PDA

View Full Version : Μέλη της "Χρυσής Αυγής" διέκοψαν εκδήλωση του "Ουράνιου Τόξου"


nek21
03-06-2009, 23:59
:sm8::sm8::sm8:
http://www.zougla.gr/news.php?id=44280

fidemporas
04-06-2009, 00:36
:sm8::sm8::sm8:
http://www.zougla.gr/news.php?id=44280

Συγνωμη αλλα τα :sm8: που αναφερονται ;;
Στην εκδηλωση ;;; στην ενεργεια των Ακροδεξιων ;;; η στην σταση της αστυνομιας ;;;;

PortoLeone
04-06-2009, 06:11
Στα πάντα όλα!!!!:sm5::sm4::sm4:

ckalfas
04-06-2009, 07:17
Κάποιοι τουλάχιστον κάνουν κάτι και ας μην είναι ο καλύτερος τρόπος αντίδρασης!
Αν δεν καταλάβατε ο 2ος από τα αριστερα ηταν ο κύριος Βοσκόπουλος, για τον οποίο έγινε λόγος σε προηγούμενο θέμα!

nek21
04-06-2009, 10:11
Συγνωμη αλλα τα :sm8: που αναφερονται ;;
Στην εκδηλωση ;;; στην ενεργεια των Ακροδεξιων ;;; η στην σταση της αστυνομιας ;;;;
στη σταση αυτων των παιδιων φυσικα που δεν καθισαν με σταυρωμενα χερια.ρε παιδια θα τρελαθουμε,στη χωρα μας μεσα και κοιταξτε τι εκδηλωσεις γινονται.δεν αντιδρα κανεις?σε λιγο θα μας ...... κιολας.

wet & dirty
04-06-2009, 11:06
:sm5::sm4::sm5::sm4::sm5::sm4:

fidemporas
04-06-2009, 11:55
ΒRAVO την χρυση αυγη;;;;

ΚΑΛΑ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ;;;;;;;

:mad::mad::mad::mad:

PortoLeone
04-06-2009, 11:56
Συγγνώμη που θα γράψω ξανά αλλά γιατί επιτρέπουμε να διαδίδουν μέσα στην Ελλάδα μας
τη γλώσσα μας οι ξένοι,και γιατί τους επέτρεψαν να συνεχίσουν την ομιλία τους.
Γ Ι Α Τ Ι :confused::confused::confused:?????:Απορία:

SenseiG
04-06-2009, 13:08
:hmmm::Απορία:

renos
04-06-2009, 14:08
Εδώ πρέπει να πούμε ότι το ένα κακό χτύπησε το άλλο κακό ....
Μεταξύ δυο κακών ..... το μη χείρον βέλτιστον ....:hmmm:

funkypervert
04-06-2009, 14:19
Εδώ πρέπει να πούμε ότι το ένα κακό χτύπησε το άλλο κακό ....
Μεταξύ δυο κακών ..... το μη χείρον βέλτιστον ....:hmmm:

:sm8:

vellos
04-06-2009, 14:33
:sm8:

Dionisis
04-06-2009, 15:41
εαν γινοταν ποιο συχνα τετοιες <διακοπες ομιλιων> σε καποιους θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα πανω στο συγκεκριμενο θεμα.....

S.T
04-06-2009, 16:15
Μπράβο στα παιδιά για την ενέργεια τους(διαμαρτυρία μέσα στα λογικά πλαίσια χωρίς ακρότητες)!!!!:sm5::sm8:

funkypervert
04-06-2009, 16:40
παιδιά σόρρυ, αλλά αυτό δεν λέγεται δημοκρατία.

για να γίνουν διαφορετικά τα πράγματα στο συγκεκριμένο θέμα ΑΛΛΑ και σε πολλά άλλα... η μόνη λύση είναι επιτέλους να απαιτήσουμε κάτι διαφορετικό από αυτούς που μας κυβερνάνε!!!! και το 1ο βήμα θα είναι να σταματήσουν να μας κυβερνάνε οι 2 κλασικές οικογένειες που έχουν την εξουσία τόσα χρόνια.

υ.γ.1 προς αποφυγή παρεξήγησης, το μήνυμα μου δεν έχει κανένα υπονοούμενο, όσο αφορά πολιτικές - ιδεολογικές πεποιθήσεις.

xenos
04-06-2009, 16:52
όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ράβδος!!:D:D:D:D:D:D:D:D

essel
04-06-2009, 19:44
διαφωνώ με τον κο ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟ (αραγε είναι της γνωστής οικογένειας εκ Φλωρίνης?) αλλα διαφωνώ και με τα παιδιά της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ.
Τέτοιου είδους αντιδράσεις δινουν όπλα στα χέρια των απάτριδων και μάλιστα στους φίλους μας στην Ευρώπη που κάτι τέτοια περιμένουν για να στάξουν το δηλητηριό τους. :mad::mad:ΝεύραΝεύρα:mad::mad:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-06-2009, 20:24
Εδώ πρέπει να πούμε ότι το ένα κακό χτύπησε το άλλο κακό ....
Μεταξύ δυο κακών ..... το μη χείρον βέλτιστον ....:hmmm:

φίλους μας στην Ευρώπη που κάτι τέτοια περιμένουν για να στάξουν το δηλητηριό τους. :mad::mad:ΝεύραΝεύρα:mad::mad:



:sm8:

ntinopoulos
04-06-2009, 22:00
καλα κανουν τα παιδια!καλα που υπαρχουν κι αυτοι και υπαρχει μια ισορροπια!
γιατι αν περιμενουμε αντιδρασεις απ τους επισημους φορεις...:rolleyes:
και τα ζωα βγαζανε φωτογραφιες...ουτε κινεζοι να τανε!αλλα επρεπε να τους δωσουν να φανε τις μηχανες τους!

nek21
04-06-2009, 23:00
καλα κανουν τα παιδια!καλα που υπαρχουν κι αυτοι και υπαρχει μια ισορροπια!
γιατι αν περιμενουμε αντιδρασεις απ τους επισημους φορεις...:rolleyes:
και τα ζωα βγαζανε φωτογραφιες...ουτε κινεζοι να τανε!αλλα επρεπε να τους δωσουν να φανε τις μηχανες τους!
:sm8::sm8::sm8:

nek21
04-06-2009, 23:01
όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ράβδος!!:D:D:D:D:D:D:D:D
:sm8::sm8::sm8:

Arkas
04-06-2009, 23:03
Όταν η εκάστοτε επίσημη πολιτεία δεν παίρνει μέτρα (πολιτικά) αφήνει κενό που έρχονται να το καλύψουν μη εξουσιοδοτημένα άτομα...

Σαν πολίτης καταδικάζω την κίνηση των Χρυσαυγιτών.
Πριν από πολίτης όμως είμαι Έλληνας.
Και σαν Έλληνας λέω μπράβο και πάλι μπράβο!

Ας πρόσεχε το κράτος τα τελευταία 50 χρόνια για να μην φτάναμε στα σημερινά αίσχη!Νεύρα

kostas_366
05-06-2009, 00:06
Όταν η εκάστοτε επίσημη πολιτεία δεν παίρνει μέτρα (πολιτικά) αφήνει κενό που έρχονται να το καλύψουν μη εξουσιοδοτημένα άτομα...

Φοβερές κουβέντες..
Και το βλέπουμε να γίνεται σε πολλούς τομείς, και από πολλές <<εκάστοτε πολιτείες>>.

nek21
05-06-2009, 00:13
Πριν από πολίτης όμως είμαι Έλληνας.
Και σαν Έλληνας λέω μπράβο και πάλι μπράβο!


:sm4::sm4::sm4:

fidemporas
05-06-2009, 00:42
καλα κανουν τα παιδια!καλα που υπαρχουν κι αυτοι και υπαρχει μια ισορροπια!
γιατι αν περιμενουμε αντιδρασεις απ τους επισημους φορεις...:rolleyes:
και τα ζωα βγαζανε φωτογραφιες...ουτε κινεζοι να τανε!αλλα επρεπε να τους δωσουν να φανε τις μηχανες τους!

Ωραίο φορουμ έχουμε ......:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:

Καλά κρασά.....:(:(:(

out.....

kostasmats
05-06-2009, 02:11
Οταν βλεπω μια οργανωμενη ομαδα ανθρωπων που στο ονομα του πατριωτισμου εισβαλει σε μια εκδηλωση(εκδηλωση την οποια και εγω καταδικαζω), προσπαθει να διωξει τους παρευρισκομενους αφου πρωτα τους φωτογραφησει(!),νιωθω το ιδιο ριγος και την ιδια απογοητευση που νιωθω οταν βλεπω καποιες αλλες ομαδες εξισου οργανωμενες να σπανε την περιουσια του κοσμου στο ονομα της επαναστασης.Η πατριδα μου την οποια αγαπω και υπηρετω ως Ελληνας πολιτης ,εχει νομους.Νομους που αυτοι οι κυριοι ακροδεξιοι και ακροαριστεροι,δεν σεβονται καταπατουν και παραβιαζουν.Αν οι πολιτικοι δεν μπορουν να προστατεψουν τα συμφεροντα της πατριδας μας ας τους στειλουμε σπιτια τους,για αυτο εχουμε το εκλογικο μας δικαιωμα.Οι τραμπουκισμοι τα νταηλικια και οι αυτοδικιες ειναι πραξεις καταδικαστεες απο την λογικη και την συνειδηση μου.Εαν οι αγαπητοι και σεβαστοι συμφορουμιτες ταυτιζονται με τετοιου ειδους φασιστικες και ΑΝΟΜΕΣ συμπεριφορες τοτε θα παρακαλουσα τους συντονιστες να με διαγραψουν απο το φορουμ.
φιλικα Κωστας

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
05-06-2009, 02:59
Οταν βλεπω μια οργανωμενη ομαδα ανθρωπων που στο ονομα του πατριωτισμου εισβαλει σε μια εκδηλωση(εκδηλωση την οποια και εγω καταδικαζω), προσπαθει να διωξει τους παρευρισκομενους αφου πρωτα τους φωτογραφησει(!),νιωθω το ιδιο ριγος και την ιδια απογοητευση που νιωθω οταν βλεπω καποιες αλλες ομαδες εξισου οργανωμενες να σπανε την περιουσια του κοσμου στο ονομα της επαναστασης.Η πατριδα μου την οποια αγαπω και υπηρετω ως Ελληνας πολιτης ,εχει νομους.Νομους που αυτοι οι κυριοι ακροδεξιοι και ακροαριστεροι,δεν σεβονται καταπατουν και παραβιαζουν.Αν οι πολιτικοι δεν μπορουν να προστατεψουν τα συμφεροντα της πατριδας μας ας τους στειλουμε σπιτια τους,για αυτο εχουμε το εκλογικο μας δικαιωμα.Οι τραμπουκισμοι τα νταηλικια και οι αυτοδικιες ειναι πραξεις καταδικαστεες απο την λογικη και την συνειδηση μου.Εαν οι αγαπητοι και σεβαστοι συμφορουμιτες ταυτιζονται με τετοιου ειδους φασιστικες και ΑΝΟΜΕΣ συμπεριφορες τοτε θα παρακαλουσα τους συντονιστες να με διαγραψουν απο το φορουμ.
φιλικα Κωστας




+ 1000

panGS
05-06-2009, 03:04
Οταν βλεπω μια οργανωμενη ομαδα ανθρωπων που στο ονομα του πατριωτισμου εισβαλει σε μια εκδηλωση(εκδηλωση την οποια και εγω καταδικαζω), προσπαθει να διωξει τους παρευρισκομενους αφου πρωτα τους φωτογραφησει(!),νιωθω το ιδιο ριγος και την ιδια απογοητευση που νιωθω οταν βλεπω καποιες αλλες ομαδες εξισου οργανωμενες να σπανε την περιουσια του κοσμου στο ονομα της επαναστασης.Η πατριδα μου την οποια αγαπω και υπηρετω ως Ελληνας πολιτης ,εχει νομους.Νομους που αυτοι οι κυριοι ακροδεξιοι και ακροαριστεροι,δεν σεβονται καταπατουν και παραβιαζουν.Αν οι πολιτικοι δεν μπορουν να προστατεψουν τα συμφεροντα της πατριδας μας ας τους στειλουμε σπιτια τους,για αυτο εχουμε το εκλογικο μας δικαιωμα.Οι τραμπουκισμοι τα νταηλικια και οι αυτοδικιες ειναι πραξεις καταδικαστεες απο την λογικη και την συνειδηση μου.Εαν οι αγαπητοι και σεβαστοι συμφορουμιτες ταυτιζονται με τετοιου ειδους φασιστικες και ΑΝΟΜΕΣ συμπεριφορες τοτε θα παρακαλουσα τους συντονιστες να με διαγραψουν απο το φορουμ.
φιλικα Κωστας



+1200

Εξάλλου δεν υπάρχουν πια δεξιοί και αριστεροί, μόνο διαφορετικές "εταιρείες".

vellos
05-06-2009, 03:37
Ωραίο φορουμ έχουμε ..


πολυφωνία-δημοκρατία-ελευθερία λόγου και απόψεων.....Εσύ βάβαια λες ωραίο φόρουμ έχουμε ειρωνικά (1000 συγνώμες αμα κατάλαβα λάθος)Εγώ θα πω ΩΡΑΊΟ ΦΌΡΟΥΜ έχουμε και το εννοώ ΑΠΌΛΥΤΑ.!!!!!!!μΠΡΆΒΟ στο επίπεδο.Μην το χαλάσουμε για να μπορεί ο καθένας μας να λέει δημοκρατικά την γνώμη του.Και τώρα η δική μου. Διαφωνώ κάθετα με τους τραμπουκισμούς καθώς και με τους ομιλητές.Τώρα αν φταίει το κράτος ή εμείς......Οι εκλογές θα δείξουν .....

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
05-06-2009, 03:49
πολυφωνία-δημοκρατία-ελευθερία λόγου και απόψεων.....Εσύ βάβαια λες ωραίο φόρουμ έχουμε ειρωνικά (1000 συγνώμες αμα κατάλαβα λάθος)Εγώ θα πω ΩΡΑΊΟ ΦΌΡΟΥΜ έχουμε και το εννοώ ΑΠΌΛΥΤΑ.!!!!!!!μΠΡΆΒΟ στο επίπεδο.Μην το χαλάσουμε για να μπορεί ο καθένας μας να λέει δημοκρατικά την γνώμη του.Και τώρα η δική μου. Διαφωνώ κάθετα με τους τραμπουκισμούς καθώς και με τους ομιλητές.Τώρα αν φταίει το κράτος ή εμείς......Οι εκλογές θα δείξουν .....




ΠΑ-ΡΑ-ΚΛΗ-ΣΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να κρατήσουμε ένα επίπεδο,

για να μην αναγκαστούμε να κλειδώσουμε το φόρουμ σαν κάποιους άλλους ....




ΟΛΕΣ οι γνώμες είναι σεβαστές,

χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ο καθένας μας πρέπει να συμφωνεί με τον άλλον ......



.

ntinopoulos
05-06-2009, 09:18
δεν ειναι θεμα αριστερας η δεξιας ουτε θεμα πατριωτων και μη πατριωτων!ειναι θεμα ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΗΣ!
ως ελληνας πολιτης δεν ανεχομαι μεσα στη χωρα μου να ερχονται διαφοροι και με οργανωμενο σχεδιο να προσπαθουν να προκαλεσουν προβλημα!και να ξερουμε ετσι οτι οταν γινεται ζημια το ποταμι δε γυριζει πισω!θα αναρωτιομαστε πως και γιατι!
να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω προβλημα με τους μεταναστες που ερχονται νομιμα και δουλευουν σεβομενοι τη χωρα μου!ουτε ταυτιζομαι πληρως με τα πιστευω της χρυσης αυγης!
υπαρχουν και ορια ομως και λυπαμαι αλλα δεν ειμαι τοσο δημοκρατης ωστε να ανεχομαι τον καθε βαλτο παρλαπιπα να λεει στα μουτρα μου την καθε π@π@ρια!:mad:
χαιρομαι που η πλειοψηφια εδω καταλαβαινει!
ωραιο forum
in!!!;)

DERTILAS
05-06-2009, 09:51
δεν ειναι θεμα αριστερας η δεξιας ουτε θεμα πατριωτων και μη πατριωτων!ειναι θεμα ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΗΣ!
ως ελληνας πολιτης δεν ανεχομαι μεσα στη χωρα μου να ερχονται διαφοροι και με οργανωμενο σχεδιο να προσπαθουν να προκαλεσουν προβλημα!και να ξερουμε ετσι οτι οταν γινεται ζημια το ποταμι δε γυριζει πισω!θα αναρωτιομαστε πως και γιατι!
να ξεκαθαρισω οτι δεν εχω προβλημα με τους μεταναστες που ερχονται νομιμα και δουλευουν σεβομενοι τη χωρα μου!ουτε ταυτιζομαι πληρως με τα πιστευω της χρυσης αυγης!
υπαρχουν και ορια ομως και λυπαμαι αλλα δεν ειμαι τοσο δημοκρατης ωστε να ανεχομαι τον καθε βαλτο παρλαπιπα να λεει στα μουτρα μου την καθε π@π@ρια!:mad:
χαιρομαι που η πλειοψηφια εδω καταλαβαινει!
ωραιο forum
in!!!;)
:sm8:

VILLY
05-06-2009, 10:04
2 τα θέματα προς συζήτηση και ας προσπαθήσουμε να τα ξεμπερδέψουμε γιατί πολύ φοβάμαι ότι μπερδευτήκαμε.

H διαχείριση του συγκεκριμένου θέματος που αφορά την Σκοπιανοποίηση της Μακεδονίας, από τις κυβερνήσεις τόσο του ΠΑΣΟΚ όσο και της ΝΔ είναι για κλάματα. Ελάχιστα έχουν γίνει από εμάς ενώ το κρατίδιο της ντροπής με το όνομα Σκόπια κατάφερε με την στήριξη "εταιριών" πάρα πολλά και αυτό δεν μας τιμά καθόλου.
Αυτό είναι το ένα θέμα λοιπόν και μας αφορά όλους!
Εγώ προσωπικά ντρέπομαι σαν Έλληνας διότι είμαστε μόνο τηλεθεατές στο θέατρο του παραλόγου με θιασάρχη τις ΗΠΑ, πρωταγωνιστές τα Σκόπια και κομπάρσους προς εξυπηρέτηση της πλήρωση του σκηνικού, εμάς τους Έλληνες!

Το 2ο θέμα που αφορά την εισβολή των μελών της Χρυσής Αυγής στη συγκέντρωση όμως είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό.
Σέβομαι "Βολταιρικά" την άποψη όλων.
Το ότι κάποιοι άνθρωποι δεν γνωρίζουν τα οικτρά αποτελέσματα του Φασισμού είναι δικαίωμά τους.
Όλοι έχουν δικαίωμα στην αμάθεια!
Το να δούμε και κόμμα Ναζιστών αύριο επίσης δεν θα μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση. Αμάθεια!
Το τι δημιούργησε πολυπολιτισμικά ο Φασισμός του Χίτλερ, του Μουσολίνι, το τι απέφεραν οι δολοφονίες 22 εκατομμυρίων ανθρώπων από τον "φασισμό" του Στάλιν... είναι στα βιβλία.
Όλοι έχουν δικαίωμα όμως να μην τα διαβάζουν!
Επειδή λοιπόν δε μπορούμε και δεν έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε τους αμόρφωτους διότι έννομα διατηρούν το δικαίωμα της "αμάθειας" έτσι και εγώ δεν θα σχολιάσω τις απόψεις περί υποστήριξης της ενέργειας των μελών της χρυσής αυγής.
Το ότι ένας δολοφόνος στην προσπάθειά του να διαφύγει από το τόπο τους εγκλήματος, έσωσε τη ζωή ενός περαστικού σε τροχαίο, δεν τον απαλλάσσει από το έγκλημα που διέπραξε. Με αυτό εννοώ βέβαια ότι αυτό που έκαναν τα μέλη της χρυσής αυγής αγγίζουν το λαϊκό συναίσθημα εντούτοις όμως για μένα παραμένουν χρυσαυγίτες.

Και τέλος ερχόμαστε στους θεσμούς της δημοκρατίας.
Δημοκρατία έχουμε και ο καθένας κάνει ότι θέλει. Έτσι το βλέπουν κάποιοι.

Αχ αρχαίοι μου... Κλεισθένη, Σόλων, Ευβουλο, ο Εφιάλτη και Περικλή.
Αν βλέπατε που εμείς οι Έλληνες καταντήσαμε το θεσμό που εσείς μελετήσατε και θεσπίσατε είμαι σίγουρος ότι θα τα παίρνατε όλα πίσω και θα σκίζατε τα ... "πτυχία σας".

Εν κατακλείδι, και για αυτούς που ίσως δεν κατανόησαν τις παρόλες μου, καταδικάζω τα μέλη της χρυσής αυγής όχι τόσο για αυτό που έκαναν αλλά για αυτό που πρεσβεύουν.

Υ.Γ. Τα ανθρωπάκια που ανέβηκαν σε ένα "βήμα" στο πουθενά και υποστήριξαν το συγκεκριμένο λεξικό με αφήνουν αδιάφορο. ΑΝ δεν τους είχαν ανεβάσει οι συνάδελφοί μου στο zougla.gr αυτοί τη στιγμή δεν θα ασχολούμασταν και θα παίζαμε ... πεντόβολα.

wet & dirty
05-06-2009, 11:06
ΟΛΕΣ οι γνώμες είναι σεβαστές,

χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ο καθένας μας πρέπει να συμφωνεί με τον άλλον ......



.


ετσι ακριβως ειναι όποιος δεν μπορει να κανει διάλογο η δεν θέλει,απλα δεν συμμετέχει..γιατι π΄ρεπει να ταιριάζουν όλων οι απόψεις???αυτο ειναι δημοκρατία???αυτο το πρόβλημα εχουμε εμεις οι Ελληνες δεν έχουμε μάθει να ακούμε και τα ξέρουμε όλα!!!!όσο για το επίπεδο...επίπεδο ειναι να μπορεις να κάνεις διάλογο και με αντίθετες απόψεις χωρίς προσβολές και απειλές-εκβιασμους.

wolferin
05-06-2009, 12:17
ετσι ακριβως ειναι όποιος δεν μπορει να κανει διάλογο η δεν θέλει,απλα δεν συμμετέχει..γιατι π΄ρεπει να ταιριάζουν όλων οι απόψεις???αυτο ειναι δημοκρατία???αυτο το πρόβλημα εχουμε εμεις οι Ελληνες δεν έχουμε μάθει να ακούμε και τα ξέρουμε όλα!!!!όσο για το επίπεδο...επίπεδο ειναι να μπορεις να κάνεις διάλογο και με αντίθετες απόψεις χωρίς προσβολές και απειλές-εκβιασμους.
πρεπει να κρατησουμε την ψυχραιμια μας οτι κι αν πιστευουμε η εκπροσωπουμε

PortoLeone
05-06-2009, 12:40
Συγγνώμη που θα μιλήσω ή μάλλον θα γράψω για τρίτη φορά αλλά όσοι επειδή γεννήθηκα ΕΛΛΗΝΑΣ και θέλω να πεθάνω ΕΛΛΗΝΑΣ κάλα έκαναν στη τελική γιατί καθόμαστε σε ένα καναπέ και αμπελοφιλοσοφούμε.Μακάρι να κάναμε ένα ντου και να τους στέλναμε όλους στα σπίτια τους.Έχετε πάει Φλώρινα και γύρω να δείτε ό,τι η Ελληνική ακούγεται σε δεύτερη μοίρα?Εκεί να πάμε εκδρομή και να μαζευτούμε 50-100 μοτοσυκλέτες.Μας έχουν ανάγκη.Που θα αφήσω εγώ το "Ουράνιο τόξο"να μου μάθει πια είναι η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΜΟΥ και η γλώσσα ΜΟΥ.ΟΞΩ ΒΡΕ.Μαζί με αυτούς που σας στηρίζουν.Και όσοι τους θεωρούν αδέρφια τους να τους κάνουμε τα έξοδα να πάνε μαζί τους.Γιατί είμαστε πολιτισμένοι.Καλό ταξίδι.!!!

wet & dirty
05-06-2009, 12:45
πρεπει να κρατησουμε την ψυχραιμια μας οτι κι αν πιστευουμε η εκπροσωπουμε


γιατι Πανο πιστεύης οτι έχω χάσει την ψυχραιμία μου???εκτός αν το λές γενικά(αν δεν κατάλαβα καλα τα γραφόμενα σου ζητάω συγνώμη):Dαπλα ηταν λίγο γενικό αυτο που έγραψες και το έκανες παράθεση στο κείμενο μου που δεν έχω εκφ΄ραση τι πιστεύω η τι εκπροσωπώ!!!:cool::cool:

φίλικα πάντα

wolferin
05-06-2009, 12:50
γιατι Πανο πιστεύης οτι έχω χάσει την ψυχραιμία μου???εκτός αν το λές γενικά(αν δεν κατάλαβα καλα τα γραφόμενα σου ζητάω συγνώμη):Dαπλα ηταν λίγο γενικό αυτο που έγραψες και το έκανες παράθεση στο κείμενο μου που δεν έχω εκφ΄ραση τι πιστεύω η τι εκπροσωπώ!!!:cool::cool:

φίλικα πάντα
Τακη απλα συμφωνησα με οτι γραφεις και το πηγα λιγο πιο περα (μαλλον εγω δεν διατυπωσα σωστα την παραθεση μου)

wet & dirty
05-06-2009, 12:54
Τακη απλα συμφωνησα με οτι γραφεις και το πηγα λιγο πιο περα (μαλλον εγω δεν διατυπωσα σωστα την παραθεση μου)


OK BRO συγνώμη και παλι!!!!;)

nek21
05-06-2009, 13:36
πολυφωνία-δημοκρατία-ελευθερία λόγου και απόψεων.....Εσύ βάβαια λες ωραίο φόρουμ έχουμε ειρωνικά (1000 συγνώμες αμα κατάλαβα λάθος)Εγώ θα πω ΩΡΑΊΟ ΦΌΡΟΥΜ έχουμε και το εννοώ ΑΠΌΛΥΤΑ.!!!!!!!μΠΡΆΒΟ στο επίπεδο.Μην το χαλάσουμε για να μπορεί ο καθένας μας να λέει δημοκρατικά την γνώμη του.Και τώρα η δική μου. Διαφωνώ κάθετα με τους τραμπουκισμούς καθώς και με τους ομιλητές.Τώρα αν φταίει το κράτος ή εμείς......Οι εκλογές θα δείξουν .....
:sm8::sm8::sm8:

nek21
05-06-2009, 13:39
Συγγνώμη που θα μιλήσω ή μάλλον θα γράψω για τρίτη φορά αλλά όσοι επειδή γεννήθηκα ΕΛΛΗΝΑΣ και θέλω να πεθάνω ΕΛΛΗΝΑΣ κάλα έκαναν στη τελική γιατί καθόμαστε σε ένα καναπέ και αμπελοφιλοσοφούμε.Μακάρι να κάναμε ένα ντου και να τους στέλναμε όλους στα σπίτια τους.Έχετε πάει Φλώρινα και γύρω να δείτε ό,τι η Ελληνική ακούγεται σε δεύτερη μοίρα?Εκεί να πάμε εκδρομή και να μαζευτούμε 50-100 μοτοσυκλέτες.Μας έχουν ανάγκη.Που θα αφήσω εγώ το "Ουράνιο τόξο"να μου μάθει πια είναι η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΜΟΥ και η γλώσσα ΜΟΥ.ΟΞΩ ΒΡΕ.Μαζί με αυτούς που σας στηρίζουν.Και όσοι τους θεωρούν αδέρφια τους να τους κάνουμε τα έξοδα να πάνε μαζί τους.Γιατί είμαστε πολιτισμένοι.Καλό ταξίδι.!!!
:sm4::sm4::sm4:

yannis
05-06-2009, 17:35
Ωραίο φορουμ έχουμε ......:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:

Καλά κρασά.....:(:(:(

out.....

Οταν βλεπω μια οργανωμενη ομαδα ανθρωπων που στο ονομα του πατριωτισμου εισβαλει σε μια εκδηλωση(εκδηλωση την οποια και εγω καταδικαζω), προσπαθει να διωξει τους παρευρισκομενους αφου πρωτα τους φωτογραφησει(!),νιωθω το ιδιο ριγος και την ιδια απογοητευση που νιωθω οταν βλεπω καποιες αλλες ομαδες εξισου οργανωμενες να σπανε την περιουσια του κοσμου στο ονομα της επαναστασης.Η πατριδα μου την οποια αγαπω και υπηρετω ως Ελληνας πολιτης ,εχει νομους.Νομους που αυτοι οι κυριοι ακροδεξιοι και ακροαριστεροι,δεν σεβονται καταπατουν και παραβιαζουν.Αν οι πολιτικοι δεν μπορουν να προστατεψουν τα συμφεροντα της πατριδας μας ας τους στειλουμε σπιτια τους,για αυτο εχουμε το εκλογικο μας δικαιωμα.Οι τραμπουκισμοι τα νταηλικια και οι αυτοδικιες ειναι πραξεις καταδικαστεες απο την λογικη και την συνειδηση μου.Εαν οι αγαπητοι και σεβαστοι συμφορουμιτες ταυτιζονται με τετοιου ειδους φασιστικες και ΑΝΟΜΕΣ συμπεριφορες τοτε θα παρακαλουσα τους συντονιστες να με διαγραψουν απο το φορουμ.
φιλικα Κωστας


Παιδιά ήρεμα, αλλιώς παίζετε στο ίδιο γήπεδο, το ίδιο παιχνίδι και φυσικά, έτσι, θα έχετε και τους ίδιους χουλιγκάνους για φιλάθλους!!!!! Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι (ρατσιστικό?), πόσο μάλλον οι αντιλήψεις, εξ' ου και οι αντιδράσεις!!!!!!!!! Η κοινωνία δεν αλλάζει με απαιτήσεις, αλλά με παραδείγματα και εμπροσθοφυλακή την προσωπική του πορεία ο καθένας. Αν είναι σωστή θα γίνει αποδεκτή και επιθυμητή από κάποιους. Για τους υπόλοιπους μην νοιάζεστε. "Άσε τους νεκρούς να προχωρούν" έλεγε, ένας γνωστός!!!!;)

Εδώ, όμως ερχόμαστε με τις μοτοσυκλέτες μας για να ξεδίνουμε. Αυτό το ενδιαφέρον είναι και το προαπαιτούμενο, αυτού του χώρου. Καλό θα ήταν φυσικά και οι φίλοι που έχουν άλλες απόψεις, να είναι πιο διακριτικοί και να μην θεωρούν πως αυτοί είναι, οι "ορθόδοξοι" πατριώτες και ως εκ τούτου, έχουν το δικαίωμα να προκαλούν. :cool:

Άλλωστε, είπαμε, εδώ ήρθαμε με τις μηχανές. Όποιος δεν το καταλαβαίνει και φωνάζει... ας μαρσάρουμε λίγο, να καλύψουμε τις "φωνές". :sm7:

Πάντα φιλικά.:):):)

yannis
05-06-2009, 18:01
Και μια μικρή υπενθύμιση!!!!!

ΟΙ ΔΥΟ ΛΥΚΟΙ

Ένα βράδυ ένας γέρος (ινδιάνος) της φυλής Τσερόκι, μίλησε στον εγγονό του για τη μάχη που γίνεται μέσα στην ψυχή των ανθρώπων.
Είπε:
Γιέ μου! Η μάχη γίνεται μεταξύ δυο «λύκων» που υπάρχουν μέσα σε όλους μας:
Ο ένας είναι το Κακό:
Είναι ο θυμός, η ζήλια, η θλίψη, η απογοήτευση, η απληστία, η αλαζονεία, η αυτολύπηση, η ενοχή, η προσβολή, η κατωτερότητα, τα ψέματα, η ματαιοδοξία, η υπεροψία και το εγώ.
Ο άλλος είναι το Καλό:
Είναι η χαρά, η ειρήνη, η αγάπη, η ελπίδα, η ηρεμία, η ευγένεια, η φιλανθρωπία, η συμπόνια, η γενναιοδωρία, η αλήθεια, και η ευσπλαχνία.
Ο εγγονός το σκέφτηκε για ένα λεπτό και μετά ρώτησε τον παππού του:
Ποιος λύκος νικάει;
Ο γέρος Ινδιάνος Τσερόκι απάντησε απλά ...............
Αυτός που ταΐζεις! ;)

gs1150
05-06-2009, 20:27
Όλοι καλά τα λέτε. Αλλά είσαστε λίγο κουλ ..... Και αυτό πιστεύω οτι συμβαίνει γιατί έχουμε καμιά πεντακοσαριά χιλιόμετρα απόσταση !!!! Αλλιώς δεν εξηγείται οτι εμείς εδω πάνω (ίσως πολύ πιο κοντά στην Φλώρινα) ανυσηχούμε και αισθανόμαστε "τα λεξικά" πιο κοντά στο πετσί μας.Πάντα φιλικά και χωρίς να θέλω να δημιουργίσω αντιπαραθέσεις στο φόρουμ. Βέβαια, κάποιος θα μου πει, φιλαράκι υπάρχουν και Blogs για να κάνεις τέτοιου είδους συζητήσεις..... ΣΕΒΑΣΤΟ !!!!!! Γκαζώνουμε λοιπόν(όπως λέει ο φίλος από πάνω) και .....keep walking .....:cool:

kostasmats
05-06-2009, 23:04
Παιδιά ήρεμα, αλλιώς παίζετε στο ίδιο γήπεδο, το ίδιο παιχνίδι και φυσικά, έτσι, θα έχετε και τους ίδιους χουλιγκάνους για φιλάθλους!!!!! Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι (ρατσιστικό?), πόσο μάλλον οι αντιλήψεις, εξ' ου και οι αντιδράσεις!!!!!!!!! Η κοινωνία δεν αλλάζει με απαιτήσεις, αλλά με παραδείγματα και εμπροσθοφυλακή την προσωπική του πορεία ο καθένας. Αν είναι σωστή θα γίνει αποδεκτή και επιθυμητή από κάποιους. Για τους υπόλοιπους μην νοιάζεστε. "Άσε τους νεκρούς να προχωρούν" έλεγε, ένας γνωστός!!!!;)

Εδώ, όμως ερχόμαστε με τις μοτοσυκλέτες μας για να ξεδίνουμε. Αυτό το ενδιαφέρον είναι και το προαπαιτούμενο, αυτού του χώρου. Καλό θα ήταν φυσικά και οι φίλοι που έχουν άλλες απόψεις, να είναι πιο διακριτικοί και να μην θεωρούν πως αυτοί είναι, οι "ορθόδοξοι" πατριώτες και ως εκ τούτου, έχουν το δικαίωμα να προκαλούν. :cool:

Άλλωστε, είπαμε, εδώ ήρθαμε με τις μηχανές. Όποιος δεν το καταλαβαίνει και φωνάζει... ας μαρσάρουμε λίγο, να καλύψουμε τις "φωνές". :sm7:

Πάντα φιλικά.:):):)
φιλε μου πολυ σωστο το μηνυμα σου...επανερχομαι λοιπον για να επανορθωσω(οσο μπορω)μιας και απο οτι ειδα προσεβαλα καποιους φιλους και δεν το θελω αυτο.Μεχρι την ωρα που μπηκα και εγραψα ,τα μηνυματα που υπηρχαν στο θεμα ηταν υπερ της Χ.Α. τοσο πολυ που νομιζα οτι το φορουμ συνδεεται και υποστηριζει την εν λογω οργανωση(η οποια εχει στις ταξεις τις εγκληματιες του κοινου ποινικου δικαιου βλεπε υποθεση Περιανδρου)και δεν θα ηθελα να χαρακτηριστω ως φιλος μιας τετοιας οργανωσης.ΜΕΓΑ λαθος μου αφου απο οτι ειδα απλα ο καθενας εχει την γνωμη του,ενω ο λογος υπαρξης του φορουμ παραμενει η αγαπη για τις μοτο χωρις τα μελη του να χαρακτηριζονται πολιτικα.Ζητω συγνωμη λοιπον απο οσους ενιωσαν οτι τους προσβαλα,και παω να μαρσαρω λιγο οπως λεει και ο Γιαννης

skippybi
05-06-2009, 23:15
φιλε μου πολυ σωστο το μηνυμα σου...επανερχομαι λοιπον για να επανορθωσω(οσο μπορω)μιας και απο οτι ειδα προσεβαλα καποιους φιλους και δεν το θελω αυτο.Μεχρι την ωρα που μπηκα και εγραψα ,τα μηνυματα που υπηρχαν στο θεμα ηταν υπερ της Χ.Α. τοσο πολυ που νομιζα οτι το φορουμ συνδεεται και υποστηριζει την εν λογω οργανωση(η οποια εχει στις ταξεις τις εγκληματιες του κοινου ποινικου δικαιου βλεπε υποθεση Περιανδρου)και δεν θα ηθελα να χαρακτηριστω ως φιλος μιας τετοιας οργανωσης.ΜΕΓΑ λαθος μου αφου απο οτι ειδα απλα ο καθενας εχει την γνωμη του,ενω ο λογος υπαρξης του φορουμ παραμενει η αγαπη για τις μοτο χωρις τα μελη του να χαρακτηριζονται πολιτικα.Ζητω συγνωμη λοιπον απο οσους ενιωσαν οτι τους προσβαλα,και παω να μαρσαρω λιγο οπως λεει και ο Γιαννης

:sm5::sm5:

GANTZA
06-06-2009, 00:19
μαγκες ετσι οπως καταντησαμε οτι να ναι
σε λιγο οι χρυσαυγητες θα γινουν και ηρωες:(:(

GANTZA
06-06-2009, 00:34
η αγαπη μας για την χωρα μας δεν μεταφραζεται σε βια ,
παρα μονο οταν αυτη ειναι αναγκαια!!!!!
η κινηση αυτη ηταν σωστη ,αλλα τα επρεπε να την κανουν τα ζωα οι πολιτικοι μας.ΑΛΛΑ.......
ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

Albatros
06-06-2009, 11:42
Όταν τους ακούω να μιλάνε για Μακεδονικό ζήτημα και διαλέκτους κλπ βγαίνει και σε μένα από μέσα μου μια τεράστια ΟΡΓΗ. Χρειάζεται μεγάλη δύναμη για να μην αντιδράσω όπως τα μέλη της Χρυσής Αυγής. Για σκεφτείτε όμως γιατί κάνουν αυτές τις εκδηλώσεις? Για να ενημερώσουν τους εαυτούς τους η καμιά 10αριά άλλους συνοδηπόρους? ΟΧΙ
Το κάνουν για να δημιουργηθούν αυτά τα επεισόδια και οι αντιδράσεις και το θέμα τους να πάρει δημοσιότητα που δεν θα την είχαν ποτέ στην αφάνεια μιας άλλης ανόητης εκδήλωσης.
Τώρα τους δώσαμε αυτό που θέλανε.
Συμφωνώ βέβαια ότι πρέπει να προστατέψουμε το φόρουμ από τους κακούς εαυτούς μας(όλοι έχουμε έναν...)
Η Δημοκρατία πρέπει να έχει γερό στομάχι για να αντέξει...

xenos
06-06-2009, 14:13
ήρωες δεν ειναι τα παιδιά της Χ.Α ...ούτως η άλλος τα εργα που εχουν να παρουσιάσουν δεν ειναι τίποτα μπροστα σε αυτα που εχουν κανει μελοι της Χ.Α στην Γαλλια κ σε αλλα μέρη της ευρωπης!!....απλα πιστευω οτι καποια ατομα εχουν αγανάκτησή περισσότερο με το ολο θεμα...εχουμε υποστεί πόλους εξευτελισμούς ως Ελληνες..επειδη ειμαστε Ελληνες με εψιλον κεφαλαιο...μας εχουν φτασει σε σημειο να λενε οτι ειμαστε μονο για διακοπες κ ρεμουλα!!!...ήμαρτον πια!!..μην ξεχναμε την ιστορια μας παιδια!!..καπιος σοφος καποτε ειχε πει οτι για να κατακτησης ενα λαο (κ χωρις πολεμο)πρεπει να τον κανεις να ξεχασει την ιστορια του κ την γλωσσα του!!:D:D:D:D

nek21
06-06-2009, 15:01
καπιος σοφος καποτε ειχε πει οτι για να κατακτησης ενα λαο (κ χωρις πολεμο)πρεπει να τον κανεις να ξεχασει την ιστορια του κ την γλωσσα του!!:D:D:D:D[/QUOTE]
συμφωνω απολυτα και γνωριζουμε πολυ καλα οτι γι αυτο φροντιζουν εδω και χρονια αυτοι που μας κυβερνουν.κοιταξτε λιγο πισω,στα σχολεια τι ιστορια μας διδασκουν?η θρησκεια τι παραμυθι μας πουλαει?τελος θα θελα να πω οτι ειναι κριμα για μια χωρα με τετοιο πολιτισμο να χει καταντησει να κινειται με αυτοματο πιλοτο........κουραστηκαμε .

ntinopoulos
06-06-2009, 16:51
καπιος σοφος καποτε ειχε πει οτι για να κατακτησης ενα λαο (κ χωρις πολεμο)πρεπει να τον κανεις να ξεχασει την ιστορια του κ την γλωσσα του!!:D:D:D:D
συμφωνω απολυτα και γνωριζουμε πολυ καλα οτι γι αυτο φροντιζουν εδω και χρονια αυτοι που μας κυβερνουν.κοιταξτε λιγο πισω,στα σχολεια τι ιστορια μας διδασκουν?η θρησκεια τι παραμυθι μας πουλαει?τελος θα θελα να πω οτι ειναι κριμα για μια χωρα με τετοιο πολιτισμο να χει καταντησει να κινειται με αυτοματο πιλοτο........κουραστηκαμε .[/QUOTE]
ετσι,ετσι!
δε λεμε να μη φανε!να φανε τα λαμογια,αλλα ας κανουν τουλαχιστον τα βασικα για να νην απαξιωθει και τελειως αυτη η χωρα που εχει καταντησει #########!η οικονομικη κατασταση της χωρας αισχρη,των πολιτων αισχροτερη,αλλα το κοστος ζωης τεραστιο!ο καθενας χτιζει οπου θελει,οπως θελει,καταπατα δημοσια γη!αναρχια!τα σκανδαλα σκανε το ενα μετα το αλλο!υπαρχει ατιμωρησια!ο καθε αλητης καταστρεφει και σπαει ιδιωτικη και δημοσια περιουσια και δεν τρεχει μια!εχουν φτασει οι λαθρομεταναστες περισσοτεροι απο μας!η να πουμε για την εξωτερικη μας πολιτικη?που σε λιγο θα διεκδικησουν και την ακροπολη!αλλα εμεις εκει!δημοκρατες...υπερανω!προστασια των μειονοτητων,ελευθερια λογου και κουραφεξαλα!α!εχουμε και το λεγομενο πολιτικο κοστος,το χα ξεχασει,που ειναι η καραμελα-δικαιολογια για την αδρανεια των αρχων!
ΟΧΙ!ετσι δεν ειμαι με το διαλογο!δεν ειμαι με αυτη τη δημοκρατια!

kostasmats
07-06-2009, 15:47
2 τα θέματα προς συζήτηση και ας προσπαθήσουμε να τα ξεμπερδέψουμε γιατί πολύ φοβάμαι ότι μπερδευτήκαμε.

H διαχείριση του συγκεκριμένου θέματος που αφορά την Σκοπιανοποίηση της Μακεδονίας, από τις κυβερνήσεις τόσο του ΠΑΣΟΚ όσο και της ΝΔ είναι για κλάματα. Ελάχιστα έχουν γίνει από εμάς ενώ το κρατίδιο της ντροπής με το όνομα Σκόπια κατάφερε με την στήριξη "εταιριών" πάρα πολλά και αυτό δεν μας τιμά καθόλου.
Αυτό είναι το ένα θέμα λοιπόν και μας αφορά όλους!
Εγώ προσωπικά ντρέπομαι σαν Έλληνας διότι είμαστε μόνο τηλεθεατές στο θέατρο του παραλόγου με θιασάρχη τις ΗΠΑ, πρωταγωνιστές τα Σκόπια και κομπάρσους προς εξυπηρέτηση της πλήρωση του σκηνικού, εμάς τους Έλληνες!

Το 2ο θέμα που αφορά την εισβολή των μελών της Χρυσής Αυγής στη συγκέντρωση όμως είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό.
Σέβομαι "Βολταιρικά" την άποψη όλων.
Το ότι κάποιοι άνθρωποι δεν γνωρίζουν τα οικτρά αποτελέσματα του Φασισμού είναι δικαίωμά τους.
Όλοι έχουν δικαίωμα στην αμάθεια!
Το να δούμε και κόμμα Ναζιστών αύριο επίσης δεν θα μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση. Αμάθεια!
Το τι δημιούργησε πολυπολιτισμικά ο Φασισμός του Χίτλερ, του Μουσολίνι, το τι απέφεραν οι δολοφονίες 22 εκατομμυρίων ανθρώπων από τον "φασισμό" του Στάλιν... είναι στα βιβλία.
Όλοι έχουν δικαίωμα όμως να μην τα διαβάζουν!
Επειδή λοιπόν δε μπορούμε και δεν έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε τους αμόρφωτους διότι έννομα διατηρούν το δικαίωμα της "αμάθειας" έτσι και εγώ δεν θα σχολιάσω τις απόψεις περί υποστήριξης της ενέργειας των μελών της χρυσής αυγής.
Το ότι ένας δολοφόνος στην προσπάθειά του να διαφύγει από το τόπο τους εγκλήματος, έσωσε τη ζωή ενός περαστικού σε τροχαίο, δεν τον απαλλάσσει από το έγκλημα που διέπραξε. Με αυτό εννοώ βέβαια ότι αυτό που έκαναν τα μέλη της χρυσής αυγής αγγίζουν το λαϊκό συναίσθημα εντούτοις όμως για μένα παραμένουν χρυσαυγίτες.

Και τέλος ερχόμαστε στους θεσμούς της δημοκρατίας.
Δημοκρατία έχουμε και ο καθένας κάνει ότι θέλει. Έτσι το βλέπουν κάποιοι.

Αχ αρχαίοι μου... Κλεισθένη, Σόλων, Ευβουλο, ο Εφιάλτη και Περικλή.
Αν βλέπατε που εμείς οι Έλληνες καταντήσαμε το θεσμό που εσείς μελετήσατε και θεσπίσατε είμαι σίγουρος ότι θα τα παίρνατε όλα πίσω και θα σκίζατε τα ... "πτυχία σας".

Εν κατακλείδι, και για αυτούς που ίσως δεν κατανόησαν τις παρόλες μου, καταδικάζω τα μέλη της χρυσής αυγής όχι τόσο για αυτό που έκαναν αλλά για αυτό που πρεσβεύουν.

Υ.Γ. Τα ανθρωπάκια που ανέβηκαν σε ένα "βήμα" στο πουθενά και υποστήριξαν το συγκεκριμένο λεξικό με αφήνουν αδιάφορο. ΑΝ δεν τους είχαν ανεβάσει οι συνάδελφοί μου στο zougla.gr αυτοί τη στιγμή δεν θα ασχολούμασταν και θα παίζαμε ... πεντόβολα.
:sm8:

kostasmats
07-06-2009, 19:57
δε λεμε να μη φανε!να φανε τα λαμογια,αλλα ας κανουν τουλαχιστον τα βασικα για να νην απαξιωθει και τελειως αυτη η χωρα που εχει καταντησει #########!η οικονομικη κατασταση της χωρας αισχρη,των πολιτων αισχροτερη,αλλα το κοστος ζωης τεραστιο!ο καθενας χτιζει οπου θελει,οπως θελει,καταπατα δημοσια γη!αναρχια!τα σκανδαλα σκανε το ενα μετα το αλλο!υπαρχει ατιμωρησια!ο καθε αλητης καταστρεφει και σπαει ιδιωτικη και δημοσια περιουσια και δεν τρεχει μια!εχουν φτασει οι λαθρομεταναστες περισσοτεροι απο μας!η να πουμε για την εξωτερικη μας πολιτικη?που σε λιγο θα διεκδικησουν και την ακροπολη!αλλα εμεις εκει!δημοκρατες...υπερανω!προστασια των μειονοτητων,ελευθερια λογου και κουραφεξαλα!α!εχουμε και το λεγομενο πολιτικο κοστος,το χα ξεχασει,που ειναι η καραμελα-δικαιολογια για την αδρανεια των αρχων!
[/QUOTE]
Συμφωνω!και σαν να μην φταναν ολοι αυτοι ,ερχονται και οι αυτοκλητοι θερμοκεφαλοι εθνικοσωτηρες με τις φασιστικες και χουλιγκανιστικες μεθοδους τους, να δωσουν "λυση" στα εθνικα ζητηματα,αγνοωντας οτι ετσι συμμετεχουν στα σχεδια καποιων για "αποσταθεροποιηση"στην περιοχη μας

Blackstaf
08-06-2009, 00:36
Ένα πράγμα έχω μόνο να πω...

Η Ελλάδα δεν κινδυνεύει από τις εκδηλώσεις των οπαδών του Ουράνιου τόξου αλλά δυστυχώς από εμάς τους ίδιους που αντί να επικροτούμε ενέργειες σαν αυτήν της Χρυσής Αυγής αντίθετα τις κατακρίνουμε και βαλλόμαστε εναντίων τους!

Λυπάμαι πάρα πολύ...

gbmw
08-06-2009, 00:46
Ένα πράγμα έχω μόνο να πω...

Η Ελλάδα δεν κινδυνεύει από τις εκδηλώσεις των οπαδών του Ουράνιου τόξου αλλά δυστυχώς από εμάς τους ίδιους που αντί να επικροτούμε ενέργειες σαν αυτήν της Χρυσής Αυγής αντίθετα τις κατακρίνουμε και βαλλόμαστε εναντίων τους!

Λυπάμαι πάρα πολύ...


1) συμφωνώ !!!

2)Διαφωνώ. Γιατί ;;;; γιατί δεν μπορείς να χτυπάς την φωτιά με την φωτιά ούτε την βία με βία!!!!!!!!!!!!!!!!!

ntinopoulos
08-06-2009, 01:26
1) συμφωνώ !!!

2)Διαφωνώ. Γιατί ;;;; γιατί δεν μπορείς να χτυπάς την φωτιά με την φωτιά ούτε την βία με βία!!!!!!!!!!!!!!!!!
οπου δεν πιπτει λογος πιπτει ραβδος!
;)

PortoLeone
08-06-2009, 02:03
Συγγνώμη παιδιά αλλά αν κατάλαβα καλά δεν κινδυνεύει η χώρα μας από αυτές τις εκδηλώσεις?Μια χαρά σας βλέπω.Δε μαζευόμαστε τότε να ανοίξουμε και κανα τζαμί μπροστά από τον Άγνωστο Στρατιώτη.Να για να έχουν τα παιδιά και κάπου να προσεύχονται.Για να πάμε στη χώρα τους να κάνουμε το ίδιο?Δηλαδή "διάλεξη".
Εγώ θα σας περιμένω στα σύνορα.
Και το κουστούμι δωρεάν.Και όσο για τη βία για δείτε το βίντεο φίλοι μου πιο καλά.
Σας προκαλώ όσους δε ξέρετε να πάμε ένα ταξίδι στη Φλώρινα.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

yannis
08-06-2009, 10:19
Ελάτε ρε παιδιά. Αμάν πια με τις εθνικιστικές κορώνες σας!!!!! Γιατί δεν πάτε να τα λέτε σε κανένα αντίστοιχο site και να πάψετε να προκαλείτε και όσους έχουν διαφορετικές με σας απόψεις?!!?!?!?!?:(

Με τους πιο πολλούς από σας είμαι ήδη φίλος και συνταξιδιώτης. Σεβαστείτε λοιπόν, ότι δεν είναι απαραίτητο να έχετε το αλάθητο του πάπα και τέλος πάντων, μπορεί όσοι έχουν άλλη άποψη, να μην είναι και καλά τόσο βλάκες, αλλά να έχουν δει και κάτι άλλο πιο πέρα!!!!!;)

Ευχαριστώ για την φιλοξενία και την, εκ των προτέρων, αποδοχή της διαφορετικότητας.:)

renos
08-06-2009, 12:16
Ελάτε ρε παιδιά. Αμάν πια .......

Ευχαριστώ για την αποδοχή της διαφορετικότητας.:)


Εμείς οι "περίεργοι" να μην έχουμε αποδοχή της ΔΙΚΗΣ μας διαφορετικότητας ;;;;;;Γιατί η δική μας γνώμη να είναι κορόνες ;;;;;:hmmm:Αμάν πια γιατί κάποιος είπε γνώμη διαφορετική από κάποιον άλλο;;;Αμάν πια γιατί κάποιοι "΄κυριοι" βγήκαν παραμονη Ευρωεκλογών για να παρουσιάσουν το ΔΗΘΕΝ λεξικό τους;;;;;;;;;;;;;;;Αμάν πια γιατί δενλέμε YES flafoyhten ή όπως διάολο λένε στην γλωσα τους το ΓΙΕΣ ΣΕΡ ;;;;Αμάν πια γιατί αύριο που θα βγει ενα Τουρκοβουλγαροσκοπιανό λεξικό και θα μας κάνουν την παρουσίασή του παραονή εκλογών, εμείς πρέπει να πουμε ξανα ΓΙΕΣ ΣΕΡ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Φιλικά και με την απαίτηση να μην μου βουλώσετε το στόμα.:mad:

ntinopoulos
08-06-2009, 13:35
Ελάτε ρε παιδιά. Αμάν πια με τις εθνικιστικές κορώνες σας!!!!! Γιατί δεν πάτε να τα λέτε σε κανένα αντίστοιχο site και να πάψετε να προκαλείτε και όσους έχουν διαφορετικές με σας απόψεις?!!?!?!?!?:(

Με τους πιο πολλούς από σας είμαι ήδη φίλος και συνταξιδιώτης. Σεβαστείτε λοιπόν, ότι δεν είναι απαραίτητο να έχετε το αλάθητο του πάπα και τέλος πάντων, μπορεί όσοι έχουν άλλη άποψη, να μην είναι και καλά τόσο βλάκες, αλλά να έχουν δει και κάτι άλλο πιο πέρα!!!!!;)

Ευχαριστώ για την φιλοξενία και την, εκ των προτέρων, αποδοχή της διαφορετικότητας.:)
κανεις δε διεκδικησε το αλαθητο του παπα ουτε μιλησε κανεις για βλακες!
επισης οσοι εχουν διαφορετικη αποψη δε ειναι απαραιτητο οτι εχουν δει και κατι αλλο πιο περα,μπορει και απλα να μην εχουν δει και κατι αλλο πιο περα η και να μην εχουν καν αντιληφθει το παρον!
η αποδοχη της διαφορετικοτητας φιλε γιαννη ειναι δεδομενη!
εννοειται οτι δε θα χαλασουμε τις καρδιες μας λογω διαφορετικων αποψεων!;)

nek21
08-06-2009, 13:58
κανεις δε διεκδικησε το αλαθητο του παπα ουτε μιλησε κανεις για βλακες!
επισης οσοι εχουν διαφορετικη αποψη δε ειναι απαραιτητο οτι εχουν δει και κατι αλλο πιο περα,μπορει και απλα να μην εχουν δει και κατι αλλο πιο περα η και να μην εχουν καν αντιληφθει το παρον!
η αποδοχη της διαφορετικοτητας φιλε γιαννη ειναι δεδομενη!
εννοειται οτι δε θα χαλασουμε τις καρδιες μας λογω διαφορετικων αποψεων!;)
:sm8::sm8::sm8:

yannis
08-06-2009, 13:58
κανεις δε διεκδικησε το αλαθητο του παπα ουτε μιλησε κανεις για βλακες!
επισης οσοι εχουν διαφορετικη αποψη δε ειναι απαραιτητο οτι εχουν δει και κατι αλλο πιο περα,μπορει και απλα να μην εχουν δει και κατι αλλο πιο περα η και να μην εχουν καν αντιληφθει το παρον!
η αποδοχη της διαφορετικοτητας φιλε γιαννη ειναι δεδομενη!
εννοειται οτι δε θα χαλασουμε τις καρδιες μας λογω διαφορετικων αποψεων!;)

Αχ βρε κώστα μου, δεν το έλεγες λίγο νωρίτερα, μέρα που είναι σήμερα (του αγίου πνεύματος), να ψώνιζα κι'εγώ λίγη γνώση!!!!
Δεν βαριέσαι, του χρόνου νάμαστε καλά!!!!:sm7::sm7::sm7:

PortoLeone
08-06-2009, 14:05
Φίλε Γιάννη μη το βλέπεις κομματικά.Δεν ανήκω πουθενά.Κανείς δε μου δίνει να φάω αν δε κουνήσω τα ποδαράκια μου και τα χεράκια μου.
Δε θα επιτρέψω όμως σε κανένα προδότη να μπει στη χώρα μου που τόσα έχει περάσει και να μου υποδείξει τα σύνορα.Γιατί οι τύποι του τόξου που εκτός από Ουράνιο είναι και μουσουλμανικό αυτό κάνουν.Να σας πω επίσης ο,τι είναι υποκινούμενοι και φυσικά οικονομικά στηριζόμενοι από που?
Από τη χώρα που έχει κόκκινες άσπρες γραμμές μπλε φόντο και πολλά αστεράκια.
Αστεράκια που αν αφήσουμε τα οποιαδήποτε τόξα να κάνουν τέτοιου είδους παρουσιάσεις θα τα βλέπουμε θέλοντας και μή.
Και τι εννοώ!!!
Μήπως έχουμε πάρει είδηση πόσοι μουσουλμάνοι φανατικοί έρχονται στην Ελλάδα?
Μήπως ξέρετε πόσα τζαμιά παράνομα υπάρχουν,και όχι επειδή δε δίνουν άδεια,μόνο στην Αθήνα?
Περπατήστε ελεύθερα εσείς ή η γυναίκα σας ή ένα παιδί 15 και πάνω στη πρωτεύουσα!!!
Τι κάνουμε γι'αυτό?Μη μου πείτε ο,τι φταίει η πολιτεία ή τα κόμματα.Εμείς!!!ΝΑΙ.Για να πάμε
σε Ρώμη,Παρίσι,Λισσαβώνα,Βερολίνο και άλλες ευρωπαικές πρωτεύουσες ή και πόλεις αν θέλετε.Βρείτε μου μία οδό Αθηνάς μία Γερανίου μία Σοφοκλέους μία Πειραιώς μία μία μία μία έλεος.Αισθάνομαι ξένος στη πόλη μου.
Και σε προσωπικό επίπεδο φίλε Γίαννη που με ξέρεις λίγο.Έρχονται στιγμές που θέλω να πιω
ένα καφέ μόνος μου με τις σκέψεις μου βλέποντας τη θάλασσα από μία καφετέρια στο Πειραιά και μέσα σε μισή ώρα έχουν περάσει
τουλάχιστον 10 ενοχλητικοί με πάρε πάρε κύριο.Γιατί φίλε έρχονται εδώ?Και μένα θα μου άρεσε να έμενα Ελβετία αλλά ξέρω ό,τι δε έχω την άνεση να πάω.
Και αφού έρχονται και δεν έχουν δουλειές,γιατί κάθονται?
Να πάνε στη χώρα τους ή αλλού.Η ψορωΚωσταινα βουλιάζει που βουλιάζει τι να τους κάνουμε?
Κοιτάχτε επίσης τα πλοία της Μυτηλίνης τι φέρνει κάθε μέρα από το νησί.
Να σας πω κι άλλα.Τα εισητήρια φυσικά τα πληρώνουμε εμείς.Αυτοί είναι οι κακομοίριδες λαθρομετανάστες και καλά.Γιατί δε τους βάζουν σε ένα άλλο καράβι και να τους πάνε απέναντι από εκεί που ήρθαν.?
Και τέλος γνωρίζουμε βάσει Ε.Ε. πόσους μετανάστες πρέπει ανάλογα πληθυσμού να έχουμε?
Σας Ευχαριστώ!!!

ntinopoulos
08-06-2009, 14:32
Αχ βρε κώστα μου, δεν το έλεγες λίγο νωρίτερα, μέρα που είναι σήμερα (του αγίου πνεύματος), να ψώνιζα κι'εγώ λίγη γνώση!!!!
Δεν βαριέσαι, του χρόνου νάμαστε καλά!!!!:sm7::sm7::sm7:
δεν αναφερομαι σε θεματα γνωσης,αλλα σε θεματα ρομαντισμου και ιδεολογιας που ασχετα αν ειναι αγνα,στην παρουσα φαση δεν βρισκουν εφαρμογη!τα πραγματα εχουν αγριεψει και χρειαζονται ριζικες και αποφασιστικες αλλαγες μπας και δει ο τοπος καμια ασπρη μερα!;)

ntinopoulos
08-06-2009, 14:42
να σου πω φιλε παντελη γιατι ερχονται εδω?επειδη σε ΚΑΜΙΑ πολιτισμενη χωρα δεν ανεχονται αυτο το χαλι!αλλα εμεις ειμαστε βλεπεις... ψυχοπονιαρηδες!δεν κοιταμε τα προβληματα μας,μας απασχολουν τα προβληματα των αναξιοπαθουντων λαθρομεταναστων!
αλλα σε αλλες χωρες που τους πεταγαν στη θαλασσα απο τα καραβια ειναι φασιστες ε?αλλα δεν εχω ακουσει απο δαυτους ενα ευχαριστω που τους αφηνουμε να ζησουν εδω!ουτε βλεπω μια συμπαθεια στη χωρα μας!αντιθετως ολο παραπονα εχουν και αισθανονται και αδικημενοι!
και επαναλαμβανω,κανενα προβλημα με τους νομιμους και ελεγχομενους μεταναστες!

ckalfas
09-06-2009, 21:53
να σου πω φιλε παντελη γιατι ερχονται εδω?επειδη σε ΚΑΜΙΑ πολιτισμενη χωρα δεν ανεχονται αυτο το χαλι!αλλα εμεις ειμαστε βλεπεις... ψυχοπονιαρηδες!δεν κοιταμε τα προβληματα μας,μας απασχολουν τα προβληματα των αναξιοπαθουντων λαθρομεταναστων!
αλλα σε αλλες χωρες που τους πεταγαν στη θαλασσα απο τα καραβια ειναι φασιστες ε?αλλα δεν εχω ακουσει απο δαυτους ενα ευχαριστω που τους αφηνουμε να ζησουν εδω!ουτε βλεπω μια συμπαθεια στη χωρα μας!αντιθετως ολο παραπονα εχουν και αισθανονται και αδικημενοι!
και επαναλαμβανω,κανενα προβλημα με τους νομιμους και ελεγχομενους μεταναστες!

Δεν μπορώ να μην συμφωνήσω...

GANTZA
16-06-2009, 01:54
Ρε παιδες.:confused::confused::confused:
Παρακολουθω τη συζητηση πολυ προσεχτικα!
ΠΑΝΩ κατω κανεις δε γουσταρει το μπαχαλο αυτο με τους λαθρομεταναστες
και φυσικα ουτε τις μανουρες που κανουν.
οκ.. ολοι εχουν τα ορια τους,τις ιδεες τους,τα πιστευω τους
Ολοι μας ομως εστιαζουμε στο δεντρο και οχι στο δασος.
Σε καμια αλλη 'πολιτισμενη " χωρα δεν επικρατει τοσο χαος
γιατι φυσικα εκει εχουν νομους που τους σεβονται ολοι γιατι ισχυουν για ολους.
Εδω στο μπ...λο που λεγεται ελλαδα ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ,
με την ψηφο μας,με την μη ψηφο μας,με την απαξιωση μας για την κοινωνια γενικοτερα,με την αποξενωση μας απο τα"κοινα",απο την ιστορια μας,απο τον ιδιο το γειτονα μας....κλπ η λυση σε ολα αυτα ειναι τα παιδια μας,η πιο φρεσκα γενια.
ΝΑ ΕΝΤΡΥΦΗΣΟΥΜΕ στα παιδια μας τη εστι ελλαδα,την ιστορια μας,
το πολιτισμο μας.
ΝΑΙ ειμαστε πονεμενος λαος αλλα φιλοξενος.Ομως και το σπιτι μας δεχεται εναν συγκεκριμενο αριθμο επισκεπτων.ΑΝ ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ συμπεριφερομαστε στο σπιτι μας με ασκημο τροπο,αν δεν το αγαπαμε,δεν το φροντιζουμε και συνεπως και στην γειτονια μας δεν συμπεριφερομαστε αναλογα τι περιμενετε?
ΑΝ η νεα γενια πολιτικων ,η μελλοντικη γενια που θα ειναι τα παιδια μας δεν ειναι εφοδιασμενα ,μπολιασμενα με αγαπη για τουτο τον τοπο,για το περιβαλλον,να εχουν πυγμη ,και ολα αυτα να ξεκινανε απο το σπιτι τους,νομιζετε θα παει καλυτερα το εργο αυτο.
ΠΟΥ οι νεοι κοιτανε να πλουτισουν με οτι λαμογια γινεται,να πατησουν πανω σε πτωματα για ζησουν πλουσιοπαροχα.,και φυσικα δεν φταινε αυτα
ΓΙΑΤΙ φταιμε εμεις οι πατεραδες,μαναδες που δεν τους εχουμε δειξει τιποτα παρα μονο ιντριγκες ,κοντρες ,λαμογιες
ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΑΝΑΓΚΗ,ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΝΕΝΑΝ
ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΑΣΠΙΖΕΤΕ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ
ΝΑ αγαπησουν το γειτονα τους ,την κοινωνια,τη φυση,να μην προβαλουν τα λαμογια,να θεσπισουν νομους που να ειναι σεβαστοι απο ολους,να καλωζοριζουν τους ελεγχομενους μεταναστες ,να βαλουν ταξη σε αυτη τη χωρα επιτελους .
ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΘΑ ΞΕΠΗΔΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΥΡΙΑΝΑ ΝΙΑΤΑ ΜΠΟΛΙΑΣΜΕΝΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΒΟΥΡΚΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΜΙΑΣ ΣΚΕΨΗΣ
ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
###########

Arkas
16-06-2009, 07:59
:sm8:

VILLY
17-06-2009, 00:25
Γιώργο :sm8:

kostasmats
17-06-2009, 01:46
σωστος ο Γιωργος:sm8::sm8::sm8:

PortoLeone
17-06-2009, 19:14
:sm5:Γιώργο!

lykos27
20-06-2009, 18:58
ετσι ακριβως ειναι όποιος δεν μπορει να κανει διάλογο η δεν θέλει,απλα δεν συμμετέχει..γιατι π΄ρεπει να ταιριάζουν όλων οι απόψεις???αυτο ειναι δημοκρατία???αυτο το πρόβλημα εχουμε εμεις οι Ελληνες δεν έχουμε μάθει να ακούμε και τα ξέρουμε όλα!!!!όσο για το επίπεδο...επίπεδο ειναι να μπορεις να κάνεις διάλογο και με αντίθετες απόψεις χωρίς προσβολές και απειλές-εκβιασμους.

Συγνώμη αδέρφια για την παρέμβαση μου :cool:.... αλλά κάποιοι νομίζουν ότι "Δημοκρατία" σημαίνει κι "απάθεια".....!!!!:confused:
Συγνώμη που αγαπώ την πατρίδα μου αδέρφια(με όοοοποια στραβά και παλαβά).....!!!:confused: .....και όταν υπερασπιστώ την ιστορία μου πρέπει να με πουν και ακροδεξιό...>!!!:cool:.... στο κάτω-κάτω με το αν αγαπάς την πατρίδα σου κάποιοι θέλουν να σου βάλουν σώνει και καλά την "ταμπέλα" ακροδεξιού,....ε....!!!... τότε δεν με νοιάζει και τους έχω γραμένους όλους αυτούς, κι αν με πούνε και "φασίστα".... no problem...!!!:cool:
όσο για το "είδος της Δημόκρατίας" που κάποιοι θέλουν να υπερασπιστουν - κομμένη και ραμμένη στα μέτρα τους- .... τη να πω....:p.... εγώ πάντως δεν θα ανεχτώ καμμία "δημοκρατία και δημοκρατικούς όρους" όταν παζαρεύουν για το "πως-πόσοι-και με ποιόν τρόπο θα μου πάρουν την παρθενιά των οπισθιών μου...κοινος να με γ@...σουν, και μάλιστα μέσα στο σπίτι μου":confused:..... αν κάποιοι αρέσκονται σε τέτοιου "είδους δημοκρατία" δεν έχει παρά να μας το πεί ανοιχτά.... άλλωστε μην ντραπει....δημοκρατία έχουμε....!!!!:hmmm:
το πάρα χεσ...με το θέμα με τη δημοκρατία λεβέντες μου..... δημοκρατια ναι αλλά εκει που υπάρχει γόνιμος διάλογος...!!! ...κι όχι δημοκρατια (ξαναλέω...)όταν διαπραγματέυονται τον κ...λο μου...!!! ΗΜΑΡΤΩΝ....!!!:Απορία:

nek21
20-06-2009, 19:14
Συγνώμη αδέρφια για την παρέμβαση μου :cool:.... αλλά κάποιοι νομίζουν ότι "Δημοκρατία" σημαίνει κι "απάθεια".....!!!!:confused:
Συγνώμη που αγαπώ την πατρίδα μου αδέρφια(με όοοοποια στραβά και παλαβά).....!!!:confused: .....και όταν υπερασπιστώ την ιστορία μου πρέπει να με πουν και ακροδεξιό...>!!!:cool:.... στο κάτω-κάτω με το αν αγαπάς την πατρίδα σου κάποιοι θέλουν να σου βάλουν σώνει και καλά την "ταμπέλα" ακροδεξιού,....ε....!!!... τότε δεν με νοιάζει και τους έχω γραμένους όλους αυτούς, κι αν με πούνε και "φασίστα".... no problem...!!!:cool:
όσο για το "είδος της Δημόκρατίας" που κάποιοι θέλουν να υπερασπιστουν - κομμένη και ραμμένη στα μέτρα τους- .... τη να πω....:p.... εγώ πάντως δεν θα ανεχτώ καμμία "δημοκρατία και δημοκρατικούς όρους" όταν παζαρεύουν για το "πως-πόσοι-και με ποιόν τρόπο θα μου πάρουν την παρθενιά των οπισθιών μου...κοινος να με γ@...σουν, και μάλιστα μέσα στο σπίτι μου":confused:..... αν κάποιοι αρέσκονται σε τέτοιου "είδους δημοκρατία" δεν έχει παρά να μας το πεί ανοιχτά.... άλλωστε μην ντραπει....δημοκρατία έχουμε....!!!!:hmmm:
το πάρα χεσ...με το θέμα με τη δημοκρατία λεβέντες μου..... δημοκρατια ναι αλλά εκει που υπάρχει γόνιμος διάλογος...!!! ...κι όχι δημοκρατια (ξαναλέω...)όταν διαπραγματέυονται τον κ...λο μου...!!! ΗΜΑΡΤΩΝ....!!!:Απορία:
απ οτι καταλαβες φιλε μου ημαστε η χωρα τις ταμπελας.

PortoLeone
21-06-2009, 20:06
Τι να λέμε τώρα!Τα πάντα όλα είμαστε.Αν είχαμε άλλο πολίτευμα τι θα έκαναν τα ουράνια
τόξα?Κουνιόνται όλοι γιατί η Ελλάδα έχει γίνει ένα απέραντο χημείο.
Πακιστανέξ....θέλω τζαμί
Ορανοτοξέξ....θέλω γλώσσα
Τουρκέξ....θέλω Θράκη,νησιά,γενικά...κ.α.

Συγγνώμη εμείς τι θα πάρουμε????:Απορία:

georgekostas
21-06-2009, 20:26
Τι να λέμε τώρα!Τα πάντα όλα είμαστε.Αν είχαμε άλλο πολίτευμα τι θα έκαναν τα ουράνια
τόξα?Κουνιόνται όλοι γιατί η Ελλάδα έχει γίνει ένα απέραντο χημείο.
Πακιστανέξ....θέλω τζαμί
Ορανοτοξέξ....θέλω γλώσσα
Τουρκέξ....θέλω Θράκη,νησιά,γενικά...κ.α.

Συγγνώμη εμείς τι θα πάρουμε????:Απορία:


Kαλα το πας προχωρα...:)

margot
21-06-2009, 23:58
Παρακολουθώ τη συζήτησή σας και θα ήθελα να εκφράσω και εγώ την άποψή μου στα διάφορα που γράφτηκαν.
Ένα από τα «μειονεκτήματα-πλεονεκτήματα» της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ είναι ο πλουραλισμός των απόψεων θα μπορούσε κάποιος να πει.
Προβλήματα όπως η διεκδίκηση της Ελληνικότητας…..είναι σίγουρα απόρροια πολιτικών παιγνιδιών μεταξύ των γνωστών σε όλους υπερδυνάμεων και τέτοια παιχνίδια με βρίσκουν κάθετα αντίθετη, όπως αντίθετη είμαι με την ύπαρξη της Χρυσής Αυγής που με παραπέμπει σε φασιστικά καθεστώτα, σε απόψεις περί « Άρειας Φυλής»
Δεν πρέπει να ξεχνάμε όλοι μας ότι ζούμε στην εποχή της παγκοσμιοποίησης. Οι μετακινήσεις πληθυσμών για διάφορους λόγους –οικονομικούς- θρησκευτικούς- πολιτικούς- είναι κάτι το φυσιολογικό και απόρροια της πολιτικής των μεγάλων δυνάμεων, οι οποίες ενισχύουν την ύπαρξη των «χωρών του τρίτου κόσμου» ή των «υπανάπτυκτων χωρών» αντί να διαθέσουν κονδύλια για την ανάπτυξή τους.
Το φαινόμενο των μεταναστών είναι ένα παγκόσμιο φαινόμενο και πρέπει όλοι μας να επωφεληθούμε από αυτή τη συνύπαρξη αντί να παίζουμε το παιχνίδι των μεγάλων δυνάμεων που θέλουν να οδηγήσουν τα πράγματα σε ένα νέο φασισμό.
Για μένα Ελλάδα και Έλληνας είναι έννοιες ταυτόσημες με την ελευθερία πνεύματος, το προχώρημα της σκέψης και τον ιδεαλισμό. Όλοι μπορούν να γίνουν Έλληνες!!!!!
Γιατί ο «σύγχρονος Έλληνας» να είναι τόσο κοντόφθαλμος και τόσο ρατσιστής?????
Ζούμε σε μια εποχή χωρίς ιδανικά – το βιώνουν άσχημα οι νέες γενιές, τα παιδιά μας- και χωρίς να θέλω να γίνω μάντης κακών ειδήσεων η ΙΣΤΟΡΙΑ πορεύει προς την εμφάνιση ενός νέου «Χίτλερ»
Ας προσπαθήσουμε όλοι μας να το αποτρέψουμε όχι με ακρότητες αλλά με περισσότερη ωριμότητα στην κάθε μας κίνηση στην καθημερινότητά μας.

wet & dirty
22-06-2009, 12:39
Συγνώμη αδέρφια για την παρέμβαση μου :cool:.... αλλά κάποιοι νομίζουν ότι "Δημοκρατία" σημαίνει κι "απάθεια".....!!!!:confused:
Συγνώμη που αγαπώ την πατρίδα μου αδέρφια(με όοοοποια στραβά και παλαβά).....!!!:confused: .....και όταν υπερασπιστώ την ιστορία μου πρέπει να με πουν και ακροδεξιό...>!!!:cool:.... στο κάτω-κάτω με το αν αγαπάς την πατρίδα σου κάποιοι θέλουν να σου βάλουν σώνει και καλά την "ταμπέλα" ακροδεξιού,....ε....!!!... τότε δεν με νοιάζει και τους έχω γραμένους όλους αυτούς, κι αν με πούνε και "φασίστα".... no problem...!!!:cool:
όσο για το "είδος της Δημόκρατίας" που κάποιοι θέλουν να υπερασπιστουν - κομμένη και ραμμένη στα μέτρα τους- .... τη να πω....:p.... εγώ πάντως δεν θα ανεχτώ καμμία "δημοκρατία και δημοκρατικούς όρους" όταν παζαρεύουν για το "πως-πόσοι-και με ποιόν τρόπο θα μου πάρουν την παρθενιά των οπισθιών μου...κοινος να με γ@...σουν, και μάλιστα μέσα στο σπίτι μου":confused:..... αν κάποιοι αρέσκονται σε τέτοιου "είδους δημοκρατία" δεν έχει παρά να μας το πεί ανοιχτά.... άλλωστε μην ντραπει....δημοκρατία έχουμε....!!!!:hmmm:
το πάρα χεσ...με το θέμα με τη δημοκρατία λεβέντες μου..... δημοκρατια ναι αλλά εκει που υπάρχει γόνιμος διάλογος...!!! ...κι όχι δημοκρατια (ξαναλέω...)όταν διαπραγματέυονται τον κ...λο μου...!!! ΗΜΑΡΤΩΝ....!!!:Απορία:





:sm5::sm5::sm5:

yannis
22-06-2009, 12:40
Παρακολουθώ τη συζήτησή σας και θα ήθελα να εκφράσω και εγώ την άποψή μου στα διάφορα που γράφτηκαν.
Ένα από τα «μειονεκτήματα-πλεονεκτήματα» της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ είναι ο πλουραλισμός των απόψεων θα μπορούσε κάποιος να πει.
Προβλήματα όπως η διεκδίκηση της Ελληνικότητας…..είναι σίγουρα απόρροια πολιτικών παιγνιδιών μεταξύ των γνωστών σε όλους υπερδυνάμεων και τέτοια παιχνίδια με βρίσκουν κάθετα αντίθετη, όπως αντίθετη είμαι με την ύπαρξη της Χρυσής Αυγής που με παραπέμπει σε φασιστικά καθεστώτα, σε απόψεις περί « Άρειας Φυλής»
Δεν πρέπει να ξεχνάμε όλοι μας ότι ζούμε στην εποχή της παγκοσμιοποίησης. Οι μετακινήσεις πληθυσμών για διάφορους λόγους –οικονομικούς- θρησκευτικούς- πολιτικούς- είναι κάτι το φυσιολογικό και απόρροια της πολιτικής των μεγάλων δυνάμεων, οι οποίες ενισχύουν την ύπαρξη των «χωρών του τρίτου κόσμου» ή των «υπανάπτυκτων χωρών» αντί να διαθέσουν κονδύλια για την ανάπτυξή τους.
Το φαινόμενο των μεταναστών είναι ένα παγκόσμιο φαινόμενο και πρέπει όλοι μας να επωφεληθούμε από αυτή τη συνύπαρξη αντί να παίζουμε το παιχνίδι των μεγάλων δυνάμεων που θέλουν να οδηγήσουν τα πράγματα σε ένα νέο φασισμό.
Για μένα Ελλάδα και Έλληνας είναι έννοιες ταυτόσημες με την ελευθερία πνεύματος, το προχώρημα της σκέψης και τον ιδεαλισμό. Όλοι μπορούν να γίνουν Έλληνες!!!!!
Γιατί ο «σύγχρονος Έλληνας» να είναι τόσο κοντόφθαλμος και τόσο ρατσιστής?????
Ζούμε σε μια εποχή χωρίς ιδανικά – το βιώνουν άσχημα οι νέες γενιές, τα παιδιά μας- και χωρίς να θέλω να γίνω μάντης κακών ειδήσεων η ΙΣΤΟΡΙΑ πορεύει προς την εμφάνιση ενός νέου «Χίτλερ»
Ας προσπαθήσουμε όλοι μας να το αποτρέψουμε όχι με ακρότητες αλλά με περισσότερη ωριμότητα στην κάθε μας κίνηση στην καθημερινότητά μας.

:sm8::sm8::sm8::sm8::sm8::sm8::sm8:


Μπράβο Μαργαρίτα !!!!!!!!!!!!

PortoLeone
27-06-2009, 20:24
Γιατί αυτά που γίνονται όμως στη χώρα της Άρειας Φυλής δε πάνε να τα κάνουν φίλοι μου και στα άλλα κράτη.Για να δω πως θα είναι π.χ. το αντίστοιχο χάος στη Γερμανία,Ιταλία κ.λ.π.Θα μπορεί ο πακιστανός να καίει εκκλησία και να μένει ακόμα στη χώρα.Απλή ερώτηση.Και τα νεκροταφεία τα έχουν στον ίδιο χώρο με τα χριστιανικά?Αυτή πάει στους κύριους που το πάνε για ψήφισμα.Και όσοι δε γνωρίζουν ετοιμάζουν χώρο ταφής στο Σχιστό.Γιατί δε το κάνουν στην Κηφισιά?

GSMAN
06-07-2009, 19:12
Τα συγχαρητήρια μου στα παιδιά κάνανε αυτό που πολλοί δε τολμούν αλλά θα θέλαν να κάνουν......

Συμπεριλαμβανομένου και εμένα μέσα

loulou1100gs
06-07-2009, 21:08
Μερικές αλήθειες: βασικός χρηματοδότης του "Ουράνιου Τόξου" και άλλων συναφών "οργανώσεων" σε Μακεδονία και Θράκη ο γνωστός επιχειρηματίας Gerorge Soros ορκισμένος μισέλληνας...με την προτροπή και αμέριστη συμπαράσταση του State Department. "Χρυσή Αυγή" : ό,τι δεν μπορεί να κάνει το "επίσημο" κράτος το "αναλαμβάνουν" οργανώσεις αυτού του τύπου και ό,τι δεν μπορεί να ειπωθεί από τα λεγόμενα επίσημα media το σερβίρουν έντυπα όπως ο "Στόχος".Τα συμπεράσματα δικά σας.

yannis
06-07-2009, 21:27
Τρεις ελιές και μια βαμμένη. :p:p:p

nek21
06-07-2009, 21:52
Τα συγχαρητήρια μου στα παιδιά κάνανε αυτό που πολλοί δε τολμούν αλλά θα θέλαν να κάνουν......

Συμπεριλαμβανομένου και εμένα μέσα
:sm8::sm8::sm8:

yannis
06-07-2009, 21:59
Εμείς πάλι, στον Πειραιά αυτούς που θέλουν αλλά δεν τολμούν, τους λέμε χ****ς !!!

ΥΓ> Εννοείται πως εξαιρούντε οι παρόντες.

http://www.youtube.com/watch?v=mBhe3DUiMGk

GSMAN
07-07-2009, 14:21
Eμείς πάλι τους Πειραιώτες που μας λένε χέστες(χωρίς να μας ξέρουν) τους λέμε μ****** και τους γράφουμε στα @****** μας.(Οι παρόντες εξερούνται;))

yannis
07-07-2009, 16:00
Eμείς πάλι τους Πειραιώτες που μας λένε χέστες(χωρίς να μας ξέρουν) τους λέμε μ****** και τους γράφουμε στα @****** μας.(Οι παρόντες εξερούνται;))

Τέτοιοι χαρακτηρισμοί από χ****ς, έτσι κι' αλλιώς μας αφήνουν αδιάφορους.:p:p:p

ΥΓ. Περιτό νομίζω να διευκρινήσω πως όταν με προκαλούν δεν κάνω πίσω και οι παρόντες ΔΕΝ εξαιρούντε._

ΥΓ.2 Επειδή είμαι εκτός Ελλάδος, εάν αργήσω να απαντήσω, μην ανησυχήσετε... I'll be back !!!!!

pesto1
07-07-2009, 17:12
Από τα λεγόμενα καποιων συμφορουμιτών κατάλαβα πως ειναι η λέξεις " χρυσή αυγή " αυτό που τους παγώνει και τους κάνει να πέρνουν αρνητική στάση απέναντι στην συγκεκριμένη τους πράξη. Πιστεύω πως αν στην θέση τους ήταν μία οποιαδήποτε άλλη οργάνωση , ή απλά μια ομάδα ανθρώπων χωρίς " ταμπέλα " δεν θα είχατε αντιρηση. Δεν μπορώ να πιστέψω πως υπάρχει Έλληνας που στις μέρες μας δεν έχει προβληματιστεί, όχι μόνο για το μακεδονικό και το θέμα της γλώσσας, αλλά και για όλους αυτούς τους χιλίάδες παράνομους μετανάστες που έχουν κανει κυριολεκτικά κατάληψη σε όλα τα μεγάλα αστικά κέντρα. Πώς μπορούμε να μιλάμε για παγκοσμιοποίηση και θεωρίες περί αυτής την στιγμή που η κατάσταση με τους πακιστανο-μουσουλμάνους και κάθε καρυδιάς καρύδι που έχει μαζευτεί μέσα στην Αθήνα είναι πλέον ανεξέλεγκτη.

ΤΟ ΘΕΩΡΩ αν μη τι άλλο ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ , όπως και αυτο που κάνω τώρα εγώ, να φιλοσοφούμε περί δικαιωμάτων των ξένων την στιγμή που κάτω από το σπίτι μου γίνεται ΠΑΡΤΥ διακινησης ουσιών, όπως και θεωρώ απαράδεκτο το σημείο που έχουμε φτάσει να μη να μπορεί να κυκλοφορίσει μόνη της γυναίκα σε καμία περιπτωση ειδικά τις βραδινές ώρες. Όλοι εσείς που τους στηρίζετε ελάτε να μείνετε για 1 ώρα μαζί τους, έτσι για να μπένετε στο πνεύμα της παγκοσμιοποίησης και της ελευθερίας της βούλησης και της "δημοκρατίας" σας. Μπορεί να μην είμαι και τόσο μεγάλος και να έχω την εμπειρία ζωής και την άποψη πού έχετε μερικοί, αλλα το κέντρο της Αθήνας και συγκεκριμένα την περιοχή του Κολωνού ( Ναι, ειμαστε διπλα στον Αγ. Παντελεημονα) μπορώ να την συγκρίνω μόνο με την περιοχή του Cabrini green στο chicago. ενα google search θα σας πείσει... Δέν λέω πώς σε ξένες πόλεις δεν υπάρχουν λαθρομετανάστες, αλλά αυτό που είναι σίγουρο ειναι πως σέβονται τους νόμους, τους ανθρώπους, την θρησκεία, την κουλτουρα (οποια και αν ειναι αυτη ) με τον καλό ή και μερικές φορές με τον ανάποδο τρόπο ;)
Δυστηχώς ή ευτυχώς, ο Έλληνας είναι πάρα πολύ καλός στα λόγια ώσπου το πρόβλημα χτυπίσει την δική του πόρτα, αλλά έχει και ο καιρός γυρίσματα, ποτέ δεν ειναι αργά ... (προσοχή μη δούμε τον καρατζαφέρη με μουστάκι και στρατιωτική στολή σε λίγα χρόνια, δεν είναι τυχαίο...)

GSMAN
07-07-2009, 18:13
Τέτοιοι χαρακτηρισμοί από χ****ς, έτσι κι' αλλιώς μας αφήνουν αδιάφορους.:p:p:p

ΥΓ. Περιτό νομίζω να διευκρινήσω πως όταν με προκαλούν δεν κάνω πίσω και οι παρόντες ΔΕΝ εξαιρούντε._

ΥΓ.2 Επειδή είμαι εκτός Ελλάδος, εάν αργήσω να απαντήσω, μην ανησυχήσετε... I'll be back !!!!!

Χέστης είναι αυτός που ξεκινά μία σύραξη(έστω και λεκτική) πίσω από το πληκτρολόγιο από τη φώτο φαίνεσαι τι μπούλης είσαι:p:p:p

όσο για το ποιος προκάλεσε ποιον πρέπει να είσαι τουλάχιστον ανόητος για να μη το κατάλαβες αν λέω πάλι αν (που δε το πιστεύω) δε το κατάλαβες ότι με προκάλεσες τοτε συγνώμη απαλάσεσαι λόγω βλακείας

nek21
07-07-2009, 19:18
Εμείς πάλι, στον Πειραιά αυτούς που θέλουν αλλά δεν τολμούν, τους λέμε χ****ς !!!

ΥΓ> Εννοείται πως εξαιρούντε οι παρόντες.

http://www.youtube.com/watch?v=mBhe3DUiMGk

αδερφε εκει στο πειραια δε τα βλεπετε καθολου καλα τα πραγματα.ηρεμησε λιγο γιατι με τα γραφομενα σου μπορει να θυμωσει πολυς κοσμος.αν βεβαια τα πιστευεις ο πιο πανω χαρακτηρισμος ταιριαζει σ ολο το κοσμο,κι αυτο διοτι ολοι εχουμε κατι στο νου μας και δεν το τολμαμε.ακομη κι εσυ που δεν τολμας, ενω το σκεφτεσαι, και γραφεις πως οι παροντες εξαιρουνται.

nek21
07-07-2009, 19:27
Χέστης είναι αυτός που ξεκινά μία σύραξη(έστω και λεκτική) πίσω από το πληκτρολόγιο από τη φώτο φαίνεσαι τι μπούλης είσαι:p:p:p

όσο για το ποιος προκάλεσε ποιον πρέπει να είσαι τουλάχιστον ανόητος για να μη το κατάλαβες αν λέω πάλι αν (που δε το πιστεύω) δε το κατάλαβες ότι με προκάλεσες τοτε συγνώμη απαλάσεσαι λόγω βλακείας

φιλε αντρεα δε χρειαζεται να απανταμε με τετοιο τροπο στο forum καταρχην γιατι δε σεβομαστε το ρολο του και δευτερον τη δουλεια που εχουν κανει ο δημητρης(arkas),me to niko(λεοντοκαρδο).εδω ειμαστε για να κανουμε το μουχαμπετι μας και την παρεουλα.νομιζω οτι αν και τα γραφομενα του γιωργου ηταν λιγο προκλητικα εσυ επρεπε να τα δεις με λιγη δοση χιουμορ και ετσι να απαντησεις.:sm8:





φιλικα
Νεκταριος

GSMAN
07-07-2009, 20:12
Αγαπητέ Νεκτάριε θα με συγχωρέσεις αλλά δε μπορώ να αντιμετωπίσω με χιούμορ κάποιον άγνωστο που με λέει χέστη πες ότι δεν έχω τόσο χιούμορ:sm7:

Η απάντηση μου ήταν ακριβώς αυτή που έπρεπε να λάβει ο συγκεκριμένος

κύριος

Πίστεψε με είμαι στα φόρουμ 6 χρόνια και είναι η δεύτερη φορά που έγραψα έτσι θα χαρώ δε να σας γνωρίσω και από κοντά

Φιλικά


Ανδρέας

nek21
07-07-2009, 20:18
Αγαπητέ Νεκτάριε θα με συγχωρέσεις αλλά δε μπορώ να αντιμετωπίσω με χιούμορ κάποιον άγνωστο που με λέει χέστη πες ότι δεν έχω τόσο χιούμορ:sm7:

Η απάντηση μου ήταν ακριβώς αυτή που έπρεπε να λάβει ο συγκεκριμένος

κύριος

Πίστεψε με είμαι στα φόρουμ 6 χρόνια και είναι η δεύτερη φορά που έγραψα έτσι θα χαρώ δε να σας γνωρίσω και από κοντά

Φιλικά


Ανδρέας
οποτε θες γκαρντασι χαρα μου.αν ανεβεις ποτε προς τα πανω παρε τηλ να τα πουμε.το ιδιο θα κανω κι εγω αφου κατεβαινω συνεχεια.9 χρονια εζησα στην πρωτευουσα και δεν μπορω να ξεκολλησω.

yannis
08-07-2009, 11:56
παιδιά σόρρυ, αλλά αυτό δεν λέγεται δημοκρατία.

για να γίνουν διαφορετικά τα πράγματα στο συγκεκριμένο θέμα ΑΛΛΑ και σε πολλά άλλα... η μόνη λύση είναι επιτέλους να απαιτήσουμε κάτι διαφορετικό από αυτούς που μας κυβερνάνε!!!! και το 1ο βήμα θα είναι να σταματήσουν να μας κυβερνάνε οι 2 κλασικές οικογένειες που έχουν την εξουσία τόσα χρόνια.

υ.γ.1 προς αποφυγή παρεξήγησης, το μήνυμα μου δεν έχει κανένα υπονοούμενο, όσο αφορά πολιτικές - ιδεολογικές πεποιθήσεις.

διαφωνώ με τον κο ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟ (αραγε είναι της γνωστής οικογένειας εκ Φλωρίνης?) αλλα διαφωνώ και με τα παιδιά της ΧΡΥΣΗΣ ΑΥΓΗΣ.
Τέτοιου είδους αντιδράσεις δινουν όπλα στα χέρια των απάτριδων και μάλιστα στους φίλους μας στην Ευρώπη που κάτι τέτοια περιμένουν για να στάξουν το δηλητηριό τους.

Ωραίο φορουμ έχουμε ......

Καλά κρασά.....:(:(:(

out.....

Οταν βλεπω μια οργανωμενη ομαδα ανθρωπων που στο ονομα του πατριωτισμου εισβαλει σε μια εκδηλωση(εκδηλωση την οποια και εγω καταδικαζω), προσπαθει να διωξει τους παρευρισκομενους αφου πρωτα τους φωτογραφησει(!),νιωθω το ιδιο ριγος και την ιδια απογοητευση που νιωθω οταν βλεπω καποιες αλλες ομαδες εξισου οργανωμενες να σπανε την περιουσια του κοσμου στο ονομα της επαναστασης.Η πατριδα μου την οποια αγαπω και υπηρετω ως Ελληνας πολιτης ,εχει νομους.Νομους που αυτοι οι κυριοι ακροδεξιοι και ακροαριστεροι,δεν σεβονται καταπατουν και παραβιαζουν.Αν οι πολιτικοι δεν μπορουν να προστατεψουν τα συμφεροντα της πατριδας μας ας τους στειλουμε σπιτια τους,για αυτο εχουμε το εκλογικο μας δικαιωμα.Οι τραμπουκισμοι τα νταηλικια και οι αυτοδικιες ειναι πραξεις καταδικαστεες απο την λογικη και την συνειδηση μου.Εαν οι αγαπητοι και σεβαστοι συμφορουμιτες ταυτιζονται με τετοιου ειδους φασιστικες και ΑΝΟΜΕΣ συμπεριφορες τοτε θα παρακαλουσα τους συντονιστες να με διαγραψουν απο το φορουμ.
φιλικα Κωστας

+1200

Εξάλλου δεν υπάρχουν πια δεξιοί και αριστεροί, μόνο διαφορετικές "εταιρείες".

2 τα θέματα προς συζήτηση και ας προσπαθήσουμε να τα ξεμπερδέψουμε γιατί πολύ φοβάμαι ότι μπερδευτήκαμε.

H διαχείριση του συγκεκριμένου θέματος που αφορά την Σκοπιανοποίηση της Μακεδονίας, από τις κυβερνήσεις τόσο του ΠΑΣΟΚ όσο και της ΝΔ είναι για κλάματα. Ελάχιστα έχουν γίνει από εμάς ενώ το κρατίδιο της ντροπής με το όνομα Σκόπια κατάφερε με την στήριξη "εταιριών" πάρα πολλά και αυτό δεν μας τιμά καθόλου.
Αυτό είναι το ένα θέμα λοιπόν και μας αφορά όλους!
Εγώ προσωπικά ντρέπομαι σαν Έλληνας διότι είμαστε μόνο τηλεθεατές στο θέατρο του παραλόγου με θιασάρχη τις ΗΠΑ, πρωταγωνιστές τα Σκόπια και κομπάρσους προς εξυπηρέτηση της πλήρωση του σκηνικού, εμάς τους Έλληνες!

Το 2ο θέμα που αφορά την εισβολή των μελών της Χρυσής Αυγής στη συγκέντρωση όμως είναι κάτι το εντελώς διαφορετικό.
Σέβομαι "Βολταιρικά" την άποψη όλων.
Το ότι κάποιοι άνθρωποι δεν γνωρίζουν τα οικτρά αποτελέσματα του Φασισμού είναι δικαίωμά τους.
Όλοι έχουν δικαίωμα στην αμάθεια!
Το να δούμε και κόμμα Ναζιστών αύριο επίσης δεν θα μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση. Αμάθεια!
Το τι δημιούργησε πολυπολιτισμικά ο Φασισμός του Χίτλερ, του Μουσολίνι, το τι απέφεραν οι δολοφονίες 22 εκατομμυρίων ανθρώπων από τον "φασισμό" του Στάλιν... είναι στα βιβλία.
Όλοι έχουν δικαίωμα όμως να μην τα διαβάζουν!
Επειδή λοιπόν δε μπορούμε και δεν έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε τους αμόρφωτους διότι έννομα διατηρούν το δικαίωμα της "αμάθειας" έτσι και εγώ δεν θα σχολιάσω τις απόψεις περί υποστήριξης της ενέργειας των μελών της χρυσής αυγής.
Το ότι ένας δολοφόνος στην προσπάθειά του να διαφύγει από το τόπο τους εγκλήματος, έσωσε τη ζωή ενός περαστικού σε τροχαίο, δεν τον απαλλάσσει από το έγκλημα που διέπραξε. Με αυτό εννοώ βέβαια ότι αυτό που έκαναν τα μέλη της χρυσής αυγής αγγίζουν το λαϊκό συναίσθημα εντούτοις όμως για μένα παραμένουν χρυσαυγίτες.

Και τέλος ερχόμαστε στους θεσμούς της δημοκρατίας.
Δημοκρατία έχουμε και ο καθένας κάνει ότι θέλει. Έτσι το βλέπουν κάποιοι.

Αχ αρχαίοι μου... Κλεισθένη, Σόλων, Ευβουλο, ο Εφιάλτη και Περικλή.
Αν βλέπατε που εμείς οι Έλληνες καταντήσαμε το θεσμό που εσείς μελετήσατε και θεσπίσατε είμαι σίγουρος ότι θα τα παίρνατε όλα πίσω και θα σκίζατε τα ... "πτυχία σας".

Εν κατακλείδι, και για αυτούς που ίσως δεν κατανόησαν τις παρόλες μου, καταδικάζω τα μέλη της χρυσής αυγής όχι τόσο για αυτό που έκαναν αλλά για αυτό που πρεσβεύουν.

Υ.Γ. Τα ανθρωπάκια που ανέβηκαν σε ένα "βήμα" στο πουθενά και υποστήριξαν το συγκεκριμένο λεξικό με αφήνουν αδιάφορο. ΑΝ δεν τους είχαν ανεβάσει οι συνάδελφοί μου στο zougla.gr αυτοί τη στιγμή δεν θα ασχολούμασταν και θα παίζαμε ... πεντόβολα.

Παιδιά ήρεμα, αλλιώς παίζετε στο ίδιο γήπεδο, το ίδιο παιχνίδι και φυσικά, έτσι, θα έχετε και τους ίδιους χουλιγκάνους για φιλάθλους!!!!! Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι (ρατσιστικό?), πόσο μάλλον οι αντιλήψεις, εξ' ου και οι αντιδράσεις!!!!!!!!! Η κοινωνία δεν αλλάζει με απαιτήσεις, αλλά με παραδείγματα και εμπροσθοφυλακή την προσωπική του πορεία ο καθένας. Αν είναι σωστή θα γίνει αποδεκτή και επιθυμητή από κάποιους. Για τους υπόλοιπους μην νοιάζεστε. "Άσε τους νεκρούς να προχωρούν" έλεγε, ένας γνωστός!!!!

Εδώ, όμως ερχόμαστε με τις μοτοσυκλέτες μας για να ξεδίνουμε. Αυτό το ενδιαφέρον είναι και το προαπαιτούμενο, αυτού του χώρου. Καλό θα ήταν φυσικά και οι φίλοι που έχουν άλλες απόψεις, να είναι πιο διακριτικοί και να μην θεωρούν πως αυτοί είναι, οι "ορθόδοξοι" πατριώτες και ως εκ τούτου, έχουν το δικαίωμα να προκαλούν.

Άλλωστε, είπαμε, εδώ ήρθαμε με τις μηχανές. Όποιος δεν το καταλαβαίνει και φωνάζει... ας μαρσάρουμε λίγο, να καλύψουμε τις "φωνές".

Πάντα φιλικά.:):):)

φιλε μου πολυ σωστο το μηνυμα σου...επανερχομαι λοιπον για να επανορθωσω(οσο μπορω)μιας και απο οτι ειδα προσεβαλα καποιους φιλους και δεν το θελω αυτο.Μεχρι την ωρα που μπηκα και εγραψα ,τα μηνυματα που υπηρχαν στο θεμα ηταν υπερ της Χ.Α. τοσο πολυ που νομιζα οτι το φορουμ συνδεεται και υποστηριζει την εν λογω οργανωση(η οποια εχει στις ταξεις τις εγκληματιες του κοινου ποινικου δικαιου βλεπε υποθεση Περιανδρου)και δεν θα ηθελα να χαρακτηριστω ως φιλος μιας τετοιας οργανωσης.ΜΕΓΑ λαθος μου αφου απο οτι ειδα απλα ο καθενας εχει την γνωμη του,ενω ο λογος υπαρξης του φορουμ παραμενει η αγαπη για τις μοτο χωρις τα μελη του να χαρακτηριζονται πολιτικα.Ζητω συγνωμη λοιπον απο οσους ενιωσαν οτι τους προσβαλα,και παω να μαρσαρω λιγο οπως λεει και ο Γιαννης

:sm5::sm5:


Ελάτε ρε παιδιά. Αμάν πια με τις εθνικιστικές κορώνες σας!!!!! Γιατί δεν πάτε να τα λέτε σε κανένα αντίστοιχο site και να πάψετε να προκαλείτε και όσους έχουν διαφορετικές με σας απόψεις?!!?!?!?!?

Με τους πιο πολλούς από σας είμαι ήδη φίλος και συνταξιδιώτης. Σεβαστείτε λοιπόν, ότι δεν είναι απαραίτητο να έχετε το αλάθητο του πάπα και τέλος πάντων, μπορεί όσοι έχουν άλλη άποψη, να μην είναι και καλά τόσο βλάκες, αλλά να έχουν δει και κάτι άλλο πιο πέρα!!!!!

Ευχαριστώ για την φιλοξενία και την, εκ των προτέρων, αποδοχή της διαφορετικότητας.

Παρακολουθώ τη συζήτησή σας και θα ήθελα να εκφράσω και εγώ την άποψή μου στα διάφορα που γράφτηκαν.
Ένα από τα «μειονεκτήματα-πλεονεκτήματα» της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ είναι ο πλουραλισμός των απόψεων θα μπορούσε κάποιος να πει.
Προβλήματα όπως η διεκδίκηση της Ελληνικότητας…..είναι σίγουρα απόρροια πολιτικών παιγνιδιών μεταξύ των γνωστών σε όλους υπερδυνάμεων και τέτοια παιχνίδια με βρίσκουν κάθετα αντίθετη, όπως αντίθετη είμαι με την ύπαρξη της Χρυσής Αυγής που με παραπέμπει σε φασιστικά καθεστώτα, σε απόψεις περί « Άρειας Φυλής»
Δεν πρέπει να ξεχνάμε όλοι μας ότι ζούμε στην εποχή της παγκοσμιοποίησης. Οι μετακινήσεις πληθυσμών για διάφορους λόγους –οικονομικούς- θρησκευτικούς- πολιτικούς- είναι κάτι το φυσιολογικό και απόρροια της πολιτικής των μεγάλων δυνάμεων, οι οποίες ενισχύουν την ύπαρξη των «χωρών του τρίτου κόσμου» ή των «υπανάπτυκτων χωρών» αντί να διαθέσουν κονδύλια για την ανάπτυξή τους.
Το φαινόμενο των μεταναστών είναι ένα παγκόσμιο φαινόμενο και πρέπει όλοι μας να επωφεληθούμε από αυτή τη συνύπαρξη αντί να παίζουμε το παιχνίδι των μεγάλων δυνάμεων που θέλουν να οδηγήσουν τα πράγματα σε ένα νέο φασισμό.
Για μένα Ελλάδα και Έλληνας είναι έννοιες ταυτόσημες με την ελευθερία πνεύματος, το προχώρημα της σκέψης και τον ιδεαλισμό. Όλοι μπορούν να γίνουν Έλληνες!!!!!
Γιατί ο «σύγχρονος Έλληνας» να είναι τόσο κοντόφθαλμος και τόσο ρατσιστής?????
Ζούμε σε μια εποχή χωρίς ιδανικά – το βιώνουν άσχημα οι νέες γενιές, τα παιδιά μας- και χωρίς να θέλω να γίνω μάντης κακών ειδήσεων η ΙΣΤΟΡΙΑ πορεύει προς την εμφάνιση ενός νέου «Χίτλερ»
Ας προσπαθήσουμε όλοι μας να το αποτρέψουμε όχι με ακρότητες αλλά με περισσότερη ωριμότητα στην κάθε μας κίνηση στην καθημερινότητά μας.


................................................

Τα συγχαρητήρια μου στα παιδιά κάνανε αυτό που πολλοί δε τολμούν αλλά θα θέλαν να κάνουν......

Συμπεριλαμβανομένου και εμένα μέσα

Χέστης είναι αυτός που ξεκινά μία σύραξη(έστω και λεκτική) πίσω από το πληκτρολόγιο από τη φώτο φαίνεσαι τι μπούλης είσαι:p:p:p

όσο για το ποιος προκάλεσε ποιον πρέπει να είσαι τουλάχιστον ανόητος για να μη το κατάλαβες αν λέω πάλι αν (που δε το πιστεύω) δε το κατάλαβες ότι με προκάλεσες τοτε συγνώμη απαλάσεσαι λόγω βλακείας
................................................



Λοιπόν, αν και στο Πεκίνο, δεν θα κάνω τον Κινέζο.
Αν είχες διαβάσει τα παραπάνω, ως ώφειλες, θα καταλάβαινες ποιός θυμήθηκε μετά από τόσο καιρό, να προκαλέσει αλλά τότε δεν θα ήσουν ηλίθιος!!
Εκτός αν δεν ήθελες να προκαλέσεις, αλλά να μας πεις τον πόνο σου (θέλω αλλά δεν τολμώ!?!). Μπας και σου είπε κανείς όμως, πως μαζεύουμε σταυροφόρους για την κόκκινη μηλιά? αν και με τέτοιους "τολμηρούς", ούτε στην ροζ συκιά δεν θα φτάναμε!!!!!
Με εξέπληξε ευχάριστα το τεκμηριωμένο επιστημονικά επιχείρημά σου για την φωτο!! Εντάξει είμαι πιο όμορφος από σένα, αλλά δεν το κάνω επίτηδες, είναι φυσικό μου!!! Τώρα όσον αφορά το βλέμμα μου, είναι ενός ανθρώπου που παρ'όλα όσα έχει ζήσει (δεν σου φτάνουν δυό ζωές για τα μισά), είναι ευτυχισμένος, γιατί έχει επιτύχει τους περισσότερους στόχους του και οι υπόλοιποι είναι σε εξαιρετικό δρόμο. Χάζεψέ το στην φωτογραφία λοιπόν, αφού με την πνευματική μιζέρια που σε δέρνει, δεν θα το δεις ποτέ στον καθρέφτη σου!!!
Άσε που οι τσιρίδες σου μου θυμίζουν ένα μηχανάκι που καβάλαγα νεαρός. Να δεις τι μάρκα ήτανε... α, θυμήθηκα... ΦΛΟΡΕΤΑ!!!!



αδερφε εκει στο πειραια δε τα βλεπετε καθολου καλα τα πραγματα.ηρεμησε λιγο γιατι με τα γραφομενα σου μπορει να θυμωσει πολυς κοσμος.αν βεβαια τα πιστευεις ο πιο πανω χαρακτηρισμος ταιριαζει σ ολο το κοσμο,κι αυτο διοτι ολοι εχουμε κατι στο νου μας και δεν το τολμαμε.ακομη κι εσυ που δεν τολμας, ενω το σκεφτεσαι, και γραφεις πως οι παροντες εξαιρουνται.



Και για να σοβαρευτούμε, όπως είδες φίλε Νεκτάριε, ξεκίνησες πριν ένα μηνα, ένα θέμα, για το οποίο έχουν αρκετοί, σοβαρές διαφωνίες.
Εντάξει όλοι είμαστε ελεύθεροι (προς τιμή των admin/mod) να λέμε την γνώμη μας, έως του σημείου όμως που δεν ενοχλούντε άλλοι.
Μπορεί λοιπόν κάποιοι, να φέρνουν τρέχοντας "γλαύκα εις την Αθήνα", αλλά μέχρι εκεί. Άλλωστε και από το Ελληνικό σύνταγμα, απαγορεύεται ο προσυλλητισμός. Αν θέλαμε τέτοια υπάρχουν αμέτρητοι διαδικτυακοί και μη τόποι, για να τα βρούμε και ίσως και να το κάνουμε. Όμως εδώ ήρθαμε για να φτιάξουμε μια παρέα που θα σέβεται ο ένας τον άλλο και θα περνάμε ευχάριστα, με αφορμή, αλλά και θέμα τα μηχανάκια μας.
Για παράδειγμα, αν και άθρησκος, κάνω μια χαρά παρέα και οικογενειακή πολλές φορές, με βαθειά θρησκευόμενα άτομα (Λεοντόκαρδος, Αρκάς, Αρισχιος, Λεωνίδας, Ρίκο και αμέτρητους άλλους) περιορίζοντας την διαφορετικότητα των απόψεων σε ανώδυνα λεκτικά πειράγματα. Αν και σαν τύπος, λίγο χύμα και φύσει αντιεξουσιαστής, απολαμβάνω μια χαρά το ποτό και την βόλτα μου, με εξαιρετικά άτομα όπως ο syan, που αν δεν τον είχε κερδίσει το ανθρώπινο είδος, θα ήταν μια τέλεια μηχανή ακριβείας και οργάνωσης της ΝΑΣΑ!!! Αν και μεγαλοκοπέλα, δεν διστάζω να τσαλαβουτήσω με τις μηχανές στα νερά, με τους νεαρότατους και υπέροχους ΤΑΠΑΚΑδες. Μπορώ να μιλάω ώρες, για τα πειράγματα του Κώστα366 και του γελαστού παιδιού(Skippybi), για τις γνώσεις και την σκέψη του Κύρου Γρανάζη...και...και...και...αμέτρητοι φίλοι!!!
Συνήθως λοιπόν το γυρνάω στο καλαμπούρι, για να σπάει η ένταση, αφού αυτή έτσι κι αλλιώς δεν λείπει από πολλά στην ζωή μας.
Φυσικά δεν είμαι τοπικιστής (αστείο για τον Πειραιά), αλλά ούτε και άγνωστος όπως σχολιάστηκε, αφού και φωτο και τηλ. και αμέτρητες παρουσίες είναι καταγεγραμμένα στο Φόρουμ... εν αντιθέσει ίσως!?!
Το ότι αγοράσαμε λοιπόν ένα μηχανάκι (όπως εκκατομύρια άλλοι ανά τον πλανήτη) με μπλε/άσπρο σηματάκι, δεν σημαίνει πως γίναμε στρατηλάτες, ούτε πως έχουμε τις ίδιες απόψεις.
Γι αυτό καλό θα ήταν, όταν κάποιος από μας θελήσει να παίξει στην παραλία με τα κουβαδάκια του, να μην πετάει ψηλά την άμμο. Ο άνεμος ελευθερίας που πνέει είναι για να δροσίζει, ΟΧΙ να τυφλώνει, τουλάχιστον όσους αρέσκοντε στην ηλιοθεραπεία.

ΥΓ. ...κι αυτο διοτι ολοι εχουμε κατι στο νου μας και δεν το τολμαμε...
Νεκτάριε διαφωνώ. Ότι "θέλησα" στην ζωή μου το "τόλμησα" και αν κάποιοι νόμισαν πως έχασα προσωρινά, μακροπρόθεσμα βγήκα κερδισμένος και δικαιωμένος.

ΥΓ. Αν ο Ωροπιώτης αποκτήσει την αίσθηση του χιούμορ έχει καλώς, αλλιώς ας πάρει τηλ. να μονομαχήσουμε στην κόκκινη συκιά!!!

ntinopoulos
08-07-2009, 13:20
φιλε γιαννη γνωριζομαστε απο τις συναντησεις του forum και ξερεις οτι σε εκτιμω!νομιζω ομως οτι μιλωντας για χεστες εθιξες καποια παιδια που δεν σε ξερουν και επειδη ο γραπτος λογος ειναι πιο βαρυς και μενει ακολουθησε ο γνωστος διαλογος στο ιδιο μοτιβο!θα ηταν καλο να σταματησει η συζητηση σ αυτο τον τονο τουλαχιστον!δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε!
τωρα στο θεμα μας δε νομιζω καποιος απο μας ειναι ρατσιστης.απλα θελουμε μια κοινωνια που να λειτουργει ομαλα με ελεγχομενη μεταναστευση και σεβασμο ολων προς ολους!και βεβαια δε νομιζω να θεωρεις σωστα τα πιστευω και τις πραξεις των αναρχικων,αντιεξουσιαστικων και λοιπον κουκουλοφορων αποβρασματων!
μην ισοπεδωνουμε τα παντα!

wet & dirty
08-07-2009, 13:58
φιλε γιαννη γνωριζομαστε απο τις συναντησεις του forum και ξερεις οτι σε εκτιμω!νομιζω ομως οτι μιλωντας για χεστες εθιξες καποια παιδια που δεν σε ξερουν και επειδη ο γραπτος λογος ειναι πιο βαρυς και μενει ακολουθησε ο γνωστος διαλογος στο ιδιο μοτιβο!θα ηταν καλο να σταματησει η συζητηση σ αυτο τον τονο τουλαχιστον!δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε!
τωρα στο θεμα μας δε νομιζω καποιος απο μας ειναι ρατσιστης.απλα θελουμε μια κοινωνια που να λειτουργει ομαλα με ελεγχομενη μεταναστευση και σεβασμο ολων προς ολους!και βεβαια δε νομιζω να θεωρεις σωστα τα πιστευω και τις πραξεις των αναρχικων,αντιεξουσιαστικων και λοιπον κουκουλοφορων αποβρασματων!
μην ισοπεδωνουμε τα παντα!




++++++120000000000

GSMAN
08-07-2009, 15:24
................................................




................................................



Λοιπόν, αν και στο Πεκίνο, δεν θα κάνω τον Κινέζο.
Αν είχες διαβάσει τα παραπάνω, ως ώφειλες, θα καταλάβαινες ποιός θυμήθηκε μετά από τόσο καιρό, να προκαλέσει αλλά τότε δεν θα ήσουν ηλίθιος!!
Εκτός αν δεν ήθελες να προκαλέσεις, αλλά να μας πεις τον πόνο σου (θέλω αλλά δεν τολμώ!?!). Μπας και σου είπε κανείς όμως, πως μαζεύουμε σταυροφόρους για την κόκκινη μηλιά? αν και με τέτοιους "τολμηρούς", ούτε στην ροζ συκιά δεν θα φτάναμε!!!!!
Με εξέπληξε ευχάριστα το τεκμηριωμένο επιστημονικά επιχείρημά σου για την φωτο!! Εντάξει είμαι πιο όμορφος από σένα, αλλά δεν το κάνω επίτηδες, είναι φυσικό μου!!! Τώρα όσον αφορά το βλέμμα μου, είναι ενός ανθρώπου που παρ'όλα όσα έχει ζήσει (δεν σου φτάνουν δυό ζωές για τα μισά), είναι ευτυχισμένος, γιατί έχει επιτύχει τους περισσότερους στόχους του και οι υπόλοιποι είναι σε εξαιρετικό δρόμο. Χάζεψέ το στην φωτογραφία λοιπόν, αφού με την πνευματική μιζέρια που σε δέρνει, δεν θα το δεις ποτέ στον καθρέφτη σου!!!
Άσε που οι τσιρίδες σου μου θυμίζουν ένα μηχανάκι που καβάλαγα νεαρός. Να δεις τι μάρκα ήτανε... α, θυμήθηκα... ΦΛΟΡΕΤΑ!!!!







Και για να σοβαρευτούμε, όπως είδες φίλε Νεκτάριε, ξεκίνησες πριν ένα μηνα, ένα θέμα, για το οποίο έχουν αρκετοί, σοβαρές διαφωνίες.
Εντάξει όλοι είμαστε ελεύθεροι (προς τιμή των admin/mod) να λέμε την γνώμη μας, έως του σημείου όμως που δεν ενοχλούντε άλλοι.
Μπορεί λοιπόν κάποιοι, να φέρνουν τρέχοντας "γλαύκα εις την Αθήνα", αλλά μέχρι εκεί. Άλλωστε και από το Ελληνικό σύνταγμα, απαγορεύεται ο προσυλλητισμός. Αν θέλαμε τέτοια υπάρχουν αμέτρητοι διαδικτυακοί και μη τόποι, για να τα βρούμε και ίσως και να το κάνουμε. Όμως εδώ ήρθαμε για να φτιάξουμε μια παρέα που θα σέβεται ο ένας τον άλλο και θα περνάμε ευχάριστα, με αφορμή, αλλά και θέμα τα μηχανάκια μας.
Για παράδειγμα, αν και άθρησκος, κάνω μια χαρά παρέα και οικογενειακή πολλές φορές, με βαθειά θρησκευόμενα άτομα (Λεοντόκαρδος, Αρκάς, Αρισχιος, Λεωνίδας, Ρίκο και αμέτρητους άλλους) περιορίζοντας την διαφορετικότητα των απόψεων σε ανώδυνα λεκτικά πειράγματα. Αν και σαν τύπος, λίγο χύμα και φύσει αντιεξουσιαστής, απολαμβάνω μια χαρά το ποτό και την βόλτα μου, με εξαιρετικά άτομα όπως ο syan, που αν δεν τον είχε κερδίσει το ανθρώπινο είδος, θα ήταν μια τέλεια μηχανή ακριβείας και οργάνωσης της ΝΑΣΑ!!! Αν και μεγαλοκοπέλα, δεν διστάζω να τσαλαβουτήσω με τις μηχανές στα νερά, με τους νεαρότατους και υπέροχους ΤΑΠΑΚΑδες. Μπορώ να μιλάω ώρες, για τα πειράγματα του Κώστα366 και του γελαστού παιδιού(Skippybi), για τις γνώσεις και την σκέψη του Κύρου Γρανάζη...και...και...και...αμέτρητοι φίλοι!!!
Συνήθως λοιπόν το γυρνάω στο καλαμπούρι, για να σπάει η ένταση, αφού αυτή έτσι κι αλλιώς δεν λείπει από πολλά στην ζωή μας.
Φυσικά δεν είμαι τοπικιστής (αστείο για τον Πειραιά), αλλά ούτε και άγνωστος όπως σχολιάστηκε, αφού και φωτο και τηλ. και αμέτρητες παρουσίες είναι καταγεγραμμένα στο Φόρουμ... εν αντιθέσει ίσως!?!
Το ότι αγοράσαμε λοιπόν ένα μηχανάκι (όπως εκκατομύρια άλλοι ανά τον πλανήτη) με μπλε/άσπρο σηματάκι, δεν σημαίνει πως γίναμε στρατηλάτες, ούτε πως έχουμε τις ίδιες απόψεις.
Γι αυτό καλό θα ήταν, όταν κάποιος από μας θελήσει να παίξει στην παραλία με τα κουβαδάκια του, να μην πετάει ψηλά την άμμο. Ο άνεμος ελευθερίας που πνέει είναι για να δροσίζει, ΟΧΙ να τυφλώνει, τουλάχιστον όσους αρέσκοντε στην ηλιοθεραπεία.

ΥΓ. ...κι αυτο διοτι ολοι εχουμε κατι στο νου μας και δεν το τολμαμε...
Νεκτάριε διαφωνώ. Ότι "θέλησα" στην ζωή μου το "τόλμησα" και αν κάποιοι νόμισαν πως έχασα προσωρινά, μακροπρόθεσμα βγήκα κερδισμένος και δικαιωμένος.

ΥΓ. Αν ο Ωροπιώτης αποκτήσει την αίσθηση του χιούμορ έχει καλώς, αλλιώς ας πάρει τηλ. να μονομαχήσουμε στην κόκκινη συκιά!!!

Η φράση απαλάσεσαι λόγω βλακίας ήταν λίγη τελικά.....

Τέλος Γιάννη χιούμορ να κάνεις στους κολλητούς σου και αυτούς που σε ξέρουν εγώ ευτυχώς δε σε ξέρω

Τώρα για τους στόχους και το τι έχεις πετύχει στη ζωή σου το ξέρεις μόνο εσύ και ενδιαφέρει μόνο εσένα( αν και όπως λέει ο σοφός λαός όπου ακούς πολλά κεράσια....)

Τ ο κακό είναι με το πληκτρολόγιο ότι ο κάθε μπούλης γίνεται τσαμπουκάς και άνδρας που δε σηκώνει πολλά

άσχετα αν στη πραγματήκότητα καβαλούσε φλορέτα από την οποία πήρε και τη γενναιότητα του

Αν άκουσες τσιρίδες τότε απατάσαι οικτρά δύσκολα με εκνευρίζει κάποιος και σίγουρα δε θα επιτρέψω στο κάθε πληκτρολογιακό τσαμπουκά Μπούλη να μου χαλάσει τη Ζαχαρένια μου:sm7:

Τέλος Γενναίε Γιάννη θαυμάζοντας το απαράμιλλο θάρος το οποίο φαίνεται από το αετίσιο βλέμμα σου να σαι σίγουρος ότι μόνο εσύ θα έκανες μονομαχία κάτω από μία Συκιά(όμοιως το ομοίο λέγανε???)

Τέλος δε μπορώ να περιμένω από κάποιον που δε πιστεύει πουθενά (άθρησκος)να αγαπήσει τη πατρίδα του και να πιστέψει σε αυτήν


Με χαιρετισμούς


Στον αγαπητό μπούλη

Υ.Γ Δε πιστεύω να παρεξηγιέσαι πάρτο σα χιούμορ μωρέ:sm7:

nek21
08-07-2009, 19:54
φιλε γιαννη γνωριζομαστε απο τις συναντησεις του forum και ξερεις οτι σε εκτιμω!νομιζω ομως οτι μιλωντας για χεστες εθιξες καποια παιδια που δεν σε ξερουν και επειδη ο γραπτος λογος ειναι πιο βαρυς και μενει ακολουθησε ο γνωστος διαλογος στο ιδιο μοτιβο!θα ηταν καλο να σταματησει η συζητηση σ αυτο τον τονο τουλαχιστον!δεν εχουμε τιποτα να χωρισουμε!
τωρα στο θεμα μας δε νομιζω καποιος απο μας ειναι ρατσιστης.απλα θελουμε μια κοινωνια που να λειτουργει ομαλα με ελεγχομενη μεταναστευση και σεβασμο ολων προς ολους!και βεβαια δε νομιζω να θεωρεις σωστα τα πιστευω και τις πραξεις των αναρχικων,αντιεξουσιαστικων και λοιπον κουκουλοφορων αποβρασματων!
μην ισοπεδωνουμε τα παντα!
:sm8::sm8::sm8:

yannis
08-07-2009, 20:41
...

Υ.Γ Δε πιστεύω να παρεξηγιέσαι πάρτο σα χιούμορ μωρέ...


Σίγουρα αφού μόνο για γέλια είσαι.

Τώρα για τα υπόλοιπα, δεν περίμενα είναι η αλήθεια να καταλάβεις/ετε και πολλά!!!! Αυτό έχει ήδη φανεί από καιρό.
Ζήτησα απλά να μην μας ζαλίζετε με παπαριές, που εσείς θεωρείτε "ιδέες". Γιατί αν διαβάσετε τι γράφετε κάθε φορά θα δείτε!?! πόσο αντιφάσκουν.
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ όμως πως αυτά που εσείς θεωρείτε σωστά δεν σημαίνει ότι είναι για όλους. Και επίσης έχει φανεί, πως όσοι έχουμε διαφορετικές απόψεις, ΔΕΝ ξεκινήσαμε κανένα αντίστοιχα προκλητικό για άλλους θέμα. Όσο για την αντίδρασή μου, την θεωρώ λογική όσο συνεχίζετε το ίδιο βιολί.
Αν λέγατε για μπουζί και λάστιχα και εξατμίσεις, θα καταλάβαινα κάθε τεκμηριωμένη διαφωνία, μιας και εδώ είναι ένα φόρουμ για μοτο.
Δηλαδή ενοχληθήκατε, για παράδειγμα, που η "γιαγιά αρκούδα" έβρισε τα BMW, αλλά επιμένετε να μην καταλαβαίνετε ότι αυτές οι κρυπτοφασιστικές, για κάποιους από μας, απόψεις, ενοχλούν.
Επιμένω πως σκοπός μου δεν είναι να συμφωνήσετε ντε και καλά με τις απόψεις μου, αλλά να πάψετε να κάνετε σαν Ιεχωβάδες και να προσπαθείτε να μας πείσετε πως "γνωρίσατε" την αλήθεια και πρέπει και μεις να βαπτιστούμε.

Τώρα, με τις ηλιθιότητες περί πληκτρολογιακού τσαμπουκά και τα ρέστα , δεν μπορώ παρά να γελάσω. Έτσι κι αλλιώς δεν είμαι εγώ αυτός που κρύβομαι. Όσο για τα πατριωτικά σου, σιγά μην σκίσεις κανένα καλσόν με την τόλμη σου. Πάρε για την ώρα την ιστορία των Εβραίων και κάνε την θρησκεία σου, μπας και σου δώσει φώτιση και ανακαλύψεις τις φοβερές "ομοιότητες" με την αρχαία Ελληνική φιλοσοφία, που και αυτή βέβαια θαυμάζεις. Όπως βέβαια θα θαυμάζεις και την Δημοκρατία, αλλά και τον Πλάτωνα και πάει λέγοντας... Αλλά τι τα θες... άμα πήξει το τυρί...:p


ΥΓ> Κώστα (Ντινόπουλε), δεν το άρχισα εγώ το παραμύθι και παρ' όλο που ευγενικά ζήτησα να το αφήσετε να σβήσει, κάποιοι δεν ξέρω για ποιους λόγους επιμένουν να το συντηρούν. Ψάξε αλλού λοιπόν για τις προκλήσεις.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-07-2009, 22:33
Η φράση απαλάσεσαι λόγω βλακίας ήταν λίγη τελικά.....

.
.
.




Αυτού του τύπου εκφράσεις,

αφενός "δυναμιτίζουν" την συζήτηση,

αφετέρου, δεν ταιριάζουν στο φιλικό χαρακτήρα της παρέας μας,

ούτε στην "φιλοσοφία" του GS Forum ...

Γι' αυτό θα παρακαλέσω,

να μην επαναληφθούν,

για να μην αναγκαστούμε να προχωρήσουμε σε διαγραφή μηνύματος,

πράγμα το οποίο προσπαθούμε πάντα ν' αποφεύγουμε ...;)



.

nek21
08-07-2009, 23:27
Σίγουρα αφού μόνο για γέλια είσαι.

Τώρα για τα υπόλοιπα, δεν περίμενα είναι η αλήθεια να καταλάβεις/ετε και πολλά!!!! Αυτό έχει ήδη φανεί από καιρό.
Ζήτησα απλά να μην μας ζαλίζετε με παπαριές, που εσείς θεωρείτε "ιδέες". Γιατί αν διαβάσετε τι γράφετε κάθε φορά θα δείτε!?! πόσο αντιφάσκουν.
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ όμως πως αυτά που εσείς θεωρείτε σωστά δεν σημαίνει ότι είναι για όλους. Και επίσης έχει φανεί, πως όσοι έχουμε διαφορετικές απόψεις, ΔΕΝ ξεκινήσαμε κανένα αντίστοιχα προκλητικό για άλλους θέμα. Όσο για την αντίδρασή μου, την θεωρώ λογική όσο συνεχίζετε το ίδιο βιολί.
Αν λέγατε για μπουζί και λάστιχα και εξατμίσεις, θα καταλάβαινα κάθε τεκμηριωμένη διαφωνία, μιας και εδώ είναι ένα φόρουμ για μοτο.
Δηλαδή ενοχληθήκατε, για παράδειγμα, που η "γιαγιά αρκούδα" έβρισε τα BMW, αλλά επιμένετε να μην καταλαβαίνετε ότι αυτές οι κρυπτοφασιστικές, για κάποιους από μας, απόψεις, ενοχλούν.
Επιμένω πως σκοπός μου δεν είναι να συμφωνήσετε ντε και καλά με τις απόψεις μου, αλλά να πάψετε να κάνετε σαν Ιεχωβάδες και να προσπαθείτε να μας πείσετε πως "γνωρίσατε" την αλήθεια και πρέπει και μεις να βαπτιστούμε.

Τώρα, με τις ηλιθιότητες περί πληκτρολογιακού τσαμπουκά και τα ρέστα , δεν μπορώ παρά να γελάσω. Έτσι κι αλλιώς δεν είμαι εγώ αυτός που κρύβομαι. Όσο για τα πατριωτικά σου, σιγά μην σκίσεις κανένα καλσόν με την τόλμη σου. Πάρε για την ώρα την ιστορία των Εβραίων και κάνε την θρησκεία σου, μπας και σου δώσει φώτιση και ανακαλύψεις τις φοβερές "ομοιότητες" με την αρχαία Ελληνική φιλοσοφία, που και αυτή βέβαια θαυμάζεις. Όπως βέβαια θα θαυμάζεις και την Δημοκρατία, αλλά και τον Πλάτωνα και πάει λέγοντας... Αλλά τι τα θες... άμα πήξει το τυρί...:p


ΥΓ> Κώστα (Ντινόπουλε), δεν το άρχισα εγώ το παραμύθι και παρ' όλο που ευγενικά ζήτησα να το αφήσετε να σβήσει, κάποιοι δεν ξέρω για ποιους λόγους επιμένουν να το συντηρούν. Ψάξε αλλού λοιπόν για τις προκλήσεις.
φιλε γιαννη εμεις δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα ουτε πιστευω καποιος προσπαθει να σε μυησει σε καποιο χωρο.οπως ειπες λεμε την αποψη μας για καθε θεμα και αναλογα κρινεται απο τον καθενα.πιστευε οπου θελεις και σε οτι θελεις αρκει να εισαι ενταξει κι ας μην συμφωνω με τις πολιτικες σου πεποιθησεις.παντως νομιζω οτι και παλι χρησιμοποιησεις εκφρασεις που ερεθιζουν.π.χ οτι δεν περιμενες καποιοι να καταλαβουν και πολλα.;)

yannis
09-07-2009, 00:06
φιλε γιαννη εμεις δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα ουτε πιστευω καποιος προσπαθει να σε μυησει σε καποιο χωρο.οπως ειπες λεμε την αποψη μας για καθε θεμα και αναλογα κρινεται απο τον καθενα.πιστευε οπου θελεις και σε οτι θελεις αρκει να εισαι ενταξει κι ας μην συμφωνω με τις πολιτικες σου πεποιθησεις.παντως νομιζω οτι και παλι χρησιμοποιησεις εκφρασεις που ερεθιζουν.π.χ οτι δεν περιμενες καποιοι να καταλαβουν και πολλα.;)

Νεκτάριε, σίγουρα δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτε, αν όμως βγαίνει ο ένας και υποστηρίζει μια τουλάχιστον παράνομη πράξη (ενέργειες Χ.Α.) και βγω μετά εγώ ή κάποιος άλλος και υποστηρίξω/ει το σπάσιμο βιτρίνας (και σε πληροφορώ έχουν μεγαλύτερο θεωρητικό υπόβαθρο), τότε αρκετοί θα παρεξηγηθούν. Δεν μπορείς από την μία να ζητάς ευνομούμενο (όπως κι αν το εννοείς) κράτος και από την άλλη να υποστηρίζεις ανεγκέφαλες και ύποπτα κατευθυνόμενες ενέργειες, από όλες τις πλευρές, επειδή αυτή την εβδομάδα σου άρεσε το τι έκαναν. Την άλλη φορά που δεν θα σου αρέσει πως θα τους σταματήσεις?!?!?!
Τέλος πάντων είναι μια μεγάλη κουβέντα που δεν ολοκληρώνεται με δυό τρία μηνυματάκια και πολύ περισσότερο, αυτό δεν γίνεται με φανατισμούς και ψευτο παληκαριές. Στο φινάλε σε αυτή την χώρα ζούνε κι' άλλοι άνθρωποι, που προσπαθούν για το καλύτερο. Ανθρωποειδή εκατέρωθεν, ας παραμείνουν σε πιό οικείους τους χώρους (χούλιγκαν κ.λ.π.).
Ελπίζω κάπου εδώ να τελειώνουμε με αυτά τα θέματα, γιατί έχουμε και δουλειές!!!!!!!!!!;)

yannis
09-07-2009, 00:22
Και κάτι ακόμη. Αλήθεια η Ελληνική ξεφτίλα με το θέμα της Κούνεβα δεν προβλημάτισε κανέναν, για το που οδηγούν αυτές οι πρακτικές? Διότι, όταν αύριο θα το κάνουν σε σένα ή στο παιδί σου, θα είναι αργά...

PortoLeone
09-07-2009, 04:54
Συγγνώμη που ξαναγράφω Γιάννη μου και δε μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι.Ποιά Κούνεβα υπήρχε πριν 4 χρόνια όταν σκότωσε ο Πακιστανός τον Φάνη στη Θηβών και δε μίλησε κανείς ποια Κούνεβα υπήρχε πριν 3 χρόνια και κάτι όταν πάλι Πακιστανός πήγε να βιάσει 13χρονη συμμαθήτρια του παιδιού μου.Ποια Κούνεβα πριν 1 χρόνο όταν στη Νίκαια απήγαγαν 16χρονο κορίτσι και το βίασαν κατά συρροή οι ίδιοι.Ας αφήσουμε κατά μέρους το ποιος να προσέχει τα παιδιά του γιατί δε θυμάμαι πριν 15 χρόνια να έβαζα κάγκελα στο εξοχικό ή ακόμα και στο εδώ σπίτι για να ξυπνήσω ακέραιος.Να βγάλουμε τις παρωπίδες και να κοιτάμε κανονικά.Πρέπει ή δε πρέπει πλέον μετά το κύμα της μετανάστευσης να έχουμε τα παιδιά μας από κοντά?Πότε φοβόμαστε σα παιδιά να παίξουμε μέχρι αργά στις 11 ας πούμε μακρυά από το σπίτι?Εάν έχει κάποιος τα κότσια τη σημερινή εποχή ας αφήσει ανήλικο όπως μας άφηναν οι γονείς μας να πάει μόνος για παιγνίδι, στο φροντιστήριο, ή βόλτα με τους φίλους.
Κολάμε σε ονόματα όπως Κούνεβα.Μήπως θυμόμαστε κανένα από τα πιο πάνω ονόματα,ή θέλετε να σας πω πως τον φονιά του Φάνη τον φυγάδευσαν οι δικοί του στη χώρα του.Εκεί και στα άλλα δεν είδα καμμιά διαμαρτυρία και πορεία από κανένα.ΓΙΑΤΙ?
Μα φυσικά ήταν παιδιά.Και δεν ήταν σε κανένα πολιτικό χώρο ούτε συνδικαλιζόντουσαν πουθενά.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Ο ΦΑΝΗΣ ΝΕΚΡΟΣ
Και τα κορίτσια 16 ετών το ένα και 17 το άλλο στιγματισμένα από πεινασμένους που ίσως λέω ίσως στα σχολεία να τους μάθαιναν ό,τι πρέπει να τους "υποστηρίζουμε".
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ
Αυτά τα κορίτσια θα είναι κάπως δύσκολο να χωνέψουν τον οποιαδήποτε που ήρθε στη χώρα τους,τους έδωσε ψωμί να φάνε και εκείνοι τη βίασαν.
ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ????
ΕΑΝ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΠΑΤΕΡΑΣ?
ΕΑΝ ΕΣΥ?
ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ?
Οταν έχω μεγαλώσει σε μία γειτονιά με τους γονείς του Φάνη τι θα πω φίλοι μου στον αδελφό του?
Όταν η μικρή .... έπαιζε με το γιο μου τι θα πω στο παιδί μου?
Τι να πω στο ίδιο το κορίτσι τώρα που είναι 16 ετών?
Και μη μου πείτε το χυδαίο,θα μπορούσε να ήταν δικοί μας.Τι γίνετε τώρα που έτυχε και καλά να είναι και στις τρεις περιπτώσεις Πακιστανοί.?
Ευχαριστώ!!!
Και κάτι σημαντικό.Θέλω να καθήσουν στη καρέκλα του δικαστηρίου μαζί με αυτούς που έκαναν κακό στη Κούνεβα.Τέτοιους μετανάστες θέλουμε,όπως αυτή η γυναίκα που ήρθε να βγάλει το ψωμί της και να δουλέψει.Όχι να βιάσει και να σκοτώσει.!!!

nek21
09-07-2009, 11:08
Νεκτάριε, σίγουρα δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτε, αν όμως βγαίνει ο ένας και υποστηρίζει μια τουλάχιστον παράνομη πράξη (ενέργειες Χ.Α.) και βγω μετά εγώ ή κάποιος άλλος και υποστηρίξω/ει το σπάσιμο βιτρίνας (και σε πληροφορώ έχουν μεγαλύτερο θεωρητικό υπόβαθρο), τότε αρκετοί θα παρεξηγηθούν. Δεν μπορείς από την μία να ζητάς ευνομούμενο (όπως κι αν το εννοείς) κράτος και από την άλλη να υποστηρίζεις ανεγκέφαλες και ύποπτα κατευθυνόμενες ενέργειες, από όλες τις πλευρές, επειδή αυτή την εβδομάδα σου άρεσε το τι έκαναν. Την άλλη φορά που δεν θα σου αρέσει πως θα τους σταματήσεις?!?!?!
Τέλος πάντων είναι μια μεγάλη κουβέντα που δεν ολοκληρώνεται με δυό τρία μηνυματάκια και πολύ περισσότερο, αυτό δεν γίνεται με φανατισμούς και ψευτο παληκαριές. Στο φινάλε σε αυτή την χώρα ζούνε κι' άλλοι άνθρωποι, που προσπαθούν για το καλύτερο. Ανθρωποειδή εκατέρωθεν, ας παραμείνουν σε πιό οικείους τους χώρους (χούλιγκαν κ.λ.π.).
Ελπίζω κάπου εδώ να τελειώνουμε με αυτά τα θέματα, γιατί έχουμε και δουλειές!!!!!!!!!!;)
ενταξει γιαννη μου αφου ομως εχουν μεγαλυτερο θεωρητικο υποβαθρο τοτε καλυτερα να συννενοηθητε και να σπατε τις βιτρινες των ομοιδεατων σας.ειμαι σιγουρος οτι πολλοι εχουν δικα τους μαγαζακια.ο υπολοιπος κοσμος δε φταιει νομιζω.

GSMAN
09-07-2009, 13:01
Σίγουρα αφού μόνο για γέλια είσαι.

Τώρα για τα υπόλοιπα, δεν περίμενα είναι η αλήθεια να καταλάβεις/ετε και πολλά!!!! Αυτό έχει ήδη φανεί από καιρό.
Ζήτησα απλά να μην μας ζαλίζετε με παπαριές, που εσείς θεωρείτε "ιδέες". Γιατί αν διαβάσετε τι γράφετε κάθε φορά θα δείτε!?! πόσο αντιφάσκουν.
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ όμως πως αυτά που εσείς θεωρείτε σωστά δεν σημαίνει ότι είναι για όλους. Και επίσης έχει φανεί, πως όσοι έχουμε διαφορετικές απόψεις, ΔΕΝ ξεκινήσαμε κανένα αντίστοιχα προκλητικό για άλλους θέμα. Όσο για την αντίδρασή μου, την θεωρώ λογική όσο συνεχίζετε το ίδιο βιολί.
Αν λέγατε για μπουζί και λάστιχα και εξατμίσεις, θα καταλάβαινα κάθε τεκμηριωμένη διαφωνία, μιας και εδώ είναι ένα φόρουμ για μοτο.
Δηλαδή ενοχληθήκατε, για παράδειγμα, που η "γιαγιά αρκούδα" έβρισε τα BMW, αλλά επιμένετε να μην καταλαβαίνετε ότι αυτές οι κρυπτοφασιστικές, για κάποιους από μας, απόψεις, ενοχλούν.
Επιμένω πως σκοπός μου δεν είναι να συμφωνήσετε ντε και καλά με τις απόψεις μου, αλλά να πάψετε να κάνετε σαν Ιεχωβάδες και να προσπαθείτε να μας πείσετε πως "γνωρίσατε" την αλήθεια και πρέπει και μεις να βαπτιστούμε.

Τώρα, με τις ηλιθιότητες περί πληκτρολογιακού τσαμπουκά και τα ρέστα , δεν μπορώ παρά να γελάσω. Έτσι κι αλλιώς δεν είμαι εγώ αυτός που κρύβομαι. Όσο για τα πατριωτικά σου, σιγά μην σκίσεις κανένα καλσόν με την τόλμη σου. Πάρε για την ώρα την ιστορία των Εβραίων και κάνε την θρησκεία σου, μπας και σου δώσει φώτιση και ανακαλύψεις τις φοβερές "ομοιότητες" με την αρχαία Ελληνική φιλοσοφία, που και αυτή βέβαια θαυμάζεις. Όπως βέβαια θα θαυμάζεις και την Δημοκρατία, αλλά και τον Πλάτωνα και πάει λέγοντας... Αλλά τι τα θες... άμα πήξει το τυρί...:p


ΥΓ> Κώστα (Ντινόπουλε), δεν το άρχισα εγώ το παραμύθι και παρ' όλο που ευγενικά ζήτησα να το αφήσετε να σβήσει, κάποιοι δεν ξέρω για ποιους λόγους επιμένουν να το συντηρούν. Ψάξε αλλού λοιπόν για τις προκλήσεις.

Τώρα ποιος είναι για γέλια:hmmm: άστο καλύτερα!

Εγώ το μόνο που έκανα ήταν να συμφωνήσω στη διακοπή της προπαγάνδας του ουράνιου τόξου τώρα αν ήταν χρυσαυγήτες αν ήταν αναρχικοί ή Νεο δημοκράτες ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ δεν ανήκω σε κανένα κόμα επικροτώ την εννέργεια αυτή και μακάρι να μη τους επιτρέψουν ποτέ να προπαγανδίζουν μέσα στη πατρίδα.

Εσύ το μόνο που έκανες ήταν να μας ειρωνευτής αποκαλώντας μας Χ....ς επηδεί δε συμμετείχα άμμεσα ή επηδεί είσε κάθετα αντίθετος με την εννέργεια αυτή ?
Από εκεί και πέρα όταν εμμέσως πλην σαφώς με βρίζεις και με προσβάλεις τι περιμένεις να μη σου επιτεθώ λεκτικά?

Οι απόψεις μας σίγουρα είναι εκ διαμέτρου αντίθετες με και ποτέ δε θα μπορούσα να κάνω παρέα με ανθρώπους που έχουν ιδέες σαν τις δικές σου όπως και εσύ πιστεύω δε θα είσαι και πολύ κολλητός με ανθρώπους που έχουν τις δικές μου ιδέες

Πίστεψε με εγώ μπήκα στο φόρουμ για τις μηχανές και ΜΟΝΟ

Αν ήθελα να το συνεχίσω θα πιανόμουνα από το ποστάρισμα σου <<σιγά το καλτσόν>> και τέτοιες αηδίες ή ότι αποκαλείς <<παπαριές τις δικές μας>>ιδέες ενώ οι δικές σου είναι προφανώ σωστές και τέλειες.

Μήπως τελικά είσαι και εσύ ακραίος και δε το ξέρεις?

ΔΕ θα το κάνω όμως γιατί εχθές γνώρισα κάποιους ανθρώπους από το φόρουμ οι οποίοι μου είπαν πως δεν είσαι τύπος που προκαλεί και ότι είσαι γαμώ τα παιδιά σεβόμενους αυτούς σταματάω τη προσωπική μας κόντρα εδώ ,εκτός και αν επιθυμείς συνέχεια ,όσο για το αν κρύβομαι όταν θα ρθεις Ελλάδα τα τηλέφωνα μου τα χουν τα παιδιά και με έχουν γνωρίσει ξέρουν ποιος είμαι οπότε τα λέμε από κοντα και κατ'ιδίαν που λένε και όχι από το πληκτρολόγιο

Αυτά τα ολίγα από μένα καλό γυρισμό να χεις

ntinopoulos
09-07-2009, 13:05
πρεπει να ξεκαθαριστει οτι το προβλημα το εχουν οι δογματικοι.αυτοι που ακολουθουν μια ιδεα η μια παραταξη πιστα με παρωπιδες χωρις να εχουν την θεληση η την ικανοτητα να ελιχθουν και να διαφοροποιησουν τις αποψεις τους οταν αυτο ειναι αναγκαιο!
το οτι καποιοι συμφωνουν με μια συγκεκριμενη πραξη μιας οργανωσης δε σημαινει οτι ενστερνιζονται ολες τις ιδεες και τις πραξεις της συγκεκριμενης οργανωσης.οποτε η καραμελα περι φασιστων εχει λιωσει...

GSMAN
09-07-2009, 13:18
Συγγνώμη που ξαναγράφω Γιάννη μου και δε μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι.Ποιά Κούνεβα υπήρχε πριν 4 χρόνια όταν σκότωσε ο Πακιστανός τον Φάνη στη Θηβών και δε μίλησε κανείς ποια Κούνεβα υπήρχε πριν 3 χρόνια και κάτι όταν πάλι Πακιστανός πήγε να βιάσει 13χρονη συμμαθήτρια του παιδιού μου.Ποια Κούνεβα πριν 1 χρόνο όταν στη Νίκαια απήγαγαν 16χρονο κορίτσι και το βίασαν κατά συρροή οι ίδιοι.Ας αφήσουμε κατά μέρους το ποιος να προσέχει τα παιδιά του γιατί δε θυμάμαι πριν 15 χρόνια να έβαζα κάγκελα στο εξοχικό ή ακόμα και στο εδώ σπίτι για να ξυπνήσω ακέραιος.Να βγάλουμε τις παρωπίδες και να κοιτάμε κανονικά.Πρέπει ή δε πρέπει πλέον μετά το κύμα της μετανάστευσης να έχουμε τα παιδιά μας από κοντά?Πότε φοβόμαστε σα παιδιά να παίξουμε μέχρι αργά στις 11 ας πούμε μακρυά από το σπίτι?Εάν έχει κάποιος τα κότσια τη σημερινή εποχή ας αφήσει ανήλικο όπως μας άφηναν οι γονείς μας να πάει μόνος για παιγνίδι, στο φροντιστήριο, ή βόλτα με τους φίλους.
Κολάμε σε ονόματα όπως Κούνεβα.Μήπως θυμόμαστε κανένα από τα πιο πάνω ονόματα,ή θέλετε να σας πω πως τον φονιά του Φάνη τον φυγάδευσαν οι δικοί του στη χώρα του.Εκεί και στα άλλα δεν είδα καμμιά διαμαρτυρία και πορεία από κανένα.ΓΙΑΤΙ?
Μα φυσικά ήταν παιδιά.Και δεν ήταν σε κανένα πολιτικό χώρο ούτε συνδικαλιζόντουσαν πουθενά.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Ο ΦΑΝΗΣ ΝΕΚΡΟΣ
Και τα κορίτσια 16 ετών το ένα και 17 το άλλο στιγματισμένα από πεινασμένους που ίσως λέω ίσως στα σχολεία να τους μάθαιναν ό,τι πρέπει να τους "υποστηρίζουμε".
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ
Αυτά τα κορίτσια θα είναι κάπως δύσκολο να χωνέψουν τον οποιαδήποτε που ήρθε στη χώρα τους,τους έδωσε ψωμί να φάνε και εκείνοι τη βίασαν.
ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ????
ΕΑΝ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΠΑΤΕΡΑΣ?
ΕΑΝ ΕΣΥ?
ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ?
Οταν έχω μεγαλώσει σε μία γειτονιά με τους γονείς του Φάνη τι θα πω φίλοι μου στον αδελφό του?
Όταν η μικρή .... έπαιζε με το γιο μου τι θα πω στο παιδί μου?
Τι να πω στο ίδιο το κορίτσι τώρα που είναι 16 ετών?
Και μη μου πείτε το χυδαίο,θα μπορούσε να ήταν δικοί μας.Τι γίνετε τώρα που έτυχε και καλά να είναι και στις τρεις περιπτώσεις Πακιστανοί.?
Ευχαριστώ!!!
Και κάτι σημαντικό.Θέλω να καθήσουν στη καρέκλα του δικαστηρίου μαζί με αυτούς που έκαναν κακό στη Κούνεβα.Τέτοιους μετανάστες θέλουμε,όπως αυτή η γυναίκα που ήρθε να βγάλει το ψωμί της και να δουλέψει.Όχι να βιάσει και να σκοτώσει.!!!


Χτύπα ξύλο θεέ μου να μη συμβεί ποτέ σε κανένα πατέρα αυτό......
όμως ποτέ δε μπόρεσα να καταλάβω τους ανθρώπους που τους συννέβησε αυτό και απλά πήγανε στην Αστυνομία !!!

Αν τολμούσαν δε να κάνουν διαδήλωση γι αυτό που συνέβηκε στο Φάνη και στα κοριτσάκια θα ήταν ακροδεξιοί φασίστες(όπως είναι και όλοι οι κάτοικοι Αγίου Παντελεήμωνα και πέριξ)

Που ##### οδηγούμαστε ρε πστ μου????

yannis
09-07-2009, 13:20
ενταξει γιαννη μου αφου ομως εχουν μεγαλυτερο θεωρητικο υποβαθρο τοτε καλυτερα να συννενοηθητε και να σπατε τις βιτρινες των ομοιδεατων σας.ειμαι σιγουρος οτι πολλοι εχουν δικα τους μαγαζακια.ο υπολοιπος κοσμος δε φταιει νομιζω.

Τι στο καλό βρε Νεκτάριε, Ελληνικά μιλάω.
Εσύ απ' όλα όσα έγραψα αυτό κατάλαβες?!!?!?!?!?!?!:confused:

nek21
09-07-2009, 13:39
Τι στο καλό βρε Νεκτάριε, Ελληνικά μιλάω.
Εσύ απ' όλα όσα έγραψα αυτό κατάλαβες?!!?!?!?!?!?!:confused:
οχι φιλε μου τα αλλα τα καταλαβα και συμφωνω μαζι σου:sm8:

yannis
09-07-2009, 13:51
Συγγνώμη που ξαναγράφω Γιάννη μου και δε μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι...


Φαντάσου να ήθελες να επαναλαμβάνεσαι τι θα παθαίναμε!!!!!!!!!!!
Ψηλέ, αυτές οι πρακτικές και τα αποτελεσματά τους δεν ξεκινάν από το ότι υπάρχουν μετανάστες.
Πριν κάμποσα χρόνια δεν είμασταν και η καλύτερη χώρα για επιβίωση, τότε μάλιστα εμείς φεύγαμε μετανάστες (νόμιμοι ή λαθραίοι) και όπου πηγαίναμε συνέβαιναν (και συμβαίνουν) αντίστοιχα φαινόμενα. Βέβαια όχι από την πλειοψηφία, αλλά η εκάστοτε τοπική κοινωνία, για πολλούς και διάφορους λόγους (μην ζητήσεις και κοινωνιολογική ανάλυση τώρα) εκεί έριχνε το φταίξιμο. Επειδή έχω ζήσει ένα διάστημα έτσι, επίτρεψέ μου να επιμείνω στην άποψη και αν θες την συζητάμε όταν θα έχουμε χρόνο.
Η λύση, αν δεν θέλεις να σε προτιμούν οι μετανάστες, είναι να γίνεις χειρότερος από την χώρα τους!!!!!!!!! Διαφορετικά, την ανάγκη για επιβιώση δεν την σταματάει κανένα σύνορο. Φαντάσου ότι στις Ηνωμένες Πολιτείες για παράδειγμα (που εκεί κι αν είναι σκληρή η αστυνομία), δεν κυκλοφοράς ποτέ και πουθενά με ασφάλεια.
Τα προβλήματα δεν ξεκινούν από τους μετανάστες, αλλά από τον τρόπο ανάπτυξης της κάθε περιοχής. Όταν γίνεται με σωστή μελέτη και σεβασμό στον πολίτη, τα φαινόμενα αυτά περιορίζοντε, έως εξαλείψεως μάλιστα, σε κάποιες περιπτώσεις. Παραδειγματίσου από τις Σκανδιναυικές χώρες που οι μετανάστες κοντεύουν να γίνουν περισσότεροι από τους γηγενείς.
Όσο για τον υπόκοσμο και εκεί συμβαίνει, ότι και στις δουλειές. Την "χαμαλοδουλειά" την κάνουν πλέον ξένοι, όμως όπως βλέπεις και από την επικαιρότητα, το κουμάντο και τα χοντρά τα κάνουν "δικοί" μας.
Όλα αυτά βέβαια σε απλουστευμένη απόδοση, που σίγουρα επιδέχεται κριτικής ανάλυσης, όμως είπαμε, "Φείδου χρόνου".
Κάπως έτσι γίνεται και με τους "γείτονες" και με τους συγγενείς!!!!!;)

yannis
09-07-2009, 13:56
πρεπει να ξεκαθαριστει οτι το προβλημα το εχουν οι δογματικοι.αυτοι που ακολουθουν μια ιδεα η μια παραταξη πιστα με παρωπιδες χωρις να εχουν την θεληση η την ικανοτητα να ελιχθουν και να διαφοροποιησουν τις αποψεις τους οταν αυτο ειναι αναγκαιο!
το οτι καποιοι συμφωνουν με μια συγκεκριμενη πραξη μιας οργανωσης δε σημαινει οτι ενστερνιζονται ολες τις ιδεες και τις πραξεις της συγκεκριμενης οργανωσης.οποτε η καραμελα περι φασιστων εχει λιωσει...

Έχει λιώσει Κώστα μου, αλλά ποιός ήταν αυτός που την έγλυψε?!?!!? Για συντομία θα σε παραπέμψω στα Γραφόμενα του Villy, πιό πάνω που έχει απαντήσει προ πολλού!!!!!;)

yannis
09-07-2009, 14:34
...

Εγώ το μόνο που έκανα ήταν να συμφωνήσω στη διακοπή της προπαγάνδας του ουράνιου τόξου τώρα αν ήταν χρυσαυγήτες αν ήταν αναρχικοί ή Νεο δημοκράτες ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ δεν ανήκω σε κανένα κόμα επικροτώ την εννέργεια αυτή και μακάρι να μη τους επιτρέψουν ποτέ να προπαγανδίζουν μέσα στη πατρίδα.

Νομίζω πως το κυρίως ζητούμενο είναι αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε με τέτοιες μεθοδεύσεις ?!?!?!!?

Εσύ το μόνο που έκανες ήταν να μας ειρωνευτής αποκαλώντας μας Χ....ς επηδεί δε συμμετείχα άμμεσα ή επηδεί είσε κάθετα αντίθετος με την εννέργεια αυτή ?
Από εκεί και πέρα όταν εμμέσως πλην σαφώς με βρίζεις και με προσβάλεις τι περιμένεις να μη σου επιτεθώ λεκτικά?

Όπως ήδη έγραψα, πριν την "επίθεση" προηγήθηκε παράκληση για κατευνασμό και αποφυγή προκλήσεων. Και ενώ έχει ξεφουσκώσει το θέμα και έχουν περάσει τόσες μέρες, έρχεσαι (εν μέσω πανσελήνου και εκλείψεων μάλιστα!!!!!:D) και συνεχίζεις, χωρίς απ' ότι φάνηκε να έχεις αντιληφθεί πως κάποιοι ενοχληθήκαμε. Τι να σου κάνω ήσουν ο "τυχερός" που λέμε!!!

Οι απόψεις μας σίγουρα είναι εκ διαμέτρου αντίθετες με και ποτέ δε θα μπορούσα να κάνω παρέα με ανθρώπους που έχουν ιδέες σαν τις δικές σου όπως και εσύ πιστεύω δε θα είσαι και πολύ κολλητός με ανθρώπους που έχουν τις δικές μου ιδέες

Η αλήθεια είναι πως παρέα κάνω με όλους. Κολητός είμαι μόνο με την οικογένειά μου.;)

Πίστεψε με εγώ μπήκα στο φόρουμ για τις μηχανές και ΜΟΝΟ

Το καλό φαϊ, τελευταία, τείνει να καπελώσει τις μοτο. Σε λίγο θα γίνουμε μαούνα-φόρουμ, αφού μόνο εκεί θα χωράμε!!!!:sm7:


Αν ήθελα να το συνεχίσω θα πιανόμουνα από το ποστάρισμα σου <<σιγά το καλτσόν>> και τέτοιες αηδίες ή ότι αποκαλείς <<παπαριές τις δικές μας>>ιδέες ενώ οι δικές σου είναι προφανώ σωστές και τέλειες.

Μήπως τελικά είσαι και εσύ ακραίος και δε το ξέρεις?

Αυτό ήθελα να θίξω. Πως ο καθένας δηλαδή θεωρεί τις ιδέες του σωστές (φυσικό). Γιατί αν λίγο πιο προσεκτικά διαβάσεις τα ποσταρίσματα, θα δεις μια αγανάκτηση και μια (αλλού έμμεση, αλλού άμεση) λοιδωρία σε αυτούς που δεν καταλαβαίνουν το συμφέρον της "πατρίδας". Άλλο πατριώτης όμως κι άλλο πατριδοκάπηλος. Το αν αγαπάμε εν τω μεταξύ ή όχι τον τόπο μας, άσε, τουλάχιστον εμείς που είμαστε συνήθως μακρυά να έχουμε μια ταπεινή γνώμη.:o

ΔΕ θα το κάνω όμως γιατί εχθές γνώρισα κάποιους ανθρώπους από το φόρουμ οι οποίοι μου είπαν πως δεν είσαι τύπος που προκαλεί και ότι είσαι γαμώ τα παιδιά σεβόμενους αυτούς σταματάω τη προσωπική μας κόντρα εδώ ,εκτός και αν επιθυμείς συνέχεια ,όσο για το αν κρύβομαι όταν θα ρθεις Ελλάδα τα τηλέφωνα μου τα χουν τα παιδιά και με έχουν γνωρίσει ξέρουν ποιος είμαι οπότε τα λέμε από κοντα και κατ'ιδίαν που λένε και όχι από το πληκτρολόγιο

Μην τους πιστεύεις "διαδόσεις των κομ#####στών"!!! Ευχαρίστως να βρεθούμε και στο φινάλε, αν ζοριστούμε τραβάμε και μια μονομαχία με σουμάδα.:sm7:

Αυτά τα ολίγα από μένα καλό γυρισμό να χεις





Αυτές ειδικά οι ευχές είναι παντα ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ.:)

skippybi
09-07-2009, 14:57
Δηλαδή πάνω που είχε αρχίσει το καλό, τα βρήκατε;;;:D:D


γμτ!!!:hmmm::hmmm::hmmm:


:sm7::sm7::sm7::sm7:






GSMAN
...ΔΕ θα το κάνω όμως γιατί εχθές γνώρισα κάποιους ανθρώπους από το φόρουμ οι οποίοι μου είπαν πως δεν είσαι τύπος που προκαλεί και ότι είσαι γαμώ τα παιδιά σεβόμενους αυτούς σταματάω τη προσωπική μας κόντρα εδώ ,εκτός και αν επιθυμείς συνέχεια ,όσο για το αν κρύβομαι όταν θα ρθεις Ελλάδα τα τηλέφωνα μου τα χουν τα παιδιά και με έχουν γνωρίσει ξέρουν ποιος είμαι οπότε τα λέμε από κοντα και κατ'ιδίαν που λένε και όχι από το πληκτρολόγιο

Αυτά τα ολίγα από μένα καλό γυρισμό να χεις :sm8:



yannis
Μην τους πιστεύεις "διαδόσεις των κομ#####στών"!!! Ευχαρίστως να βρεθούμε και στο φινάλε, αν ζοριστούμε τραβάμε και μια μονομαχία με σουμάδα.:sm7::sm8:















...πάει και αυτό!!!:):):)

yannis
09-07-2009, 15:31
Δηλαδή πάνω που είχε αρχίσει το καλό, τα βρήκατε;;;:D:D


γμτ!!!:hmmm::hmmm::hmmm:


:sm7::sm7::sm7::sm7:
GSMAN
:sm8:

yannis
:sm8:


...πάει και αυτό!!!:):):)


Τι έγινε Μπίλυ, μας έπαιρνες μέτρα σαν το "κοράκι" στον Λούκυ-Λουκ?!?!?:sm7::sm7::sm7:

GSMAN
09-07-2009, 15:35
Ρε moderators πλάκα σας κάναμε για να ανέβει η τηλεθέαση:sm7:

Ο γιάννης είναι θείος μου:hmmm:

yannis
09-07-2009, 15:38
Ρε moderators πλάκα σας κάναμε για να ανέβει η τηλεθέαση:sm7:

Ο γιάννης είναι θείος μου:hmmm:


Μπάρμπας εγώ?!?!?!!?

Μπαρμπαριά και Τούνεζι !!!!!!!!!!!!:sm7:

skippybi
09-07-2009, 15:41
πάλι την πάτησα...Νεύρα

και είχα ετοιμάσει ''κουστούμι'' και για τους δυό σας παλιόπαιδα...:D:D:D

yannis
09-07-2009, 15:47
πάλι την πάτησα...Νεύρα

και είχα ετοιμάσει ''κουστούμι'' και για τους δυό σας παλιόπαιδα...:D:D:D

Εμ βέβαια, σε έχει κολήσει ο ακατανόμαστος με τα μπαναρίσματα!!!!:sm7::sm7::sm7:

skippybi
09-07-2009, 15:52
νά ΄ναι καλά ο ευλογημένος που μας άνοιξε τους δρόμους!!!:sm7::sm7:

PortoLeone
10-07-2009, 14:25
Εμ βέβαια, σε έχει κολήσει ο ακατανόμαστος με τα μπαναρίσματα!!!!:sm7::sm7::sm7:
Τι σημαίνει μπαναρίσματα?:confused::Απορία:

skippybi
10-07-2009, 16:11
μπανάρω




Από το αγγλικό ban (απαγορεύω).

Σημαίνει δεν εγκρίνω, ρίχνω πόρτα, πετάω έξω κ.τ.λ.

πχ
- Με κάλεσε η Σούλα στο σπίτι των δικών της στην Εκάλη.

- Εκάλη; Και πώς θα πας; Με τις κάλτσες με τα ξεχειλωμένα λάστιχα που έχεις και το παπί; Θα σε μπανάρει ο πατέρας της!

PortoLeone
11-07-2009, 05:09
Και το άλλο πως το είπαμε?Ακατανόβραστος?
Ή κάπως έτσι,αυτό τι σημαίνει???:Απορία::Απορία::Απορία:

Arkas
11-07-2009, 09:50
Και το άλλο πως το είπαμε?Ακατανόβραστος?
Ή κάπως έτσι,αυτό τι σημαίνει???:Απορία::Απορία::Απορία:

Ακατονόμαστος ψηλέ, ακατανόμαστος!!!:D

Albatros
12-07-2009, 23:36
είμαστε μια υπέροχη ατμόσφαιρα...
(α! βρε Ντίνο με την ατάκα σου!!!)
:Απορία:

PortoLeone
12-07-2009, 23:40
Ακατονόμαστος ψηλέ, ακατανόμαστος!!!:D
Το ξέρω κε Δημήτρη.Αλλά καλό θα ήταν να μη διορθώνατε μόνο τα δικά μου.
Ευχαριστώ!!!

Arkas
19-07-2009, 00:53
Το ξέρω κε Δημήτρη.Αλλά καλό θα ήταν να μη διορθώνατε μόνο τα δικά μου.
Ευχαριστώ!!!

Διορθώνω όπου έχουν χιούμορ κε Παντελή.
Παρακαλώ!!!