PDA

View Full Version : Προβολακια - Twalcom


squad
26-07-2012, 20:11
Τα προβολακια της Twalcom είναι τα hella micro de? η είναι διαφορετική εταιρεία;θα καταλήξω μάλλον να βάλω τα Twalcom,θέλω να ρωτήσω αν τα έχει βάλει κανείς,και αν ειναι ευχαριστημένος.

PACO
26-07-2012, 20:23
twallcom ειναι οι βασεις που μπορουν να μπουν της hella προβολακια.
τα ειχα φορεσει και ειναι μια χαρα βασεις.απλα πρεπει να φτιαξεις εσυ το που θα μπουν στη μοτο σου

squad
26-07-2012, 20:30
Δηλαδή τα προβολακια αυτα είναι τα hella micro de, έτσι; http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=4695

PACO
26-07-2012, 20:45
για να σου ερθουν πολυ πιο φτηνα..
σπυρου πατση αγορα προβολακια hella 70+ευρω
twallcom ( καλυματα να το πω ετσι και μονο )απο το μαγαζι που εβαλες
βασεις αν ποιανουν τα χερια σου εσυ η παρε ιδεες απο καποιοθς εδω που τα εχουν φτιαξει.;)
αν και νομιζω πως εχει καποιος εδω ηδη καβα τα twallcom με προβολακια
αν θες τον ρωταω αν τα δινει...

PACO
26-07-2012, 20:47
,,,ναι στη φωτο αυτα ειναι..hella;)

squad
26-07-2012, 20:50
Ok γιαννιο!! Ευχαριστω!!

PACO
26-07-2012, 20:52
να εισαι καλα..τα ειχα βαλει...
και γινονται και xenon;)

squad
26-07-2012, 20:55
Αλλαγή για ξενον,αλλαξες μόνο τις λάμπες έτσι;πόσο σου πήγε;

geokall
26-07-2012, 20:58
Moto-Discovery, καθρεπτες με φλας, προβολακια μοτο, chain guard, handguards, fog lights, moto accessories, προβολακια hella (http://www.moto-discovery.com)

ρίξε μια ματιά και εδώ......αν θες πάρε τηλ. στο μαγαζι και ρώτα ότι θες τα παιδια θα σε κατατοπισουν....ζήτα να μιλήσεις με τον Θοδωρη και πες του ότι τηλ. εκ μέρους μου

D_Artagian
26-07-2012, 21:27
Hella είναι αλλά μην ξεχνάς οτι έχουν και:

Βάσεις
εξαιρετικούς διακόπτες
βάσεις για διακόπτες
έτοιμα τα πάντα
απροβλημάτιστη εφαρμογη

δεν κάνω διαφήμιση, απλα πιστεύω οτι κάπου χάνεται το νόημα, οταν παίρνεις απο 3-4 διαφορετικές πλευρές, μπαίνεις σε μια διαδικασία να χάσεις χρόνο κλπ, ενώ εδώ τα έχεις όλα μαζί (σε μεγαλύτερο κόστος χρηματικό βέβαια).

PACO
26-07-2012, 23:13
dartarian εξαιρετικος διακοπτης εχει και η hella και αν μπει σε καλο σημειο στη μοτο ειναι και απολυτα διακριτικος και δεν βρεχεται.
μονο οι βασεις ειναι η διαφορα που κατασκευαζεις μονος σου.
τα χρηματα που εξοικονομεις βαζεις ΚΑΙ xenon και αλλα extra
τεσταρισμενο προσωπικα..και δεν ετρεξα και τοσο πολυ..

D_Artagian
27-07-2012, 08:34
dartarian εξαιρετικος διακοπτης εχει και η hella και αν μπει σε καλο σημειο στη μοτο ειναι και απολυτα διακριτικος και δεν βρεχεται.
μονο οι βασεις ειναι η διαφορα που κατασκευαζεις μονος σου.
τα χρηματα που εξοικονομεις βαζεις ΚΑΙ xenon και αλλα extra
τεσταρισμενο προσωπικα..και δεν ετρεξα και τοσο πολυ..

Αυτό που λέω έχει να κάνει καθαρά με το κόστος του χρόνου, Αν κάποιος έχει τον χρόνο να τρέξει-ψάξει-πάει-πάρει κλπ, και μετά χρόνο να τα ταιριάξει όλα , είναι μια χαρά.

Εγώ προσωπικά πλέον που δεν έχω καθόλου ελεύθερο χρόνο,προτιμώ να τα παίρνω έτοιμο σετ απο συνδεσμολογίες,διακόπτες,βάσεις,προβολάκια κλπ, έτσι ώστε να μην χρειαστεί περισσότερος χρόνος για το οτιδήποτε άλλο.

Είναι ανάλογα σε τι φάση βρίσκεσαι, απλά πράγματα :)

squad
27-07-2012, 09:41
ο διακοπτης ειναι αδιαβροχος ετσι ?