PDA

View Full Version : NOLAN N104


akiscube
16-05-2012, 01:02
Καλησπέρα σας, ειμαι καινούριος στο φορουμ και κάτοχος ενος v strom 650. γνωριζει κανεις κατι σε σχεση με το nolan n104(Nolan N104 Review - webBikeWorld (http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/nolan-n-104/))? φαινεται καλό κράνος. σε αυτη την τιμη των 330 ευρω τι αλλο θα προτείνατε?

phoenix
24-05-2012, 00:36
νομιζω οτι παρα ειναι βαρυ και ακριβουτσικο
βασικα ολα τα σπαστα ειναι βαρια θα σου προτεινα κατι σε xlite ειναι αθορυβο και σχετικα φθηνο:ye33: δεν ξερω ομως αν εχει σπαστο

stelth1
24-05-2012, 12:32
Μπορεις να παρεις ενα SHOEI μακραν καλυτερο κ αξιοπιστο!

siraxanz
24-05-2012, 13:46
Χρονια τώρα χρησιμοποιώ το 103 χωρις κανενα προβλημα...

προσπαθησα να "αναβαθμιστω:p" με ένα shuberth αλλα

συνήθεια δευτέρα φύση....

Θετικη γνώμη από 'μενα... να προσθέσω μόνο ότι και τα SHOEI που

δοκιμασα στον Τζωρτόπουλο πριν καιρό μου άρεσαν, αλλα μιλάς για 500αρικο οχι 330:)

akiscube
24-05-2012, 14:12
Υπάρχει x-lite σπαστο αλλα ξεφευγει απο τα χρηματα που μπορω να δωσω. ομοίως και για τα shoei που θα επέλεγα αν εδινα παραπανω.τελικα αγορασα το νολαν ν104 με μια εκπτωση απο το ηλεκτρονικο καταστημα.το περιμενω και θα σας ενημερωσω.θεωρω οτι ειναι τιμιο κρανος και εχει αρκετη τεχνολογια πανω του.

siraxanz
24-05-2012, 14:14
Υπάρχει x-lite σπαστο αλλα ξεφευγει απο τα χρηματα που μπορω να δωσω. ομοίως και για τα shoei που θα επέλεγα αν εδινα παραπανω.τελικα αγορασα το νολαν ν104 με μια εκπτωση απο το ηλεκτρονικο καταστημα.το περιμενω και θα σας ενημερωσω.θεωρω οτι ειναι τιμιο κρανος και εχει αρκετη τεχνολογια πανω του.

Ακη απο ποιο? FC ε?:)

περιμενουμε τεστ;):D

akiscube
26-05-2012, 16:29
οχι παιδια,απο e-racing το οποιο βρισκεται στην θεσνικη.αψογη εξυπηρετηση, συνεχη ενημερωση με e-mails και πραγματικα διαθεση να σε ικανοποιησουν ακομα και στο χρηματικο. το περιμενω,θα επανελθω.

stelth1
26-05-2012, 18:31
Kαλοριζικο!
Με λιγα παραπανο χρηματα απο εδω
SHOEI MULTITEC - FC-Moto Shop (http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Categories/motorradhelme-Helmets/Shoei-helmets/SHOEI-MULTITEC)
η απο την αποθηκη στην Ηλιουπολη αν δεν κανω λαθος ακομα πιο φτηνο.
Η ποιοτητα κ η αντοχη ειναι μεγαλη αναμεσα στις δυο εταιρειες,εμπεριστατωμενο απο επαγγελματιες οδηγους.
Αυτο δεν σημαινει οτι εκανες λαθος αγορα,αντιθετως!
Και παλι καλοριζικο κ αγρατζουνιστο!

akiscube
30-05-2012, 20:22
Παιδιά σημερα παρέλαβα το κράνος μου και απο την πρώτη εντύπωση ειμαι πολυ ευχαριστημενος.ειναι 1580 γρ., εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευής και η βαφη στο χρώμα που το πηρα(ανθρακι ματ) ειναι εξαιρετικη. οι μηχανισμοι του χρηστικοί και αθορυβο απο μια μικρη βολτα.