PDA

View Full Version : Βοηθεια με το TAXISNET


jarhead
08-07-2012, 14:13
Καλημερα σας κυριες και κυριοι...Αντιμετωπιζω ενα μικρο προβληματακι με το ΤΑΧΙΣ ΝΕΤ.Ενω εχω συμπληρωσει το Ε2 με τα ακινητα τα οποια παιρνει καποιο ενοικιο ο πατερας μου (αγροτεμαχια) και αφου κανω υποβολη ,την στιγμη που προχωραω στην υποβολη του Ε1 με πεταει μηνυμα οτι τα ποσα που εχω βαλει στο Ε2 σε συνδυασμο με καποιους αλλους κωδικους που αναφερουν εισοδηματα απο καταστηματα ξενοδοχεια κλπ(που δεν δηλωνω ετσι κι αλλιως):u60::u60::u60: δεν αντιστοιχουν με αυτα που εχω δηλωσει στο Ε2 και ετσι δεν μπορω να προχωρησω....Καμια ιδεα?

apapadopoulos
08-07-2012, 15:02
μπες στο Ε9 και κοιτα τι υπαρχει δηλωμενο!εγιναν πολλα λαθη απο τους καταχωτητες του taxisnet το ξερω εκ πειρας!αν δεν τα περιεχει αυτα τα ακινητα που λες πηγαινε στο Ε1 στα ακινητα και προσπαθησε να διαγραψεις ακινητα που μπορει να μην εχεις!και τελος κλασσικα στην εφορια με τα Ε9 παραμασχαλα για να κοιταξουν τα ακινητα!ΑΥΤΑ!:ye33:

jarhead
08-07-2012, 18:41
μπες στο Ε9 και κοιτα τι υπαρχει δηλωμενο!εγιναν πολλα λαθη απο τους καταχωτητες του taxisnet το ξερω εκ πειρας!αν δεν τα περιεχει αυτα τα ακινητα που λες πηγαινε στο Ε1 στα ακινητα και προσπαθησε να διαγραψεις ακινητα που μπορει να μην εχεις!και τελος κλασσικα στην εφορια με τα Ε9 παραμασχαλα για να κοιταξουν τα ακινητα!ΑΥΤΑ!:ye33:


Το τσεκαρα με το Ε9 και ειναι αυτα που πρεπει να ειναι...:u59::u59::u59:

costas68gr
08-07-2012, 19:27
Σε καποιο απο αυτα τα κουτακια "πρεπει" να ξαναγραψεις το ποσο του Ε2 η μηπως εχεις ποσα στο Ε2 εισοδημα απο χωραφια γη πρεπει να γραψεισ και το ποσο σε ξεχωριστο κωδικο

jarhead
09-07-2012, 03:21
Σε καποιο απο αυτα τα κουτακια "πρεπει" να ξαναγραψεις το ποσο του Ε2 η μηπως εχεις ποσα στο Ε2 εισοδημα απο χωραφια γη πρεπει να γραψεισ και το ποσο σε ξεχωριστο κωδικο

Τα ποσα αφορουν γαιες και ενα καταστημα το οποιο ειναι ιδιοχρηση και δεν νοικιαζεται.Το θεμα ειναι οτι οταν προχωρω στο Ε1 αφου πρωτα εχω υποβαλει τα Ε2 μου βγαζει μυνημα οτι δεν εχουν συμπληρωθει οι κωδικοι που αφορουν εισοδηματα απο Ξενοδοχεια, χωρους και κατοικια ανω των 300 τ.μ....Τι μπελας κι αυτος...Αυριο λεω να περασω απο την λογιστρια που τα ειχε μεχρι τωρα να δω αν θα βγει καμια ακρη.:u55:

Arkas
09-07-2012, 11:23
Έλα ρε φιλαράκι !
Με το τσιγκέλι θα στα βγάζουμε ; :D
Ομολόγησέ τα όλα τώρα !!! :D:D:D


Sent by Arkas via Tapatalk !

siraxanz
09-07-2012, 13:23
Έλα ρε φιλαράκι !
Με το τσιγκέλι θα στα βγάζουμε ; :D
Ομολόγησέ τα όλα τώρα !!! :D:D:D


Sent by Arkas via Tapatalk !


:sm3::lo20:

jarhead
09-07-2012, 14:29
Έλα ρε φιλαράκι !
Με το τσιγκέλι θα στα βγάζουμε ; :D
Ομολόγησέ τα όλα τώρα !!! :D:D:D


Sent by Arkas via Tapatalk !

Mιλαμε τα πραγματα ειναι σοβαρα....βοηθατε χριστιανοι, μουσουλμανοι και οτι αλλο ειστε!!!:ye02:

geolag
09-07-2012, 16:08
Αν έχεις βάλει εισόδημα από γη τότε το ίδιο εισοδημα βάλτο στον κωδικό 175 νομίζω.Δοκιμασε το και θα σου σβήσει ολα τα κόκκινα που βγαζει για λάθος.Δεν έχω τη δηλωση μπροστα μου να σου πω αλλα θυμαμαι ειναι ο κωδικός 175 λιγο παρακατω από εκει που εβαλες το ενοίκιο ''γαιων''

jarhead
10-07-2012, 03:39
Αν έχεις βάλει εισόδημα από γη τότε το ίδιο εισοδημα βάλτο στον κωδικό 175 νομίζω.Δοκιμασε το και θα σου σβήσει ολα τα κόκκινα που βγαζει για λάθος.Δεν έχω τη δηλωση μπροστα μου να σου πω αλλα θυμαμαι ειναι ο κωδικός 175 λιγο παρακατω από εκει που εβαλες το ενοίκιο ''γαιων''

Γεια χαρα

ο κωδικος 175 αναφερεται σε κατοικια ανω των 300 τμ.Οντως εξαφανιστηκαν τα κοκκινα και μπορω να προχωρησω...αλλα σε σχεση με την περυσινη δηλωση ο κωδικος 175 δεν ηταν συμπληρωμενος...Γιατι τωρα χρειαζετε?

jarhead
10-07-2012, 03:55
Αν έχεις βάλει εισόδημα από γη τότε το ίδιο εισοδημα βάλτο στον κωδικό 175 νομίζω.Δοκιμασε το και θα σου σβήσει ολα τα κόκκινα που βγαζει για λάθος.Δεν έχω τη δηλωση μπροστα μου να σου πω αλλα θυμαμαι ειναι ο κωδικός 175 λιγο παρακατω από εκει που εβαλες το ενοίκιο ''γαιων''

Βρηκα αυτο.....

Επίσης, στους κωδικούς αυτούς (175-176) γράφεται το ακαθάριστο εισόδημα που προκύπτει από την εκμίσθωση ή υπεκμίσθωση οποιουδήποτε ακινήτου για επαγγελματική ή εμπορική χρήση, ανεξαρτήτως της επιφάνειάς του (συμπεριλαμβανομένων των γαιών), εφόσον με το εισόδημα αυτό έχουν συμπληρωθεί οι αντίστοιχοι κωδικοί αριθμοί του πίνακα αυτού.


Ευχαριστω για την βοηθεια!!!

jarhead
10-07-2012, 04:06
Τελικα βρηκα ακρη και την καταθεσα.Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Geolag για την βοηθεια του.:ye02:

264George
10-07-2012, 14:34
δηλαδή τώρα πια δεν υπάρχει
πεδίο στο νετ που να μην το
καλύπτεις..

geolag
10-07-2012, 21:54
Τελικα βρηκα ακρη και την καταθεσα.Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Geolag για την βοηθεια του.:ye02:

Παρακαλώ.Και εγω κόλλησα σε αυτό και μου το είπε λογιστής.Στο ταχισνετ με εστελναν ο ενας στον αλλον ο οποίος αλλος δεν σήκωνε το τηλέφωνο

jarhead
11-07-2012, 21:41
:ye33:δηλαδή τώρα πια δεν υπάρχει
πεδίο στο νετ που να μην το
καλύπτεις..