PDA

View Full Version : Εθνική Οδός - Έργα


Kimwnas
12-07-2012, 16:27
Καλησπέρα στην παρέα...

Επιστρέφω απο τη δουλειά σήμερα απο την Εθνική και στο ρεύμα πρός Πειραιά στο πέταλο του Allou Fun Park νοιώθω τη μηχανή να χορεύει...

Είχαν περάσει το δρόμο (όλες τις λωρίδες) με "χτένα" ακριβώς πάνω στο πέταλο της στροφής (με το γνωστό σκαλοπάτι των 3-4 εκατοστών)...

Για ειδική σήμανση βεβαίως ούτε λόγος βέβαια γιατί θα ήταν μια προσβολή στις οδηγικές ικανότητες του Έλληνα οδηγού...Τουλάχιστον το Τζι-ές έχει φοβερό στήσιμο/κρατήματα και σε συνδυασμό με τα σχετικά λίγα χλμ που είχα (λόγω κίνησης) δεν είχα ιδιαίτερο θέμα...κανένα βεσπάκι/παπάκι όμως άμα μπεί με χλμ δεν το βλέπω καλά...

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
12-07-2012, 16:31
Eυχαριστούμε για την ενημέρωση

diomiles
12-07-2012, 17:14
Πέρασα και εγω σήμερα απο το συγκεκριμένο σημείο και ξαφνιάστηκα..

Θέλει προσοχή γιατί το βράδυ που δεν έχει κίνηση πιθανόν κάποιος να μπει με χιλιόμετρα στην στροφή και να έχει σοβαρό πρόβλημα..

Τον νου σας λοιπόν....

NLS
12-07-2012, 17:28
Πέρασα και εγώ πριν μισή ώρα.
Το είδα μπροστά μου. Έριξα ρυθμό περίπου 10 χαω. (δεν λέω από τα πόσα όμως :di59:) και συνέχισα. Εντάξει ρε παιδιά δεν είναι τρομερό.

Βασικά για να το πούμε κάπως αλλιώς γιατί το κράτος πολλά κάνει αλλά όχι όλα όσα του λέμε. Όποιος πάρει τη στροφή εκείνη όπως λένε οι πινακίδες, έχει χρόνο και να δει το γδάρσιμο και να οδηγήσει κανονικά. Απλά κανείς μας δεν πάει έτσι.