PDA

View Full Version : Πολωνία - Ελλάδα ... 1 - 1


ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-06-2012, 20:58
Μάλλον ευχαριστημένοι πρέπει να είμαστε,

με 45.000 Πολωνούς "στο κεφάλι" μας ... :o

Υ.Γ. ... και με ένα οφσάιντ αμφισβητούμενο ... :(



Τι έχασε αυτός ο Καραγκούνης!!!! Πέναλντι έχασε ο Καραγκούνης σε μία μεγάλη ευκαιρία για την νίκη!
Πέναλτι στο 68' για την Ελλάδα μετά από φάουλ του Στσέσνι στον Σαλπιγγίδη Εξαιρετική μπαλιά του Φορτούνη, ο Σαλπιγγίδης τσιμπάει την μπάλα, ο Στσέσνι τον ανατρέπει και ο Καρμπάγιο δίνει πέναλτι για την Ελλάδα.
Αποβολή του Στσέσνι για την Πολωνία
Γκολ ο Σαλπιγκίδης! 1 - 1 Πολωνία - Ελλάδα.Με 10 παίκτες η Ελλάδα, ανατρέπει το δύσκολο πρώτο ημίχρονο.
Γκολ για την Ελλάδα με σουτ από τον Σαλπιγγίδη Μετά από εκπληκτική ασίστ του Κατσουράνη, ο Τοροσίδης κάνει το γύρισμα και ο Σαλπιγγίδης με προβολή σε κενή εστία -έπειτα από άστοχη έξοδο του Στσέσνι- ισοφαρίζει.
Άστοχο σουτ του Σαμαρά για την Ελλάδα Ψηλοκρεμαστό γέμισμα του Κατσουράνη, ο Σαμαράς αφήνει την μπάλα να σκάσει, αμέσως μετά κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνά άουτ. Καλή ευκαιρία για την εθνική.
Ισόπαλο με 1-1 είναι το παιχνίδι της εθνικής μας ομάδας στον εναρκτήριο αγώνα του EURO 2012 με την εθνική ομάδας της Πολωνίας (συνδιοργανώτρια χώρα μαζί με την Ουκρανία). Κι αυτό παρότι η εθνική μας ομάδα βρέθηκε να αγωνίζεται με 10 παίκτες μετά από αποβολή του Παπασταθόπουλου, ενώ τραυματίσθηκε νωρίς και ο Α. Παπαδόπουλος. Η Ελλάδα ζήτησε πέναλτι που δεν δόθηκε στο τέλος του ημιχρόνου.

Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος, όπως συνέβη και στο ευρωπαϊκό του 2004, αντιμετωπίζει την «οικοδέσποινα» της διοργάνωσης, με στόχο φυσικά τη νίκη, όπως και πριν οκτώ χρόνια στο «Ντραγκάο» απέναντι στους Ίβηρες.

Για το τρίποντο πάντως, έχει παραταχθεί στον αγωνιστικό χώρο και το συγκρότημα του Σμούντα, που θα έχει τη συμπαράσταση του κόσμου του.

Κατάμεστο είναι το «Νάσιοναλ Στάντιουμ» της Βαρσοβίας, το οποίο έχει κατακλυστεί από 50.000 κόσμο.
Πολωνία-Ελλάδα 1-1

Γκολ: 17' Λεβαντόφσκι - 51' Σαλπιγγίδης

Κίτρινες: Παπασταθόπουλος, Χολέμπας, Καραγκούνης

Κόκκινες: Παπασταθόπουλος (δεύτερη κίτρινη 44')

Πολωνία (Φράντισεκ Σμούντα): Σέζνι, Πίστσεκ, Μπένις, Περκίς, Βασιλέφσκι, Μουράφσκι, Πολάνσκι, Ρίμπους, Ομπράνιακ, Μπλατζικόφσκι, Λεβαντόφσκι

Ελλάδα (Φερνάντο Σάντος): Χαλκιάς, Τοροσίδης, Χολέμπας, Παπασταθόπουλος, Αβραάμ Παπαδόπουλος (α.α 35' Κ. Παπαδόπουλος), Κατσουράνης, Καραγκούνης, Μανιάτης, Νίνης (46' Σαλπιγγίδης), Σαμαράς, Γκέκας

Διαιτητής: Κάρλος Βελάσκο Καμπάγιο (Ισπανία)

kathimerini.gr





.

Albatros
08-06-2012, 21:35
ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ
:):):)

ntinopoulos
08-06-2012, 21:46
Τρομάρα μας!
Με τους τελείωμενους καραγκουνη και κατσουρανη πάλι καλα!
Έτσι όπως ανασάνε πριν βαρεσει το πέναλτι τον λυπηθηκε η ψυχή μου!

mAthosalas
08-06-2012, 23:29
Ααααχ ρε Καραγκουνηηηηηηη!!!:u56:57 ετων εισαι...κανε ενα ημιχρονο να παιξουνε τιποτα πιο....παιχτες!!!Εδωσες...σε ειδαμε...καντη ευγενικα να δουμε και κατι πιο...παιχτη!!!:cool:
Καλη πορεια στην Εθνικαρα!!!!:ye30: Ευχομαι και Τελικο-γιατι οχι!!!Και θελω Γερμανια αντιπαλο...Ιχ μπιντε σεχ Μερκελ...γιαβολ !!!:ha16:

ortho
08-06-2012, 23:32
Μπράβο στην Εθνική!!!

Διάβασα κάτι δηλητηριώδη σχόλια σε γερμανικές εφημερίδες, αλλά βαριέμαι πιά να τσακώνομαι με τους Γερμανούς.

napgeo
08-06-2012, 23:59
Μπράβο στην Εθνική!!!

Διάβασα κάτι δηλητηριώδη σχόλια σε γερμανικές εφημερίδες, αλλά βαριέμαι πιά να τσακώνομαι με τους Γερμανούς.






Γιάννη μου να τσακωθώ εγώ με τους Γερμαναράδες.
Έτσι θα βγάλω και το άχτι μου για την ταλαιπωρία που τραβάνε ορισμένοι πατριώτες μου.

Τι βλέπω στο προφίλ σου πάνω ΔΞ. Αξιόπιστος και εσύ από πότε!!!!!!!!!!!!!!!......................