PDA

View Full Version : πλυντηριο


pkothras
31-05-2012, 12:07
φιλοι κ συναδελφοι αναβατες,θετω το θεμα πλυσιμο για οσους απο εμας δεν μας φτανει ο χρονος να φροντισουμε μονοι μας το μοτο μας οσο συχνα θα θελαμε.περιμενω καμμια καλη προταση για αθηνα,εχω γυρισει απο ταξιδι κ ειναι χαλια η μηχανη.:ye33:

lepanto
31-05-2012, 12:19
Αν θες να το ευχαριστηθεις Παγκράτι στην Φιλολαου 5 τηλ 2107515888 ;)

jmar
31-05-2012, 12:22
Moto Station Parking (https://www.facebook.com/Moto.Station.parking) Τα παιδια εκει κανουν φοβερη δουλεια!! Παροτι ειμαι απο Χανια οσες φορες χρειαστω πλυσιμο και ειμαι Αθημα εκει παω, πολυ ευγενικα και εξυπηρετικα παιδια :ye02:

vrider
31-05-2012, 12:32
Αν θες να το ευχαριστηθεις Παγκράτι στην Φιλολαου 5 τηλ 2107515888 ;)

Συμφωνω απολυτως! Ο Λαμπης ειναι μερακλης, αφου τις πλυνει στο τελος τις χαϊδευει κιολα !:ye33:

Αλλα θελει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τηλ πριν. Ειναι ενα απο τα χουγια του;)

lepanto
31-05-2012, 12:35
Συμφωνω απολυτως! Ο Λαμπης ειναι μερακλης, αφου τις πλυνει στο τελος τις χαϊδευει κιολα !:ye33:

Αλλα θελει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τηλ πριν. Ειναι ενα απο τα χουγια του;)

:ye33: γι αυτο το έγραψα το τηλ;)

pkothras
31-05-2012, 12:42
:th11::th01::th06::th07::th02::th08:

syan
31-05-2012, 14:12
Και ίσως...
Ο ειδικός για το GSForum...!
.: SMPRINIS Wash & Go - Official Moto Wash & Care :. (http://www.washandgo.gr/)

gandreas
31-05-2012, 16:11
Και ίσως...

Ο ειδικός για το GSForum...!

.: SMPRINIS Wash & Go - Official Moto Wash & Care :. (http://www.washandgo.gr/)


Και σου κάνει και τους λαιμούς της εξάτμισης καινούργια ;)
Αλλά τσιμπάει λίγο :o

Airman67
31-05-2012, 21:54
Ποιός είναι αυτός που έχει και χούγια ενώ μας πέρνει τα λεφτα
να τον γνωρίσουμε ....

και υπάρχουν ακόμα κάγκουρες που σέβονται ακόμα ΧΟΥΓΙΑ ????

αμαν!!!!!!!!

vrider
01-06-2012, 20:02
Ποιός είναι αυτός που έχει και χούγια ενώ μας πέρνει τα λεφτα
να τον γνωρίσουμε ....

και υπάρχουν ακόμα κάγκουρες που σέβονται ακόμα ΧΟΥΓΙΑ ????

αμαν!!!!!!!!

Αν δεν το ξερεις το μαγαζι του, ειναι μαλλον λογικο να σου φαινεται παραξενο.Ομως ο ανθρωπος εχει ενα μαγαζι που χωραει να πλυνει ΜΙΑ μοτοσυκλετα και δουλευει μονος του. Την πλενει στο χερι (ναι στο χερι) και θελει περιπου μια ωρα για να κανει τη δουλεια.:ye02:

Αν θελεις να πας και να περιμενεις, feel free to do so, αλλοιως για δικη σου ευκολια και για να μπορεσει να σου πλυνει τη μηχανη οπως ΕΚΕΙΝΟΣ θελει, καλο ειναι να κλεισεις ενα ραντεβου.

Το Λαμπη τον γνωρισα λιγο μετα το Πασχα οταν περναγα τυχαια απ εξω και τον ειδα να στεγνωνει και να γυαλιζει μια μηχανη.

Τετοιο πλυσιμο δεν εχω ξαναδει. Και για τη μιαμιση ωρα (τοσο του πηρε να μου ξανακανει το Adv σα καινουργιο- λαιμους, εξατμιση,κρεμες κλπ) νομιζω οτι δε μου πηρε πολλα χρηματα.

Κι επειδη εχω παει και στ αλλα πλυντηρια που υπαρχουν για μηχανες, νομιζω οτι αυτο ειναι μακραν το καλυτερο. Ισως και το ακριβοτερο αλλα σιγουρα το καλυτερο!:ye33:

ΥΓ Οπως ισως καταλαβες δεν εχω ουτε ποσοστα ουτε ειναι συγγενης μου, απλως ειμαι ενας ευχαριστημενος πελατης.
ΥΓ 2Το καγκουρας να το παρω ως κομπλιμαν?

vrider
02-06-2012, 21:25
Ποιός είναι αυτός που έχει και χούγια ενώ μας πέρνει τα λεφτα
να τον γνωρίσουμε ....

και υπάρχουν ακόμα κάγκουρες που σέβονται ακόμα ΧΟΥΓΙΑ ????

αμαν!!!!!!!!

Να την ξανακανω ευγενικα την ερωτηση φιλαρακο μιας και δεν ελαβα απαντηση:

Το 'καγκουρας' να το εκλαβω ως κομπλιμεντο?

pkothras
02-06-2012, 21:45
τελικα πηγα στο σμπρινη.αν κ μου την ξεκινησε μια χαρα κ μου εκανε οντως καλη δουλεια ακομα κ στους λαιμους,τελικα μου τα χαλασε στο τελος με τις λεπτομερειες.οι ζαντες σχεδον απλυτες κ αλοιφη στα πλαστικα σχεδον καθολου κ μονο απο την μια πλευρα,το μισο μηχανακι φαινεται να γυαλιζει λιγο κ το αλλο μισο μουντο,ασε που ακομει τριβω μονος μου με το πανι.ισως ηταν απλως κακη μερα θα παω αλλη μια φορα κ μετα θα βγαλω συμπερασμα,α οντως τσιμπαει....:ye35:

commander
02-06-2012, 23:39
καλος ο σμπρινις αλλα παιδια ο λαμπης ειναι το κατι αλλο ........ Ο ανθρωπος δεν υπάρχει παίρνει δυο σφουγγαρια και στα δυο τα χερια και αρχιζει να χαϊδεύει...... εμενα οσες φορες παω μου κανει σταθερα 1,30 για να την καθαρίσει και ας ειναι και καθαρη....

ΛΑΜΠΗς δαγκωτό ...

vrider
03-06-2012, 12:46
.

και υπάρχουν ακόμα κάγκουρες που σέβονται ακόμα ΧΟΥΓΙΑ ????

αμαν!!!!!!!!

Μη θέλοντας εξ αρχης να ανεβασω τον τονο, και αφου (πολυ κακως) εξηγηθηκα, πηρα το σχολιο σου σχεδόν αψηφιστα και σου εδωσα δυο ευκαιριες να το εξηγησεις πριν ‘παρω αναποδες’.
Και τις δυο φορες επελεξες να με αγνοησεις. Δικαιωμα σου, αλλα να ξερεις οτι κατι τυπους σαν και σενα λυπάμαι περισσοτερο. Αυτους που η ‘μαγκια’ ξεχειλιζει απο τα μπατζακια αλλα δυστυχως ειναι ‘τζαμπα μαγκια’. Αφου λοιπον σε συγχαρώ για το μεγαλειο της σκεψης σου και το θάρρος της γνωμης σου θα σου πω το εξης.

Μη σε πετυχω σε αλλη 'κουβεντα' σ αυτο το φορουμ να κανεις το ιδιο, γιατι θα σε παρει ο διαολος και θα σε σηκωσει!

gsmaniac
03-06-2012, 12:58
ειρηνη συντροφοι............:):):)
να συμφωνησω οτι ο κωστακης ο Σμπρινης ειναι πολυ καλος στην δουλεια του, οπως και οι υπολοιποι που αναφερονται ,σιγουρα θα κανουν καλη δουλεια......αλλα η ευχαριστηση να την πλενεις μονο σου,απλα ΔΕΝ υπαρχει (για μενα):o
το καλυτερο πλυσιμο που εχει γινει στην δικη μου μηχανη, ειναι στα Α.Πετραλωνα,σε κατι HARLEAδες που ειχε στειλει ενας αλητης....:D
οι τυποι δεν αστειευονται, αλλα σου σπανε τα νευρα με την σχολαστικοτητα και τις κρεμες και δεν ξαναπας......:rolleyes:

TASOS GS
03-06-2012, 13:07
απο περιεργια,τη πληρωνετε??

gsmaniac
03-06-2012, 13:12
απο περιεργια,τη πληρωνετε??


απο 10-15 ευρα.....νομιζω:rolleyes:

commander
03-06-2012, 13:23
12 15 ανάλογα το πόσο βρώμικη είναι με τον λάμπη και αμα έχει και τις βαλίτσες απάνω τότε πάει κάτι παραπάνω......απο περιεργια,τη πληρωνετε??

Airman67
03-06-2012, 16:59
Δεν μιλαω για κανένα συγκεκριμένα
τώρα το κατάλαβα και συμφωνώ μαζί σου..

Θα πάω και εγώ με την πρώτη ευκαιρία...
να είσαι καλά..

asotosios
04-06-2012, 10:27
12 15 ανάλογα το πόσο βρώμικη είναι με τον λάμπη και αμα έχει και τις βαλίτσες απάνω τότε πάει κάτι παραπάνω......


Θεολογε...δωσε μας και μια διαυθυνση...μπας και με βγαλει ο δρομος απο εκιε...και κανω ενα μπανακι στο μωρο...!!!:D

commander
04-06-2012, 10:43
Θεολογε...δωσε μας και μια διαυθυνση...μπας και με βγαλει ο δρομος απο εκιε...και κανω ενα μπανακι στο μωρο...!!!:D

Φιλολάου 5 & ΑρσινόηΣ 1 Καισαριανή .........

Τηλ,,210 7515888. Κουνιστο( 6932 177804) πες του από τον θεολόγο με το 1150 το τούμπανο ( έτσι την λέει):D

omorfantras
04-06-2012, 10:55
Φιλολάου 5 & ΑρσινόηΣ 1 Καισαριανή .........

Τηλ,,210 7515888. Κουνιστο( 6932 177804) πες του από τον θεολόγο με το 1150 το τούμπανο ( έτσι την λέει):D

Τούμπανο? Άκου τούμπανο....Απ΄το πάχος της θα είναι,ουαχαχαχα:sm3::sm3::sm3::sm3:

asotosios
04-06-2012, 11:10
Φιλολάου 5 & ΑρσινόηΣ 1 Καισαριανή .........

Τηλ,,210 7515888. Κουνιστο( 6932 177804) πες του από τον θεολόγο με το 1150 το τούμπανο ( έτσι την λέει):D

OK Ευχαριστω...!!!

GsDakar
04-06-2012, 11:26
εγω την παω εδω Spawash - Πλυντήριο Αυτοκινήτων & Μοτό Πλύσιμο με Ατμό, Βιολογικός Καθαρισμός Αυτοκινήτου Γαλάτσι Αθήνα (http://www.spawash.gr) και ειμα πολυ ευχαριστημενος....

PACO
17-06-2012, 11:39
προταση θεολογου 100% ο ψηφος μου!!!
πολυ καλος!!

ckk
17-06-2012, 12:12
ειρηνη συντροφοι............:):):)
να συμφωνησω οτι ο κωστακης ο Σμπρινης ειναι πολυ καλος στην δουλεια του, οπως και οι υπολοιποι που αναφερονται ,σιγουρα θα κανουν καλη δουλεια......αλλα η ευχαριστηση να την πλενεις μονο σου,απλα ΔΕΝ υπαρχει (για μενα):o
το καλυτερο πλυσιμο που εχει γινει στην δικη μου μηχανη, ειναι στα Α.Πετραλωνα,σε κατι HARLEAδες που ειχε στειλει ενας αλητης....:D
οι τυποι δεν αστειευονται, αλλα σου σπανε τα νευρα με την σχολαστικοτητα και τις κρεμες και δεν ξαναπας......:rolleyes:

Πού είναι στα ΄Ανω Πετράλωνα? Κοντά στη λέσχη τους? Και δεν πάμε κανένα απόγευμα για καμιά μπύρα και κανένα πλύσιμο?

Φιλολάου 5 & ΑρσινόηΣ 1 Καισαριανή .........

Τηλ,,210 7515888. Κουνιστο( 6932 177804) πες του από τον θεολόγο με το 1150 το τούμπανο ( έτσι την λέει):D

Αρχίσανε τα όργανα...

Πάντως εγώ ανεξάρτητα από το κάγκουρες, που μάλλον δεν ήξερε τί σημαίνει ο φίλος που το πέταξε, θεωρώ τα €15 - 20 πολλά. Την στιγμή που πλένω μεγάλο τζιπ με €8 και το μηχανάκι με €5. Με 'φάρμακα' κλπ καλούδια, που γυαλίζουν:cr009: το μεν σαν Grand Cherokee και το άλλο σαν Harley μετά. :Απορία: :ye35: :lo14:

PACO
17-06-2012, 16:24
Μια στο τόσο ckk κάποιοι μπορεί να δώσουν 15 για να την βλέπουν γυαλισμενη, άλλοι παίζουν 15 ευρώ στο στοίχημα κάιαν κάτσει..άλλοι για χορό σε στριπτιταδικο....

Το παιδί ρώτησε κάτι συγκεκριμένο...
Ας προσπαθήσουμε να είμαστε συγκεκριμένοι και πες που το πλένεις με 5 ευρώ να συγκρίνουμε πλυσίματα μότο.

dj-xatzi
17-06-2012, 17:00
Εγω θα συμφωνησω οτι σαν το πλυσιμο στο χερι μονοι μας δεν εχει!!!
Μαθαινεις και τις καμπυλες πιο λεπτομερως.....:sm7::sm7:

ckk
17-06-2012, 23:07
Μια στο τόσο ckk κάποιοι μπορεί να δώσουν 15 για να την βλέπουν γυαλισμενη, άλλοι παίζουν 15 ευρώ στο στοίχημα κάιαν κάτσει..άλλοι για χορό σε στριπτιταδικο....

Το παιδί ρώτησε κάτι συγκεκριμένο...
Ας προσπαθήσουμε να είμαστε συγκεκριμένοι και πες που το πλένεις με 5 ευρώ να συγκρίνουμε πλυσίματα μότο.

Yes Sir. Μα δεν διαφωνώ. Πού και πού την πάω και εγώ.

Άγιος Στέφανος Αττικής, πλυντήριο bubbles κάτι, όπως επιστρέφουμε από Motion Style, δεξιά επάνω στην στροφή, εκεί όπου αρχίζει η Χελμού. Με φάρμακα, που κάνουν τις ζάντες καθρέπτη, να βλέπεσαι να χτενίζεσαι. 500 μέτρα πιό κάτω προς Εκάλη, άλλο στα δεξιά του δρόμου. Ίδια τιμή. Χωρίς φάρμακα. Πιό ξεπέτα.

Santa Barbara - Αγία Βαρβάρα, επισκεπτόμενος τον φίλο μου Γιωργάρα, €4, δεξιά στην Ιερά Οδό λίγο πριν την διασταύρωση προς Παλατάκι.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-06-2012, 23:16
Εγω θα συμφωνησω οτι σαν το πλυσιμο στο χερι μονοι μας δεν εχει!!!


Μαθαινεις και τις καμπυλες πιο λεπτομερως.....:sm7::sm7:



;););):D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-06-2012, 23:18
Δείτε και τον Στέλιο ... εδώ (http://www.gsforum.gr/%CE%A6%CF%81%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AF%CE%B4%CE%B1/moto-parking-27798/) !!! ;)

commander
17-06-2012, 23:19
;););):D

τίιιιιιιι δλδ θες να μας πεις οτι ΕΣΥ τώρα την πλένεις μόνος σου την χοντρή...,,!!!!!!:u58:
:D:D

PACO
18-06-2012, 00:09
[QUOTE=ckk;707263]Yes Sir. Μα δεν διαφωνώ. Πού και πού την πάω και εγώ.

Άγιος Στέφανος Αττικής, πλυντήριο bubbles κάτι, όπως επιστρέφουμε από Motion Style, δεξιά επάνω στην στροφή, εκεί όπου αρχίζει η Χελμού. Με φάρμακα, που κάνουν τις ζάντες καθρέπτη, να βλέπεσαι να χτενίζεσαι. 500 μέτρα πιό κάτω προς Εκάλη, άλλο στα δεξιά του δρόμου. Ίδια τιμή. Χωρίς φάρμακα. Πιό ξεπέτα.

Santa Barbara - Αγία Βαρβάρα, επισκεπτόμενος τον φίλο μου Γιωργάρα, €4, δεξιά στην Ιερά Οδό λίγο πριν την διασταύρωση προς Παλατάκι.




:ye35:....τωρα εχει ο φιλος τοσες επιλογες που μπορει να επιλεξει!!

....και θα συμφωνησω..οταν της "βαζεις το δικο σου χερι" ειναι ωραιο..μια στο τοσο οι πολλες επιλογες που δωσαμε

z_atomic
18-06-2012, 18:39
Προτείνω πλύσιμο στον teoo...... με κόστος 0 euros......αρκεί να διαθέτεις 4 ώρες και καλή διάθεση....δεν έχω δει πιο περιποιημένη μηχανή από του teoo......

Πας εκεί σου σερβίρει κ καφέ περιποιημένο (που πολλοί από εσάς το θεωρείτε ένδειξη επαγγελματισμού γνωστών καταστημάτων ....εδώ γελάμε) και λες και μαζεμένες μ@μ@κίες για 4 ώρες με άφθονο γέλιο....

Εγώ αυτό δεν το αλλάζω ούτε με κρέμες, αλοιφές, κονσιλερ, μεικ απ και όποιο άλλο προϊον μας λασνάρει η lancome για να καλοπίζουμε τις χοντρές μας.

Δεν είναι θέμα χρημάτων είναι θέμα ευχαρίστησης (αν και εντάξει είναι λίγο αυστηρός με το αποτέλεσμα και μου θυμίζει λίγο "εγέρθητι".....αλλά είναι φίλος τι να τον κάνω....το πολύ πολύ να του πετάξω ένα ποτήρι με νερό και να του πω...."άντε ρε νούμερο ε νούμερο που θα μου πεις ότι δεν έχω καθαρίσει καλά τους λαιμούς της εξάτμισης")

REK
18-06-2012, 19:12
ΛΑΜΠΗΣ,δαγκωτό..άριστη δουλειά, με προσοχή στην λεπτομέρεια και καλό παιδί..

:cool2::cool2::cool2:

menhe69
01-09-2012, 20:45
Με το χεράκι και μόνος σου.:ye33:

takis69
11-09-2012, 11:42
Με το χεράκι και μόνος σου.:ye33:

:ye36:
ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΦΙΛΟ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ, ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ:ye33:

Μιχάλης 1988
13-10-2012, 21:21
Ο ψήφος στον Λαμπη 100%. Πήγαμε σήμερα 2 gs απο τις 15:30 και φύγαμε 19:30 και ασχολήθηκε μόνο με τα δικά μας, η δουλειά του παιδιού ήταν για σεμινάριο, τα λόγια ειναι περιττά, δεν πιστεύω οτι οποίος έχει παει δεν έχει μείνει ευχαριστημένος;..και τα χρήματα αυτα δεν ειναι πολλά για το χρόνο που τρώει και τη δουλειά που κάνει.

Varth
13-10-2012, 21:38
Ο ψήφος στον Λαμπη 100%. Πήγαμε σήμερα 2 gs απο τις 15:30 και φύγαμε 19:30 και ασχολήθηκε μόνο με τα δικά μας, η δουλειά του παιδιού ήταν για σεμινάριο, τα λόγια ειναι περιττά, δεν πιστεύω οτι οποίος έχει παει δεν έχει μείνει ευχαριστημένος;..και τα χρήματα αυτα δεν ειναι πολλά για το χρόνο που τρώει και τη δουλειά που κάνει.

+1 κ απο μενα για τον Μπαμπινο!
τον γνωριζω/πηγαινω 4 χρονια πλεον κ παντα η δουλεια του ειναι υποδειγματικη.

να πω το εξης...
το πλυσιμο της μοτο ο καθενας το εκλαμβανει διαφορετικα.
εγω το εχω ξεκαθαρισει χρονια τωρα.δεν εχω την υπομονη για να κανω κατι τοσο καλο που γουσταρω να βλεπω.
ετσι δινω καποια χρηματα 4-5 φορες τον χρονο κ υσηχαζω.

BOXER
16-10-2012, 03:40
Εγω παιδια ψηφίζω Μπάμπη ή Λάμπη :)! Αν και προτιμώ το Λάμπη, γιατί κάνει την μηχανη να λάμπει (στην κυριολεξία όμως ;)).

Εγω πλενω την μηχανη περίπου δυο φορές τον χρονο, και αυτο, τον χειμώνα που παίζουν άλατια στην εθνικη. Όλο τον υπόλοιπο χρόνο, η μηχανη μου πλενεται σε γενικές γραμμές με την βοήθεια του Θεού, δηλαδή την βροχή!
Το δε καλοκαίρι, με τα βουνά, τις λάσπες και την ελειψη βροχών, η μηχανη είναι.......... μόνο η σελα και τα χερουλια είναι καθαρά :D!

Όσες φορές όμως και αν την έχω παραλάβει απο τα χερια του Λάμπη/Μπάμπη, έχω μείνει μακακας:eek:!
Το αποτέλεσμα;
Μηχανη για να παει κατευθείαν σε έκθεση αντιπροσωπιας :ye28:!!!

babbeto
09-02-2013, 21:55
Καλησπέρα σε όλους,
Σχετικά με το πλύσιμο, gs adv θα πρεπει να προσέχουμε κάτι ιδιαίτερα ? ή θα πρεπει να λέμε σε αυτούς που το πηγαίνουμε για πλυσιμο,κάποιες ευαισθησίες που πιθανόν έχει το συγκεκριμένο μηχανακη στα νερά?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Sent from my iPad using Tapatalk HD

navigator
09-02-2013, 21:59
:ye02::re27:

stathoulas1200
26-02-2013, 16:02
Εγώ με τη σειρά μου μόλις γύρισα απο πλήσιμό στο moto station parking και είμαι κατενθουσιαμένος!
Πρώτη φορά τόσα πολλά χέρια χαιδευαν ταυτόχρονα τη καλή μου:lo19:
Το πλήσιμο τέλειο, με γυάλισμα και τα σχετικά να εννοούντε και η μηχανή μου να είναι για βιτρίνα:ye32::ye32::ye32:
Τα παιδιά εκει μαμώ τα άτομα κ πήραν 10ευρώ! καλή τιμή κατά τη γνώμη μου για τη δουλειά τους... Respect:re26::re26::re26:

Papadopaidi
27-02-2013, 00:16
Για τους υπόλοιπους αναβάτες που θέλουν που κ που
να πλένουν άλλοι με σεβασμό τις μοτο τους έχουμε πληροφορίες;
Πάτρα;

ADV
28-02-2013, 17:44
Εγώ με τη σειρά μου μόλις γύρισα απο πλήσιμό στο moto station parking και είμαι κατενθουσιαμένος!
Πρώτη φορά τόσα πολλά χέρια χαιδευαν ταυτόχρονα τη καλή μου:lo19:
Το πλήσιμο τέλειο, με γυάλισμα και τα σχετικά να εννοούντε και η μηχανή μου να είναι για βιτρίνα:ye32::ye32::ye32:
Τα παιδιά εκει μαμώ τα άτομα κ πήραν 10ευρώ! καλή τιμή κατά τη γνώμη μου για τη δουλειά τους... Respect:re26::re26::re26:
10 euro πιστεύω είναι μια τίμια χρέωση. Ειδικά για τις εποχές που ζούμε. Θα τους δοκιμάσω σύντομα

grou
13-03-2013, 12:15
Φίλοι μου εγω μολις έφερα τη μηχανη στο σμπρινη....και μολις την είδα έπαθα πλάκα...ειδικά στο θέμα των λαιμων που δεν είχαν ποτε καθαριστεί...ως εκ τούτου τα 20 που έδωσα δεν ειναι και παρά πολλα γιατι αν έπαιρνα εγω τις κρεμες κτλ θα μου έβγαινε παραπάνω...χωριά τα μπρατσα απο το τριψιμο που σημαίνει οτι δεν θα μου κάνουν και τα πουκάμισα μου και θα ήθελα καινουρια!

phoenix
14-03-2013, 11:44
εχουν γραψει πολλοι και με πολυ κολακευτικα λογια για τον σμπρινη δεν εχω παει λογο οτι μενω χαλκιδα ομως θα προσπαθησω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ
14-03-2013, 12:36
εχουν γραψει πολλοι και με πολυ κολακευτικα λογια για τον σμπρινη δεν εχω παει λογο οτι μενω χαλκιδα ομως θα προσπαθησω
Που ειναι αυτος\??

grou
14-03-2013, 12:44
Μιχαλακοπουλου και φειδιπιδου....

killer
15-03-2013, 15:09
Ας πω και εγω την γνωμη μου... αν και προτιμω το GS με λασπες!!! :rolleyes:

Βασικα το καλυτερο ειναι οταν την πλενω μονος μου, γιατι παραλληλα ολο και κατι θα μαστορεψω.;) Παλιοτερα πετουσα λαστιχο απο τον δευτερο και την επλενα στον πεζοδρομιο. Οσοι με εβλεπαν ή με χαζευαν ή με σιχτιριαζαν για τα σαπουνονερα... :u55:
Πραγαμτικα αποτελει ιεροτελεστια :re26: το πλυσιμο, με φραπεδια, μουσικη, σαπουναδες, νερα και χαϊδεμα της μπεμπας σε βαθμο ακαταλληλο για ανηλικους!!! Ειναι μια ευκαιρια να ελεγξεις την μοτο διεξοδικα, για τυχον διαρροες, σκισιματα σε τσιμουχες κλπ.

Στο διαταυτα...

1) Μακρια απο πρατηρια καυσιμων-πλυντηρια, βαρανε με την πιεση οπου να ναι, με βρωμικα σφουγγαρια και ανεπιθυμητα αποτελεσματα...:mad:
2) Smprinis Wash & Go. Μιχαλακοπουλου και Φειδιππιδου 30. Πολυ καλος ο Κωστας με γνωσεις στις μηχανες και πολυ καλη δουλεια. Γυρω στα 15 ευρω, παιζει η τιμη αναλογα με το τι θα ζητησεις (κερωμα, εξατμισεις κλπ).
3) Ο Λαμπης. Φιλολαου 5 κ Αρσινοης. Αριστος με εξαιρετικη δουλεια. Μονο με ραντεβου, στην ιδια τιμη, αν θυμαμαι καλα...
4) Moto Clinic. Βούρβαχη 21 (κάθετος μεταξύ Λ. Βουλιαγμένης & Λ. Καλλιρόης). Κανει και απλο πλυσιμο αλλα και εξιδικευμενο...με το αναλογο κοστος φυσικα...
5) Ο Σπυρος στην Δοϊρανης, δεξια πριν τα φαναρια με την Δαβακη στη Καλλιθεα. Δουλευει μονος του με δυο σφουγγαρια στο χερι. Σχολαστικος και γρηγορος, με 10 ευρω.

Υπαρχουν πολλα πλυντηρια σε ολη την Αθηνα, απλα γραφω για αυτα που κατα καιρους ημουν πελατης. Μην θεωρηθουν τα παραπανω ως διαφημιση. ;)
Μετα το πλυσιμο παντα καλο στεγνωμα με αερα και απομακρυνση του νερου με "πετσι". Δεν βαζω ποτε σπρευ, χημικα, γυαλιστικα γιατι με το καιρο "θαμπωνουν" τα πλαστικα...αποψη μου φυσικα.

Ελπιζω να βοηθησα!:ye30:

aeriko
15-03-2013, 15:28
5) Ο Σπυρος στην Δοϊρανης, δεξια πριν τα φαναρια με την Δαβακη στη Καλλιθεα. Δουλευει μονος του με δυο σφουγγαρια στο χερι. Σχολαστικος και γρηγορος, με 10 ευρω.
πάω κάποια χρόνια εκεί, καλή δουλειά.

aleckan
15-03-2013, 18:24
Να προσθεσω και τους Στελιο και Νικο στο Moto Wash,(Πατησιων και Καυτατζογλου 1).
Πολυ καλη δουλεια,ευγενικα παιδια και Μπεμβεδακηδες! (και μονον 10 γιουργια)...;)

βασιλης
21-03-2013, 13:14
ΛΑΜΠΗΣ δαγκωτο...:ye02::ye02::ye02::ye02::ye02::ye02::ye02::ye02::ye02:

commander
21-03-2013, 15:47
δεν υπάρχει λεμε το ατομο...........ψυχακιας.......:)ΛΑΜΠΗΣ δαγκωτο...:ye02::ye02::ye02::ye02::ye02::ye02::ye02::ye02::ye02:

phoenix
22-03-2013, 15:17
δεν υπάρχει λεμε το ατομο...........ψυχακιας.......:)

μονο αυτος!!!!!!! ειναι ψυχακιας!!!!:sm3:
να εχεις το νου σου να μην σκουριασει το κομοδινο!!!!!!!!:sm7::sm7:

lalaios
22-03-2013, 21:53
ΛΑΜΠΗΣ δαγκωτο...:ye02::ye02::ye02::ye02::ye02::ye02::ye02::ye02::ye02:
Φιλαράκι sorry ,μήπως υπάρχει βιντέο να δούμε τη δουλειά?:lo01:

βασιλης
22-03-2013, 22:37
Φιλαράκι sorry ,μήπως υπάρχει βιντέο να δούμε τη δουλειά?:lo01:
:u58::u58::u58:

REK
23-03-2013, 00:51
δεν υπάρχει λεμε το ατομο...........ψυχακιας.......:)


Υπενθυμίζω οτι ειναι φυσιοθεραπευτής με όλη την σημασία της λέξης .....:D:D::D:

ntsmrtz
27-03-2013, 20:10
Αφού από το φόρουμ τον έμαθα, ας γράψω την άποψή μου, αναφέρομαι στον Λάμπη (Αρσινόης 5).
Η μηχανή μετά από πολύ καιρό άπλυτη και με ταξίδι το τριήμερο που πέρασε, πήγε βρώμικη και βγήκε πεντακάθαρη!
Την κοιτούσα μετά το πλύσιμο και με είχε πιάσει νευρικό γέλιο.. :)
Τόσο καθαρή δεν ήταν ούτε όταν την πάρει από την αντιπροσωπεία..
Εννοείται ότι θα ξαναπάω.

βασιλης
28-03-2013, 13:58
Αφού από το φόρουμ τον έμαθα, ας γράψω την άποψή μου, αναφέρομαι στον Λάμπη (Αρσινόης 5).
Η μηχανή μετά από πολύ καιρό άπλυτη και με ταξίδι το τριήμερο που πέρασε, πήγε βρώμικη και βγήκε πεντακάθαρη!
Την κοιτούσα μετά το πλύσιμο και με είχε πιάσει νευρικό γέλιο.. :)
Τόσο καθαρή δεν ήταν ούτε όταν την πάρει από την αντιπροσωπεία..
Εννοείται ότι θα ξαναπάω.

Το παλικαρι δεν υπαρχει λεμε...:re26::re26::re26:

vag strom rider
28-03-2013, 15:24
Παιδια για ενα GS 1200 Με πολλα τσιντζιλα μιντζιλα πανω (καγκελα βασεις προστατευτικα ) που τα περισσοτερα ετσι ειναι τα 10 ευρω ειναι πολυ λιγα θα ελεγα οτι γυρο στα 20 ειναι καλα, γιατι αν εχεις ενα 6μηνο να το πλυνεις να μην πω χρονο ο ανθρωπος που θα το πλυνει θα πρεπει να σπαταλησει αρκετο υλικο και μιαμιση ωρα τριψηματως οποτε θα πρεπει να πληρωθει κιολας!!!! Ο Εχων την απαιτιση να το παρει σαν καινουριο θα πρεπει να βαλει το χερι στην τσεπη χωρις να τον τσιμπανε τα καβουρια γιατι απο τη στοιγμη που πας ενα μηχανακι αξιας μ.ο. 15.000 ευρω δεν κανεις τσιγκουνιες ουτε στο πλυσιμο ουτε στο service !!!! :)

dj-xatzi
22-08-2013, 07:44
Επανερχομαι στο θεμα για να ρωτησω μηπως εχει ανοιξει καποιο auto-wash στη Θεσνικη κ δεν το πηραμε χαμπαρι!!!!

Sakis
22-08-2013, 08:37
Επανερχομαι στο θεμα για να ρωτησω μηπως εχει ανοιξει καποιο auto-wash στη Θεσνικη κ δεν το πηραμε χαμπαρι!!!!


Κάτι ξεκινάει στη Saloni....δια χειρός εγγυημένου συμφορουμίτη πληροφορίες για την ώρα μέσω pm...:ye33:

dj-xatzi
22-08-2013, 10:13
Κάτι ξεκινάει στη Saloni....δια χειρός εγγυημένου συμφορουμίτη πληροφορίες για την ώρα μέσω pm...:ye33:

Καλημερα Σακη!!!εαν μπορεις στειλε περισσοτερες πληροφοριες με pm!!!
Να βοηθησουμε κ εμεις αν μπορουμε...

todor
22-08-2013, 10:21
Αν παιξει και Βολο, θα γινουμε κολληταρια με τον ιδιοκτητη....;)

Τι εστειλε παλι το πατατα τοκ...

dtz
02-11-2013, 19:24
Moto Station Parking (https://www.facebook.com/Moto.Station.parking) Τα παιδια εκει κανουν φοβερη δουλεια!! Παροτι ειμαι απο Χανια οσες φορες χρειαστω πλυσιμο και ειμαι Αθημα εκει παω, πολυ ευγενικα και εξυπηρετικα παιδια :ye02:

Εγώ με τη σειρά μου μόλις γύρισα απο πλήσιμό στο moto station parking και είμαι κατενθουσιαμένος!
Πρώτη φορά τόσα πολλά χέρια χαιδευαν ταυτόχρονα τη καλή μου:lo19:
Το πλήσιμο τέλειο, με γυάλισμα και τα σχετικά να εννοούντε και η μηχανή μου να είναι για βιτρίνα:ye32::ye32::ye32:
Τα παιδιά εκει μαμώ τα άτομα κ πήραν 10ευρώ! καλή τιμή κατά τη γνώμη μου για τη δουλειά τους... Respect:re26::re26::re26:


Πριν λίγο γύρισα κι εγώ από πλύσιμο εκεί, για 1η φορά καθώς το μηχανάκι μου το έπλενα σε φίλο ο όποιος δεν πλένει πλέον.
Θα πω απλά και μόνο, ότι ο Νίκος ξεκίνησε το πλύσιμο στις 14.30 και τέλειωσε στις 16.40, αυτό και μόνο αξίζει τα 10 €.
Τώρα αφού και το πλύσιμο ήταν εξαιρετικό, και γενικότερα η όλη αντιμετώπιση του "μοτοσακού" εξαιρετική, έγινα πλέον πελάτης ...:ye02: