PDA

View Full Version : διαδικτυακό μαγαζί-Χανιά


adventure11
21-06-2012, 14:26
Στην αναζήτησή μου για αγορά πλαινών μεταλλικών βαλιτσών έπεσα πάνω σε αυτό:
Πωλείται ΒΑΛΙΤΣΑ ΔΕΞΙΑ BMW R1200GS - € 318 EUR - Car.gr (http://www.car.gr/parts/view/1744733/)
Να συμπληρώσω ότι η τιμή αφορά τόσο στη βαλίτσα όσο και στις κλειδαριές της, όπως με διαβεβαίωσε ο διαχειριστής και ιδιοκτήτης του καταστήματος..Η τιμή άκρως δελεαστική συγκριτικά με αυτή της επίσημης αντιπροσωπείας:ye33:
Η απορία μου εύλογη.Να προχωρήσω στην αγορά τους?Έχει αγοράσει κάποιος από εσάς για να επιβεβαιώσει την γνησιότητα τους?
:th11:

omorfantras
21-06-2012, 15:14
Στην αναζήτησή μου για αγορά πλαινών μεταλλικών βαλιτσών έπεσα πάνω σε αυτό:
Πωλείται ΒΑΛΙΤΣΑ ΔΕΞΙΑ BMW R1200GS - € 318 EUR - Car.gr (http://www.car.gr/parts/view/1744733/)
Να συμπληρώσω ότι η τιμή αφορά τόσο στη βαλίτσα όσο και στις κλειδαριές της, όπως με διαβεβαίωσε ο διαχειριστής και ιδιοκτήτης του καταστήματος..Η τιμή άκρως δελεαστική συγκριτικά με αυτή της επίσημης αντιπροσωπείας:ye33:
Η απορία μου εύλογη.Να προχωρήσω στην αγορά τους?Έχει αγοράσει κάποιος από εσάς για να επιβεβαιώσει την γνησιότητα τους?
:th11:

Προχώρα άφοβα φίλε μου, έχω αγοράσει κι εγώ από τον ίδιο τις πλαινές τις αλουμινίου και δύο tank bag BMW.
Το μόνο που χρειάστικε και έκανα ήταν να πάω στον Παναγιωτόπουλο για να μου τοποθετήσει τις κλειδαριές και να τις σετάρει με το ίδιο κλειδί του κινητήρα.;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
21-06-2012, 15:59
Το μόνο που χρειάστικε και έκανα ήταν να πάω στον Παναγιωτόπουλο για να μου τοποθετήσει τις κλειδαριές και να τις σετάρει με το ίδιο κλειδί του κινητήρα.;)


... κι αυτό ΔΕΝ χρειαζόταν ...

Υπάρχει θέμα στα "ΤΕΧΝΙΚΑ" , που δείχνει με φωτό,

πως γίνεται το σετάρισμα σε 5 λεπτά ... ;)

adventure11
21-06-2012, 19:50
Οπότε μονόδρομος η αγορά από τον συγκεκριμένο..Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.Καλό καλοκαίρι να έχουμε γεμάτο όμορφες εικόνες!

N4pSt3R
21-06-2012, 23:22
Άφοβα!!Το παλικάρι είναι λίρα 100!!!

krama22
22-06-2012, 23:44
Άφοβα! Άψογος επαγγελματίας κρίνοντας απο δική μου αγορά.

kwstas
23-06-2012, 08:43
Nα σου στελενει την παραγγελια ελευθερη και να σου λεει οποτε μπορεις βαλε τα χρηματα αφου ήδη εχεις παραλαβειχωρις να σε γνωριζει....αυτο δενπαιζει πουθενα αλλου!!
Οι τιμες καμια σχεση με αντ/πεια, απλα πρεπει να γινετε λιγο πανικος και θελει υπομονη!

Giof
23-06-2012, 09:53
Απο οτι έχω καταλάβει όταν ζητάς κάτι το παραγγελνει απο το εξωτερικό γι αυτο αργεί . Έχει όμως καλές τιμές .
Φίλε απλά ρώτα αν είναι ρυθμιζόμενες γιατι βγαίνουν και απλές κλειδαριές.


Sent from my iPhone using Tapatalk

squad
24-06-2012, 03:49
Στην ιστοσελίδα του τελευταία φορά που μπήκα έλεγε για την κάθε πλαινη 316ευρω,μαζι με την κλειδαριά εννοεί;η μήπως αφορά μόνο την αγγελία στο car.

Giof
24-06-2012, 11:46
Μπορει να έχει την κλειδαριά αλλα υπάρχουν δυο τύποι . Η ρυθμιζόμενη που θα ανοίγει με το κλειδί της μηχανής και η απλή που έρχεται με δικό της κλειδι , οπότε θα πρέπει να έχεις ξεχωριστά κλειδιά . Ρώτα τον να σου πει .


Sent from my iPhone using Tapatalk

adventure11
25-06-2012, 00:20
:ye02: είχα σκοπό να τον ρωτήσω.σημασία έχει να κάνουμε τη ζωή μας πιο εύκολη κ όχι πιο δύσκολη!!!

paschalis
27-06-2012, 16:53
Η δικη μου εμπειρια ειναι σε εξελιξη, με εχει κανει εξω φρενων και εχει καθυστερησει καποιες ευτυχως μη ζωτικης σημασιας επισκευες πανω απο 15 μερες.
Λεπτομερειες λεπτομερεστατες με το τελος της περιπετειας...απο Δευτερα.
Μονο που δεν μου ειπε.... ποια Δευτερα????:mad:

gsmaniac
27-06-2012, 19:39
ειναι της υπομονης.......:rolleyes:αλλα εχει καλες τιμες;)

squad
27-06-2012, 21:15
Η δικη μου εμπειρια ειναι σε εξελιξη, με εχει κανει εξω φρενων και εχει καθυστερησει καποιες ευτυχως μη ζωτικης σημασιας επισκευες πανω απο 15 μερες.
Λεπτομερειες λεπτομερεστατες με το τελος της περιπετειας...απο Δευτερα.
Μονο που δεν μου ειπε.... ποια Δευτερα????:mad:

δεν τις έχει ετοιμοπαραδοτες;

adventure11
28-06-2012, 11:55
Οι μπαγκαζιέρες ήρθαν αριστα συσκευασμένες μέσα σε δύο μέρες από την ημέρα παραγγελίας...λίγη υπομονή και σε σας παιδιά και όλα θα πάνε καλά.

jmar
28-06-2012, 15:35
Ειναι λιγο στον κοσμο του καμια φορα :rolleyes: υπομονη :cool:

paschalis
08-07-2012, 18:30
Η δικη μου εμπειρια ειναι σε εξελιξη, με εχει κανει εξω φρενων και εχει καθυστερησει καποιες ευτυχως μη ζωτικης σημασιας επισκευες πανω απο 15 μερες.
Λεπτομερειες λεπτομερεστατες με το τελος της περιπετειας...απο Δευτερα.
Μονο που δεν μου ειπε.... ποια Δευτερα????:mad:

Οι μπαγκαζιέρες ήρθαν αριστα συσκευασμένες μέσα σε δύο μέρες από την ημέρα παραγγελίας...λίγη υπομονή και σε σας παιδιά και όλα θα πάνε καλά.


Τελικα τιποτε δεν πηγε καλα..
Αντι για ανταλλακτικο καταφερα να παρω πισω τα χρηματα μου
με ελλειμμα τρια ευρω:Απορία: αφου εφτασα να τον παρακαλεσω απειρες φορες στο τηλεφωνο για αυτο.Υπολογιστε κι αλλες ποσες οπου απλα ΔΕΝ απαντουσε..
Ας παρουμε ομως τα πραγματα απο την αρχη..

Δευτερα 11-6 δινω τηλεφωνικη παραγγελια δυο μικρα ρουλεμαν κι ενα ποτενσιομετρο ενδειξης ταχυτητων για GS 1200 στον φιλο..
Δηλωνει οτι ειναι ετοιμοπαραδοτα και ζητα 151 ευρω καταθεση για να τα στειλει ση Θεσσαλονικη σε 2 μερες...
Τα χρηματα μπαινουν με e-banking αμεσα κι αρχιζει το παρτυ..
Πεμπτη 14-6 ανοιγουμε τη μοτοσυκλετα και περιμενουμε την κουριερ.Ετσι μας ειπε.
Παρασκευη 15-6 δεν εχει ερθει τιποτε και τηλ,στα Χανια.
Ξερετε το δεμα πηγε κατα λαθος στην Πρεβεζα και θα το εχετε απο Δευτερα.
Μονταρουμε τη μοτο με το σχετικο κοστος παντα και δινουμε νεο ραντεβου επισκευης την Τεταρτη 20-6
Τεταρτη 20-6 και -ευτυχως πριν ανοιξουμε τη μοτο- παραλαμβανουμε μονο τα δυο ρουλεμαν αξιας 33 ευρω!(υπολοιπο 118 ευρω)
Μετα απο δυο μερες και αφου χρησιμοποιω ξενο κινητο μιας και στις κλησεις απο το δικο μου ΔΕΝ απαντουσε μου λεει οτι στην Πρεβεζα ανοιξαν το πακετο και κρατησαν το ποτενσιομετρο κατα λαθος..
Δινει ημερα παραδοσης την Τεταρτη 27-6.
Τεταρτη 27-6 και σε τηλ.επικοινωνια μαζι του μου λεει οτι το περιμενει απο τη Γερμανια και απο Δευτερα θα το εχω..
Νεο ραντεβου για την Δευτερα 2-7 και φυσικα δεν ερχεται τιποτα!!!!!!
Ολη η ημερα περναει χωρις να σηκωνει το τηλεφωνο!!!
Ζηταω στις 3-7 μετα απο αλλη μια ολοημερη προσπαθεια σε τηλεφωνα που ΔΕΝ τα σηκωνε τα χρηματα μου πισω και αυτος ζηταει αριθμο να μου τα βαλει αμεσα..
Λεει μαλιστα,,ευτυχως που με προλαβες παω τωρα Χανια και στα στελνω..
Το στελνω αμεσα με SMS οπως το ζητησε και περιμενω..
Τελικα αφου ξαναπηρα τρεις φορες τηλεφωνο την
Παρασκευη 5-7 εμφανιζονται τα χρηματα στο λογαριασμο με τρια ευρω ελλειμμα..
Να τον χαιρομαστε κι αυτον και τις τιμες του εγω παραφραζω την οδηγια του αγαπημενου του site και προτρεπω!
ΜΗ ΔΙΝΕΤΕ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ:)


Για τους παρατηρητικους θα αναφερω και μια δυο λεπτομερειες.Σε διαλογο με το μηχανικο μου οπου αυτος του ανεφερε οτι η μηχανη πρεπει να φυγει Βαλκανια αυτος απαντησε ειρωνικα,, τι θα παει να κανει εκει ρε φιλε..
Συγγνωμη κσι λοιπες πολυτελειες ουτε για πλακα δεν ακουστηκαν..
Κοπλιμεντα απο εμενα για τις τιμες και την θετικη εικονα που εχει δημιουργησει σε μελη του φορουμ μας απο οπου και τον γνωρισα αντιμετωπιστηκαν με απαντηση στα ορια του σαρκασμου και της αδιαφοριας για τα σχολια.
Δυστυχως δεν εχω μαγνητοφωνησει τις συνομιλιες και πρεπει η να με εμπιστευθειτε η να απορριψετε τη μαρτυρια μου..
Καταθετηριο και αντιγραφο κινησης για την πορεια των χρηματων στη διαθεση καθε ενδιαφερομενου..
Το αυτο ισχυει για τα στοιχεια μου.
Κι αν αυτο εχει καποια σημασια στη σημερινη Ελλαδα, τιμολογιο για τα ρουλεμαν δεν εχω δει ακομα κι ουτε πιστευω οτι θα το δω μιας και ποτε δε ζητησε τα στοιχεια μου...:mad:

leandros
08-07-2012, 23:04
ένας καλός μου φίλος περιμένει εδώ και 3 μήνες ένα ανταλλακτικό για CM-200 από τον τύπο με προκαταβολή.
Πολύ προσοχή παιδιά..

saitman
09-07-2012, 00:02
ενα μηνα περιμενω το μουαγιε απεξω και εχει ερθει μονο το δαχτυλιδι!μου ειπε οτι εφυγε δευτερα απο Γερμανια και οτι θα το εχω απο βδομαδα!ενημερωνω για οτι συμβει!

nivam
09-07-2012, 00:15
...κι εγώ από μαρτυρίες φίλων δεν έχω σχηματίσει την καλύτερη εικόνα.
Ο ένας περιμένει ακόμα απάντηση για τιμή σε controller αντλίας βενζίνης και ο άλλος "σειρά" για μεταχειρισμένη μονάδα ABS.:(

squad
09-07-2012, 18:40
οπως τα λετε,υπαρχει προβλημα..

alx_k
09-07-2012, 19:04
...κι εγώ από μαρτυρίες φίλων δεν έχω σχηματίσει την καλύτερη εικόνα.
Ο ένας περιμένει ακόμα απάντηση για τιμή σε controller αντλίας βενζίνης και ο άλλος "σειρά" για μεταχειρισμένη μονάδα ABS.:(



Εγώ είμαι αυτός! :D

Από τον Φεβρουάριο παρακαλώ, κι ακομη τπτ!

Ευτυχώς, δεν το έχω άμεση ανάγκη....Νεύρα

kwstas
09-07-2012, 19:13
Καλο θα ηταν να μη δινει κανενας χρηματα προκαταβολικα, εγω πρωτα παρελαβα και μετα κατεθεσα.
Οποτε στην χειροτερη να μη γινεται παραλαβη!

Jepe
09-07-2012, 20:08
Εγώ πέρισι που ψώνισα δεν είχα πρόβλημα.Τώρα αν η παράδοση ήταν σε 7,8 μέρες αντί για 2,3 που μου είχε πει στο τηλέφωνο δεν πειράζει.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

krama22
10-07-2012, 14:31
Εγώ είχα καλή εμπειρία αλλά τελικά μάλλον δεν είναι έτσι για όλους. κρίμα...

Τελικά πόσο δύσκολο είναι να είναι κανείς σωστός επαγγελματίας...
Να πει "το έχω" και να το έχει...
Να πει "το έστειλα" και να το έχει πράγματι στείλει...

Alkinoos
17-07-2012, 08:04
Εγω ένα εμπρός φτερο που χρειάστηκα κάποια στιγμη, μου το έστειλε σε 2 μέρες.

BOXER
17-07-2012, 15:17
Και εγω, ότι έχω παραγγειλει απο τον Δήμο μέχρι τώρα, ήταν ολα μια χαρα.
Σε μια παραγγελία μόνο υπήρξε χρονική καθυστέρηση, μα άνευ σημασίας για εμένα!!!

alx_k
06-08-2012, 21:57
Εγώ είμαι αυτός! :D

Από τον Φεβρουάριο παρακαλώ, κι ακομη τπτ!

Ευτυχώς, δεν το έχω άμεση ανάγκη....Νεύρα



Σε νεότερη συναλλαγή με το εν λόγω κατάστημα οφείλω να πω οτι λειτούργησε άψογα και ταχύτατα σε σχέση με το περιστατικό που μου συνέβει μερικούς μήνες πριν.
Και αυτή την φορά καιγόμουν για το ανταλλακτικό.

Οπότε...:ye02:

vasorfa
07-08-2012, 08:56
:cool:Εγώ πάντως για το συγκεκριμένο εχω ακούσει και απο τα 2



αλλοι λένε τι ωραια τι καλα:ha16::ha16:
και

αλλοι λένε τι ασκημα και τι σκaτα:eek::eek:



Βεβαια σέρνεται και μια φήμη κάτω στην Κρήτη οτι ειχε παλια μαγαζί και είχε δαγκώσει κοσμο!!!ο Αζώρ!!!!:sm7::sm7:


επαναλαμβάνω ε?

προσωπική εμπειρία ΔΕΝ εχω...τι εχει φτάσει στα αυτιά μου λέω:cool2:;);)

boxerakias57
07-08-2012, 13:09
εγω παντως επαγγελματικα εχω προσοχηΝεύρα

george-k1
09-08-2012, 10:09
ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΕΣ.
ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕ ΑΨΟΓΑ
ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΕ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ ΑΝΟΙΚΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΞΕΡΕΙ.

saitman
09-08-2012, 11:29
ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟ!ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

tattoopanther
09-08-2012, 11:52
εν τέλη .,.,


η φάση είναι.,

αν έχεις τύχη διάβαινε.,.,.,,:D

προσωπικά.,.,
`ένα ανταλλακτικό έκανε ένα μήνα να ρθεί.,.,

και άλλο ήρθε σε δυο μέρες.,.,.,,
:wo20:

Albatros
09-08-2012, 18:52
εν τέλη .,.,


η φάση είναι.,

αν έχεις τύχη διάβαινε.,.,.,,:D

προσωπικά.,.,
`ένα ανταλλακτικό έκανε ένα μήνα να ρθεί.,.,

και άλλο ήρθε σε δυο μέρες.,.,.,,
:wo20:

εεε μάλλον το ένα τους δυσκόλεψε να το "βρούνε"...
:cool: