PDA

View Full Version : …τα κτήνη της Ελλάδας που δεν θέλω να ξέρω-Αυτή είναι η Κρήτη;


mistos
28-07-2012, 12:47
Αυτά έγραψε ο Κώστας Καβαθάς



Η φωτογραφία που κάνει το γύρο του κόσμου – Αυτή είναι η Κρήτη;

11/07/2012

…τα κτήνη της Ελλάδας που δεν θέλω να ξέρω

Η φωτογραφία σοκάρει.


http://kavvathas.files.wordpress.com/2012/07/396864_424045444305513_497192777_n.jpg


Δείχνει την απομάκρυνση των 30+ ζώων που βρέθηκαν δηλητηριασμένα στο ιδιωτικό καταφύγιο Βρετανίδας στα Χανιά, γιατί κάποιοι ενοχλούνταν από…την παρουσία τους!
Αυτή είναι λοιπόν η Κρήτη και οι άνθρωποι της; Αυτοί είναι οι Έλληνες που δεν ανέχονται άλλες μορφές ζωής πλαϊ τους ή δεν συμβιώνουν με ζώα που βρίσκονται ΣΕ ΑΝΑΓΚΗ και τα φροντίζουν λίγοι ευαισθητοποιημένοι άνθρωποι;
Προτιμάτε αυτή τη φωτό να κάνει το γύρο του κόσμου; Χαρείτε την λοιπόν και μην περιμένετε τουρίστες … αφού η φωτογραφία ανέβηκε σε ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ φιλοζωϊκή σελίδα στο facebook και σχολιάζουν άνθρωποι ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΩΝ για τα χάλια μας.
ΚΩΣΤΑΣ Δ. ΚΑΒΒΑΘΑΣ (http://kavvathas.com/)

ortho
28-07-2012, 12:53
:hmmm::hmmm:ΝεύραΝεύρα

Παιδιά δυστυχώς στα χωριά σε όλη την Ελλάδα τα ζώα ούτε τα αγαπάνε ούτε τα σέβονται! Είναι απλά εργαλεία δουλειάς κι όταν γερνάνε ή ενοχλούν τα σκοτώνουν, αυτή είναι η αλήθεια..... Την επόμενη φορά που θα πάτε σε κάποιο χωριό ρίξτε μιά ματιά στις γάτες, είτε είναι αποστεομένες ή τυφλές ή έχουν κάποια άλλη πληγή....

aeriko
28-07-2012, 12:53
Ω!!! ναι παλλικάρι μου, δυστυχώς αυτοί είναι/είμαστε. Νεύρα

klagenfurt
28-07-2012, 15:26
αυτοι οι ανθρωποι ξεκινανε με ζωα, μετα τα εφαρμοζουν σε ανθρωπους,
κατα προτιμηση σε φοβισμενους πακιστανους και αφγανους...
τους Γεωργιανους ,Ρωσους και Αλβανους δεν τους ενοχλουν,
επειδη αυτοι κουβαλανε κατι καλαζνικωφ σαν το μποι τους...
καποτε ειχα μπει κατα τυχη σε ενα σαιτ που σκοτωναν ενα σκυλο με φτιαρι σε μια πυλωτη και απο κατω διαβαζα τα σχολια των ανθρωπουν που εγραφαν εκει μεσα και μου ειχαν σηκωθει οι τριχες, εδιναν συγχαρητηρια στον δολοφονο για τον τροπο της εκτελεσης, περιτο να σας πω οτι οι περισοτεροι απο αυτους ειχαν αβαταρ τον χιτλερ η τον αγγυλωτο σταυρο...

ARGI
28-07-2012, 15:38
:u59::u59::u59::u59::u59::u59:
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!
:(:(:(

alx_k
28-07-2012, 15:45
Απαράδεκτο ξε-απαράδεκτο, αυτοί είμαστε!

ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ! ! ! Νεύρα

napgeo
28-07-2012, 15:59
:Απορία:Και αν!!!!!! την πράξη την έκανε Γερμανός η Άγγλος ( που σίγουρα την έκαναν την πράξη) κακοήθης η προβοκάτορας γιατί να τα φορτώσουμε χωρίς αποδείξεις στους Κρητικούς……………..

ltsiorak
28-07-2012, 18:16
Ελπιζω να τον επιασαν τον δραστη.... αλλα μπραβο σας που καταδικασατε την κρητη και τους κρητικους... δηλαδι ολοι γνωριζετε τον δραστη τον κρητικαρο...

Ρε με δουλευετε? και που ξερω οτι δεν τα ποτισε τιποτα η Μαμακο η αγγλιδα... η μαστουρα...

οτι κακο γινεται στον κοσμο Ελληνας το κανει... ρε αντε γεια ρε

diomiles
28-07-2012, 18:28
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας κάνει εντύπωση...

Κάθε χρόνο πεθαίνουν μαρτυρικά απο φόλες εκατοντάδες ίσως και χιλιάδες σκυλιά ιδιαίτερα κυνηγόσκυλα . Τα Ελληνικά βουνά είναι γεμάτα απο φόλες.Τις βάζουν οι ντόπιοι για ένα σωρό ανόητους λόγους....και μάλιστα χωρίς ενδοιασμούς.

Οι κυνηγοί που βγαίνουν στο βουνό με τα σκυλιά τους έχουν πάντα ειδικά φάρμακα μαζί τους που λειτουργούν σαν αντιδοτα σε περίπτωση που ο σκύλος τους καταπιεί φόλα.Βέβαια στις περισσότερες περιπτώσεις τα αντίδοτα δεν κάνουν τίποτα και ο θάνατος του ζώου είναι μαρτυρικός.Εχω δει σκυλί να πεθαίνει απο φόλα και δεν θα το ξεχάσω ποτέ.

brasidas12
28-07-2012, 18:39
Το θέμα είναι αν είναι Κρητικοί,μανιατες,Θεσσαλονικείς κλπ η οτι γενικά είναι άνθρωποι κ οτι κ αυτα έχουν ψυχή κ υποφέρουν;;;;;κοιτάτε την ουσία κ αφήστε τα υπόλοιπα....

Κ φόλα είναι ο χειρότερος θάνατος για τα σκηλια.


Sent from Me using Tapatalk

Kimwnas
02-08-2012, 12:26
αυτοι οι ανθρωποι ξεκινανε με ζωα, μετα τα εφαρμοζουν σε ανθρωπους,
κατα προτιμηση σε φοβισμενους πακιστανους και αφγανους...
τους Γεωργιανους ,Ρωσους και Αλβανους δεν τους ενοχλουν,
επειδη αυτοι κουβαλανε κατι καλαζνικωφ σαν το μποι τους...

:ye31:

southern
02-08-2012, 13:40
΄΄Αυτά έγραψε ο Κώστας Καβαθάς



Η φωτογραφία που κάνει το γύρο του κόσμου – Αυτή είναι η Κρήτη;

11/07/2012

…τα κτήνη της Ελλάδας που δεν θέλω να ξέρω΄΄

Καλό θα ήταν να προσέχουμε τις εκφράσεις μας, για κτήνη και τα λοιπά, είτε τις αναπαράγουμε είτε όχι. Το περιστατικό είναι λυπηρό από μόνο του και δεν χρειάζεται κατά τη γνώμη μου τέτοια σχόλια από Καβαθάδες ή λοιπούς που τους διαβάζουν. Κάποιοι είναι λίγο ευαίσθητοι στους γενικούς χαρακτηρισμούς για τις ιδιαίτερες πατρίδες, συμπεριλαμβανομένου και εμένα. :mad:

siraxanz
02-08-2012, 21:16
Καταδικάζω την πράξη με όλη μου την ψηχή!!!

Δεν μπορώ να καταδικάσω τους Κρητικούς συλληβδην σαν τον περί πολλού Κο Καββαθά...

Καταδικάζω την Κυρία που παράνομα μάζεψε τόσα ζώα στο χώρο της, απαγορευετε αυστηρά από τους Ελληνικούς Νόμους....:cool:

Για φανταστήτε ο καθένας από εσάς να είχατε μιά γειτόνισα με 30+ σκυλιά στην αυλή της.....:cool:

Ο καθένας μας μπορεί να έχει ευθύνη για ένα αδέσποτο ζώο που κυκλοφορεί,
δεν ξέρω αν ο-οι συντάκτες του σχετικού άρθρου το λαμβάνουν υπ'όψιν...

Ευτυχώς για την Ελλάδα, οι φιλόζωοι, τις παραπάνω απλές σκέψεις μου τις γνωρίζουν...
ας μην τις γνωρίζει ο κος Κ.Κ. που σπεύδει να καταδικάσει όλους τους Κρητικούς αλλά και όλους τους Έλληνες....:(

Fuji
08-08-2012, 14:47
Σωστός ο Χάρης.

kornlaz
08-08-2012, 18:36
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να καταδικάσει κάποιος όλη την Κρήτη :confused::confused: για ένα τέτοιο περιστατικό όταν αυτά συμβαίνουν παντού δυστυχώς.............Συμφωνώ το σκηνικό του τρόμου απαράδεκτο αλλά καλό θα ήταν να μην γενικεύουμε έτσι αόριστα:ye33:

siraxanz
08-08-2012, 22:31
Καταδικάζω την πράξη με όλη μου την ψυχή!!!

Δεν μπορώ να καταδικάσω τους Κρητικούς συλληβδην σαν τον περί πολλού Κο Καββαθά...

Καταδικάζω την Κυρία που παράνομα μάζεψε τόσα ζώα στο χώρο της, απαγορευετε αυστηρά από τους Ελληνικούς Νόμους....:cool:

Για φανταστήτε ο καθένας από εσάς να είχατε μιά γειτόνισα με 30+ σκυλιά στην αυλή της.....:cool:

Ο καθένας μας μπορεί να έχει ευθύνη για ένα αδέσποτο ζώο που κυκλοφορεί,
δεν ξέρω αν ο-οι συντάκτες του σχετικού άρθρου το λαμβάνουν υπ'όψιν...

Ευτυχώς για την Ελλάδα, οι φιλόζωοι, τις παραπάνω απλές σκέψεις μου τις γνωρίζουν...
ας μην τις γνωρίζει ο κος Κ.Κ. που σπεύδει να καταδικάσει όλους τους Κρητικούς αλλά και όλους τους Έλληνες....:(

*ψυχή :o