PDA

View Full Version : Continental TKC80


ADV
25-07-2012, 19:26
Τι λέει στο βρεγμένο?

Λέω να το βάλω για το καλοκαιρινό tour στα νησιά........ αλλά μέχρι να βάλω καινούγιο για να βγάλω την χρονιά θα περάσει κάποιο χρονικό διάστημα. Οπότε και σας ρωτάω......:rolleyes:

Να μεταφερθεί στα τεχνικά θέματα παρακαλώ............:sm7:

ckalfas
25-07-2012, 19:30
Στον επαρχιακό και Εθνική οδό και βρεγμένος να είναι, είναι καλό, αλλά στα πρωτοβρόχια ή σε κάτι ψιλόβροχα ή στις ψυχάλες ειδικά στην πόλη, γλυστράει...

ADV
25-07-2012, 19:31
Στον επαρχιακό και Εθνική οδό και βρεγμένος να είναι, είναι καλό, αλλά στα πρωτοβρόχια ή σε κάτι ψιλόβροχα ή στις ψυχάλες ειδικά στην πόλη, γλυστράει...


:ye02:

Οπότε μήπως τα anakee είναι καλύτερη επιλογή?

Φοράω τα trail attack τώρα.....

forester
25-07-2012, 20:06
Τελείως διαφορετικά λάστιχα....
Πώς τα συγκρίνεις?
Τα TKC είναι 50-50. Μια χαρά για χώμα δηλαδή. Στο βρεγμένο θέλουν προσοχή, οπως οτιδήποτε με τακούνια. Αν είναι καθαρός ο δρόμος είναι ΟΚ, όπως τό λέει ο ckalfas πιο πάνω. Χαλαρά κι όχι υπερβολές;)
Τα anakee δεν έχουν καμιά σχέση. Συγκρίνονται με αυτά που φοράς. Γιατί να τα αλλάξεις και να βάλεις anakee?
Kι αυτά που έχεις τώρα μια χαρά είναι , εκτός αν έχεις σκοπό να κάνεις πολύ χώμα και με απαιτήσεις;)
Αν όχι, κράτα τα. Μια χαρά θα πας στο νησάκι:)

siraxanz
25-07-2012, 20:20
Στον επαρχιακό και Εθνική οδό και βρεγμένος να είναι, είναι καλό, αλλά στα πρωτοβρόχια ή σε κάτι ψιλόβροχα ή στις ψυχάλες ειδικά στην πόλη, γλυστράει...

Τελείως διαφορετικά λάστιχα....
Πώς τα συγκρίνεις?
Τα TKC είναι 50-50. Μια χαρά για χώμα δηλαδή. Στο βρεγμένο θέλουν προσοχή, οπως οτιδήποτε με τακούνια. Αν είναι καθαρός ο δρόμος είναι ΟΚ, όπως τό λέει ο ckalfas πιο πάνω. Χαλαρά κι όχι υπερβολές;)
Τα anakee δεν έχουν καμιά σχέση. Συγκρίνονται με αυτά που φοράς. Γιατί να τα αλλάξεις και να βάλεις anakee?
Kι αυτά που έχεις τώρα μια χαρά είναι , εκτός αν έχεις σκοπό να κάνεις πολύ χώμα και με απαιτήσεις;)
Αν όχι, κράτα τα. Μια χαρά θα πας στο νησάκι:)


:ye36:200

kwstas
26-07-2012, 02:18
Βαλε τα heidenau και να εισαι κομπλε χωρις να κανεις αλλαγες παιζοντας με τα 2 σετ!
Αν χρειαζεσαι αλλαγη ελαστικων, διαφορετικα μια χαρα εισαι κ ετσι εκτος αν επιλεξεις πιο extreme διαδρομες!

ADV
01-08-2012, 18:42
Τελείως διαφορετικά λάστιχα....
Πώς τα συγκρίνεις?
Τα TKC είναι 50-50. Μια χαρά για χώμα δηλαδή. Στο βρεγμένο θέλουν προσοχή, οπως οτιδήποτε με τακούνια. Αν είναι καθαρός ο δρόμος είναι ΟΚ, όπως τό λέει ο ckalfas πιο πάνω. Χαλαρά κι όχι υπερβολές;)
Τα anakee δεν έχουν καμιά σχέση. Συγκρίνονται με αυτά που φοράς. Γιατί να τα αλλάξεις και να βάλεις anakee?
Kι αυτά που έχεις τώρα μια χαρά είναι , εκτός αν έχεις σκοπό να κάνεις πολύ χώμα και με απαιτήσεις;)
Αν όχι, κράτα τα. Μια χαρά θα πας στο νησάκι:)

:ye36:200

Σας ευχαριστώ παιδιά! Το σκέφτομαι για τα Anakee καθώς θέλω ένα λάστιχο το οποίο να πηγαίνει καλύτερα απο τα conti στο χώμα......Πήγα μια αρκετά μεγάλη διαδρομή 2up στην Κρήτη σε χωματόδρομο ξερό με πέτρες και ήμουν με την ψυχή στο στόμα......ανηφόρες κατηφόρες απότομες κλπ. Ήμουν με πιέσεις δρόμου βέβαια.......Θα δοκιμάσω Πάτμο που θα πάω με μικρότερες πιέσεις και βλέπουμε. Ελπίζω για καλύτερες επιδόσεις. Το μπροστινό ήταν άστα να πάνε.........

Το conti το ευχαριστήθηκα στην εθνική 2up φορτωμένος με βαλίτσες κλπ

Το heidenau δεν το εμπιστεύομαι......μικρή εταιρεία ελαστικών. Προτιμώ μεγάλες εταιρείες.......

Το anakee το έχω για καλύτερο στο χώμα αλλά και για την βροχή απο το Conti........ Θα αλλάξω οποσδήποτε οπότε έλεγα να το κάνω απο τώρα.....Είναι παραγωγής 32 εβδομάδα 2010
Τι λέτε? Να παίξω με τις πιέσεις? 2 κάβαλος θα είμαι

forester
01-08-2012, 19:17
Μείωσε τις πιέσεις, όχι στα επίπεδα των χωμάτινων ελαστικών όμως. Δεν έχουν τόσο σκληρό σκελετό τα ασφάλτινα και δε δουλεύουν κάτω από 28psi ή 1,8 bar, αν είναι σωστή η αναλογία...
θα σου πρότεινα το ΕΧΡ αντί του anakee πάντως....

ADV
01-08-2012, 19:38
Μείωσε τις πιέσεις, όχι στα επίπεδα των χωμάτινων ελαστικών όμως. Δεν έχουν τόσο σκληρό σκελετό τα ασφάλτινα και δε δουλεύουν κάτω από 28psi ή 1,8 bar, αν είναι σωστή η αναλογία...
θα σου πρότεινα το ΕΧΡ αντί του anakee πάντως....

Γιατί το λές αυτό?
Είχα ακούσει παλικάρι εδώ μέσα για στραβό σκελετό απο μαμά........
Καλύτερο απο anakee 2 το θεωρείς?

forester
01-08-2012, 20:38
Τα θεωρώ καλύτερα απο τα Anakee , σίγουρα.
Ειδικά σε βάθος χρόνου, σε όλη τη διάρκεια της ζωής τους, που σημειωτέον, δε θα βρεις λάστιχο με μεγαλύτερη διάρκεια. Πιθανόν ολοκαίνουρια και σε κάποιους τομείς τα anakee να είναι καλύτερα. Τελειώνουν όμως στις 8-10.000χλμ. Τα ΕΧΡ 20.000 χλμ εύκολα;) Και είναι καλά (στο στεγνό άριστα) μέχρι τέλους.
Οι στραβοί σκελετοί στα ΕΧΡ είναι γεγονός σε κάποιες παρτίδες, αντικαταστάθηκαν όμως. Επίσης εγώ με ΕΧΡ αγόρασα τη μηχανή καινούρια. Τα εκτίμησα και ξαναέβαλα φέτος. Και πάλι είμαι ευχαριστημένος. Μην ξεχνάμε ότι λέμε για λάστιχο μικτής χρήσης με προσανατολισμό στην άσφαλτο. Επίσης είναι μια χαρά στο αυξημένο φορτίο, ίσως από τα καλύτερα.
Αν θες κάτι πιο ασφάλτινο κοιτάς τα pilot 3 και τα αντίστοιχα της Dunlop (trail max νομίζω...., θα σου πει καλύτερα ο GSmaniac;)).
Στο χώμα οι λύσεις είναι 2, οι γνωστές TKC & Karroo.
Ta Heidenau είναι μια καλή πρόταση στο 60/40 θα λέγαμε, αν θεωρήσουμε 50/50 το TKC και 80/20 ή 70/30 τα υπόλοιπα λάστιχα για on/off.
Επίσης, προσωπικά θεωρώ ξεπερασμένα τα anakee II & batlewing. Δε θα τα έβαζα με τίποτα. Αυτά είναι προσωπικά όμως....
Το καλύτερο είναι να έχεις 2 σετάκια. Ένα TKC ας πούμε κι ένα ασφαλτερό.
Το καλό με το GS είναι ότι λόγω άψογου στησίματος και συμπεριφοράς, δεν βασίζεται στα λάστιχά του για να στρίψει με όσα;)
Ασφαλώς τα όρια και οι επιδόσεις αλλάζουν ανάλογα με το λάστιχο που φοράς, αλλά και με τα χειρότερα λάστιχα δε γίνονται δραματικά τα πράγματα.

Τώρα στη δική σου περίπτωση για τη βόλτα στα νησιά, δε χρειάζεσαι κάτι ειδικό. Πας με τα λάστιχα που φοράς και κατεβάζεις λίγο την πίεση. Τα χιλιόμετρα θα είναι λίγα, ούτως ή άλλως.
Βέβαια μιλάω για βόλτα. Αν είναι να μπλέξεις σε κακοτράχαλα χωμάτινα δρομάκια με έντονες κλίσεις και είσαι φορτωμένος, τότε θες καλά χωμάτινα λάστιχα, αλλιώς θα ταλαιπωρηθείς.
Εσύ ξέρεις τι πρόκειται να κάνεις και πρέπει να αποφασίσεις.

forester
01-08-2012, 20:38
Τα θεωρώ καλύτερα απο τα Anakee , σίγουρα.
Ειδικά σε βάθος χρόνου, σε όλη τη διάρκεια της ζωής τους, που σημειωτέον, δε θα βρεις λάστιχο με μεγαλύτερη διάρκεια. Πιθανόν ολοκαίνουρια και σε κάποιους τομείς τα anakee να είναι καλύτερα. Τελειώνουν όμως στις 8-10.000χλμ. Τα ΕΧΡ 20.000 χλμ εύκολα;) Και είναι καλά (στο στεγνό άριστα) μέχρι τέλους.
Οι στραβοί σκελετοί στα ΕΧΡ είναι γεγονός σε κάποιες παρτίδες, αντικαταστάθηκαν όμως. Επίσης εγώ με ΕΧΡ αγόρασα τη μηχανή καινούρια. Τα εκτίμησα και ξαναέβαλα φέτος. Και πάλι είμαι ευχαριστημένος. Μην ξεχνάμε ότι λέμε για λάστιχο μικτής χρήσης με προσανατολισμό στην άσφαλτο. Επίσης είναι μια χαρά στο αυξημένο φορτίο, ίσως από τα καλύτερα.
Αν θες κάτι πιο ασφάλτινο κοιτάς τα pilot 3 και τα αντίστοιχα της Dunlop (trail max νομίζω...., θα σου πει καλύτερα ο GSmaniac;)).
Στο χώμα οι λύσεις είναι 2, οι γνωστές TKC & Karroo.
Ta Heidenau είναι μια καλή πρόταση στο 60/40 θα λέγαμε, αν θεωρήσουμε 50/50 το TKC και 80/20 ή 70/30 τα υπόλοιπα λάστιχα για on/off.
Επίσης, προσωπικά θεωρώ ξεπερασμένα τα anakee II & batlewing. Δε θα τα έβαζα με τίποτα. Αυτά είναι προσωπικά όμως....
Το καλύτερο είναι να έχεις 2 σετάκια. Ένα TKC ας πούμε κι ένα ασφαλτερό.
Το καλό με το GS είναι ότι λόγω άψογου στησίματος συμπεριφοράς, δεν βασίζεται στα λάστιχά του για να στρίψει με όσα;)
Ασφαλώς τα όρια και οι επιδόσεις αλλάζουν ανάλογα με το λάστιχο που φοράς, αλλά και με τα χειρότερα λάστιχα δε γίνονται δραματικά τα πράγματα.

Τώρα στη δική σου περίπτωση για τη βόλτα στα νησιά, δε χρειάζεσαι κάτι ειδικό. Πας με τα λάστιχα που φοράς και κατεβάζεις λίγο την πίεση. Τα χιλιόμετρα θα είναι λίγα, ούτως ή άλλως.
Βέβαια μιλάω για βόλτα. Αν είναι να μπλέξεις σε κακοτράχαλα χωμάτινα δρομάκια με έντονες κλίσεις και είσαι φορτωμένος, τότε θες καλά χωμάτινα λάστιχα, αλλιώς θα ταλαιπωρηθείς.
Εσύ ξέρεις τι πρόκειται να κάνεις και πρέπει να αποφασίσεις.

ADV
02-08-2012, 19:49
Τα θεωρώ καλύτερα απο τα Anakee , σίγουρα.
Ειδικά σε βάθος χρόνου, σε όλη τη διάρκεια της ζωής τους, που σημειωτέον, δε θα βρεις λάστιχο με μεγαλύτερη διάρκεια. Πιθανόν ολοκαίνουρια και σε κάποιους τομείς τα anakee να είναι καλύτερα. Τελειώνουν όμως στις 8-10.000χλμ. Τα ΕΧΡ 20.000 χλμ εύκολα;) Και είναι καλά (στο στεγνό άριστα) μέχρι τέλους.
Οι στραβοί σκελετοί στα ΕΧΡ είναι γεγονός σε κάποιες παρτίδες, αντικαταστάθηκαν όμως. Επίσης εγώ με ΕΧΡ αγόρασα τη μηχανή καινούρια. Τα εκτίμησα και ξαναέβαλα φέτος. Και πάλι είμαι ευχαριστημένος. Μην ξεχνάμε ότι λέμε για λάστιχο μικτής χρήσης με προσανατολισμό στην άσφαλτο. Επίσης είναι μια χαρά στο αυξημένο φορτίο, ίσως από τα καλύτερα.
Αν θες κάτι πιο ασφάλτινο κοιτάς τα pilot 3 και τα αντίστοιχα της Dunlop (trail max νομίζω...., θα σου πει καλύτερα ο GSmaniac;)).
Στο χώμα οι λύσεις είναι 2, οι γνωστές TKC & Karroo.
Ta Heidenau είναι μια καλή πρόταση στο 60/40 θα λέγαμε, αν θεωρήσουμε 50/50 το TKC και 80/20 ή 70/30 τα υπόλοιπα λάστιχα για on/off.
Επίσης, προσωπικά θεωρώ ξεπερασμένα τα anakee II & batlewing. Δε θα τα έβαζα με τίποτα. Αυτά είναι προσωπικά όμως....
Το καλύτερο είναι να έχεις 2 σετάκια. Ένα TKC ας πούμε κι ένα ασφαλτερό.
Το καλό με το GS είναι ότι λόγω άψογου στησίματος και συμπεριφοράς, δεν βασίζεται στα λάστιχά του για να στρίψει με όσα;)
Ασφαλώς τα όρια και οι επιδόσεις αλλάζουν ανάλογα με το λάστιχο που φοράς, αλλά και με τα χειρότερα λάστιχα δε γίνονται δραματικά τα πράγματα.

Τώρα στη δική σου περίπτωση για τη βόλτα στα νησιά, δε χρειάζεσαι κάτι ειδικό. Πας με τα λάστιχα που φοράς και κατεβάζεις λίγο την πίεση. Τα χιλιόμετρα θα είναι λίγα, ούτως ή άλλως.
Βέβαια μιλάω για βόλτα. Αν είναι να μπλέξεις σε κακοτράχαλα χωμάτινα δρομάκια με έντονες κλίσεις και είσαι φορτωμένος, τότε θες καλά χωμάτινα λάστιχα, αλλιώς θα ταλαιπωρηθείς.
Εσύ ξέρεις τι πρόκειται να κάνεις και πρέπει να αποφασίσεις.
Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.......:ye01:
Θα δοκιμάσω με χαμηλότερες πιέσεις για το τώρα και απο Σεπτέμβρη το βλέπουμε στον Περιστερά.........:D

MikeKav
02-08-2012, 20:41
Εγώ πάντως τα Anakee2 τα φοράω 30.000km. Έχουν φτάσει πλέον στο τέλος της ζωής τους και θέλουν αντικατάσταση. Εκτός από χιόνια κινήθηκα σε όλα τα τερέν με αυτά τα λάστιχα (πάντα σιγά και μαλακά το τονίζω, μέχρι 150 σε αυτοκινητόδρομους και στο χώμα πάντα σε χαλαρούς ρυθμούς χωρίς απότομες εκκινήσεις και φρεναρίσματα) έχουν πρόβλημα στην λάσπη (φταίει και το Varadero σε αυτό) και από ότι μου έχουν πει είναι μαλακά και μπορεί να σκιστούν σε δρόμους με φυτευτή πέτρα. Εγώ βέβαια δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα αλλά από άλλους έχω ακούσει ότι είχαν. Συμφορουμίτης που τρέχει περισσότερο μου είπε ότι στα 16000km του παρουσίαζαν την ίδια φθορά που έχουν τα δικά μου τώρα.

forester
03-08-2012, 10:12
30000χλμ με Anakee???? Βασικά με οποιοδήποτε λάστιχο;;;:eek::eek::eek::eek::eek:
και με μοτό 260 κιλών;
Πρέπει να πηγαίνεις ποοοολύ σιγά φίλε και να μην φόρτωσες ποτέ!
Ότι και να φορούσες ευχαριστημένος θα ήσουν;)

forester
03-08-2012, 10:15
Να συμπληρώσω, για του λόγου το αληθές, ότι τα Anakee ΔΕΝ λιώνουν!!!! Απλώς χάνουν τις αρετές που είχαν αρχικά με την πάροδο των χιλιομέτρων. Κι αυτό είναι που με εκνευρίζει. Νομίζεις ότι έχεις λάστιχο, αλλά έχεις ξύλα:mad:
Στην ουσία βγάζουν τα ίδια χλμ με άλλα , μαλακά λάστιχα, αλλά δείχνουν ότι έχουν την αντοχή των ΕΧΡ ας πούμε.

dtz
03-08-2012, 10:33
Να συμπληρώσω, για του λόγου το αληθές, ότι τα Anakee ΔΕΝ λιώνουν!!!! Απλώς χάνουν τις αρετές που είχαν αρχικά με την πάροδο των χιλιομέτρων. Κι αυτό είναι που με εκνευρίζει. Νομίζεις ότι έχεις λάστιχο, αλλά έχεις ξύλα:mad:
Στην ουσία βγάζουν τα ίδια χλμ με άλλα , μαλακά λάστιχα, αλλά δείχνουν ότι έχουν την αντοχή των ΕΧΡ ας πούμε.

ακριβώς έτσι ! τα Anakee είναι πολύ καλά λάστιχα, αλλά η "καλοσύνη" τους κρατάει λιγότερο από 10.000 χλμ. Μετά αρχίζουν σιγά-σιγά να παραπαίουν, και έγκειται σε μας μέχρι ποσα χλμ θα "αντέξουν",παρ΄ότι που εμφανιασιακά δεν είναι χάλια :)

ADV
05-11-2012, 18:36
Επειδή είδα τα Heidenau απο κοντά που τα φόραγε ο commander και ο Θωμάς, το ΣΚ και γλυκάθηκα.......
Έχει κανένας καμιά κακή άποψη για αυτά?
Είδα κάποιους που τα πούλησαν καινούργια και με έβαλαν σε σκέψεις......

Θα τα έχω μόνιμα επάνω.

Μιχάλης 1988
05-11-2012, 18:48
Μην μπερδεύεσαι, αυτοί τα πούλησαν για άλλο λόγο..όντως το λάστιχο πρέπει να ειναι το πιο ιδανικό για τις μηχανές μας.. Κοιτά να δεις που θα γίνει μόδα

xurxes
05-11-2012, 18:51
Επειδή είδα τα Heidenau απο κοντά που τα φόραγε ο commander και ο Θωμάς, το ΣΚ και γλυκάθηκα.......
Έχει κανένας καμιά κακή άποψη για αυτά?
Είδα κάποιους που τα πούλησαν καινούργια και με έβαλαν σε σκέψεις......

Θα τα έχω μόνιμα επάνω.

ένα ζευγάρι πουλήθηκε φρέσκο!!! & το τσιμπησα πέρσι τον Δεκέμβρη αν δεν κάνω λάθος !!!! πολυ καλο σε γενικές γραμμές, το χω επάνω με πέρ. 12.000km
και βγάζει αλλα δυο με το ζόρι!!
Μετα τα 8-9.000km θέλει προσοχή και ιδιαίτερα στο βρεγμενο δρόμο!!!!

είναι 50-50 γι αυτο και δικαιολογεί την κατάσταση του με τα 8-9.000km

Το κυκλοφορω να φανταστείς σαν το ασφαλτινο μου, μιας και έχω και ένα ζευγάρι καθαρά χωματινα....

Αλλα καμία σχέση με το TKC & το KAROO!!!!

ADV
05-11-2012, 18:52
ένα ζευγάρι πουλήθηκε φρέσκο!!! & το τσιμπησα πέρσι τον Δεκέμβρη αν δεν κάνω λάθος !!!! πολυ καλο σε γενικές γραμμές, το χω επάνω με πέρ. 12.000km
και βγάζει αλλα δυο με το ζόρι!!
Μετα τα 8-9.000km θέλει προσοχή και ιδιαίτερα στο βρεγμενο δρόμο!!!!

είναι 50-50 γι αυτο και δικαιολογεί την κατάσταση του με τα 8-9.000km

Το κυκλοφορω να φανταστείς σαν το ασφαλτινο μου, μιας και έχω και ένα ζευγάρι καθαρά χωματινα....

Αλλα καμία σχέση με το TKC & το KAROO!!!!

Όταν λές καμία σχέση τι εννοείς?

Μιχάλη!!!!!! ετοιμάσου!!!! Το βρήκα ετοιμοπαράδοτο Αθήνα σε τιμή σούπερ!

Ας είναι καλά ο Θεολόγος που το είχε ψάξει!

xurxes
05-11-2012, 18:58
Όταν λές καμία σχέση τι εννοείς?

Μιχάλη!!!!!! ετοιμάσου!!!! Το βρήκα ετοιμοπαράδοτο Αθήνα σε τιμή σούπερ!

Ας είναι καλά ο Θεολόγος που το είχε ψάξει!

Το K60 50-50
Το TKC 70-30
To KAROO 80-20......
δοκίμασα και τα τρία στην χοντρή!!!!!

εσυ γιατι χρήση το θέλεις;;;;πας πολυ χώμα!!!συχνα!!! & λάσπες;;;

ADV
05-11-2012, 19:05
Το K60 50-50
Το TKC 70-30
To KAROO 80-20......
δοκίμασα και τα τρία στην χοντρή!!!!!

εσυ γιατι χρήση το θέλεις;;;;πας πολυ χώμα!!!συχνα!!! & λάσπες;;;

Νομίζω ότι είναι το πλέον ιδανικό για την χρήση που το θέλω.

Πολύ πόλη

Αρκετό ταξίδι.

Θα προγραμματίσω και τις εκπαιδεύσεις στο Λαύριο.....

2πλός και φορτωμένος με όλα τα καλούδια.
Αρκετός χωματόδρομος ελπίζω. Βατός...... όχι extreme. Θέλω να νιώθω σιγουριά κάτι που τώρα δεν νιώθω.


Με Conti trail attack 2 χρονών τώρα έχασα 2 φορές το μπροστινό το ΣΚ και πήγαινα κυρία μετά.......
Άσε που βαρέθηκα να ανάβω τσιγάρο στην άσφαλτο!:lo19::lo19::lo19::lo19:

xurxes
05-11-2012, 19:16
Με το K60 τα κανείς όλα και συμφερεις!!!:D

Έχεις και ταχύτητα μέχρι 160km/h:cool2:


Πόσο τα βρηκατε Αθήνα;;;; Εμείς εδω πάνω στα 200€:cool2:

ADV
05-11-2012, 19:18
Με το K60 τα κανείς όλα και συμφερεις!!!:D

Έχεις και ταχύτητα μέχρι 160km/h:cool2:


Πόσο τα βρηκατε Αθήνα;;;; Εμείς εδω πάνω στα 200€:cool2:

Έτσι ακριβώς!!!!!!!!:lo20:
200?????
Α εσύ είσαι πολύ κακός!
Μπάς και σου κάνουν τέτοια τιμή επειδή τα τρώς σαν πολυβόλο?:D

200????
Περασμένα?:cr13:

xurxes
05-11-2012, 19:22
200,00€ + περαστικά!!!...Θεολογε:u58::u58::u58:

Μιχάλης 1988
05-11-2012, 19:26
Εσυ ρε adv πόσο τα βρηκες; Μιας και το φέρνει η κουβέντα!

ADV
05-11-2012, 19:32
Εσυ ρε adv πόσο τα βρηκες; Μιας και το φέρνει η κουβέντα!

220 περασμένα!

Μην δοκιμάσεις τηλέφωνο Τρίπολη....... +20 παραλαβή απο πρακτορείο +περαστικά.....

Πάμε για καφέ θερμαικό? (200+περαστικά ή με περαστικά?)

Μιχάλης 1988
05-11-2012, 19:40
Καλη τιμουλα.. Εμένα με βλέπω όχι μόνο για καφε στη συμπρωτεύουσα αλλά και στα Τρίκαλα γιατι ζαχαρωνω και τις μεταλλικές βαλίτσες που φτιάχνουν τα παιδιά.. Ασε σου λέω αυτο το Σ/Κ στο λαδωνα θα το πληρώσω πολύ ακριβα..

ADV
05-11-2012, 19:43
Καλη τιμουλα.. Εμένα με βλέπω όχι μόνο για καφε στη συμπρωτεύουσα αλλά και στα Τρίκαλα γιατι ζαχαρωνω και τις μεταλλικές βαλίτσες που φτιάχνουν τα παιδιά.. Ασε σου λέω αυτο το Σ/Κ στο λαδωνα θα το πληρώσω πολύ ακριβα..
:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm3:

Μαζί σου........
μια απο τα ίδια!

Αφου με είδε η φιλενάδα που έψαχνα και μου λέει:

Ακόμα δεν ήρθες για αξεσουάρ κοιτάς?????????
Με έχει πάει χαμπάρι σου λέω!

Για όλα φταίει o commander!!!!!!!!!! Πού είναι τα αυτοκόλητα για το καντράν???? Έφαγα τα μάτια μου να ψάχνω!!!!!:lo19:

xurxes
05-11-2012, 19:44
220 κομπλε είσαι μια χαρα!!!! στα ίδια με μας!!!

...η συμπρωτεύουσα πάντως σας περιμένει!! :ye33:

ADV
05-11-2012, 19:54
220 κομπλε είσαι μια χαρα!!!! στα ίδια με μας!!!

...η συμπρωτεύουσα πάντως σας περιμένει!! :ye33:

Να είσαι σίγουρος Βασίλη!
:th11:

mAthosalas
05-11-2012, 19:55
Ήμουν με πιέσεις δρόμου βέβαια[/B].......
Να σου πω την αποψη μου,με μια επιφυλαξη διοτι εγω εχω το F800GS...τα Anakee II ειναι εξαιρετικη επιλογη.Και προσωπικα κινουμαι τοσο σε δρομο οσο και δικαβαλο με φορτωμα αλλά και πολυ χωμα...κι οταν λεω χωμα...εννοω χωμα.Μονο λασπη δεν εχω δοκιμασει και μαλλον συνηδειτά.Κινεισαι πολυ καλα παντου.
Αυτο που λες για τις πιεσεις,παιζει ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΟ ρολο στην κινηση στο χωμα.Μειωσε πιεσεις και θα δεις αλλη μοτοσυκλετα με το ιδιο ελαστικο...


Να συμπληρώσω, για του λόγου το αληθές, ότι τα Anakee ΔΕΝ λιώνουν!!!!
Λιωνει και μαλιστα ιδανικα...στο δικο μου μετα απο 8.000χλμ αρχισαν να δειχνουν σημαδια "γηρατος" και φυσιολογικα αν σκεφτω τη χρηση που του εκανα.
Οσο για τις πιεσεις που καπου γραφεις,προσωπικα σε καθε εξορμηση σε απαιτητικο χωματινο τεραιν,με Anakee II επανω,μειωνω πιεσεις σε 1.7psi μπρος πισω.Παντα ειχα πολυ καλη συμπεριφορα και δεν ειδα κανενα σημαδι ανησυχιας τοσο σε ζαντες οσο και στα ελαστικα...


Το K60 50-50
Το TKC 70-30
To KAROO 80-20......


Το TKC θα ελεγα 60-40 το KarooT επισης,ενω το KarooR 80-20 και καποια πιο εξειδικευμενα χωματινα στο 90-10...
Θελω μια αποψη για τα Heidenau ειδικα για F800GS διοτι ειμαι σε αναζητηση ελαστικου στο κοντινο μελλον και δεν εχω αποψη για τα συγκεκριμενα...Τι λενε απο συμπεριφορα ασφαλτο αλλά και χωμα οσο και αντοχη σε χιλιομετρα;Αξιζουν να μπουν επανω ή καλυτερα η πεπατημενη των TKC ας πουμε;...
Απο τιμες να πω οτι βρισκω στα 210 τα AnakeeII,180 τα TKC & ΚarooT...ολα με τοποθετηση κομπλε(Πατρα)...Αξιζει ενα heidenau απο οικονομικη αποψη;

Μαλλον παλι για AnakeeII με βλεπω εαν δεν παω σε 50-50...Εξαιρετικο λαστιχο!

Εμπιζω να βοηθησα :ye02:

xurxes
05-11-2012, 20:24
Βρε παιδια τα k60,τα TKC & τα KAROO δεν συγκρινονται με τα Anakee κ τα exp!!!


Τα k60,τα TKC & τα KAROO έχουν περισσότερες χωμάτινες ανησυχίες και διαφοροποιούνται ανάλογα μΕ τα γούστα μας

λοιπόν τα TKC
βεντουζαρουν στην άσφαλτο σε στεγνό οδόστρωμα
οργωνουν κάθε χωματινο τερέν
πολυ καλα σε λάσπες!!!!
αντέχουν καλύτερα απ τα KAROO
μετα τις 5000km θέλουν προσοχή στο βρεγμενο οδόστρωμα
τελικές μέχρι 120km/h
διάρκεια ζωής βαριά 6-10000km
Αρκετό βουητο και τράνταγμα!!!

τα KAROO
βεντουζαρουν στην άσφαλτο σε στεγνό οδόστρωμα
οργωνουν κάθε χωματινο τερέν
τρομερά σε λάσπες/άμμο
αντέχουν λιγοτερο απ τα TKC
μετα τις 5000km θέλουν προσοχή στο βρεγμενο οδόστρωμα
τελικές μέχρι 120km/h
διάρκεια ζωής βαριά 5-6000km
Αρκετό βουητο και τράνταγμα!!!

Τα K60
βεντουζαρουν στην άσφαλτο σε στεγνό οδόστρωμα
πολυ καλα στα χωματινα τερέν
δεν σε προδωνουν σε λάσπες/άμμο
αντέχουν περισσότερο απ τα TKC-KAROO
μετα τις 5000km θέλουν προσοχή στο βρεγμενο οδόστρωμα
τελικές μέχρι 160km/h
διάρκεια ζωής βαριά 10-13000km
περισσοτερο βουητο απ τα TKC-KARRO και το ιδιο τράνταγμα!!!

kwstas
05-11-2012, 20:29
Το K60 50-50
Το TKC 70-30
To KAROO 80-20......
δοκίμασα και τα τρία στην χοντρή!!!!!

εσυ γιατι χρήση το θέλεις;;;;πας πολυ χώμα!!!συχνα!!! & λάσπες;;;

Βασιλη το karoo ειναι πιο ''χωματινο'' απο το tkc?

karoo βγαζει 2 r & t , εχουν μεγαλη διαφορα, ποιο απο τα 2 δοκιμασες?

Λεω να βαλω karoo για 2ο σετ αλλα δεν αποφασισα ποιο απο τα 2.

mAthosalas
05-11-2012, 20:36
Βρε παιδια τα k60,τα TKC & τα KAROO δεν συγκρινονται με τα Anakee κ τα exp!!!
!

Βασιλη δεν τα συγκρινουμε αυτα...λογο κανουμε για ολα...σιγουρα διαφερουν...
Προσωπικα ρε γμτ με χαλάει αυτο το "max 120 χαω"για τα TKC...πραγματικα επειδη θα τα εχω ενα ζευγαρι για ολα,θα με χαλαει οταν πηγαινω καλα ταξιδακια αρκετων συνολικα χιλιομετρων(και παω αρκετα) να παταω στην ασφαλτο με μόνο 120(το πολυ!!!) εκει που θελω να καταπινω χιλιομετρα με 150-160...δεν το μπορω ρε γμτ,με περιοριζει ως επιλογη "ενα για ολα"...

Απο την αλλη,προσωπικα το "καλο χωμα" το εννοω αλλιως..με ενα κατσικι για να ξεσαλωνω οοοοοοσο γουσταρω.Αρα με ενα Heidenau K60 στην F8 μου,που εχει και καλυτερη συνολικη αντοχη σαν λαστιχο σε διαρκεια χιλιομετρων αλλά και τελικη σε ασφαλτο 160,θα με ικανοποιησει σε χωμα στυλ εκδρομικο εντουρο(απαιτησεων);Βασιλη;....

Σε τι τιμες παιζουν τα Heidenau για Πατρα;

mAthosalas
05-11-2012, 20:37
Βασιλη το karoo ειναι πιο ''χωματινο'' απο το tkc?

karoo βγαζει 2 r & t , εχουν μεγαλη διαφορα, ποιο απο τα 2 δοκιμασες?

Λεω να βαλω karoo για 2ο σετ αλλα δεν αποφασισα ποιο απο τα 2.

KarooT & TKC ειναι ιδια ελαστικα απο αλλες εταιριες...το KarooR ειναι πιο χωματινο :ye02:

xurxes
05-11-2012, 20:50
KarooT & TKC ειναι ιδια ελαστικα απο αλλες εταιριες...το KarooR ειναι πιο χωματινο :ye02:

Δεν έχουν ακριβώς το ίδιο πέλμα!!! πάντως την διαφορα τους την είδα καθαρά στην τιμη και στην αντοχή!!! Το karooR δεν το δοκίμασα ακόμα


το επόμενο σε Τεστ είναι το mitas E09 ή Ε10 πολυ οικονομοκοτερο απ τα υπόλοιπο χωματινα...αρα ιδωμεν

Πάντως δοκίμασε τα Κ60...είναι λάστιχα που φοράνε οι περισσότεροι στο εξωτερικό και πιστεύω θα σε κερδίσουν...
Βέβαια ξεχνω ότι με το F σου στο χώμα-λάσπη θέλεις κ μπορείς να οργωνεις:rolleyes:.....

αλλα με γνώμονα το ένα για ΌΛΑ είσαι K60:ye33:

xurxes
05-11-2012, 20:56
Βασιλη το karoo ειναι πιο ''χωματινο'' απο το tkc?

karoo βγαζει 2 r & t , εχουν μεγαλη διαφορα, ποιο απο τα 2 δοκιμασες?

Λεω να βαλω karoo για 2ο σετ αλλα δεν αποφασισα ποιο απο τα 2.

Κωστή τα επόμενα θα ναι καθαρά χωματινα άλλωστε για αυτο και οι δεύτερες Ζαντες!!!!

Έχω δοκιμάσει το 2 & Τ απο KAROO...πολυ δυνατά αλλα μικρή ζωή!!!;)

paschalis
05-11-2012, 22:25
Τα TKC βγηκαν απο τον καταλογο μου λογω της ξαφνικης αυξησης της τιμης τους.
Ενα ζευγαρι θα εχω παντα για το εξαημερο των Ελληνικων Βουνων αλλα μονο για εκει.
Τα Κ60 τα φορεσα το μισο καλοκαρι και τωρα το φθινοπωρο.
Με 220 τοποθετημενα ειναι μακραν η πιο εξυπνη και οικονομικη λυση.
Μεγαλο μειονεκτημα ο θορυβος απο το μπροστινο και η ασαφεια του μπροστινου συστηματος μετα τα 160 χαω.
Στο χωμα θα ζοριστεις πολυ να βρεις τα ορια τους ειδικα το πισω ειναι ετοιμο να σκαψει πολυ βαθια για να σε βγαλει...

Οσον αφορα τα Καροο μακρια απο το Τ ειναι τζαμπα λεφτα σε σχεση με το TKC.Ο λογος ειναι το πυκνο μεσαιο τακουνι που χαλαει την προσφυση σε σχεσςη με τον αμεσο ανταγωνιστη του.
Τα καθαρα χωματινα Καροο ειναι η απολυτη λυση για ελκτικη ικανοτητα πισω ενω το μπροστα ειναι ιδιο σχεδον με της σειρας Τ.
Για να τα ανεχτεις ομως σε καθημερινη χρηση και πανω απο 80 χαω πρεπει να προμηθευτεις ωτοασπιδες.

Το βελακι δειχνει Κ60 για μενα:)

VDR
05-11-2012, 22:49
Προτείνω EXP για άσφαλτο και karoo Τ για 50/50. Το δικό μου KarooT έβγαλε 11,500 χιλιόμετρα..δικάβαλος τριβάλιτσος και μέχρι 140 Km/h στην εθνική και από χώμα τουριστικό eduro. To Exp μου έβγαλε 28,000 χιλιόμετρα με το οποίο έκανα και χωμάτινες διαδρομές (πάντα βρέχει..σχεδόν ήταν λιωμένα)χωρίς κανένα πρόβλημα και με αρκετή ασφάλεια.:ye33:
Ξέχασα να αναφέρω ότι TKC 80 δεν θα τα ξανα επιλέξω. Προσωπικά νομίζω ότι είναι πίσω σε σύγκριση με τα karooT, ειδικά στο βρεγμένο, στους κραδασμούς, και την αντοχή στα χιλιόμετρα.

mario
05-11-2012, 22:54
http://www.motoraid.eu/accessories/tyres

Παίδες τα heidenau τα εχει και ο Γιάννης και δεν ξερω μηπως παίζει και καμια έκπτωση!

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

xurxes
05-11-2012, 22:59
....:eek: 28000km:confused:....καλο θα την να μην δίνουμε τέτοιου είδους
παραδείγματα.....
κατα την ταπεινή μου γνώμη spam of:o

VDR
05-11-2012, 23:08
....:eek: 28000km:confused:....καλο θα την να μην δίνουμε τέτοιου είδους
παραδείγματα.....
κατα την ταπεινή μου γνώμη spam of:o

Δεν είναι παράδειγμα..είναι γεγονός και φέρω την πλήρη ευθύνη για ότι λέω. Όλα εξαρτώνται από τη χρήση..;)

jmar
05-11-2012, 23:43
To Exp μου έβγαλε 28,000 χιλιόμετρα με το οποίο έκανα και χωμάτινες διαδρομές (πάντα βρέχει..σχεδόν ήταν λιωμένα)χωρίς κανένα πρόβλημα και με αρκετή ασφάλεια.:ye33:


Δεν είναι παράδειγμα..είναι γεγονός και φέρω την πλήρη ευθύνη για ότι λέω. Όλα εξαρτώνται από τη χρήση..;)

Σχεδον λιωμενα λαστιχα με 28.000 km για ποια ασφαλεια μιλαμε :confused: :eek:

Εμενα δεν ηταν λιωμενα βαζω την μπουμπου σε κλειστο χωρο και μου κρατησανε 18000 km μετα ειχαν αρχισει να γινονται επικινδυνα...

xurxes
06-11-2012, 00:01
....αύριο θα βγάλω ένα εκτεταμένο ποστ για τα ελαστικά μηχανης!!!!


Θα ήταν πάντως καλο να μιλάμε ´´σοβαρά´´ όταν πρόκειται
για το κύριο στοιχείο ασφαλείας που έχει μια μηχανη, μαζι
με τα φρένα!!!

Γιαννη έχεις δίκιο:ye02:

mario
06-11-2012, 00:06
Εμενα δεν ηταν λιωμενα βαζω την μπουμπου σε κλειστο χωρο και μου κρατησανε 18000 km μετα ειχαν αρχισει να γινονται επικινδυνα... [/SIZE][/FONT][/B][/QUOTE]

Σύμφωνο απόλυτα


Στάλθηκε απο μένα βρε!!

ADV
06-11-2012, 11:49
....αύριο θα βγάλω ένα εκτεταμένο ποστ για τα ελαστικά μηχανης!!!!


Θα ήταν πάντως καλο να μιλάμε ´´σοβαρά´´ όταν πρόκειται
για το κύριο στοιχείο ασφαλείας που έχει μια μηχανη, μαζι
με τα φρένα!!!

Γιαννη έχεις δίκιο:ye02:
Πολύ καλό!!!!!

Εμενα δεν ηταν λιωμενα βαζω την μπουμπου σε κλειστο χωρο και μου κρατησανε 18000 km μετα ειχαν αρχισει να γινονται επικινδυνα... [/SIZE][/FONT][/B]

Σύμφωνο απόλυτα


Στάλθηκε απο μένα βρε!![/QUOTE]

Ελαστικά (http://www.motoraid.eu/accessories/tyres)

Παίδες τα heidenau τα εχει και ο Γιάννης και δεν ξερω μηπως παίζει και καμια έκπτωση!

Στάλθηκε απο μένα βρε!!
:ye02:

Δεν το ήξερα ότι τα έφερνε!

Εκδήλωσα ενδιαφέρον για τα Κ60

Για να δούμε αν συμφέρει με τα περαστικά και την μεταφορά Αθήνα.....:ye33:

Μιχάλης 1988
06-11-2012, 19:17
Εγω αύριο πάω Πάτρα... Θα περάσω απο τον Γιάννη για μια έρευνα αγοράς. Σήμερα ο δρόμος μου με έβγαλε απο τον λάστιχα μου, και μου είπε οτι θα τα φέρει και αυτός σε λίγες μέρες, δεν μου είπε για τιμή αλλά θα το μάθω σύντομα. Το μεγάλο δίλημμα για μένα ειναι οτι έχω τα Metz στο μηχανάκι κανά μήνα και δεν παίζει να τα πετάξω απο τωρα οπότε με βλέπω προς το καλοκαίρι ή άμα βρω να τα πούλησω,τοτε έφυγα για αλλαγή!:confused:

commander
06-11-2012, 19:31
Πολύ καλό!!!!!


Δεν το ήξερα ότι τα έφερνε!

Εκδήλωσα ενδιαφέρον για τα Κ60

Για να δούμε αν συμφέρει με τα περαστικά και την μεταφορά Αθήνα.....:ye33:

Κωνσταντίνε γιατί δεν βλέπεις στην Θηβών. Για τον λάστιχα που σου είπα.......????

Μιχάλης 1988
06-11-2012, 19:40
Θα μου και εμένα θεολογε..; Μιας και μας βάλατε στη πρίζα:D

commander
06-11-2012, 19:46
Θα μου και εμένα θεολογε..; Μιας και μας βάλατε στη πρίζα:D

Το ποσο στρίβει το είδες σωστά.....!!!!


ΑΛΛΑ μην περιμένεις να πας όπως πήγαινες με τα ασφαλτινα...?;)

Μιχάλης 1988
06-11-2012, 19:50
Με έχεις φτιάξει οπότε οτι και να μου λες, εγω έχω φάει κόλλημα.. Σίγουρα θα χρειαστούν κάποιες παραχωρήσεις, αλλά θα τα κανω όλα όμως..!

commander
06-11-2012, 19:56
Με έχεις φτιάξει οπότε οτι και να μου λες, εγω έχω φάει κόλλημα.. Σίγουρα θα χρειαστούν κάποιες παραχωρήσεις, αλλά θα τα κανω όλα όμως..!


θα στα κάνει τα χατίρια και με το παραπάνω.....:ye33:

siraxanz
06-11-2012, 22:42
Παντως η τιμη (http://www.motoraid.eu/accessories/tyres)του Γιαννη στην Πατρα είναι πολύ ανταγωνιστική

Την ώρα που το ζευγάρι στην Αγγλία κοστίζει:

85 UK£ (http://www.oponeo.co.uk/moto-tyre-details/heidenau-k60-scout-150-70-b17-69-t-rear-tl-m-c-m-s) δηλαδή: 106,10 Euros

και

68 UK£ (http://www.oponeo.co.uk/moto-tyre-details/heidenau-k60-scout-110-80-b19-59-t-front-tl-m-c-m-s)= 84,88 Euros

Δηλαδή ο Αγγλος καταναλωτή πληρώνει το ζευγάρι 190,98

ο Γερμανός τα πληρώνει περιπου 180

Με τα παραπάνω δεδομένα και με το κόστος μεταφοράς στο λογαριασμό,

η τιμή του Γιαννη είναι πολύ καλή!!!:ye02:

ADV
07-11-2012, 02:07
Θεολόγε καλησπέρα!
Μακράν η καλύτερη τιμή αυτός που μου είπες! (Μιχάλη--->Θηβών και Λεωφόρος Αθηνών!)
Έκλεισα για Σάββατο πρωί!

:th07:

kwstas
07-11-2012, 02:21
Θεολόγε καλησπέρα!
Μακράν η καλύτερη τιμή αυτός που μου είπες! (Μιχάλη--->Θηβών και Λεωφόρος Αθηνών!)
Έκλεισα για Σάββατο πρωί!

:th07:

Γιατι δε λετε τιμη, μυστικο το κρατατε???

paschalis
07-11-2012, 07:16
Θεολόγε καλησπέρα!
Μακράν η καλύτερη τιμή αυτός που μου είπες! (Μιχάλη--->Θηβών και Λεωφόρος Αθηνών!)
Έκλεισα για Σάββατο πρωί!

:th07:

Ειναι πιο σωστο να δινεις τις χρησιμες πληροφοριες στους συμφορουμιτες σου φιλε μου!
Αλλωστε θα ηθελες να κανουν και αυτοι το ιδιο οταν χρειαστει!!

Γιατι δε λετε τιμη, μυστικο το κρατατε???


Δεν υπαρχει μυστικον νεε μου!!
Η Heidenau εχει νεο αντιπροσωπο στην Ελλαδα.
http://www.tasoselastika.gr/
Κανετε λιγο υπομονη και θα εχουμε μια πληρη προσφορα
απο αυτον που θα αφορα ολη την Ελλαδα.
Και παλι ομως να ξερεις οτι αν εισαι οπως κι εγω
μακρια απο την Αθηνα θα υπαρχει η επιβαρυνση της μεταφορας!

ADV
07-11-2012, 10:01
Ειναι πιο σωστο να δινεις τις χρησιμες πληροφοριες στους συμφορουμιτες σου φιλε μου!
Αλλωστε θα ηθελες να κανουν και αυτοι το ιδιο οταν χρειαστει!!





Δεν υπαρχει μυστικον νεε μου!!
Η Heidenau εχει νεο αντιπροσωπο στην Ελλαδα.
Τάσος Ελαστικά, Ζάντες, Αναρτήσεις (http://www.tasoselastika.gr/)
Κανετε λιγο υπομονη και θα εχουμε μια πληρη προσφορα
απο αυτον που θα αφορα ολη την Ελλαδα.
Και παλι ομως να ξερεις οτι αν εισαι οπως κι εγω
μακρια απο την Αθηνα θα υπαρχει η επιβαρυνση της μεταφορας!

Καλημέρα σε όλους!

Σελίδα 3

Η πληροφορία υπάρχει.........:hi17:

220 περασμένα
Δεν έχουμε τίποτα κρυφό
Στον Τάσο πήρα αυτή την τιμή και δεν ειπώθηκε, για να μην κάνω διαφήμιση. Άλλωστε δεν έχει κανένα άλλο μαγαζί με λάστιχα θηβών και Λ.Αθηνών, οπως είπα και σε προηγούμενο ποστ.

Να δούμε τι τιμή θα μας δώσει συγκρινόμενη με αυτήν.
Για πότε την βλέπεις την ενημέρωση?

commander
07-11-2012, 10:02
Ειναι πιο σωστο να δινεις τις χρησιμες πληροφοριες στους συμφορουμιτες σου φιλε μου!
Αλλωστε θα ηθελες να κανουν και αυτοι το ιδιο οταν χρειαστει!!




Δεν υπαρχει μυστικον νεε μου!!
Η Heidenau εχει νεο αντιπροσωπο στην Ελλαδα.
Τάσος Ελαστικά, Ζάντες, Αναρτήσεις (http://www.tasoselastika.gr/)
Κανετε λιγο υπομονη και θα εχουμε μια πληρη προσφορα
απο αυτον που θα αφορα ολη την Ελλαδα.
Και παλι ομως να ξερεις οτι αν εισαι οπως κι εγω
μακρια απο την Αθηνα θα υπαρχει η επιβαρυνση της μεταφορας!


Πασχάλη & Κώστα @(faker) μην φορτώνεις ρε φίλε,επειδή είδη τρέχει ένα θέμα με το μαγαζί στην πάτρα (για την εκτύπωση μιλάω)και επειδή μάθαμε ότι φέρνει και τέτοια λάστιχα για αυτό και αυτός ο μυστικισμός ..........Αλλα δεν υπάρχει από την πλευρά κανενός πρόθεση να κρυψει τπτ......όπως το είπες το όνομα ειναι ο Τάσος στην Θηβών και Αθηνών και όταν τον είχα πάρει τηλ εγώ μου είχε πει 220 ευρό τοποθετημένα .......Αυτά

ADV
07-11-2012, 10:08
Πασχάλη & Κώστα @(faker) μην φορτώνεις ρε φίλε,επειδή είδη τρέχει ένα θέμα με το μαγαζί στην πάτρα (για την εκτύπωση μιλάω)και επειδή μάθαμε ότι φέρνει και τέτοια λάστιχα για αυτό και αυτός ο μυστικισμός ..........Αλλα δεν υπάρχει από την πλευρά κανενός πρόθεση να κρυψει τπτ......όπως το είπες το όνομα ειναι ο Τάσος στην Θηβών και Αθηνών και όταν τον είχα πάρει τηλ εγώ μου είχε πει 220 ευρό τοποθετημένα .......Αυτά
:ye31::ye36:

kwstas
07-11-2012, 10:36
Γνωριζω γενικα οτι τα Κ60 παιζουν κοντα στο 200€, αναφερατε καλη τιμη και λεω τι στο καλο ειναι αυτο που βρηκανε τα παιδια και δεν το λενε, δεν φορτωσα καθολου και δεν υπαρχει λογος!

Το θεμα της μεταφορας υπαρχει παντα, απο Αθηνα για εμενα εινα 5€, αρκει να τα πηγαινει το κατ/μα η κουριερ περιπου 10€....στην τοποθετηση εχουμε θεμα εδω που ο μαστορας μας χρεωνει 30€ και πρεπει να βρουμε η παρεα αλλο κατ/μα!

paschalis
07-11-2012, 15:33
220 περασμένα


Να δούμε τι τιμή θα μας δώσει συγκρινόμενη με αυτήν.
Για πότε την βλέπεις την ενημέρωση?

Εχω μιλησει με εναν πολυ παλιο φιλο Αφρικανο
και ορκισμενο πλεον 1100αρη για την προθεση μας
να προμηθευομαστε ομαδικα αυτα τα λαστιχα.
Εχει αμεση σχεση με την παραπανω επιχειρηση και
περιμενουμε απλα να δουμε αν τους ενδιαφερει η μαζικη πωληση.
Στην ομαδικη αγορα που καναμε εμεις μεσω Βουλγαριας πληρωσαμε
ακριβως αυτα τα λεφτα.200 συν 25 τοποθετηση.
Αν το καναμε σωστα πιστευω οτι η τιμη ειναι ηδη στα ορια της
και αν κερδισουμε κατι θα ειναι λιγα ευρω.
Αναμενουμε..:rolleyes:

ADV
07-11-2012, 17:31
Εχω μιλησει με εναν πολυ παλιο φιλο Αφρικανο
και ορκισμενο πλεον 1100αρη για την προθεση μας
να προμηθευομαστε ομαδικα αυτα τα λαστιχα.
Εχει αμεση σχεση με την παραπανω επιχειρηση και
περιμενουμε απλα να δουμε αν τους ενδιαφερει η μαζικη πωληση.
Στην ομαδικη αγορα που καναμε εμεις μεσω Βουλγαριας πληρωσαμε
ακριβως αυτα τα λεφτα.200 συν 25 τοποθετηση.
Αν το καναμε σωστα πιστευω οτι η τιμη ειναι ηδη στα ορια της
και αν κερδισουμε κατι θα ειναι λιγα ευρω.
Αναμενουμε..:rolleyes:

Μακάρι να βγεί κάτι καλύτερο. Θα είναι προς όφελος όλων μας.

Θα κάνω ένα halt τότε και περιμένω.....;)
:ye02:

dottmicalis
07-11-2012, 17:57
Δεν έχουν ακριβώς το ίδιο πέλμα!!! πάντως την διαφορα τους την είδα καθαρά στην τιμη και στην αντοχή!!! Το karooR δεν το δοκίμασα ακόμα


το επόμενο σε Τεστ είναι το mitas E09 ή Ε10 πολυ οικονομοκοτερο απ τα υπόλοιπο χωματινα...αρα ιδωμεν

Πάντως δοκίμασε τα Κ60...είναι λάστιχα που φοράνε οι περισσότεροι στο εξωτερικό και πιστεύω θα σε κερδίσουν...
Βέβαια ξεχνω ότι με το F σου στο χώμα-λάσπη θέλεις κ μπορείς να οργωνεις:rolleyes:.....

αλλα με γνώμονα το ένα για ΌΛΑ είσαι K60:ye33:

Άντε, δες και τα mitas να μας πεις την εμπειρία σου

xurxes
07-11-2012, 18:05
Άντε, δες και τα mitas να μας πεις την εμπειρία σου



περιμενω πως και πως...:sm2:

dottmicalis
07-11-2012, 18:08
Σκέφτεσαι να βάλεις καθόλου τα 07 ή μόνο τα 09 - 10?

siraxanz
07-11-2012, 18:11
Πάντως εξακολουθώ να επιμένω,

ότι θα πρέπει να μιλήσετε και με τον Γιάννη τον συνφορουμίτη από την Πάτρα...

Τι στο καλό έχει φερθεί τόσο ωραία με την παρουσία του εδω μεσα

με τις εκπτώσεις (http://www.gsforum.gr/%CE%9F%CE%BC%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%91%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-94/%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-motoraid-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%AD%CE%BB%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-gs-forum-30218/)σε τόσα πράγματα που έχει,

δείτε το όσοι ενδιαφέρεστε για τα Κ60!

....

ADV
07-11-2012, 18:13
Πάντως εξακολουθώ να επιμένω,

ότι θα πρέπει να μιλήσετε και με τον Γιάννη τον συνφορουμίτη από την Πάτρα...

Τι στο καλό έχει φερθεί τόσο ωραία με την παρουσία του εδω μεσα

με τις εκπτώσεις σε τόσα πράγματα που έχει,

δείτε το όσοι ενδιαφέρεστε για τα Κ60!

....

Χάρη μιλήσαμε.
Δεν βγαίνει χαμηλότερα.

Μπορείς να βοηθήσεις?
Αν ναι

Μετά χαράς:)

xurxes
07-11-2012, 18:47
Σκέφτεσαι να βάλεις καθόλου τα 07 ή μόνο τα 09 - 10?



για κοιτα!!!!!;)

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=433409&page=21


05-04-2012, 01:28 PM


Just did a ride from FL to TX and back, around 2400 miles, super slabbed it 80-85mph to get out and back. Gotta say the E-09 holds up but does wear. Fun to slide in the hills of TXhttp://d26ya5yqg8yyvs.cloudfront.net/naughty.gif traction control would kick in on about every corner when leaned over a bit. The E-09 and TKC combo worked well, super loud though.
(pic is with over 4,000 miles on the tires)
http://farm8.staticflickr.com/7082/7112720723_ed5dafcc6f_b.jpg

http://farm6.staticflickr.com/5334/6966649444_087e5b396c_b.jpg

ADV
11-11-2012, 23:26
Πασχάλη έχεις κανένα νέο?

paschalis
11-11-2012, 23:36
Πασχάλη έχεις κανένα νέο?

Ουτε τηλεφωνο...:mad:
Η προσωπικη μου γνωμη ειναι να προχωρησεις
και να τα χαρεις μιας και μπαινουμε στους μηνες με τις λασπες.
Βλεπω και το φιλο απο την Πατρα που δε μπορει να κατεβει αλλο αλλα και τις ευρωπαικες τιμες και σου τα λεω αυτα...

mario
12-11-2012, 13:36
Παίδες η τιμη απο το motoraid ειναι η τιμη που παίζει σε ολη την Ελλάδα(Δν νομιζω να κολλάμε σε διαφορές μερικων ευρω) τωρα κάποιος που για να τα αποκτήσει θα χρειαστεί να του τα στείλουν( κοινός μεταφορικά) νομιζω οτι ο Γιάννης είναι η καλυτερη περίπτωση γιατι ενας κοινός λαστιχας για να μπει σε αυτην την διαδικασία σίγουρα θα χρεώσει πολλα παραπάνω. Τέλος οπως προανέφερε και ο φίλος Χάρης το motoraid ειναι "δικο" μας μαγαζί.

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

ADV
12-11-2012, 16:21
Ουτε τηλεφωνο...:mad:
Η προσωπικη μου γνωμη ειναι να προχωρησεις
και να τα χαρεις μιας και μπαινουμε στους μηνες με τις λασπες.
Βλεπω και το φιλο απο την Πατρα που δε μπορει να κατεβει αλλο αλλα και τις ευρωπαικες τιμες και σου τα λεω αυτα...
:ye02:

Παίδες η τιμη απο το motoraid ειναι η τιμη που παίζει σε ολη την Ελλάδα(Δν νομιζω να κολλάμε σε διαφορές μερικων ευρω) τωρα κάποιος που για να τα αποκτήσει θα χρειαστεί να του τα στείλουν( κοινός μεταφορικά) νομιζω οτι ο Γιάννης είναι η καλυτερη περίπτωση γιατι ενας κοινός λαστιχας για να μπει σε αυτην την διαδικασία σίγουρα θα χρεώσει πολλα παραπάνω. Τέλος οπως προανέφερε και ο φίλος Χάρης το motoraid ειναι "δικο" μας μαγαζί.

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

Συμφωνώ και για αυτό αγοράζω πράγματα και απο εκεί.

Κάθε επιχείρηση ενδιαφέρετε να έχει μια στενή σχέση με μια ομάδα (ή και πολλές) καταναλωτών με τους οποίους να χτίσει ένα loyalty. Αυτό επιτυγχάνετε και εδώ με τις λίγο καλύτερες τιμές.

Η ομάδα που λέγετε GS forum και αριθμεί Χ μέλη τα οποία αγοράζουν πράγματα, που κοστίζουν αρκετά χρήματα με μια συνεχόμενη ροή....... σε μια δύσκολη περίοδο για την οικονομία της χώρας. Τον τζίρο αυτό μαζί με όποιο άλλο κύκλο εργασιών τον θέλει η Υ επιχείρηση για να ανταπεξέλθει και να επιβιώσει (δεν λέω αναπτυχθεί.....).

Με την "συνεργασία" αυτή αγοράζουμε σε λίγο χαμηλότερη τιμή απο αυτή τιμοκαταλόγου, εξασφαλίζοντας για το μαγαζί μεγαλύτερο όγκο πωλήσεων. Μια κατάσταση win-win που οι 2 πλευρές επιθυμούν.

omorfantras
12-11-2012, 16:40
:ye02:



Συμφωνώ και για αυτό αγοράζω πράγματα και απο εκεί.

Κάθε επιχείρηση ενδιαφέρετε να έχει μια στενή σχέση με μια ομάδα (ή και πολλές) καταναλωτών με τους οποίους να χτίσει ένα loyalty. Αυτό επιτυγχάνετε και εδώ με τις λίγο καλύτερες τιμές.

Η ομάδα που λέγετε GS forum και αριθμεί Χ μέλη τα οποία αγοράζουν πράγματα, που κοστίζουν αρκετά χρήματα με μια συνεχόμενη ροή....... σε μια δύσκολη περίοδο για την οικονομία της χώρας. Τον τζίρο αυτό μαζί με όποιο άλλο κύκλο εργασιών τον θέλει η Υ επιχείρηση για να ανταπεξέλθει και να επιβιώσει (δεν λέω αναπτυχθεί.....).

Με την "συνεργασία" αυτή αγοράζουμε σε λίγο χαμηλότερη τιμή απο αυτή τιμοκαταλόγου, εξασφαλίζοντας για το μαγαζί μεγαλύτερο όγκο πωλήσεων. Μια κατάσταση win-win που οι 2 πλευρές επιθυμούν.

Έίσαι πολύ LARGE με αυτά που γράφεις, WIN WIN,

LOYALTY κτλ....:re02::re21::re05::re02::re21::re05:

ADV
12-11-2012, 17:14
Έίσαι πολύ LARGE με αυτά που γράφεις, WIN WIN,

LOYALTY κτλ....:re02::re21::re05::re02::re21::re05:
:D

Αλέξανδρεεεεε!!!!!!!!!!
Αυτά δεν λέμε στα meeting της Δευτέρας?
:lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19:

omorfantras
12-11-2012, 17:31
:D

Αλέξανδρεεεεε!!!!!!!!!!
Αυτά δεν λέμε στα meeting της Δευτέρας?
:lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19::lo19:

Δυστυχώς ναι ρε φίλε, ξεχνάμε τα Ελληνικά κάθε μέρα.....
Την Τετάρτη θα σε δω στον καφέ?

ADV
12-11-2012, 17:54
Δυστυχώς ναι ρε φίλε, ξεχνάμε τα Ελληνικά κάθε μέρα.....
Την Τετάρτη θα σε δω στον καφέ?

Κατα πάσα πιθανότητα, ναι.

Να κανονίσουμε και το καινούργιο ταξίδι!:D

ADV
28-11-2012, 19:37
Καινούργια νέα!!!!!

Αφού βρήκα χρόνο μπόρεσα και πήγα και πέρασα τα heidenau scout στο κατάστημα "Τάσος ελαστικά". Σήμερα με βροχή!!!! αχαχχααα

Αλλά τα νέα δεν είναι αυτά!!!!!

Φίλοι μου καλοί, και μετά απο εξουσιοδότηση απο τον Λεοντόκαρδο, μίλησα για εμάς στον υπεύθυνο του καταστήματος (γυναίκα).

Τους ενδιαφέρει η συνεργασία και μας προσφέρουν έκπτωση στα ελαστικά. Σε μία εβδομάδα περίπου θα στείλουν και επίσημα τις τιμές.

Είμαι ο πρώτος που επωφελήθηκε της έκπτωσης. Δεν θέλω να πώ ακόμα τιμή (χαμηλότερη απο 220) αλλά θα περιμένω το επίσημο e-mail το οποίο και θα σταλεί στον Νίκο.

Σαν εξυπηρέτηση ήταν μια χαρά, γελαστοί, γρήγοροι, άψογοι. Ο σύζυγος της κοπέλας είναι και αυτός αξιόπιστος 1150άρης :D

Ελπίζω να χαρείτε και εσείς για την καινούργια συνεργασία που πρόκειται να ξεκινήσει.
Χαίρομαι που βοήθησα, έστω και ελάχιστα.

:di10:

Gasgs
28-11-2012, 20:55
Καλοτάξιδα Κώστα
μεγιες τα νεα πα######κια της μπουμπους :)

ADV
28-11-2012, 21:05
Καλοτάξιδα Κώστα
μεγιες τα νεα πα######κια της μπουμπους :)


Σε ευχαριστώ Κωστάρα!!!!!!!!!!!

Είσαι ο επόμενος!!!!!!!!!:D


Θεολογοπληξία λέμε

anegis
28-11-2012, 23:39
Κάνεις κα έως παρέες λέμε...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

anegis
28-11-2012, 23:40
Κακές... Γα...το το iOS μου μέσα


Sent from my iPad using Tapatalk HD

commander
29-11-2012, 00:38
Σε ευχαριστώ Κωστάρα!!!!!!!!!!!

Είσαι ο επόμενος!!!!!!!!!:D


Θεολογοπληξία λέμε

;););)
πολύ καλή επιλογή Κωνσταντίνε πρέπει να σε αφήσει ικανοποιημένο. ....

commander
29-11-2012, 00:40
Κάνεις κα έως παρέες λέμε...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Κακές... Γα...το το iOS μου μέσα


Sent from my iPad using Tapatalk HD

μπα δεν φταίει το ios μάλλον το εγκεφαλικό φταίει. ...:lo19::lo19::lo19::lo19:

paschalis
29-11-2012, 08:01
Κανετε λιγο υπομονη και θα εχουμε μια πληρη προσφορα
απο αυτον που θα αφορα ολη την Ελλαδα.


Καινούργια νέα!!!!!

Αφού βρήκα χρόνο μπόρεσα και πήγα και πέρασα τα heidenau scout στο κατάστημα "Τάσος ελαστικά". Σήμερα με βροχή!!!! αχαχχααα

Αλλά τα νέα δεν είναι αυτά!!!!!

Φίλοι μου καλοί, και μετά απο εξουσιοδότηση απο τον Λεοντόκαρδο, μίλησα για εμάς στον υπεύθυνο του καταστήματος (γυναίκα).

Τους ενδιαφέρει η συνεργασία και μας προσφέρουν έκπτωση στα ελαστικά. Σε μία εβδομάδα περίπου θα στείλουν και επίσημα τις τιμές.

Είμαι ο πρώτος που επωφελήθηκε της έκπτωσης. Δεν θέλω να πώ ακόμα τιμή (χαμηλότερη απο 220) αλλά θα περιμένω το επίσημο e-mail το οποίο και θα σταλεί στον Νίκο.

Σαν εξυπηρέτηση ήταν μια χαρά, γελαστοί, γρήγοροι, άψογοι. Ο σύζυγος της κοπέλας είναι και αυτός αξιόπιστος 1150άρης :D

Ελπίζω να χαρείτε και εσείς για την καινούργια συνεργασία που πρόκειται να ξεκινήσει.
Χαίρομαι που βοήθησα, έστω και ελάχιστα.

:di10:


Ωραια νεα εφερες!!:)
Απο αυτον περιμενα την προσφορα μιας και ειναι
φιλος μου τριαντα χρονια αλλα σαν 1150ρης ειναι λιγο αργος:D
Ευτυχως που υπαρχουν και οι γυναικες και τρεχει το εμποριο!!!

Οσο για τα λαστιχα χρειαζομαστε επειγοντως ενα καινουργιο
θρεντ γιατι εδω χαλαμε τη δουλεια του ανταγωνιστη!!!

ADV
29-11-2012, 11:18
Κακές... Γα...το το iOS μου μέσα


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Αιμίλιε!!!!!!!!!!!!!
:sm3:

;););)
πολύ καλή επιλογή Κωνσταντίνε πρέπει να σε αφήσει ικανοποιημένο. ....

Έτσι πιστεύω και εγώ!:ye02:
Θα το χρησιμοποιήσω all round και ταιριάζει καλύτερα στο είδος της μηχανής αλλά και στην οδήγηση και χρήση που κάνω.

Ωραια νεα εφερες!!:)
Απο αυτον περιμενα την προσφορα μιας και ειναι
φιλος μου τριαντα χρονια αλλα σαν 1150ρης ειναι λιγο αργος:D
Ευτυχως που υπαρχουν και οι γυναικες και τρεχει το εμποριο!!!

Οσο για τα λαστιχα χρειαζομαστε επειγοντως ενα καινουργιο
θρεντ γιατι εδω χαλαμε τη δουλεια του ανταγωνιστη!!!

Paschalis όλο δικό σου!

angelo_balto
29-11-2012, 16:10
Έτσι πιστεύω και εγώ!:ye02:
Θα το χρησιμοποιήσω all round και ταιριάζει καλύτερα στο είδος της μηχανής αλλά και στην οδήγηση και χρήση που κάνω.


:ye32: !!!

danaos
29-11-2012, 16:58
Να κάνω μια ερώτηση....
Προσφορά από τον Περιστερα πήραμε...!?!? :confused:
Να δούμε τι λέει και αυτός....

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

ADV
29-11-2012, 17:00
Να κάνω μια ερώτηση....
Προσφορά από τον Περιστερα πήραμε...!?!? :confused:
Να δούμε τι λέει και αυτός....

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Δεν τα φέρνει

Έχουμε ρωτήσει ξανά και ξανά

commander
29-11-2012, 17:08
Να κάνω μια ερώτηση....
Προσφορά από τον Περιστερα πήραμε...!?!? :confused:
Να δούμε τι λέει και αυτός....

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Ντανη για τα χαίντεναου μιλάμε εεεε Μήπως και μπερδεύεσαι. ......

danaos
29-11-2012, 17:31
Ναι φιλε το κατάλαβα...δεν ηξερα ότι είχαμε ρωτήσει...:(

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

κωστης
29-11-2012, 18:05
The best.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
30-11-2012, 04:05
Ναι φιλε το κατάλαβα...δεν ηξερα ότι είχαμε ρωτήσει...:(

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2





... του κάνουμε μια ερώτηση αύριο ...




.

geopoumid
30-11-2012, 09:46
τα conti τα φοραω χρονια παντου σε χωμα ασφαλτο με βροχη δοκιμασμενα ,
και δεν τα αλαζω με κανενα λαστιχο...
τα μειον μεχρι 140 χιλ οριακα φορτωμενος διπλος προβλημα κανενα
τωρα ολα ειναι υποκειμενικα τι θελει ο καθενας
εν συγκριση με τα caroo που φορουσα τα conti ειναι ασφαλτινα τα τακουνια πλεον δεν ειναι αυτο που νομιζουμε και κρατανε και στριβουν και με βροχη ειναι οκ ..........:)

τα εβαζα 210 και τωρα 260:yz

ADV
03-12-2012, 17:56
Καλησπέρα,

Ο τιμοκατάλογος με τα heidenau έχει παραληφθεί απο το κατάστημα "Τάσος ελαστικά" και αποσταλεί στον Λεοντόκαρδο!

Αναμένουμε!:D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
03-12-2012, 18:06
Περιμένω την προσφορά του Περιστερά (σήμερα - αύριο) και ενημερώνω ...

Μιχάλης 1988
04-12-2012, 14:36
Εχω και εγω μια καλη προσφορά..

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-12-2012, 20:59
Καλησπέρα,

Ο τιμοκατάλογος με τα heidenau έχει παραληφθεί απο το κατάστημα "Τάσος ελαστικά" και αποσταλεί στον Λεοντόκαρδο!

Αναμένουμε!:D


http://img812.imageshack.us/img812/6663/tasosc.jpg

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-12-2012, 21:08
Περιμένω την προσφορά του Περιστερά (σήμερα - αύριο) και ενημερώνω ...



----- Original Message -----
From: Peristeras (mhtml:{89B40AAF-444E-4601-9857-5FCCB6F4B98B}mid://00005833/!x-usc:mailto:info@peristeras-tyres.gr)
To: 'NICK_DOUR @ GS Forum' (mhtml:{89B40AAF-444E-4601-9857-5FCCB6F4B98B}mid://00005833/!x-usc:mailto:gsforum.gr@gmail.com)
Sent: Τuesday, December 04, 2012 11:06 ΑM
Subject: RE: Προσφορά HEIDENAU

Προς το Gsforum

Κύριε Νίκο,

σε απάντηση του τηλεφωνήματός σας σας ενημερώνουμε οτι η τιμή για το ζεύγος ελαστικών της εταιρείας HEIDENAUHELLAS με πέλμα Κ60 scout και διαστάσεις:

110/80/19 Front
150/70/17Rear

είναι στα 198,00 ευρώ

Στην παραπάνω τιμή συμπεριλαμβάνεται:

το κόστος τοποθέτησης
η ζυγοστάθμιση
όπως & ΦΠΑ 23%


Η τιμή ισχύει αποκλειστικά για τα μέλη του GS Forum.






Στη διάθεσή σας,
Περιστεράς Νίκος

..

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-12-2012, 21:22
Απ' ότι φαίνεται, οι προσφορές είναι πολύ κοντά μεταξύ τους ...

Η χαμηλότερη τιμή του Περιστερά, οφείλεται στην άριστη, μακρά κ καλή συνεργασία του GS Forum με την επιχείρησή του ...

Χτες με κάλεσε στο τηλέφωνο η σύζυγος του "Τάσος Ελαστικά",

η οποία ευγενέστατη, φαίνεται σοβαρή επαγγελματίας κ με διάθεση να εξυπηρετήσει τα μέλη μας ...

Επειδή λοιπόν οι τιμές δεν διαφέρουν πολύ,

προτείνεται στα μέλη να πηγαίνουν σε όποιον τους είναι πιο κοντά γεωγραφικά.








.

Μιχάλης 1988
04-12-2012, 22:20
:ye02:

mAthosalas
05-12-2012, 00:10
.Περιστερας.

Για τα 800αρια και τις αντιστοιχες διαστασεις δεν εχει προσφορα;:Απορία:

mario
05-12-2012, 00:13
Για τα 800αρια και τις αντιστοιχες διαστασεις δεν εχει προσφορα;:Απορία:

Είστε μικροί!:D

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

mAthosalas
05-12-2012, 00:19
Είστε μικροί!:D


Στο ματι...:sm2:

mario
05-12-2012, 01:33
Στο ματι...:sm2:

Χαχαχα μ'αρέσεις..:beer::)

Στάλθηκε απο μένα βρε!!

dottmicalis
05-12-2012, 12:15
Θα μπορούσε για γρήγορη αναζήτηση να ανοίξει ένα τόπικ για τις 2 νέες προσφορές με θέμα τα ελαστικά Heidenau?

Το παρόν έχει θέμα τα Continental και για μελλοντική αναζήτηση θα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μανα.

Ευχαριστώ

GAGARIN
20-04-2013, 07:58
Θα μπορούσε για γρήγορη αναζήτηση να ανοίξει ένα τόπικ για τις 2 νέες προσφορές με θέμα τα ελαστικά Heidenau?

Το παρόν έχει θέμα τα Continental και για μελλοντική αναζήτηση θα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μανα.

Ευχαριστώ

+1150

αν μπορειτε σας παρακαλω ανοιξτε ενα νεο θεμα με την προσφορα για τα heidenau............

με μια διευκρινηση........''σε αποστολη στην επαρχια , οπου ο εμπορος δεν κανει τοποθετηση και ζυγοσταθμηση, η τιμη θα ειναι ιδια ή μπορει να γινει κατι καλυτερο δεδομενο οτι θα πληροσουμε μτφ και τοποθετηση, τουλαχιστον 25-30 €.....''

ευχαριστω

Magelanos
28-06-2013, 20:05
Απ' ότι φαίνεται, οι προσφορές είναι πολύ κοντά μεταξύ τους ...

Η χαμηλότερη τιμή του Περιστερά, οφείλεται στην άριστη, μακρά κ καλή συνεργασία του GS Forum με την επιχείρησή του ...

Χτες με κάλεσε στο τηλέφωνο η σύζυγος του "Τάσος Ελαστικά",

η οποία ευγενέστατη, φαίνεται σοβαρή επαγγελματίας κ με διάθεση να εξυπηρετήσει τα μέλη μας ...

Επειδή λοιπόν οι τιμές δεν διαφέρουν πολύ,

προτείνεται στα μέλη να πηγαίνουν σε όποιον τους είναι πιο κοντά γεωγραφικά.








.


Μόλις έβαλα τα HEIDENAU K60 στο 650 fuduro στο κατάστημα Τάσος στο Αιγάλεω.. Εξυπηρέτηση τέλεια και πολύ καλές τιμές.. Ευχαριστώ την εταιρία Τάσος Ελαστικά και φυσικά το φόρουμ για τις πολύ καλές προσφορές.. :ye02: