PDA

View Full Version : Έκλεψαν τη μπροστινή ρόδα


anegis
21-04-2012, 20:27
Απίστευτο και όμως αληθινό.

Έκλεψαν τη ρόδα ενός V-Strom που παρκάρει τρία μέτρα μακρυά απο τη δική μου.
Έλεγξα τη δική μου μηχανή και διαπίστωσα ότι λείπουν δυο λαστιχιενες επαφές στις βάσεις της αριστερής Vario. Φθηνά τη γλύτωσα, αλλά ο φόβος παραμένει.
Ο μηχανές βρίσκονται σε πυλωτή αρκετά μακρυά απο το δρόμο περιπου 20 μετρα. Η πυλωτή έχει συρώμενη πόρτα.
Η μηχανή είχε συναγερμό, ο οποίος χτύπησε αλλά αυτό δεν πτοησε τα κλεφτρονια.
Το συμβάν έγινε τα ξημερώματα της Πέμπτης στο Πολυδροσο Αμαρουσιου. Έχετε το νου σας.






Sent from my iPad using Tapatalk HD

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
21-04-2012, 20:35
Tί να πεις τώρα ???

Να βρίσεις την αστυνομία, να βρίσεις το κράτος ... την τύχη σου ???

Πού να ξεσπάσεις ???





Ας αρκεστούμε στο ... "φτηνά την γλύτωσε" ο φίλος σου ...

Και στο στερεότυπο ... ας είναι το τελευταίο ...






.

Kimwnas
22-04-2012, 00:16
περνάμε στην φάση που τα κλεφτρόνια "σκυλεύουν" για ανταλλακτικά πλέον, γιατί υπάρχει ζήτηση για "μαύρα" λόγω οικονομικής ανέχειας, ή ιδέα μου είναι...?

Όπως και να έχει, αρχίζουμε και ξεφεύγουμε...

marriner
22-04-2012, 02:54
περνάμε στην φάση που τα κλεφτρόνια "σκυλεύουν" για ανταλλακτικά πλέον, γιατί υπάρχει ζήτηση για "μαύρα" λόγω οικονομικής ανέχειας, ή ιδέα μου είναι...?

Όπως και να έχει, αρχίζουμε και ξεφεύγουμε...

Δεν είναι η ιδέα σου αδερφέ.Αύριο θα κλέβουν 1 κιλό ψωμίΝεύρα:cr13::cr13::cr13:

labros
22-04-2012, 09:41
περνάμε στην φάση που τα κλεφτρόνια "σκυλεύουν" για ανταλλακτικά πλέον, γιατί υπάρχει ζήτηση για "μαύρα" λόγω οικονομικής ανέχειας, ή ιδέα μου είναι...?

Όπως και να έχει, αρχίζουμε και ξεφεύγουμε...

Δυστυώς εμπλεκόμαστε εν αγνοία μας, τι εννοώ, όταν σου έχει τύχει κάτι και δεν σε καλύπτει κάποια ασφάλεια γιατί π.χ. την έκανες μόνος σου τη πατάτα. Τότε λέμε του μάστορα: ρε μάστορα μήπως υπάρχει κανένα μεταχειρισμένο για μη το πληρώσω στον π@στη τον αντιπρόσωπο? Και ο μάστορας σου λέει άστο σε μένα θα δω τι μπορώ να βρώ. Φυσικά εσύ εννοείς ''καθαρό'' μεταχειρισμένο. Και εκεί βγαίνουν τα λαμόγια στη γύρα...
Γιαυτό θα δείτε ότι οι επαγγελματίες δεν σου προτείνουν καθόλου μεταχειρισμένα ανταλλακτικά. Είναι νομίζω ο μόνος τρόπος γιατί εάν δεν υπάρχει ζήτηση πάει και η προσφορά. Αλλά ....

EOD-K9
22-04-2012, 11:03
:(:(

GEO_K
22-04-2012, 11:29
ΝεύραΝεύραΝεύρα

anegis
22-04-2012, 11:49
Πλέον Ψήνομαι να βάλω μια κάμερα παρακολούθησης στην πυλωτή. Στο χώρο εκεί είναι 5 μηχανές. Νομίζω πως όλοι θα συμφωνήσουν...

miraze
22-04-2012, 19:54
Πλέον τις έχουν βάλει στο "μάτι" και τις δύο.

Δεν θα εκπλαγώ αν επιστρέψουν για να πάρουν κι άλλα.

Αν ήμουν στη θέση σου θα άλλαζα άμεσα θέση στάθμευσης. Και ας μη ξεχνάμε ότι η πυλωτή είναι πιο επικίνδυνο μέρος στάθμευσης ακόμα και από το δρόμο.

Είχα την τύχη να πιάσω κλεφτρόνι εν δράση και η .............ευχαρίστηση μέχρι να ρθει η αστυνομία ήταν μεγάλη :D

Απ' την άλλη ήμουν 22 τότε και το αίμα έβραζε..........τώρα που χουν αγριέψει τα πράγματα και ο κάθένας παίζει τη ζωή του κορώνα γράμματα για ένα τροχό..........δε ξέρω τί θα έκανα

paschalis
23-04-2012, 22:36
Κακα μαντατα απο το μηνυμα σου..
επιστρεφουμε ολοταχως στη δεκαετια του 80..
μονο που κυκλοφορουν και πολυ περισσοτερα οπλα
σε πολυ πιο επικινδυνα χερια..
προσοχη με το θεμα της αυτοδικιας:(:(