PDA

View Full Version : ..γέρικα σκυλιά δε μαθαίνουν νέα κόλπα...


ortho
19-04-2012, 13:41
προφανώς το ακούσατε ή το διαβάσατε. Αναβάλλονται για τον Ιούνιο, δηλαδή μετά τις εκλογές, οι νέες μειώσεις σε συντάξεις κι επικουρικά.

Αν και προβάλλουν ως αιτία την αδυναμία του συστήματος, γιατί δεν είχε αδυναμία στις προηγούμενες περικοπές;, η αλήθεια είναι ότι ακόμη μιά φορά προσπαθούν να κοροϊδέψουν τους πιό μωρόπιστους από τους συμπολίτες μας.... ας μας ψηφίσουν οι μακάκες και τους βάζουμε το αγγουράκι αμέσως μετά.......

Ακόμη και στην παραπλάνηση παλιά κόλπα χρησιμοποιούν. Και προσπαθούν να μας πείσουν, αμφότεροι, ότι θα μας σώσουν, από τι άραγε; Εδώ βγήκε κι ο Μπέννυ κι είπε ότι δε γνώριζε τι ήταν το πρώτο μνημόνιο....άλλος Χρυσοχοϊδης μας βρήκε. Και φυσικά οι δημοσιογράφοι που έκαναν τη συνέντευξη ( ξέρετε ποιοί ) δεν του έθεσαν την ερώτηση που έπρεπε, γιατί είπε ο Παπακωνσταντίνου ότι το μνημόνιο Ι το συνένταξε ο αμετροεπής χοντρός μαζί με τον κλαψιάρη δανδή.....


Ουστ!!!

taksidiotis
19-04-2012, 14:28
Για αυτο κι εγω θα ψηφίσω Τζούλια που βάζει σαμπάνια και την γουστάρω με τα 1000,καλυτερα εκει η ψήφος που τουλάχιστον βλεπω ρε παιδάκι μου οτι μπαίνει και κάτι στην κοπελα,παρα σε αυτο που είχα συνηθίσει τοσα χρονια,να μου το βάζουν δηλαδη,κι όχι οτι θα αλλάξει και κάτι.θα συνεχίσουν να μας στο βάζουν,γιατι ο λαός ειναι γλυκο#####.


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

siraxanz
19-04-2012, 17:02
Λαμογια....

Gemat
19-04-2012, 19:03
Λαμογια....


Δεν θα βιαζομουν να καταδικασω ως λαμογια τους πρωταγωνιστες της Ελληνικης πολιτικης σκηνης.

Αν ηταν λαμογια και ξυπνοι, θα ειχαν τη κουταλα στο μελι και εμας ευχαριστημενους στη κοσμαρα μας.....

Τεινω να καταληξω οτι ειναι απλα ανικανοι και αχρηστοι.

zitsos
19-04-2012, 19:14
οπως βλέπεις φιλε ortho απο τις δημοσκοπησης οι κακες παλιες σηνηθειες δεν κοβονται...μπορει να μας εχουν πάρει τα σοβρακα να εχουν φαει οτι δεν τρογετε αλλά εμείς εκεί μαζι τους....τη να πω τα τα έχω χαμένα ώρες ώρες!!:confused:!

pits3
19-04-2012, 19:53
κλειδωμα τον παππου και την γιαγια στις 6 μαιου!!! θα κανει καλο στον τοπο.

black_hawk
19-04-2012, 20:46
κλειδωμα τον παππου και την γιαγια στις 6 μαιου!!! θα κανει καλο στον τοπο.

http://i298.photobucket.com/albums/mm264/manesatika/557579_359882750714374_1556525965_n.jpg

:ye33::D

Slane
19-04-2012, 21:47
Παιδιά εγώ έχω δύο απορίες. Σε λιγότερο από ένα μήνα υποτίθεται πως έχουμε εκλογές.
Γιατί δεν έχουμε υπηρεσιακή κυβέρνηση όπως ορίζει το Σύνταγμα ;
Πότε και με ποιο τρόπο θα οριστούν οι δικαστικοί αντιπρόσωποι ;

ortho
19-04-2012, 22:27
Ποιό Σύνταγμα βρε Γιώργο; Υπάρχει ακόμη; Ενα λάστιχο έχει καταντήσει....Οπως τους βολεύει το ερμηνεύουν. Απ'όσο ξέρω πρέπει να μπουν υπηρεσιακοί υπουργοί εσωτερικών και δικαιοσύνης. Αλλά είπαμε...... ζούμε έκτακτες καταστάσεις!:lo19:με αυτό το σκεπτικό το ΣτΕ αποφάσισε ότι το χαράτσι δεν είναι αντισυνταγματικό, ότι η αναδρομικότητα της εισφοράς αλληλεγγύης δεν αντιβαίνει το Σύνταγμα και πάει λέγοντας.

Μη δούμε και τίποτε τελείως παλαβά αποτελέσματα τη νύχτα των εκλογών, αν βέβαια γίνουν.....

ckk
19-04-2012, 22:39
κλειδωμα τον παππου και την γιαγια στις 6 μαιου!!! θα κανει καλο στον τοπο.

:sm7: :lo19:

napgeo
20-04-2012, 00:28
Για αυτο κι εγω θα ψηφίσω Τζούλια που βάζει σαμπάνια και την γουστάρω με τα 1000,καλυτερα εκει η ψήφος που τουλάχιστον βλεπω ρε παιδάκι μου οτι μπαίνει και κάτι στην κοπελα,παρα σε αυτο που είχα συνηθίσει τοσα χρονια,να μου το βάζουν δηλαδη,κι όχι οτι θα αλλάξει και κάτι.θα συνεχίσουν να μας στο βάζουν,γιατι ο λαός ειναι γλυκο#####.


Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk


Μα γιατί τους πάω τόσο τους Κρητικούς. Και εγώ εκεί θα τη ρίξω.
Τελικά έχουμε πολλά κοινά εμείς. Μόνο η μάρκα της μοτοσυκλέτας μας διαχωρίζει. Μήπως να το σκεφτείς να έρθεις στον κόσμο με τα αξιόπιστα:ye32: