PDA

View Full Version : Revit energy vs Revit sand


ansakellariou
29-07-2012, 11:30
ΚΑΛΗΜΕΡΑ φίλοι!
ΘΕΛΩ ΕΝΑ καθημερινό Μπουφάν για το χειμώνα, πολυ ζεστό και ΕΧΩ καταλήξει σε ΑΥΤΑ. Το sand υποθέτω πως ΕΙΝΑΙ καλύτερο ΑΛΛΑ αναρωτιέμαι ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ζορικο για καθημερινό. Το energy το ΕΧΕΙ δοκιμάσει κανεις; ΟΛΕΣ οι γνώμες αποδέκτες...

STRATOS-GS
29-07-2012, 14:52
Αντώνη δεν έχω άποψη για τα είδη που ρωτάς...νομίζω όμως πως πρέπει να αλλάξεις τον τύπο της μηχανή σου στο προφίλ σου και να μας βάλεις και καμιά φωτογραφία να ζηλέψουμε...

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ !!!

anegis
29-07-2012, 15:17
Το sand είναι πολυ καλό και αξίζει τα χρήματα που ζητά. Θεωρείται 4 εποχών. Αν και οι Ολλανδοί της Revit δεν ζουν στην Ελλάδα.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

nivo
29-07-2012, 16:51
sand χωρις πολλα λογια ....:ye33:

vpentza
29-07-2012, 18:37
Το sand είναι πολυ καλό και αξίζει τα χρήματα που ζητά. Θεωρείται 4 εποχών. Αν και οι Ολλανδοί της Revit δεν ζουν στην Ελλάδα.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Το sand ειναι 4 εποχών, έχει πολλά ανοίγματα για τους καλοκαιρινούς μήνες και είναι γενικά υποφερτό....
Έχω ταξιδέψει στους 0 βαθμούς αλλά και στους 42 πριν 20 μέρες.....το αντέχεις....τηρουμένων των αναλογιών....

ansakellariou
29-07-2012, 21:19
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΤΡΑΤΟ. ΦΩΤΟ ΣΥΝΤΟΜΑ.

MOYTPO
30-07-2012, 15:01
Sand. 4 εποχων με μεγιστη θερμοκρασια τους 30
Το καλοκαιρι με τους 40 μην κανεις/κανετε τους ηρωες και παθετε καμια νηλα.
revit airwave.;)

ansakellariou
02-08-2012, 15:44
Κατα την αναζητηση,ανακαλυψα και αλλα δυο μοντελα.Το Revit off track(το οποιο μαρεσει και παρα πολυ!) kai to Revit Ride.Τα εχει χρησιμοποιησει καποιος?Επισης,στο μοντελο που δοκιμασα της revit, to energy, ειδα οτι το νουμερο μου ειναι το large.Να στηριχτω στο οτι αυτο θα ειναι το νουμερο μου και στα αλλα μοντελα που προανεφερα της ιδιας εταιριας,σε περιπτωση που πω να παραγγειλω απο το νετ?Ευχαριστω.

vpentza
02-08-2012, 16:51
Κατα την αναζητηση,ανακαλυψα και αλλα δυο μοντελα.Το Revit off track(το οποιο μαρεσει και παρα πολυ!) kai to Revit Ride.Τα εχει χρησιμοποιησει καποιος?Επισης,στο μοντελο που δοκιμασα της revit, to energy, ειδα οτι το νουμερο μου ειναι το large.Να στηριχτω στο οτι αυτο θα ειναι το νουμερο μου και στα αλλα μοντελα που προανεφερα της ιδιας εταιριας,σε περιπτωση που πω να παραγγειλω απο το νετ?Ευχαριστω.

το SAND αντικατέστησε το Off Track με ό,τι αυτό μπορεί να σημαίνει :)
φιλαράκος με off track δεν έκανε ποτέ κανένα παράπονο, ήταν άψογο και σαφώς φτηνότερο απο αντίστοιχης ποιότητας μπουφάν άλλων εταιρειών...

kornlaz
02-08-2012, 18:55
Εγώ πάντως πήρα αυτό http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Revit-Rader-Jacket/SubProducts/Revit-Rader-Jacket-0001και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος;):)

ansakellariou
02-08-2012, 19:36
Δυστυχως δεν φορτωνει το λινκ.Αν θες γραψε μου το μοντελο φιλε μου.

ansakellariou
02-08-2012, 19:37
Ακυρο το φορτωσε.Που ενδιαφερον ειναι και αυτο.Ξερεις καθολου αν τα νουμερα ειναι στανταρ μεταξυ των μοντελων της revit?

kornlaz
02-08-2012, 19:51
Μέχρι τώρα έχω πάρει δύο μπουφάν και τα δύο στο ίδιο νούμερο αν σε βοηθάει αυτό:ye33:

ansakellariou
02-08-2012, 20:13
Bοηθαει ως ενδειξη.Επιστροφες δε κανουν φανταζομαι απο το fcmoto?

kornlaz
02-08-2012, 20:33
Bοηθαει ως ενδειξη.Επιστροφες δε κανουν φανταζομαι απο το fcmoto?

Δέχονται επιστροφές απλά χρεώνεσαι τα μεταφορικά ξανά:mad:

kelas22
02-08-2012, 20:38
Sand δοκιμασμενο στους -2 με (με εξτρα φλισακι απο μεσα) αλλα και καλοκαιρι μεχρι 37...Καλοκαιρι να σου πω την αληθεια δε παλευεται και πολυ..εχει αεραγωγους αλλα δε φτανουν..

ansakellariou
02-08-2012, 20:55
Σιγουρα το sand ειναι σουπερ αξιοπιστο,αλλα κλινω προς το off track για αισθητικους λογους.Ως το προηγουμενο μοντελο του sand στα ιδια περιπου επιπεδα θα ειναι φανταζομαι και αυτο.Ελπιζω να μην το μετανιωσω (οσον αφορα το θεμα του κρυου τουλαχιστον)..

ckalfas
02-08-2012, 21:32
Δεν θα το μετανιώσεις ΚΑΙ στο θέμα του κρύου!
Το έχω 4 χρόνια και είναι πραγματικά τεσσάρων εποχών, απλά να προσέχεις όταν ξεκουμπώνεις την αδιαβροχοποίηση... μπορεί να σου μείνει κάποιο κλιπ στο χέρι!
Απλά, δεν θέλει τράβηγμα με δύναμη, αλλά με "τρόπο"!;)

ansakellariou
03-08-2012, 10:14
Unavailable το off track στο νουμερο μου(L) δυστυχως..Ξερουμε καποιο αλλο σαιτ που μπορω να το βρω?

paschalis
04-08-2012, 14:36
To sand ειναι απιθανο στο κρυο και λιγο ενοχλητικο αν σε βρει η ζεστη με την αδιαβροχοποιηση περασμενη επανω.
Προσεχε το ανοιχτοχρωμο, θα εισαι συνεχεια στο πλυντηριο!:)

ansakellariou
06-08-2012, 15:18
Ξεφευγοντας λιγο απο τον τιτλο του θεματος να ρωτησω τους κατοχους αν τo μπουφαν της bmw
to rallye 3 ειναι αρκετα ζεστο γιατι εξοψεως μου φαινεται λιγο "αδυνατο" σε σχεση με αυτα πχ της revit, και αν ειναι καταλληλο για καθημερινη χρηση?Eπισης να ρωτησω αν η τιμη των 754 Ε συμπεριλαμβανει επενδυση και προστασιες και αν υπαρχει καποιο ξενο ισως σαιτ με τιμες φιλικοτερες στα προιοντα της bmw.Ευχαριστω για τις απαντησεις απο την αρχη του θεματος!:)

THANOSEOD
06-08-2012, 23:05
Φίλε μου καλησπέρα . . . τα τελευταία 3 χρόνια φοράω μόνο rev'it . . . ότι και να είναι να ξέρεις ότι σαν εταιρεία τ'αξίζει τα λεφτά της!!!Εγώ για καθημερινή και εντός πόλεως χρήση,ψιλοκυριλέ ή casual ντύσιμο χρησιμοποιώ το "manhattan" ενώ για ταξίδια το "cayenne pro"!Συγνώμη αν σε μπέρδεψα αλλά είναι δύο εντελώς διαφορετικά μπουφάν,δες πρώτα τι χρήση κάνεις και μετά αποφάσισε!!!
Υ.Γ. Το "sand" το έχει φίλος και είναι πάρα πολύ ικανοποιημένος!

tasosbob
07-08-2012, 12:24
Φιλε μου δεν ξερω για τα bmw αλλα τα revit ειναι φοβερα.Φορουσα ενα sryke 10HP ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα μολις εβαλα revit (απλα το φορεσα)καταλαβαινεις την διαφορα.Παντως αν σε ενδιαφερει εχω μια στολη που μπορεις να δοκιμασεις αν θες ,για να δεις τα νουμερα ειναι και προς πωληση ;) ;) ;).Ειναι αυτη http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%89%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%84%CE%BF%CF%85-105/%CE%A3%CE%A4%CE%9F%CE%9B%CE%97-revit-cayenne-pro-30647/

ansakellariou
07-08-2012, 12:50
Φιλε το xl σου ηταν ενταξει?γιατι εγω ειμαι 1,90 και 92 κιλα και ειχα δοκιμασει ενα revit large και ηταν κομπλε.Δυστυχως ειμαι μυτιληνη οποτε δοκιμη δεν παιζει αλλα θα εχω υποψην την αγγελια σου.Παρολα αυτα κανεις δεν με διαφωτιζει για τα bmw (μαλλον βλεπουν τιτλο revit οι κατοχοι των bmw δεν ανοιγουν το θεμα).

vpentza
07-08-2012, 13:39
υπάρχει η φήμη ότι η revit κατασκευάζει τα μπουφάν BMW. Ως κάτοχος και των 2 έχω να πω ότι το BMW έχει πιό ποιοτικά φερμουάρ και κουμπώματα, έχει την ίδια απόδοση σε ζέστη/κρύο και 3πλάσια τιμή....
περί ορέξεως λοιπόν.....κολοκυθόπιττα

είμαι στο 1,80 (ΑΔΤ :D) και 83-85 κιλά και το L σε revit είναι οκ....και παίρνει και να το σφίξω από τους πλαινούς ιμάντες του το καλοκαίρι...

ansakellariou
07-08-2012, 13:52
Σωστος ο vpentza!Αλλα μηπως ξερεις αν τα προστατευτικα και η επενδυση ειναι μεσα στη τιμη του bmw?

tasosbob
07-08-2012, 13:56
Φιλε το xl σου ηταν ενταξει?γιατι εγω ειμαι 1,90 και 92 κιλα και ειχα δοκιμασει ενα revit large και ηταν κομπλε.Δυστυχως ειμαι μυτιληνη οποτε δοκιμη δεν παιζει αλλα θα εχω υποψην την αγγελια σου.Παρολα αυτα κανεις δεν με διαφωτιζει για τα bmw (μαλλον βλεπουν τιτλο revit οι κατοχοι των bmw δεν ανοιγουν το θεμα).

Σορρυ καταρχην γιατι δεν ειδα Μυτιλινη στο αβαταρ σου,νομιζα ησουν Αθηνα.Δεν ξερω τι σωματοτυπος εισαι αλλα εγω που σχετικα εχω πλατες το xl μου ειναι τελειο με τα 93-95 κιλα και 1,87 υψος.Στην αγγελια μου εχει size chart(πινακα μεγεθων)αν μετρησεις περιμετρο στηθους θα βγαλεις ακρη,με αυτο παρρηγγειλα και ολα ηταν οκ.
Τωρα για τα bmw δεν εχω γνωμη αλλα οσο θα παρεις το μπουφαν bmw στην revit θα παρεις στολη(sand,cayenne απο γερμανια εννοειται γιατι ελλαδα...)

kwstas
07-08-2012, 15:01
Φιλε το xl σου ηταν ενταξει?γιατι εγω ειμαι 1,90 και 92 κιλα και ειχα δοκιμασει ενα revit large και ηταν κομπλε.Δυστυχως ειμαι μυτιληνη οποτε δοκιμη δεν παιζει αλλα θα εχω υποψην την αγγελια σου.Παρολα αυτα κανεις δεν με διαφωτιζει για τα bmw (μαλλον βλεπουν τιτλο revit οι κατοχοι των bmw δεν ανοιγουν το θεμα).

Εγω ειμαι 1,86 και 92-93 κιλα και το L μου ηταν οκ χωρις τις επενδυσεις, με αυτες ψιλοτσιτα οχι ενοχλητικα αλλα δεν ειχε αερα, σιγουρα με 1.90 θελεις xl γιατι θα σου ειναι κοντο στα μανικια!

Επισης το sand ειναι οτι καλυτερο για τα χρηματα που δινεις για τουριστικο αλλα για καθε μερα δεν θα το προτιμουσα, θα ηθελα κατι πιο διακριτικο εμφανισιακα!!!

ansakellariou
07-08-2012, 18:29
Συμφωνω, αυτο με το περι διακριτικοτητας με απασχολει και μενα!Σε μαυρακι εχω δει defender (αλλα δεν ξερω αν αξιζει τα λεφτα του)...

vpentza
07-08-2012, 18:45
Σωστος ο vpentza!Αλλα μηπως ξερεις αν τα προστατευτικα και η επενδυση ειναι μεσα στη τιμη του bmw?

Yes ..... Included

Με τόσο που τα κοστολογούν στη BMW θα έπρεπε να δίνουν και μια Γερμανίδα τουρίστρια, από αυτές που μνημόνευε ο Τζιμάκος...

ansakellariou
07-08-2012, 19:12
Σωστος....

kwstas
08-08-2012, 02:16
Yes ..... Included

Με τόσο που τα κοστολογούν στη BMW θα έπρεπε να δίνουν και μια Γερμανίδα τουρίστρια, από αυτές που μνημόνευε ο Τζιμάκος...
Eφ οσον υπαρχει κοσμος που τους τα ακουμπαει, δεν υπαρχει λογος να ριξουν τιμες:ye33:

InsertCoin
09-08-2012, 20:56
+1 και για μενα για ρεβιτ φιλε μου, οτι προϊον και να παρεις. Πολυ αξιοπιστα προϊοντα.
Εχω το scirocco το λευκο, large (1.80 - 90kg).
To εχω φορεσει στους -10 και δεν καταλαβαινει τιποτα. Επισης στους +30-35 εως τωρα.
Φοβερη ποιοτητα και αισθηση προστασιας. Δεν καταλαβαινεις τιποτα στο κρυο, και εχει πολυ καλους αεραγωγους για τις καλοκαιρινες βολτες.
Επιπλεον, πολυ καλη υποστηριξη απ την αντιπροσωπεια Ελλαδος που μου αντικατεστησαν κατευθειαν ενα αλλο προιον που ετυχε να ειναι προβληματικο.