PDA

View Full Version : Αγορα κρανους vol....60


ansakellariou
25-07-2012, 09:13
Γεια σας παλι...
παρελαβα το adventuraki μου πριν λιγες μέρες και σκεφτομαι να αγορασω καινουργια κρανη(για μενα και την κοπελα μου) καθως και μπουφαν.
Απο Posts που εχω διαβασει βλεπω να κινουμε σε shoei,arai....Airoh,Caberg kai HJC λενε τιποτα?Η αληθεια ειναι πως δεν θα ηθελα να δωσω πανω απο 400 Ε και για τα δυο.Πριν ειχα ενα Caberg me to οποιο ημουν οκ αλλα δεν γνωριζω τον ανταγωνισμο.Μαρεσουν τα enduro οπως το S4 της airoh αλλα μηπως θα υπαρχει προβλημα σε μεγαλες ταχυτητες?Επισης,οσον αφορα jacket,υπαρχουν προσφορες τωρα για τα χειμωνιατικα η να περιμενω μεχρι οκτωβρη?Λεω για revit sand ή κανενα colori..Ti λετε?

spirossam
25-07-2012, 10:19
Γεια σας παλι...
παρελαβα το adventuraki μου πριν λιγες μέρες και σκεφτομαι να αγορασω καινουργια κρανη(για μενα και την κοπελα μου) καθως και μπουφαν.
Απο Posts που εχω διαβασει βλεπω να κινουμε σε shoei,arai....Airoh,Caberg kai HJC λενε τιποτα?Η αληθεια ειναι πως δεν θα ηθελα να δωσω πανω απο 400 Ε και για τα δυο.Πριν ειχα ενα Caberg me to οποιο ημουν οκ αλλα δεν γνωριζω τον ανταγωνισμο.Μαρεσουν τα enduro οπως το S4 της airoh αλλα μηπως θα υπαρχει προβλημα σε μεγαλες ταχυτητες?Επισης,οσον αφορα jacket,υπαρχουν προσφορες τωρα για τα χειμωνιατικα η να περιμενω μεχρι οκτωβρη?Λεω για revit sand ή κανενα colori..Ti λετε?

ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΟΣ!

Πάμε μια μια...Να αγοράσεις εννοείται καινούργια κράνη.
SHOEI,ARAI οι κορυφαίες επιλογές.
Και για τα 2 400 είναι από δύσκολο έως απίθανο.
Πρώτα δες για μέγεθος,ειδικά για την κοπελιά.
Εμένα που φοράει ΧΧS,βρήκα απίθανη προσφορά ιντερνετικά μέσω e-bay γερμανίας.
Για τα μπουφαν που λες,πήγαινε δοκίμασε μέγεθος να είσαι σίγουρος.Για Revit έχω να προτείνω το FC-moto.de.Ψάξε βρες μοντέλο που θέλεις και προχώρα.;)

ansakellariou
25-07-2012, 12:38
Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.Θα ερευνησω...

giamil
25-07-2012, 13:42
Πολυ τιμια κρανακια για την τιμη τους και θα δωσεις και κατω απο 400 και για τα δυο....ειναι τα AGV K-4

τσεκαρε τα
;)

paramedic
26-07-2012, 16:39
Αν σου αρέσεουν τα Dual Sport κράνη όπως λές και φοράς εσυ και η κοπελιά μέχρι Μedium χτυπα άφοβα το AGV AX8DS. To εχω πάρει και είναι απίστευτο σε βάρος, χρησιμότητα, ομορφιά, αεροδυναμική σε λίγα και πολλά, σε θόρυβο(με το υποσιάγωνο του) και το κυριότερο σε τιμή. Με 356,34€ έρχονται και τα 2 στο σπίτι σου απο Ισπανία σε καμμία βδομάδα με tracking στην φορτωτική και χωρίς έξοδα αποστολής, δηλαδή με 178,14 το 1. Παλιά είχε όλα τα μεγέθη σε όλα τα χρώματα τώρα λίγο πιο περιορισμένα.
AGV AX-8 DUAL N HELMET (http://www.motocard.com/en/helmets/helmet-agv-ax_8_dual_n.aspx)