PDA

View Full Version : GO PRO HERO


THANOSEOD
09-06-2012, 21:06
Καλησπέρα σε όλους . . . προχθές αγόρασα μία GO PRO και έχω μερικές απορίες!!!
-Μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ εγχειρίδιο μ'ελληνικούς υπότιτλους;
-Έχει δοκιμάσει κανένας να λειτουργήσει τη κάμερα στο βυθό;
-Η θήκη που περιέχει η συσκευασία είναι λειτουργική από θέμα φώτο και βίντεο;Ρωτάω επειδή όταν τοποθετώ μέσα τη μηχανή έχει κενό . . .
Ευχαριστώ . . .

yns
09-06-2012, 21:32
Καλησπέρα σε όλους . . . προχθές αγόρασα μία GO PRO και έχω μερικές απορίες!!!
-Μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ εγχειρίδιο μ'ελληνικούς υπότιτλους;
-Έχει δοκιμάσει κανένας να λειτουργήσει τη κάμερα στο βυθό;
-Η θήκη που περιέχει η συσκευασία είναι λειτουργική από θέμα φώτο και βίντεο;Ρωτάω επειδή όταν τοποθετώ μέσα τη μηχανή έχει κενό . . .
Ευχαριστώ . . .

Για εγχειρίδιο στα Ελληνικά δεν γνωρίζω.

Την χρησιμοποιώ συχνά αλλά για να βγάλει τέλειο υποβρύχιο βίντεο θέλει άλλη θήκη με επίπεδο φακό μπροστά

Φραπεδάκι στους Καλούς Λιμένες - YouTube


Τι εννοείς κενό; Έχω τραβήξει μέχρι τώρα κοντά στα 4300 βίντεο και φωτογραφίες και δεν έχει κάνει κιχ...

THANOSEOD
09-06-2012, 21:39
Η κάμερα είναι μικρότερη από τη διάφανη θήκη!!!Γι'αυτό και δε ξέρω κατά πόσο θα μπορέσει να τραβήγει ένα βίντεο ή φώτο . . . την έχω βάλει για φόρτιση και αύριο μάλλον θα τη δοκιμάσω!Εκτός από το υποβρύχιο που τη ψιλοφοβάμαι αν δε βεβαιωθώ πρώτα!

yns
09-06-2012, 21:57
Όταν κλείσει το πορτάκι την πιέζει και δεν κουνάει καθόλου. Για τις υποβρύχιες λήψεις κάπου υπήρχε ένα θέμα όπου το αναλύαμε καλύτερα..

THANOSEOD
09-06-2012, 23:14
Αυτό ψάχνω να βρώ εδώ και ώρα . . . βασικά στη συσκευασία υπάρχει ένα πορτάκι για χρήση waterproof κλειστό και ένα μ'ανοιχτή τη πλάτη!Ας υποθέσουμε ότι το κλειστό κάνει δουλειά,το άλλο όμως;Κ πώς καταλαβαίνεις ότι το πορτάκι τήνει γι'αλλαγή;Θα περιμένω να βλέπω τα ευρώ να βγάζουν μπουρμπουλήθρες;
Μηχανήματα του διαβόλου,ποτέ δε τα πήγαινα καλά . . . :u59::u27:

frits
09-06-2012, 23:23
Αυτό ψάχνω να βρώ εδώ και ώρα . . . βασικά στη συσκευασία υπάρχει ένα πορτάκι για χρήση waterproof κλειστό και ένα μ'ανοιχτή τη πλάτη!Ας υποθέσουμε ότι το κλειστό κάνει δουλειά,το άλλο όμως;Κ πώς καταλαβαίνεις ότι το πορτάκι τήνει γι'αλλαγή;Θα περιμένω να βλέπω τα ευρώ να βγάζουν μπουρμπουλήθρες;
Μηχανήματα του διαβόλου,ποτέ δε τα πήγαινα καλά . . . :u59::u27:

Tο ανοιχτό πορτάκι, είναι για να έχεις καλύτερο ήχο και να μην έχεις προβλήματα υπερθέρμανσης, εννοείτε ότι δεν την βάζεις με αυτό στο νερό..:eek:
Αν το συντηρείς σωστά, δεν έχεις πρόβλημα, αλλιώς προληπτικά αγοράζεις άλλο housing, έτσι και αλλιώς έρχεται το dive housing (http://gopro.com/hd-hero-accessories/dive-housing/) που θα δίνει καλύτερη ποιότητα στις υποβρύχιες λήψεις..

Έχεις την Hero2 ή την παλιότερη έκδοση ;

THANOSEOD
09-06-2012, 23:34
Τη παλιά . . . αλλά στη πλάτη της γράφει γι'ανάλυση μέχρι 1080.Αν χρησιμοποιήσω άλλο πορτάκι η κάμερα θα τραβάει σταθερά για χρήση πάνω στη μηχανή;Μόλις μπήκε για φόρτιση και αύριο θα κάνω δοκιμή!!!

frits
09-06-2012, 23:42
Τη παλιά . . . αλλά στη πλάτη της γράφει γι'ανάλυση μέχρι 1080.Αν χρησιμοποιήσω άλλο πορτάκι η κάμερα θα τραβάει σταθερά για χρήση πάνω στη μηχανή;Μόλις μπήκε για φόρτιση και αύριο θα κάνω δοκιμή!!!

To πορτάκι δεν έχει καμία σχέση με την ποιότητα λήψης,

Στείλε μου ένα π.μ. με το mail σου να σου στείλω το manual στα ελληνικά..

Albatros
10-06-2012, 18:02
Από τον συμφορουμίτη Γιάννη "immunity" έλαβα Pdf στα ελληνικά για το hero2,όποιος θέλει το στέλνω με email, εδώ δεν ανεβαίνει λόγω όγκου.
:)