PDA

View Full Version : Παραλία? Ναι γιατί όχι?


γιαγια αρκουδα
06-06-2009, 10:59
Από μικρός ακούω για καλύτερες μέρες και σε κάθε εκλογές τρέχουμε να ψηφίσουμε κυνηγώντας το όνειρο έγινα 49 χρονών και ακόμα ακούω για καλύτερες μέρες αλλά το μόνο που βλέπω είναι καλύτερες και μεγαλύτερες μασσες από τους έχοντες και κατέχοντες.
Έχω και κάποιες ερωτήσεις προς τους κυβερνόντες αλλά και σε όλους αυτούς που θέλουν την ψήφο μας.
1) πότε θα αποκτήσει η Ελλάδα πολιτικούς? Και μην μου πείτε ότι έχουμε πολιτικούς …. Ξέρω και ένα με τον τοτο που βγάζει περισσότερο γέλιο.
Αυτοί που έχουμε είναι κάτι σαν βασιλιάδες που πέρανε την εξουσία από τον πατέρα στον γιο – ανιψιό κλπ και το μόνο που ξέρουν είναι το …. Διαιρώ και βασιλεύω και το άλλο που λέει άρπαξε να φας και κλέψε να έχεις…
Όποτε
Μεταξύ του ψεύτη του κλέφτη του λωποδύτη του….. του… κλπ εγώ δεν ψηφίζω κανέναν .
Μόλις η Ελλάδα αποκτήσει πολιτικούς τότε θα είμαι ο πρώτος που θα πάει αν ψήφιση.
Αλώστε σκεφτείτε αυτό….
Θέλετε να αγοράσετε μια μότο για να κάνετε την δαυλιά σας και μπαίνετε σε ένα μαγαζί που ότι έχει είναι παρτάλια και επικίνδυνα για την ζωή σας θα αγοράζατε? Η θα φεύγατε και θα περιμένατε να φέρουν κάποιο αξιόλογο να το αγοράσετε?
Αν αγοράσετε ότι παρτάλι σας προσφέρουν είστε άξιοι της μοίρας σας μην παραπονεθείτε μετά .
Έτσι και στης εκλογές αν ο κόσμος αρχίσει και τους φτύνει μην πηγαίνοντας να ψήφιση τότε μπορεί να πνίγουν από το φτύσιμο η να βγουν στο προσκήνιο πολιτικοί που να αξίζουν την ψήφο μας….
Θα μου πείτε ότι έτσι μπορεί να υπάρξει ακυβερνησία….
Γιατί τώρα τι υπάρχει? Το μόνο που δουλεύει σωστά είναι το σύστημα της άπρακτης και της μίζας. Και το παραμύθι των μικρόν κομμάτων είναι επικίνδυνο γιατί απλά όπως λέει ο λαός αν πετάξεις πέτρα η σκύλο η πρόεδρο θα πετυχεις. Από πολιτικές γνώσεις ανύπαρκτες απλά κάνουν ένα κόμμα για να πάρουν μερίδιο από το τσουκάλι με την μάσα.

Albatros
06-06-2009, 11:48
και τι καλά που είναι να τους αφήνουμε στη μάσα τους και να πάμε για παραλία...
έτσι θα σταματήσουμε τα σκάνδαλα τις μίζες και την κακοδιοίκηση.
Έτσι θα σταματήσουμε την ΕΕ από το να μας καταδικάζει σε μιά ζωή Βέγγους(συγνώμη από τον ηθοποιό που λατρεύω).
Μήπως αυτό δεν θέλουν, μιά μάζα αδιάφορων ανθρώπων.
Καλό μπάνιο σε όσους δεν ψηφίσουν , να δροσιστούν γιατί οι μεγάλες κάψες έρχονται...:(

Και συμπληρωματικά , αν αποκτήσουμε σωστούς συνδικαλιστές θα ψηφίσουμε και θα συμμετέχουμε στις κινητοποιήσεις...
αυτές οι λογικές μας κάνανε πρόβατα επί σφαγή...

Anax
06-06-2009, 12:10
Από μικρός ακούω.....….
Θέλετε να αγοράσετε μια μότο για να κάνετε την δαυλιά σας και μπαίνετε σε ένα μαγαζί που ότι έχει είναι παρτάλια και επικίνδυνα για την ζωή σας θα αγοράζατε? Η θα φεύγατε και θα περιμένατε να φέρουν κάποιο αξιόλογο να το αγοράσετε?
Αν αγοράσετε ότι παρτάλι σας προσφέρουν είστε άξιοι της μοίρας σας μην παραπονεθείτε μετά .
Έτσι και στης εκλογές αν ο κόσμος αρχίσει και τους φτύνει μην πηγαίνοντας να ψήφιση τότε μπορεί να πνίγουν από το φτύσιμο η να βγουν στο προσκήνιο πολιτικοί που να αξίζουν την ψήφο μας….
Θα μου πείτε ότι έτσι μπορεί να υπάρξει ακυβερνησία….
Γιατί τώρα τι υπάρχει? Το μόνο που δουλεύει σωστά είναι το σύστημα της άπρακτης και της μίζας. Και το παραμύθι των μικρόν κομμάτων είναι επικίνδυνο γιατί απλά όπως λέει ο λαός αν πετάξεις πέτρα η σκύλο η πρόεδρο θα πετυχεις. Από πολιτικές γνώσεις ανύπαρκτες απλά κάνουν ένα κόμμα για να πάρουν μερίδιο από το τσουκάλι με την μάσα.

Φίλε γιαγιά αρκούδα είσαι ειδή καβάλα σε μια μηχανή (σαν συνοδηγός )και το μόνο που σου μένει είναι να διαλέξεις οδηγό. Το να μην ασχοληθείς με το ποιος θα οδηγεί δεν το θεωρώ σώφρον.


Εσύ δεν θα ψηφίσεις για να μπορείς να παραπονιέσαι;;;


Η αδιαφορία δεν είναι διαμαρτυρία…

pits3
06-06-2009, 12:12
Πλεον η αποχη ειναι συνειδητή "ψηφος" κατι σαν το λευκο που δεν παει στο πρωτο κομμα να κανει αυτοδυναμια ....

αδερφε μαζι σου βατραχοπεδιλα, μπρατσακια και καλες βουτιες!!!

Anax
06-06-2009, 12:22
Πλεον η αποχη ειναι συνειδητή "ψηφος" κατι σαν το λευκο που δεν παει στο πρωτο κομμα να κανει αυτοδυναμια ....

αδερφε μαζι σου βατραχοπεδιλα, μπρατσακια και καλες βουτιες!!!


Νομίζω πως η αυτοδυναμία βγαίνει από το σύνολο τον ψήφων στις κάλπες και όχι από το σύνολο του πληθυσμού…… μπορεί να κάνω και λάθος!!!....

SenseiG
06-06-2009, 13:08
Αν τα παρατησουμε δεν κανουμε τιποτα πρεπει να βρουμε λυσεις και να αντιδρασουμε στο φαγοποτι και την ασυδοσια των πολιτικων μας.

Napoleon
07-06-2009, 10:48
Από μικρός ακούω για καλύτερες μέρες και σε κάθε εκλογές τρέχουμε να ψηφίσουμε κυνηγώντας το όνειρο έγινα 49 χρονών και ακόμα ακούω για καλύτερες μέρες αλλά το μόνο που βλέπω είναι καλύτερες και μεγαλύτερες μασσες από τους έχοντες και κατέχοντες.
Έχω και κάποιες ερωτήσεις προς τους κυβερνόντες αλλά και σε όλους αυτούς που θέλουν την ψήφο μας.
1) πότε θα αποκτήσει η Ελλάδα πολιτικούς? Και μην μου πείτε ότι έχουμε πολιτικούς …. Ξέρω και ένα με τον τοτο που βγάζει περισσότερο γέλιο.
Αυτοί που έχουμε είναι κάτι σαν βασιλιάδες που πέρανε την εξουσία από τον πατέρα στον γιο – ανιψιό κλπ και το μόνο που ξέρουν είναι το …. Διαιρώ και βασιλεύω και το άλλο που λέει άρπαξε να φας και κλέψε να έχεις…
Όποτε
Μεταξύ του ψεύτη του κλέφτη του λωποδύτη του….. του… κλπ εγώ δεν ψηφίζω κανέναν .
Μόλις η Ελλάδα αποκτήσει πολιτικούς τότε θα είμαι ο πρώτος που θα πάει αν ψήφιση.
Αλώστε σκεφτείτε αυτό….
Θέλετε να αγοράσετε μια μότο για να κάνετε την δαυλιά σας και μπαίνετε σε ένα μαγαζί που ότι έχει είναι παρτάλια και επικίνδυνα για την ζωή σας θα αγοράζατε? Η θα φεύγατε και θα περιμένατε να φέρουν κάποιο αξιόλογο να το αγοράσετε?
Αν αγοράσετε ότι παρτάλι σας προσφέρουν είστε άξιοι της μοίρας σας μην παραπονεθείτε μετά .
Έτσι και στης εκλογές αν ο κόσμος αρχίσει και τους φτύνει μην πηγαίνοντας να ψήφιση τότε μπορεί να πνίγουν από το φτύσιμο η να βγουν στο προσκήνιο πολιτικοί που να αξίζουν την ψήφο μας….
Θα μου πείτε ότι έτσι μπορεί να υπάρξει ακυβερνησία….
Γιατί τώρα τι υπάρχει? Το μόνο που δουλεύει σωστά είναι το σύστημα της άπρακτης και της μίζας. Και το παραμύθι των μικρόν κομμάτων είναι επικίνδυνο γιατί απλά όπως λέει ο λαός αν πετάξεις πέτρα η σκύλο η πρόεδρο θα πετυχεις. Από πολιτικές γνώσεις ανύπαρκτες απλά κάνουν ένα κόμμα για να πάρουν μερίδιο από το τσουκάλι με την μάσα.


Κατα την ταπεινη μου αποψη εισαι 100% ΣΟΣΤΟΣ:sm8:

VILLY
07-06-2009, 11:34
Δεν έχω ψηφίσει τα τελευταία 20 χρόνια.
Τάσσομαι με την άποψη του "γιαγιά Α" .
Θεωρώ ότι δεν ανήκω στο θέατρο του παραλόγου.
Αν με ρωτήσετε για το τι θα γίνει αν δεν ψηφίσουμε όλοι, απλά θα σας απαντήσω μια από τα ίδια! Ακυβερνησία, ρεμούλα, και επιχειρηματίες να στηρίζουν και στηρίζονται από τους πολιτικούς.
Τα βλέπω καθημερινά στη δουλειά μου από το δημοσιογραφικό μετερίζι!
Αστα - βράστα!

Σχεδόν κάθε βδομάδα έχω και από 2/3 προσωπικές συνεντεύξεις/επαφές με υπουργούς, βουλευτές, νομάρχες, δημάρχους και ... "υποψηφίους" για όλα τα προηγούμενα!
Παρασκηνιακά σας λέω ότι είναι χειρότερα από αυτά που βλέπεπετε στις τηλεοράσεις και διαβάζετε στις εφημερίδες.
Μερικοί δημοσιογράφοι πρέπει νάχουμε άντερα για να συνεχίσουμε. Όσοι τουλάχιστον γράφουμε με σκληρή και ανεππηρέαστη πένα.
Αλλοι πάλι "συνάδελφοι", ξεπουλιούνται και αυτοί και όλα καλά. Η ΕΣΗΕΑ είναι γεμάτη από τέτοιους που βάζουν δυστυχώς και αυτοί το χεράκι τους στη μίζερη κατάσταση της χώρας μας.
Πολιτικοί και πάρα πολλοί δημοσιογράφοι ευθύνονται για τα χειρότερα που ακόμα δεν είδαμε. Καιροφυλαχτείτε!!!

γιαγια αρκουδα
08-06-2009, 17:22
οταν μπισ σε ενα μαγαζι που εχει ριμαδια που θα σε σκοτοσουν τι κανεις?
αγοραζεισ ενα μικρο μιχανακι που απλα θα σε σκοτοσι και θα σου σπασι και το χερι?
αγοραζεισ ενα μεγαλο που θα σε σκοτοσει, θα σου σπασι το χερι το ποδι τα πλευρα το κεφαλι το .... το.... ?

μα αφου και τα δυο θα σε σκοτοσουν τι σιμασια εχει πιο θα σου σπασει και τα περισοτερα κοκαλα? χ****κες αφου σε σκοτοσει αν θα σου σπασουν 1 η 10 κοκαλα . τι σιμασια εχει αφου θα εχεις πεθανει?
οποτε απλα δεν περνεισ και με αυτον το τροπο λες του μαγαζατορα οτι η θα φερεις καλο πραμα η θα περνεις το αναλοχο μηνημα ....
και αυτο το μιν ιμα δεν ειναι SMS ειναι Χεσε ΜεΣ .α και την επομενη φορα προσεχε γιατι μπορει αν εχουμε ολοι διαρια και να σου στιλουμε περιπιημενο μηνημα:sm7: