PDA

View Full Version : Με ένα χέρι απο την Κόρινθο...


anegis
12-05-2012, 16:04
Πριν απο λίγες μέρες είχα γράψει για την κλοπή της μπροστινης ροδας απο ένα Vstrom που παρκάρει δίπλα στη δική μου.
Τότε είχα ψάξει τη μηχανή μήπως κι έλειπε κάτι, αλλά δεν διαπίστωσα κάτι πέραν απο δυο πλαστικά καλύμματα στις βάσεις των βαλιτσών.
Σήμερα διαπίστωσα ότι προσπάθησαν να πάρουν τη ζελατινα Adve που έχω βάλει εδώ και ένα μήνα στη μηχανή!!
Είχα βγει για βόλτα σην Αργολίδα σήμερα και ήμουν σην παλιά εθνική αθηνών Κορίνθου όταν έξω απο τα διυλιστήρια ( περίπου 10 χλμ πριν την Κόρινθο ) η ζελατινα ήρθε κατα πάνω μου!!!
Είχε σπάσει η δεξιά βία που τη σφίγγει στο μπαράκι... Στο μεταξύ χθες ήμουν στο Φαιδωνα Ευθυμίου και κάποια στιγμή είδε ότι η ζελατινα ήταν τελειωσ χαλαρή και μου την έσφιξε.
Προφανώς τα κλεφτρονια είχαν προσπαθήσει, δεν τα κατάφεραν αλλά χάλασαν τη βίδα τόσο ώστε σήμερα να σπάσει. Σήμερα, δε, με το νομο Μερφι... φυσάει σαν π....ης.
Τέλος πάντων γύρισα με ένα χέρι στο τιμόνι και το άλλο στη ζελατινα...
Είχε δίκιο ο Φαιδωνας που μου είπε όταν τον πήρα τηλ ότι αυτή τη βόλτα θα τη θυμάμαι για πάντα...

Υ.Γ. Προσοχή την έχουν πέσει για τα ανταλλακτικά σαν ορνεα


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Arkas
12-05-2012, 16:07
Σκουραίνουν οι καταστάσεις ...


Sent by Arkas via Tapatalk !

lakost
12-05-2012, 16:20
Όχι ρε π@ύστη μου:u55:
Μακάρι να μου έλεγες οτι βρήκες το χέρι του κομένο και κρεμασμένο και το έφερες Αθήνα για τρόπαιοΝεύραΝεύραΝεύρα

anegis
12-05-2012, 16:34
Στο δρόμο σταμάτησα σε ένα ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ για παπακια αλλά δεν μπόρεσα να βρω λύση.
Σε ένα βενζινάδικο δίπλα ήταν ένας παππούς καμία 80αριά χρονών που μέσα στη ζέστη μου βρήκε μια προσωρινή λύση. Ο παλιός είναι αλλιώς...
Νοιώθω πάντως τον αριστερό τρικεφαλο που κράταγε τη ζελατινα να έχει γραμμώσει...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
12-05-2012, 16:43
Μέρα με τη μέρα, τα πράγματα "δυσκολεύουν" ...

Μακάρι όλες οι "ατυχίες", να μένουν σε πράγματα που αγοράζονται με χρήματα

και όχι σε ανθρώπινες ζωές όπως του άτυχου πατέρα με την κάμερα ... :(:(:(

Ας έχουμε τα μάτια μας δεκατέσσερα

και να ευχόμαστε να μην μας τύχει ...

MKK
12-05-2012, 19:26
Μέρα με τη μέρα, τα πράγματα "δυσκολεύουν" ...

Μακάρι όλες οι "ατυχίες", να μένουν σε πράγματα που αγοράζονται με χρήματα

και όχι σε ανθρώπινες ζωές όπως του άτυχου πατέρα με την κάμερα ... :(:(:(

Ας έχουμε τα μάτια μας δεκατέσσερα

και να ευχόμαστε να μην μας τύχει ...

... Έχεις απόλυτα δίκιο ... και μη χειρότερα ...


Sent from my iPad using Tapatalk HD