PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΙΝΗΤΗΡΑ BMW F650GS / F800GS GIVI


elrodeo77
01-06-2012, 12:19
Προστασία κινητήρα για μηχανές BMW F650GS / F800GS (08<10). Τί γνώμη έχετε για τα συγκεκριμένα https://motorshop.skroutzstore.gr/p.PROSTASIA-KINITIRA-BMW-F650GS-F800GS-TN690-GIVI.575142.html, πάντως είναι τα πιο οικονομικά της αγοράς.

tthodor
01-06-2012, 13:17
Αυτά έχω και είναι μια χαρά. Και στο μάτι μου κάθονται καλά.... αλλά και 2-3 ΄σούπες που έχω φάει (στο χώμα) με εβγαλαν ασπροπρόσωπο ;)

bogart
01-06-2012, 13:20
Για μένα μόνο adventure-spec ή touratech!

Neo
01-06-2012, 13:28
Για μένα μόνο adventure-spec ή touratech!
:ye31:

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα.

elrodeo77
01-06-2012, 13:30
Για μένα μόνο adventure-spec ή touratech!

τα δικά μου τα HEPCO & BECKER στραβώσανε όταν μπήκαμε στην πίστα στην Ανάβυσσο:lo19: και μάλλον είναι αμφίβολο να ισιώσουν.

elrodeo77
01-06-2012, 13:30
Αυτά έχω και είναι μια χαρά. Και στο μάτι μου κάθονται καλά.... αλλά και 2-3 ΄σούπες που έχω φάει (στο χώμα) με εβγαλαν ασπροπρόσωπο ;)


σκέφτομαι να βάλω αυτά αλλά είναι χαμηλά και δεν καλύπτουν τα πλαστικά , λέτε να υπάρχει πρόβλημα

elrodeo77
01-06-2012, 13:36
Για μένα μόνο adventure-spec ή touratech!


δηλαδή πόσα εουρα Αντρέα:wo02:

bogart
01-06-2012, 14:05
adventure spec bashplate protection crashbars guard it technology crashbars bmw f650gs f800gs (http://www.adventure-spec.com/default/bashplate-protection-crashbars-guard-it-technology-crashbars-bmw-f650gs-f800gs.html)

;)

Andreas_F800GS
01-06-2012, 14:06
Συνονόματε elrodeo77, κι εγώ τα Givi έχω. Εμφανισιακά μου αρέσουν περισσότερο από όλα τα άλλα (γούστα είναι αυτά βέβαια) και γι αυτό τα έβαλα. Το ότι είναι και οικονομικά έπαιξε και αυτό το ρόλο του φυσικά :)
Μέχρι τώρα και μετά και από δοκιμές σε πραγματικές συνθήκες (κοινώς: τούμπες!) έχουν δουλέψει πολύ καλά. Σηκώνω την μηχανή και είναι άθικτη. Από προστασία λοιπόν δίνω άριστα. Η μόνη μου ένσταση είναι ότι καμιά φορά βρίσκουν τα γόνατα στα κάγκελα. Αυτό σε εμένα με το 800άρι και με ύψος δικό μου στο 1.85. Το "πρόβλημα" αυτό το είχα διαβάσει σε διάφορα φόρα πριν αγοράσω τα κάγκελα, αλλά αποφάσισα να προχωρήσω. Δεν θα έλεγα ότι είναι ενοχλητικό αλλά αν ήταν να αγοράσω τώρα κάγκελα θα έψαχνα να βρω κάτι άλλο (με μεγάλη πιθανότητα όμως να ξανακατέληγα στα GIVI).
Αν θέλεις πάντως και αφού είμαστε και κοντά, μπορείς να έρθεις να πάρεις την μηχανή μου ένα απόγευμα για βόλτα για να δεις και μόνος σου αν υπάρχει θέμα. Έτσι κι αλλιώς εγώ δεν την κυκλοφορώ και έχει μαραζώσει μέσα στο πάρκινγκ (άσχετο αυτό :) ).

Ελπίζω να βοήθησα.

Υ.Γ. Τα άλλα που λέει ο άλλος συνονόματος ο Bogart (πολλοί μαζευτήκαμε!) είναι και πιο ακριβά από τα GIVI και λιγότερο όμορφα (πάντα προσωπικά μιλάω), αλλά δεν ξέρω να σου πω κάτι παραπάνω.

elrodeo77
01-06-2012, 14:21
Συνονόματε elrodeo77, κι εγώ τα Givi έχω. Εμφανισιακά μου αρέσουν περισσότερο από όλα τα άλλα (γούστα είναι αυτά βέβαια) και γι αυτό τα έβαλα. Το ότι είναι και οικονομικά έπαιξε και αυτό το ρόλο του φυσικά :)
Μέχρι τώρα και μετά και από δοκιμές σε πραγματικές συνθήκες (κοινώς: τούμπες!) έχουν δουλέψει πολύ καλά. Σηκώνω την μηχανή και είναι άθικτη. Από προστασία λοιπόν δίνω άριστα. Η μόνη μου ένσταση είναι ότι καμιά φορά βρίσκουν τα γόνατα στα κάγκελα. Αυτό σε εμένα με το 800άρι και με ύψος δικό μου στο 1.85. Το "πρόβλημα" αυτό το είχα διαβάσει σε διάφορα φόρα πριν αγοράσω τα κάγκελα, αλλά αποφάσισα να προχωρήσω. Δεν θα έλεγα ότι είναι ενοχλητικό αλλά αν ήταν να αγοράσω τώρα κάγκελα θα έψαχνα να βρω κάτι άλλο (με μεγάλη πιθανότητα όμως να ξανακατέληγα στα GIVI).
Αν θέλεις πάντως και αφού είμαστε και κοντά, μπορείς να έρθεις να πάρεις την μηχανή μου ένα απόγευμα για βόλτα για να δεις και μόνος σου αν υπάρχει θέμα. Έτσι κι αλλιώς εγώ δεν την κυκλοφορώ και έχει μαραζώσει μέσα στο πάρκινγκ (άσχετο αυτό :) ).

Ελπίζω να βοήθησα.

Υ.Γ. Τα άλλα που λέει ο άλλος συνονόματος ο Bogart (πολλοί μαζευτήκαμε!) είναι και πιο ακριβά από τα GIVI και λιγότερο όμορφα (πάντα προσωπικά μιλάω), αλλά δεν ξέρω να σου πω κάτι παραπάνω.


Ευχαριστώ ρε φίλε για τις πληροφορίες!!! Με το πόδι πως πας ξεμπέρδεψες ?? Άντε να σου περάσει γιατί η μπουμπού θα μαραζώσει αν δεν την βγάζεις στα βουνά :ye33:

costas68gr
01-06-2012, 21:51
Υπαρχουν και μεταχειρισμενα για πουλημα σχεδον καινουργια ειναι σου εστειλα και πμ

Andreas_F800GS
02-06-2012, 00:12
Ευχαριστώ ρε φίλε για τις πληροφορίες!!! Με το πόδι πως πας ξεμπέρδεψες ?? Άντε να σου περάσει γιατί η μπουμπού θα μαραζώσει αν δεν την βγάζεις στα βουνά :ye33:

Καλύτερα είναι αλλά θέλει χρόνο ακόμα για να επανέλθει 100%. Όσο για τη μπουμπού, ούτε στην άσφαλτο δεν την βγάζω... για τα βουνά δε, το βλέπω να αργεί κομματάκι! Αλλά που θα πάει... θα περάσει ο καιρός! :)

bmwf650gs2008
27-08-2012, 11:49
'Εχει κάποιος άλλος τα κάγκελα της Givi? Είναι όντως ενοχλητικά για τα γόνατα? Ύψος 1.83. Σκέφτομαι να τα αγοράσω οπότε αν έχει κάποιος ας βοηθήσει.

costas68gr
27-08-2012, 17:49
Ειναι ενοχλητικα τα καγκελα αν κανεις χωμα και θελεις να 'βγαλεις' ποδι κατα τα αλλα για εμενα ειναι καλα πολη ταξιδι και ειδικα στην τιμη που τα αγοραζεις!!!! τα adv κ.τ.λ. ειδες τι τιμη εχουν!!!!!!!!!!!!!!!!

elrodeo77
27-08-2012, 17:57
εγω τελικα εβαλα τα hepco και ειμαι ευχαριστημενος