PDA

View Full Version : Βραδινή endurάδα για μπάνιο στο Σχοινιά!


tman
17-07-2012, 20:08
Τώρα που έπεσε λίγο η ζέστη, είπαμε να βάλουμε ξανά τα endurόρουχα μας, και να κάνουμε την τελευταία χωμάτινη εκδρομή πριν τις διακοπές - για όσους είναι ακόμη εδώ.

Έτσι, η σχολή Rideit σε συνεργασία με το GS Forum διοργανώνει.... μεθαύριο (!!!) Πέμπτη, 19 Ιουλίου, βραδινή χωμάτινη Mini εκδρομή!

Η εκκίνηση θα γίνει από την πλατεία της παλαιάς Πεντέλης στις 21:00 με κατάληξη στην παραλία του Σχοινιά κατά τις 23:00!

Απαραίτητη βραδινή ένδυση (πλήρης στολή) με τακούνια (στις μοτοσυκλέτες...) και θετική διάθεση. Μαγιό προαιρετικό για όσους θέλουν να δροσιστούν στη θάλασσα του Σχοινιά.

Καλεσμένοι όλοι όσοι θέλουν να έρθουν από άσφαλτο για φαγοπότι στις τοπικές ταβέρνες! (Θα ανακοινωθεί το πεδίο μάχης).

Συμμετοχή δεν υπάρχει μιας και η εκδρομή είναι μία προσφορά της σχολής Rideit προς το GS Forum και την πολύ καλή συνεργασία που υπάρχει.

Σας περιμένουμε!

Τάκης Μανιάτης

yns
17-07-2012, 20:50
Μπράβο Τάκη, καλά να περάσετε!!! :ye32:

vasorfa
17-07-2012, 21:01
Μπράβο ρε Τάκαρε Ωραία πρωτοβουλία:ye02:

sliv
18-07-2012, 10:30
SUPER :ye30:

mck
18-07-2012, 13:16
:re25:... :ye02: Εξαιρετική ιδέα!...

:wha05: Αν προλάβω, εννοείται ότι είμαι "μέσα" ...

phoenix
18-07-2012, 14:35
καλη βολτα να εχετε τακη:re25:

tman
18-07-2012, 14:41
:re25:... :ye02: Εξαιρετική ιδέα!...

:wha05: Αν προλάβω, εννοείται ότι είμαι "μέσα" ...
Όλο λουφάρεις τελευταία, για να σε δω να ετοιμάζεσαι :ha16:

mpekas kostas
18-07-2012, 17:21
ΕΑΝ Ο ΑΣΤΡΑΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.....!!!!!!!!:ye02::ye02::ye02:

tman
19-07-2012, 12:45
Ρώτα τον και αν δεν σε αφήσει, έλα χωρίς την άδειά του! :p Για να ετοιμαζόμαστε!

LakisGS
19-07-2012, 13:05
Καλά να περάσετε ρε μάγκες!! Ζηλεύουμε λέμεεεεεε.... Εντουράδα με βραδυνό μπανάκι. Όλα τα λεφτά!!

teo71
19-07-2012, 13:51
Εγώ μάλλον θα ακολουθήσω την οικογενειακή διαδρομή..

dchris
19-07-2012, 13:54
Τακη αν η διαδρομη το επιτρεπει να ερθω με ασφαλτινα λαστιχα ειμαι μεσα....:yz:yz

tman
19-07-2012, 14:56
Κατεβάστε πιέσεις στο 1,5 bar όσοι έχετε ασφάλτινα και ετοιμαστείτε :). Το απόγευμα θα ανέβουν και οι σχετικές πληροφορίες για το ραντεβού

tman
19-07-2012, 15:39
Λόγω των ισχυρών ανέμων που επικρατούν στις περιοχές Αττικής, Βοιωτίας, Εύβοιας, Κορινθίας, εκδόθηκε δελτίο Πορτοκαλί Συναγερμού το οποίο απαγορεύει την κυκλοφορία στα βουνά από σήμερα Πέμπτη μέχρι και Δευτέρα 23 Ιουλίου.

Συνεπώς, η άδεια που είχαμε από το Δασαρχείο Πεντέλης ακυρώθηκε κι έτσι δεν μπορούμε να περάσουμε από Πεντέλη, Διόνυσο και Μαραθώνα σήμερα λόγω επικινδυνότητας για φωτιές.

Για όσους όμως έχουν "φτιαχτεί" μπορούμε να κατευθυνθούμε απευθείας στην ταβέρνα!

mpekas kostas
19-07-2012, 16:33
Λόγω των ισχυρών ανέμων που επικρατούν στις περιοχές Αττικής, Βοιωτίας, Εύβοιας, Κορινθίας, εκδόθηκε δελτίο Πορτοκαλί Συναγερμού το οποίο απαγορεύει την κυκλοφορία στα βουνά από σήμερα Πέμπτη μέχρι και Δευτέρα 23 Ιουλίου.

Συνεπώς, η άδεια που είχαμε από το Δασαρχείο Πεντέλης ακυρώθηκε κι έτσι δεν μπορούμε να περάσουμε από Πεντέλη, Διόνυσο και Μαραθώνα σήμερα λόγω επικινδυνότητας για φωτιές.

Για όσους όμως έχουν "φτιαχτεί" μπορούμε να κατευθυνθούμε απευθείας στην ταβέρνα!


ΟΧΙ ΡΕ Γ@@@ΤΟ :hmmm: ΚΑΙ Ο ΑΣΤΡΑΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΔΕΙΑ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΑΠΟ ΧΩΜΑ........

KOSTIS-GS
19-07-2012, 17:06
:cr14::cr14::cr14:

dchris
19-07-2012, 17:11
:cr001::cr001::cr001:

mck
19-07-2012, 17:15
Λόγω των ισχυρών ανέμων που επικρατούν στις περιοχές Αττικής, Βοιωτίας, Εύβοιας, Κορινθίας, εκδόθηκε δελτίο Πορτοκαλί Συναγερμού το οποίο απαγορεύει την κυκλοφορία στα βουνά από σήμερα Πέμπτη μέχρι και Δευτέρα 23 Ιουλίου.

Συνεπώς, η άδεια που είχαμε από το Δασαρχείο Πεντέλης ακυρώθηκε κι έτσι δεν μπορούμε να περάσουμε από Πεντέλη, Διόνυσο και Μαραθώνα σήμερα λόγω επικινδυνότητας για φωτιές.

Για όσους όμως έχουν "φτιαχτεί" μπορούμε να κατευθυνθούμε απευθείας στην ταβέρνα!

Κι εγώ που έτρεχα μεσημεριάτικα να "φορέσω τα τακούνια μου" ... :sm7:
Πάντως εγώ για ταβέρνα είμαι επίσης "μέσα", ακόμη και για πιο κοντά από Σχοινιά ... :D
Αλλά όλες αυτές οι φωτιές είναι μεγάλο θέμα φίλοι μου ... :cr14:
Και οι περισσότερες ξεκινάνε από διάφορες πιθανές και απίθανες μ@λ@κίες και όχι από πάσης φύσεως ύποπτους εμπρησμούς ...

tman
19-07-2012, 18:44
Αφού θα ερχόσουν εσύ, ξέραμε σίγουρα ότι κάτι θα συμβεί :P.
Σήμερα ειδικά καίγονται πολλά σημεία της Ελλάδας και όντως οι φωτιές μπορεί να ξεκινήσουν από το πουθενά. Ας κάνουμε υπομονή, ας μην καούν και άλλα βουνά, να έχουμε να πηγαίνουμε βόλτες.

Ταβέρνα;;;

Κι εγώ που έτρεχα μεσημεριάτικα να "φορέσω τα τακούνια μου" ... :sm7:
Πάντως εγώ για ταβέρνα είμαι επίσης "μέσα", ακόμη και για πιο κοντά από Σχοινιά ... :D
Αλλά όλες αυτές οι φωτιές είναι μεγάλο θέμα φίλοι μου ... :cr14:
Και οι περισσότερες ξεκινάνε από διάφορες πιθανές και απίθανες μ@λ@κίες και όχι από πάσης φύσεως ύποπτους εμπρησμούς ...

mck
19-07-2012, 19:33
Αφού θα ερχόσουν εσύ, ξέραμε σίγουρα ότι κάτι θα συμβεί :P.
Σήμερα ειδικά καίγονται πολλά σημεία της Ελλάδας και όντως οι φωτιές μπορεί να ξεκινήσουν από το πουθενά. Ας κάνουμε υπομονή, ας μην καούν και άλλα βουνά, να έχουμε να πηγαίνουμε βόλτες.

Ταβέρνα;;;

Η αλήθεια είναι ότι προβληματίζομαι κι ο ίδιος ... :D

Για φαγητό προτείνω (με κανά €25αρι το άτομο):

(1) ΜΠΙΦΤΕΚΑΑΑΤΣΙ - Εστιατόρια - αθηνόραμα.gr (http://www.athinorama.gr/restaurants/data/places/?id=10001370) γιατί αν δεν παινέψεις τους φίλους σου και την γειτονιά σου ... και

(2) ΓΑΪΔΑΡΟΣ - Εστιατόρια - αθηνόραμα.gr (http://www.athinorama.gr/restaurants/data/places/?id=5003484) χωρίς σχόλιο ... :D

Εναλλακτικά (και πιο οικονομικά εννοείται):

KALAMAKI SQUARE - Εστιατόρια - αθηνόραμα.gr (http://www.athinorama.gr/restaurants/data/places/?id=10001693) στην επάνω πλευρά της Πλατείας Αγίας Παρασκευής στην Αγία Παρασκευή ...

Για να ακούσω συμμετοχές και απόψεις ...

tman
19-07-2012, 19:40
1. tman - Τρώω ότι να 'ναι, όπου να 'ναι

mck
19-07-2012, 21:23
1. tman - Τρώω ότι να 'ναι, όπου να 'ναι

tmaχ (απ' το "μάχιμος") έπρεπε να γράφεις, όχι tman !... :sm7:

tman
19-07-2012, 21:53
Σήμερα μετά το μεσημέρι ξέσπασε φωτιά στον Διόνυσο πάντως και κάηκαν και σπίτια σε αραιοκατοικημένες περιοχές.

Εμείς λέμε για την βόλτα που χάσαμε, άλλοι σήμερα έχασαν τις περιουσίες τους στο συγκεκριμένο μέρος που θα περνάγαμε

mck
19-07-2012, 22:00
Σήμερα μετά το μεσημέρι ξέσπασε φωτιά στον Διόνυσο πάντως και κάηκαν και σπίτια σε αραιοκατοικημένες περιοχές.

Εμείς λέμε για την βόλτα που χάσαμε, άλλοι σήμερα έχασαν τις περιουσίες τους στο συγκεκριμένο μέρος που θα περνάγαμε

Σωστό. Έχω ζήσει από κοντά την κόλαση της φωτιάς το καλοκαίρι του 2008 (ευτυχώς χωρίς συνέπειες) και ήταν τρομακτική εμπειρία ...