PDA

View Full Version : προβλιμα στα ταξιδια


King C.
05-07-2012, 13:30
αντιμετωπιζο το εξης προβλιμα.

στα περισοτερα θεματα ταξιδων εξοτερικου που μπενω αντι για φωτογρφιες εχει ενα ταμπελακι 403-forbiden. σε ολα σχεδον τα θέματα.

γιατι;;

ευχαριστω.

ARGI
05-07-2012, 13:36
Γιατί πόλύ απλά, ή τις αφαιρέσανε όσοι τις "σηκώσανε" ή
για κάποιο λόγο έχουν πρόβλημα με το site που φιλοξενεί τις φωτογραφίες τους!!
:);)

King C.
05-07-2012, 13:37
και γιατι να τις σικοσουνε;

ετσι στα καλα του καθουμενου;

bogart
05-07-2012, 13:40
Δεν είναι απαραίτητο να τις σηκώσουνε.
Αυτό μπορεί να συμβεί και αν αλλάξει το privacy setting του άλμπουμ.

Μπορεί από public να γίνει private ή link only.
Καλά τα λέω ? :D

ARGI
05-07-2012, 13:41
Δεν είναι απαραίτητο να τις σηκώσουνε.
Αυτό μπορεί να συμβεί και αν αλλάξει το privacy setting του άλμπουμ.

Μπορεί από public να γίνει private ή link only.
Καλά τα λέω ? :D

Νομίζω ΝΑΙ!!!
:);)

manro
05-07-2012, 13:50
Σε κάποια σάιτ βάζουν ένα όριο για το πόσες φορές θα εμφανιστούν οι φωτογραφίες.Όταν περάσει το όριο το ίδιο το σάιτ που κάνει το χόστινγκ τις κόβει.

King C.
05-07-2012, 14:56
δε θα επρεπε λιπον να καθαριστουν απο καποιον; δεν διαβαζοντε ετσι οπως ειναι.

yns
05-07-2012, 16:40
δε θα επρεπε λιπον να καθαριστουν απο καποιον; δεν διαβαζοντε ετσι οπως ειναι.

Αν έχει «πιάσει όριο» τότε με το που περνάει ο μήνας ξαναεμφανίζονται. Για δώσε κάποιο link με κάποια ταξιδιωτικά που δεν έχουν φωτογραφίες να το τσεκάρουμε.

King C.
05-07-2012, 16:48
2 που θυμαμε στα γριγορα ηταν 1 στην Τουρκια καποιου arkas και 1 στο nordkap καποιου jefe. διαβαζοντασ εχω βρει και σε αρκετα ακομα.

siraxanz
05-07-2012, 17:09
το πρόβλημα προερχετε απο την ιστοσελιδα φιλοξενιας φωτογραφιων imageshack.com
Εδω κ καιρο αλλαξε την πολιτικη του κ ζητα χρηματα πανω απο 500ΜΒ
eKANA EGGRAFH GIA NA MHN EXOYN TA ταξιδιωτικα μου προβλημα εμφανισης κ πληρωνω 2 ευρω το μηνα για την διατηρηση των φωτογραφιων....
Πλεον ομως χρησιμοποιω το photobucket.com αν κ αυτο καποια στιγμη θα κανει τα ιδια...

Προσοχη για να καταλαβει καποιος τι ακριβως λεμε εδω πρεπει να κατανοήσει πως γινεται το image hosting κ η τοποθετηση φωτογραφιων στα θεματα που δημοσιευοντε εδώ,
Το γραφω αυτο για τον ερωτώντα που φαινεται να μην ξερει, αλλα και για τα νεα μελη!

yns
05-07-2012, 17:38
Όπως γράφτηκε ήδη οι λόγοι που δεν εμφανίζεται μια φωτογραφία είναι πολλοί (κατάργηση λογαριασμού, όριο bandwidth, σβήσιμο από τον uploader κτλ). Και δεν είναι κάτι καινούριο για τα φόρουμ.

Πάντως με τόσες εκατοντάδες αξιόλογα ταξιδιωτικά στο εξωτερικό και εντός συνόρων που υπάρχουν στο φόρουμ μας, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βαρεθείς! ;)

yns
05-07-2012, 17:45
Πλεον ομως χρησιμοποιω το photobucket.com αν κ αυτο καποια στιγμη θα κανει τα ιδια...


Χάρη και το free photobucket σου ενώ δίνει απεριόριστο χώρο σου δίνει 10GB bandwidth/μήνα. Το οποίο πιάνεται εύκολα με κάποιες εκατοντάδες φωτογραφίες που θα θεαθούν κάποιες εκατοντάδες φορές (συνήθως τις πρώτες μέρες μετά την δημοσίευση ενός μεγάλου και πλούσιου θέματος). Μου έτυχε πρόσφατα και για εκείνο το μήνα έκανα κι εγώ «Pro» τον λογαριασμό μου.