PDA

View Full Version : Aναξιοσημείωτο. Τhe legendary Voskoparty 2012


Σελίδες : [1] 2

Uriah Heep
25-07-2012, 18:39
Attention!

Fasten your seat belts









Έσκασε η πρόσκληση απ' τον tsompani...


“the legendary Voskoparty 2012”.
Το εκκλησίασμα το γνώριζα από πέρυσι.

Βουτιές στις βάθρες του Τύρια, σκηνάκια δίπλα στο δάσος, κουρεμένα βοσκοτόπια (μόνο πιστολάκι που δεν τα πέρασε...), lighting decoration, στερεοφωνικά, γεννήτριες, μπύρες, τσίπουρα, μανγκάλ πανηγυρέ, προβατίνες με pedigree, συνεδρίες ταυτόχρονου σουρώματος, αγαπητές φατσούλες.
Και το κυριώτερο, στο εν λόγω “friends gathering”, δεν θα πηγαίναμε ως εξιδανικευτές ενός λυτρωτικού συμβόλου ή με στόχο κατάρριψης ενός παχύρευστου αριθμού συμμετοχών...
Όου γκάντ, που πάει αυτός ο κόσμος?

Παρά το ζόρι που τραβάω, υπόσχομαι στον εαυτό μου ότι θα κάνουμε γκεζί δίπλα στον Τύρια ποταμό, ό,τι κι αν γίνει!

Πάνε πολλά χρόνια που στη Βλαχοντίσνεϋλαντ, λέξεις όπως “πρόσκληση” και “φιλοξενία” έπαψαν να κάνουν σουξέ. Σε βαθμό που ορισμένοι και μόνον στο άκουσμά τους, παθαίνουν ρίξη παχέος εντέρου!

Δεν χάνεται η μόντα με τίποτα, σΕ λέω!
Έτσι λοιπόν, Σάββατο πρωί κατά της ένδεκα ρολάρω με το έτερον επτάμισυ κάτω από τα τούνελ του Πολύμυλου, ακούγοντας εν μέσω παρασίτων τον “καρδιολόγο” της Βούλας Πάλλα, στους 102,3 από το Ράδιο Γκιώνη Κοζάνης...


“θέλω κάποιο καρδιολόγο
να μ'αλλάξει την καρδιά,
μεταμόσχευση να κάνει
και μιαν άλλη να μου βάλει.
Κι ας είναι μαύρη ή άσπρη
ή οτιδήποτε καρδιά,
τη δική μου ν'αφαιρέσει
και να πάψει να πονά...”


Βγαίνοντας από το τούνελ, μΕ την πέσανε 2-3 πεθαμενί σύννεφα και κοντοστάθηκα για αδιάβροχο.
Η Βούλα Πάλλα ήδη προειδοποιούσε...
"μες το ταξίδι της ζωής
πρόσεξε μη γλυστρίσεις...”
Εγώ την καλλιτέχνιδα την σέβομαι κι άφησα το γκάζι, περιμένοντας τις σταγόνες στη ζελατίνα.


Όμως ρολάροντας στην ανοιχτωσιά των λειβαδεώνων της Sourdi-land, ξαφνικά...
.
.
...τα σύννεφα εξαφανίστηκαν σαν ...αξιοσημείωτα ταξιδιωτικά, πρώην moderator του forum!


Συνεχίζεται...

gsmaniac
26-07-2012, 08:44
......συνέχισε, για να σε βάλω μεγάλες Φωτο,γιατι στραβωθηκα να σε αναγνωρισω:D

MARK
26-07-2012, 08:48
Attention!

Fasten your seat belts









Έσκασε η πρόσκληση απ' τον tsompani...


“the legendary Voskoparty 2012”.
Το εκκλησίασμα το γνώριζα από πέρυσι.

Βουτιές στις βάθρες του Τύρια, σκηνάκια δίπλα στο δάσος, κουρεμένα βοσκοτόπια (μόνο πιστολάκι που δεν τα πέρασε...), lighting decoration, στερεοφωνικά, γεννήτριες, μπύρες, τσίπουρα, μανγκάλ πανηγυρέ, προβατίνες με pedigree, συνεδρίες ταυτόχρονου σουρώματος, αγαπητές φατσούλες.
Και το κυριώτερο, στο εν λόγω “friends gathering”, δεν θα πηγαίναμε ως εξιδανικευτές ενός λυτρωτικού συμβόλου ή με στόχο κατάρριψης ενός παχύρευστου αριθμού συμμετοχών...
Όου γκάντ, που πάει αυτός ο κόσμος?

Παρά το ζόρι που τραβάω, υπόσχομαι στον εαυτό μου ότι θα κάνουμε γκεζί δίπλα στον Τύρια ποταμό, ό,τι κι αν γίνει!

Πάνε πολλά χρόνια που στη Βλαχοντίσνεϋλαντ, λέξεις όπως “πρόσκληση” και “φιλοξενία” έπαψαν να κάνουν σουξέ. Σε βαθμό που ορισμένοι και μόνον στο άκουσμά τους, παθαίνουν ρίξη παχέος εντέρου!

Δεν χάνεται η μόντα με τίποτα, σΕ λέω!
Έτσι λοιπόν, Σάββατο πρωί κατά της ένδεκα ρολάρω με το έτερον επτάμισυ κάτω από τα τούνελ του Πολύμυλου, ακούγοντας εν μέσω παρασίτων τον “καρδιολόγο” της Βούλας Πάλλα, στους 102,3 από το Ράδιο Γκιώνη Κοζάνης...


“θέλω κάποιο καρδιολόγο
να μ'αλλάξει την καρδιά,
μεταμόσχευση να κάνει
και μιαν άλλη να μου βάλει.
Κι ας είναι μαύρη ή άσπρη
ή οτιδήποτε καρδιά,
τη δική μου ν'αφαιρέσει
και να πάψει να πονά...”


Βγαίνοντας από το τούνελ, μΕ την πέσανε 2-3 πεθαμενί σύννεφα και κοντοστάθηκα για αδιάβροχο.
Η Βούλα Πάλλα ήδη προειδοποιούσε...
"μες το ταξίδι της ζωής
πρόσεξε μη γλυστρίσεις...”
Εγώ την καλλιτέχνιδα την σέβομαι κι άφησα το γκάζι, περιμένοντας τις σταγόνες στη ζελατίνα.


Όμως ρολάροντας στην ανοιχτωσιά των λειβαδεώνων της Sourdi-land, ξαφνικά...
.
.
...τα σύννεφα εξαφανίστηκαν σαν ...αξιοσημείωτα ταξιδιωτικά, πρώην moderator του forum!


Συνεχίζεται...


:ye30:

paschalis
26-07-2012, 10:26
Με το εφταμιση ρε μεγαλε?
Που πας με το εφταμιση?:cool:
Βαλε Βασιλη εικονα μες τις λεξεις να χορτασει το ματι μας χαμογελα
και μυρωδιες για να μυρισει ο κομπιουτορας τσικνα ανακατεμενη με θυμαρια!!

vasorfa
26-07-2012, 14:15
Xaxaxaxa!!!!Ρε μπίλ....μικρή φωτό ή o Uriah Heep (http://www.gsforum.gr/members/uriah-heep-1805.html) μπήκε στο πλύσιμο:sm3::cool2::cool2::cool2::cool2:

nikos-x
26-07-2012, 14:51
Πάω να πάρω καυτερές πιπεριές κι έρχομαι.

http://www.gsforum.gr/attachment.php?attachmentid=14822&d=1343230523

Μάστορα, ρίξε το κρέας στο τηγάνι. :)

Eftixis
26-07-2012, 14:57
Όμορφα πράγματα για την ξεκούραση μου μεσημεριάτικα γειά σου αδελφέ Βασίλη με τα ωραία σου μας έλειψες :ye33:

REK
26-07-2012, 17:07
το ξακουστο παρτυ είναι εδω λοιπόν..

jmar
26-07-2012, 17:22
Όμως ρολάροντας στην ανοιχτωσιά των λειβαδεώνων της Sourdi-land, ξαφνικά...
.
.
...τα σύννεφα εξαφανίστηκαν σαν ...αξιοσημείωτα ταξιδιωτικά, πρώην moderator του forum!


Συνεχίζεται...

:sm7:

Συνεχισε Βασιλη!! :ye02:

MOYTPO
26-07-2012, 19:00
Θα παει μακρυα η βαλιτσα?????
Πως το βλεπεις?????
Αργουμε ακομα????
:u55::u55::u55:

gsmaniac
26-07-2012, 19:30
Θα παει μακρυα η βαλιτσα?????
Πως το βλεπεις?????
Αργουμε ακομα????
:u55::u55::u55:


του δινω διορια μεχρι το βραδυ.............:rolleyes:
μετα θα πεσει πολυ φωτο..........;)

paschalis
26-07-2012, 19:42
Θα παει μακρυα η βαλιτσα?????
Πως το βλεπεις?????
Αργουμε ακομα????
:u55::u55::u55:

του δινω διορια μεχρι το βραδυ.............:rolleyes:
μετα θα πεσει πολυ φωτο..........;)


Ωπα αδελφια μην πιεζετε τον συρραφεα!:rolleyes:
Ο τιτλος λεει συντομες εξορμησεις αλλα δεν αναφερει
πουθενα οτι αυτες θα εχουν και συν-τ-ομες διηγησεις!:cool:

Uriah Heep
26-07-2012, 21:29
Παρντόν για την καθυστέρηση.
Δεν είναι στον πνευματότυπό μου τέτοια φτηνά επικοινωνιακά τρικ...
Η ζωή όμως μας την "έπαιξε" σε φα ματζόρε...
"Αλέκο, δέσου με τη ζώνη όταν ανεβαίνεις στη στέγη για μερεμέτια"...
Ο Αλέκος γείτονας απ' το παλιό σπίτι στο Πανόραμα, το τραβούσε το άτιμο το τσίπουρο σαν βιοκαύσιμο! Χθες ο ήλιος βαρούσε κατακέφαλα...
Είχαν μείνει 5-6 κεραμίδια...
Η στέγη 6 μέτρα απ' το πλακόστρωτο της αυλής.

Σήμερα...
"Τον λατρευτόν μας σύζυγο, πατέρα, υιό κλπ" ...τα γνωστά.
Στις 6 τ' απόγευμα ήπιαμε το κονιάκ...
Στη στέγη πάντα με ζώνη και ...κράνος!



Το ξέρω, έχει άλλα 9 ποστ...

Άλλα 9 ποστ που στάζουν αίμα, πέραν των βαθιά μεταχειρισμένων περιγραφών, με μπλακ χιούμορ και σαρκαστική σάτυρα, ικανή να δημιουργήσει ιδεολογικά καρούμπαλα ...που δεν θεραπεύονται με Hansaplast...
Άλλα 9 ποστ που δεν ψιττακίζουν lumpen ταξιδιωτικές αρλούμπες, θεωρώντας εαυτόν απόσπασμα μοτοσυκλετιστικής διαφήμησης...
Άλλα 9 πόστ που “δέρνουν” πνευματικά τους μοτοσυκλετιστικά ρακένδυτους, “ξυρίζουν” με αλυσοπρίονο τα ...”αξιοσημείωτα” στρέμματα ταξιδιωτικού γκαζόν και της θλιβερής ζητιανιάς επισκεψιμότητας, καρπαζώνοντας τα Βοριοκορεατικού τύπου αυτοδοξαζόμενα ναρκισσευόμενα αυτοείδωλα...
Άλλα 9 πόστ που σπάνε μία-μία τις μπουρμπουλίθρες των ταξιδιωτικών αφρόλουτρων, των στημένων δυσκολιών και κινδύνων και των ...ακατόρθωτων έως αδύνατων προορισμών.
Μεγάλε, δώσε φράγκα σε κανά ντελιβερά και σΕ κάνει ντελίβερι τις γαρδούμπες και τις πίτσες σου στο Ulan Bator και την Ushuaia ...με το παπί!
Άλλα 9 ποστ που γράφτηκαν από άνθρωπο που δηλώνει δημοσίως “#####ς” αλλά δεν δέχεται την έννοια του μέλους σ' ένα φόρουμ, ως περαστικού μ@λ@κα ή ως υποτακτικού βασιλόφρονα περιπτερά...
Άλλα 9 σκληρά κι ειρωνικά ποστ που βαράνε κλωτσιές στο στομάχι, αυτού που έκανε συστάσεις με πμ στο παλικάρι που έγραψε “Uriah Heep ...η πεμπτουσία του μοτοσυκλετισμού”...

Άλλα 9 πόστ που γράφτηκαν το βράδυ της Τρίτης, χωρίς ίχνος κλαψομουνίασης, βυζαίνοντας φιάλες μπύρας μέχρι τα ξημερώματα της Τετάρτης, με τα μυαλά στο μπλέντερ...
.
.
...και που αποφάσισα -μετά από πολύ σκέψη- να μην τα ποστάρω γιατί μόνο θα στενοχωρηθούμε.

Δεν θ' αλλάξει τίποτα!


Τα 'γραψα με ψυχή και τα 'σβησα με ψυχή...
.
.
...άμα κάνω λάθος μαστιγώστε μΕ!




Καλό καλοκαίρι!

:rolleyes:

paschalis
26-07-2012, 22:39
Δεν υπαρχει ταξιδιωτικη αναφορα που να χαλαει καρδιες..
Μονο την ησυχια σου μπορει να σου χαλασει
αλλα αυτο ειναι παντα για καλο!
Θα ηθελα πολυ να διαβασω τη συνεχεια
αλλα εχω και τυφλη εμπιστοσυνη στον Uriah
και το σκεπτικο του.:rolleyes:

arnhths
27-07-2012, 04:40
Άλλα 9 ποστ που γράφτηκαν από άνθρωπο που δηλώνει δημοσίως “#####ς” αλλά δεν δέχεται την έννοια του μέλους σ' ένα φόρουμ, ως περαστικού μ@λ@κα ή ως υποτακτικού βασιλόφρονα περιπτερά...

Άλλα 9 σκληρά κι ειρωνικά ποστ που βαράνε κλωτσιές στο στομάχι, αυτού που έκανε συστάσεις με πμ στο παλικάρι που έγραψε “Uriah Heep ...η πεμπτουσία του μοτοσυκλετισμού”...



Αυτά τα 2 φίλε να τα κοιτάξεις!

Ρώτα και την Παπαχρήστου που της είπαν ότι το internet είναι Δημόσιος λόγος...

-και υπάρχει ελευθερία του λόγου στο web,
-και κατοχυρωμένη νομικά στις Δημοκρατικές κοινωνίες που ζούμε,
-και οι σελίδες κοινωνικής δικτύωσης είναι για ανταλλαγή απόψεων ακόμα και ακραίων.
-και άλλες τέτοιες μ@λ@κίες.
-και μόνον οι κακοί μεγαλοεκδότες και συνάμα μεγαλοεργολάβοι χειραφετούν φασιστικά το πολιτικό σύστημα και τις συνειδήσεις,,,,,,

Η Δικτατορία των μικρών www Πρωθυπουργών και αυτών που παίζουν το παιχνίδι τους σα συστημικοί σφουγγοκολάριοι μόνο μικρογραφία της Βορειοκορεατικής κωμωδίας θυμίζουν.

Ίσως είναι τα νέα ήθη με τα οποία καλείσαι να συμπορευτείς, συμβιώσεις και ανάλογη στάση διαμορφώσεις...

Υ.Γ. Αν έχεις κάνει ήδη μία γύρα στις τοπικές απολυταρχικές διαδικτυακές κάστες και δεν το κατάλαβες μάλλον είσαι αθεράπευτα ρομαντικός για την εποχή μας

(εκτός κι αν και συ θεωρείς ότι είσαι η 5ουσία :p:p:p)....

vpentza
27-07-2012, 09:18
Κάποτε κάτσαμε να κουβεντιάσουμε γύρω από ένα ποτάμι στην άκρια της ΒΔ χώρας. Ειχαμε εκλεκτή συνοδεία γνωστών και αγνώστων, κολυμπήσαμε σε καθάρια νερά, απολαύσαμε τζακούζι εκ της φύσεως προερχόμενα...
Μαγειρέψαμε το βραδυνό μας και ως εκκολαπτόμενοι Τσελεμεντέδες δώσαμε νότες αψάδες στο πρωινό μας αναμειγνύοντάς το με τοπικό τσίπουρο.
Τόσα πολλά μέσα σε μόνο 19 ώρες συνύπαρξης με διάλλειμα ολίγων ωρών για τον λιγοστό ύπνο και νερό μας, δια τρίτους και το σκληρό τους βεβαίως βεβαίως.
Ο συνοδοιπόρος και έταιρος συνταξιδευτής μου το καλοκαίρι τούτο, συνεχίζει και σε μνημονεύει μέχρι παρεξηγήσεως από την αρραβωνιάρα του, ευτυχώς που ενημέρωσα ότι διατηρείς σύζυγο και τέκνα ώστε να αποφύγει εντάσεις προ υπογραφής ενώπιον θεού και ανθρώπων....θέλω να ευχαριστήσω έταιρο παρευρισκόμενο συνφορουμίτη που μοιραστηκε τις φωτό που έβγαλε ώστε να τις μεταφέρω με τη σειρά μου στην αγωνιούσα συμβία και να αποφύγει ο δύστυχος συνταξιδευτής μου συνεχόμενη κρεββατομουρμούρα για τουλάχιστον μέχρι το επόμενο service (δικό του? της 1150 του ? ποιός ξέρει?)
Είμαι εύκολος στο να εξαπολύσω μύδρους, είμαι δύσκολος να αποτυπώσω την ικανοποίηση να ακούω τις ιστορίες σου ανά τον κόσμο. Σέβομαι την απόφασή σου χωρίς να το ψάχνω παραπάνω, δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω τις προθέσεις σου. Εχεις περάσει τη νύχτα σου σε άθλιο ξενοδοχείο στο Κάιρο μόνο και μόνο για να ξυπνάς στα 50 μέτρα από τη πυραμίδα της Γκίζας και να αγναντεύεις την Ανατολή σε κάδρο από μισοδιαλυμένο παράθυρο με το κλασσικό φραπεδάκι του ταξιδευτή στο χέρι. Εχεις χωθεί στα στενάκια στο Ισπαχάν ψάχνοντας να πιείς τσάι με τους ντόπιους για να ρουφήξεις το άρωμα της χώρας ακριβώς από στη πηγή του κάτω από τα πολύχρωμα ζωγραφιστά αραβουργήματα.
Μετά από αυτά και πλείστα όσα άλλα δεν έχω παρά να σκεφτώ πως οι εμπειρίες σου σε έχουν μεταφέρει ήδη ένα κλικ πάνω από τους υπόλοιπους ανησυχούντες για λάδια ξύδια και φορολογικές και άλλες δηλώσεις/υποχρεώσεις. Θεωρώ οτι η εμπειρίες σου στη ζωή και τους δρόμους, σου δίνουν το πλεονέκτημα της καθαρότερης και περισσότερο αντικειμενικής γνώμης από τους λοιπούς αιχμάλωτους της καθημερινότητας.
Για εμένα προέκυψες να είσαι ο Intiana Jones που ήθελα πάντα να γνωρίσω αλλά που ποτέ δεν μου έκανε το χατήρι να ξεπηδήσει από τη βιντεοταινία και να κάτσει δίπλα μου, να μυρίσω τη σκόνη του.
Μπορεί εσένα η σκόνη σου να είχε επίσης τη μυρωδιά της ψητής προβατίνας διανθισμένη με τα καπνιστά αρώματα τοπικής (?) χλωρίδας αλλά Αμερικλανάκι δεν θα υπάρξω ποτέ και επιλέγω μετ επιτάσεως την Ελληνική εκδοχή της ταινίας...
Καλό σου καλοκαίρι λοιπόν,
είθε να κάνεις πάντα σχέδια με τον ίδιο ενθουσιασμό ....

tattoopanther
27-07-2012, 11:05
Μπιλάρα.,.,

προσωπικά.,.,

δεν με στεναχωρείς καθόλου.,.,,.

ίσα ίσα χαίρομαι να σε διαβάζω,.,.,.,


δυστυχώς στην μέρες μας.,

που η πληροφόρηση ελεγχόμενα σα τσουνάμι.,

απο παντού μας βαράει ανελέητα.,.,.

δεν μπορούμε να διακρίνουμε την αλήθεια .,
πίσω απο τα καλοφτιαγμένα καλοστολισμένα ψέμματα.,.,

και όταν μερικοί ξεφεύγουν
απο τους σημερινούς μαζάνθρωπους.,.,

είναι δακτυλοδεικτούμενοι τρομοκράτες.,
του παγκόσμιου ύπνου.,.,

δύσκολη η δουλειά που κάνει το ξυπνητήρι.,.,

όπου και να βρίσκεται.,

αυτή είναι όμως η δουλειά του.,.,.,

απο καλοκαίρι καλά πάμε.,.,

τον χειμώνα να δούμε.,.,.,:ye33:

aeriko
27-07-2012, 11:45
Ενώ περιμένουμε με αγωνία να διαβάσουμε τα δρώμενα στο πάρτυ, μας το κόβετε χωρίς εμείς οι αμύητοι να καταλάβουμε τον λόγο. Ειναι θέμα λογοκρισίας;

ilias vara
27-07-2012, 11:56
βασιλη ξερεις οτι τιποτα δεν αλλαζει.,.,.,.,,.

ειτε γραψεις .,.,
ειτε τους γραψεις .,.,.
ειτε δεν γραψεις .,.,.,

ολους αυτους που σου αναστατωνουν την ψυχικη ηρεμια !!!!!!

για εμας εισαι ο φιλος:ye33:

Skyhigh
27-07-2012, 13:18
Όταν οι φαροι σβήνουν το φως τους γίνονται ένα κομμάτι απ τα βράχια,.,.,.,.

Τερν όν δε λαιτς Χιπη.....

MOYTPO
27-07-2012, 13:56
.... είμαι δύσκολος να αποτυπώσω την ικανοποίηση να ακούω τις ιστορίες σου ανά τον κόσμο. Σέβομαι την απόφασή σου χωρίς να το ψάχνω παραπάνω, δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω τις προθέσεις σου.


Μπιλαρα σΕ πεσαν πολλα μαζεμενα... αλλα εσενα δεν σε φοβαμαι!!!!!
Τα γερα σκαρια αντεχουν στις φουρτουνες και εσυ εισαι ενα τετοιο.

Καλυτερα θα δεν μπορουσα να το γραψω και δανειστηκα τα γραφομενα του φιλου.

Καλο καλοκαιρι Μπιλαρα και σε περιμενουμε το Σεπτεμβρη στο τουρ μας να μας πεις τα νεα σου.

Μεχρι τοτε Insha'Allah

gsmaniac
27-07-2012, 16:22
ηρθε η ωρα να ριξω φως ........στα αδυτα της 60κιλης προβατινας και οχι μονο:cool:
θα δειτε παρακατω, τα βασανιστηρια που υπομειναμε καρτερικα απο τον τσομπανη........και το βρωμοποταμο που παπαριασαμε:rolleyes:
εμεις βρεθηκαμε για πρωτη φορα στην ομορφη συγκεντρωση των βορειοδυτικων φιλων μας.............και ομολογω οτι περασα κα-τα-πλη-κτι-κα
να ευχαριστησω και απο εδω τον τσομπανη, για την προσκληση:):)

μην τσιμπατε στην λοξη ματια....που βλεπει ο χιππυς καποια πραγματα........ σας διαβεβαιω οτι περασε τελεια :D
νομιζω οτι δεν υπαρχουν εχθροι στην παρεα μας, παρα μονο καποιες διαφορετικες αποψεις γενικως.......
η ουσια ειναι οτι οποτε μαζευομαστε περναμε καλα και εμενα αυτο μου αρκει........

αν με ενοχλει κατι ή καποιος προσπαθω να βρω λυση και δεν καταπινω σχεδον τιποτα.............;)
θα ηταν ενδιαφερον να δουμε καποια στιγμη αυτα τα 9 ποστ του βασιλη...........που ολοι λατρευουμε τον τροπο γραφης του και το ταλεντο του;)


το κουρεμενο χωραφι που μας φιλοξενησε......:rolleyes:
http://img72.imageshack.us/edit_preview.php?l=img72/4007/gggggg066.jpg&action=rotate

καποιοι κοιμηθηκαν για πρωτη φορα στον χαλιά........αλλα ποτε δεν ειναι αργα:p:D

http://img641.imageshack.us/edit_preview.php?l=img641/4290/gggggg133.jpg&action=rotate

καποιες φωτο απο το παλιοποταμο..........:p:D
http://img600.imageshack.us/edit_preview.php?l=img600/7199/gggggg090.jpg&action=rotate

http://img831.imageshack.us/edit_preview.php?l=img831/8471/gggggg118.jpg&action=rotate
http://img17.imageshack.us/edit_preview.php?l=img17/6809/gggggg050.jpg&action=rotate
http://img534.imageshack.us/edit_preview.php?l=img534/3014/gggggg047.jpg&action=rotate

και την λασποθεραπεια που εκαναν οι μεγαλυτεροι..........:D
http://img811.imageshack.us/edit_preview.php?l=img811/3190/gggggg206.jpg&action=rotate

gsmaniac
27-07-2012, 16:29
σορρυ.......για το καψιμο της φωτο:o:o

http://img41.imageshack.us/edit_preview.php?l=img41/9422/gggggg166.jpg&action=rotate

απογευματινο καφεδακι και προετοιμασια γλεντιου........
http://img507.imageshack.us/edit_preview.php?l=img507/2549/gggggg127.jpg&action=rotate

http://img138.imageshack.us/edit_preview.php?l=img138/802/gggggg138.jpg&action=rotate

το jukebox..........ετοιμαζεται:D

http://img513.imageshack.us/edit_preview.php?l=img513/8420/gggggg135.jpg&action=rotate

το σκοταδι βαρυ.......αλλα μεχρι γεννητρια υπηρχε:eek::eek:

http://img191.imageshack.us/edit_preview.php?l=img191/4266/gggggg147.jpg&action=rotate

με λιγη προσπαθεια, θα τσικνισεται και εσεις μαζι μας........:rolleyes:
http://img84.imageshack.us/edit_preview.php?l=img84/1203/gggggg141.jpg&action=rotate

gsmaniac
27-07-2012, 16:33
η απαραιτητη φωτιτσα............:rolleyes:

http://i1192.photobucket.com/albums/aa331/gsmaniac1200/312aed8b.jpg?t=1343395467

http://i1192.photobucket.com/albums/aa331/gsmaniac1200/1ccc3422.jpg?t=1343395477

εχω μερικες φωτο ακομη.......αλλα δεν τις βαζω, γιατι ειναι ακαταλληλες για φλωρους BMWδακηδες:p:p:p

GEO_K
27-07-2012, 18:53
Ειστε ολοι εργαλεια!!!!
ΤΕΛΟΣ!!!!!!
10000000000000000 μπραβο σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!

yns
28-07-2012, 12:03
Η αναγνωση του φορουμ απο το μη αι-ποντ κινητο δεν ειναι ευκολη υποθεση, η δε γραφη με το γ@μο τατσ-σκριν φανταζει αθλος. Θα περιοριστω στο πολυακουσμενο "μπραβο ρε κοπελια, παντα να περνατε καλα, και του χρονου να'χετε την υγεια σας να το ξανακανετε" εκφραζοντας συγχρονως την ευχη να μπορεσω να παρεβρεθω κι εγω καποτε σε μια απο τις ξακουστες "βοσκοσυναντησεις"....

klagenfurt
29-07-2012, 10:11
μπραβο λεβεντες μου και λεβεντισες , βεβαιως βεβαιως...

mototraveler
29-07-2012, 14:24
Για εμένα προέκυψες να είσαι ο Intiana Jones που ήθελα πάντα να γνωρίσω



Tώρα που το λες, σαν να φέρνει λίγο του Indiana! :ye33:

Σημ. Από τις σπάνιες φωτογραφίες που μοιράζεται σεμνά μόνο με φίλους και ταξιδευτές. Την έλαβα με e-mail στα τέλη Οκτωβρίου 2010 με σχόλια:
"Mesa sti vromia kai ton idrota apo tin alagi samprelas stin kafti asfalto, 1,5 km apo tin Ghiza, evala ena katharo poukamiso kai eliosa soles stis agapimenes mou pyramides. Ki edo na stamatisi to taxidi, tora den me niazi tipota!"

http://img99.imageshack.us/img99/8558/egyptsudan2010.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/99/egyptsudan2010.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ALEX1150
29-07-2012, 23:27
[FONT="Comic Sans MS"]περάσαμε όλοι πολύ όμορφα γιατί το μέρος ήταν καταπληκτικό αλλά και οι άνθρωποι που πλαισίωσαν την συνάντηση ήσαν ένας και ένας. Είναι από τις φορές που όλα μέσα σε 19 ώρες - παρόλο που ήταν πρωτόγνωρα, καινούρια - έδωσαν την αίσθηση πως έχουν ξανασυμβεί & τα έχω ξαναζήσει με την ίδια παρέα !!

Φίλε Bill εγώ δεν μπορώ να κρίνω αποφάσεις σου, όμως καλό είναι να γνωρίζεις ότι ο λόγος που θέλουμε τόσοι πολλοί να σε διαβάζουμε είναι ότι ΜΑΣ ΕΜΠΝΕΕΙΣ!!!!:re26:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ γιατί το επόμενο ταξίδι μου θα είναι ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ χάρη στην συμβολή σου.:re25:

/FONT]

vpentza
30-07-2012, 08:42
[FONT="Comic Sans MS"]περάσαμε όλοι πολύ όμορφα γιατί το μέρος ήταν καταπληκτικό αλλά και οι άνθρωποι που πλαισίωσαν την συνάντηση ήσαν ένας και ένας. Είναι από τις φορές που όλα μέσα σε 19 ώρες - παρόλο που ήταν πρωτόγνωρα, καινούρια - έδωσαν την αίσθηση πως έχουν ξανασυμβεί & τα έχω ξαναζήσει με την ίδια παρέα !!

Φίλε Bill εγώ δεν μπορώ να κρίνω αποφάσεις σου, όμως καλό είναι να γνωρίζεις ότι ο λόγος που θέλουμε τόσοι πολλοί να σε διαβάζουμε είναι ότι ΜΑΣ ΕΜΠΝΕΕΙΣ!!!!:re26:

Ένα μεγάλο ευχαριστώ γιατί το επόμενο ταξίδι μου θα είναι ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ χάρη στην συμβολή σου.:re25:

/FONT]

:re25::re25::re25:

Uriah Heep
05-08-2012, 14:00
Η Βούλα Πάλλα ήδη προειδοποιούσε...
"μες το ταξίδι της ζωής
πρόσεξε μη γλιστρίσεις...”
Εγώ την καλλιτέχνιδα την σέβομαι κι άφησα το γκάζι...

...η καλλιτέχνις όμως εννοούσε ηθικόν γλίστρημα, όπως μΕ αποκαλύπτει στο επόμενο στιχάκι:

"...και μην ελπίζεις πως θα βρεις
φίλο για ν'ακουμπίσεις.

Βάστα γερά στα χέρια σου
της τύχης το τιμόνι
και μην αφήνεις τους καιρούς
να κυβερνάνε μόνοι."

Και το πέρασα στο ντούκου, αφήνοντας τα βαθιά νοήματα της Ελληνίδας Nargis, να παρασυρθούν από τους δυσώδεις στροβίλους της νταλίκας μεταφοράς ζώντων ζώων, που με προσπερνούσε...

Άλλα 9 σκληρά κι ειρωνικά ποστ που βαράνε κλωτσιές στο στομάχι, αυτού που έκανε συστάσεις με πμ στο παλικάρι που έγραψε “Uriah Heep ...η πεμπτουσία του μοτοσυκλετισμού”...

Σήμερα μίλησα με τον dimitrisgsx1400 που μόλις επέστρεψε απ' το ταξίδι του και μΕ επιβεβαίωσε ότι το παχυλό μπάζο που μΕ σερβίρανε -με κανιβαλίζουσα διάθεση, είναι ανύπαρκτο και ουδέποτε έλαβε παρόμοιο πμ από admin ή mod του forum!
Είναι γεγονός, ότι υπάρχει μερίδα αναγνωστών που περιμένει εν είδει πτωματοφάγου ίντριγκες, ειρωνία και καρφιά, έχοντας έτοιμο το αναγνωστικό καλαμάκι να ρουφήξει ανηλεώς ερυθρά αιμοσφαίρια.
Σήμερα δεν θα τους κάνω τη χάρη.

Λατρεύω την σκληρή καλοπροαίρετη σάτιρα.
Μισώ τη λάσπη, τη συκοφαντική ροχάλα, την αδικία, το ψέμα...
Ειλικρινά λυπάμαι που το κατάπια αμάσητο.

Ο προσωπικός μου κώδικας δικαιοσύνης μΕ επιβάλλει να ζητήσω δημόσια συγγνώμη και ιδιαιτέρως στους θιχθέντες admins για τους οποίους άφησα άδικα προσβλητικές αιχμές.

Συγγνώμη!
.
.
.
...γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.


:(

Sakis
06-08-2012, 01:10
:Απορία::wo20::confused::confused::Απορία:

MOYTPO
06-08-2012, 11:11
Ο προσωπικός μου κώδικας δικαιοσύνης μΕ επιβάλλει να ζητήσω δημόσια συγγνώμη και ιδιαιτέρως στους θιχθέντες admins για τους οποίους άφησα άδικα προσβλητικές αιχμές.

Συγγνώμη!




:re25::re25:





Γραψε μας τωρα για την κοπανα στου τσομπανη με την γνωστη λοξη σου ματια......:cool:

nikos-x
06-08-2012, 13:47
:re25::re25:





Γραψε μας τωρα για την κοπανα στου τσομπανη με την γνωστη λοξη σου ματια......:cool:

:)
κανε πιο μεγάλα γράμματα βρε πουλάκι μ' . . . θα πετάξω το σμαρτφονι . . .ο τόνος, στο ο. :D

kosta12gs
06-08-2012, 13:52
:)
κανε πιο μεγάλα γράμματα βρε πουλάκι μ' . . . θα πετάξω το σμαρτφονι . . .ο τόνος, στο ο. :D

Το πουλάκι πως το είδες;

Sent from my GT-I9100(δηλ σμαρτφονι )

nikos-x
06-08-2012, 14:02
Το πουλάκι πως το είδες;

Sent from my GT-I9100(δηλ σμαρτφονι )

Κάποιοι δεινόσαυροι, πετούσαν :D

MOYTPO
06-08-2012, 15:30
:)
κανε πιο μεγάλα γράμματα βρε πουλάκι μ' . . . θα πετάξω το σμαρτφονι . . .ο τόνος, στο ο. :D


Να το πεταξεις να παρεις κανενα αλλο για μεσηλικες με προβληματα ορασεως..... τυφλοποντικα!!!!!!!!!!
Και τονους να βαζεις εσυ που εχεις μεινει ακομα στις ψιλες και στις δασειες......
:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

:D:D:D:D:D:D:D:D:D


Φιλαρακι μου που σαι..... ξεχασα πως ειν τα μουτρα σου!!!!!!!!!!!!!!:cool2:

Uriah Heep
07-08-2012, 02:22
Γραψε μας τωρα για την κοπανα στου τσομπανη με την γνωστη λοξη σου ματια......:cool:

I am not in the mood for fun!


Νιώσε συμπόνια για το πρόβλημά μου, φίλτατε αναγνώστη.
Προσπάθησα να το "λύσω" μ' ένα βερτζαμί κι έναν σπιτικό Κερκυρέικο κακοτρύγη, έβαλα και 2-3 ταξίμια καμηλιέρικα του Λεμονόπουλου, αλλά δεν λέει να φύγει ο σεβντάς...
Στράβωσα...
Κι άμα στραβώσω μεγάλε, δεν μπορώ να γράψω λέξη, σΕ λέω. Ο συγγραφικός μου παλμός παραπέμπει σε “θεία” που βράζει κόλλυβα για το μνημόσυνο του άντρα της... Με το που τελειώνω μια αράδα, χασμουριούνται μέχρι και οι προσωπογραφίες μέσα απ' τις κορνίζες του σαλονιού....
Και καθότι δεν συμβιβάζομαι με παρακμιακά και μιζεράμπιλε ταξιδιωτικά καταπονήματα, θα το σταματήσω εδώ!
Oh boy!
Αυτή είναι τραγουδάρα! “Τα παντελόνια”...
Ερμηνεύει ο Γιάννης Ντουνιάς.
Mην ξεχάσω ν' αφιερώσω το ρεφρέν, στο -συγκαμμένο από την “συγγνώμη” μου- παλικάρι που ξενύχτησε για να μΕ στείλει ξημερώματα σε πμ την πρωινή “κένωσή” του...
“Τα παντελόνια φίλε μου
περίεργα είναι ρούχα,
με ευκολία τα φοράς
δύσκολα όμως τα τιμάς...”


Το τραγούδι τελειώνει...
Και σ' αυτό το σημείο, ο συγγραφέας αδειάζει το ποτήρι του μονορούφι, τοποθετώντας μια μπομπίνα στο ΑΚΑΙ Μ11...
.
.
...και αντί επιλόγου κλείνει αυτό το κακοποιημένο ταξιδιωτικό, μ' ένα χασάπικο...
Παπαιωάννου-χασάπικο πολίτικο - YouTube

Καληνύχτα!

phoenix
07-08-2012, 15:04
τι θα γεινει kill bill θα κανονισεις τιποτα αδερφε να μαζευτουμε σκουριασε το μυαλο μου

Uriah Heep
07-08-2012, 23:09
τι θα γεινει kill bill θα κανονισεις τιποτα αδερφε να μαζευτουμε σκουριασε το μυαλο μου

Κάτσε να τελειώσει η περιπλάνισή μου στην ...DoctorLand!
Νοσοκομεία, ακτίνες, υπέρηχοι, αξονικοί, 1535, φορεία, θυρωρεία, ιατρεία, ταμεία, θηρία, κλινικές, λέκτορες, αλέκτορες, δικτάτορες, αλιγάτορες...
Έρχονται στιγμές που μου 'ρχεται να δραπετεύσω, ψάχνοντας συμπόνια και παρηγοριά, στους λήσταρχους και τους απαγωγείς της Αλ Κάιντα στη μεθόριο Μαυριτανίας – Μάλι...
Ελπίζω κατά τον Σεπτέμβριο να σΕ στείλω ...Ειδικόν Φύλλον Πορείας για κανά blues party.


;)

tattoopanther
08-08-2012, 11:10
αφιερωμένο εξαιρετικά .,.,.,


.,.,φρέσκο

βαρύτονο μπλουζ

45 στροφών.,.,

ΠΑΝΙΚΟΣ ΔΙΕΡΡΕΙ - YouTube


άντε να κάνουμε και καμιά πρόβα στο Χολομώντα .,

να πάνε τα φαρμάκια κάτω.,.,

siraxanz
08-08-2012, 22:59
Κάτσε να τελειώσει η περιπλάνισή μου στην ...DoctorLand!
Νοσοκομεία, ακτίνες, υπέρηχοι, αξονικοί, 1535, φορεία, θυρωρεία, ιατρεία, ταμεία, θηρία, κλινικές, λέκτορες, αλέκτορες, δικτάτορες, αλιγάτορες...
Έρχονται στιγμές που μου 'ρχεται να δραπετεύσω, ψάχνοντας συμπόνια και παρηγοριά, στους λήσταρχους και τους απαγωγείς της Αλ Κάιντα στη μεθόριο Μαυριτανίας – Μάλι...
Ελπίζω κατά τον Σεπτέμβριο να σΕ στείλω ...Ειδικόν Φύλλον Πορείας για κανά blues party.


;)


Ωχ.... περαστικά φίλε...:)

MOYTPO
09-08-2012, 00:16
Ειπαμε φιλος σε πεσαν μαζεμενα. Ομως μη φοβου. Υπομονη, περαστικα ειναι.

Αναμενουμε κλησης επιστρατευσεως για Παλεοκαστρον τον .... "Σεπτεμβρη να περνας και τσικουδια στους καφενεδες τα παληκαρια να κερνας" :ye33:

siraxanz
09-08-2012, 00:30
αφιερωμένο εξαιρετικά .,.,.,


.,.,φρέσκο

βαρύτονο μπλουζ

45 στροφών.,.,

ΠΑΝΙΚΟΣ ΔΙΕΡΡΕΙ - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=S5erndDsd9s)


άντε να κάνουμε και καμιά πρόβα στο Χολομώντα .,

να πάνε τα φαρμάκια κάτω.,.,

Χρηστάρα ειναι πριβε:(

tattoopanther
09-08-2012, 11:45
Χρηστάρα ειναι πριβε:(


οοουυυυυππππςςςςςςςς.,.,.,.,.,:cool:


πάρτο ξανά.,.,,.



ΠΑΝΙΚΟΣ Διαίρει και βασίλευε - YouTube

siraxanz
09-08-2012, 11:56
οοουυυυυππππςςςςςςςς.,.,.,.,.,:cool:


πάρτο ξανά.,.,,.



ΠΑΝΙΚΟΣ Διαίρει και βασίλευε - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=6LBoFj5V1i0)


Πολύ δυνατό κομμάτι, μπράβο!!!:re25:

Uriah Heep
10-09-2012, 16:46
Achtung!!!
Ξένε, αυτό το thread είναι “ανοιχτό” και πολυσυλλεκτικό, ΜΟΝΟ για ανθρώπους με χιούμορ. Αμα δεν διαθέτεις, σύρε για καμιά διπλανή κουρτίνα... με κοντίσιονερ και αφρόλουτρα για τη μπουμπού σου.
Διατίθεται και για εικαστικούς διαλόγους, ποίηση, “αφηρημένη” λογοτεχνία, ρίξιμο κάρτες Ταρώ κλπ κλπ

Προχθές μE θυμήθηκαν από Αλεξανδρούπολη, πρίν λίγο μΕ τηλεφώνησαν από τη Σάρτη...
Παραπροχθές από Αθήνα.
Είπα να γράψω κι εγώ 2 λέξεις...

Οh boy!
Πέρασε ολόκληρο καλοκαίρι σαν ταινία βωβού κινηματογράφου... Με παχυλή βαρεμάρα και επιστημονικές ημερίδες παπαρολογίας σε κυλικεία νοσοκομείων... Σε μια Θεσσαλονίκη άδεια, όχι μόνο από κόσμο αλλά κι από ιδέες και πνεύμα. Με ρουτίνα. Χωρίς, έστω μια καινούργια τσόντα από την Τζούλια Αλεξανδράτου...

Μπήκε και η νέα σεζόν στο φόρουμ! Σαν τα τηλεοπτικά κανάλια... Σαν την κολεξιόν της Σήλιας Κρυθαριώτη “Φθινόπωρο-Χειμώνας 2012”...
Οι καφέδες είναι πλέον επίσημοι... Sorry που δεν ήρθα αλλά μΕ τελείωσε το eyeliner της Maybelline για τις βλεφαρίδες. Άσε που πρέπει να ραφτώ κι όλας...
Αποκλείστηκε κι ο Μπάοκ, τα κέφια έπεσαν πιό χαμηλά κι απ' τις θερμοκρασίες Κάτω Νευροκοπίου κι έπεσα σε βαθιά περισυλλογή.
Έριξα μια ματιά στα “κοινωνικά”, εορτάς, επετείους, γεννήσεις...
Στέλνω τας ολοκαρδίους ευχάς μου...με αναδρομική ισχύ από τις 12/08, ελπίζοντας φίλοι και γνωστοί να μην με παρεξηγήσουν. ΙOTH1X, Gelasios, Eftixis, Strats και λοιποί εορτάζοντες ..."happy f@ckin' birthday"!
Γκαρδιακούς χαιρετισμούς σ' όλα τ' αλάνια, lone riders, “no direction” travelers κλπ κλπ
Επίσης (καλού-κακού) και μπροστάντζα ευχάς δια princess, commander, Teo71, Frits κλπ διότι δεν γνωρίζω αν θα 'μαι συνεπής. Δύσκολος μήνας ο Σεπτέμβριος...
Χαριτωμένο το σλόγκαν “θα τα φάω πριν μου τα φάνε αυτοί”, αλλά θα 'θελα να δω κάποιον να το λέει στo νευροχειρούργο πριν την εγχείρηση ή στον ελεγκτή του ΣΔΟΕ όταν σΕ ενημερώνει για τις χειροπέδες που θ' ακολουθήσουν, ειδικά όταν γνωρίζεις ότι είναι πραγματικές κι όχι ερωτικό φετίχ...

Όου Σουλτάν!
Στην καλοκαιρινή ταξιδιωτική κολεξιόν 2012 του φόρουμ, έκανε μεγάλο σουξέ το style “...δεν ξέρω που πάω, που θα μείνω, δεν ξέρω ποιός είμαι, από που έρχομαι, που θα φτάσω...”
Απόρησε κι ο ψυχαναλυτής μου... όμως μ' ένα χαμόγελο πετυχημένου Ρωμαίου τοκογλύφου μΕ είπε... “ Άμα είναι γνωστοί σου, στείλε μου κανένα πελάτη”.
Ας είναι! Είναι ωραία τα μοναχικά ταξίδια, όμως προσοχή! Άμα δεν σΕ “βγαίνει” αυθεντικά κι αυθόρμητα, είναι σαν τραγούδι του Καζαντζίδη που το ερμηνεύει η Φουρέιρα...

Από την άλλη....
Καταδρομικό 36ωρο, μια βδομάδα πριν το καταδρομικό 24ωρο αντοχής της γείτονος παρέας... Σύμπτωση? Ή είδε η αλεπού να καλιγώνουν τ' άλογο και σήκωσε κι αυτή το πόδι της?
Διατελώ εν αινίγματι...

Τα νέα μου?
Γενικώς, “όλα βαίνουν καλώς εναντίον μας”.*
Η ζωή συνεχίζεται ζόρικα, με ρουτίνα εργάτριας στις κλωστές “Πεταλούδα”... Μαν του μαν στα επισκεπτήρια με τη μάνα, κατενάτσιο με τα λαμπραντόρ του γιατροδικηγορισμού....
Αλλά, αυτή είναι η ζωή! Από την εποχή του χαλκού και εντεύθεν, έτσι συνεχίζει η ριμάδα. Ένα πραγματικό ταξίδι που ...δεν ξέρεις που πας, από που έρχεσαι, που θα σταματήσεις...
Αρκεί να ξέρεις να το παλεύεις με χιούμορ...
Πέρας σοφιών αμπέλου.



Μόλις λασκάρω λίγο, θα χτυπήσουμε ρακές στο Χολομώντα...
.
... μΕ λείψανε!

Σας αφήνω τώρα, γιατί πάω να βγάλω τα exit polls για την επόμενη πόλη που θα κάνει επίσκεψη-έκπληξη ο Teo71...



Have good time everybody!


*τίτλος βιβλίου του Γιώργου Σκαμπαρδώνη

teo71
10-09-2012, 17:07
Για στείλε μΕ το τηλέφωνο εκείνου του γιατρού που θέλει πελάτες...

Σα να με φαίνεται ότι πιο φθηνά θα μΕ βγει.

Τα φιλιά μου...

Eftixis
10-09-2012, 17:18
Βασίλη μας ελειψες αδελφέ τι να πω ότι καλύτερο για σένα και την μαμμά σου και το καλύτερο φάρμακο αυτή την εποχή είναι η μοτο συνοδεία καλής ρακούλας και όμορφης παρέας

siraxanz
10-09-2012, 17:25
Αχ μπρέ Βασίλη.... σου αρέσει το τσίγκλισμα... ε? :D:D:D:D



Έτσι..... για να μας ξυπνάς...... μην μας πάρει ο ύπνος και σηκωθούμε... :D:)

Όμως πάνω που μάθαμε το άφεριμ κ το ινσαλλαχ ....τώρα???Achtung...??

Της Μερκελ το συνδρομο σε επιασε?

εμ... τόσο μπιρι μπιρι μας κανανε πλυση στη φαιά...

δικαιολογήσαι να μας χαιρετάς στην γλώσσα των βαρβαρων...:D




Βασίλη δεν ξέρω αν σου έχω πει πόσο καλά περνάω στο 36ωρο του MotoguzziclubHellas,
τα τελευταία 5 χρόνια που ανελλιπώς συμμετέχω!

Τόσο καλά που τριβελίζω το μυαλό της διοίκησης, εδώ και 2 χρόνια να φτιάξουμε και εδώ κάτι τέτοιο...

Ας μην είναι τόσο λαμπρό όσο των Γκουζαίων, πως θα μπορούσαμε άλλωστε???

Τα αντίγραφα δύσκολα ξεπερνάνε τα προτότυπα...

Αλλά δεν έφτασε ακόμα ο χρόνος... ίσως το 2013 να γίνει κάτι...

Κατά τα άλλα όλα καλά, αφού είσαι και εσύ καλά ....η ζωή συνεχίζεται:)

Ελπίζω και η φαμίλια σου να είναι καλά και πολύ χαρά μας έδωσες που σε διαβάσαμε σήμερα!!!!

Πολλά χαιρετίσματα από 'δω:):):):):):):)


Επιχείρησα να σε επικοινωνήσω αλλά δεν ταίριαξε:(

vpentza
10-09-2012, 18:18
Συνονόματε,
Χαιρετισμούς από τα Νότια, χαίρομαι να διαβάζω να διατηρείς τη δυναμική σου.
Δεν αφήνεις τη καθημερινότητα να καταβάλει τη ζωντάνια σου και αυτό φαίνεται...
Η βοήθειά μας θεωρείται δεδομένη, για τον ΜΠΑΟΚ δεν μπορώ να κάνω κάτι αλλά αν σε στεναχωρούν οι γιατροί να μου το πεις τώρα που ανανέωσα την άδεια κυνηγιού και έχω το license to kill...:D:D:D
Την επαύριο τα καλύτερα λοιπόν...

ilias vara
10-09-2012, 19:19
ΚΑΛΩς ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ.,.,

ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΗΚΕς ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙς ΜΑΛΛΟΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΠΡΟς ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.,.,ΜΑΚΑΡΙ:ye02:
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΑΟΚ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥς ΜΗΝ ΧΟΛΟΣΚΑς:ye33:
ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙς ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕΝεύρα

ΑΑ ΓΙΑ ΤΙς ΡΑΚΕς ΣΤΟ ΧΟΛΩΜΩΝΤΑ .,ΜΕΣΑ ΕΙΜΑΙ:D:D

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ!!!!!!!!!!!!

MOYTPO
10-09-2012, 19:30
Αναμενω την ημερομηνια λασκαρισματος για τις ρακες τωρα που σταματησε να κουναει!!!!!
Χαιρετισμους!!!!

Κατα τα αλλα...... ο Θεος εκλεισε τα ματια και η Παοκαρα εμεινε στασιμη πριν αρχισει!!!!
Τι να πεις???????

nikos-x
10-09-2012, 20:38
Χολωμόντας; Τσιπουράκι; Δε θυμάμαι να 'χω πάρει απουσία. :D

http://i45.tinypic.com/rh7s4p.jpg

. . .
... μΕ λείψανε! . . .

Κι εσύ μπρε, καθώς και το ιδιομορφό σου χιούμορ!

tattoopanther
10-09-2012, 20:46
Μπιλάρα δώσε μέρα., για συμπόσιον.,.,

πριν αρχίσουν τα χιόνια.,.,.,

frits
10-09-2012, 22:42
Eυχαριστώ για τις προκαταβολίκες ευχές, εγώ δεν θα στις δώσω ακόμα για την ονομαστική σου, γιορτή αλλά για την πλήρη αποκατάσταση της υγείας της μαμάς από βάθος καρδιάς ότι καλύτερο. :)

paschalis
11-09-2012, 10:50
Προσπαθωντας να μπω στο κλιμα του Voskoparty:)

Aφιερωμενο σε ολους τους Μενουσηδες που εχουν
μηχανη αλλα δεν εχουν τα κλειδια της...:mad:

Απο το 3.00 και για 20 περιπου δευτερολεπτα
το κλαρινο μοιαζει με GS που ρολαρει
στο δρομο Αστροχωρι-Πηγες:cool:

Ο ΜΕΝΟΥΣΗΣ - YouTube

ilias vara
11-09-2012, 11:01
Aφιερωμενο σε ολους τους Μενουσηδες που εχουν
μηχανη αλλα δεν εχουν τα κλειδια της...:mad:



τα εχασαν?????????

ωρε μανα μου ειναι και ακριβα να τα ξαναπαρουν.,.,.,.???

αι ρε καλυτερα να μην τα βρουν γιατι μετα εχει και φθορες το μαχανακι θελει λαστιχα -λαδια -βαλβουλινες-μπουλ τζον και τετοια


:D

phoenix
11-09-2012, 14:12
Achtung!!!
Ξένε, αυτό το thread είναι “ανοιχτό” και πολυσυλλεκτικό, ΜΟΝΟ για ανθρώπους με χιούμορ. Αμα δεν διαθέτεις, σύρε για καμιά διπλανή κουρτίνα... με κοντίσιονερ και αφρόλουτρα για τη μπουμπού σου.
Διατίθεται και για εικαστικούς διαλόγους, ποίηση, “αφηρημένη” λογοτεχνία, ρίξιμο κάρτες Ταρώ κλπ κλπ

Προχθές μE θυμήθηκαν από Αλεξανδρούπολη, πρίν λίγο μΕ τηλεφώνησαν από τη Σάρτη...
Παραπροχθές από Αθήνα.
Είπα να γράψω κι εγώ 2 λέξεις...

Οh boy!
Πέρασε ολόκληρο καλοκαίρι σαν ταινία βωβού κινηματογράφου... Με παχυλή βαρεμάρα και επιστημονικές ημερίδες παπαρολογίας σε κυλικεία νοσοκομείων... Σε μια Θεσσαλονίκη άδεια, όχι μόνο από κόσμο αλλά κι από ιδέες και πνεύμα. Με ρουτίνα. Χωρίς, έστω μια καινούργια τσόντα από την Τζούλια Αλεξανδράτου...

Μπήκε και η νέα σεζόν στο φόρουμ! Σαν τα τηλεοπτικά κανάλια... Σαν την κολεξιόν της Σήλιας Κρυθαριώτη “Φθινόπωρο-Χειμώνας 2012”...
Οι καφέδες είναι πλέον επίσημοι... Sorry που δεν ήρθα αλλά μΕ τελείωσε το eyeliner της Maybelline για τις βλεφαρίδες. Άσε που πρέπει να ραφτώ κι όλας...
Αποκλείστηκε κι ο Μπάοκ, τα κέφια έπεσαν πιό χαμηλά κι απ' τις θερμοκρασίες Κάτω Νευροκοπίου κι έπεσα σε βαθιά περισυλλογή.
Έριξα μια ματιά στα “κοινωνικά”, εορτάς, επετείους, γεννήσεις...
Στέλνω τας ολοκαρδίους ευχάς μου...με αναδρομική ισχύ από τις 12/08, ελπίζοντας φίλοι και γνωστοί να μην με παρεξηγήσουν. ΙOTH1X, Gelasios, Eftixis, Strats και λοιποί εορτάζοντες ..."happy f@ckin' birthday"!
Γκαρδιακούς χαιρετισμούς σ' όλα τ' αλάνια, lone riders, “no direction” travelers κλπ κλπ
Επίσης (καλού-κακού) και μπροστάντζα ευχάς δια princess, commander, Teo71, Frits κλπ διότι δεν γνωρίζω αν θα 'μαι συνεπής. Δύσκολος μήνας ο Σεπτέμβριος...
Χαριτωμένο το σλόγκαν “θα τα φάω πριν μου τα φάνε αυτοί”, αλλά θα 'θελα να δω κάποιον να το λέει στo νευροχειρούργο πριν την εγχείρηση ή στον ελεγκτή του ΣΔΟΕ όταν σΕ ενημερώνει για τις χειροπέδες που θ' ακολουθήσουν, ειδικά όταν γνωρίζεις ότι είναι πραγματικές κι όχι ερωτικό φετίχ...

Όου Σουλτάν!
Στην καλοκαιρινή ταξιδιωτική κολεξιόν 2012 του φόρουμ, έκανε μεγάλο σουξέ το style “...δεν ξέρω που πάω, που θα μείνω, δεν ξέρω ποιός είμαι, από που έρχομαι, που θα φτάσω...”
Απόρησε κι ο ψυχαναλυτής μου... όμως μ' ένα χαμόγελο πετυχημένου Ρωμαίου τοκογλύφου μΕ είπε... “ Άμα είναι γνωστοί σου, στείλε μου κανένα πελάτη”.
Ας είναι! Είναι ωραία τα μοναχικά ταξίδια, όμως προσοχή! Άμα δεν σΕ “βγαίνει” αυθεντικά κι αυθόρμητα, είναι σαν τραγούδι του Καζαντζίδη που το ερμηνεύει η Φουρέιρα...

Από την άλλη....
Καταδρομικό 36ωρο, μια βδομάδα πριν το καταδρομικό 24ωρο αντοχής της γείτονος παρέας... Σύμπτωση? Ή είδε η αλεπού να καλιγώνουν τ' άλογο και σήκωσε κι αυτή το πόδι της?
Διατελώ εν αινίγματι...

Τα νέα μου?
Γενικώς, “όλα βαίνουν καλώς εναντίον μας”.*
Η ζωή συνεχίζεται ζόρικα, με ρουτίνα εργάτριας στις κλωστές “Πεταλούδα”... Μαν του μαν στα επισκεπτήρια με τη μάνα, κατενάτσιο με τα λαμπραντόρ του γιατροδικηγορισμού....
Αλλά, αυτή είναι η ζωή! Από την εποχή του χαλκού και εντεύθεν, έτσι συνεχίζει η ριμάδα. Ένα πραγματικό ταξίδι που ...δεν ξέρεις που πας, από που έρχεσαι, που θα σταματήσεις...
Αρκεί να ξέρεις να το παλεύεις με χιούμορ...
Πέρας σοφιών αμπέλου.



Μόλις λασκάρω λίγο, θα χτυπήσουμε ρακές στο Χολομώντα...
.
... μΕ λείψανε!

Σας αφήνω τώρα, γιατί πάω να βγάλω τα exit polls για την επόμενη πόλη που θα κάνει επίσκεψη-έκπληξη ο Teo71...



Have good time everybody!


*τίτλος βιβλίου του Γιώργου Σκαμπαρδώνη

bill καλη σεζονα ευχομαι και με λιγοτερα θεματα
αναμενω φυλλο πορειας
οβερ και γκροβερ:ye33:

jmar
11-09-2012, 17:13
Achtung!!!
Ξένε, αυτό το thread είναι “ανοιχτό” και πολυσυλλεκτικό, ΜΟΝΟ για ανθρώπους με χιούμορ. Αμα δεν διαθέτεις, σύρε για καμιά διπλανή κουρτίνα... με κοντίσιονερ και αφρόλουτρα για τη μπουμπού σου.
Διατίθεται και για εικαστικούς διαλόγους, ποίηση, “αφηρημένη” λογοτεχνία, ρίξιμο κάρτες Ταρώ κλπ κλπ

Προχθές μE θυμήθηκαν από Αλεξανδρούπολη, πρίν λίγο μΕ τηλεφώνησαν από τη Σάρτη...
Παραπροχθές από Αθήνα.
Είπα να γράψω κι εγώ 2 λέξεις...

Οh boy!
Πέρασε ολόκληρο καλοκαίρι σαν ταινία βωβού κινηματογράφου... Με παχυλή βαρεμάρα και επιστημονικές ημερίδες παπαρολογίας σε κυλικεία νοσοκομείων... Σε μια Θεσσαλονίκη άδεια, όχι μόνο από κόσμο αλλά κι από ιδέες και πνεύμα. Με ρουτίνα. Χωρίς, έστω μια καινούργια τσόντα από την Τζούλια Αλεξανδράτου...

Μπήκε και η νέα σεζόν στο φόρουμ! Σαν τα τηλεοπτικά κανάλια... Σαν την κολεξιόν της Σήλιας Κρυθαριώτη “Φθινόπωρο-Χειμώνας 2012”...
Οι καφέδες είναι πλέον επίσημοι... Sorry που δεν ήρθα αλλά μΕ τελείωσε το eyeliner της Maybelline για τις βλεφαρίδες. Άσε που πρέπει να ραφτώ κι όλας...
Αποκλείστηκε κι ο Μπάοκ, τα κέφια έπεσαν πιό χαμηλά κι απ' τις θερμοκρασίες Κάτω Νευροκοπίου κι έπεσα σε βαθιά περισυλλογή.
Έριξα μια ματιά στα “κοινωνικά”, εορτάς, επετείους, γεννήσεις...
Στέλνω τας ολοκαρδίους ευχάς μου...με αναδρομική ισχύ από τις 12/08, ελπίζοντας φίλοι και γνωστοί να μην με παρεξηγήσουν. ΙOTH1X, Gelasios, Eftixis, Strats και λοιποί εορτάζοντες ..."happy f@ckin' birthday"!
Γκαρδιακούς χαιρετισμούς σ' όλα τ' αλάνια, lone riders, “no direction” travelers κλπ κλπ
Επίσης (καλού-κακού) και μπροστάντζα ευχάς δια princess, commander, Teo71, Frits κλπ διότι δεν γνωρίζω αν θα 'μαι συνεπής. Δύσκολος μήνας ο Σεπτέμβριος...
Χαριτωμένο το σλόγκαν “θα τα φάω πριν μου τα φάνε αυτοί”, αλλά θα 'θελα να δω κάποιον να το λέει στo νευροχειρούργο πριν την εγχείρηση ή στον ελεγκτή του ΣΔΟΕ όταν σΕ ενημερώνει για τις χειροπέδες που θ' ακολουθήσουν, ειδικά όταν γνωρίζεις ότι είναι πραγματικές κι όχι ερωτικό φετίχ...

Όου Σουλτάν!
Στην καλοκαιρινή ταξιδιωτική κολεξιόν 2012 του φόρουμ, έκανε μεγάλο σουξέ το style “...δεν ξέρω που πάω, που θα μείνω, δεν ξέρω ποιός είμαι, από που έρχομαι, που θα φτάσω...”
Απόρησε κι ο ψυχαναλυτής μου... όμως μ' ένα χαμόγελο πετυχημένου Ρωμαίου τοκογλύφου μΕ είπε... “ Άμα είναι γνωστοί σου, στείλε μου κανένα πελάτη”.
Ας είναι! Είναι ωραία τα μοναχικά ταξίδια, όμως προσοχή! Άμα δεν σΕ “βγαίνει” αυθεντικά κι αυθόρμητα, είναι σαν τραγούδι του Καζαντζίδη που το ερμηνεύει η Φουρέιρα...

Από την άλλη....
Καταδρομικό 36ωρο, μια βδομάδα πριν το καταδρομικό 24ωρο αντοχής της γείτονος παρέας... Σύμπτωση? Ή είδε η αλεπού να καλιγώνουν τ' άλογο και σήκωσε κι αυτή το πόδι της?
Διατελώ εν αινίγματι...

Τα νέα μου?
Γενικώς, “όλα βαίνουν καλώς εναντίον μας”.*
Η ζωή συνεχίζεται ζόρικα, με ρουτίνα εργάτριας στις κλωστές “Πεταλούδα”... Μαν του μαν στα επισκεπτήρια με τη μάνα, κατενάτσιο με τα λαμπραντόρ του γιατροδικηγορισμού....
Αλλά, αυτή είναι η ζωή! Από την εποχή του χαλκού και εντεύθεν, έτσι συνεχίζει η ριμάδα. Ένα πραγματικό ταξίδι που ...δεν ξέρεις που πας, από που έρχεσαι, που θα σταματήσεις...
Αρκεί να ξέρεις να το παλεύεις με χιούμορ...
Πέρας σοφιών αμπέλου.



Μόλις λασκάρω λίγο, θα χτυπήσουμε ρακές στο Χολομώντα...
.
... μΕ λείψανε!

Σας αφήνω τώρα, γιατί πάω να βγάλω τα exit polls για την επόμενη πόλη που θα κάνει επίσκεψη-έκπληξη ο Teo71...



Have good time everybody!


*τίτλος βιβλίου του Γιώργου Σκαμπαρδώνη


''Βασιλη ζουμε για να σ'ακουμε!!'' (συνθημα :D) :re25: :re26:

mototraveler
15-09-2012, 10:31
Ας είναι! Είναι ωραία τα μοναχικά ταξίδια, όμως προσοχή! Άμα δεν σΕ “βγαίνει” αυθεντικά κι αυθόρμητα, είναι σαν τραγούδι του Καζαντζίδη που το ερμηνεύει η Φουρέιρα...


Uriah Heep, η ψυχρολουσία του μοτοσυκλετισμού!!!!!!

klagenfurt
15-09-2012, 10:51
αυτα ειναι,
οτι καλυτερο θα μπορουσα να διαβασω,
μπραβο Βασιλη,
κριμα που δεν σε εχω συναντησει,
Πειραιωτης ειμαι, αλλα εχω φιλους μπαοκια Θεσσαλονικεις με βεσπες...
βελτιωνεται η "εικονα " μου...?

Uriah Heep
15-09-2012, 15:24
αυτα ειναι,
οτι καλυτερο θα μπορουσα να διαβασω,
μπραβο Βασιλη,
Σ' ένα φόρουμ, που ποστάροντας μία φωτό με σουτζουκάκια ή τυροκαφτερή, γίνεσαι αποδέκτης εκατοντάδων σχολίων κι επαίνων, ειδικού βάρους ...σαν το 12άρι της Eurovision που μας χαρίζει Κύπρος...
.
...το να διαβάζεις τα ολίγα hot κομπλιμάν σαν το δικό σου, μΕ δίνει ελπίδα ότι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι με ποιότητα και χιούμορ που εκτιμούν την σάτιρα!


κριμα που δεν σε εχω συναντησει,
Πειραιωτης ειμαι, αλλα εχω φιλους μπαοκια Θεσσαλονικεις με βεσπες...

Όσον αφορά τους βεσπάδες, η εκτίμησή μου είναι απεριόριστη. Τα ταξιδιωτικά με Vespa-travelers και ποδηλάτες, τα διαβάζω με ευαγγελική ταπείνωση, ζητώντας συγχώρεση γονατιστός, έμπλεος ευτελισμού κι ονειδισμού, για ότι ταξιδιωτική παπαριά έχω ξεφουρνίσει περί ταξιδίων μετά του 2τροχου καναπέος, γραπτώς ή προφορικώς στο παρελθόν.
Το ότι έχουμε -και οι δύο- φίλους Μπαοκτσήδες, δείχνει ότι γουστάρουμε να κάνουμε παρέα με διανοούμενους!




βελτιωνεται η "εικονα " μου...?

Ιν δε μιντάιμ, από τότε που είδα τη φωτό σου με τη βέσπα στο σαλόνι, σκέφτηκα ότι πίνουμε τα ίδια ληγμένα χάπια και πρέπει να γνωριστούμε.* :)



Γκάντ μπλες gsforum!




* Aν ανέβεις Σαλονί, το tel στο profile

paschalis
15-09-2012, 17:02
Σ' ένα φόρουμ, που ποστάροντας μία φωτό με σουτζουκάκια ή τυροκαφτερή, γίνεσαι αποδέκτης εκατοντάδων σχολίων κι επαίνων, ειδικού βάρους ...σαν το 12άρι της Eurovision που μας χαρίζει Κύπρος...
.
...το να διαβάζεις τα ολίγα hot κομπλιμάν σαν το δικό σου, μΕ δίνει ελπίδα ότι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι με ποιότητα και χιούμορ που εκτιμούν την σάτιρα!





Aυτο λεγεται δωρεαν σεμιναριο αντιπολιτευσης!!;)
Γι αυτο GS Forum κυριοι!!

tsitsos
15-09-2012, 17:12
και εμας που μας αρεσουν και οι τυροκαυτερες, και τα καυστικα σχολια, γιατι θα πρεπει να στερηθουμε κατι απο τα δυο?:):):)

MOYTPO
15-09-2012, 17:20
Aυτο λεγεται δωρεαν σεμιναριο αντιπολιτευσης!!;)
Γι αυτο GS Forum κυριοι!!


Λευτερια στον Αντωνη λεμε!!!!!!!!

Κ.ο.Τ.τ.Φ!!!!!!!!! ;)

Και αυτο στα πλαισια της αντιπολιτευσης ειναι!!!!

:lo20::lo20::lo20:

klagenfurt
15-09-2012, 17:52
* Aν ανέβεις Σαλονί, το tel στο profile


ευχαριστω,
θα φερω και ληγμενα...

:sm7:

ARGI
15-09-2012, 18:32
Keep walking my friend! Keep...:ye02:
Kαι εάν τελείωσε το 5litr. Cabernet by Karditsan,
don't worry!
Kάπου θα διασταυρωθούν οι δρόμοι μας πάλι!!

Το κρασί & τα οκτάνια, "απαλύνουν" το πόνο...:) :D ;)

http://1.bp.blogspot.com/-z8wVV__LgKY/TpmLjeKgOnI/AAAAAAAAAF8/wIQfFmvLONU/s1600/30-scout_promise.gif

:ye33: :ye33: :ye33:

Uriah Heep
16-09-2012, 10:36
Kάπου θα διασταυρωθούν οι δρόμοι μας πάλι!!



Φίλε "big heart" Argi, εύχομαι το συντομότερο στα Ηighlands του Χολομώντος!:)

Uriah Heep
16-09-2012, 10:43
και εμας που μας αρεσουν και οι τυροκαυτερες, και τα καυστικα σχολια...

Eποικοδομητική η επισήμανσή σου Χρηστάρα.;)
Σα να μΕ φαίνεται ότι θ' αρχίσω να δημοσιεύω και αράβικες συνταγές με τυροκαυτερές, στο παρόν multi culti thread...:p

Uriah Heep
16-09-2012, 10:51
Aυτο λεγεται δωρεαν σεμιναριο αντιπολιτευσης!!

Ουάου!
Ούτε αντιπολίτευση...
Ούτε κυτίο μοτοσυκλετιστικών παραπόνων...
Ούτε...

Εδώ και χρόνια δεν αλλάζω το κουπλέ...
.
...προτιμώ την Μεγάλη Άρνηση απ' το ...μικρό ναί!



Καλή σεζόν!

:)

J.T.R
16-09-2012, 11:00
Φίλε "big heart" Argi, εύχομαι το συντομώτερο στα Ηighlands του Χολομώντος!:)

[/CENTER]

Highlands Βασιλη? Καπου ακουσα οτι πλεον οι διαδρομες γυρω απο το Χολομωντα εχουν μπει στο τοπ 10 των δυσκολοτερων διαδρομων στον κοσμο;);)

paschalis
16-09-2012, 11:32
Καλή σεζόν!

:)
[/QUOTE]

Ηρθα στο Χολομωντα εχθες το πρωι
για surprise τσάι με συννεφα και ελειπες..:mad:

Τα χορτα παντως ειναι χαμηλα λογω ξηρασιας
και το τερεν ετοιμο για μαζωξιν:)

Uriah Heep
17-09-2012, 22:31
Ηρθα στο Χολομωντα εχθες το πρωι
για surprise τσάι με συννεφα και ελειπες..:mad:

Ήμουν κομπλίτλι απασχολημένος, το πρωί σαν ...αποκλειστικός οικοδόμος σε σπίτι μου και το απόγευμα σαν αποκλειστικός νοσοκόμος στη μάνα μου, στην Doctorland.


Τα χορτα παντως ειναι χαμηλα λογω ξηρασιας
και το τερεν ετοιμο για μαζωξιν:)
Μόλις γυαλίσω τα καλά μου ασημικά και ράψω το λεοπάρ κοστούμι μου για τη νέα σεζόν, θα τ' οργανώσω.
Ήδη ξεφυλλίζω πυρετωδώς το Cosmopolitan, παίρνοντας ιδέες για το event...;)

paschalis
17-09-2012, 22:36
Μόλις γυαλίσω τα καλά μου ασημικά.;)


Μην πειραξεις μονο την ποδιά του Africa!!!
Tσοπεριαζει:mad: ολη η υπαρξη αν το κανεις αυτο..

vpentza
17-09-2012, 22:45
Ήμουν κομπλίτλι απασχολημένος, το πρωί σαν ...αποκλειστικός οικοδόμος σε σπίτι μου και το απόγευμα σαν αποκλειστικός νοσοκόμος στη μάνα μου, στην Doctorland.


Μόλις γυαλίσω τα καλά μου ασημικά και ράψω το λεοπάρ κοστούμι μου για τη νέα σεζόν, θα τ' οργανώσω.
Ήδη ξεφυλλίζω πυρετωδώς το Cosmopolitan, παίρνοντας ιδέες για το event...;)


αναλαμβάνοντας το ρόλο του ανταποκριτή από τα Νότια της Χώρας της φαιδράς πορτοκαλέας, οφείλω να εκτιμήσω και να προτείνω ταπεινά να απαρατήσεις το Cosmopolitan και να ξοδέψεις τις λιγοστές διαθέσιμες ώρες σου στα φυλλάδια του carrefour, του Βασιλόπουλου, του Γαλαξία και λοιπών άλλων S/Ms.... Τώρα δεν είναι IN (sic!) τα χρωματιστά βρακάκια αλλά τα χρωματιστά...ζυμαρικά σε τιμές έκπληξη....
πώς αλλάζουν τα πράγματα βρε παιδί μου.....

ARGI
18-09-2012, 11:21
Φίλε "big heart" Argi, εύχομαι το συντομότερο στα Ηighlands του Χολομώντος!:)




Make your plan's my friend and...

* καβατζώνω το "Ματωμένο Λύκο με την Africana"
* 5lit. red wine
* 16lit. gasoline for μπουμπού

... και φτάσαμΕ!!!
:ha16::ha16::ha16::ha16:

Uriah Heep
18-09-2012, 21:51
Τώρα δεν είναι IN (sic!) τα χρωματιστά βρακάκια αλλά τα χρωματιστά...ζυμαρικά σε τιμές έκπληξη....

Να υποθέσω ότι τα παρδαλά ζυμαρικά μαγειρεύονται με συνταγή αλά πουτανέσκα?

;)

yns
18-09-2012, 22:26
Να υποθέσω ότι τα παρδαλά ζυμαρικά μαγειρεύονται με συνταγή αλά πουτανέσκα?

;)


Σπαγγέτι αλα Πουτανέσκα

Γεια σου ρε κουζουλοαφρικάνε! :D

Uriah Heep
22-10-2012, 18:10
Ακολουθώντας τις τελευταίες τάσεις τις μοδός, που επιβάλλουν σ΄ένα ταξιδιωτικό να δημοσιεύεται και σε ξένες γλώσσες...
.
.
...το παρόν στο εξής θα δημοσιεύεται στα Τούρκικα με Ελληνική μετάφραση.


Ιντζόι!

Uriah Heep
22-10-2012, 18:31
Önceki giriniz ...
Bulutlar 2-3 düştü ile tünel dışına çıkıyor öldü ve su geçirmez için durdurdu.
Voula Palla zaten uyardı ...
hayat "Mesh yolculuk
Kayma ... "non izledim
Ben sanatçı saygı ve cam damla bekliyor, gaz olsun.
Ama aniden Sourdi-arazi, Açık leivadeonon haddeleme tarafından ...
.
.
bulutlar kayboldu ... seyahat gibi ... oldukça, forumun eski moderatör!

Devam ...
......................................................................................................

Şimdi olağanüstü Dream-TIM tekrar düşünün ...
.
Yaptılar ... dükkanı sintrim!


Devam ...

Μετάφραση:

Σύνδεση με τα προηγούμενα...

Βγαίνοντας από το τούνελ, μΕ την πέσανε 2-3 πεθαμενί σύννεφα και κοντοστάθηκα για αδιάβροχο.
Η Βούλα Πάλλα ήδη προειδοποιούσε...
"μες το ταξίδι της ζωής
πρόσεξε μη γλυστρίσεις...”
Εγώ την καλλιτέχνιδα την σέβομαι κι άφησα το γκάζι, περιμένοντας τις σταγόνες στη ζελατίνα.


Όμως ρολάροντας στην ανοιχτωσιά των λειβαδεώνων της Sourdi-land, ξαφνικά...
.
.
...τα σύννεφα εξαφανίστηκαν σαν ...αξιοσημείωτα ταξιδιωτικά, πρώην moderator του forum!

Συνεχίζεται...
.............................................................................................................

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, τα αξιοσημείωτα της ντρίμ-τίμ...
.
...το κάνανε το μαγαζί σιντρίμ!

Συνεχίζεται ...προς Τύρια ποταμό.

:rolleyes:

http://imageshack.us/a/img641/4154/tsompanis011.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/641/tsompanis011.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Uriah Heep
22-10-2012, 18:39
Yolculuk devam ediyor ... Sıkıcı evlilik seks yolculuk yapma, Egnatia sokakta 110 km / s ile kabotaj "Kraliçe" ...
Bazen çevrimiçi evrenin Burada hazırlanan ölümcül sıkıcı günlükleri, refarisa psikolojik o Düşünme ve ben Grevena kahverengi döndü. Öğle Cumartesi ve herhangi bir multivitamin makyaj içine dolanan maytap karakitsario, zaman işaretleme sokaklarda horde tekerlekli.
Vantilater lambaları yakıldı yaktı ve bana. Ben bir kafede durdurmak. Kask kaldırarak, boş bir tablo Kyalaro. Rodomagouli manda Kerkini genç bir eşek, büyük bir sandviç ve kedi hareketleri, parasernontas frappe 2 ve prolamvainei 3 ayakta stoklar çiğneme, karşı taraftan geliyor ve koltuğa oturur. Bir taşla maymun Çingene festival gibi gülümseyen durdurmak için 5 dakika zaman aldı ...
Katil düşünceler ceketimin cebinde İsviçre çakısı tutarak ancak tablo ağırbaşlılık ve kendini kontrol için benim guru tavsiyesi hatırladı ulaşan, öfkeyle başımı şanti ... Ayrıca, bir şey ile Hindistan egzersizleri kendini kontrol, ben sert aşımları yaptık eşantiyonları macera hakkında birkaç konuları okumak için ... sonuna kadar nasıl yönetileceği gibi!
Ahenkli dua Müezzin ve kontralto opera binası ile tiz bir sesle, cafe yaygara kopardı ...
Uriah Heep Efendi!
Bir kenar tabloda, Tofaş Doğan Türk plakalı, kadar oldu paleontoloji müzesi bıyıklı kafatası "hikayesi" ile bir ile ve el sallayarak ile aşırı yanında ...

Devam...

Μετάφραση:
Το ταξίδι συνεχίζεται... Η “βασίλισσα” ρολάρει με 110 χλμ/ωρα στην Εγνατία οδό, κάνοντας το ταξίδι βαρετό σαν συζυγικό σέξ...
Αναλογιζόμενος όμως κάποια θανασίμως πληκτικά ημερολόγια προετοιμασίας, στο ενθάδε διαδικτυακό σύμπαν, ρεφάρισα ψυχολογικά και έστριψα για καφέ στα Γρεβενά. Σάββατο προς το μεσημέρι και οι δρόμοι σημειωτόν από ένα απαστράπτον καρακιτσαριό, που περιφέρει τη ματαιοδοξία του σε πάσης ορδής πολυβιταμινούχα τροχοφόρα.
Άναψε το βαντιλατέρ άναψαν και τα λαμπάκια μου. Σταματώ σε μια καφετέρια. Κυαλάρω ένα άδειο τραπέζι, βγάζοντας το κράνος. Μια ροδομάγουλη νεαρά με κ ω λ ομέρια νεροβούβαλου Κερκίνης, έρχεται από την αντίθετη πλευρά, μασουλώντας ένα τεράστιο σάντουϊτς και με κινήσεις αιλουροειδούς, παρασέρνοντας 2 φραπέ και 3 όρθιους καταλόγους, με προλαμβαίνει και κάθεται στη καρέκλα. Χρειάστηκε 5 λεπτά προθεσμία για να σταματήσει να χαμογελάει σαν μαστουρωμένη μαϊμού σε γύφτικο πανηγύρι...
Φονικές σκέψεις μαστίγωναν το μυαλό μου με λύσσα, σφίγγοντας τον ελβετικό σουγιά στην τσέπη του μπουφάν μου αλλά φτάνοντας το τραπέζι θυμήθηκα τις συμβουλές του γκουρού μου για αταραξία και αυτοπειθαρχία... Άλλωστε με κάτι ινδικές ασκήσεις αυτοελέγχου, έχω καταφέρει πιό δύσκολες υπερβάσεις πχ πως να καταφέρνω να διαβάσω μερικά threads για accessoires περιπέτειας ...μέχρι το τέλος!
Μια διαπεραστική φωνή, με αρμονικές από προσευχή μουεζίνη και κοντράλτο της λυρικής σκηνής, έσκισε την οχλοβοή της καφετέριας ...
Uriah Heep efendi!!!
Στο ακριανό τραπέζι, δίπλα σ΄ένα παραφορτωμένο Tofas Dogan με τούρκικες πινακίδες, ένας μουστακαλής με κρανίο “βγαλμένο” από μουσείο Παλαιοντολογίας είχε σηκωθεί και μΕ κουνούσε το χέρι...


Συνεχίζεται...

paschalis
22-10-2012, 19:07
Χαλβετ και ιντερνετ!!


Δωσε συντροφε,δωσε!!!:D

irene
22-10-2012, 19:19
Τράβα μια κλωτσιά στη χοντρή
στο πεζόδρομο των Γρεβενών να κυλήσει
παραμύθι να αρχίσει;)

Μη με κάνεις να γελάω Βασίλη
πονάει το τραύμα μου!!!

Uriah Heep
22-10-2012, 19:30
Έκτακτες υποχρεώσεις χειριστού αναπηρικού αμαξιδίου, μΕ υποχρεώνουν να διακόψω...
.
.
.
.
.
Συνεχίζεται...


ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ:
Κρατήστε τα παραπάνω κείμενα σε μέρη που δεν φθάνουν και δεν τα βλέπουν παιδιά. Εάν τα εκτυπώσετε δεν πρέπει να απορρίπτονται στο νερό αποχέτευσης ή στα σκουπίδια.
Αυτά τα μέτρα θα βοηθήσουν στην προστασία του περιβάλλοντος.

dimitrisgsx1400
22-10-2012, 20:24
Βαλσαμο για την Διψασμενη για δρομο μοτοψυχη, η αφηγηση σου Βασιλη :re26:.................:di59: !!!

aeriko
22-10-2012, 21:13
Θα ήθελα να σου ζητήσω συγγνώμη γιατί σε είχα παρεξηγήσει (αφορούσε ένα ποστάρισμα για ταξίδι στην Θεσσαλονίκη), να είσαι καλά και να συνεχίσεις να ταξιδεύεις και να γράφεις.

J.T.R
22-10-2012, 21:19
Asteptare pentru urmarirea cu anxietate;);)

Περιμενουμε τη συνεχεια με αγωνια:):)

aeriko
22-10-2012, 21:25
Asteptare pentru urmarirea cu anxietate;);)

Περιμενουμε τη συνεχεια με αγωνια:):)
urmarim si noi impreuna, dai sa mearga
παρακολουθούμε κι εμείς μαζί, δώστου να πάει.

tolhs
22-10-2012, 21:51
[QUOTE=Uriah Heep;782291][FONT=Tahoma]Yolculuk devam ediyor ... Sıkıcı evlilik seks yolculuk yapma, Egnatia sokakta 110 km / s ile kabotaj "Kraliçe" ...
Bazen çevrimiçi evrenin Burada hazırlanan ölümcül sıkıcı günlükleri, refarisa psikolojik o Düşünme ve ben Grevena kahverengi döndü. Öğle Cumartesi ve herhangi bir multivitamin makyaj içine dolanan maytap karakitsario, zaman işaretleme sokaklarda horde tekerlekli.
Vantilater lambaları yakıldı yaktı ve bana. Ben bir kafede durdurmak. Kask kaldırarak, boş bir tablo Kyalaro. Rodomagouli manda Kerkini genç bir eşek, büyük bir sandviç ve kedi hareketleri, parasernontas frappe 2 ve prolamvainei 3 ayakta stoklar çiğneme, karşı taraftan geliyor ve koltuğa oturur. Bir taşla maymun Çingene festival gibi gülümseyen durdurmak için 5 dakika zaman aldı ...
Katil düşünceler ceketimin cebinde İsviçre çakısı tutarak ancak tablo ağırbaşlılık ve kendini kontrol için benim guru tavsiyesi hatırladı ulaşan, öfkeyle başımı şanti ... Ayrıca, bir şey ile Hindistan egzersizleri kendini kontrol, ben sert aşımları yaptık eşantiyonları macera hakkında birkaç konuları okumak için ... sonuna kadar nasıl yönetileceği gibi!
Ahenkli dua Müezzin ve kontralto opera binası ile tiz bir sesle, cafe yaygara kopardı ...
Uriah Heep Efendi!
Bir kenar tabloda, Tofaş Doğan Türk plakalı, kadar oldu paleontoloji müzesi bıyıklı kafatası "hikayesi" ile bir ile ve el sallayarak ile aşırı yanında ...



[SIZE="3"]Αυτα τα καταλαβα ....

με τα αλλα δυσκολευμαι....:lo19::lo19:

Αρε Βill....

Uriah Heep
23-10-2012, 20:44
Θα ήθελα να σου ζητήσω συγγνώμη γιατί σε είχα παρεξηγήσει (αφορούσε ένα ποστάρισμα για ταξίδι στην Θεσσαλονίκη), να είσαι καλά και να συνεχίσεις να ταξιδεύεις και να γράφεις.

Φίλε μου, όλοι περνάμε από τη στέππα των μικρών σφαλμάτων...
.
.
...όμως λίγοι είναι αυτοί που τ' αναγνωρίζουν κι έχουν και τα ωά να ζητήσουν δημόσια συγγνώμη!

Το εκτιμώ ιδιαιτέρως...:)

Uriah Heep
23-10-2012, 20:52
Onlar Grevena ortak bir isim olduğunu biliyorum daha "Uriah" ...
Emena ağlıyor!
Gantsomena öncesinde yeni yönetim ekibi için seçimler, ünlem dik yaka frentotsino berbat ve bir şey idari Torch Grevena için tartışmışlardı etek orchiforountes kanepeler ile yaşamak tablolar arasındaki teknik slalom ayakta hale yavaş yavaş yazın Yaklaşım .. . Bir şey böyle anlarda Sumatra gergedanlar aydınlar gibi görünüyor!
Çağırmak için son başarısız girişim, onun masaya geldi yapılmış olması.
Urfalı "Erdemir! Beni hatırladın Dont? Moto.gr sticker? "Ve ben pare-brise birini etiket moto.gr. sıkışmış bulundu ..
Oysa o oldu! , Bıyıklı yele, ve iğrenç bir traş kafa olmadan tanınmayan rogmodi hıçkırık ile exclaiming kollarını açtı
"Karntes!"
Urfa dışında, Türkiye'nin güneydoğusundaki, 4 yıl önce konaklama arıyorsanız, bir ürkütücü mahallede durdu. Hizmet çaylar ile tedavi sırasında yakınları eski bir yatak ve masa dekor için bir plastik kova yerleştirerek, misafirhane içine ahır hızlı bir dönüşüm devam ederken Erdemir, bana teklif etti.
"Merhaba Erdemir, bu inanılmaz!"
Olası bir tesadüf ya da gizemli bir kozmik planın parçası;
"Eşim Gülen ve Melda kızım ..."
Güzel kadın Gülen boyun eğdi ... Eğer kalitesiz röntgen filmi onları gördüğünüzde.
Tates ve ikisini de aldı. Bu başarısız bir deney Genetik Laboratuvarı gibi görünüyordu ...
Tartışma otistik İngilizce devam, bu yüzden Türk doğrudan ödeme fronimo.
"Ben uzun moto.gr yazmıyorsun? Yılında kaybettik! "
"Ben uğrak değişti ... Ben Gsforum gitmek "ihtişam biraz tutam kokladı
"Bana adresini verir misin ... Hatta çeviri, okunacak. "
"Dostum Erdemir, sana takıntılı bir adam olduğunu biliyorum. Eğer tahammül edeceğiz eğer o bölgede savaşın dehşetini yaşayan, doğal afetler yaşadıysanız, bilmiyorum ... "
"Eğer Grevena nasıl elde ettiniz;"
"Tamamen symptosin içinde!"
Macera ve akrapes ile xekranotos ntakarothremeni gardırop değil tüm UFO dünya dışı kökenli olduğunu kanıtlayan, Susan yaparak sıfırdan müdavimleri kahve harcama, bizim konuşma kesintiye blaring ...
Devam...

Μετάφραση:

O “Uriah” απ' ότι γνωρίζω δεν είναι συνηθισμένο όνομα στα Γρεβενά...
Eμένα φωνάζει αυτός!!!
Πλησιάζω αργά προς τον τύπο, κάνοντας τεχνικό σλάλομ ανάμεσα στα τραπεζάκια ορθίων, όπου γαντσωμένα ζωντανά θαυμαστικά με απόκρημνα ντεκολτέ βύζαιναν φρεντοτσίνο και στους καναπέδες όπου κάτι ορχιφορούντες φουστανελάδες μάλωναν για τα διοικητικά του Πυρσού Γρεβενών, εν όψει των εκλογών για τη νέα διοίκηση της ομάδας... Kάτι τέτοιες στιγμές οι ρινόκεροι της Σουμάτρας μΕ φαντάζουν διανοούμενοι!
Έχοντας κάνει μια ύστατη αποτυχημένη προσπάθεια να τον θυμηθώ, έφτασα στο τραπέζι του.
“Εrdemir from Urfa!!! Dont you remember me? Moto.gr sticker?” και μ' έδειξε κολλημένο στο pare-brise ένα αυτοκόλλητο του moto.gr...
Κι όμως ήταν αυτός! Αγνώριστος χωρίς τη χαίτη, με τις μουστάκες του, κι ένα αποτρόπαιο ξυρισμένο κεφάλι, άνοιξε την αγκαλιά του αναφωνώντας με ρωγμώδη λυγμό...
“Kαρντές!”
Έξω από την Urfa, στη νοτιοανατολική Τουρκία, πριν από 4 χρόνια είχα σταματήσει σε μία απόκοσμη συνοικία, ψάχνοντας για κατάλυμα. Ο Erdemir προθυμοποιήθηκε να μ' εξυπηρετήσει κερνώντας μΕ τσάγια, ενώ παράλληλα οι συγγενείς του προέβαιναν σε ταχύτατη μετατροπή ενός αχυρώνα σε ξενώνα, τοποθετώντας ένα παλιό κρεββάτι κι ένα σικλαμέ πλαστικό τραπέζι για ντεκόρ.
“Ηi Erdemir, it' s incredible!”
Μια απίθανη σύμπτωση ή ένα μέρος ενός μυστηριώδους συμπαντικού σχεδίου?
“My wife Gulen and Melda my daughter...”
Υποκλίθηκα στη Γκιουλέν, από τις όμορφες γυναίκες ...μόνο άμα τις δεις από κακής ποιότητας ακτινολογικό φίλμ.
Η Μελντά πήρε κι απ' τους δυό. Έμοιαζε με αποτυχημένο πείραμα Εργαστηρίου Γεννετικής...
Η συζήτηση συνεχίστηκε σε αυτιστικά Αγγλικά, γι' αυτό θεωρώ φρόνημο να την αποδώσω απευθείας στα Τουρκικά.
“Δεν γράφεις πλέον στο moto.gr? Σ' έχασα!”
“Άλλαξα στέκι... Μπαίνω στο Gsforum για να σνιφάρω λίγη πρέζα μεγαλείου”
“Να μου δώσεις τη διεύθυνση... Να σε διαβάζω, έστω και σε μετάφραση.”
“Φίλε Ερντεμίρ, το ξέρω ότι είσαι βασανισμένος άνθρωπος. Έχεις ζήσει τη φρίκη του πολέμου στην περιοχή σου, έχεις βιώσει φυσικές καταστροφές, δεν ξέρω αν θα το αντέξεις...”
“Πως βρέθηκες στα Γρεβενά?”
“Τελείως κατά σύμπτωσιν!”
Ένας ξεκράνωτος με ντακαροθρεμένη ντουλάπα περιπέτειας, και ακράπες στη διαπασών, διέκοψε τη συνομιλία μας, περνώντας ξυστά στους θαμώνες του καφέ κάνοντας σούζα, αποδεικνύοντας πως όλα τα UFO δεν έχουν εξωγήινη προέλευση...

Συνεχίζεται...

mck
23-10-2012, 20:56
Αγαπητέ γνωστέ άγνωστε Βασίλη,

Έχοντας μελετήσει επανειλημμένως τα γραπτά σου στον παρόντα αντί-κυβερνοχώρο σε μια ενδελεχή και συνάμα ευχάριστα απέλπιδα προσπάθεια να αποκρυπτογραφήσω τα βαθύτερα νοήματά τους (ιδίως στην Τουρκική), προσκυνώ το μεγαλείο της γραφής σου και δοξάζω το εύρος του πνεύματός σου και των εγκυκλοπαιδικών σου γνώσεων, προσδοκώ δε σε «Χολομώντεια» συνάντηση και προσωπική γνωριμία εκ του σύνεγγυς κατά την οποία υπόσχομαι ότι θα φέρω υπό μάλης (και εντός στοργικής αγκάλης) Τσιριγώτικο Τσίπουρο (τσ τσ!) κατά την απόσταξη και εκ Θεσσαλίας ορμώμενο του εξ αγχιστείας πατρός μου (άλλως πεθερός), τα «σταφύλια της οργής» του οποίου (του τσίπουρου και ουχί του πεθερού) πατήσαμε ιδίοις πόδοις τον παρελθόντα Σεπτέμβριο του τρέχοντος Σωτηρίου Έτους και την απόσταξη του οποίου (και πάλι του τσίπουρου και ουχί του πεθερού) αναμένουμε εναγωνίως τον μέλλοντα Νοέμβριο του αυτού Σωτηρίου Έτους περιοδικώς (και στοργικώς) αναδεύοντες εν τω μεταξύ το φυσιολογικώς αναβράζον προπαρασκεύασμα (γνωστό και ως μούστος) που προς το παρόν ευωδιάζει την αποθηκούλα μας όπισθεν της οικίας μας … Αμήν!

Uriah Heep efendi in sha'Allah

ΥΓ. Το γεγονός ότι έχω Μακεδόνες φίλους ΜΠΑΟΚτζήδες αλλά και Αρειανούς με καθιστά επίσης διανοούμενο ή μήπως διχασμένη προσωπικότητα ?... :Απορία:

vpentza
23-10-2012, 20:59
Σταλιά - σταλιά........

Μαρτύριο αδερφέ μου η αναμονή...:)

Uriah Heep
23-10-2012, 21:04
...υπόσχομαι ότι θα φέρω υπό μάλης (και εντός στοργικής αγκάλης) Τσιριγώτικο Τσίπουρο (τσ τσ!) κατά την απόσταξη και εκ Θεσσαλίας ορμώμενο του εξ αγχιστείας πατρός μου (άλλως πεθερός), τα «σταφύλια της οργής» του οποίου (του τσίπουρου και ουχί του πεθερού) πατήσαμε ιδίοις πόδοις τον παρελθόντα Σεπτέμβριο του τρέχοντος Σωτηρίου Έτους και την απόσταξη του οποίου (και πάλι του τσίπουρου και ουχί του πεθερού) αναμένουμε εναγωνίως τον μέλλοντα Νοέμβριο του αυτού Σωτηρίου Έτους περιοδικώς (και στοργικώς) αναδεύοντες εν τω μεταξύ το φυσιολογικώς αναβράζον προπαρασκεύασμα (γνωστό και ως μούστος) που προς το παρόν ευωδιάζει την αποθηκούλα μας όπισθεν της οικίας μας … Αμήν!

Eίμαι απελπιστικά ανυπόμονος!:)

Uriah Heep
23-10-2012, 21:10
Σταλιά - σταλιά........

Μαρτύριο αδερφέ μου η αναμονή...:)

Φίλε Βασίλη, γράφω σε πρώτο χρόνο τη λίγη ώρα που βρίσκομαι στο σπίτι μου στην Αρετσού.
Σε 5 λεπτά καβαλάω το ποδήλατο για το κέντρο 10χλμ, ν' αναλάβω καθήκοντα χειριστού αναπηρικού αμαξιδίου.

Καλό βράδυ σε όλους!:)

mck
23-10-2012, 21:13
Uriah Heep efendi, ευχές για ταχεία ανάρρωση στην μητέρα σου.

vpentza
23-10-2012, 21:17
Φίλε Βασίλη, γράφω σε πρώτο χρόνο τη λίγη ώρα που βρίσκομαι στο σπίτι μου στην Αρετσού.
Σε 5 λεπτά καβαλάω το ποδήλατο για το κέντρο 10χλμ, ν' αναλάβω καθήκοντα χειριστού αναπηρικού αμαξιδίου.

Καλό βράδυ σε όλους!:)


Iyi geceler arkadas :)
Annem iyi kurtarma

Uriah Heep
24-10-2012, 15:51
"Ve bizim parçaları Erdemir ne;"
"Sen, emeklilik işleri ... çok iyi gitmiyor biliyorum ..."
Bu noktada, Ağlayan parçacığı sfyximo kurucusu, gut gülüyor gelen dekolmanı acı değildir.
"... Sonra Gülen'in Belçika'da iş buldu, sen Uluslararası Konferansı el falı, Astroloji ... özledim kez ünlü bir Türk kahvesi fincanı servet vekil olarak" sürekli Erdemir.
Dinleme ... "Konferanslar" Aklımı otomatik saf ve aptal Vanity yararlanabilmesi için St Gilles, vergi kaçırma, dolandırıcılık ve Ceza Kanununun diğer bazı maddelerine Kadınlar Hapishanesine gitti ...
Erdemir satışı kendi hormonları yenilenmesi için kuru Belçika, anapteronontas umuduyla öjenik için mucizevi muska alacaktı. Fethedilen bir varoluşsal boşluk Dinleme ve huzursuz uyum hissi ...
Bir sarhoş edici kadınsı koku aniden havaya ateş ...
"Bir şey olsun;" Bana yukarıdan bir ses duydum ...
Başınızı açma ve bir boyun kadar payanda ile "iki kat fark" ve büyük bir heyecan için mini dikişli ... 5/100 bkz Böyle anlar de tüm sonra bir Tanrı olduğuna inancımı konsolide edilmektedir!
"Bir yeşil çay, lütfen!"
"Sıcak veya soğuk;"
"Eğer fincan söylemek, yünlü bir Türk kahvesi, al ...... fiyat 7 ila 10 avro, tek ve çift. Senin için, kriz nedeniyle ... aldığın taliro ne karde! Bizim sefte gel! "Erdemir atladı yok.
Ve tourmpogkomena bloater gibi başladıktan sonra çok iyi gözlemleyerek, DEVLETLER atladı "adlı, çay olsun bana kağıtları atalım".
Kathisterousame sipariş ve "body" bazı firmaların kapanması hayırsever masaj alanı için yetkililere küfür edildi çatı, şirketinizin sipariş için yukarıdaki gryllismati kayboldu ...
Hayatımda ilk kez, ben kritik bir Distrato kendimi buldum! Bir yol başka kesinlikle saçma ve kesinlikle komik yol açtı ...
Bana doğru seçmenize yardımcı olması için Allah'a dua.
"Krem ile bir Yunan çift" sert amortisörler ile gidiş yukarıya ve aşağı bir şey ile dondurma sunan afişler ve omprelitses multistoreyed bu kadın Tsolia ağladım, bir grup öğrenciye düşük tabloları sürekli Chuck Norris ile şaka söylüyorum allilokarpazonontan ....
Devam ...

Mετάφραση:

“Και πως από τα μέρη μας Ερντεμίρ?”
“Ξέρεις, οι δουλειές στην ...πανσιόν δεν πήγαιναν και πολύ καλά...”
Σ' αυτό το σημείο, ο ιδρυτής του thread δακρύζει από το σφύξιμο, για να μην πάθει αποκόλληση σπλάχνων από τα γέλια.
“...έπειτα η Γκιουλέν βρήκε δουλειά στο Βέλγιο, σαν αντικαταστάτρια μιας διάσημης Τουρκάλας καφετζούς για τα διαστήματα που θα λείπει σε Διεθνή Συνέδρια Χειρομαντείας, Αστρολογίας...” συνέχισε ο Ερντεμίρ.
Ακούγοντας ...“Διεθνή Συνέδρια” αυτόματα το μυαλό μου πήγε στις Γυναικείες Φυλακές του Σεν Ζιλ, για φοροδιαφυγή, απάτη και λοιπά άρθρα του ποινικού κώδικα για εκμετάλλευση εύπιστων, ματαιόδοξων και ηλιθίων...
Ο Ερντεμίρ θα αναλάμβανε την πώληση θαυματουργών φυλαχτών για την ευγονία στις στεγνές Βελγίδες, αναπτερώνοντας τις ελπίδες για ανανέωση των ορμονών τους. Ακούγοντάς τον με κυρίεψε ένα υπαρξιακό συναίσθημα ματαιότητας και ανήσυχης προσαρμοστικότητας...
Ένα μεθυστικό γυναικείο άρωμα πυρπόλησε ξαφνικά τον αέρα...
“Θα πάρετε κάτι?” Ακούστηκε μια φωνή από πάνω μου...
Γυρνάω το κεφάλι και βλέπω στα 5 εκατοστά, ένα “σπαστό διαφορικό” με ποδάρες μέχρι το λαιμό κι ένα μίνι ραμμένο για μεγάλες συγκινήσεις... Κάτι τέτοιες στιγμές, εδραιώνεται για τα καλά η πίστη μου, ότι υπάρχει Θεός τελικά!
“Ένα πράσινο τσάι, παρακαλώ!”
“Ζεστό ή κρύο?”
“Πάρε τούρκικο καφέ, καρντές, να σου πεί το φλυτζάνι η Γκιουλέν. Η τιμή είναι 7 ευρώ στον μονό και 10 στον διπλό. Για σένα λόγω της κρίσης ...ένα τάληρο ό,τι πάρεις, καρντές! Άντε να μας κάνεις σεφτέ!” πετάχτηκε ο Ερντεμίρ.
“Ας πάρετε τσάι, να σας ρίξω εγώ τα χαρτιά” πετάχτηκε και η Μελντά , που παρατηρώντας τη καλά μετά την τουρμπογκόμενα, άρχισε να μοιάζει περισσότερο με καπνιστή ρέγγα.
Καθηστερούσαμε την παραγγελία και το “κορμί” εξαφανίστηκε, άνωθεν γρυλλίσματι για παραγγελία από την παρέα στο πατάρι, που έβριζε τις Αρχές για το κλείσιμο κάποιων ευαγών οίκων μασάζ της περιοχής...
Γι' άλλη μια φορά στη ζωή μου, βρέθηκα σ' ένα κρίσιμο δίστρατο! Το ένα μονοπάτι οδηγούσε στο απόλυτο γελοίο και το άλλο στο απόλυτο φαιδρό...
Προσευχήθηκα στον Αλλάχ να μΕ βοηθήσει να διαλέξω σωστά.
“Έναν διπλό ελληνικό, με καϊμάκι” φώναξα στον θηλυκό τσολιά, που με τα σκληρά αμορτισέρ, ανεβοκατέβαινε σερβίροντας κάτι πολυόροφα παγωτά με σημαιάκια κι ομπρελίτσες, στα χαμηλά τραπεζάκια μιας παρέας μαθητών που αλληλοκαρπαζώνονταν συνεχώς, διηγούμενοι ανέκδοτα με τον Τσάκ Νόρις....


Συνεχίζεται...

Uriah Heep
24-10-2012, 17:11
Onu ringa lagnovaros şişirme, beraberindeki çörekler ile daire yuttu yanında ise, güven ve orfoz Gülen gibi şişkin gözleri ile taşan Anefonise "Biz IMF, Uriah Heep Efendi! Bir doz alacak".
Ölümcül sordular pahalı pentaefro satmak anlaşılmaktadır yapma homurdandı "Bu asistanı ve saç sağlar, ben kommotirio başımı tıraş etmek ister" ...
"Anysycheis, Uriah Heep Efendi etmeyin! O hala sıcak .... "bana güvence verdi ki Erdemir, cılız bir Samsonite gelen kaldırma ve bir tılsım.
"Cep telefonu, Uriah Heep Efendi kapatın ... Kahve fincan rakamların yorumlanması kaynaklanan titreşimler, sinyal etkilenen ... "iyi ünlü Türk kahvesi fincanı servet yardımcısı olmadan önce, iyi pedal çalışmaya başlamıştı ringa, atladı ....
"Uzaklarda schistomatides seyahat için hazırlanıyor bir arkadaşım var ... Ben hiçbir şekilde görebilirsiniz ... "diye üzülmekten başladığını Gülen bir kırmızı yanakları, sulu domates suyu gibi!
Ben her zamankinden daha çok takdir başlıyor, "dedi onlar arasında, bisiklet fındık ve flanşlar, Erdemir eh, ama söyleme, sevnta büyümez kadar. Rüzgar var uzun bir süre" ile Aden proinadika burçlar güzel bacaklar ve sulu vathynoustaton sunum Bodices ...
"Ben yol görmüyorum! Ben sadece duman ... "fincan sallayarak ve kaş kaldırma pistonlu ıslık gizemli sesler ile Gülen kekeledi.
"Yeterince Kesiciler uğursuzluk!" Ben kesti üzerinde, köhne ...
", Uriah Heep Efendi Merak etmeyin, arkadaşın şey almazsınız! Makine yolculuk! "Beni tekrar Gülen güvence verdi bile önce" bozouk "(Türkçe zarar) 'dir.
"Hey tüm," özel bir endişe ... Ben kartları oyun ve ringa "atmak" gerekiyordu diye düşündüm ...
Devam ...

Μετάφραση:

“Θα την πάρετε τη δόση από το ΔΝΤ, Uriah Heep efendi!!!” ανεφώνησε με υπερχειλίζουσα αυτοπεποίθηση και μάτια γουρλωμένα σαν ροφός η Γκιουλέν, ενώ δίπλα της η ρέγγα καταβρόχθιζε το πιατάκι με τα συνοδευτικά κουλουράκια, ξεφυσώντας λαγνοβαρώς.
“Αυτό το προβλέπει κι ο βοηθός στο πιστολάκι, στο κωμμωτήριο που φροντίζω το ξύρισμα του κεφαλιού μου” γρύλλισα, κάνοντας θανατηφόρα κατανοητό, ότι θα πουλούσα ακριβά το πεντάευρο που μΕ ζητούσαν...
“Μην ανυσυχείς, Uriah Heep efendi! Είναι στο ζέσταμα ακόμα....” μΕ καθησύχασε ο Ερντεμίρ, βγάζοντας κι ένα φυλαχτό από μια ξεχαρβαλωμένη Samsonite.
“Κλείστε το κινητό σας τηλέφωνο, Uriah Heep efendi... Οι δονήσεις που προκαλούνται από την ερμηνεία των σχημάτων στο φλυτζάνι του καφέ, επιρρεάζονται από το σήμα...” πετάχτηκε η ρέγγα, που πριν καλά καλά γίνει αναπληρώτρια διάσημης Τουρκάλας καφετζούς, είχε αρχίσει να το δουλεύει καλά το πετάλι....
“Έχεις φίλο που ετοιμάζει ταξίδι μακρυνό σε σχιστομάτηδες... Δεν βλέπω δρόμο...” άρχισε να το σοβαρεύει η Γκιουλέν παίρνοντας ένα κόκκινο χρώμα στα μάγουλα, σαν υδαρές tomato juice!
“Πάει καιρός που το πήρανε χαμπάρι, μέχρι και τα παξιμάδια κι οι φλάντζες της μοτοσυκλέτας του, ρε Ερντεμίρ, αλλά δεν του το λέω, μην του μεγαλώσω τον σεβντά.” είπα, αρχίζοντας να εκτιμώ περισσότερο από ποτέ, τα πρωινάδικα ωροσκόπια του Αντένα με τα όμορφα μπούτια και τα χυμώδη μπούστα των βαθυνούστατων παρουσιαστριών...
“Δεν βλέπω δρόμο! Βλέπω μόνο καπνούς...” ψέλλισε η Γκιουλέν, με μιά μυστηριακή συριστικότητα των φθόγγων, κουνώντας παλινδρομικά το φλυτζάνι και ανασηκώνοντας τα φρύδια.
“Κόφτο γρουσούζα, αρκετά!” Την έκοψα, τσαντισμένος...
“Μην ανησυχείς, Uriah Heep efendi, ο φίλος σου δεν θα πάθει τίποτα ! Η μηχανή του είναι “μποζούκ” (χαλασμένη στα τούρκικα) πριν ακόμα ξεκινήσει το ταξίδι!!!” μΕ καθησύχασε και πάλι η Γκιουλέν.
“Ρε λες?” σκέφτηκα...προβληματιζόμενος αν θα 'πρεπε να “ρίξω” στο παίγνιο και τη ρέγγα με τα τραπουλόχαρτα...




Συνεχίζεται...

paschalis
24-10-2012, 17:44
:sm3:

Ρε συ Μαγκελανε σημερα φτηνα τη γλυτωνεις
απο οτι μΕ φαινεται..
για μετα δεν ξερω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

MOYTPO
24-10-2012, 17:49
Ρε συ Χιππυ οχι πανω στο καλυτεροοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Την τυχη μου μεσα..........
:u55::u55::u55:






:lo20::lo20::lo20:





Σσσσσσςςςςςςς
Αρχιζει, αρχιζει

:sm2::sm2::sm2:

Uriah Heep
24-10-2012, 17:54
Erdemir bana yeni bir paket anlaşma önerdi .... Kağıtları ve sadece 10 Euro süren garantili coşmuş seks için kurutulmuş buffalo testislerin bir tılsım Rolling.
Alay önünde, ben sadece daha iyi bir gelecek arayışı içinde vatanlarından söküp benim zor aşama bir adam yardım edeceğini kendimi ikna ....
Bunların şimdiye kadar ne gurum biliyorum üzerine, ben Ashram dışında ol otoumpidon k uçmak!
Ringa pinching yandan çürük vardı sadece zaman, Erdemir ile 8 Euro Kapalı fazla değer yüklemek için değil, insanlık dışı ...
Arasında kovalamaca 13 € diye endişeyle önerdi "hemen Joker numaraları beni ara".
"Uriah Heep Efendi" diye bir soyut metafizik duruş alarak, Gülen kesildi, "bir motosikletçi forumu konuştu ... Burada entrikalar, avukatlar bakın ... "

Devam...

Μετάφραση:

Ο Ερντεμίρ μΕ πρότεινε ένα νέο πακέτο προσφοράς.... Ρίξιμο τα χαρτιά και ένα φυλαχτό από ξεραμένους όρχεις βουβάλου, για εγγυημένο αχαλίνωτο σέξ διαρκείας, μόνο με 10 ευρώ.
Μπροστά στην απόλυτη κοροϊδία, έπεισα τον εαυτό μου ότι απλά θα βοηθούσα έναν συνάνθρωπό μου στη δύσκολη φάση του ξεριζωμού του από την πατρίδα, ψάχνοντας για ένα καλύτερο μέλλον....
Άμα τα μάθει ποτέ αυτά ο γκουρού μου, θα μΕ πετάξει κ ωλ οτουμπιδόν έξω από το Άσραμ!
Έκλεισα στα 8 ευρώ με τον Ερντεμίρ, τη στιγμή ακριβώς που η ρέγγα του είχε μελανιάσει το χέρι, τσιμπώντας τον απάνθρωπα για να μην κατεβάσει κι άλλο την τιμή...
“Λέγε αμέσως τους αριθμούς του Τζόκερος” της πρότεινα με αγωνία μπας και ρεφάρω τα 13 ευρώ.
“Uriah Heep efendi” με διέκοψε η Γκιουλέν, παίρνοντας μια αφηρημένη μεταφυσική πόζα, “μίλησες για ένα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ... Εγώ εδώ βλέπω ίντριγκες, δικηγόρους ...”


Συνεχίζεται...

MOYTPO
24-10-2012, 18:02
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑΑΑΑ??????



:di42:

Uriah Heep
24-10-2012, 18:02
"Dava, telif hakkı, kleidamparomena konuları ..." fill-in kelaidima üçgen ringa kağıtları atma.
Hoparlörler ve MARAGKOZI üzerinde oynama Lady Gaga parçası ile geldi ...
"Ben ihale sevgimizi aldı
"ucuz" can olarak satmak ... "
"Ruhu var miligram neredeydin telif görüyorsunuz;" kırmızı ile dışarı gitti ...
"Senin için Hollywood Motosikletçi forumu Uriah Heep Efendi veya sanayi;" diye titizlikle Gülen parmak sallayarak sordu.
"Hadi böyle dedikodu ile kendimizi ve endişe etmeyelim .... Genellikle Yunanistan, yükselen "kalmarisa yeni bir ütopya bulmaya çalışırken her kountourntismeni hamur gezgin durum böyledir.
Sarışın hikmet panelistrias ile ringa attı "Seni incitmek gider bir ördek görmek" ...
"Ben Donald Duck temizlemek, fincan bakın .... Uriah Heep Efendi bak ve ... "diye ringa loukanotyropitta bir sipariş ederken, kanivalizousa ruh hali ile bana geri kupası getiren Gülen söyledi.
"Yavaşça ampul" dedim. "Yakında geri ve Gölge geleceğiz ve Gölgeler göreceksiniz ..." ironik kıkırdama.
"Uriah Heep Efendi, ciddi ol!" Gülen tarafından deliryum opiofagou adlandırılan bir sesle, umutsuzca dedi. "Kötülerin ortaya istemeyen biri, bazı açığa ve yazdığınız bilinen izin anekdotlar yazacağım ... Dikkat et! "
"Ben bu alanda soslu Bessie şaşkın olduğunu biliyorum ... Bash ve kim seviyor Karikatürler temsil göreceksiniz; "Ben balerin Sarbel gibi titreyen dizlerinin sordu ...
"Kağıtları temiz söylüyorlar!" Kitriniasmeni gülümseyerek ringa odontostoicheia, umarım tsimpisei extradaki chan gördüm attı ...
"Sen fincan ilk harfini görmek, Uriah Heep Efendi?" Inek ne zaman orgazm ile terli tarzı ile Fısıltı ...
"Gerçekten, bu inanılmaz!" Anarrigontas sonraki harf ayırt etmek coşmuş aşkın düşünce ile, duygu ile cevap verdi ...

Bu mantıkla, Devam Ediyor ...
.
.
Geçmiş ... bir yolculuk bozulabilir. Ebedi ama gevezeliği!

Herkese iyi yollar!


Μετάφραση:

“Αγωγές, πνευματικά δικαιώματα, κλειδαμπαρωμένα threads...” συμπλήρωσε -με κελάιδημα τριγώνος- η ρέγγα ρίχνοντας τα χαρτιά.
Το κομμάτι της Lady Gaga που έπαιζαν τα μεγάφωνα τελείωσε και σείστηκε το μαγαζί όταν μπήκε η Μαραγκόζη με το ...
“Έβγαλες την αγάπη μας σε πλειστηριασμό,
την πούλησες όσο “φτηνά” μπορούσες...”
“Που τα βλέπεις τα πνευματικά δικαιώματα, όταν δεν υπάρχει μιλιγκράμ πνεύματος?” της βγήκα με κόκκινο...
“Σε μοτοσυκλετιστικό φόρουμ είσαι Uriah Heep efendi ή στη βιομηχανία του Χόλυγουντ?” μΕ ρώτησε κουνώντας το δάχτυλο με αυστηρότητα η Γκιουλέν.
“Ας μην ασχολούμαστε με τέτοια κουτσομπολιά .... Είναι σύνηθες το φαινόμενο στην Ελλάδα, κάθε κουντουρντισμένη πάστα ταξιδευτών να προσπαθεί να βρει μια νέα ουτοπία στον ωροσκόπο της” την καλμάρισα.
“Εγώ βλέπω και μια πάπια που πάει να σου κάνει κακό” πέταξε η ρέγγα, με εμβρίθεια ξανθής πανελίστριας...
“Εγώ βλέπω στο φλυτζάνι, καθαρά τον Ντόναλντ Ντάκ.... Κοιτάξτε κι εσείς Uriah Heep efendi...” μΕ είπε η Γκιουλέν φέρνοντας το φλυτζάνι κοντά μου με κανιβαλίζουσα διάθεση, ενώ η ρέγγα παράγγελνε μία λουκανοτυρόπιττα.
“Σιγά το γλόμπο!” της είπα. “Σε λίγο που θα το γυρίσεις και σε Θέατρο Σκιών, θα δεις και τον Καραγκιόζη...” κάγχασα ειρωνικά.
“Uriah Heep efendi, είναι σοβαρό!” μΕ είπε η Γκιουλέν απεγνωσμένα, με φωνή που παρέπεμπε σε παραλήρημα οπιοφάγου. “Κάποιος πονηρός που δεν θέλει να φανερωθεί, θα γράφει ανέκδοτα για να εκθέσει κάποιους και θα αφήσει να εννοηθεί ότι τα γράφεις εσύ... Πρόσεχε!”
“Το ξέρω ότι σ' αυτό το χώρο έχει μπερδευτεί η μπέσα με τη μπεσαμέλ... Μπας και βλέπεις ποιός θα παραστήσει το συμπαθές καρτούν?” ρώτησα με τρεμάμενα γόνατα σαν χορευτής του μπαλέτου του Σαρμπέλ...
“Το λένε καθαρά τα χαρτιά!!!” πέταξε η ρέγγα χαμογελώντας με την κιτρινισμένη πριονωτή οδοντοστοιχεία, μπας και τσιμπίσει κανά εξτραδάκι...
“Βλέπεις το πρώτο γράμμα στο φλυτζάνι, Uriah Heep efendi?” μΕ ψιθύρισε η Γκιουλέν, με το ιδρωμένο ύφος της αγελάδας όταν βρίσκεται σε οργασμό...
“Πραγματικά, είναι απίστευτο!!!” απάντησα αναρριγώντας από συγκίνηση, με καλπάζουσα υπερβατική σκέψη να διακρίνω το επόμενο γράμμα...


Συνεχίζεται, με τη λογική ότι ...
.
.
...η ιστορία ενός ταξιδιού είναι φθαρτή. Αιώνια όμως η φλυαρία της!


Καλούς δρόμους σε όλους!;)

yns
24-10-2012, 19:29
Saygı göstermek!

Μετάφραση:
Respect!
:re25:

dimitrisgsx1400
24-10-2012, 22:04
:ye19:

mototraveler
25-10-2012, 18:54
:ye32:

Magelanos
25-10-2012, 20:41
:sm3:

Ρε συ Μαγκελανε σημερα φτηνα τη γλυτωνεις
απο οτι μΕ φαινεται..
για μετα δεν ξερω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D


:lo19:Εμμμ…. Από την αρχή έπρεπε να πήγαινα στην Γκιουλέν, με το ιδρωμένο ύφος της αγελάδας όταν βρίσκεται σε οργασμό, μπας και έβλεπα κανένα σχιστοματη..!!! Αλλά μάταια, μόνο καπνοί στον ορίζοντα…

Βασίληηηηηηηηηηηηηηηηη…………………………….

Uriah Heep
08-03-2013, 14:24
To taxidi synehizetai...
.
.
...Pokhara, Butwal, Lumbini, Kathmandu...


Om Namo Bhagavate Vasudevaya...


अच्छी सड़कों

aeriko
08-03-2013, 14:27
To taxidi synehizetai...
.
.
...Pokhara, Butwal, Lumbini, Kathmandu...


Om Namo Bhagavate Vasudevaya...


अच्छी सड़कों΄
Αρχίζει να δίνει σημεία ζωής:lo20:

dimitrisgsx1400
08-03-2013, 15:32
:di59::hi25:

nikos-x
08-03-2013, 15:55
अच्छी सड़कों

Που τριγυρίζεις πάλι; :D

Καλό ταξίδι Bill, χαιρετισμούς κι από την Ειρήνη, δεν πρόλαβε να γράψει. :)

kosta12gs
08-03-2013, 16:33
Καλό ταξίδι.




Χαιρετισμούς από τον Κώστα που πρόλαβε να γράψει

paschalis
08-03-2013, 18:46
Το ειπε και το εκανε!!!
Τριγυρναει στο Νεπαλ με ενα απλο μηχανακι
και σπονσορα το ενστικτο της φυγης:rolleyes:

Χαιρετισμους και απο την Ειρηνη
που εβαλε εμενα να γραφω:)

Magelanos
08-03-2013, 19:43
Άνοιξα τον χάρτη και σε παρακολουθώ.. Καλό ταξίδι μαγικό Βασίλη..:ye33:

vpentza
08-03-2013, 19:57
Δώστε στίγμα ρε παιδιά
Τί, πώς, πού ( το γιατί το ξέρω).....

:):):)

paschalis
09-03-2013, 00:31
Δώστε στίγμα ρε παιδιά
Τί, πώς, πού ( το γιατί το ξέρω).....

:):):)

Με την αδεια του Βασιλη,
η δικη μου προσεγγιση στο εγχειρημα.:rolleyes:

ΤΙ 25 ημερες αναζητησης σωματικων
και πνευματικων οριων

ΠΩΣ Ελλαδα-Βομβαη με φτερα!
Κι απο κει ενα με τη μπλεμπα,
πανω σε ενα πραγμα με 220 κυβικα!

ΠΟΥ Εκει που γη αγγιζει τον ουρανο
και κινδυνευεις να αρπαξεις την ευκαιρια
για μονιμη ανοδο εις αυτον!!


Υ.Γ.
Ολοι ξερουμε το ΓΙΑΤΙ αλλα αναβαλλουμε το πότε...

ilias vara
09-03-2013, 00:39
ΚΑΛΟΥς ΔΡΟΜΟΥς ΒΑΣΙΛΗ

ΤΑΞΙΔΕΨΕ ,..,.,.,

ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΘΑ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙς.,.,:ye32::ye32::ye32:


Η ειρηνη δεν γραφετε.,.,.,.,.,.,.,.:cool::cool::D

siraxanz
09-03-2013, 01:24
https://maps.google.gr/maps?saddr=Pokhara&daddr=Butwal,+Western+Region,+Nepal+to:Lumbini,+Western+Region,+Nepal+to:Kathmandu,+Central+Region,+Nepal&hl=el&ll=27.678664,83.943787&spn=2.12327,4.22699&sll=27.679199,83.50702&sspn=2.12327,4.22699&geocode=FUVWrgEdcIIBBSn_dgO_e5OVOTFkIYAlO4LP9g%3BFSCrpgEdkFj5BClfddl1QoaWOTGus0ud2JIeKw%3BFd9ZpgEdTDf6BCmBAk5KK3mWOTHqUr47Pdw1yA%3B&oq=Kathmandu&t=h&mra=ls&z=9

Uriah Heep
12-03-2013, 19:07
...Birganj, Dharan Bazaar, Biratnagar.
I apergia odigon vitioforon, me kathilose sta perix tou Kathmandu (Patan, Bhaktapur, Dhulikhel, Nagargot).
Venzinadika me oures xiliometron kai deltio gia 4 litra. Syrmatoplegmata gyro apo ta kentrika venzinadika kai oplismenoi stratiotes. Eftyhos elixe to sabbato.
Ta vradia sta atmosferika stekia tou Kathmandu, me classic rock, nargiledes, nepalezikes birres kai kati alania xehasmena apo ta 70's kai ta magic bus...
Bajaj Pulsar 220cc. Elafri, eknevristika axiopisto, full exoplismos, sakidio stin plati... Den xreiazetai perissotera kyvika...
Athlioi dromoi. Exairetika epikindyna! Ta 100 xiliometra se vasanizoun parapano apo 3 ores!
Omogenopoiimenos mesa stin pleba, aparatiritos, adiaforos...
Den yparhoun imerominies s' afto to taxidi... i epistrofi tha paei ki allo piso...
I syzygos min vrei mono kana kalo dikigoro...
To Sabato mpeno India gia tin mitera olon ton taxidion!
अच्छी सड़कों

paschalis
12-03-2013, 19:16
Εμας οδηγε μας νοιαζει μονο να γυρισεις
σωος και αβλαβης σωματικα!:rolleyes:


Το ποτε, θα το πει ο Βουδας:)

ilias vara
12-03-2013, 19:21
αφου εισαι με αξιοπιστο .,.,.,

συνεχα bill.,.,



και γυρνα οταν χορτασεις εικονες και μυρωδιες.,.,:ye02::ye02:



υ.γ οι δικηγοροι ειναι απλησιαστοι οικονομικα:D:D

xurxes
12-03-2013, 19:28
να περνάς "rock'a'bill.ατα" φιλαράκι
καλά χιλιόμετρα και προσεκτικά

στείλε διεύθυνση για να σου στείλουμε τα αμύγδαλα:rolleyes:

mario
12-03-2013, 20:10
Να περνάς τέλεια φιλε καλή συνέχεια!

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

dimitrisgsx1400
12-03-2013, 21:21
Καλα να περνας Βασιληηηηηηηηηηηηηηη!!!!!:re26::re26::re26:

gsmaniac
12-03-2013, 21:39
Καλα ξεμπερδέματα ........:)
Αν χρειαστει φραγκα για τον δικηγορο η Κατερινα...........να βοηθησουμε:D
Για κατι τετοια ειναι οι φίλοι. ...:ha16:

vpentza
12-03-2013, 21:57
Είμαστε σίγουροι ότι έφυγε από μόνος του ή τον έστειλε η ...σύζυγος ?
Ιδού η απορία......

Δεν είναι η πρώτη φορά που φεύγει, δεν θα είναι και η τελευταία...

Βασίλη, ρούφηξε της μυρωδιές του παράξενου τόπου και φυλάκισε στο μυαλό σου τις σκληρές εικόνες. Αυτά που θα δεις στις Ινδίες θα είναι πράγματι ανθρωπιστικά τραγικά......

gentleman
12-03-2013, 22:03
...Birganj, Dharan Bazaar, Biratnagar.
I apergia odigon vitioforon, me kathilose sta perix tou Kathmandu (Patan, Bhaktapur, Dhulikhel, Nagargot).
Venzinadika me oures xiliometron kai deltio gia 4 litra. Syrmatoplegmata gyro apo ta kentrika venzinadika kai oplismenoi stratiotes. Eftyhos elixe to sabbato.
Ta vradia sta atmosferika stekia tou Kathmandu, me classic rock, nargiledes, nepalezikes birres kai kati alania xehasmena apo ta 70's kai ta magic bus...
Bajaj Pulsar 220cc. Elafri, eknevristika axiopisto, full exoplismos, sakidio stin plati... Den xreiazetai perissotera kyvika...
Athlioi dromoi. Exairetika epikindyna! Ta 100 xiliometra se vasanizoun parapano apo 3 ores!
Omogenopoiimenos mesa stin pleba, aparatiritos, adiaforos...
Den yparhoun imerominies s' afto to taxidi... i epistrofi tha paei ki allo piso...
I syzygos min vrei mono kana kalo dikigoro...
To Sabato mpeno India gia tin mitera olon ton taxidion!
अच्छी सड़कों
Καλο δρομο και καλη επιστροφη! :ye02::ye02: Απιστευτο ταξιδι!!:re26::re26::re26:

Uriah Heep
13-03-2013, 12:45
H apergia synehizetai... Ora 4.20' mm
Liga klm, me venzini sti mavri agora.

QUIZ pros ton tattoopanther:
Poios mE akolouthei sto Nepal kai gia 3-4 meres stin India?
-21 hronon
-gios kolitou mou pedikou filou
-gia katoikidio zoo ehei ena sympathestato ...voa
-kathe proi ego fonazo na fygoume ki aftos kanei mia ora dialogismo me to kefali sto patoma kai ta podia sto tavani
-einai full tatoo
-to ena podi ehei perissotero mavro se tatoo apo aspro derma...
-paizei kithara
-symera pali den akolouthise, protimise ypno kai meta dialogismo...

Lysto kai kerdise ena flytzani organic tea ap' to Nepal;)

अच्छी सड़कों

J.T.R
13-03-2013, 12:59
Βασιλη καλους δρομους να χεις:)

frits
13-03-2013, 13:03
Ρούφα εικόνες Βασίλη και γράψτε τες στον σκληρό....

Η ελληνική παιδεία σου θα σε βοηθήσει με τους μαυραγορίτες...;)

dim orestiada
13-03-2013, 14:01
Να εισαι καλα Βασιλη κ να ταξιδευεις σε ομορφα μεροι... Πολυ προσοχη κατα κει...Σε περιμενουμε

ortho
13-03-2013, 14:33
Καλούς δρόμους να έχεις!:re26::re26:


Το Bajaj pulsar 200.......τι μου θυμίζει! τι μου θυμίζει!:):)

man gs
13-03-2013, 15:25
Τωρα Βασιλη δεν θελει βιασυνη ;)
:)

Sakis
16-03-2013, 23:32
Καλούς δρόμους Βασίλη!!!:)

zandesiro
17-03-2013, 10:45
Bill.....Καλα χλμ,αλλα βαλε και μια φωτο να σε δουμε.....:ye02:

Υ.Γ. Περναω απο την Παλαιοκαστρινη συνοικεια.....Ολα ειναι καλα....!:re27:

phoenix
18-03-2013, 11:46
:ye35::ye33::cool2:

tattoopanther
18-03-2013, 23:18
,.,,,.,,epal kai gia 3-4 meres stin India?
-21 hronon
-gios kolitou mou pedikou filou
-gia katoikidio zoo ehei ena sympathestato ...Nepal;)

अच्छी सड़कों



Με έσκασες,.,.
Ψάχνω να καταλάβω ποιος είναι ,.,

Με φαίνεται θα το χάσω το οργκάνικ,.,

phoenix
19-03-2013, 11:45
bill καλημερα
βαλε και μια φωτο καρντασι μου!!!!

Uriah Heep
19-03-2013, 17:56
Με φαίνεται θα το χάσω το οργκάνικ,.,

Bonus ...akoma 2 vamvakeres maxilarothikes ki ena yperdiplo paploma gia tis kryes nyhtes tou heimona!

:rolleyes:

Uriah Heep
19-03-2013, 18:19
Eimai s' ena kolocomputer stin notia India kai oi foto anevenoun poli zorika...

Foto apo Nepal, an den varietai kanenas ...as tis megalosei. Edo den mE mpenei to imageshack!

vpentza
19-03-2013, 18:24
Keep driving........enjoy :)

tattoopanther
19-03-2013, 19:14
Bonus ...akoma 2 vamvakeres maxilarothikes ki ena yperdiplo paploma gia tis kryes nyhtes tou heimona!

:rolleyes:

:lo19::lo19::lo19::sm7: δεν παίζεσαι.,.,
http://i1167.photobucket.com/albums/q632/tattoopanther/attachment-1_zps0dec23f2.jpg
http://i1167.photobucket.com/albums/q632/tattoopanther/attachment-2_zpsbf8fb9b4.jpg
http://i1167.photobucket.com/albums/q632/tattoopanther/attachment_zpsbc159d00.jpg

aeriko
19-03-2013, 19:38
Χαρά στο κουράγιο σου, καλή συνέχεια.

frits
19-03-2013, 20:08
Καλή συνέχεια Βασίλη...:)

silvestros
19-03-2013, 22:26
Καλή συνέχεια Βασίλη

ARGI
19-03-2013, 23:06
Δυνατά Βασίλη ....
:re25::re25::re25:

apapadopoulos
19-03-2013, 23:32
:re25::re25::re25::re25:
καλη συνεχεια!

Ιρις
20-03-2013, 00:29
καλη συνεχεια βασιλη, να προσεχεις και καλους δρομους να εχεις. σε περιμενουμε. :re25:

ALEX1150
20-03-2013, 01:07
Αυτό το βλέμμα το έχω ξαναδεί και είμαι σίγουρος ότι θα σε πάει ακόμα πιο μακρυά :ye02::ye02:

Καλή συνέχεια ταξιδευτή και σε ευχαριστούμε για τις συχνές ανταποκρίσεις :ye33:

phoenix
20-03-2013, 10:13
:ye35::ye33:

Uriah Heep
22-03-2013, 12:24
To taxidi synehizetai...
Meta apo 4 meres stis magikes paralies tou Arambol kai tou Palolem sti Goa, o mikros tin kopanise xana gia to Nepal, ystera apo dramatiko telefonima mias Ukranis pou zitouse parigoria meta apo ton xorismo me ton diko tis...
H zoi synehizetai san farsa... Oso yoga kai na kaneis, oso dialogismo, i gnosti triha pou travaei vapori, se pairnei apo tis zestes thalasses tou notou kai se paei sta Himalaia...
Katiforizo monos -my way- Notia Karnataka gia Mangalore kai Bangalore m' ena Yamaha FZ16 kai anevaino sto Bijapur gia na paralavo ena Royal Enfeald 500 enos filou kapoiou gnostou mou Tourkou taxidefti, me stoho na ftaso meso Maharashtra, Gujarat, Rajasthan , se 10-15 meres sto Delhi.


Kopste ki ena komati pitta kai gia mena, arhes Apriliou thelo na pistevo oti tha ta pinoume sto Holomonta!


Kalous dromous!;)

xurxes
22-03-2013, 12:31
καλα χρωματιστα heep ταξιδια να χεις....;)

TASOS GS
22-03-2013, 12:40
μπράβο Βασίλη

paschalis
22-03-2013, 12:55
Παει αυτος...:rolleyes:
αρχες Απριλιου αλλα ποιου Απριλιου δεν ειπε...
Βασιλη μην ξεχασεις,,,,οχι φωτογραφιες:)

ilias vara
22-03-2013, 13:18
να ζεστανει πρωτα BILL για το μαζεμα στον χολωμωντα ,.,.,να μαθει και ο σακης να παιζει κιθαρα ,.,.,.,.,,οποτε εχεις χρονο :D


απολαυσε το ταξιδη σου :ye02::ye02::ye02:


καλη συνεχεια!!!!!!!!!!!!!!

Xanthi
22-03-2013, 13:22
To taxidi synehizetai...
..................me stoho na ftaso meso Maharashtra, Gujarat, Rajasthan , se 10-15 meres sto Delhi.

Kalous dromous!;)

Με το καλό να φτάσεις στο στόχο σου Βασίλη.................το Δελχί σε περιμένει.....................να έχεις ένα χαλαρό και άκρως συναρπαστικό ταξίδι:ye33:

siraxanz
22-03-2013, 21:32
Γιά σου βρε Βασίλη:)

mck
23-03-2013, 04:16
Keep riding Heep!

Ο δρόμος δεν τελειώνει ποτέ ... μόνον η βενζίνη ...

phoenix
24-03-2013, 11:15
:cool2::ye31:

tolhs
24-03-2013, 22:16
Kαλη δυναμη και καλη συνεχεια....:)

Uriah Heep
03-04-2013, 17:30
Μια συνέχεια των αιωνίως ατελών ταξιδιών μου...
Τελικά, δεν έφτασα ποτέ στο Δελχί... Η ταξιδιωτική παλίρροια με παρέσυρε νοτιότερα μέχρι την Kerala και συγκεκριμένα στο Kochi, να μασουλάω μαγειρεμένα ψάρια και καβούρια με σάλτσα "μάσαλα" από πλανώδιους ψητάδες του δρόμου. Κάποιο τσάκρα της γαστέρας, φαίνεται έσπασε εκεί και σταμάτησα την 20ήμερη μονοφαγία κάσιους και μπανάνας!
http://img844.imageshack.us/img844/4323/nepalindia710.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/844/nepalindia710.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Με μια Royal Enfield 350 Bullet για τα τελευταία 2500 χιλιόμετρα, ελεύθερο ταξιδιωτικό πνεύμα -αυτό το βιτριόλι που διαβρώνει τις προτηγανισμένες διαδρομές- και με μπούσουλα τις υποδείξεις ξεχασμένων στο χρόνο ταξιδευτών, σε αλκοολούχες ομηγύρεις έξω από καλαμένιες καλύβες στον Ινδικό ωκεανό, τράβηξα τον δρόμο μου μυρίζοντας την περιπέτεια σαν το σκυλί...
http://img404.imageshack.us/img404/8674/nepalindia661.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/404/nepalindia661.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Απ' εκεί, Bangaluru, Hampi, Hiderabad, Aurangabad, Gandhinagar. Εκεί πήρα την απόφαση να μην συνεχίσω άλλο προς τα πάνω αλλά να παραδώσω την Εnfield στην Βομβάη, στον άνθρωπο που μΕ τη νοίκιασε και να φύγω χωρίς πίεση και άγχος για Σαλονί.
Ακόμα βρίσκομαι σε κατάσταση νιρβάνα. Ταξιδεύοντας σε άλλη διάσταση, σχεδόν ένα μήνα, μακριά από τα ταξιδιωτικά βαριετέ των φλαμπέ τοπωνυμίων, των καθησυχαστικά προβλέψιμων “κατακτήσεων” γεωγραφικών συντεταγμένων και των πολυβιταμινούχων μηχανών περιπέτειας, απαραίτητα συστατικά του σύγχρονου ταξιδιωτικού τραχανά.
http://img841.imageshack.us/img841/2632/nepalindia158.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/841/nepalindia158.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Όχι! Δεν έχω φωτό στο Τάζ Μαχάλ... Η διαδρομή μου πέρασε μόνο απ' τα Ταζ ...Μπανάλ των Ινδιών και του Νεπάλ.
Απόλυτα ικανοποιημένος από τις ήπιες μορφές κινητικής ενέργειας που χρησιμοποίησα, γλύτωσα και το εκκωφαντικά χαριτωμένο ...
... “From Greece, on this motorcycle? Are you f u c k ing kidding me?”
με ανασηκωμένο φρύδι, ελεγχόμενα αναπάντεχη απορία και Σαιξπηρική προφορά!
Μ΄ένα προϋπολογισμό μικρότερο από βοήθημα πλυμμηροπαθούς του Έβρου, σε αδιάκοπη κίνηση, μέσα στην απεραντοσύνη των διαδρομών με τις αντισυμβατικές κουλτούρες και συμπεριφορές, είμαι πραγματικά ευτυχής που όλα πήγαν τελικά καλά!
http://img199.imageshack.us/img199/5558/nepalindia571.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/199/nepalindia571.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ευχαριστώ όλους τους πιστούς θαμώνες αυτού του thread για την ζεστή επικοινωνία. Θα δοθεί αείρροος και κρουνηδόν πληροφόρηση καθώς και φωτογραφική ντοκουμεντασιόν, σε οποιονδήποτε ενδιαφέρεται να ταξιδέψει σε Νεπάλ και Ινδία (τηλέφωνο στο προφίλ).
Σχόλια και φωτό εν καιρώ, στον παρόν αναξιοσημείωτο thread...
...μη γίνουμε και ταξιδιωτικό Εθνικής Καθημερινότητας.
Τώρα, δεν βλέπω την ώρα ν' ανέβω Χολομώντα στο ησυχαστήριό μου...


Καλούς δρόμους!

MOYTPO
03-04-2013, 17:43
Waiting...........
:di10:

dimitrisgsx1400
03-04-2013, 21:01
:re26::re26::re26::re26::re26:Σε ζηλευω Βασιλη (με την καλη εννοια ΠΑΝΤΑ) αλλα πιο πολυ σε χαιρομαι!! Να ταξιδευεις παντα και μεις μαζι σου! :re25:

Xanthi
03-04-2013, 21:44
Μια συνέχεια των αιωνίως ατελών ταξιδιών μου...
Τελικά, δεν έφτασα ποτέ στο Δελχί...



......Σχόλια και φωτό εν καιρώ, στον παρόν αναξιοσημείωτο thread...


Τώρα, δεν βλέπω την ώρα ν' ανέβω Χολομώντα στο ησυχαστήριό μου...




Έχεις μία πολύ καλή δικαιολογία να γυρίσεις σύντομα πίσω και να συνεχίσεις το ταξίδι ακριβώς εκεί που το άφησες...........................:ye33:

Θα περιμένουμε εναγωνίως......................


Καλή ξεκούραση και χαλάρωση...........................:ha15:

sterzam
03-04-2013, 22:11
Καλως ορισες φιλος!!!

vpentza
03-04-2013, 22:15
Ελπίζω να μη χρειαστεί να περιμένω μέχρι το voskoparty 2013 για τη περιγραφή σου......
Πάρε το χρόνο σου και μόλις νιώσεις ότι μπορείς και θέλεις να μοιραστείς εμπειρίες από τις Ινδίες, είμαστε εδώ όλο αυτιά....:)

J.T.R
04-04-2013, 09:57
Ενα ταξιδι οπως το περιμενα:ye33::ye33::re25::re25::re25:

Την καλημερα μου Βασιλη:):):)

ARGI
04-04-2013, 10:14
Μήπως στο καλοκαιρό αντάμωμα μας,
πρέπει να μας κάνεις μια παρουσίαση/προβολή Βασίλη ??
Να "ζήσουμε" και εμείς, αυτά που βίωσες στα ξένα !
:D:D:D

http://img404.imageshack.us/img404/8674/nepalindia661.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/404/nepalindia661.jpg/)

:re25::re25::re25::re25::re25:

paschalis
04-04-2013, 11:22
Βασιλη το βλεμμα σου εχθες πεμπτη μερα
στη Σαλονικη αρχισε να στρωνει..
Κακο σημαδι, ανεβα στη βασιλισσα και τρεχα!!



[quote=ARGI;875020]Μήπως στο καλοκαιρό αντάμωμα μας,
πρέπει να μας κάνεις μια παρουσίαση/προβολή Βασίλη ??
Να "ζήσουμε" και εμείς, αυτά που βίωσες στα ξένα !
:D:D:D



Αδελφε, η παρουσιαση ειναι κλεισμενη απο καιρο
κεκλεισμενων των παρα-θυρων
αλλα με ανοιχτη την αυλοπορτα στο Χολομωντα!
Ενα τσγαρο δρομος που λεει και η γιαγια μου!

phoenix
04-04-2013, 12:47
:ye35::ye33:

siraxanz
06-04-2013, 19:36
Βασίλη καλώς όρισες πίσω...:)

Χαλλλαρός
10-04-2013, 19:48
ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΑ ΠΑΤΡΙΑ. ΒΑΛΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΗΡΗΤΗ ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕΣ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΟΥ :re25::re25::re25:

Uriah Heep
03-07-2013, 18:21
Δεν είμαι της ...συστηματικής συνταύτισης ούτε της επένδυσης στη σιωπή.
2 κουβέντες από μένα, λοιπόν!
Το φόρουμ εν είδει Τιτανικού, πλέει σε πελάγη -χομεϊνικού τύπου- αυτοδοξασίας και χωρίς να το καταλαβαίνει, φτάνει σιγά-σιγά λίγα μέτρα από το παγόβουνο...
Με βαρεμάρα και μια αίσθηση ματαιότητος παρακολουθώ την πεμπτουσία της βλαχονεόπλουτης αυθάδειας, να μην παραδέχεται κανένας ότι υπάρχει κάτι το μεμπτό, σ' αυτά που υποστηρίζει ο Πασχάλης...
.
...σαν καρντάσι με μπέσα και ωά ...κι όχι σαν Τσέ της μουσταλευριάς!
Σε συζήτηση μαζί του, εξήγησα ότι δεν μασάω υπογλώσσια ιδεολογίας ούτε φλάμπουρα μυξοσοβαρών κανόνων, όταν οι mods που τους αστυνομεύουν δεν έχουν ιδέα σε ποιόν πλανήτη βρίσκονται και τι ακριβώς κάνουν!
Έχω διανύσει πολλά στρέμματα ιντερνετικού γκαζόν και το γνωρίζω καλά το παίγνιο...

Ας μάθουν επιτέλους ότι βρίσκονται σε φόρουμ (e-Αγορά), όπου ο καθείς έχει το δικαίωμα της έκφρασης της όποιας άποψης (εκτός της υβριστικής).
Ας μάθουν επιτέλους ότι εκτός από τις 10δες threads φραπόγαλου και λουκάνικου πράσου, ένα φόρουμ που σέβεται τον εαυτό του, οφείλει να διαθέτει και section ανακοινώσεων, έστω και κλειδωμένων. Η ανακοίνωση είναι ανακοίνωση και δεν χωράει συζητήσεις και παρεξηγήσεις.
Μods που σιωπούν όταν εξαφανίζονται ταξιδιωτικά links, που σιωπούν όταν προάγεται η μ π ου ρδε λο ποίηση ταξιδιωτικών και που επιλεκτικά ενημερώνουν -όσους γουστάρουν- με πμ ή τηλεφωνικά περί ακατάλληλου μηνύματος...
.
.
...δεν τους παίρνει να μΕ κόβουν, εμένα προσωπικά!!!
Ας μάθουν επιτέλους ότι είναι η μέγιστη γαϊδουριά και προσβολή, να κόψεις το μήνυμα ενός ανθρώπου που έχει ματώσει στα πληκτρολόγια και πάντα με εποικοδομητική άποψη και χιούμορ.
Η αστοχία τους είναι εμβληματική! Αλλά μετά από τόσα threads, φαίνεται να υπάρχει ολοκληρωτική πλατυποδία απόψεων!
Προειδοποιώ λοιπόν, τα αυτοπυροδοτούμενα Εγώ των αστυνομικών τεριέ που θα σκεφτούν να μΕ ξανακόψουν πόστ, να προτιμήσουν να μΕ μπανάρουν...
Κι ας μάθουν τα off shore βαρύγδουπα μυαλά των bodyguards του φόρουμ και λοιποί αργολογούντες περί της μοναδικότητας της Μεγάλης Παρέας, ότι η ενότητα δεν αποκτιέται με ψιττακίζουσες ναρκισσευόμενες αυτοκολακίες...
.
.

...αλλά με τσαλαπάτημα της ψωροϋπερηφάνειας, ζητώντας συγγνώμη από τον θιγόμενο και δη όταν αυτός δηλώνει προσβεβλημένος!


Δείγμα δωρεάν:


Αντώνη, δεν ποστάρισα για να σΕ προσβάλλω κι αν προσεβλήθεις σΕ ζητώ συγγνώμη!


Ο προσωπικός μου κώδικας δικαιοσύνης μΕ επιβάλλει να ζητήσω δημόσια συγγνώμη και ιδιαιτέρως στους θιχθέντες admins για τους οποίους άφησα άδικα προσβλητικές αιχμές.

Συγγνώμη!

Καλό απόγευμα!

gsmaniac
04-07-2013, 09:22
Βλεποντας το θεμα με το βοσκοπαρτυ.......εδωσα το συνθημα στην κυρα λενη, για φορτωμα:cool2:

Οταν διαβασα ομως τις σκεψεις σου, μελανχολησα......:hmmm:
Η καταραμενη αποσταση, δημιουργει προβληματα, απο το πουθενά. ......
Προβληματα που θα ειχαν λυθει, πριν καν δημιουργηθουν....εαν ειμασταν στην ιδια πολη

Μιλαμε για ενα γεωγραφικο τετραγωνο.....Θεσσαλονίκη-Πάτρα-Άργος-Αθήνα :eek:
Ολοι οι εμπλεκομενοι στο θεμα, με αποδεδειγμενη προσφορα και αγαπη, για την παρεα μας
Αγαπητοι φιλοι, που σεβονται ο ενας τον άλλον........νομιζω οτι δεν χωραει συζητηση στο τελευταιο;)

Θα ηθελα να παρω θεση και για την ουσια του θεματος......αν και δεν νομιζω να ενδιαφερει και πολλους
Ολοι οι εμπλεκομενοι εχουν δικιο, απο την δικη τους πλευρα....
Οποτε η λυση ειναι μια......

Προχωραμε παρακατω, ξεπερναμε οσα εχουν συμβει και γραφτει-σβηστει....
Πρεπει να κρατησουμε τον Τιτανικο αβυθιστο.......γιατι τον αγαπαμε και ειμαστε καλοι καπεταναιοι;)

Τα υπολοιπα απο κοντα.......:)

vpentza
04-07-2013, 10:18
κυρα Λένη μη ξεφορτώνεις.........άκου που σου λέω....;)

όσο για τα υποδέλοιπα........είναι καλύτερα να μη πω τη γνώμη μου διότι όπως λέει και ο σύντροχος, λίγους (πολύ λίγους) πια ενδιαφέρει :cool:
ακούω αδιάφορα πια τις συνεχείς διαπιστώσεις και αναμένω να δω κάποια στιγμή και...πράξεις αμφότερων...:rolleyes:

Τα υπολοιπα απο κοντα.......:)

gsmaniac
04-07-2013, 10:22
κυρα Λένη μη ξεφορτώνεις.........άκου που σου λέω....;)

όσο για τα υποδέλοιπα........είναι καλύτερα να μη πω τη γνώμη μου διότι όπως λέει και ο σύντροχος, λίγους (πολύ λίγους) πια ενδιαφέρει :cool:
ακούω αδιάφορα πια τις συνεχείς διαπιστώσεις και αναμένω να δω κάποια στιγμή και...πράξεις αμφότερων...:rolleyes:

Τα υπολοιπα απο κοντα.......:)

Οκ...
Την αφηνω φορτωμενη....
Μας ελειψε και ο τσοπαναρεος.......:cool2:

vpentza
04-07-2013, 10:46
Οκ...
Την αφηνω φορτωμενη....
Μας ελειψε και ο τσοπαναρεος.......:cool2:

πάντα έλεγα ότι ο θαλασσινός αέρας κάνει τους ανθρώπους πιό οξυδερκείς και σαφώς ανοικτόμυαλους :lo19::lo19::lo19:

vaska
04-07-2013, 11:06
Τι να πεις????

:(:(:(

phoenix
04-07-2013, 12:22
Βλεποντας το θεμα με το βοσκοπαρτυ.......εδωσα το συνθημα στην κυρα λενη, για φορτωμα:cool2:

Οταν διαβασα ομως τις σκεψεις σου, μελανχολησα......:hmmm:
Η καταραμενη αποσταση, δημιουργει προβληματα, απο το πουθενά. ......
Προβληματα που θα ειχαν λυθει, πριν καν δημιουργηθουν....εαν ειμασταν στην ιδια πολη

Μιλαμε για ενα γεωγραφικο τετραγωνο.....Θεσσαλονίκη-Πάτρα-Άργος-Αθήνα :eek:
Ολοι οι εμπλεκομενοι στο θεμα, με αποδεδειγμενη προσφορα και αγαπη, για την παρεα μας
Αγαπητοι φιλοι, που σεβονται ο ενας τον άλλον........νομιζω οτι δεν χωραει συζητηση στο τελευταιο;)

Θα ηθελα να παρω θεση και για την ουσια του θεματος......αν και δεν νομιζω να ενδιαφερει και πολλους
Ολοι οι εμπλεκομενοι εχουν δικιο, απο την δικη τους πλευρα....
Οποτε η λυση ειναι μια......

Προχωραμε παρακατω, ξεπερναμε οσα εχουν συμβει και γραφτει-σβηστει....
Πρεπει να κρατησουμε τον Τιτανικο αβυθιστο.......γιατι τον αγαπαμε και ειμαστε καλοι καπεταναιοι;)

Τα υπολοιπα απο κοντα.......:)
το συνηπογραφω εστω και με την ανορθογραφια μου και καλο τα εμπλεκομενα μελη σε μια μονομαχια απο
ιστοριες ταξιδιων
χαμενων ονειρων
ακρατης οινοξυδοποσιας
και ακατασχετου σουρεαλιζμου
σε τοπο που θα ορισετε εσεις ενευθετω χρονο
και οποιος δεν εμφανιστει θα τον σινιαρω καταλληλως

nikos-x
04-07-2013, 14:00
Βλεποντας το θεμα με το βοσκοπαρτυ.......εδωσα το συνθημα στην κυρα λενη, για φορτωμα:cool2:

Μη ξεχάσεις να πεις την κυρα Λένη, να κατέβει από το μοτοσακό. :p

Προχωραμε παρακατω, ξεπερναμε οσα εχουν συμβει και γραφτει-σβηστει....
Πρεπει να κρατησουμε τον Τιτανικο αβυθιστο.......γιατι τον αγαπαμε και ειμαστε καλοι καπεταναιοι;)

:re26: Αdμήν
Με μία μικρή ένσταση για το: καπεταναίοι . . . ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΊΣΕΙ ΤΟ ΜΟΥΤΡΟ. :ha16: ωχ η μεσούλα μου.

Τα υπολοιπα απο κοντα.......:)

Όχι πάλι ρε γΚΑμΡΏΤΟ. :eek:

IOTH1X
04-07-2013, 17:07
Επειδή τις πιο πολλές φορές αυτά που μας ενώνουν είναι περισσότερα απ΄ αυτά που μας χωρίζουν, και επειδή ο καιρός βοηθάει, δεν κανονίζουμε να πιούμε καμιά μπύρα όλοι μαζί τώρα στα κοντά ?????


Κάτι μου λέει ότι ο τιτανικός μπορεί ν΄αλλάξει ρότα !

tsitsos
04-07-2013, 17:09
και εγω σαν moderator, ( τρομαρα μου:D) θα πρεπει να αποδειξω στον Βασιλη και στους αλλους που δεν με γνωριζουν οτι οπως και οι admin, μισω την αστυνομευση εντος του φορουμ, οσο για τον νεοπλουτισμο ουτε λογος απο εναν ανθρωπο που σηκωνει τσουβαλια εδω και 35 χρονια και δουλευει 16 ωρες την ημερα περιμενοντας απο φιλους σαν τον Βασιλη και τον Πασχαλη να μας (συν)ταξιδεψουν:)
οσο για τον Τιτανικο, ολοι ειμαστε πανω του και μεσα μας ξερουμε οτι αυτος ο Τιτανικος χαρη σε ολους εμας θα παραμεινει αβυθιστος:th11::)

xurxes
04-07-2013, 17:26
Επειδή τις πιο πολλές φορές αυτά που μας ενώνουν είναι περισσότερα απ΄ αυτά που μας χωρίζουν, και επειδή ο καιρός βοηθάει, δεν κανονίζουμε να πιούμε καμιά μπύρα όλοι μαζί τώρα στα κοντά ?????


Κάτι μου λέει ότι ο τιτανικός μπορεί ν΄αλλάξει ρότα !




:rolleyes:.......:ye30:.....έλα παμΕ γερά!!!!

προσπαθώ εδώ και μέρες να βρω,,, το μεγάλο......."γ ι α τ ι":wha13:

η λύση είναι μια........


καβαλάς τη χοντρή και την λιωνεις στα χιλιόμετρα
ξεχνάς τα πάντα, σου φεύγει το άγχος,τα προβλήματα.....ξελαμπικαρεις
και όταν φτάνεις στη βάση σου......σου μένει απλά ένα χαμόγελο!!


κι αυτο γιατί στο κάθε ταξίδι.....βλέπεις ανθρώπους που σΕ χαμογελούν
δίχως να σΕ ξέρουν:rolleyes:

κι όταν τα χαμογελά είναι παιδιών......εκει βλέπεις πολλές αλήθειες

μάγκες!!! κάντε αυτοκριτική και μετα αναλυστε τα άποθυμένα σας....
κοψτε χιλιόμετρα κ μετα βγείτε Αγελαστοι....
βρείτε πρώτα εσείς την ειρήνη.....το δίκαιο......και μετα διαδωστε το



όλοι λένε απ τη πλευρά τους μια αλήθεια....μα πικρή...μα αλμυρη....μα απολαυστική.....:)

εγώ νομίζω ότι με καλη θέληση όλα γίνονται....αρκεί να υπάρχει μετριοφροσύνη, σεβασμός και πάνω απ όλα μοτοσυκλετιστικο πνεύμα....& ας είναι πολλές φορές καυστικό, σατυρικο........:)



peace

nikos-x
04-07-2013, 17:45
Επειδή τις πιο πολλές φορές αυτά που μας ενώνουν είναι περισσότερα απ΄ αυτά που μας χωρίζουν, και επειδή ο καιρός βοηθάει, δεν κανονίζουμε να πιούμε καμιά μπύρα όλοι μαζί τώρα στα κοντά ?????


Κάτι μου λέει ότι ο τιτανικός μπορεί ν΄αλλάξει ρότα !

Το κουτσομπολιό δεν είναι λόγος να είμαστε παρέα

Πολύ μΕ αρέσει η υπογραφή σου φιλαράκι. :ha16:

vpentza
04-07-2013, 18:50
Επικροτώ αυτή την επίθεση φιλίας εκ των moderators, που λες και μια μαγική μπαγκέτα μαέστρου τους κινητοποιεί ταυτόχρονα να προστρέξουν είτε προς κατακεραύνωση του παραστρατημένου προβάτου είτε προς επίλυση πλείστων όσων διαφορών...
Μεγαλειώδες θα ήταν, κατά τη ταπεινή γνώμη μου, να βλέπουμε κάποιον κάποτε να παραδέχεται το λάθος του και όχι να τον προτρέπουμε να το κάνει γαργάρα για το καλό του συνόλου( ποιού συνόλου άραγε ?)
Μεταξύ δύο ισότιμων μελών είναι λογικό να προτείνουμε την ταυτόχρονη υποχώρηση, μεταξύ μη ισότιμων μελών θα ήταν ποιό ευπρεπές να υπάρχει η τόλμη να παραδέχεται ο θύτης το λάθος του και να μην εξαφανίζεται μέχρι να ξεχαστεί και να γυρίσει σελίδα το thread.....
Χωρίς λοιπόν πραγματική λύση, μένουν κατάλοιπα στον θιγόμενο, τον απωθούμε από τη μεγάλη παρέα με αποτέλεσμα η μη συμμετοχή του να αποκλείει τους υπόλοιπους εμάς από τη διασπορά γνώσης και εμπειριών....
Λογικά και μόνον σκεπτόμενος, παρατηρώ ότι προστατεύεται ο ένας εκ των αρχών και απογοητεύεται ο άλλος που έχει ένα container πράγματα να μοιραστεί αφιλοκερδώς με το σύνολο......ποιός χάνει, ποιός κερδίζει είναι φανερό και στην 8χρονη κόρη μου.....:cool:
Όποιος έχει πραγματική επιθυμία να προάγει αυτή τη διαδυκτιακή "παρέα" παρακαλώ όπως πράξει αναλόγως :)
Ευχολόγια και διαπιστώσεις παρακαλώ να μην έχουν σε παράθεση το μνμ μου....αυτά ας μείνουν ως προσωπική και μόνον άποψη ενός μέλους με 4k+ posts εκ των οποίων το 90% ΔΕΝ αφορά καλημέρες/καληνύχτες και φατσούλες....

PS...κυρά Λένη να είσαι σε ετοιμότητα....

giamil
04-07-2013, 19:32
Δεν ανοιγετε κανα αλλο θεματακι επι τουτου αν ειναι να το συζηταμε πολυ ακομα?γιατι να χαλαμε αλλα θεματα?

IOTH1X
04-07-2013, 20:11
Μεταξύ δύο ισότιμων μελών είναι λογικό να προτείνουμε την ταυτόχρονη υποχώρηση, μεταξύ μη ισότιμων μελών θα ήταν.......


μάλλον εννοείς κάτι άλλο από αυτό που έγραψες. Δεν μου περνάει από το μυαλό ότι υπάρχει ανισοτιμία μεταξύ μελών :ye33:

Eftixis
04-07-2013, 20:28
Δεν είμαι της ...συστηματικής συνταύτισης ούτε της επένδυσης στη σιωπή.
2 κουβέντες από μένα, λοιπόν!
Το φόρουμ εν είδει Τιτανικού, πλέει σε πελάγη -χομεϊνικού τύπου- αυτοδοξασίας και χωρίς να το καταλαβαίνει, φτάνει σιγά-σιγά λίγα μέτρα από το παγόβουνο...
Με βαρεμάρα και μια αίσθηση ματαιότητος παρακολουθώ την πεμπτουσία της βλαχονεόπλουτης αυθάδειας, να μην παραδέχεται κανένας ότι υπάρχει κάτι το μεμπτό, σ' αυτά που υποστηρίζει ο Πασχάλης...
.
...σαν καρντάσι με μπέσα και ωά ...κι όχι σαν Τσέ της μουσταλευριάς!
Σε συζήτηση μαζί του, εξήγησα ότι δεν μασάω υπογλώσσια ιδεολογίας ούτε φλάμπουρα μυξοσοβαρών κανόνων, όταν οι mods που τους αστυνομεύουν δεν έχουν ιδέα σε ποιόν πλανήτη βρίσκονται και τι ακριβώς κάνουν!
Έχω διανύσει πολλά στρέμματα ιντερνετικού γκαζόν και το γνωρίζω καλά το παίγνιο...

Ας μάθουν επιτέλους ότι βρίσκονται σε φόρουμ (e-Αγορά), όπου ο καθείς έχει το δικαίωμα της έκφρασης της όποιας άποψης (εκτός της υβριστικής).
Ας μάθουν επιτέλους ότι εκτός από τις 10δες threads φραπόγαλου και λουκάνικου πράσου, ένα φόρουμ που σέβεται τον εαυτό του, οφείλει να διαθέτει και section ανακοινώσεων, έστω και κλειδωμένων. Η ανακοίνωση είναι ανακοίνωση και δεν χωράει συζητήσεις και παρεξηγήσεις.
Μods που σιωπούν όταν εξαφανίζονται ταξιδιωτικά links, που σιωπούν όταν προάγεται η μ π ου ρδε λο ποίηση ταξιδιωτικών και που επιλεκτικά ενημερώνουν -όσους γουστάρουν- με πμ ή τηλεφωνικά περί ακατάλληλου μηνύματος...
.
.
...δεν τους παίρνει να μΕ κόβουν, εμένα προσωπικά!!!
Ας μάθουν επιτέλους ότι είναι η μέγιστη γαϊδουριά και προσβολή, να κόψεις το μήνυμα ενός ανθρώπου που έχει ματώσει στα πληκτρολόγια και πάντα με εποικοδομητική άποψη και χιούμορ.
Η αστοχία τους είναι εμβληματική! Αλλά μετά από τόσα threads, φαίνεται να υπάρχει ολοκληρωτική πλατυποδία απόψεων!
Προειδοποιώ λοιπόν, τα αυτοπυροδοτούμενα Εγώ των αστυνομικών τεριέ που θα σκεφτούν να μΕ ξανακόψουν πόστ, να προτιμήσουν να μΕ μπανάρουν...
Κι ας μάθουν τα off shore βαρύγδουπα μυαλά των bodyguards του φόρουμ και λοιποί αργολογούντες περί της μοναδικότητας της Μεγάλης Παρέας, ότι η ενότητα δεν αποκτιέται με ψιττακίζουσες ναρκισσευόμενες αυτοκολακίες...
.
.

...αλλά με τσαλαπάτημα της ψωροϋπερηφάνειας, ζητώντας συγγνώμη από τον θιγόμενο και δη όταν αυτός δηλώνει προσβεβλημένος!


Δείγμα δωρεάν:






Καλό απόγευμα!

Αγαπητέ Βασίλη
Στο χέρι μας είναι να μην οδηγήσουμε τον Τιτανικό στο παγόβουνο Εμείς όλοι έχουμε την δύναμη αρκεί να το θέλουμε Να κάνουμε τον Τιτανικό όπως λές το πλοίο της αγάπης η αυτόν τον Τιτανικό που ξεκήνισε το παρθενικό του ταξίδι όλο γλέντια και έρωτες
Το αγαπημένο φόρουμ μας είναι όλων μας αλλά όπως και τα καράβια θα πρέπει να έχουμε και τους καπετανέους μας που και αυτοί είναι άνθρωποι που λόγω κάποιον καταστάσεων θα μπορούσαν να κάνουν και λάθοι ΟΧΙ όμως τόσο τραγικά που θα πρέπει να ρίξουν τον Τιτανικό στο παγόβουνο
Και εν τι αυτ περιπτώση αν αυτοί κάνουν το λάθος εμεις που υποτήθετε τον αγαπούμε τι θα πρέπει να κάνουμε να τους δέσουμε τα χέρια και να το βουλιάξουμε το πλοίο με τον τόσο όμορφο κόσμο που έχει μέσα του

Βασίλη δεν είμαι εγώ αυτός που θα έκανε υπόδιξη στον οποιοδηποτε για το πώς θα πράξει και παραπάνω σε σένα που σε αγαπώ και σε εκτυμώ και σαν φίλο σαν άνθρωπο και σαν ταξιδευτή
Το φόρουμ είναι αιτία και σε γνώρισα όπως έχω γνωρίσει αμέτριτους φίλους σε κάθε γωνιά τις Ελλάδας Φίλους που δεν κατάφερα να κάνω μέσα στην υπηρεσία μου εδώ και 30 χρόνια Γιατί αναρωτιέμε ?
Γιατί αγαπάμε το ίδιο πράγμα τα ταξίδια αυτά που όπως λέγαμε μας έχουνε ανοίξει τα μυαλά μας κάνουν να αισθανόμαστε ελέυθεροι
είμαστε από τα γιανοφάσκια μας ταξιδευτές Δεν αξίζει να σκοτωνόμαστε και να χαλάμε τις καρδιές μας για ασήμαντα γεγονότα
Ασ αποβάλουμε από το μυαλό μας τις όποιες σκοπημότητες άν υπάρχουν που δεν θέλω να πιστέψω ότι υπάρχουν τις όποιες φοβίες η υπεροψίες για την καταγωγή του καθε ένα μας Δεν υπάρχουν εδώ όυτε βόρειοι ούτε νότιοι ούτε δυτικοί ούτε ανατολικοί αυτά τα καλλήεργούν άλλοι για να μην μπορούμε σαν Έλληνες να γίνουμε μια γροθειά
Είμαστε όλοι ΑΔΕΛΦΙΑ και δεν την αξίζουμε μεταξί μας την στεναχώρια
ασ πάρουμε τις δύο ρόδες μας ανεξάρτιτα το τι σηματάκι έχουν και ασα ταξιδέψουμε γιατί για όλους εμάς εδω μέσα σημασία έχει και το ταξίδι και ο προορισμός και δεν μας αξίζει το παγόβουνο

Τα παραπάνω απευθείνονται και σε όλους όσους νοιώθουν πικραμένοι για οποιονδήποτε λόγο.

και κάτι σημαντικό δεν τα γράφω σαν mod διότι ποτέ στην ζωή μου δεν αισθάνθηκα ότι είμαι κάτι παραπάνω από οποιονδήποτε συνάθρωπο΄μου
τα γράφω μέσα από την καρδιά μου και όχι μέσα από το μυαλό μου για αυτό ίσως να είναι και ανωρθόγραφα

Την Κυριακή θα είμαι στον Βόλο όσοι πιστοί προσέλθετε οι μπαγκαζιέρες μου θα είναι γεμάτες ρακόμελο Ελάτε να μεταλάβετε να αγιάση η ψυχή μας

την αγάπη μου και την εκτύμηση μου προς όλους τους συμφουρμήτες

aeriko
04-07-2013, 20:37
Αγαπητέ Βασίλη
Στο χέρι μας είναι να μην οδηγήσουμε τον Τιτανικό στο παγόβουνο Εμείς όλοι έχουμε την δύναμη αρκεί να το θέλουμε Να κάνουμε τον Τιτανικό όπως λές το πλοίο της αγάπης η αυτόν τον Τιτανικό που ξεκήνισε το παρθενικό του ταξίδι όλο γλέντια και έρωτες
Το αγαπημένο φόρουμ μας είναι όλων μας αλλά όπως και τα καράβια θα πρέπει να έχουμε και τους καπετανέους μας που και αυτοί είναι άνθρωποι που λόγω κάποιον καταστάσεων θα μπορούσαν να κάνουν και λάθοι ΟΧΙ όμως τόσο τραγικά που θα πρέπει να ρίξουν τον Τιτανικό στο παγόβουνο
Και εν τι αυτ περιπτώση αν αυτοί κάνουν το λάθος εμεις που υποτήθετε τον αγαπούμε τι θα πρέπει να κάνουμε να τους δέσουμε τα χέρια και να το βουλιάξουμε το πλοίο με τον τόσο όμορφο κόσμο που έχει μέσα του

Βασίλη δεν είμαι εγώ αυτός που θα έκανε υπόδιξη στον οποιοδηποτε για το πώς θα πράξει και παραπάνω σε σένα που σε αγαπώ και σε εκτυμώ και σαν φίλο σαν άνθρωπο και σαν ταξιδευτή
Το φόρουμ είναι αιτία και σε γνώρισα όπως έχω γνωρίσει αμέτριτους φίλους σε κάθε γωνιά τις Ελλάδας Φίλους που δεν κατάφερα να κάνω μέσα στην υπηρεσία μου εδώ και 30 χρόνια Γιατί αναρωτιέμε ?
Γιατί αγαπάμε το ίδιο πράγμα τα ταξίδια αυτά που όπως λέγαμε μας έχουνε ανοίξει τα μυαλά μας κάνουν να αισθανόμαστε ελέυθεροι
είμαστε από τα γιανοφάσκια μας ταξιδευτές Δεν αξίζει να σκοτωνόμαστε και να χαλάμε τις καρδιές μας για ασήμαντα γεγονότα
Ασ αποβάλουμε από το μυαλό μας τις όποιες σκοπημότητες άν υπάρχουν που δεν θέλω να πιστέψω ότι υπάρχουν τις όποιες φοβίες η υπεροψίες για την καταγωγή του καθε ένα μας Δεν υπάρχουν εδώ όυτε βόρειοι ούτε νότιοι ούτε δυτικοί ούτε ανατολικοί αυτά τα καλλήεργούν άλλοι για να μην μπορούμε σαν Έλληνες να γίνουμε μια γροθειά
Είμαστε όλοι ΑΔΕΛΦΙΑ και δεν την αξίζουμε μεταξί μας την στεναχώρια
ασ πάρουμε τις δύο ρόδες μας ανεξάρτιτα το τι σηματάκι έχουν και ασα ταξιδέψουμε γιατί για όλους εμάς εδω μέσα σημασία έχει και το ταξίδι και ο προορισμός και δεν μας αξίζει το παγόβουνο

Τα παραπάνω απευθείνονται και σε όλους όσους νοιώθουν πικραμένοι για οποιονδήποτε λόγο.

και κάτι σημαντικό δεν τα γράφω σαν mod διότι ποτέ στην ζωή μου δεν αισθάνθηκα ότι είμαι κάτι παραπάνω από οποιονδήποτε συνάθρωπο΄μου
τα γράφω μέσα από την καρδιά μου και όχι μέσα από το μυαλό μου για αυτό ίσως να είναι και ανωρθόγραφα

Την Κυριακή θα είμαι στον Βόλο όσοι πιστοί προσέλθετε οι μπαγκαζιέρες μου θα είναι γεμάτες ρακόμελο Ελάτε να μεταλάβετε να αγιάση η ψυχή μας

την αγάπη μου και την εκτύμηση μου προς όλους τους συμφουρμήτες
Φίλς Ευτύχη-επέτρεψέ μου την προσφώνηση-οι επιβάτες απλώς συμμετέχουν στο ταξίδι, δεν κρατούν το πηδάλιο, δεν μπορούν να οδηγήσουν το πλοίο στα βράχια,τους είναι αδύνατον.

vpentza
04-07-2013, 22:09
μάλλον εννοείς κάτι άλλο από αυτό που έγραψες. Δεν μου περνάει από το μυαλό ότι υπάρχει ανισοτιμία μεταξύ μελών :ye33:

Με κοροιδεύεις νομίζω.........

IOTH1X
04-07-2013, 23:54
Με κοροιδεύεις νομίζω.........

Ας υποθέσουμε ότι η άγνοια μου είναι παραπάνω από την διάθεση μου να κοροϊδέψω κάποιον.

Θέλω λίγη βοήθεια
Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει δύο μη ισάξια μέλη?
Θα ήθελε επίσης κάποιος να μου φανερώσει την διαδικασία αξιολόγησης μελών την οποία επιδεικτικά αγνοώ.

και μιας και μου έγινε τόσο ωραία πάσα, επιτρέψτε μου να πω το εξής

Όλο αυτό το μπάχαλο που γίνεται με τους καπεταναίους τους admin τους mods, ex mods, παλιούς, νέους, ταξιδευτές, υπερταξιδευτές, διαστημάνθρωπους, υπεράνθρωπους, γραφικούς και μη, ξεκίνησε και γιγάντωσε γιατί κάποιοι θεωρούν τους εαυτούς τους καλύτερους και υπεράνω των υπολοίπων.
Γιατί αν αντιμετωπίζαμε την υπόλοιπη κοινότητα-forum ως ισότιμους θα ήταν όλα πολύ καλύτερα. Ούτε ασκόπως σβησμένα post ούτε σπόντες ούτε παρεξηγήσεις και μαγκιές του πληκτρολογίου.

ΜΦΧ

nivam
05-07-2013, 00:17
O Τιτανικός βούλιαξε, κατά την ταπεινή μου γνώμη, από αλαζόνεια κι όχι απ' το λάθος τιμόνεμα.
Μήπως οι πολλοί είμαστε στριμωγμένοι σε μικρότερο καράβι κι ο "Τιτανικός" εδώ, δεν συμπληρώνει ούτε πλήρωμα?

ilias vara
05-07-2013, 00:37
φτανει ρε παιδια.,.,

τα ειπαμε τα αναλυσαμε.,.,.

ασ παμε καμια εκδρομουλα ,.,,

ασ πιουμε καμια μπυριτσα:cool:


ασ τελειωσει εδω γιατι προβλεπω να γινονται καινουργιες ιντρικες.,.,.,.


ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ .,.,.,.,:cool:http://www.newsbeast.gr/files/1/2013/04/26/tabeles-sinthimata6.jpg:D:D

vpentza
05-07-2013, 01:07
φτανει ρε παιδια.,.,

τα ειπαμε τα αναλυσαμε.,.,
ασ παμε καμια εκδρομουλα ,.,,
ασ πιουμε καμια μπυριτσα:cool:
ασ τελειωσει εδω γιατι προβλεπω να γινονται καινουργιες ιντρικες.,.,.,.
ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ .,.,.,.,:cool:http://www.newsbeast.gr/files/1/2013/04/26/tabeles-sinthimata6.jpg:D:D

Θα απαντούσα ευχαρίστως στον σύντροχο IOTH1X επειδή ακριβώς θίγει τα αυτονόητα αλλά η απάντησή μου ίσως αποτελέσει "ασκόπως σβησμένο post" που δεν θα σβυστεί φυσικά από ισότιμο senior member ή θα κινδυνεύσω από το 2ο συνθετικό του nickname σου..:lo19::lo19::lo19::lo19:

Uriah Heep
05-07-2013, 08:06
Oh guys! Eίμαι ένας απλός επιβάτης καταστρώματος... Δεν θέλω ίντριγκες, δεν θέλω παρεξηγήσεις μεταξύ των συνεπιβατών κι εμού προσωπικά, ούτε να χαρακτηριστώ ως χατζηαβάτης της ζητιανάς επισκεψιμότητας σ΄αυτό το σουρεάλ thread!
Στα 55 μου δεν έχω ν΄αποδείξω τίποτα και σε κανέναν κι ότι έχω να πω στη ζωή μου το λέω στα ίσα!
Επί του θέματος δεν θα έγραφα τίποτα στο φόρουμ, αν δεν σήκωνε ανάστημα ο Πασχάλης για πάρτη μου. Πιστεύοντας ακραδάντως ότι εκεί που λείπουν τ' αναστήματα δημιουργούνται αποστήματα, δεν υπήρχε περίπτωση να λουφάξω ως ασιατική κότα και πήρα το όπλο μου. Έτσι αντιδρώ και σε Πολεοδομίες, Εφορίες και λοιπούς οίκους ανοχής...
Όχι δεν κατεβαίνω σε πλατείες σαν Τσέ της σακούλας...
Σουβλάκια κάνω και μόνος μου!
Επειδή τα fm μου “έπιασαν” μουρμουριτά και γκρίνια από φίλους, γνωστούς κι αγνώστους, για ορισμένες υπερβατικές παραλογοτεχνικές εκφράσεις και χαρακτηρίστηκα εμμέσως ως αλαζών, υπερταξιδευτής, πιθανόν και γραφικός...
.
...για τον ομαλό πλού του Τιτανικού, υιοθετώ τους παραπάνω χαρακτηρισμούς, απορρίπτω μετά βδελυγμίας την ρήση του Αριστοτέλη ότι “η μέγιστη ανισότητα είναι η ίση μεταχείριση των άνισων” και ζητώ συγγνώμη απ' όσους εθίχθησαν.
Ας τελειώσει εδώ, το κατουρημένο πλέον, thread!
Προσεύχομαι στο Βούδα, ο ...αβύθιστος να “πιάσει” τον στόχο του έστω κι αν στο πλήρωμά του, μετά από 37 ώρες από τον εντοπισμό ενός μικρού υφάλου...
.
...ο 1ος Πλοίαρχος δεν αντέδρασε ούτε με ρεφλέξ ταριχευμένης αρκούδας!
.
...ο 2ος Πλοίαρχος σιωπά, κοιμώμενος και ροχαλίζων σε αμέριμνη μακαριότητα, σαν να ξεχάστηκε μ' ένα Άρλεκιν...
.
...κι ο Αξιωματικός καταστρώματος της 31/05/2013, εξακολουθεί να είναι αμιλητότερος σιναγρίδος!!!


Ένυγουέι...
Η γιάφκα μου στο Χολομώντα είναι ανοιχτή σε όλους, γνωστούς κι αγνώστους για ρακές και φιλοσοφία αμπέλου...


Κάτι τσιρτσιρίζει στη κουζίνα...

Παρντόν guys, αλλά έχω και θιβετιανό τσάι στη φωτιά!:)

Uriah Heep
05-07-2013, 15:05
Προς τέρψη κάθε φιλομειδούς αναγνώστη, μετά την διάσημη πλέον εξαφάνιση ποστ μου ...με έκπληξή μου βλέπω ότι αναρτήθηκε νέο thread με ιδρυτή τον Uriah Heep!!!:confused:

...και με τίτλο: "Απάντηση: Αναξιοσημείωτο. The legendary Voskoparty 2012"

Επειδή δεν ίδρυσα ούτε υπέγραψα ούτε ενέκρινα ποτέ τέτοιο thread, που προκαλεί και προτρέπει, εν είδει εμπρηστικού μηχανισμού, για συνέχιση των αντεγκλήσεων ...πράγμα που δεν είναι ούτε στις προθέσεις μου ούτε στον πνευματότυπό μου, παρακαλώ να διαγραφεί.
Έχω ήδη δηλώσει "Ας τελειώσει εδώ, το κατουρημένο πλέον, thread!"

Κι ενώ γράφω αυτές τις γραμμές....

Στις 2.40'μμ υπήρχε το εν λόγω thread από το πρωί 08.06' (και προς τιμήν των μελών του φόρουμ, δεν είχε ανταπόκριση ...0 απαντήσεις)
Στις 2.44'μμ πριν ποστάρω εξαφανίστηκε!!!

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Παρακαλώ κάποιο μέλος του φόρουμ με α ρ χ ί δ ι α να επιβεβαιώσει τα γραφόμενά μου.

nikos-x
05-07-2013, 15:14
Εγώ έχω, αλλά ας μη το φωνάζουμε. :p

Δεν είναι απαραίτητο να έγινε με σκοπό τη συνέχιση των αντεγκλήσεων.
Εγώ που απάντησα, θεώρησα πως αφορούσε την πρόσκληση στη "γιάφκα"
Διαφορετικά δε θα άνοιγε σαν καινούργιο θέμα στις "προτάσεις για κοπάνα"

. . . Ένυγουέι...
Η γιάφκα μου στο Χολομώντα είναι ανοιχτή σε όλους, γνωστούς κι αγνώστους για ρακές και φιλοσοφία αμπέλου...


Κάτι τσιρτσιρίζει στη κουζίνα...

Παρντόν guys, αλλά έχω και θιβετιανό τσάι στη φωτιά!:)

Με τη ευκαιρία, ας απαλλάξουμε τη φωτογραφία από το minion μέγεθός της. :)

http://www.gsforum.gr/attachment.php?attachmentid=18866&d=1373000751

Uriah Heep
05-07-2013, 15:21
Δεν είναι απαραίτητο να έγινε με σκοπό τη συνέχιση των αντεγκλήσεων.

Νίκο, σίγουρα δεν έγινε για ανταλλαγή συνταγών λαχανοντολμάδων από τη Βέφα....

Επειδή είμαι εξαιρετικά φορτισμένος αυτό το διάστημα κι επειδή έχω αναθεωρήσει πολλά κι έχω συγχαθεί περισσότερα...
.
.
...προτιμώ την αποχή για λίγο καιρό.


Cheers!

nikos-x
05-07-2013, 15:28
...προτιμώ την αποχή για λίγο καιρό.

Cheers!


Όλοι θέλουμε τον χρόνο μας.
Ένα παραπάνω εμείς, που έχουμε να ετοιμάσουμε και τις "γιάφκες" μας και να είσαι σίγουρος πως θα σε ανταγωνιστώ λυσσαλέα, από τη Λευκάδα. :p

alx_k
05-07-2013, 15:48
Μην σπαταλατε ενεργεια για τετοια πραγματα.

Παμε καμια βολτα στα βουνα να μας χτυπησει κρυος αερας! :)



Εστάλη από ΤΑΠΑΤΟΚ-ΤΑΠΑΤΟΚ!

LakisGS
05-07-2013, 18:22
Μόλις μπήκα στο μαγαζί και το είδα...
Εγώ είμαι ο υπαίτιος. Προσπαθούσα να κάνω κάποια threads copy, και ενώ πάτησα copy, μου έκανε copy το post του Βασίλη και το άνοιξε σαν καινούργιο thread. Λόγω του ότι ήμουν εκτός μαγαζιού, από τηλέφωνο δεν μπορούσα να το διορθώσω άμεσα και εύκολα. Τηλεφώνησα αμέσως στον Δημήτρη (Arka), αλλά και αυτός ήταν απασχολημένος εκείνη την ώρα. Καθαρά τεχνικό θέμα. Γιατί ρε παιδιά ψάχνετε αφορμές για καυγά?
Πραγματικά κάποιες φορές δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα. Τέλος πάντων... Για τα aρχiδια κλπ, απλά τα αντιπαρέρχομαι... :o
Συγνώμη για την αναστάτωση.

Uriah Heep
05-07-2013, 20:25
Τα πάντα τα είπα στα ίσα, καθαρά και ξάστερα!
Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να φανταστώ και τα τεχνικά προβλήματα του φόρουμ καθώς και την αδυναμία τους να λυθούν.
Ζητώ συγγνώμη και γι' αυτό!
Δήλωσα ότι δεν επιθυμώ την συνέχεια του θέματος και ότι απέχω πλέον.
Αν κρίνετε ότι είναι σωστό να συνεχίζετε τα σχόλια εν τη απουσία μου, συνεχίστε να το κάνετε!

Ειλικρινά, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...:confused:

AKIS_21
05-07-2013, 21:09
Τα πάντα τα είπα στα ίσα, καθαρά και ξάστερα!
Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να φανταστώ και τα τεχνικά προβλήματα του φόρουμ καθώς και την αδυναμία τους να λυθούν.
Ζητώ συγγνώμη και γι' αυτό!
Δήλωσα ότι δεν επιθυμώ την συνέχεια του θέματος και ότι απέχω πλέον.
Αν κρίνετε ότι είναι σωστό να συνεχίζετε τα σχόλια εν τη απουσία μου, συνεχίστε να το κάνετε!

Ειλικρινά, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...:confused:


Βρε μήπως είσαι ο ντανος ?

nikos-x
05-07-2013, 22:19
Ντάνης ΦΩΤΟΣ (https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.mrbike.gr%2Fwebsite%2Fi-bitrina%2Fto-biblio.-grafei-o-ntanis-fotos.html&ei=0R7XUeiHBqr64QSTpICADg&usg=AFQjCNENqTMTsDlRHKthaAfooSLJ2-iQYQ&sig2=SeWzhRusc8QUsrvg1eaG6Q&bvm=bv.48705608,d.bGE)

Για 'μας που μαθαίνουμε εκ των υστέρων. :D

aeriko
05-07-2013, 22:47
Ρε παιδιά αν δεν την κατέχετε την τεχνολογία μην ασχολείστε με αυτήν μέχρι να την μάθετε. Γίνονται χοντρές παρεξηγήσεις.

LakisGS
05-07-2013, 23:10
Ρε παιδιά αν δεν την κατέχετε την τεχνολογία μην ασχολείστε με αυτήν μέχρι να την μάθετε. Γίνονται χοντρές παρεξηγήσεις.

Ζητάω ταπεινά χίλια συγνώμη. Ηταν χοντρό λάθος αυτό που έκανα. Είμαι από αυτούς τους λίγους που κάνουν ακόμη λάθη με την τεχνολογία. Οι 9 στους 10 δεν κάνουν ποτέ. Δεν θα ξαναπατήσω κουμπιά χωρίς να ξέρω τι κάνουν. Στο δεύτερο λάθος που θα κάνω, θα μαστιγωθώ πάραυτα και θα εκδιωχθώ από το forum. Θα με αντικαταστήσει κάποιος αλάθητος. Και πάλι χίλια συγνώμη. :o

Υ.Γ. Μια που το καράβι θα βουλιάξει από ώρα σε ώρα, θα παρακαλούσα τους admins να με πετάξουν πρώτο στη θάλασσα. Ετσι θα μείνω και στην ιστορία...

Papadopaidi
06-07-2013, 01:09
Τι έγινε ρε παιδιά; Διάβασα ΟΛΟ το θέμα
αλλά επειδή είμαι από το πρωΐ ξύπνιος με
εργασία κτλ κάτι έχασα. Πως πήγε εκεί το θέμα
με αναφορές από αλλού; Υπάρχει κάποιος να δώσει
εξήγηση για το τι συμβαίνει;
Ευχαριστώ.:ye02:

italos
07-07-2013, 16:10
Ζητάω ταπεινά χίλια συγνώμη. Ηταν χοντρό λάθος αυτό που έκανα. Είμαι από αυτούς τους λίγους που κάνουν ακόμη λάθη με την τεχνολογία. Οι 9 στους 10 δεν κάνουν ποτέ. Δεν θα ξαναπατήσω κουμπιά χωρίς να ξέρω τι κάνουν. Στο δεύτερο λάθος που θα κάνω, θα μαστιγωθώ πάραυτα και θα εκδιωχθώ από το forum. Θα με αντικαταστήσει κάποιος αλάθητος. Και πάλι χίλια συγνώμη. :o

Υ.Γ. Μια που το καράβι θα βουλιάξει από ώρα σε ώρα, θα παρακαλούσα τους admins να με πετάξουν πρώτο στη θάλασσα. Ετσι θα μείνω και στην ιστορία...

Χαλάρωσε ρε Λάκη μου....ένα λάθος έκανες!!!! Δεν θα πέσουμε να σε φάμε!!!Μη μασάς!! Και καλά έκανες και βγήκες και το είπες!!

Έλεος ρε παιδιά κατιναριό το κάνετε το φορουμ...ολόκληροι άντρες είμαστε και 1/3 των ποστ γίνετε της κατίνας!!! Γιατί τι παίζει???

Σοβερευτείτε και μην ξεκατινιάζεστε συνεχώς!!!!

Χαλάνε ποστ που είναι πολύ σημαντικά για κάποιους απο εμάς που θέλουμε να μπούνε να διαβάσουμε κάτι ουσιαστικό!!!!

italos
07-07-2013, 16:17
Τα πάντα τα είπα στα ίσα, καθαρά και ξάστερα!
Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να φανταστώ και τα τεχνικά προβλήματα του φόρουμ καθώς και την αδυναμία τους να λυθούν.
Ζητώ συγγνώμη και γι' αυτό!
Δήλωσα ότι δεν επιθυμώ την συνέχεια του θέματος και ότι απέχω πλέον.
Αν κρίνετε ότι είναι σωστό να συνεχίζετε τα σχόλια εν τη απουσία μου, συνεχίστε να το κάνετε!

Ειλικρινά, δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...:confused:



Βill σέβομαι πολύ τη γνώμη σου να απέχεις....

Σεβάσου και εσύ όμως εμάς που περιμένουμε καιρό ...έστω κάποιοι απο εμάς το ταξιδιωτικό σου.....ένα μοναδικό ταξιδιωτικό για το φορουμ και για αυτούς που θέλουμε να μάθουμε κάποια πράγματα!!!

Φιλαράκι ή άνοιξε ένα θρεντ και παρουσιάσε το ή στείλε με pm κανα link απο κάπου που το έχεις ανεβάσει.....αυτά τα ταξιδιωτικά διαμάντια κάποιοι απο εμάς τα κηνυγάμε σαν χρυσάφι!!!

Να΄σαι καλά και μην χαλιέσαι !!!

Αναμένουμε..

Uriah Heep
29-07-2013, 22:50
Erdemir ve Gülen ile Türk dizi yeni bölüm gelecek.

Sadece ... Voskoparty bir "Anaxiosimeiota"!

çeviri:

Μετάφραση:

Προσεχώς νέο επεισόδιο από την Τούρκικη σειρά με τον Ερντεμίρ και την Γκιουλέν.

Μόνο στα ..."Αναξιοσημείωτα" του Voskoparty!

Stay tuned!;)

paschalis
29-07-2013, 23:21
Προσεχώς νέο επεισόδιο από την Τούρκικη σειρά με τον Ερντεμίρ και την Γκιουλέν.






Σα να τους ειδα να φωτογραφιζονται στο Μεγαλο Μετεωρο
αγκαλια με το πανω της σειρας!
Αλλα δεν παιρνω και ορκο:)

Uriah Heep
02-08-2013, 18:07
Σα να τους ειδα να φωτογραφιζονται στο Μεγαλο Μετεωρο...


Oh yes indeed!:ye02:
To προηγούμενο Σάββατο πέρασαν κι από τη γιάφκα του Χολομώντος, για "spaget lapa peynir"...

:)

tsompanis
03-08-2013, 23:29
Απο την αρχή φάνηκε πως θα εξελιχθεί σε ένα υπέροχο θηλυκό.
Δεν χρειαζόταν,,παρα μόνο να περάσει απο μπροστά σου για να καταλάβεις πόσο σκέρτσο και νάζι είχε μέσα της.

Ατίθασο πνεύμα και ελεύθερο ποτέ δεν πήγε με το πλήθος!Ήθελε πάντα να χαράζει τον δικό της δρόμο...

Με Αέρινα βήματα που μόνο η νιότη μπορεί να προσφέρει...έκανε τα αρσενικά της περιοχής να την ποθούν.

Ήταν τόσο πληθωρική....
Έτσι τουλάχιστον μου είπε ο χασάπης...

"Κώτσο,η φάλαινα απο΄δώ έπιασε τα 80 κιλά στο ζωντανό της ρε μ@λ@κ@! Βόηθα γιατί θα μου πέσει κανένα νεφρό...αυτή δεν είναι προβατίνα ρε "


...Την έστειλα στην προτελευταία της κατοικία,στον καταψύκτη του σαλονιού.
Έτοιμη,λιανισμένη και...με άρωμα απο Αθάνατα Ελληνικά Βουνά!

Sakis
03-08-2013, 23:59
Έβγαλα μια παγωμένη FINKBRAU και παρακολουθώ εναγωνίως δίπλα στο κύμα....:di59:


Καλώς τα παιδιά τα δικά μας!!!:ye33:

vpentza
04-08-2013, 13:45
πάντα τα βουνίσια κορίτσια είχαν μια αύρα δροσιάς, πάντα τα ακολουθεί η εντύπωση της καλοζωισμένης μοσχαναθρεμένης τετράποδης κόρης, που περνά τις ώρες της ξεβοτανίζοντας τους καταπράσινους βοσκότοπους με την εκπαιδευμένη οδοντοστοιχία της. Τα βουνίσια γάργαρα ποταμίσια νερά ανέγγιχτα από τις αμαρτίες της άοκνης, άκρατης υπερκαλλιέργειας των επαγγελματιών του κάμπου στα χαμηλά, πάντα δροσίζουν και εξαγνίζουν το λαρυγγάκι της τετράποδης κόρης/μεγαλοκοπέλας.
Καθαρό, αμόλυντο, πάντα διαθέσιμο χορταράκι, σε φρέσκια ή συσκευασμένη σε μπάλες έκδοση, σε συνδιασμό με το πεντακάθαρο ποταμίσιο νερό που ούτε ο Κόλα προσφάτως δεν μαγάρισε, όλα αυτά, έδωσαν την ευκαιρία στον εν λόγω χασάπα να ασκήσει τη, μακάβρια κατ' άλλους θεάρεστη κατ' εμέ, παρεξηγημένη τέχνη του πάνω σε ένα "καθαρό" αλλά και πάντα διαθέσιμο για αλητείες σφάγιο......
α ρε Αθάνατα Ελληνικά Βουνά, έχετε διδακτορικό στο ευ ζην.....:)

paschalis
04-08-2013, 15:24
Ω τι ποιησις ανωθεν :rolleyes:
Με την αφορμη της αναπαυσης σε τοπο χλοερο
της ανυποψιαστης ηπειρωτισσας νταρντανας
τα Αθανατα Ασφαλτινα Ελληνικα Βουνα
σκεφτονται σοβαρα να βαλουν το χερακι τους.................
στην ανακουφιση του δυσμοιρου καταψυκτου!!
Αλλωστε,η αδυναμια εμπνευστη και λοιπων εκδρομεων
στη διανυκτερευση πολλων αστερων και στα γλεντια κατω απο αυτα
ειναι γνωστη και σε καμμια περιπτωση δεν πρεπει να καταπιεζεται:)
Ενδιαμεσα,ελπιζω σε νεα συναντηση του μοναχικου μονοκυλινδρου καβαλαρη με την τουρκικη κομπανια!!

klagenfurt
04-08-2013, 16:33
ωραια πραγματα μυριζομαι
με την μεγαλη μυτη μου...

γεια σου Κωστα τσομπανη με τα ωραια σου...
μουχεις λειψει...!!!

nikos-x
05-08-2013, 16:31
...Την έστειλα στην προτελευταία της κατοικία,στον καταψύκτη του σαλονιού.
Έτοιμη,λιανισμένη και...με άρωμα απο Αθάνατα Ελληνικά Βουνά!

Θα 'ναι και το maniacό, για να την στείλει στην τελευταία; :p

. . . πάντα δροσίζουν και εξαγνίζουν το λαρυγγάκι της τετράποδης κόρης/μεγαλοκοπέλας . . .

. . . Ωϊμέ κι αυτή με τη σειρά της, το δικό μας. :ha16:

:u60: γΚίνε καλά ρε μιλάκα . . . τόσοι ποιηταί και τροβαδούροι θα είναι εκεί, τα καλύτερα πιρούνια, γΚίνε καλά γκαμότο. :U42:

Δεν ήξερα ποιο από τα δύο να "ανεβάσω" . . . τα ίδια είναι, αλλά ξέρετε πως νοιώθω όταν πρόκειται για τον Νικόλα. :D
Αφιερωμένα:

Νικόλας Άσιμος-Οϊμέ - YouTube

Ωϊμέ - Νικόλας Άσιμος & Σωτηρία Λεονάρδου - YouTube

gsmaniac
05-08-2013, 19:48
Θα 'ναι και το maniacό, για να την στείλει στην τελευταία; :p





γνωριζεις πολυ καλα, οτι η δουλεια για μενα ειναι διασκεδαση........:cool2:

giclas
05-08-2013, 20:08
γνωριζεις πολυ καλα, οτι η δουλεια για μενα ειναι διασκεδαση........:cool2:

:sm7::sm7::sm7::sm7:

eutihos pou ime stis allodapas !!

gsmaniac
05-08-2013, 20:24
:sm7::sm7::sm7::sm7:

eutihos pou ime stis allodapas !!


για ελα προς τα εδω.....:)
καλα θα περασεις.......;)

Uriah Heep
05-08-2013, 23:21
Έτοιμη,λιανισμένη και...με άρωμα απο Αθάνατα Ελληνικά Βουνά!


You all hippies, freaks, travelpaths, brothers and sisters...
.
.
...μΕ φαίνεται ότι το 3ο Voskoparty πάει να γίνει ένα ...merakladan travel event!

;)




ΥΓ Δεν συμμετέχει η ΜΑΚΑΝ

Uriah Heep
06-08-2013, 00:02
Ψάχνοντας τα αρχεία μου, έπεσα στο παρακάτω απόσπασμα από παλιό ταξιδιωτικό (2007) στην Τυνησία. Το επεισόδιο εξελίσσεται στο Παλέρμο...
Ιντζόι...

Cheeeeeeeers!:di59:


"Μετά από ένα ντουζάκι και βγάζοντας την δερμάτινη φόρμα που φορούσα τις τελευταίες ...35 ώρες...σαν να ένοιωσα λίγο καλύτερα!
Βγήκα ορεξάτος στους δρόμους του ιστορικού κέντρου, έχοντας αποθυμήσει για τα καλά την Ιταλία, που είχα να την επισκευτώ από το 1982.
Πεινούσα σαν λύκος! Δεν υπήρχε όμως περίπτωση να καθήσω σε τουριστικό μαγαζί ή κάτι μαζικό και απρόσωπο...
...αυτό δεν σήμαινε ότι έψαχνα για κάτι πολυτελές. Στην Ιταλία για να φάς καλά πρέπει ή να έχεις την πληροφορία (που κι αυτή είναι σχετική...) ή να διαθέτεις ...μύτη!
Βολτάριζα για κανένα μισάωρο, το στομάχι μου άρχισε να "παίζει" την ...Mazurca n. 38 σε φα δίεση ματζόρε για ...τσέλο από την πείνα και ακόμα δεν μου "γυάλιζε" κανένα καλό μαγαζί...
Έξω από μία ανοιχτή αυλόπορτα ενός παλιού κτιρίου σ΄ένα στενό, είδα δύο τραπεζάκια κατειλημμένα από πελάτες, πλησίασα λιγο για να δώ περι τινος πρόκειται και άκουσα από το βάθος της αυλής την χαρακτηριστική φωνή του Pino Daniele (παλιός μπλουζίστας που τραγουδούσε Napule-blues) να σταματάει και να τον διαδέχεται το "woke up this morning and found myself dead" του Hendrix. Έξω καθόταν ένα ρεμάλι που σίγουρα είχε ταξιδέψει με το magic bus στην Ινδία, σε μιά άδεια καρέκλα κάτι βιβλία του Καρλ Γιούνγκ και κάτι απροσδιόριστα CD...και στην άλλη καρέκλα μία μελιτζανί ηλικιωμένη κυρία απροσδιόριστης ηλικίας, που της σέρβιρε ο λιγδιάρης βετεράνος χίππυ, χύμα κρασί με το ύφος του...δοκιμαστή του αυτοκράτορα!
ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ!!! φώναξα από μέσα μου. Και το άλλο τραπεζάκι έξω ήταν κατειλημμένο από μία παρέα με νεαρούς τουρίστες, βγαλμένους από προσπέκτους "Γιουθ Χόστελ"...γεμάτοι χάρτες της Magna Grecia.
Μπήκα μέσα είχε 3 τραπεζάκια στην αυλή και κάθισα στο 1 από τα 2 άδεια. Σ΄ένα τοίχο ήταν κρεμασμένη μία παλιά ταμπέλα που έγραφε "o quaglione" ή κάτι παραπλήσιο ...στα ναπολετάνικα. Μέσα ένας γέρος με κιτρινισμένη φανέλλα άνοιγε φύλλα για πίτσα με το ύφος του ...ειδικού απεσταλμένου του Θεού, για να ταϊσει τα πεινασμένα πλήθη με αυθεντική πίτσα αλλά σιτσιλιάνα!
Ο άλλος, προφανώς αδελφός του, γύρω στα 60 καθόταν σ΄ένα παλιό ξύλινο ταμείο και έκανε χρέη ταμία και σερβιτόρου. Το "καστ" συμπλήρωνε ημίβλαξ νεαρός σερβιτόρος που φαινόταν να έχει την αίσθηση ότι σερβίριζε στο "Ρίτζ" του Παρισιού και όχι σε σιτσιλιάνικη ξεπεσμένη κάλτ μικροσκοπική Pizzeria-Trattoria...
Παράγγειλα καθ΄υπόδειξη του ταμία-σερβιτόρου μία εξαιρετική μερίδα "rigattoni alla carretiera" με τόσο σκόρδο και καυτερή πιπεριά...που θα μπορούσε ο Πολύδωρ να "καθαρίσει" με τους κουκουλοφόρους πετώντας απλά μερικές μερίδες στα Εξάρχεια! Το αντιπάστο "μελιτζάνες με φρέσκια ντομάτα και παρμιτζάνο" πιθανόν να αποτελούσε και τελευταία μου επιθυμία σε περίπτωση προσαγωγής μου ...σε εκτελεστικό απόσπασμα!
Ηπια μία απαίσια μπύρα "Prinz" Ιταλικής ζυθοποιείας αλλά τα πράγματα ήρθαν στα γράδα τους όταν κάθισε για λίγο στο τραπέζι μου ο μαρκαδόρος-σερβιτόρος, ξέροντας ήδη ότι ήμουνα Έλληνας, για να με κεράσει μία γκράππα και να με ρωτήσει για τον Μύθο της Σύλλας* (όχι της μαύρης) από την μυθολογία. Άρχισε να μου λέει κάτι απροσδιόριστα ελληνικά που είχε μαθει από την γιαγιά του...και "του έβγαιναν" μετά από (υπολογίζω εγώ, τώρα) μισό μπουκάλι γκράππα...
Το ρεπερτόριο γύρισε σε ναπολιτάνικα τραγούδια...με εξαίρεση ένα από Bob Dylan που πέρασε σφήνα.Η ετερόκλιτη πελατεία που μπαινόβγαινε με γοήτευε βαθιά...
Ήπια 2 γκράππες ακόμα και η επίδραση του σκόρδου άρχιζε να με χαλαρώνει και να μου φέρνει μία γλυκιά νύστα.
Βγήκα έξω στη ζεστή και υγρή νύχτα. Το "λέσι" που προφανώς πουλούσε ζιγκολίκι στην μελιτζανί ηλικιωμένη κυρία, κάπνιζε συνεχώς ανακατεύοντας κάτι κουρελιασμένες σημειώσεις...
...μπορεί στην Ιταλία να μην βρίσκεις την παραδοσιακή μας λαγάνα...
...αλλά από μαλαγάνες είναι γεμάτη!
Κατηφόρησα προς το λιμάνι κι έφτασα στη μαρίνα εφαρμόζοντας τις συμβουλές "περί μακροζωίας" του γκουρού Σρι Μαχαράζ "after lunch sleep a while...after dinner walk a mile".
Ανηφορίζοντας την via Vittorio Emanuelle έφτασα στον αριθμό 316, είδα την "βασίλισσα" ασφαλισμένη στην αυλή να ξεκουράζεται, ανέβηκα με τα ψηλά σκαλοπάτια τους 3 ψηλοτάβανους ορόφους και έπεσα χαλαρά για ύπνο βλέποντας στο όνειρό μου την... Τσύλλα...
.
.
.
.
.
.
.
.
...αυτή τη φορά τη μαύρη!


*Υπάρχει όντως παραλιακή τουριστική κωμόπολη Scilla (όχι σκύλα, αλλά το σι προφέρεται "καραμανλίδικα" βαθύ. Υπάρχει και ο σχετικός μύθος στην Οδύσσεια."

Uriah Heep
06-08-2013, 00:23
Oh guys... και το επόμενο απόσπασμα ποστ πάει πακέτο με το προηγούμενο...

Ιντζόι...

Cheeeeers!:di59:


"Ποτέ δεν εμπιστεύθηκα τις μαύρες καλλονές...
...ακόμα και στα όνειρα στη φέρνουν!
...ενώ είχαμε τελειώσει το γεύμα στην τραπεζαρία ενός μεσαιωνικού πύργου, πίνοντας αλσατικό κρασί και συζητώντας στα ...γαλλικά, ακούγοντας μελαγχολικές μπαλάντες του Ζακ Μπρέλ και όλα έδειχναν ότι θα μου ριχνότανε σαν εθισμένο πρεζόνι...
...κάτι της θύμισαν οι στίχοι για τα παιδικά της χρόνια στο ορφανοτροφείο...και έχασε το κέφι της...

Ά ρε Ζακ Μπρελ, μΕ τη χάλασες τη δουλειά!
Το όνειρο ήταν τόσο ζωντανό που ξύπνισα τσαντισμένος!

Έφαγα μία φέτα κέικ και ήπια έναν εσπρέσο από το λιτό πρωινό του Β&Β και κατέβηκα στον χώρο της εισόδου του παλαιού κτιρίου για να καλημερίσω την "βασίλισσα"...
...έπρεπε να την καλοπιάσω γιατί από την επόμενη μέρα για πρώτη φορά στη ζωή μου...
...θα εξαρτόμουν σε τόσο μεγάλο βαθμό, από ένα θηλυκό!"

Uriah Heep
07-08-2013, 10:29
Cumartesi öğleden sonra, 7.30 '...
Onun emlak Cholomonta geldi İkinci Dünya Savaşı'nın Albatros savaşçı gibi geldi "bitmiş" sanzman ve buharlaşma ile bir pas siyah 1.100 GS, ... Sürücünün kask ve kask yolcu üzerinde ilgili menü lokali bir şey gibi görünüyordu bir yüzünde bir aptal xedontiariko gülümseme, bir ölçüde makine durdu ortaya çıktı ...
Neredeyse fırça kesici ile ön lastik dilimlenmiş olacaktır.
Silindi. Söndürüldü.
Ben vizör kaldırdı. Onlar jöle kaldırdı ...
"Uriah Heep Efendi!!!" Gülen ağladı ve miğferini çıkardı.
"Kardeş" bilinen rogmodi Erdemir ve magkaliase ağlamaya kekeledi ...
"Doğan arabada ne oldu, ha Erdemir;"
"Biz Belçika'da kopsane Muayene içinde ..." diye yaşam belirsizliğin yoğun farkındalık neden varoluşsal karışıklık, duygusu ile söyledi ve 2,5 mg kamu tavor rahatlatmak olamazdı ...
Üslup "üçlü eylem"-sürpriz, üzüntü, anlayış-başımı salladı ve sordu:
"... Ve GS?"
"Ayti bu kupa için her hafta geldi ve ben Makan-kupa-GSforum yaptıysanız bilmek istiyordu Gülen bir müşteri verdi ... 20 seans ödemek zorunda kaldı ve sonra Sonunda, "gördüğünüz makine izin!"



Gece ... 9.45 '
Cholomontas ...
Sundurma, fırtına lambalar, kokulu mum, Atmosferik durum ... ve "Eğer ben iyi biliyorum" Amy Winehouse sesidir, Erdemir ve Gülen'in doğaüstü uyuşmazlıklar ile vahşice karıştırır ...
15 kutu Düzeltme, zaten bunları süzülmüş holiganlar İlahi Fener Baxe gibi şarkı yaptı ... tarzı caz!
Masanın ortasında gaz ocakta haşlanmış spagetti ağır gurgling ses, zamanı geriye bakarak Gülen yaptı ...
"Üç dakika içinde onları almak! Uriah Heep Efendi hazırlanan kevgir ... "aç stili ile hırladı, fırtına lambaları ve orman tonları, ve yarı gölge proaneingeile soykırım gibi görünüyordu ......
"Benim cehalet Gülen için şefkat hissedin, ama Ya karısı Döşeme hangi bilmiyorum ... Bu eşim mantığı tahmin için herhangi bir girişimde, anlık zaman yol açacağını ima ... huzur Bedlam geçmek ulaşan bilgileri, dekoratif çoğu ve anlaşılmamış bir layperson zihin tarafından! "Grunts olan ...
"Uriah Heep Efendi Merak etmeyin" Erdemir diye bağırdı ve hızlı bir şekilde kozmonot Soyuz soğuk soğukkanlılığını ile lavaboda durulanmalıdır alüminyum panniers, bilinen ouranoparmenis şirketi, gergin suları var spagetti olmak Gülen'in başını salladı eski 1100GS çıkardı .. .
Birkaç dakika içinde biz "al pesto" inanılmaz bir spagetti yiyordu. Tetoio kaygan makarna tekrar yemek değil ...
"Gizli biridir! Doğru sıkma, karde ve altındaki çantayı tutar biraz su, değil mi 'havasız Erdemir söyledi için "sopa sağlar.
"İtalyanlar spagetti biliyorum! Sağlık Herb "bir FIX, Gülen kesintiye, hayretle bana bakıyordu yapma makarna büyük bir ağız dolusu çiğnenmiş olabilir kaldırma ağladı ...
1.15 Zaman '...
Fincan kahve bakan misokleismeno göz kapağı ve derin jel bilgili tarzı ile Gülen, ...
"Ben aldatmak Uriah Heep Efendi kleisedoures demiyorum! Fincan çok kafa karıştırıcı. "Aniden dedi Molla Muhammed Ömer olduğu gibi sert bir sesle, Kandahar'da dini medrese gelen mesajları okurken ...
"Aka sevgili Gülen için" Ben bir yıldırım gökyüzünü aydınlatan olarak doğu Holomontas cardiogram izlerken, bitmedi gkazolampas en fitil yükselterek söyledi ....

Uriah Heep
07-08-2013, 10:31
Mετάφραση:


Σάββατο απόγευμα, ώρα 7.30'...
Μιά σαράβαλη μαύρη 1100 GS, με “τελειωμένα” σανζμάν και εξάτμιση, που ακούγονταν σαν πολεμικό Αlbatros του Α' Παγκοσμίου Πολέμου μπήκε στο κτήμα του Χολομώντα... Ένα ανόητο ξεδοντιάρικο χαμόγελο στο κράνος του οδηγού και μια φάτσα που έμοιαζε με κάτι σχετικό από μενού ψαροταβέρνας στο κράνος του συνοδηγού, έκαναν την εμφάνισή τους, μόλις ακινητοποιήθηκε η μηχανή στο ένα μέτρο...
Παραλίγο θα έκανα φέτες το μπροστινό λάστιχο με το θαμνοκοπτικό.
Έσβησα. Έσβησε.
Σήκωσα ζελατίνα. Σήκωσαν ζελατίνες...
“Uriah Heep efendi!!!!!!!!!” φώναξε η Γκιουλέν κι έβγαλε το κράνος.
“kardeş” ψέλλισε με τον γνωστό ρωγμώδη λυγμό ο Ερντεμίρ και μ΄αγκάλιασε...
“Τι έγινε τ' αμάξι το Dogan, ρε Ερντεμίρ?”
“Μας το κόψανε στο ΚΤΕΟ στο Βέλγιο...” είπε μ' ένα αίσθημα υπαρξιακής σύγχυσης, που προκαλούσε η έντονη επίγνωση του απρόβλεπτου της ζωής, και δεν μπορούσε να την ανακουφήσει ένα κοινό tavor των 2,5 mg...
Κούνησα με ύφος “triple action” -έκπληξης, θλίψης, κατανόησης- το κεφάλι μου και ρώτησα:
“...και η GS?”
“Aυτή την χάρισε ένας πελάτης της Γκιουλέν που ερχόταν κάθε βδομάδα για το φλιτζάνι και ήθελε να μάθει αν θα πραγματοποιηθεί το Μαkan-trophy-GSforum... Τελικά, μετά από 20 συνεδρίες δεν είχε να πληρώσει και μας “άφησε τη μηχανή που βλέπεις!”



Βράδυ... 9.45'
Χολομώντας...
Βεράντα, λάμπες θυέλλης, αρωματικά ρεσώ, κατάσταση ατμοσφερίκ ...και η φωνή της Amy Winehouse στο “you know i'm no good”, μπερδεύονταν βάναυσα με τις απόκοσμες παραφωνίες του Ερντεμίρ και της Γκιουλέν...
Τα 15 τενεκεδάκια FIX, ήδη τους έκαναν να τραγουδούν σαν σουρωμένοι χούλιγκανς, τον ύμνο της Φενέρ Μπαξέ ...σε στιλ τζάζ!
Ο βαρύς παφλάζων ήχος των εν βρασμώ σπαγγέτι, πάνω στο καμινέτο υγραερίου, στη μέση του τραπεζιού, έκανε την Γκιουλέν να ξανακοιτάξει το ρολόι της...
“σε 3 λεπτά τα βγάζω! Uriah Heep efendi ετοίμασε το σουρωτήρι...” γρύλισε με πεινασμένο ύφος, που στο ημίφως των λαμπών θυέλλης και των σκιών του δάσους, φάνταζε σαν να προανείγγειλε το ...ολοκαύτωμα...
“νοιώσε συμπόνια για την άγνοιά μου Γκιουλέν, αλλά δεν ξέρω που το 'χει τακτοποιήσει η σύζυγος... Αυτές είναι λεπτομέρειες, στο έπακρον διακοσμητικές και μη κατανοητές από μη ειδήμονα νου!” γρύλισα, υπαινισσόμενος ότι οποιαδήποτε προσπάθεια να μαντέψει κανείς την λογική της συζύγου μου, θα τον οδηγούσε στον στιγμιαίο χρόνο ...που φτάνει για να περάσεις από την ηρεμία στο φρενοκομείο...
“Μην ανησυχείς Uriah Heep efendi” φώναξε ο Ερντεμίρ και έβγαλε από την παλιά 1100GS την αλουμινένια πλαϊνή βαλίτσα, γνωστής ουρανοπαρμένης εταιρίας, την ξέπλυνε στα γρήγορα στο νεροχύτη και με την ψυχρή αυτοκυριαρχία κοσμοναύτη του Σογιούζ, έγνεψε στην Γκιουλέν να σουρώσει εκεί τα σπαγγέτι...
Σε λίγα λεπτά τρώγαμε μια εκπληκτική σπαγγετάτα “αλ πέστο”. Tέτοιο γλυστερό ζυμαρικό δεν έχω ξαναφάει...
“Το μυστικό είναι ένα! Το σωστό σούρωμα, καρντές και το λίγο νερό που κρατάει η βαλίτσα στον πάτο, που δεν τ' αφήνει να κολλήσουν” μΕ είπε μπουκωμένος ο Ερντεμίρ.
“Oι Ιταλοί ξέρουν από μακαρονάδες! Στην υγειά του Herb” φώναξα σηκώνοντας ένα κουτάκι FIX, κάνοντας την Γκιουλέν να μΕ κοιτάζει με απορία, διακόπτοντας το μάσιμα μιας τεράστιας μπουκιάς ζυμαρικών...


Ωρα 1.15'...
Η Γκιουλέν με μισοκλεισμένο βλέφαρο και βαθύ πηκτώδες περισπούδαστο ύφος, κοιτούσε το φλυτζάνι του καφέ...
“Εγώ δεν λέω κλεισεδούρες του κερατά Uriah Heep efendi! Το φλυτζάνι είναι πολύ μπερδεμένο.” είπε ξαφνικά με αυστηρή φωνή σαν του μουλά Μοχάμεντ Ομάρ, όταν διαβάζει θρησκευτικά μηνύματα από μεντρεσέ του Κανταχάρ...
“Για λέγε sevgili Gulen” είπα ανεβάζοντας το φυτίλι της γκαζόλαμπας για να μην σβήσει, βλέποντας στα ανατολικά του Χολομώντα μια αστραπή σαν καρδιογράφημα να φωτίζει τον ουρανό....

petros1200gs
07-08-2013, 10:45
ΚΑΛΗΜΕΡΑ Bill !!!!



:hi04:

Uriah Heep
07-08-2013, 10:48
Τα υπόλοιπα επεισόδια, με την έναρξη της καινούργιας ...σεζόν τον Σεπτέμβριο...
.
...μαζί με την συνηθισμένη ειδησεογραφία για τις σκασμένες ESA, τα νέα για το χρηματιστήριο και τον καιρό.

Ο εξαρθογράφος της τούρκικης σειράς, εύχεται ολοκαρδίως στους θαμώνες του παρόντος Αναξιοσημείωτου thread...
.
.
...ένα groovy and heepy summer!

;)

nikos-x
07-08-2013, 14:48
Τα υπόλοιπα επεισόδια, με την έναρξη της καινούργιας ...σεζόν τον Σεπτέμβριο..


Καλησπέρα σας.
Είμαι καινούργιος στην παρέα και θα ήθελα να ρωτήσω, μήπως υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορήσουν τα νέα επεισόδια σε CDίς, σαν προσφορά από κάποιο τηλεπεριοδικό.
Έχει γίνει κάτι ανάλογο με τον Σουβλακιμάν τον Νυμφομανή και είχε τεράστια επιτυχία.

Μπήκε GS τούρκικο στον Χολομώντα; :eek: η γιάφκα εάλω; :D

zandesiro
07-08-2013, 23:58
Εχε χαρη που ειμαι Ολυμπιαδα αλλιως δε τα χανει ο zandesiro αυτα ....

Στάλθηκε από το onetouch EVO7 μου

tsompanis
09-08-2013, 14:03
Μπήκε GS τούρκικο στον Χολομώντα; :eek: η γιάφκα εάλω; :D

Μπαααα...μάλλον στα πλαίσια ανταλλαγών Διοικητών του ΝΑΤΟ και τέτοια

Βρε την Γκιουλέν ήθελε και σπαγγέτι ..:sm7:

paschalis
26-08-2013, 17:50
Διακοπες τελος κυριε συγγραφεα!
Ενα κρανος κλειστου τυπου μας χωριζει απο τη συναντηση
δυο αναπαντεχων ανενταχτων και απροβλεπτων θρεντ:cool:

dimitrisgsx1400
26-08-2013, 22:01
χμμμμμμμμ......κατι ψηνεται!!!:cool:

Uriah Heep
26-08-2013, 23:49
Ε



Tsompani gelen teklifi attı ...


"Efsanevi Voskoparty 2.012".
Cemaat geçen yıldan bu yana bilseydim.

Orman Tyria, skinakia bir kaide üzerinde dips, mahrum mera (harcanan sadece saç ...), Işık dekorasyon, müzik seti, jeneratör, bira, ciddiyetle rakı, Mangalia, soyağacı ile koyun, oturumları aynı anda shirring, sevgili suratlar.
Ve vurgulamak, bu "arkadaşlar toplama", ben gibi kalın bir katılım rakamları çekim bir kurtarıcı sembol veya hedef idealize gitmek değildir ...
Bu dünyada gider Ah Gandhi,;

Çektiğim kuvvet rağmen, ben ne yaparsan yap, ben Geza Tyria Nehri yanındaki yapacak kendimi söz veriyorum!

Bu Vlachontisneflant, bu tür "arama" ve "misafirperverlik" gibi kelimeler hit yapmak olmaktan uzun yıllar oldu. Bir ölçüde ve sadece duymak için, kolon rüptürü acı!

Bir şey ile Maud kayıp değil, seni aramak!
Radyo Gkioni Kozani ile 102.3 için, parazitler arasında "kardiyolog" Voula Palla dinleme diğer yedi ve tünel Polymylos altında yarım ile kabotaj on bir, Cumartesi sabah ...


"Ben bir kardiyolog istiyorum
kalbe m'allaxei,
nakli yapmak
ve başka bir bana.
Ve bu siyah ya da beyaz olsun
kalp ya da bir şey
benim n'afairesei
ve ağrıyan dur ... "


Bulutlar 2-3 düştü ile, tünel çıkan öldü ve su geçirmez için durduruldu.
Voula Palla zaten uyardı ...
"Yaşam yolculuğu içinde
izledi olmayan kaymasını ... "
Ben sanatçı ve ben ön cama damla bekliyor, sol gaz saygı.


Ama aniden Sourdi-arazi leivadeonon, bir anoichtosia haddeleme tarafından ...
.
.
Bulutlar kayboldu ... gibi ... dikkat çekici gezgin, forumun eski yöneticisi!


Devamı ...




Μετάφραση:



Έσκασε η πρόσκληση απ' τον tsompani...


“the legendary Voskoparty 2012”.
Το εκκλησίασμα το γνώριζα από πέρυσι.

Βουτιές στις βάθρες του Τύρια, σκηνάκια δίπλα στο δάσος, κουρεμένα βοσκοτόπια (μόνο πιστολάκι που δεν τα πέρασε...), lighting decoration, στερεοφωνικά, γεννήτριες, μπύρες, τσίπουρα, μανγκάλ πανηγυρέ, προβατίνες με pedigree, συνεδρίες ταυτόχρονου σουρώματος, αγαπητές φατσούλες.
Και το κυριώτερο, στο εν λόγω “friends gathering”, δεν θα πηγαίναμε ως εξιδανικευτές ενός λυτρωτικού συμβόλου ή με στόχο κατάρριψης ενός παχύρευστου αριθμού συμμετοχών...
Όου γκάντ, που πάει αυτός ο κόσμος?

Παρά το ζόρι που τραβάω, υπόσχομαι στον εαυτό μου ότι θα κάνουμε γκεζί δίπλα στον Τύρια ποταμό, ό,τι κι αν γίνει!

Πάνε πολλά χρόνια που στη Βλαχοντίσνεϋλαντ, λέξεις όπως “πρόσκληση” και “φιλοξενία” έπαψαν να κάνουν σουξέ. Σε βαθμό που ορισμένοι και μόνον στο άκουσμά τους, παθαίνουν ρίξη παχέος εντέρου!

Δεν χάνεται η μόντα με τίποτα, σΕ λέω!
Έτσι λοιπόν, Σάββατο πρωί κατά της ένδεκα ρολάρω με το έτερον επτάμισυ κάτω από τα τούνελ του Πολύμυλου, ακούγοντας εν μέσω παρασίτων τον “καρδιολόγο” της Βούλας Πάλλα, στους 102,3 από το Ράδιο Γκιώνη Κοζάνης...


“θέλω κάποιο καρδιολόγο
να μ'αλλάξει την καρδιά,
μεταμόσχευση να κάνει
και μιαν άλλη να μου βάλει.
Κι ας είναι μαύρη ή άσπρη
ή οτιδήποτε καρδιά,
τη δική μου ν'αφαιρέσει
και να πάψει να πονά...”


Βγαίνοντας από το τούνελ, μΕ την πέσανε 2-3 πεθαμενί σύννεφα και κοντοστάθηκα για αδιάβροχο.
Η Βούλα Πάλλα ήδη προειδοποιούσε...
"μες το ταξίδι της ζωής
πρόσεξε μη γλυστρίσεις...”
Εγώ την καλλιτέχνιδα την σέβομαι κι άφησα το γκάζι, περιμένοντας τις σταγόνες στη ζελατίνα.


Όμως ρολάροντας στην ανοιχτωσιά των λειβαδεώνων της Sourdi-land, ξαφνικά...
.
.
...τα σύννεφα εξαφανίστηκαν σαν ...αξιοσημείωτα ταξιδιωτικά, πρώην moderator του forum!


Συνεχίζεται...

Uriah Heep
27-08-2013, 16:20
E





Yolculuk devam ediyor ... Sıkıcı evlilik seks yolculuk yapma, Egnatia sokakta 110 km / s ile kabotaj "Kraliçe" ...
Bazen çevrimiçi evrenin Burada hazırlanan ölümcül sıkıcı günlükleri, refarisa psikolojik o Düşünme ve ben Grevena kahverengi döndü. Öğle Cumartesi ve herhangi bir multivitamin makyaj içine dolanan maytap karakitsario, zaman işaretleme sokaklarda horde tekerlekli.
Vantilater lambaları yakıldı yaktı ve bana. Ben bir kafede durdurmak. Kask kaldırarak, boş bir tablo Kyalaro. Rodomagouli manda Kerkini genç bir eşek, büyük bir sandviç ve kedi hareketleri, parasernontas frappe 2 ve prolamvainei 3 ayakta stoklar çiğneme, karşı taraftan geliyor ve koltuğa oturur. Bir taşla maymun Çingene festival gibi gülümseyen durdurmak için 5 dakika zaman aldı ...
Katil düşünceler ceketimin cebinde İsviçre çakısı tutarak ancak tablo ağırbaşlılık ve kendini kontrol için benim guru tavsiyesi hatırladı ulaşan, öfkeyle başımı şanti ... Ayrıca, bir şey ile Hindistan egzersizleri kendini kontrol, ben sert aşımları yaptık eşantiyonları macera hakkında birkaç konuları okumak için ... sonuna kadar nasıl yönetileceği gibi!
Ahenkli dua Müezzin ve kontralto opera binası ile tiz bir sesle, cafe yaygara kopardı ...
Uriah Heep Efendi!
Bir kenar tabloda, Tofaş Doğan Türk plakalı, kadar oldu paleontoloji müzesi bıyıklı kafatası "hikayesi" ile bir ile ve el sallayarak ile aşırı yanında ...

Devam...

Μετάφραση:
Το ταξίδι συνεχίζεται... Η “βασίλισσα” ρολάρει με 110 χλμ/ωρα στην Εγνατία οδό, κάνοντας το ταξίδι βαρετό σαν συζυγικό σέξ...
Αναλογιζόμενος όμως κάποια θανασίμως πληκτικά ημερολόγια προετοιμασίας, στο ενθάδε διαδικτυακό σύμπαν, ρεφάρισα ψυχολογικά και έστριψα για καφέ στα Γρεβενά. Σάββατο προς το μεσημέρι και οι δρόμοι σημειωτόν από ένα απαστράπτον καρακιτσαριό, που περιφέρει τη ματαιοδοξία του σε πάσης ορδής πολυβιταμινούχα τροχοφόρα.
Άναψε το βαντιλατέρ άναψαν και τα λαμπάκια μου. Σταματώ σε μια καφετέρια. Κυαλάρω ένα άδειο τραπέζι, βγάζοντας το κράνος. Μια ροδομάγουλη νεαρά με κ ω λ ομέρια νεροβούβαλου Κερκίνης, έρχεται από την αντίθετη πλευρά, μασουλώντας ένα τεράστιο σάντουϊτς και με κινήσεις αιλουροειδούς, παρασέρνοντας 2 φραπέ και 3 όρθιους καταλόγους, με προλαμβαίνει και κάθεται στη καρέκλα. Χρειάστηκε 5 λεπτά προθεσμία για να σταματήσει να χαμογελάει σαν μαστουρωμένη μαϊμού σε γύφτικο πανηγύρι...
Φονικές σκέψεις μαστίγωναν το μυαλό μου με λύσσα, σφίγγοντας τον ελβετικό σουγιά στην τσέπη του μπουφάν μου αλλά φτάνοντας το τραπέζι θυμήθηκα τις συμβουλές του γκουρού μου για αταραξία και αυτοπειθαρχία... Άλλωστε με κάτι ινδικές ασκήσεις αυτοελέγχου, έχω καταφέρει πιό δύσκολες υπερβάσεις πχ πως να καταφέρνω να διαβάσω μερικά threads για accessoires περιπέτειας ...μέχρι το τέλος!
Μια διαπεραστική φωνή, με αρμονικές από προσευχή μουεζίνη και κοντράλτο της λυρικής σκηνής, έσκισε την οχλοβοή της καφετέριας ...
Uriah Heep efendi!!!
Στο ακριανό τραπέζι, δίπλα σ΄ένα παραφορτωμένο Tofas Dogan με τούρκικες πινακίδες, ένας μουστακαλής με κρανίο “βγαλμένο” από μουσείο Παλαιοντολογίας είχε σηκωθεί και μΕ κουνούσε το χέρι...


Συνεχίζεται...

paschalis
27-08-2013, 16:26
Με ολο το καλοκαιρινο μπουρδουκλωμα στα 'νεα'...

λατρευω τις επαναληψεις:)

klagenfurt
27-08-2013, 21:04
Uriah Heep efendi

δεν παλλλευεσαι...!!!

φιλια στον Τσομπανη , που μουλειψε...!!!!

Uriah Heep
27-08-2013, 22:21
Μουσικό διάλειμμα...

ΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΥ ΚΑΤΑΡΑ - YouTube


Ιντζόι!

;)

Uriah Heep
27-08-2013, 23:47
Aθλητικά...


Η καρδιά μου ντούρα, αντέχει τη χασούρα...

ΜΠΑΟΚ-SCHALKE 2-3

:u55:

Uriah Heep
28-08-2013, 13:40
E


Onlar Grevena ortak bir isim olduğunu biliyorum daha "Uriah" ...
Emena ağlıyor!
Gantsomena öncesinde yeni yönetim ekibi için seçimler, ünlem dik yaka frentotsino berbat ve bir şey idari Torch Grevena için tartışmışlardı etek orchiforountes kanepeler ile yaşamak tablolar arasındaki teknik slalom ayakta hale yavaş yavaş yazın Yaklaşım .. . Bir şey böyle anlarda Sumatra gergedanlar aydınlar gibi görünüyor!
Çağırmak için son başarısız girişim, onun masaya geldi yapılmış olması.
Urfalı "Erdemir! Beni hatırladın Dont? Moto.gr sticker? "Ve ben pare-brise birini etiket moto.gr. sıkışmış bulundu ..
Oysa o oldu! , Bıyıklı yele, ve iğrenç bir traş kafa olmadan tanınmayan rogmodi hıçkırık ile exclaiming kollarını açtı
"Karntes!"
Urfa dışında, Türkiye'nin güneydoğusundaki, 4 yıl önce konaklama arıyorsanız, bir ürkütücü mahallede durdu. Hizmet çaylar ile tedavi sırasında yakınları eski bir yatak ve masa dekor için bir plastik kova yerleştirerek, misafirhane içine ahır hızlı bir dönüşüm devam ederken Erdemir, bana teklif etti.
"Merhaba Erdemir, bu inanılmaz!"
Olası bir tesadüf ya da gizemli bir kozmik planın parçası;
"Eşim Gülen ve Melda kızım ..."
Güzel kadın Gülen boyun eğdi ... Eğer kalitesiz röntgen filmi onları gördüğünüzde.
Tates ve ikisini de aldı. Bu başarısız bir deney Genetik Laboratuvarı gibi görünüyordu ...
Tartışma otistik İngilizce devam, bu yüzden Türk doğrudan ödeme fronimo.
"Ben uzun moto.gr yazmıyorsun? Yılında kaybettik! "
"Ben uğrak değişti ... Ben Gsforum gitmek "ihtişam biraz tutam kokladı
"Bana adresini verir misin ... Hatta çeviri, okunacak. "
"Dostum Erdemir, sana takıntılı bir adam olduğunu biliyorum. Eğer tahammül edeceğiz eğer o bölgede savaşın dehşetini yaşayan, doğal afetler yaşadıysanız, bilmiyorum ... "
"Eğer Grevena nasıl elde ettiniz;"
"Tamamen symptosin içinde!"
Macera ve akrapes ile xekranotos ntakarothremeni gardırop değil tüm UFO dünya dışı kökenli olduğunu kanıtlayan, Susan yaparak sıfırdan müdavimleri kahve harcama, bizim konuşma kesintiye blaring ...
Devam...

Μετάφραση:

O “Uriah” απ' ότι γνωρίζω δεν είναι συνηθισμένο όνομα στα Γρεβενά...
Eμένα φωνάζει αυτός!!!
Πλησιάζω αργά προς τον τύπο, κάνοντας τεχνικό σλάλομ ανάμεσα στα τραπεζάκια ορθίων, όπου γαντσωμένα ζωντανά θαυμαστικά με απόκρημνα ντεκολτέ βύζαιναν φρεντοτσίνο και στους καναπέδες όπου κάτι ορχιφορούντες φουστανελάδες μάλωναν για τα διοικητικά του Πυρσού Γρεβενών, εν όψει των εκλογών για τη νέα διοίκηση της ομάδας... Kάτι τέτοιες στιγμές οι ρινόκεροι της Σουμάτρας μΕ φαντάζουν διανοούμενοι!
Έχοντας κάνει μια ύστατη αποτυχημένη προσπάθεια να τον θυμηθώ, έφτασα στο τραπέζι του.
“Εrdemir from Urfa!!! Dont you remember me? Moto.gr sticker?” και μ' έδειξε κολλημένο στο pare-brise ένα αυτοκόλλητο του moto.gr...
Κι όμως ήταν αυτός! Αγνώριστος χωρίς τη χαίτη, με τις μουστάκες του, κι ένα αποτρόπαιο ξυρισμένο κεφάλι, άνοιξε την αγκαλιά του αναφωνώντας με ρωγμώδη λυγμό...
“Kαρντές!”
Έξω από την Urfa, στη νοτιοανατολική Τουρκία, πριν από 4 χρόνια είχα σταματήσει σε μία απόκοσμη συνοικία, ψάχνοντας για κατάλυμα. Ο Erdemir προθυμοποιήθηκε να μ' εξυπηρετήσει κερνώντας μΕ τσάγια, ενώ παράλληλα οι συγγενείς του προέβαιναν σε ταχύτατη μετατροπή ενός αχυρώνα σε ξενώνα, τοποθετώντας ένα παλιό κρεββάτι κι ένα σικλαμέ πλαστικό τραπέζι για ντεκόρ.
“Ηi Erdemir, it' s incredible!”
Μια απίθανη σύμπτωση ή ένα μέρος ενός μυστηριώδους συμπαντικού σχεδίου?
“My wife Gulen and Melda my daughter...”
Υποκλίθηκα στη Γκιουλέν, από τις όμορφες γυναίκες ...μόνο άμα τις δεις από κακής ποιότητας ακτινολογικό φίλμ.
Η Μελντά πήρε κι απ' τους δυό. Έμοιαζε με αποτυχημένο πείραμα Εργαστηρίου Γεννετικής...
Η συζήτηση συνεχίστηκε σε αυτιστικά Αγγλικά, γι' αυτό θεωρώ φρόνημο να την αποδώσω απευθείας στα Τουρκικά.
“Δεν γράφεις πλέον στο moto.gr? Σ' έχασα!”
“Άλλαξα στέκι... Μπαίνω στο Gsforum για να σνιφάρω λίγη πρέζα μεγαλείου”
“Να μου δώσεις τη διεύθυνση... Να σε διαβάζω, έστω και σε μετάφραση.”
“Φίλε Ερντεμίρ, το ξέρω ότι είσαι βασανισμένος άνθρωπος. Έχεις ζήσει τη φρίκη του πολέμου στην περιοχή σου, έχεις βιώσει φυσικές καταστροφές, δεν ξέρω αν θα το αντέξεις...”
“Πως βρέθηκες στα Γρεβενά?”
“Τελείως κατά σύμπτωσιν!”
Ένας ξεκράνωτος με ντακαροθρεμένη ντουλάπα περιπέτειας, και ακράπες στη διαπασών, διέκοψε τη συνομιλία μας, περνώντας ξυστά στους θαμώνες του καφέ κάνοντας σούζα, αποδεικνύοντας πως όλα τα UFO δεν έχουν εξωγήινη προέλευση...

Συνεχίζεται...

Uriah Heep
28-08-2013, 15:06
Μουσικό διάλειμμα...


ΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΥ ΨΕΥΤΙΚΑ Μ' ΟΡΚΙΖΟΣΟΥΝΑ - YouTube


ιντζόι!

;)

Uriah Heep
28-08-2013, 19:17
Ε


"Ve bizim parçaları Erdemir ne;"
"Sen, emeklilik işleri ... çok iyi gitmiyor biliyorum ..."
Bu noktada, Ağlayan parçacığı sfyximo kurucusu, gut gülüyor gelen dekolmanı acı değildir.
"... Sonra Gülen'in Belçika'da iş buldu, sen Uluslararası Konferansı el falı, Astroloji ... özledim kez ünlü bir Türk kahvesi fincanı servet vekil olarak" sürekli Erdemir.
Dinleme ... "Konferanslar" Aklımı otomatik saf ve aptal Vanity yararlanabilmesi için St Gilles, vergi kaçırma, dolandırıcılık ve Ceza Kanununun diğer bazı maddelerine Kadınlar Hapishanesine gitti ...
Erdemir satışı kendi hormonları yenilenmesi için kuru Belçika, anapteronontas umuduyla öjenik için mucizevi muska alacaktı. Fethedilen bir varoluşsal boşluk Dinleme ve huzursuz uyum hissi ...
Bir sarhoş edici kadınsı koku aniden havaya ateş ...
"Bir şey olsun;" Bana yukarıdan bir ses duydum ...
Başınızı açma ve bir boyun kadar payanda ile "iki kat fark" ve büyük bir heyecan için mini dikişli ... 5/100 bkz Böyle anlar de tüm sonra bir Tanrı olduğuna inancımı konsolide edilmektedir!
"Bir yeşil çay, lütfen!"
"Sıcak veya soğuk;"
"Eğer fincan söylemek, yünlü bir Türk kahvesi, al ...... fiyat 7 ila 10 avro, tek ve çift. Senin için, kriz nedeniyle ... aldığın taliro ne karde! Bizim sefte gel! "Erdemir atladı yok.
Ve tourmpogkomena bloater gibi başladıktan sonra çok iyi gözlemleyerek, DEVLETLER atladı "adlı, çay olsun bana kağıtları atalım".
Kathisterousame sipariş ve "body" bazı firmaların kapanması hayırsever masaj alanı için yetkililere küfür edildi çatı, şirketinizin sipariş için yukarıdaki gryllismati kayboldu ...
Hayatımda ilk kez, ben kritik bir Distrato kendimi buldum! Bir yol başka kesinlikle saçma ve kesinlikle komik yol açtı ...
Bana doğru seçmenize yardımcı olması için Allah'a dua.
"Krem ile bir Yunan çift" sert amortisörler ile gidiş yukarıya ve aşağı bir şey ile dondurma sunan afişler ve omprelitses multistoreyed bu kadın Tsolia ağladım, bir grup öğrenciye düşük tabloları sürekli Chuck Norris ile şaka söylüyorum allilokarpazonontan ....
Devam ...

Mετάφραση:

“Και πως από τα μέρη μας Ερντεμίρ?”
“Ξέρεις, οι δουλειές στην ...πανσιόν δεν πήγαιναν και πολύ καλά...”
Σ' αυτό το σημείο, ο ιδρυτής του thread δακρύζει από το σφύξιμο, για να μην πάθει αποκόλληση σπλάχνων από τα γέλια.
“...έπειτα η Γκιουλέν βρήκε δουλειά στο Βέλγιο, σαν αντικαταστάτρια μιας διάσημης Τουρκάλας καφετζούς για τα διαστήματα που θα λείπει σε Διεθνή Συνέδρια Χειρομαντείας, Αστρολογίας...” συνέχισε ο Ερντεμίρ.
Ακούγοντας ...“Διεθνή Συνέδρια” αυτόματα το μυαλό μου πήγε στις Γυναικείες Φυλακές του Σεν Ζιλ, για φοροδιαφυγή, απάτη και λοιπά άρθρα του ποινικού κώδικα για εκμετάλλευση εύπιστων, ματαιόδοξων και ηλιθίων...
Ο Ερντεμίρ θα αναλάμβανε την πώληση θαυματουργών φυλαχτών για την ευγονία στις στεγνές Βελγίδες, αναπτερώνοντας τις ελπίδες για ανανέωση των ορμονών τους. Ακούγοντάς τον με κυρίεψε ένα υπαρξιακό συναίσθημα ματαιότητας και ανήσυχης προσαρμοστικότητας...
Ένα μεθυστικό γυναικείο άρωμα πυρπόλησε ξαφνικά τον αέρα...
“Θα πάρετε κάτι?” Ακούστηκε μια φωνή από πάνω μου...
Γυρνάω το κεφάλι και βλέπω στα 5 εκατοστά, ένα “σπαστό διαφορικό” με ποδάρες μέχρι το λαιμό κι ένα μίνι ραμμένο για μεγάλες συγκινήσεις... Κάτι τέτοιες στιγμές, εδραιώνεται για τα καλά η πίστη μου, ότι υπάρχει Θεός τελικά!
“Ένα πράσινο τσάι, παρακαλώ!”
“Ζεστό ή κρύο?”
“Πάρε τούρκικο καφέ, καρντές, να σου πεί το φλυτζάνι η Γκιουλέν. Η τιμή είναι 7 ευρώ στον μονό και 10 στον διπλό. Για σένα λόγω της κρίσης ...ένα τάληρο ό,τι πάρεις, καρντές! Άντε να μας κάνεις σεφτέ!” πετάχτηκε ο Ερντεμίρ.
“Ας πάρετε τσάι, να σας ρίξω εγώ τα χαρτιά” πετάχτηκε και η Μελντά , που παρατηρώντας τη καλά μετά την τουρμπογκόμενα, άρχισε να μοιάζει περισσότερο με καπνιστή ρέγγα.
Καθηστερούσαμε την παραγγελία και το “κορμί” εξαφανίστηκε, άνωθεν γρυλλίσματι για παραγγελία από την παρέα στο πατάρι, που έβριζε τις Αρχές για το κλείσιμο κάποιων ευαγών οίκων μασάζ της περιοχής...
Γι' άλλη μια φορά στη ζωή μου, βρέθηκα σ' ένα κρίσιμο δίστρατο! Το ένα μονοπάτι οδηγούσε στο απόλυτο γελοίο και το άλλο στο απόλυτο φαιδρό...
Προσευχήθηκα στον Αλλάχ να μΕ βοηθήσει να διαλέξω σωστά.
“Έναν διπλό ελληνικό, με καϊμάκι” φώναξα στον θηλυκό τσολιά, που με τα σκληρά αμορτισέρ, ανεβοκατέβαινε σερβίροντας κάτι πολυόροφα παγωτά με σημαιάκια κι ομπρελίτσες, στα χαμηλά τραπεζάκια μιας παρέας μαθητών που αλληλοκαρπαζώνονταν συνεχώς, διηγούμενοι ανέκδοτα με τον Τσάκ Νόρις....


Συνεχίζεται...

Uriah Heep
28-08-2013, 21:41
Μουσικό διάλειμμα...

Με συνέπεια στο ποιοτικό τραγούδι, αυτό το ανένταχτο κι αναξιοσημείωτο thread πράουντλυ πριζέντς Σταύρο Ζούμπα...

ΣΤΑΥΡΟΣ ΖΟΥΜΠΑΣ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΟΙ ΚΟΜΜΩΤΡΙΕΣ - YouTube

Ιντζόι!


;)

Uriah Heep
29-08-2013, 13:19
E


Onu ringa lagnovaros şişirme, beraberindeki çörekler ile daire yuttu yanında ise, güven ve orfoz Gülen gibi şişkin gözleri ile taşan Anefonise "Biz IMF, Uriah Heep Efendi! Bir doz alacak".
Ölümcül sordular pahalı pentaefro satmak anlaşılmaktadır yapma homurdandı "Bu asistanı ve saç sağlar, ben kommotirio başımı tıraş etmek ister" ...
"Anysycheis, Uriah Heep Efendi etmeyin! O hala sıcak .... "bana güvence verdi ki Erdemir, cılız bir Samsonite gelen kaldırma ve bir tılsım.
"Cep telefonu, Uriah Heep Efendi kapatın ... Kahve fincan rakamların yorumlanması kaynaklanan titreşimler, sinyal etkilenen ... "iyi ünlü Türk kahvesi fincanı servet yardımcısı olmadan önce, iyi pedal çalışmaya başlamıştı ringa, atladı ....
"Uzaklarda schistomatides seyahat için hazırlanıyor bir arkadaşım var ... Ben hiçbir şekilde görebilirsiniz ... "diye üzülmekten başladığını Gülen bir kırmızı yanakları, sulu domates suyu gibi!
Ben her zamankinden daha çok takdir başlıyor, "dedi onlar arasında, bisiklet fındık ve flanşlar, Erdemir eh, ama söyleme, sevnta büyümez kadar. Rüzgar var uzun bir süre" ile Aden proinadika burçlar güzel bacaklar ve sulu vathynoustaton sunum Bodices ...
"Ben yol görmüyorum! Ben sadece duman ... "fincan sallayarak ve kaş kaldırma pistonlu ıslık gizemli sesler ile Gülen kekeledi.
"Yeterince Kesiciler uğursuzluk!" Ben kesti üzerinde, köhne ...
", Uriah Heep Efendi Merak etmeyin, arkadaşın şey almazsınız! Makine yolculuk! "Beni tekrar Gülen güvence verdi bile önce" bozouk "(Türkçe zarar) 'dir.
"Hey tüm," özel bir endişe ... Ben kartları oyun ve ringa "atmak" gerekiyordu diye düşündüm ...
Devam ...

Μετάφραση:

“Θα την πάρετε τη δόση από το ΔΝΤ, Uriah Heep efendi!!!” ανεφώνησε με υπερχειλίζουσα αυτοπεποίθηση και μάτια γουρλωμένα σαν ροφός η Γκιουλέν, ενώ δίπλα της η ρέγγα καταβρόχθιζε το πιατάκι με τα συνοδευτικά κουλουράκια, ξεφυσώντας λαγνοβαρώς.
“Αυτό το προβλέπει κι ο βοηθός στο πιστολάκι, στο κωμμωτήριο που φροντίζω το ξύρισμα του κεφαλιού μου” γρύλλισα, κάνοντας θανατηφόρα κατανοητό, ότι θα πουλούσα ακριβά το πεντάευρο που μΕ ζητούσαν...
“Μην ανυσυχείς, Uriah Heep efendi! Είναι στο ζέσταμα ακόμα....” μΕ καθησύχασε ο Ερντεμίρ, βγάζοντας κι ένα φυλαχτό από μια ξεχαρβαλωμένη Samsonite.
“Κλείστε το κινητό σας τηλέφωνο, Uriah Heep efendi... Οι δονήσεις που προκαλούνται από την ερμηνεία των σχημάτων στο φλυτζάνι του καφέ, επιρρεάζονται από το σήμα...” πετάχτηκε η ρέγγα, που πριν καλά καλά γίνει αναπληρώτρια διάσημης Τουρκάλας καφετζούς, είχε αρχίσει να το δουλεύει καλά το πετάλι....
“Έχεις φίλο που ετοιμάζει ταξίδι μακρυνό σε σχιστομάτηδες... Δεν βλέπω δρόμο...” άρχισε να το σοβαρεύει η Γκιουλέν παίρνοντας ένα κόκκινο χρώμα στα μάγουλα, σαν υδαρές tomato juice!
“Πάει καιρός που το πήρανε χαμπάρι, μέχρι και τα παξιμάδια κι οι φλάντζες της μοτοσυκλέτας του, ρε Ερντεμίρ, αλλά δεν του το λέω, μην του μεγαλώσω τον σεβντά.” είπα, αρχίζοντας να εκτιμώ περισσότερο από ποτέ, τα πρωινάδικα ωροσκόπια του Αντένα με τα όμορφα μπούτια και τα χυμώδη μπούστα των βαθυνούστατων παρουσιαστριών...
“Δεν βλέπω δρόμο! Βλέπω μόνο καπνούς...” ψέλλισε η Γκιουλέν, με μιά μυστηριακή συριστικότητα των φθόγγων, κουνώντας παλινδρομικά το φλυτζάνι και ανασηκώνοντας τα φρύδια.
“Κόφτο γρουσούζα, αρκετά!” Την έκοψα, τσαντισμένος...
“Μην ανησυχείς, Uriah Heep efendi, ο φίλος σου δεν θα πάθει τίποτα ! Η μηχανή του είναι “μποζούκ” (χαλασμένη στα τούρκικα) πριν ακόμα ξεκινήσει το ταξίδι!!!” μΕ καθησύχασε και πάλι η Γκιουλέν.
“Ρε λες?” σκέφτηκα...προβληματιζόμενος αν θα 'πρεπε να “ρίξω” στο παίγνιο και τη ρέγγα με τα τραπουλόχαρτα...




Συνεχίζεται...

Uriah Heep
29-08-2013, 16:30
ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΣΤΙΣ ΟΘΟΝΕΣ ΣΑΣ


Dramatik bölüm Türk seyahat serisinin yeni döngüsünde neler var?
Aksiyon, suçlu sırları , açık kask , mera canlı perküsyon Brezilya ritimleri , ahlak üzerinde sosis 30m asma felsefe ve youtube üzerinden ideoloji ve arama gibi tavırları ile entrika ...


Karbon fiber gibi uğultu bir kounouparo yapma ses xevoulomenou pirinç sifon ileErdemir reftike , onun düşüşünden lypothimotablo ürkütücü kel etrafında dönen ....
Gülenfincan arkasına bakmadı ... ve yaygın bir endişe ile gözünde beni , sonra benim dikkatini çekmek . Aniden saf caz metal ses dedi ki ...
" Ben batı gidecek ... öksürük öksürük ... " profesyonel boğazını temizledi , uzun bir duraklama yaptı ve kalın eikastikotita içindeki kelimeler ağırlığında devam etti ...
" Sen kemiklerin yol çapraz ! "
Ben n ' ifade sözü ve tutarsız gösterim duygusu ile ilave etmedi ... " Dommie By ! "
" Sevgili Gülen , yorgun konum ... En iyisabah fincan beni uyku ve arayın. "
" Uriah Heep Efendi , bana hakaret ! Benim hikayem , öksürük öksürük ...diagromi benim ... öksürük öksürük ... " O Buffy güçlü bir nefes çekti ve keyfi yerinde kızgın bir görünüm odaklanarak , ben atıldı ... "Neden şüphe yoktur; "
" Önce yol kemik seyahat hedefi modos değil, garip seyahat pnefmatotypou ve benim ikinci doğu ... " Ben için yapılacak risk alma , cevap verdi ...
" Sen yumruk , sen doğu gitmiyorsun .... Sen batıya gidiyoruz ! " Büyük bir kabarcık bigkmpampol şişirme , alaycı bir gülümseme ile önlemek ya da Gülen için ...
" ... Ve ben Epirus bulunan kemiklerin yol ! " O bigkmpampol büyümeye izlerken , yumuşak bir sesle ... " ... Ve kemik koyun açtı ! " Zafer bigkmpampol karşısında pop hale hırıltı eklendi ...


Μετάφραση:


Τι θα δούμε στο νέο κύκλο επεισοδίων της δραματικής Τούρκικης ταξιδιωτικής σειράς?
Δράση, ένοχα μυστικά, ίντριγκες με ανοιχτά κράνη-περικεφαλαίες, βραζιλιάνικους ρυθμούς από live κρουστά σε βοσκοτόπια, λουκάνικα 30 μέτρων, φιλοσοφία αμπέλου περί ήθους και τρόπων καθώς κι αναζητήσεις ιδεολογίας μέσω του youtube...


Απόσπασμα επόμενων επεισοδίων:

Ο Ερντεμίρ ρεύτηκε, με ήχο ξεβουλωμένου ορειχάλκινου σιφονιού, κάνοντας ένα κουνούπαρο που βούιζε σαν μονοκινητήριο περιστρεφόμενος γύρω από την απόκοσμη καράφλα του, να πέσει λιπόθυμο στο τραπέζι....
Η Γκιουλέν ξανακοίταξε το φλυτζάνι... και μετά εμένα στα μάτια με μια διάχυτη ανησυχία, εγκλωβίζοντας την προσοχή μου. Ξαφνικά είπε με καθαρό jazz μέταλλο στη φωνή...
“Θα ταξιδέψεις δυτικά... γκουχ γκουχ...” ξερόβηξε επαγγελματικά, έκανε μια μεγάλη παύση και ζυγίζοντας τις λέξεις με έντονη εικαστικότητα, συνέχισε...
“Θα περάσεις το δρόμο των οστών!!!”
Δεν πρόλαβα ν' αρθρώσω λέξη και συμπλήρωσε με μια αίσθηση ασυνάρτητων εντυπώσεων... “με τη Dommie!!!”
“Sevgili Gulen, είσαι κουρασμένη... Πάνε καλύτερα για ύπνο και μΕ λες το πρωί το φλυτζάνι.”
“Uriah Heep efendi, με προσβάλλεις! Η ιστορία μου, γκουχ γκουχ ...η διαδρομή μου... γκουχ γκουχ ...” Τράβηξε μια γερή τζούρα από τον μπάφο της και εστιάζοντας το θυμωμένο βλέμμα της στην καύτρα, μΕ πέταξε... “γιατί με αμφισβητείς?”
“Πρώτον ο δρόμος των οστών έγινε ταξιδιωτικός προορισμός της μοδός και δεν είναι του ιδιόρυθμου ταξιδιωτικού μου πνευματότυπου και δεύτερον βρίσκεται ...ανατολικά!” της απάντησα, αναλαμβάνοντας το ρίσκο να την ξεκάνω...
“Εσύ μπουνταλά Uriah Heep efendi, δεν θα πας ανατολικά.... Θα πας δυτικά!” με πρόλαβε η Γκιουλέν μ' ένα ειρωνικό χαμόγελο, φουσκώνοντας μια τεράστια φούσκα μπιγκμπάμπολ...
“...και ο δρόμος των οστών που σΕ είπα βρίσκεται στην Ήπειρο!!!” είπε σιγά, πρόσεχοντας την μπιγκμπάμπολ που φούσκωνε δραματικά...
.
“...και είναι στρωμένος από οστά προβατίνας!!!” συμπλήρωσε γρυλίζοντας θριαμβευτικά κάνοντας την μπιγκμπάμπολ να σκάσει στα μούτρα της...

nikos-x
29-08-2013, 19:15
Εφέντη Heep, για ρώτα τη Gülen: Πόση βενζίνη θα κάψει το varadero μέχρι το βοσκοτόπι;

zandesiro
29-08-2013, 19:50
Εμενα παλι μου αρεσε αυτο το "λουκανικα 30 μετρων"......:p:p:p

Uriah Heep
29-08-2013, 21:35
E




Erdemir bana yeni bir paket anlaşma önerdi .... Kağıtları ve sadece 10 Euro süren garantili coşmuş seks için kurutulmuş buffalo testislerin bir tılsım Rolling.
Alay önünde, ben sadece daha iyi bir gelecek arayışı içinde vatanlarından söküp benim zor aşama bir adam yardım edeceğini kendimi ikna ....
Bunların şimdiye kadar ne gurum biliyorum üzerine, ben Ashram dışında ol otoumpidon k uçmak!
Ringa pinching yandan çürük vardı sadece zaman, Erdemir ile 8 Euro Kapalı fazla değer yüklemek için değil, insanlık dışı ...
Arasında kovalamaca 13 € diye endişeyle önerdi "hemen Joker numaraları beni ara".
"Uriah Heep Efendi" diye bir soyut metafizik duruş alarak, Gülen kesildi, "bir motosikletçi forumu konuştu ... Burada entrikalar, avukatlar bakın ... "

Devam...

Μετάφραση:

Ο Ερντεμίρ μΕ πρότεινε ένα νέο πακέτο προσφοράς.... Ρίξιμο τα χαρτιά και ένα φυλαχτό από ξεραμένους όρχεις βουβάλου, για εγγυημένο αχαλίνωτο σέξ διαρκείας, μόνο με 10 ευρώ.
Μπροστά στην απόλυτη κοροϊδία, έπεισα τον εαυτό μου ότι απλά θα βοηθούσα έναν συνάνθρωπό μου στη δύσκολη φάση του ξεριζωμού του από την πατρίδα, ψάχνοντας για ένα καλύτερο μέλλον....
Άμα τα μάθει ποτέ αυτά ο γκουρού μου, θα μΕ πετάξει κ ωλ οτουμπιδόν έξω από το Άσραμ!
Έκλεισα στα 8 ευρώ με τον Ερντεμίρ, τη στιγμή ακριβώς που η ρέγγα του είχε μελανιάσει το χέρι, τσιμπώντας τον απάνθρωπα για να μην κατεβάσει κι άλλο την τιμή...
“Λέγε αμέσως τους αριθμούς του Τζόκερος” της πρότεινα με αγωνία μπας και ρεφάρω τα 13 ευρώ.
“Uriah Heep efendi” με διέκοψε η Γκιουλέν, παίρνοντας μια αφηρημένη μεταφυσική πόζα, “μίλησες για ένα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ... Εγώ εδώ βλέπω ίντριγκες, δικηγόρους ...”


Συνεχίζεται...