PDA

View Full Version : Σοκ: O Casey Stoner ανακοίνωσε ότι σταματάει!


N4pSt3R
17-05-2012, 19:43
Σοκ προκάλεσε η ανακοίνωση της απόφασης του Casey Stoner να αποσυρθεί στο τέλος της φετινής χρονιάς!

Το είπε στη διάρκεια της συνέντευξης τύπου που γίνεται την Πέμπτη πριν από τον Αγώνα, στο Le Mans!

“Μετά από πολύ σκέψη και πολύ συζήτηση με την οικογένειά μου και την γυναίκα μου, αυτό μου ερχόταν εδώ και ένα-δύο χρόνια τώρα, αλλά στο τέλος αυτής της σεζόν του 2012 δεν θα τρέχω στο Πρωτάθλημα του 2013.
Τελειώνω την καριέρα μου στο τέλος αυτής της αγωνιστικής χρονιάς του MotoGP και θα προχωρήσω σε διαφορετικά πράγματα στη ζωή μου.

Μετά από τόσα πολλά χρόνια που κάνω το σπορ που αγαπώ και για το οποίο εγώ και η οικογένειά μου κάναμε τόσες πολλές θυσίες, μετά από τόσα πολλά χρόνια προσπάθειας για να φτάσουμε εδώ που φτάσαμε, αυτό το σπορ έχει αλλάξει πολύ και άλλαξε σε σημείο που να μην το ευχαριστιέμαι. Δεν έχω το πάθος για αυτό και έτσι αυτήν τη στιγμή είναι καλύτερα να αποσυρθώ τώρα.

Είναι πολλά τα πράγματα που με απογοήτευσαν και μαζί πολλά τα πράγματα που αγάπησα από αυτό το σπορ, αλλά δυστυχώς η ισορροπία πήγε προς τη λάθος μεριά. Έτσι λοιπόν, βασικά δεν θα συνεχίσουμε περισσότερο. Θα ήταν ωραίο αν μπορούσα να πω ότι θα μείνω ένα ακόμη χρόνο, αλλά μετά που σταματάει αυτό;
Έτσι αποφασίσαμε να σταματήσουμε τα πάντα όπως είναι τώρα”, είπε μπροστά στους έκπληκτους δημπσιογράφους ο Αυστραλός Παγκόσμιος Πρωταθλητής του 2007 και του 2011!

GAGARIN
17-05-2012, 19:47
του ζηταει η HONDA συμβολαιο 2 χρονια ακομα 13-14 και αυτος θελει ενα και βλεπουμε.........επικοινωνιακα τρικ ειναι για να μην υπογραψει.........απο τωρα

N4pSt3R
17-05-2012, 19:50
Νομίζω ότι είναι επίσημη ανακοίνωση και όχι επικοινωνιακό τρίκ!!!

commander
17-05-2012, 19:51
κατι θα ξερει παραπανω αυτος...!!

frits
17-05-2012, 20:15
Δεν θα έβγαινε να το πει δημόσια αν δεν το εννοούσε, είναι οδηγάρα, αλλά εύθραυστος αρκετά σε θέματα υγείας και μάλλον βλέπει τα προβλήματα να έρχονται.

Επίσης η αλλαγές που θέλει να κάνει η DORNA στα motogp καταργώντας ουσιαστικά τα πρωτότυπα, τον βρίσκει αντίθετο. Το είχε δηλώσει και στο παρελθόν αλλά δεν τον πήραν στα σοβαρά...

Κρίμα...

mitch
17-05-2012, 20:37
επεσε παντοφλα :D


κριμα,ειναι μεγαλη οδηγαρα και σιγουρα ειχε να προσφερει πολα ακομα στο αθλημα