PDA

View Full Version : Το καλό να ακούγετε....


ARGI
27-03-2012, 23:54
Επειδή έχουν γίνει πολλές συζητήσεις σχετικά με τα μαστοριά,
κατά το πόσο είναι καλά ή όχι,
θέλω να επισημάνω μιά περίπτωση ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣΥΝΗΣ...
Θέλω το καλό να λέγεται, και όχι να "γρινιάζουμε" μόνο...

Γενικά με την εμπλοκή μου τόσα χρόνια στην Καρδίτσα, με δίτροχα,
παρατήρησα γενικά η ευρύτερη περιοχή χολώνει σε μαστόρια,
και ιδιαίτερα σε μεγάλα κυβικά...

Πήγαινα την "γρια" από Τρίκαλα, Βόλο & Καρδίτσα, αλλά γενικά όλο θέματα, όλο μισές δουλειές... όλο προβλήματα γενικά...:mad::(

Ευτυχώς (κατά την ταπεινή μου άποψη), ένα νέο παλικάρι με γνώσεις, μεράκι και επαγγλέματισμό ήρθε στην πόλη μας, ώστε να καλύψει αυτό το κενό!!!
Και ακούει στο όνομα Κάπελλος Σάκης
http://i1263.photobucket.com/albums/ii621/argipatmos/P270312_18270001.jpg

Το παιδί με αστείρευτο μεράκι, έκανε την "γριά" μου να ξανανοιώσει...!!
Την έκανε τζι-τζί που λέμε....:ha16::ha16:
Ανεβάζει καλύτερα τώρα, αρπάζει ομολότερα χωρίς να ρετάρει εύκολα στα χαμηλά, πιο σταθερό τιμόνι στις υψηλές, δεν μουγκρίζει στις υψηλές στροφές κ.α

Μου πήρα για όλα, 250€ !!! Δεν ξέρω εάν είναι πολλά ή λίγα, ξέρω ότι και παλιότερα έδινα τόσα περίπου αλλά από αποτελέσματα πολύ λιγότερα!!!

Από ότι μου είπε, άλλαξε όλα τα λάδια, φίλτρα όλα, καθαρισμό μέσα στο ντεπόζιτο, φιλτράκι μέσα, μπουζιά, λάδια μπροστινού συστήματος, καθαρίσμα και λίπανση αλυσίδας, πλύσιμο μηχανής, υγρά ψυγείου, καρμπυλατέρ καθαρισμό, ρύθμιση βαλβίδως και επισκευής της μιας που είχε κάποιο θέμα (βαλβίδα εισαγωγής), υγρά φρένων κ.α

Και όλα αυτά μέσα σε 48 ώρες !!! Αλλές φορές την άφηνα 1 εβδομάδα και δεν τους έφτανε...!!!:(:(


Σάκη μου σε ευχαριστώ... Ιδιαίτερα η πόλη μας, χρειάζονται ΤΕΤΟΙΑ σωστά μαστοριά...:);)
:th11::th11::th11:

(Και για να προλάβω μερικούς, που θα σκεφτούν "πονηρά", ο μάστορας, δεν τον ήξερα καν πριν μερικές ημέρες,
δεν είναι πελάτης μου και ΔΕΝ ψωνίζει τίποτα από εμένα!!!)

Ετσι απλώς... για να ακούγονται και τα καλά...:);)

stelios1977
28-03-2012, 00:15
Το καλο να λεγεται,μαλλον να το φωναζουμε.:ye02:

giorgos_gs
28-03-2012, 00:44
Μπράβο στο μαστροσακη.

ARGI
28-03-2012, 09:29
Το καλο να λεγεται,μαλλον να το φωναζουμε.:ye02:

:ye02::ye02:

J.T.R
28-03-2012, 09:31
Επειδή έχουν γίνει πολλές συζητήσεις σχετικά με τα μαστοριά,

κατά το πόσο είναι καλά ή όχι,
θέλω να επισημάνω μιά περίπτωση ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣΥΝΗΣ...
Θέλω το καλό να λέγεται, και όχι να "γρινιάζουμε" μόνο...

Γενικά με την εμπλοκή μου τόσα χρόνια στην Καρδίτσα, με δίτροχα,
παρατήρησα γενικά η ευρύτερη περιοχή χολώνει σε μαστόρια,
και ιδιαίτερα σε μεγάλα κυβικά...

Πήγαινα την "γρια" από Τρίκαλα, Βόλο & Καρδίτσα, αλλά γενικά όλο θέματα, όλο μισές δουλειές... όλο προβλήματα γενικά...:mad::(

Ευτυχώς (κατά την ταπεινή μου άποψη), ένα νέο παλικάρι με γνώσεις, μεράκι και επαγγλέματισμό ήρθε στην πόλη μας, ώστε να καλύψει αυτό το κενό!!!
Και ακούει στο όνομα Κάπελλος Σάκης
http://i1263.photobucket.com/albums/ii621/argipatmos/P270312_18270001.jpg

Το παιδί με αστείρευτο μεράκι, έκανε την "γριά" μου να ξανανοιώσει...!!
Την έκανε τζι-τζί που λέμε....:ha16::ha16:
Ανεβάζει καλύτερα τώρα, αρπάζει ομολότερα χωρίς να ρετάρει εύκολα στα χαμηλά, πιο σταθερό τιμόνι στις υψηλές, δεν μουγκρίζει στις υψηλές στροφές κ.α

Μου πήρα για όλα, 250€ !!! Δεν ξέρω εάν είναι πολλά ή λίγα, ξέρω ότι και παλιότερα έδινα τόσα περίπου αλλά από αποτελέσματα πολύ λιγότερα!!!

Από ότι μου είπε, άλλαξε όλα τα λάδια, φίλτρα όλα, καθαρισμό μέσα στο ντεπόζιτο, φιλτράκι μέσα, μπουζιά, λάδια μπροστινού συστήματος, καθαρίσμα και λίπανση αλυσίδας, πλύσιμο μηχανής, υγρά ψυγείου, καρμπυλατέρ καθαρισμό, ρύθμιση βαλβίδως και επισκευής της μιας που είχε κάποιο θέμα (βαλβίδα εισαγωγής), υγρά φρένων κ.α

Και όλα αυτά μέσα σε 48 ώρες !!! Αλλές φορές την άφηνα 1 εβδομάδα και δεν τους έφτανε...!!!:(:(


Σάκη μου σε ευχαριστώ... Ιδιαίτερα η πόλη μας, χρειάζονται ΤΕΤΟΙΑ σωστά μαστοριά...:);)
:th11::th11::th11:

(Και για να προλάβω μερικούς, που θα σκεφτούν "πονηρά", ο μάστορας, δεν τον ήξερα καν πριν μερικές ημέρες,
δεν είναι πελάτης μου και ΔΕΝ ψωνίζει τίποτα από εμένα!!!)


Ετσι απλώς... για να ακούγονται και τα καλά...:);)

Δοκιμασμενος και απο μενα ο Σακης, συμφωνω με τον Αργυρη:ye02::ye02::ye02:

siraxanz
29-03-2012, 00:00
Μπράβο στους ευσυνείδητους:)

HECTOR
30-03-2012, 18:25
Σωστος ο Αργυρης !!!!τα καλα να λεγονται και να ακουγονται!!!:ye02:

livikos
30-03-2012, 19:45
Σωστά το καλό να λέγεται.!!!:ye02: