PDA

View Full Version : KLE 500


J-P-HELLAS
28-06-2012, 19:47
θα ηθελα να ρωτησω γνωμες για το συγκεκριμενο μοτο,
εχω ακουστα οτι ειναι αξιοπιστα ισχυει κατι τετοιο ή ειναι μπαρουφα?
το ειχε καποιος απο εσας για να με φωτισει σχετικα??
ευχαριστω
:D:D

Πάνος
28-06-2012, 20:36
Είχα κάποτε, αν και δεν ήταν σε κατάσταση αντιπροσωπείας μετά από επεμβάσεις μου. :D Πολύ αξιόπιστο μηχανάκι και σε τιμή value for money. ;) Κυκλοφορούν και καινούργια αν σε ενδιαφέρει, αλλά και τα μεταχειρισμένα, αν δεν είναι ταλαιπωρημένα δεν θα σου δημιουργήσουν προβλήματα. Θα σε πάει κυριολεκτικά παντού και θα εντυπωσιαστείς από το πόσο στενό μπορεί να είναι ένα μηχανάκι.
Το δικό μου το είχα "πειράξει" λίγο και είχα φορέσει μοτέρ από GPZ 500 με 65 αλογάκια και πέταγε, αλλά και το στάνταρ μοντέλο είναι αξιοπρεπές... :rolleyes:

GsDakar
28-06-2012, 21:14
το ειχα και πραγματικα ειναι σκυλος,αλλα οχι για ταξιδια,για καπου κοντα για μπανακι καλο ειναι !!

Arkas
28-06-2012, 21:50
το ειχα και πραγματικα ειναι σκυλος,αλλα οχι για ταξιδια,για καπου κοντα για μπανακι καλο ειναι !!

3000 χλμ. στην Κρήτη,
σε ένα μήνα,
το 1998,
ακολουθώντας τις "ανεξερεύνητες" διαδρομές του Στέφανου Ψημένου,
επιβεβαιώνουν και τον τουριστικό χαρακτήρα του !


Sent by Arkas via Tapatalk !

GsDakar
28-06-2012, 22:54
εγω ερετρια πηγα μεσω χαλκιδας και στα 120 ετρεμε αρκετα το τιμονι, και νομιζα οταν εφτασα οτι δεν ειχα κ..λο.....:D ασε που μου εκαψε ενα ντεποζιτο.Και ηταν απο service.Στην πολη το ευχαριστηθηκα,πολυ παιχνιδιαρικο.και ερετρια απο φερρυ μετα....:D

Arkas
28-06-2012, 22:57
Εθνική, ταξίδευε άνετα 140 - 160 ...


Sent by Arkas via Tapatalk !

commander
28-06-2012, 23:03
Με φτιαγμένο μοτέρ κατέβαινα την Συγγρού με 200 κοντερισια ............Πολύ καλό μηχανάκι και πολύ φιλότιμο...........

stelios1977
29-06-2012, 01:38
Πολυ αξιοπιστο το ειχε ο αδερφος μου οτα ηταν φοιτητης,ουτε για αλλαγη λαδιων ειχε λεφτα κ του βαζε οτι πιο φτηνο υπηρχα του κανε καμια 100,000 κλμ κ δε του βγαλε τιποτα απολτυως.:re27:
Λιγο με την καταναλωση εχει θεμα,αλλα μεσα στην πολη της θεσσαλονικης το πηγαινε σφερα.

Alfa7
29-06-2012, 09:35
Κινητήρας άσπαστος, ποιότητα πλαστικών μέτρια....λίγο με τη κατανάλωση θυμάμαι είχα ένα θέμα....

Επίσης θέλει λίγο προσοχή το μπροστινό (είναι βρακολάστιχο), μια αλλαγή ελατήρια-λάδια οποσδήποτε...

Γενικά θάλεγα, μια χαρά μοτό για όλα....βόλτα, καθημερινότητα μέχρι και ταξίδι...!

astegos
29-06-2012, 12:15
Με φτιαγμένο μοτέρ κατέβαινα την Συγγρού με 200 κοντερισια ............Πολύ καλό μηχανάκι και πολύ φιλότιμο...........
μην τρελαθούμε ρε παιδιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

phoenix
29-06-2012, 12:34
θεωρω οτι ειναι πολυ καλο μηχανακι για ολες τις δουλειες και αυτη την στιγμη που μιλαμαι ενας φιλος ταξυδευει με ενα τετοιο σε ταξιδι περι τα 3500 χιλιομετρα ευρωπη
το οδηγησα και εγω και παει πολυ ομορφα και λογο δυο κυλινδρων κραταει ψηλες ταχυτητες και χωρις κραδαζμους
ειναι καλοταξιδο νομιζω

mikochem
29-06-2012, 12:41
Είχα και εγώ ένα για 5 χρόνια. Εκτός από τα service ποτέ δεν ζήτησε κάτι άλλο ούτε με άφησε πουθενά.

Για ταξίδι δεν έχει καλή κάλυψη από αέρα και σε κουράζει. Αν όμως το λέει η καρδιά σου από γκάζι δεν θα έχεις πρόβλημα. Ταξιδεύει και με 160 χωρίς πρόβλημα. Ο πλευρικός αέρας το επηρεάζει αρκετά γιατί έχει ψηλά το κέντρο βάρους.

Λογικά θα το βρείς και σε εξαιρετική τιμή τώρα