PDA

View Full Version : ΜΟΥ ΚΛΕΨΑΝ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ, ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΣΧΗΜΑ


fotislarissa
06-07-2012, 01:57
Πριν από λίγο διαπίστωσα ότι μου κλέψανε το κράνος. Καλά τα πήρα άσχημα. Τί να πω για τον μ.....λάκα που το έκανε? Δεν λέω τίποτα για να μην το έχω και βάρος αν πάθει κάτι. Αλλά αν τον δω να το φοράει πραγματικά θα τον σκίσω. Που θα πάει η Λάρισα μικρό χωριό είναι, δεν θα τον βρω, θα τον βρω. Όχι τόσο για την αξία του, όσο για την πράξή του να κλέψει κράνος. Βέβαια να πω και του στραβού το δίκαιο φτάιω και εγώ γιατί, ένεκα ότι ήταν το δευτερο, το παρατούσα πάνω στη μηχανή. Και λέω τώρα καλά ρε π...στ... κλέβεις το κράνος ? Sorry για το ύφος μου και το εκτός ορίων φρασεολόγιο αλλά τα έχω πάρει πολύ άσχημα.

Και το κλου της υπόθεσης: Πάιρνω την μηχανή και ξεκινάω για το σπίτι, χωρίς κράνος, σαν τον βλάκα. Στα πεντακόσια μέτρα περιπολικό και μου κάνει σήμα με τον φάρο. Πιάνω δεξιά, έρχεται δίπλα μου και με ρωτάει: Καλά που πας χωρίς κράνος? Τον κοιτάω και του λέω: Ρε φίλε, τί να κάνω, μου κλέψανε το κράνος και παώ σπίτι μου. Πρέπει το ύφος μου να ήταν πολύ περιέργο, γιατί με κοιτά με ανοιχτά τα μάτια και μου λέει: Καλά να μην τρέχεις και πρόσεχε. Τους καληνύχτησα και έφυγα αργά αργά για νανάκια

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
06-07-2012, 02:14
Τί να πεις ρε Φώτη ... έχεις απόλυτο δίκιο να νευριάζεις ...

Το να κλέβεις κράνος, είναι σαν να κλέβεις το παγκάρι της εκκλησίας ...

Κουράγιο ρε φίλε ...

Το ότι δεν σ' έγραψε το περιπολικό ... πάλι καλά, γιατί ποιός σ' άκουγε απόψε ...

Μέχρι την Αθήνα θα έφταναν οι φωνές σου ... :D:D:D

MARK
06-07-2012, 08:07
:u59:

SenseiG
06-07-2012, 08:25
Κριμα τι να πει κανεις...:mad:

klagenfurt
06-07-2012, 09:30
εδω(στην Αθηνα) κλεβουν κρανος μεσα απο μπαγκαζιερες...
η κοβουν με μαχαιρι τα λουρια, οταν το εχεις κλειδωμενο στη σελα...

siraxanz
06-07-2012, 10:29
για να παρουν κανα 20ευρω να "πιουν"

κριμα...

adventure
06-07-2012, 11:00
:u59::u59::u59::u59:

KOSTIS-GS
06-07-2012, 11:13
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΡΑΝΟ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑΣ ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΑ ΠΡΕΖΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΣΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΣΙ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΕΝΟΣ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΠΗΓΕ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΕ ΤΟΥ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑΝΕ ΓΙΑ 50 ΕURO KAI HTAN KAI ARAI

LakisGS
06-07-2012, 11:13
:mad::mad::mad:....... μετά με δουλεύετε που το κουβαλάω συνεχώς μαζί μου... Και να φανταστείς στην Τουρκία πέρυσι με τις γυναίκες, τα αφήναμε όλα πάνω και δεν πειράξαν τίποτα. Και τις μηχανές, από μακριά τις κοιτούσαν. Δεν τις πλησίαζαν πολύ κοντά...

ARGI
06-07-2012, 11:35
:u59::u59::u59::u59:
Kρίμας ρε Φώτη...
Μάλλον ήρθε το πλήρωμα του χρόνου,
να αγοράσεις νέο κράνος...
:);)

Arkas
06-07-2012, 22:47
:mad::mad::mad:....... μετά με δουλεύετε που το κουβαλάω συνεχώς μαζί μου... Και να φανταστείς στην Τουρκία πέρυσι με τις γυναίκες, τα αφήναμε όλα πάνω και δεν πειράξαν τίποτα. Και τις μηχανές, από μακριά τις κοιτούσαν. Δεν τις πλησίαζαν πολύ κοντά...
Iσλαμικός νόμος φιλαράκι ... ;)

gandreas
06-07-2012, 23:42
Το εχω πάθει και εγώ . Μεγάλη πίκρα και μεγάλη ξεφτίλα....:mad:

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Capitain
07-07-2012, 00:02
Υπάρχει και η άλλη όψη να το δεις... Ευχήσου να παραμείνει αγρατζούνιστο και να το είχε πράγματι ανάγκη... Μισογεμάτο ποτήρι... Εύχομαι να μη σου κόστισε και τόσο ψυχολογικά...

bagegs
16-07-2012, 22:45
:mad::mad::mad:....... μετά με δουλεύετε που το κουβαλάω συνεχώς μαζί μου... Και να φανταστείς στην Τουρκία πέρυσι με τις γυναίκες, τα αφήναμε όλα πάνω και δεν πειράξαν τίποτα. Και τις μηχανές, από μακριά τις κοιτούσαν. Δεν τις πλησίαζαν πολύ κοντά...


Εκεί έχει "ΚΟΨΕΙ ΧΕΡΙ" σε όποιον ακουμπήσει κάτι. Εδώ σε μας έχει δημοκρατία. Ούτε να του ρίξεις δυό μάπες δεν μπορείς του κλέφτη.:u55::u55::u55:

GEO_K
16-07-2012, 23:26
ΝεύραΝεύραΝεύρα

klagenfurt
16-07-2012, 23:32
ουτε στην Τουρκια, εχει "κοψει χερι",
απλα οι ανθρωποι ειναι αξιοπρεπεις,
κατι που το εχουμε χασει πριν πολλα χρονια,
ισως απο την εποχη του Καποδιστρια με τις πατατες...

LakisGS
16-07-2012, 23:44
ουτε στην Τουρκια, εχει "κοψει χερι",
απλα οι ανθρωποι ειναι αξιοπρεπεις,
κατι που το εχουμε χασει πριν πολλα χρονια,
ισως απο την εποχη του Καποδιστρια με τις πατατες...

Σωστότατος!!! +1200

Αυτά περί χεριών δεν υπάρχουν στην Τουρκία, παρά μόνο στη Σαουδική Αραβία. Στην Τουρκία οι άνθρωποι είναι πραγματικά αξιοπρεπείς και τίμιοι. Η περισσότεροι τουλάχιστον. Εμείς πράγματι το έχουμε χάσει αυτό... :(:(

Aggelos-Syros
17-07-2012, 13:24
:ye31::re25: