PDA

View Full Version : Τσοπανόσκυλο


napgeo
03-09-2012, 01:21
Καλησπέρα φίλες και φίλοι.
Μετά από μια βαρκάδα στον Αχέροντα και κατά την επιστροφή μου στο χωριό συνέβη ένα τραγικό δυστύχημα.
Αυτοκίνητο με Αλβανικές πινακίδες παρέσυρε και τραυμάτισε θανάσιμα ένα σκυλί με 2 μικρά πανέμορφα νεογέννητα.
Αρσενικά και τα 2.
Το ένα το πήρε ένας Ιταλός και το άλλο εγώ.
Τσοπανόσκυλο κάτασπρο γεροδεμένο πανέμορφο.
Το έχω σπίτι στο χωριό. Εάν κάποιος φίλος η φίλη επιθυμεί να το υιοθετήσει μπορώ να του το πάω.
Μπορείτε επίσης να μου προτείνεται και τι όνομα να του δώσουμε.
Να είστε καλά……………

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
03-09-2012, 01:27
Καλησπέρα φίλες και φίλοι.
Μετά από μια βαρκάδα στον Αχέροντα και κατά την επιστροφή μου στο χωριό συνέβη ένα τραγικό δυστύχημα.
Αυτοκίνητο με Αλβανικές πινακίδες παρέσυρε και τραυμάτισε θανάσιμα ένα σκυλί με 2 μικρά πανέμορφα νεογέννητα.
Αρσενικά και τα 2.
Το ένα το πήρε ένας Ιταλός και το άλλο εγώ.
Τσοπανόσκυλο κάτασπρο γεροδεμένο πανέμορφο.
Το έχω σπίτι στο χωριό. Εάν κάποιος φίλος η φίλη επιθυμεί να το υιοθετήσει μπορώ να του το πάω.
Μπορείτε επίσης να μου προτείνεται και τι όνομα να του δώσουμε.
Να είστε καλά……………


Βάλε καμιά φωτό να τον θαυμάσουμε ... :rolleyes:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
03-09-2012, 01:29
Μπορείτε επίσης να μου προτείνεται και τι όνομα να του δώσουμε.



... τζιεσάκης ... ;)

Εύκολο, εύηχο ΚΑΙ ΑΞΙΟ για την ράτσα του σκύλου ... ;)



.

napgeo
03-09-2012, 01:48
Για το πρώτο σκέλος της ερωτησής σας να το ξεχάσετε. Ζήτησα σεμινάριο και σας βρήκα και το χώρο οπότε:re26:!!!!!

Σάν όνομα καλό μου ακούγεται. Θα το κατεβάσω Αθήνα . Σκέφτωμαι να φύγω απο εδώ τρίτη ξημερώματα.Οπότε στον καφέ της τετάρτης πρώτα ο Θεός σας τον παρουσιάζω .......:ye02:

kostas_366
03-09-2012, 13:30
ΤΑ σκυλιά.
Να το πεις Άρη, δύο συλαβές κ ρ μέσα.

Hekima
03-09-2012, 13:34
Φωτό Ναπούλη να τον δούμε :)

gsmaniac
03-09-2012, 15:03
Να τον βγάλεις lucky........επειδη στην ατυχία του, βρέθηκες εσυ και τον μαζεψες;)

mck
03-09-2012, 15:37
Να τον βγάλεις lucky........επειδη στην ατυχία του, βρέθηκες εσυ και τον μαζεψες;)

Θα πρότεινα να τον πούμε luckygs, αλλά θα τον μπερδεύουμε με τον φίλο lakigs από Λάρισα ... :sm7:

mck
03-09-2012, 15:45
Εξαιρετική ράτσα by the way ... ������ ����� ��������� ���������� (http://www.ofep.gr/presentation.htm)

Hekima
03-09-2012, 15:46
Εξαιρετική ράτσα by the way ... ������ ����� ��������� ���������� (http://www.ofep.gr/presentation.htm)




Αν είναι όπως τα λέει ο Νάπο :)

stukas
03-09-2012, 16:25
παιδια εχω μια θηλυκια-τωρα κοιμαται διπλα μου κ βλεπει ονειρα κι`ολας,δεν τη συγκρινω με καμια αλλη ρατσα,σα να ειναι ανθρωπος κ μαλιστα Ελληνας,με ολα τα προτερηματα κ τα μειονεκτηματα του(μια βλαχα κουτοπονηρη κ καπατσα με τα ολα της...),ειναι οντα αξια θαυμασμου,πραγματι...

mantas
03-09-2012, 17:00
... τζιεσάκης ... ;)

Εύκολο, εύηχο ΚΑΙ ΑΞΙΟ για την ράτσα του σκύλου ... ;)



.
:ye30::ye30::ye30:

napgeo
03-09-2012, 17:14
Νεότερα για τον τζιεσάκη.
Το πήγα στην κτηνίατρο σήμερα για έλεγχο και αν χρειάζεται εμβολιασμό. Είναι περίπου 40 ημερών και είναι ο Ελληνικός ποιμενικός καθαρός. Σπάνιο σκυλί και μάλλον από άγρια μάννα.
Η ράτσα αυτή έχει χαθεί τις τελευταίες δεκαετίες από τη χώρα μας και τώρα τελευταία ο σύλλογος Αρκτούρος προσπαθεί να το πληθύνει. Είναι μεγαλόσωμο σκυλί υπάκουο και πολλή δυνατό. Είναι το μοναδικό σκυλί στην Ευρώπη που τα βάζει με ίσους όρους και μάλιστα βγαίνει νικητής με τον λύκο.
Φωτό έχω στο κιν αλλά δεν έχω καλώδιο να την περάσω στον υπολογιστή. Δώστε μου ιδέα να τις στείλω σε κάποιον φίλο να τις αναρτήσει.
Την ανακοίνωση την έχω ανεβάσει στο fb και με έχουν τρελάνει. Μακάρι να μπορούσα να το έχω στην ταράτσα όταν κατεβαίνω Αθήνα….
Να είστε καλά.

alx_k
03-09-2012, 17:45
Νεότερα για τον τζιεσάκη.
Το πήγα στην κτηνίατρο σήμερα για έλεγχο και αν χρειάζεται εμβολιασμό. Είναι περίπου 40 ημερών και είναι ο Ελληνικός ποιμενικός καθαρός. Σπάνιο σκυλί και μάλλον από άγρια μάννα.
Η ράτσα αυτή έχει χαθεί τις τελευταίες δεκαετίες από τη χώρα μας και τώρα τελευταία ο σύλλογος Αρκτούρος προσπαθεί να το πληθύνει. Είναι μεγαλόσωμο σκυλί υπάκουο και πολλή δυνατό. Είναι το μοναδικό σκυλί στην Ευρώπη που τα βάζει με ίσους όρους και μάλιστα βγαίνει νικητής με τον λύκο.
Φωτό έχω στο κιν αλλά δεν έχω καλώδιο να την περάσω στον υπολογιστή. Δώστε μου ιδέα να τις στείλω σε κάποιον φίλο να τις αναρτήσει.
Την ανακοίνωση την έχω ανεβάσει στο fb και με έχουν τρελάνει. Μακάρι να μπορούσα να το έχω στην ταράτσα όταν κατεβαίνω Αθήνα….
Να είστε καλά.

Μεγα λάθος κατά την άποψη μου! σαν φυλακή είναι η ταράτσα.
αυτός ο σκύλος θέλει πράσινο, δάσος, κρύο, νερά, τρέξιμο και όχι καυσαέριο...
Με όλο το θάρρος βέβαια.:)

tsitsos
03-09-2012, 17:57
οποιος δεν εχει ζησει με ελληνα τσομπανο, δεν εχει δει τιποτα απο σκυλια. ο καλυτερος φυλακας με φοβερο ενστικτο, εφοσον ομως κλεισει τα 2 χρονια ζωης.δεν ειναι το σκυλι που θα παιζεις μαζι του και θα χαιδευεται στα ποδια σου, ομως δεν προκειται ποτε να σε πλησιασει κανεις στο ενα μετρο. γνωριζει μονο ενα αφεντικο, και αυτο φυλαει σαν να ειναι το κοπαδι.
επειδη εχω ηδη 3, θα ενδιαφερομουν αν δεν το ηθελε κανεις αλλος, αλλα Ναπο στον Βολο πως θα ερχοτανε?:rolleyes:

adventure
03-09-2012, 22:34
Μπράβο Νάπο για το ενδιαφέρων και εύχομαι να είναι καλότυχο και να ζήση σε μέρος που του αξίζει.

:ye02: :ye02: :ye33:

nivam
03-09-2012, 22:43
οποιος δεν εχει ζησει με ελληνα τσομπανο, δεν εχει δει τιποτα απο σκυλια. ο καλυτερος φυλακας με φοβερο ενστικτο, εφοσον ομως κλεισει τα 2 χρονια ζωης.δεν ειναι το σκυλι που θα παιζεις μαζι του και θα χαιδευεται στα ποδια σου, ομως δεν προκειται ποτε να σε πλησιασει κανεις στο ενα μετρο. γνωριζει μονο ενα αφεντικο, και αυτο φυλαει σαν να ειναι το κοπαδι.
επειδη εχω ηδη 3, θα ενδιαφερομουν αν δεν το ηθελε κανεις αλλος, αλλα Ναπο στον Βολο πως θα ερχοτανε?:rolleyes:

Γρήγορα και αξιόπιστα!:D
O Nάπο δεν μας έχει επισκευθεί ακόμα.:)

napgeo
04-09-2012, 00:39
Μεγα λάθος κατά την άποψη μου! σαν φυλακή είναι η ταράτσα.
αυτός ο σκύλος θέλει πράσινο, δάσος, κρύο, νερά, τρέξιμο και όχι καυσαέριο...
Με όλο το θάρρος βέβαια.:)

Πολλή σωστά τα λέτε δεν είχα ποτές μου σκύλο αλλά έχω λίγες γνώσεις. Μα ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα μου. Όταν θα κατεβαίνω Αθήνα τι να το κάνω.

Εντάξει στο χωριό είναι στην αυλή και θα το αφήνω στο βουνό ελεύθερο..............

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-09-2012, 01:58
Μα ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα μου. Όταν θα κατεβαίνω Αθήνα τι να το κάνω ?.


επειδη εχω ηδη 3, θα ενδιαφερομουν αν δεν το ηθελε κανεις αλλος, αλλα Ναπο στον Βολο πως θα ερχοτανε?:rolleyes:





.

... νομίζω πως η λύση tsitsos, είναι μονόδρομος ... :)






.

commander
04-09-2012, 07:59
Πολλή σωστά τα λέτε δεν είχα ποτές μου σκύλο αλλά έχω λίγες γνώσεις. Μα ακριβώς αυτό είναι το πρόβλημα μου. Όταν θα κατεβαίνω Αθήνα τι να το κάνω.

Εντάξει στο χωριό είναι στην αυλή και θα το αφήνω στο βουνό ελεύθερο..............



Και αφού θα κατέβεις που θα κατέβεις Αθήνα περνάς και από Βόλο να τον αφήσεις στον αλευροπαραγωγό μας μιας και που το θέλει...........:D;)

jtnakos
04-09-2012, 13:02
Και εγω θα τον ηθελα......Αμα δεν κατσει με τον Χρησταρα

nikos-x
04-09-2012, 14:09
Και εγω θα τον ηθελα....

Τιιι; μας απειλείς; :cool:
Και τι θα τον ταΐζεις; κρέπες; γιατί από τις προβατίνες, δεν μ.ενει ούτε κοκαλάκι. :D

:)

jtnakos
04-09-2012, 15:24
Τιιι; μας απειλείς; :cool:
Και τι θα τον ταΐζεις; κρέπες; γιατί από τις προβατίνες, δεν μ.ενει ούτε κοκαλάκι. :D

:)
ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΠΟ δαγκώματα......:u59::u59::u59::u59:

commander
04-09-2012, 16:48
ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΠΟ δαγκώματα......:u59::u59::u59::u59:

και από ΛΥΚΟφιλιες........:D

REK
04-09-2012, 17:06
οποιος δεν εχει ζησει με ελληνα τσομπανο, δεν εχει δει τιποτα απο σκυλια. ο καλυτερος φυλακας με φοβερο ενστικτο, εφοσον ομως κλεισει τα 2 χρονια ζωης.δεν ειναι το σκυλι που θα παιζεις μαζι του και θα χαιδευεται στα ποδια σου, ομως δεν προκειται ποτε να σε πλησιασει κανεις στο ενα μετρο. γνωριζει μονο ενα αφεντικο, και αυτο φυλαει σαν να ειναι το κοπαδι.
επειδη εχω ηδη 3, θα ενδιαφερομουν αν δεν το ηθελε κανεις αλλος, αλλα Ναπο στον Βολο πως θα ερχοτανε?:rolleyes:

μπράβο ρε Χρήστο...:re25::ye02:..αντε με το καλό

tsitsos
04-09-2012, 17:14
Και αφού θα κατέβεις που θα κατέβεις Αθήνα περνάς και από Βόλο να τον αφήσεις στον αλευροπαραγωγό μας μιας και που το θέλει...........:D;)
θα κατεβεις μαζι?;)

tsitsos
04-09-2012, 17:15
ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΑΠΟ δαγκώματα......:u59::u59::u59::u59:

και από ΛΥΚΟφιλιες........:D
:sm7::sm7::sm7:

tsitsos
04-09-2012, 17:16
μπράβο ρε Χρήστο...:re25::ye02:..αντε με το καλό
:th11::th11:Γιαννη

commander
04-09-2012, 17:20
θα κατεβεις μαζι?;)

μακάρι ρε φιλαράκι αλλα τώρα για λίγο καιρό δεν μπορούμε να κάνουμε τπτ βλέπεις είχαν η παππούδες αρκετό καιρό τον μικρό αι.δεν.θα την.παλέψουν τόσο.γρήγορα την δεύτερη ..........Εξαλου εγώ πρέπει να ανέβω......:D:D

tsitsos
04-09-2012, 17:20
Και εγω θα τον ηθελα......Αμα δεν κατσει με τον Χρησταρα
Γιαννη ευχαριστως σου παραχωρω την θεση μου, εγω ειπα αν ειναι να μην το θελει κανεις, τοτε θα το ηθελα, αλλα επειδη οπως ειπα εχω ηδη 3, δινω προτεραιοτητα σε οποιον φιλο το ζητησει;)













εξ αλλου εγω δεν εχω λυκοφιλιες:p:D:p

tsitsos
04-09-2012, 17:23
μακάρι ρε φιλαράκι αλλα τώρα για λίγο καιρό δεν μπορούμε να κάνουμε τπτ βλέπεις είχαν η παππούδες αρκετό καιρό τον μικρό αι.δεν.θα την.παλέψουν τόσο.γρήγορα την δεύτερη ..........Εξαλου εγώ πρέπει να ανέβω......:D:D
κοιτα να ανεβεις γιατι αν αργησεις κι αλλο, σε βλεπω να χρειαζεσαι τσομπανοσκυλο:D:D:D







για τις λυκοφιλιες:p

commander
04-09-2012, 17:24
[SIZE=1]εξ αλλου εγω δεν εχω λυκοφιλιες:p:

[SIZE=1]






:lo19::lo19:πίσσα και πούπουλα........κατευθείαν εεεε

napgeo
05-09-2012, 00:39
Είχα αρκετές προτάσεις αλλά μετά από 2 ημέρες συμβίωσης μαζί του ίσως να είναι το τυχερό μου άστρο.
Θα παραμείνει στο χωριό και όταν κατεβαίνω Αθήνα μάλλον ταράτσα η θα βρω λύση.
Έστειλα με μνμ της φωτό στην κόρη μου και στον Arkas αλλά δεν μπορούνε να τις ανοίξουν.
Καταπληκτικό ζώο πάντως. Η δε γούνα του είναι σαν αρκούδας. Το δε παράξενο που έχουν τα Ελληνικά σκυλιά έχουν πέντε δάχτυλα. Αυτό σημαίνει ότι είναι δυνατό ζώο και πατάει πιο σταθερά. Όλοι πάντως και η κτηνίατρος που το πήγα με ρωτούν που το βρήκα. Το σίγουρο είναι ότι η μάννα ήταν ελεύθερο σκυλί άγριόσκυλο.
Στο επόμενο καφέ θα σας τον παρουσιάσω διότι δεν θα κατέβω τελικά Αθήνα αυτή τη βδομάδα.
:ye30:Σας ευχαριστώ όλους…………….

napgeo
05-09-2012, 00:58
οποιος δεν εχει ζησει με ελληνα τσομπανο, δεν εχει δει τιποτα απο σκυλια. ο καλυτερος φυλακας με φοβερο ενστικτο, εφοσον ομως κλεισει τα 2 χρονια ζωης.δεν ειναι το σκυλι που θα παιζεις μαζι του και θα χαιδευεται στα ποδια σου, ομως δεν προκειται ποτε να σε πλησιασει κανεις στο ενα μετρο. γνωριζει μονο ενα αφεντικο, και αυτο φυλαει σαν να ειναι το κοπαδι.
επειδη εχω ηδη 3, θα ενδιαφερομουν αν δεν το ηθελε κανεις αλλος, αλλα Ναπο στον Βολο πως θα ερχοτανε?:rolleyes:



Για την Ιστορία είσαι η αιτία για όλα τα καλά η κακά που θα προκύψουν.

Αναθεώρησα την προτέρα άποψη.
Δεν ξέρω ακόμη εάν πρέπει να σας ευχαριστήσω η να σας βρίσω.
Το μέλλον θα δείξει.
:ye30:Να είσαι πάντως καλά αδερφέ………….

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
05-09-2012, 01:57
Καλή συμβίωση με το "τερατάκι" Νάπο ... :)

tsitsos
05-09-2012, 06:37
Για την Ιστορία είσαι η αιτία για όλα τα καλά η κακά που θα προκύψουν.

Αναθεώρησα την προτέρα άποψη.
Δεν ξέρω ακόμη εάν πρέπει να σας ευχαριστήσω η να σας βρίσω.
Το μέλλον θα δείξει.
:ye30:Να είσαι πάντως καλά αδερφέ………….
σωστη επιλογη, να ειμαστε καλα σε 2 χρονια και θα καταλαβεις την αξια αυτου του ζωντανου :re25::re25::re25:

adventure
05-09-2012, 06:55
Είχα αρκετές προτάσεις αλλά μετά από 2 ημέρες συμβίωσης μαζί του ίσως να είναι το τυχερό μου άστρο.
Θα παραμείνει στο χωριό και όταν κατεβαίνω Αθήνα μάλλον ταράτσα η θα βρω λύση.
Έστειλα με μνμ της φωτό στην κόρη μου και στον Arkas αλλά δεν μπορούνε να τις ανοίξουν.
Καταπληκτικό ζώο πάντως. Η δε γούνα του είναι σαν αρκούδας. Το δε παράξενο που έχουν τα Ελληνικά σκυλιά έχουν πέντε δάχτυλα. Αυτό σημαίνει ότι είναι δυνατό ζώο και πατάει πιο σταθερά. Όλοι πάντως και η κτηνίατρος που το πήγα με ρωτούν που το βρήκα. Το σίγουρο είναι ότι η μάννα ήταν ελεύθερο σκυλί άγριόσκυλο.
Στο επόμενο καφέ θα σας τον παρουσιάσω διότι δεν θα κατέβω τελικά Αθήνα αυτή τη βδομάδα.
:ye30:Σας ευχαριστώ όλους…………….

:ye02: :ye02: :ye33:

commander
05-09-2012, 07:58
Καλό θα ήταν πάντως να το αφηνες εάν γινόταν επάνω στο χωριό γιατί εδω στην τσιμεντούπολη θα χαλάσει το σκυλί,θα χάσει και το ένστικτο του και γενικά θα γίνει ποιο μαθλακος......Τέλος εάν δεις ότι δεν σου βγαίνει το όλο πρότζεκτ μιλάμε μπας και τον βαλω στην μάντρα που έχει δύο στρέμματα χώρο να είναι κάπως καλύτερα που και πάλι δεν είναι το ίδιο με την επαρχία.........

aeriko
05-09-2012, 08:14
Για την Ιστορία είσαι η αιτία για όλα τα καλά η κακά που θα προκύψουν.

Αναθεώρησα την προτέρα άποψη.
Δεν ξέρω ακόμη εάν πρέπει να σας ευχαριστήσω η να σας βρίσω.
Το μέλλον θα δείξει.
:ye30:Να είσαι πάντως καλά αδερφέ………….
Μπράβο Ναπολέων, έκανες την καλύτερη επιλογή, δεν πρόκειται να το μετανοιώσεις ποτέ. Βέβαια το σκυλί είναι δύσκολο και θέλει εκπαίδευση και κοινωνικοποίηση, αλλά μετά θα είναι όλα τα λεφτά. Φίλε μου μακρυά από ταράτσες και ελεύθερα στρέμματα, το σκυλί θέλει πάντα να είναι δίπλα στον ιδιοκτήτη του έστω κι αν αυτός μένει σε γκαρσονιέρα. Καλή συμβίωση εύχομαι και να μαθαίνουμε νέα σας

jtnakos
05-09-2012, 08:28
Ναπο πήρες την σωστη απόφαση γιλαρακι....Τετοια σκυλιά ΔΕΝ δίνονται.....ποσο μαλλον για της εποχες που ερχονται.:ye33:

Να μας τον προσέχεις.....(αρσενικό είναι ηηη θηλυκό??)


:re25::re25::re25::re25:

napgeo
05-09-2012, 14:12
Ναπο πήρες την σωστη απόφαση γιλαρακι....Τετοια σκυλιά ΔΕΝ δίνονται.....ποσο μαλλον για της εποχες που ερχονται.:ye33:

Να μας τον προσέχεις.....(αρσενικό είναι ηηη θηλυκό??)



:re25::re25::re25::re25:



Τσιεσάκης Όπως λέμε Akis.


Και σήμερα τρώει Αγριόχοιρο μαγειρεμένο με ρύζι............:re27:

aeriko
05-09-2012, 14:16
Και σήμερα τρώει Αγριόχοιρο μαγειρεμένο με ρύζι............:re27:
Εαν τον συνηθίσεις έτσι τότε έχεις χάσει από χέρι, εκτός και τα οικονομικά σου είναι ανθηρά.

napgeo
05-09-2012, 14:19
Εαν τον συνηθίσεις έτσι τότε έχεις χάσει από χέρι, εκτός και τα οικονομικά σου είναι ανθηρά.


Μα Πάνο μου επειδή τα οικονομικά μου δέν είναι ανθηρά του μαγείρεψα αυτό το φαγητό.
Και εγώ 2 ημέρες αυτό τρώω. Κάποιος πρέπει να σε φέρει βόλτα στην Ήπειρο φίλε.................

aeriko
05-09-2012, 14:29
Μα Πάνο μου επειδή τα οικονομικά μου δέν είναι ανθηρά του μαγείρεψα αυτό το φαγητό.
Και εγώ 2 ημέρες αυτό τρώω. Κάποιος πρέπει να σε φέρει βόλτα στην Ήπειρο φίλε.................
Απ ότι λοιπόν κατάλαβα ο αγριόχοιρος δεν είναι αγορασμένος από gourmet χασάπικο.
Πάντως να σου ζήσει το θηριάκι, πιστεύω να φθάσει καμμιά 75αρια κιλά;

aeriko
05-09-2012, 14:31
Κάποιος πρέπει να σε φέρει βόλτα στην Ήπειρο φίλε.................
Ναπολέων Θεού θέλοντος και τρόικας επιτρεπούσης

napgeo
06-09-2012, 00:05
Απ ότι λοιπόν κατάλαβα ο αγριόχοιρος δεν είναι αγορασμένος από gourmet χασάπικο.
Πάντως να σου ζήσει το θηριάκι, πιστεύω να φθάσει καμμιά 75αρια κιλά;


Υπάρχουν μπόλικα στην περιοχή.

:ye02:Ευτυχώς ο Θεός της Ηπείρου βοηθά τους φτωχούς Ανθρώπους.............

HAWK_46
11-09-2012, 10:11
http://i1118.photobucket.com/albums/k607/LEFTGR/GSakias.jpg

...κούκλος!! :)

aeriko
11-09-2012, 11:09
http://i1118.photobucket.com/albums/k607/LEFTGR/GSakias.jpg

...κούκλος!! :)
Ωραίος ο τύπος, να τον προσέχετε και να είστε πάντα μαζί του. Η κοινωνικοποίηση είναι το πάν σ αυτή την ηλικία και γι αυτήν την ράτσα. Το επαναλαμβάνω για να μην δυστυχείσετε στο μέλλον.

giamil
11-09-2012, 13:12
Kουκλος Ναπο!

η ουρα του τι εχει και ειναι φαγωμενη?

προσεχε μονο τι τον ταιζεις γιατι ειναι πολυ μικρος...

και να σου πω την αληθεια δεν μ αρεσει οπως καθεται κουλουριασμενος...φαινεται σαν να ποναει στην κοιλια του...απο την πειρα μου με αλλο κουταβι...ευχομαι να μην καθεται συνεχεια ετσι..με το πισω ποδι του να καλυπτει την κοιλια του...

το ειδε γιατρος?

ειναι ζωηρος?


ειναι κουκλος να σου ζησει και να τον προσεχεις...

παντως ειναι κριμα να ερθει στην τσιμεντουπολη...:(

napgeo
11-09-2012, 13:28
:(Άστα φίλε μου.

Υγιέστατος ήταν. Ναι είχε πάει σε γιατρό και είχε κάνει το πρώτο του εμβόλιο. Η ουρά του ήταν λίγο γρατσουνισμένη από το ατύχημα.
Δυστυχώς έφυγε από τη ζωή σήμερα το πρωί από μια εγκληματική μου παράλειψη. Γίνεται στο σπίτι της κακομοίρας. Όλη η οικογένεια έχει αναστατωθεί και καταστεναχωρηθεί. Τον θάψαμε στον Υμηττό. Έπεσε στον φωταγωγό. Ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που είχα σκύλο.
Δυστυχώς δεν φάνηκα άξιος στο να του παρέχω υποτυπώδη ασφάλεια……………………..:yz

giamil
11-09-2012, 13:36
:(Άστα φίλε μου.

Υγιέστατος ήταν. Ναι είχε πάει σε γιατρό και είχε κάνει το πρώτο του εμβόλιο. Η ουρά του ήταν λίγο γρατσουνισμένη από το ατύχημα.
Δυστυχώς έφυγε από τη ζωή σήμερα το πρωί από μια εγκληματική μου παράλειψη. Γίνεται στο σπίτι της κακομοίρας. Όλη η οικογένεια έχει αναστατωθεί και καταστεναχωρηθεί. Τον θάψαμε στον Υμηττό. Έπεσε στον φωταγωγό. Ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που είχα σκύλο.
Δυστυχώς δεν φάνηκα άξιος στο να του παρέχω υποτυπώδη ασφάλεια……………………..:yz

οχιιι....:cr13:

SenseiG
11-09-2012, 15:46
:(Άστα φίλε μου.

Υγιέστατος ήταν. Ναι είχε πάει σε γιατρό και είχε κάνει το πρώτο του εμβόλιο. Η ουρά του ήταν λίγο γρατσουνισμένη από το ατύχημα.
Δυστυχώς έφυγε από τη ζωή σήμερα το πρωί από μια εγκληματική μου παράλειψη. Γίνεται στο σπίτι της κακομοίρας. Όλη η οικογένεια έχει αναστατωθεί και καταστεναχωρηθεί. Τον θάψαμε στον Υμηττό. Έπεσε στον φωταγωγό. Ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που είχα σκύλο.
Δυστυχώς δεν φάνηκα άξιος στο να του παρέχω υποτυπώδη ασφάλεια……………………..:yz


Κριμα ρε Ναπο κριμα......:cr13:

vasorfa
11-09-2012, 16:33
Δέν ήταν γραφτό Νάπο:(:(:(

tsitsos
11-09-2012, 16:37
:cr13::cr13::cr13: κριμα Ναπο, αξιζε ομως η προσπαθεια, και ειχες παρει την σωστη αποφαση

mck
11-09-2012, 16:58
Κρίμα ρε φίλε κι ήταν πράγματι κούκλος ...

Να ξέρετε όμως ότι στα σκυλιά συμβαίνουν κάθε λογής (πιθανά και απίθανα) ατυχήματα όσα μέτρα προφύλαξης κι αν πάρει κανείς, ειδικά μέχρι να ενηληκιωθούν, οπότε και ηρεμούν λίγο ... Δεν είναι άνθρωποι να τους εξηγήσεις τους κινδύνους ... Τους ανακαλύπτουν μόνοι τους ... ενίοτε δυστυχώς ... :(

Κρίμα πάντως, στεναχωρηθήκαμε πολύ όλοι όσοι τον γουστάραμε, έστω από μακριά ...

siraxanz
11-09-2012, 17:07
:(

commander
11-09-2012, 17:23
άρε ΝΑΠΟ..........:hmmm::hmmm:ΑΡΕ ΝΑΠΟ ΚΡΙΜΑ......
















10 σκυλια έχω μεγαλώσει όταν είπα κάτι ήξερα τι έλεγα....τώρα το είδα πολύ κριμα......

aeriko
11-09-2012, 17:30
ΟΧΙ ΡΕ ΝΑΠΟ, ΟΧΙ, ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.

HAWK_46
12-09-2012, 09:04
...κρίμα. :(

Gasgs
12-09-2012, 09:10
Όχι ρεεεεεεε :( ΚΡΙΜΑ Ναπολέων :(:(:(:(

REK
12-09-2012, 15:34
:o:(:o

staga1200
12-09-2012, 19:36
Tώρα το είδα .....
Κρίμα βρε φίλε .
Μην στεναχωριέσαι ....

alx_k
12-09-2012, 19:45
Πολλοί από εμάς έχουμε μεγαλώσει με σκυλιά και έχουμε μεγαλώσει σκυλιά...

Είμαστε σε θέση να σε καταλάβουμε...:cr13:

Μη στεναχωριέσαι, όσο δύσκολο κι αν φαίνεται.