PDA

View Full Version : ΚΑΜΑΚΙ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ


zitsos
08-06-2009, 20:57
Κάπου σε ένα φανάρι της ΑΘΉΝΑΣ σταματάω και χαζεύω γύρω μου μέχρι να ανάψει πράσινο!Ο κόσμος κέγετε και εγώ με φουλ εξάρτηση κράνος γάντια κ.τλ.
Στο επόμενο φανάρι κάθετε δίπλα μου ένα σκουτεροηδη με έναν άγγελο πάνω....!ΚΑΛΑ διαβασατε εναν άγγελο πάνω , μελαχρινό με το μαλι κότσο γιαλί ,μπλουζίτσα κοντη,σορτσάκι ολιγον κοντό -οσο να φενετε τατουαζ μιρου- τακουνάκι ,την τζαντουλα,-κράνος :sm7: πλακα εχετε ωρες ωρες- στο χέρι και το δικό μου σαγόνι στην άσφαλτο!
Ανάβει πράσινο ,το σκουτερ μπροστά ,εγω στο φανάρι με το σαγόνι στην ασφαλτο και όλους απο δίπλα να κορνάρουν.....με τα πολά το ξανα φτάνω στο επόμενω φανάρι που είναι δίπλα απο μία εκκλισία και το αγγελάκι κάνει το σταυρό του!!
Εκει μπένω εγώ ...
-Συγνωμη ρε κοπελια γιατι κανετε το σταυρό σας;
-Σας παρακαλω τη ενωητε; απαντάει ο αγγελος!
-Ρωτάω γιατι κάνετε τον σταυρό σας με όλη μου την ευγένια;
-Για να με εχει καλα ο αγιος ΚΩΝ/ΝΟς που περάσαμε!
-Αμ δεν το βλέπω!!!!λέω
-Τι ενωήτε κύριε ;
-Ποιόν νΑ ΠΡΩΤΟ προστατεψει ο αγιος με τόσους πολόυς ξεκράνοτους ρε κοπελια , την ΝΑ σου κάνει και αυτός, να μιράζει κράνοι με την θεια λυτουργία!!!
-Τη ενοήτε κυριε δεν καταλαβένω;
-Ρε κοπελια ολα καλα αλλα αν δεν βάλεις και εσει πάνω στο σκουτεράκι ενα ΚΡΑΝΑΚΙ ενα κλιστώ παπουτσάκι έτσι και χάσεις λίγο την ισοροποιασου τη να σου κάνει ο αγιος το πολύ πολύ να πάς ποιο γρίγορα κοντά του!!!
Η κοπέλια κοκάλωσε σταμάτισε την μηχανή κατέβικε και χλομιασε...!-ορε πατάτα εκανα σκέφτικα!!!
Κατέβικε απο το σκουτερ μου σκάει ενα λαμπερό χαμόγελο και μου λέει..
-ΡΕ μεγάλε δεν έχεις καμιά αλη δουλειά να κάνεις μεσημεριάτικα και το έριξες στο καμάκι ταχαμου ότι θα μας σώσει!
Ο γλυκίτατος αγγελος μεταμορφόθικε σε βελζεβουλ που εβγαζε φωτιές και αστραπές!
Το κράνος με εσωσε απο τις πρώτες τσαντιές και το gs απο τα χέρια ενος εμοβόρου δράκου που ήθελε να με κατασπαράξη όπως στα παραμήθεια!!!!
Απο τότε δεν μιλάω σε κανενα κοριτσάκι οσο αγγελικο να είναι!!!
http://img378.imageshack.us/img378/4539/40335772.jpg
p.s εντάξι δεν βρικα σκουτερ αλλα καπος έτσι ήτανε η κοπελια μην με μαλώσετε!!!

Arkas
08-06-2009, 21:03
Τελικά το τηλέφωνό της, το πήρες;;;:sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
08-06-2009, 21:05
γεια σου ρε zitso!;)

skippybi
08-06-2009, 21:05
:sm7::sm7:τα ήθελες και εσύ...:D:D:D

Gazi
08-06-2009, 21:12
Αχ..........:Απορία::Απορία:

ΙoannisPanagiotidis
08-06-2009, 21:25
Τελικά το τηλέφωνό της, το πήρες;;;:sm7::sm7::sm7:


:D... χαχα!...απ το στομα μου το πηρες!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-06-2009, 21:26
Καλό αλλά ..... λείπει ο δράκος ......:sm7:


Γειά σου ρε Ζίτσο ....κάμακα .....:D:D:D

arisxios
08-06-2009, 21:28
Και εσύ γιατί δεν την πλάκωσες στα γνήσια Ελληνικά ( χωρίς Αγίους) έτσι για να καταλάβει τι εννοείς :hmmm:

Και μετά να της ζήταγες και το τηλέφωνο :sm7::sm7:

essel
08-06-2009, 21:51
μμμμμμμμμμμμ ...........ωραίος ο Ζίτσος.......;););):):):)

ntinopoulos
08-06-2009, 21:58
Τελικά το τηλέφωνό της, το πήρες;;;:sm7::sm7::sm7:
ναι το πηρε!
πωλειται NOKIA 6300...:p

kostas_366
08-06-2009, 22:00
Το καμάκι, είναι στοιχείο του Έλληνα και π΄ρεπει να γίνεται :sm7:..
Μεγάλωσε ολόκληρη γενιά με το καμάκι...:)
Τελικά, καφέ ήπιατε?? :sm7:

manro
09-06-2009, 00:15
Το καμάκι, είναι στοιχείο του Έλληνα και π΄ρεπει να γίνεται :sm7:..
Μεγάλωσε ολόκληρη γενιά με το καμάκι...:)
Τελικά, καφέ ήπιατε?? :sm7:


πιό ενοδοχείο είπε ;;;;;;;;;;:Απορία::sm7:

EOD-K9
09-06-2009, 00:26
Το καμάκι, είναι στοιχείο του Έλληνα και π΄ρεπει να γίνεται :sm7:..
Μεγάλωσε ολόκληρη γενιά με το καμάκι...:)
Τελικά, καφέ ήπιατε?? :sm7:

πιό ενοδοχείο είπε ;;;;;;;;;;:Απορία::sm7:


:Απορία::hmmm::Απορία: ποπο αλήθεια δεν τραβήχτηκες ???

kostas_366
09-06-2009, 02:02
:Απορία::hmmm::Απορία: ποπο αλήθεια δεν τραβήχτηκες ???
To προχωρήσατε πολύ.. :sm7:
Συνήθως δεν βγαίνουν τα ....ρούχα :p

vtheo
09-06-2009, 11:20
Kλασική αντίδραση όμορφης κοπέλας.Εδώ σταματάς να ρωτήσεις για κάποια οδό και δε σου δίνει καθόλου σημασία.

Τη Παρασκευή το βράδυ στην παραλιακή είχα βγεί για ένα ποτό με μία κοπέλα και σε ένα φανάρι σταματάει ένας τύπος και μου λέει
"Φίλε η μα@@@@κία ξέρεις ποια είναι; Ότι και εγώ έτσι έλεγα έλα μωρέ δε γράφουνε για κράνος τον πίσω και το αποτέλεσμα;Έχω μία κόρη 2 χρονών και της στέρησα τη μητέρα της γι αυτό πάρε ένα κράνος και στην κοπέλα.

Εγώ δηλαδή αυτό να το πάρω ως καμάκι;

Η αντιδρασή μου πάντως ήταν να πω ένα ευχαριστώ στον τύπο που πολύ καλά έκανε και μου την είπε και να ντραπώ γιατί αν γινόταν κάτι θα είχα ευθύνη και εγώ αφού φορούσα μόνο εγώ κράνος.

ntinopoulos
09-06-2009, 11:51
εγω το εχω για κανονα!ποτε δεν ανεβαζω καποιον χωρις κρανος!αν τωρα ειναι απολυτη αναγκη και υπαρχει ενα κρανος το δινω παντα στον αλλον!παντως ειναι τεραστια ευθυνη να κουβαλας καποιον με την μηχανη και δε σας κρυβω οτι το αποφευγω ειτε με ειτε χωρις κρανος!

PortoLeone
09-06-2009, 11:51
Έλα αμέσως όλοι να το θεωρήσετε καμάκι.Για ασφάλεια και για τη λειτουργία της εκκλησίας της μίλαγε.
Χώρια που μας το λέει καθαρά.Κατέβηκε από το σκούτερ και μπλα μπλα μπλα...!!!
Μεγαααααάλε έγραψες.
Το κλειδώσατε το σκουτεράκι?
:sm7::sm7::sm7:

pepax66
11-06-2009, 17:06
Ο γλυκίτατος αγγελος μεταμορφόθικε σε βελζεβουλ που εβγαζε φωτιές και αστραπές!



Τελικά ρε Κώστα είσαι ανύπαντρος έτσι?
:sm7::sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
11-06-2009, 18:14
Τελικά ρε Κώστα είσαι ανύπαντρος έτσι?
:sm7::sm7::sm7::sm7:
:sm7::yz:sm7::yz:sm7::yz
ετσι τον κοβω!;)

EOD-K9
11-06-2009, 18:56
Kλασική αντίδραση όμορφης κοπέλας.Εδώ σταματάς να ρωτήσεις για κάποια οδό και δε σου δίνει καθόλου σημασία.

Τη Παρασκευή το βράδυ στην παραλιακή είχα βγεί για ένα ποτό με μία κοπέλα και σε ένα φανάρι σταματάει ένας τύπος και μου λέει
"Φίλε η μα@@@@κία ξέρεις ποια είναι; Ότι και εγώ έτσι έλεγα έλα μωρέ δε γράφουνε για κράνος τον πίσω και το αποτέλεσμα;Έχω μία κόρη 2 χρονών και της στέρησα τη μητέρα της γι αυτό πάρε ένα κράνος και στην κοπέλα.

Εγώ δηλαδή αυτό να το πάρω ως καμάκι;

Η αντιδρασή μου πάντως ήταν να πω ένα ευχαριστώ στον τύπο που πολύ καλά έκανε και μου την είπε και να ντραπώ γιατί αν γινόταν κάτι θα είχα ευθύνη και εγώ αφού φορούσα μόνο εγώ κράνος.

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΡΑΝΟΣ ΣΤΗΝ ΘΥΛΗΚΟΥΡΑ ?????? :hmmm::hmmm::hmmm:

vtheo
11-06-2009, 21:58
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΡΑΝΟΣ ΣΤΗΝ ΘΥΛΗΚΟΥΡΑ ?????? :hmmm::hmmm::hmmm:

Δεν ήταν γυναίκα μου,κοπέλα μου ή τελος πάντων μία κοπέλα που βγαίνουμε συχνά μαζί.Μία γνωριμία πρόσφατη(ωρών) γι αυτό και δεν είχα μαζί μου β' κράνος.

ntinopoulos
11-06-2009, 22:24
Δεν ήταν γυναίκα μου,κοπέλα μου ή τελος πάντων μία κοπέλα που βγαίνουμε συχνά μαζί.Μία γνωριμία πρόσφατη(ωρών) γι αυτό και δεν είχα μαζί μου β' κράνος.
το φορτωσαμε το γκομενακι θοδωρη,ετσι?:cool:

kotskofi
25-02-2010, 10:35
Δεν ήταν γυναίκα μου,κοπέλα μου ή τελος πάντων μία κοπέλα που βγαίνουμε συχνά μαζί.Μία γνωριμία πρόσφατη(ωρών) γι αυτό και δεν είχα μαζί μου β' κράνος.

Και έτσι να είναι δεν υπάρχει λόγος να ανεβαίνει συνεπιβάτης στην μηχανή χωρίς κράνος, μήπως τελικά πρέπει να κουβαλάμε πάντα δεύτερο μαζί μας; Είναι μια κουραστική αλλά πολύ καλή κίνηση...

vpentza
25-02-2010, 11:22
κράνος που δεν ταιριάζει ακριβώς σε κεφάλι, είναι σχεδόν άχρηστο.....

να ρωτάω πρώτα ποιός θα καβαλήσει και να του παίρνω το αντίστοιχο κράνος ???? ας του/της κόψει να έχει το δικό του/της....;)

kotskofi
25-02-2010, 11:30
κράνος που δεν ταιριάζει ακριβώς σε κεφάλι, είναι σχεδόν άχρηστο.....

Σωστό

να ρωτάω πρώτα ποιός θα καβαλήσει και να του παίρνω το αντίστοιχο κράνος ????

Αυτό δεν γίνεται βέβαια, αν μιλάμε για "μόνιμο" συνεπιβάτη θεωρώ αυτονόητο ότι θα πρέπει να έχει/έχουμε μεριμνήσει για κράνος. Για τις άλλες περιπτώσεις έχω πάρει ένα κράνος ,"κουβά" το ονομάζω, επιλεγμένο έτσι ώστε να μπορεί να φορεθεί στην πλειοψηφία των συνεπιβατών, νομίζω ότι συμφωνούμε πως είναι προτιμότερο να φοράει ένα κράνος που δεν του κάθεται τέλεια, από το να μην φοράει καθόλου.;)

vpentza
25-02-2010, 11:38
είναι θέμα πόσο τυχερός θα είναι ο συνεπιβάτης που σε περίπτωση ατυχήματος θα φοράει ένα κράνος τύπου "κουβά".. Παίζει πάντα ο κίνδυνος, κατά τη πτώση, να "κλειδώσει" το κράνος σε μια θέση που θα σου σπάσει το σβέρκο....

μακριά από μας..................:hmmm: