PDA

View Full Version : πληροφοριες για νοτια παραλια τουρκιας - ατταλεια


DIMIS123
11-07-2012, 17:28
αγαπητοι φιλοι/ες

εχω παει 2 φορες παραλια για λιγες μερες και εχω φτασει μεχρι την φετιγιε (μακρη). θελω να συνεχισω απο κει και κατω. σκεφτομαι απο ΜΑΡΜΑΡΙΣ προς ΚΑΣ - ΚΑΣΤΕΛΟΡΙΖΟ - ΑΤΤΑΛΕΙΑ .

εχει νοημα να το κανω απο παραλια costa costa η να μπω λιγο ενδοχωρα? θα ειναι αρχες αυγουστου για 7 νυκτες με πηγαινε ελα απο πειραια.

συνηθως δεν κλεινω ξενοδοχεια. αλλοτε μου βγαινει αλλοτε οχι.

να συνδυασω και pamukale?
σε ποια μερη διανυκτερευση η αναποδα που να μην διανυκτερευσω?

απο ροδο για μαρμαρις εχει καθε τριτη κ παρασκευη στις 0900 και δεν κουμπωνει με την αφιξη απο πειραια γιατι φτανει πιο αργα. γνωριζετε αλλη περιπτωση?

οποιαδηποτε αλλη πληροφορια welcome.

ευχαριστω

καλη συνεχεια

ΔΗΜΗΤΡΗς

klagenfurt
11-07-2012, 19:20
εχω παει απο Κω Μποντρουμ,
ειναι ωραιο το Νταλιαν λιγο πριν το Μαρμαρις , το Κας ειναι υπεροχο, επισης η Ατταλια ειναι μετρια λουτροπολη, καπου εκει υπαρχει ενα βουνο Ολυμπος, που νοικιαζεις δωματια πανω σε δενδρα, ειναι ομορφα, νομιζεις οτι ζεις το γουνστοκ...
εχω κανει την διαδρομη κοστα κοστα μεχρι την Μεσηνα και μετα πηγα Καπαδοκια
οσο πηγαινεις νοτια εχει περισοτερη ζεστη, ο κοσμος ειναι πολυ φιλοξενος και θα στην προτεινα την παραλιακη διαδρομη,
τωρα επειδη τα γουστα ειναι πολυ υποκειμενικα, παρε και αλλες γνωμες...
εμενα γενικα δεν με ενθουσιαζει η Τουρκια, απο ομορφιες φυσικες,
εχει ομως ιστορικες ομορφιες και περνας καλα

katsim
12-07-2012, 16:59
Φιλε dimi123

Μενω Ροδο, αξιζει να κανεις το ταξιδακι κ να δεις κ το παμουκαλε,απο Κας θα πας καστελοριζο αλλα δεν ξερω αν φορτωνεται η μηχανη!!
ολη η τουρκια στα παραλια ειναι ακρως τουριστικη και ειναι πολυ μπροστα!To Μαρμαρις εχει ωραιες διαδρομες μεσα απο δασικες περιοχες κ εχει πλουσια αγορα οπως κ πολλους τουριστες!!
Εχε υπ'οψιν οτι Ροδο-Μαρμαρις ειναι 120ε...:(
Θα ρωτησω και αν εχει κ αλλα δρομολογια θα σε ενημερωσω!

manosxlv
12-07-2012, 22:48
αγαπητοι φιλοι/ες

εχω παει 2 φορες παραλια για λιγες μερες και εχω φτασει μεχρι την φετιγιε (μακρη). θελω να συνεχισω απο κει και κατω. σκεφτομαι απο ΜΑΡΜΑΡΙΣ προς ΚΑΣ - ΚΑΣΤΕΛΟΡΙΖΟ - ΑΤΤΑΛΕΙΑ .

εχει νοημα να το κανω απο παραλια costa costa η να μπω λιγο ενδοχωρα? θα ειναι αρχες αυγουστου για 7 νυκτες με πηγαινε ελα απο πειραια.

συνηθως δεν κλεινω ξενοδοχεια. αλλοτε μου βγαινει αλλοτε οχι.

να συνδυασω και pamukale?
σε ποια μερη διανυκτερευση η αναποδα που να μην διανυκτερευσω?

απο ροδο για μαρμαρις εχει καθε τριτη κ παρασκευη στις 0900 και δεν κουμπωνει με την αφιξη απο πειραια γιατι φτανει πιο αργα. γνωριζετε αλλη περιπτωση?

οποιαδηποτε αλλη πληροφορια welcome.

ευχαριστω

καλη συνεχεια

ΔΗΜΗΤΡΗς

φιλε μου τουρκια ειναι φανταστικα απο το δικο μου ταξιδι εχω να σου πω οτι παμουκαλε πρεπει να συνδυασεις οπωσδηποτε και να διανυκτερευσεις στο χωριο που ειναι λιγο πιο περα απο το παμουκαλε το karahayit ειναι χωριο που εχει παζαρι και πολλα φαγαδικα και εχει γενικως πιο πολυ ζωη γιατι ειναι λουτροπολη μπορεις να μεινεις στο HIERAPOLIS THERMAL HOTEL οπου εμεις οταν μειναμε παμουκαλε δωσαμε 35ΕΥΡΟ για ενα δωματιο στο HIERAPOLIS THERMAL HOTEL οταν πηγαμε για spa μας ειπαν 100ΕΥΡΟ με πρωινο και ημιδιατροφη και ολα ταspa δωρεαν χλιδα και συμφερει παμουκαλε θα πας το απογευμα γιατι το πρωι θα σε καψει ο ηλιος στις πηγες
βουτια οπωσδηποτε στα λουτρα της κλεοπατρας
τωρα παραλιακα αξιζει να πας μονο μεχρι ΑΤΤΑΛΕΙΑ η οποια ειναι φανταστικη οπου αξιζει εκτος απο την παραλια και τα φαραγγια και οι καταρακτες αν πας απο kas costa costa αξιζει τωρα marmaris ροδο εχει Παρασκευη και Δευτερα το καραβακι ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΚΙΑΔΕΝΗ της εταιριας ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΣ στο οποιο μπορεις να φορτωσεις μηχανακι ενω στην τουρκικη εταιρια ειναι καταμαραν και δεν μπαινει μηχανη
τυχαινει να ειμαι απο ροδο και τα γνωριζω ελπιζω να σε βοηθησα λιγο καλα χιλιομετρα

manosxlv
12-07-2012, 23:29
DODEKANISOS SEAWAYS
ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΛΙΜΑΝΙ ΑΦΙΞΗ ΑΝΑΧ/ΣΗ
ΡΟΔΟΣ 09.00
ΜΑΡΜΑΡΙΣ 10.30 17.ΟΟ
ΡΟΔΟΣ 18.30


ΤΗΛ 22410 70590
ΛΙΜΑΝΙ ΚΟΛΟΝΑ 07.30-21.30

DIMIS123
13-07-2012, 12:08
ευχαριστω πολυ γαι τις πληροφοριες

οτι αλλο γνωριζεται welcome

καλη συνεχεια

δημητρης