PDA

View Full Version : Παρα λίγο στις μπαριέρες


marabu
04-05-2012, 04:01
Χθες το απόγευμα γύρω στις 19:30 κατά την επιστροφή μας από την Χαλκιδική και ενώ κινούμουν στην δεξιά λωρίδα κυκλοφορίας, στο ύψος περίπου της εξόδου για Μεσημέρι-Σχολάρι, ακούω ξαφνικά μια κραυγή από την κοπέλα μου και ταυτόχρονα βλέπω δίπλα μου, τι δίπλα μου δηλαδή πάνω μας από την αριστερή πλευρά ένα μαύρο αυτοκίνητο να ξύνει τα πόδια μας,

το μαύρο αυτοκίνητα που ερχόταν από την αριστερή λωρίδα για να πιάσει ξανά δεξιά του διέφυγε μια μικρή λεπτομέρεια,

έπρεπε πρώτα με μας περάσει και μετά να αρχίσει να κόβει το τιμόνι δεξιά,

το ευτύχημα είναι ότι δεν έκοψε απότομα ώστε να μας ρίξει από την μηχανή και να μας πετάξει στην μπαριέρα, η μηχανή έμεινε όρθια,

αφού πήρα θετική απάντηση στο αν είναι καλά σήκωσα χέρια πόδια ότι μπορούσα και άρχισα τα γαλλικά, ο τύπος βέβαια δεν σταμάτησε και συνέχισε την πορεία του,

η κοπέλα μου από τον τρόμο της μου έκανε νόημα να μην δώσω συνέχεια αλλά ακούω να μου λέει ότι μας έκανε ζημιά στη μηχανή...

τον πλεύρισα κάνοντας νόημα να κάνει στην άκρη και μπήκα μπροστά του και τον ανάγκασα να σταματήσει,

ο τύπος δεν πρέπει να έχει καταλάβει ακόμα τι έγινε...

κάλεσα αμέσως τροχαία και με έκπληξη είδα στο δίπλωμά του ότι το παλικάρι ήταν κλάση του 1930 :u55::u55::u55:



από θαύμα γλυτώσαμε τα χειρότερα με έναν ελαφρύ τραυματισμό της κοπέλας μου στον αστράγαλο και την απώλεια του πίσω αριστερού μαρσπιέ...


η νύχτα μας βρήκε στο νοσοκομείο Παπανικολάου για προληπτικούς λόγους...

Ευτυχώς τέλος καλό, η συνέχεια στις ασφαλιστικές....

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-05-2012, 07:02
Τί να πει κανείς βρε Κώστα ???

Όπως λες κι εσύ, καλά "καθάρισες" ....

Ας είναι το τελευταίο !

GEO_K
04-05-2012, 08:12
Παλι καλα που ειστε εσεις καλα ρε φιλε....
Αυτοι δεν πρεπει να κυκλοφορουν καθολου......

vasorfa
04-05-2012, 08:14
αφου δεν πάθατε τίποτα χειρότερο,...;););)

kosta12gs
04-05-2012, 08:17
Sunday drivers .... τωρα και τις Πεμπτες.

Προσοχη, τωρα που καλοκαιριαζει... αυξανονται οι πιθανοτητες εμφανισης τους στο
δρομο Θεσ/νικης-Χαλκ/κης

boxerakias57
04-05-2012, 08:34
ειναι τα νεα διπλωματα απο το συρταρι της γιαγιας . πολυ προσοχη χρειαζεται

SenseiG
04-05-2012, 09:01
Παλι καλα να λες που αποφυγατε τα χειροτερα,δοξα τον Θεο να λετε!!

aleckan
04-05-2012, 10:04
Aφου τελειωσε ετσι (μονο με κιρες ζημιες και μεγαλη λαχταρα),απλα φιλοσοφησε το...ειδικα
και γενικα ματι-ποδι-αυτι!
(για ολους μας):)

ortho
04-05-2012, 10:07
Τι να πει κανείς.... πρέπει να αποσύρουν τους τύπους με τα δρεπάνια από τους δρόμους!

Ευτυχώς παιδιά τη γλυτώσατε!!!

adventure
04-05-2012, 10:10
Τέλος καλό όλα καλά αφού εσείς είστε καλά και αρτιμελείς.

:) :) ;)

MOYTPO
04-05-2012, 10:11
Μεχρι τωρα ειχαμε τις γυναικες οδηγους που επρεπε να σε φυλαει ο Θεος.
Πλεον εχουμε και τους συνταξιουχους που ειναι χειροτεροι μιας και δεν βλεπουν, δεν νιωθουν, δεν ακουν. Τι να πεις????
Ελπιζω αδερφε να ειναι το τελευταιο!!!!!!!

Arkas
04-05-2012, 10:21
Και μη χειρότερα ...


Sent by Arkas via Tapatalk !

Skyhigh
04-05-2012, 10:48
Περαστικά και να ειναι το τελευταίο εύχομαι φιλε!!

nivo
04-05-2012, 10:54
εσεις να εισαστε καλα ,τα υπολοιπα θα βρουν το δρομο τους και τα σιδερα φτιαχνονται..

lepanto
04-05-2012, 11:53
Αφού τελείωσαν όλα χωρίς δεισαρεστα ολα καλα .απλα πρέπει να δουλεύουν όλες οι αισθήσεις γιατί κυκλοφορούν πολλα δρεπανια στους δρόμους να είστε γεροι κ να απολαύσετε πολλα όμορφα χλμ

MARK
04-05-2012, 13:02
Πάλι καλά και μη χειρότερα :cool:

aleckan
04-05-2012, 14:57
[QUOTE=MOYTPO;672572].....................
...........................
Πλεον εχουμε και τους συνταξιουχους που ειναι χειροτεροι μιας και δεν βλεπουν, δεν νιωθουν, δεν ακουν.

Παρακαλω ...ρατσιστικα σχολια να..λειπουν! :eek:
(γιατι ειμαστε και ...νευρικοι)!:D

taksidiotis
04-05-2012, 16:39
Χθες το απόγευμα γύρω στις 19:30 κατά την επιστροφή μας από την Χαλκιδική και ενώ κινούμουν στην δεξιά λωρίδα κυκλοφορίας, στο ύψος περίπου της εξόδου για Μεσημέρι-Σχολάρι, ακούω ξαφνικά μια κραυγή από την κοπέλα μου και ταυτόχρονα βλέπω δίπλα μου, τι δίπλα μου δηλαδή πάνω μας από την αριστερή πλευρά ένα μαύρο αυτοκίνητο να ξύνει τα πόδια μας,

το μαύρο αυτοκίνητα που ερχόταν από την αριστερή λωρίδα για να πιάσει ξανά δεξιά του διέφυγε μια μικρή λεπτομέρεια,

έπρεπε πρώτα με μας περάσει και μετά να αρχίσει να κόβει το τιμόνι δεξιά,

το ευτύχημα είναι ότι δεν έκοψε απότομα ώστε να μας ρίξει από την μηχανή και να μας πετάξει στην μπαριέρα, η μηχανή έμεινε όρθια,

αφού πήρα θετική απάντηση στο αν είναι καλά σήκωσα χέρια πόδια ότι μπορούσα και άρχισα τα γαλλικά, ο τύπος βέβαια δεν σταμάτησε και συνέχισε την πορεία του,

η κοπέλα μου από τον τρόμο της μου έκανε νόημα να μην δώσω συνέχεια αλλά ακούω να μου λέει ότι μας έκανε ζημιά στη μηχανή...

τον πλεύρισα κάνοντας νόημα να κάνει στην άκρη και μπήκα μπροστά του και τον ανάγκασα να σταματήσει,

ο τύπος δεν πρέπει να έχει καταλάβει ακόμα τι έγινε...

κάλεσα αμέσως τροχαία και με έκπληξη είδα στο δίπλωμά του ότι το παλικάρι ήταν κλάση του 1930 :u55::u55::u55:



από θαύμα γλυτώσαμε τα χειρότερα με έναν ελαφρύ τραυματισμό της κοπέλας μου στον αστράγαλο και την απώλεια του πίσω αριστερού μαρσπιέ...


η νύχτα μας βρήκε στο νοσοκομείο Παπανικολάου για προληπτικούς λόγους...

Ευτυχώς τέλος καλό, η συνέχεια στις ασφαλιστικές....

Πάλι καλά να λέτε,ευτυχώς που δεν έγινε κάτι πιο σοβαρό.
Δυστυχώς δεν είναι μόνο οι γυναίκες οδηγοί υπεύθυνες για ατυχήματα,πιο πολύ φοβάμαι τους άντρες στην οδήγηση

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

pkaran
04-05-2012, 21:01
Ευτυχώς. Εύχομαι να είναι το τελευταίο!

saitman
05-05-2012, 00:01
αφου αποφυγατε τα χειροτερα ολα καλα

kelas22
05-05-2012, 00:14
Μα αφου οταν παν για ανανεωση διπλωματος οι γιατροι μας αντι για εξεταση τους ρωταν: Καλα εισαι παππουλη;;;;καλα ειμαι παιδιμ.....ωραια...αντε στο καλο και να προσεχεις!!!Τσεπονουν και το 45 ευρω απ το παραβολο και ολα καλα....μετα βγαινουν στους δρομους και περνουν παραμαζομα τον κοσμακη!!!! :u55::u55::u55:

Δήμος
05-05-2012, 00:20
Πάλι καλά! Μέσα στην ατυχία, τυχεροί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

f1shf1nder33
05-05-2012, 15:26
Δοξα το θεο παιδια,να ειστε καλα και να εινα το τελευταιο.

princess
05-05-2012, 17:21
Μακάρι να ναι το τελευτάιο.Περαστικά στο κορίτσι.:(

Albatros
05-05-2012, 17:24
Μα αφου οταν παν για ανανεωση διπλωματος οι γιατροι μας αντι για εξεταση τους ρωταν: Καλα εισαι παππουλη;;;;καλα ειμαι παιδιμ.....ωραια...αντε στο καλο και να προσεχεις!!!Τσεπονουν και το 45 ευρω απ το παραβολο και ολα καλα....μετα βγαινουν στους δρομους και περνουν παραμαζομα τον κοσμακη!!!! :u55::u55::u55:

Μωρέ να τύχει ένας από αυτούς να πέσει πάνω στο γιατρό που τον εξέτασε!!!!!!!!!!!!!!
:mad:

Τέλος καλό όλα καλά...πάντα όρθια η μοτο...
:)

soketz
05-05-2012, 18:56
Δοξα τον θεο φιλαρακο που ολα πηγαν καλα και ο killer δεν σας εριξε κατω!!!:ye02::ye02:

dj-xatzi
05-05-2012, 19:10
Sunday drivers .... τωρα και τις Πεμπτες.

Προσοχη, τωρα που καλοκαιριαζει... αυξανονται οι πιθανοτητες εμφανισης τους στο
δρομο Θεσ/νικης-Χαλκ/κης

Αυτο ξαναπεστο!!!

kwstas
06-05-2012, 11:29
Περαστικα ευχομαι, οσο για τους ηλικιωμενους οδηγους πρεπει να αφαιρειτε το διπλωμα, προχθες ακουσα περιστατικο με ηληκιωμενο που παραβιασε στοπ και ευτυχως οι ζημιες ηταν μονο υλικες αλλα ο παθων δεν καλεσε τροχαια, τον ενδιεφερε μονο η επισκευη του αυτ/του του!

evanb
06-05-2012, 12:30
:wo15::wo14::u55::u55:

gandreas
06-05-2012, 18:25
Όσα δεν φέρνει η στιγμή ……. Θέλει μάτια και στον κ_λο .
Ευτυχώς που δεν είχατε τίποτα

zandesiro
06-05-2012, 23:11
Τωρα το διαβασα......:eek:

Φιλε τελος καλο ολα καλα....Αναψε κανα κερακι,καποιος απο κει ψηλα:rolleyes: σε φυλαξε απο τα χειροτερα...!

Kimwnas
11-05-2012, 11:51
τι να πεί κανείς.... πάλι καλά που τουλάχιστον δεν πάθατε τίποτα...