PDA

View Full Version : Interphone f4-iPod Touch


apk
08-05-2012, 19:54
Πώς ακούμε μουσική στην Interphone f4 από το iPod touch?
:confused:

georgios
09-05-2012, 08:56
Αγγελή καλημέρα,

στο είχα πει και τηλεφωνικά. Κάθε πηγή ήχου με 3.5 Jack θα πρέπει να το μετατρέψεις σε Bluetooth με ένα από τα λεγόμενα Dongle. Είναι μικρές συσκευές, στο μέγεθος αναπτήρα όπου έχουν ένα 3.5αρι καρφί το οποίο το συνδέεις στην πηγή ήχου, το ipod δηλαδή, και μετατρέπει το 3.5άρι audio-Jack σε Bluetooth audio stream. Κόστος; Από 5 ευρώ έως 25 ευρώ+. Εγώ είχα αγοράσει ένα της Sennheiser και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος!

Το Interphone F4 δεν έχει δυνατότητα σύνδεσης με πηγή ήχου μέσω καλωδίου απευθείας παρά ΜΟΝΟ μέσω Bluetooth.

Τώρα που το σκέφτομαι βέβαια, υπάρχει και ένα εξάρτημα της Interphone το οποίο μετατρέπει το βύσμα φόρτισης της συσκευής σε audio-in. Και αυτή είναι επιλογή αλλά μου φαίνεται πως δεν είναι πρακτική.

apk
09-05-2012, 16:50
Γιώργο κάτι τέτοιο κατάλαβα διαβάζοντας το μάνιουαλ χτες, και ρώτησα για να μάθω συσκευές και κόστη, αυτά που έγραψες δηλαδή, και σ'ευχαριστώ! Μόλις πριν λίγο, όμως, λέω: και δεν ζευγοποιώ το iPod με τη συσκευή να δω τι θα γίνει; Δούλεψε τέλεια! Άκουσα μουσική, ακόμη και τον ήχο από βιντεάκια που έπαιξα από την εφαρμογή του YouTube! Ούτε συσκευές, ούτε τίποτα!
Τα λέει λάθος στο manual? τι να πω...

EDIT:

Υ. Γ. : Το iPod έχει iOS 5... Λες το manual να αναφέρεται σε συσκευές με παλιότερη έκδοση iOS???

georgios
10-05-2012, 00:51
Ε, ναι! Εννοείται! Αν έχει ήδη Bluetooth η συσκευή (που από ότι λες έχει) τότε δεν χρειάζεται τίποτα! Το ipod touch έχει bluetooth οπότε δεν κάνεις τίποτα λαθος! Όλα σωστά και όλα καλά απλά...

apk
10-05-2012, 14:39
Απλά αναρωτήθηκα επειδή στο μάνιουαλ γράφει ότι για τα iPhone, iPod χρειάζεται αντάπτορας.