€ με την Άνοιξη...

:ha16:
Ναι οντως Νικολα και τα φτηνα ειναι τωρα ακριβα1,90-1,97!!!

MARK
11-04-2012, 23:45
Πολύ καλά τα λές Κώστα,θα καθόμαστε να τις βλέπουμε τις μηχανούλες μας σε λίγο.Δεν θυμάμαι που έγινε,νομίζω Αμερική.Όταν ανέβηκε η βενζίνη πολύ συννενοήθηκαν όλοι και για μια ώρα σταμάτησαν στην μέση του δρόμου ή κάτι τέτοιο.Την επόμενη μέρα η βενζίνη έπεσε.Εδω όπως τα λες δεν κάνουμε τίποτα....:hmmm: